میرنیوز

فقط فرصت خرید تب‌سنج داشتیم و نه هیچ اقدام دیگری

فقط فرصت خرید تب‌سنج داشتیم و نه هیچ اقدام دیگری 2020-09-07T13:09:25+04:30

خبرگزاری مهر؛ مجله مهر _ علی گلستانی فرزین: امسال ۱۵ شهریور ۱۳۹۹ متفاوت‌ترین شروع سال تحصیلی جدید بود. سال جدیدی که ۱۵ روز زودتر از گذشته‌ها به استقبالش رفتیم و بیشتر از آنکه دانش‌آموزان دنبال قلم و کتاب نو باشند، دنبال ماسک و دستکش نو بودند.

ما معلم‌ها و مدیران و معاون‌ها امسال یکی از عجیب‌ترین تابستان‌هایمان را پشت سر گذاشتیم. هفته اول تیرماه ۹۹ وقتی داشتیم برنامه تابستان و سال تحصیلی پیش رو را می‌نوشتیم در صدد این بودیم که از طریق فضای مجازی بالاترین کیفیت آموزشی را به دانش‌آموزانمان ارائه کنیم. تقریباً می‌شود گفت اکثر برنامه‌های آموزشی مجازی را امتحان کرده بودیم از adobe connet گرفته تا sky room و حتی واتساپ و شاد. اما برای ما sky room ایده‌آل‌ترین گزینه بود. از طرفی، تماس‌های مکرر اولیا و دانش‌آموزان خبر از خستگی به خاطر تعطیلات پیاپی می‌داد. دانش‌آموزانی که تا دیروز به اصرار خانواده و پیگیری‌های مکرر ما در مدرسه حاضر می‌شدند، از این تابستان خواهان برگزاری کلاس‌های درسی در مدرسه بودند! دلیلش هم ساده بود: کرونا باعث پایین آمدن کیفیت کار آموزشی در مدارس شده بود و خانواده‌ها هم که باید تمام مبلغ شهریه را کامل پرداخت می‌کردند، از عدم حضور دانش‌آموزانشان در مدرسه ناراضی بودند.

این نارضایتی بین اولیا موج می‌زد و کم کم مدارس غیرانتفاعی با بحران از دست دادن دانش‌آموز رو به رو می‌شدند.

فقط فرصت خرید تب‌سنج داشتیم و نه هیچ اقدام دیگری

بحران رقابت بین مدارس غیرانتفاعی برای جذب دانش‌آموز را بیشتر می‌کرد و ما در تلاش بودیم، هرچه سریع‌تر و با کیفیت‌تر کار آموزشی را آغاز کنیم.

برگردیم به دو پاراگراف قبل. برنامه sky room برای ما بهترین انتخاب بود برای تدریس مجازی، چون هم دانش‌آموزان می‌توانستند ارتباط تصویری با معلم برقرار کنند و هم قابلیت‌های دیگری از جمله ضبط کلاس‌های تدریس‌شده داشت.

شنبه هشتم تیر ماه، بعد زمان ناهار و نماز ساعت ١٤، جلسه شورای مدرسه که متشکل از کادر دبیرستان و نماینده اولیا و نماینده معلمان است، تشکیل شد. موضوع جلسه حول کرونا می‌چرخید مثل خیلی از جلسات خودمانی و رسمی که این روزها همه ما بعد از گذشت ٧ ماه از شروع کرونا هنوز درگیرش هستیم. جلسه درباره چگونگی برگزاری کلاسهای تابستان و شروع سال تحصیلی در زمان کرونا بود.

یکی از اعضا می‌گفت: تا آخر سال مجازی ادامه دهیم. یکی دیگر می‌گفت: کلاس‌های درس را زوج یا فرد کنیم. یکی دیگر می‌گفت تدریس کلاً مجازی باشد ولی کلاس‌های رفع اشکال را در قالب گروه‌های ٥ نفره حضوری برگزار کنیم.

مدرسه بدون دانش‌آموز مثل شهر ارواح است

یک هفته‌ای بود که تمام تلاشمان را کردیم که حداقل بتوانیم نیمه‌حضوری با نصف ظرفیت کلاس‌ها و رعایت پروتکل‌ها کلاس‌های تدریس را برگزار کنیم. تماس‌های مکرر ما به کارشناس آموزش مقطع متوسط دوم اداره آموزش و پرورش برای دریافت مجوز جهت برگزاری کلاس حضوری با رعایت پروتکل‌ها نتیجه نداد تا آنجایی که گفتند: «اگر حضوری برگزار کنید هر بیماری برای دانش‌آموزان رخ بدهد، عواقب و مسئولیت آن بر عهده دبیرستان خواهد بود.»

این حرف، حجت را با ما و همه مدارس تمام می‌کرد که تدریس مجازی را قوی‌تر از قبل ادامه دهیم. پس دبیران را ملزم کردیم تا در دبیرستان حضور پیدا کنند و مجازی شروع به تدریس کنند. حقیقتش را بخواهید مدرسه بدون دانش‌آموز مثل شهر ارواح است.

فقط فرصت خرید تب‌سنج داشتیم و نه هیچ اقدام دیگری

دانش‌آموز روح مدرسه است. نه فقط بچه‌ها بلکه دل ما و حتی دل دیوار و نیمکت و تخته گچی و وایتبورد هم برای بچه‌هایمان تنگ شده بود. گچ‌ها دلشان تنگ این بود قلنج کمرشان را دانش‌آموزی با دستش بشکند و آن را روی تخته سیاه نوازش کند. شاید نیمکت‌ها دلشان تنگ بود که باز هم دفتر نقاشی و خاطرات دانش‌آموزان پرانرژی آخر کلاس شوند. هر روز صبح که وارد مدرسه می‌شدیم، در خیالمان، هر گوشه‌ای نشسته بودند و تا ما را می‌دیدند طنین صدای سلام آقا، سلام آقا، سلام آقا به گوشمان می‌رسید. اما الان وقتی وارد مدرسه‌ای که بدون دانش‌آموز، سوت و کور است می‌شویم، حس غروب جمعه پاییزی به ما دست می‌دهد! هرچند سعی می‌کنیم که خودمان را استوار نگه داریم تا مبادا کارمان ضعیف شود.

شروع دوباره سخت مجازی‌خوانی

هفته اول کلاس مجازی شروع شد و در روز اول تعداد تماس‌های اولیا که می‌گفتند سایت بالا نمی‌آید و اینترنت ضعیف است و بچه‌مان خواب مانده و… تمام وقت ما را درگیر پاسخگویی به اولیا کرد. هفته اول با تمام مشکلات تمام شد و از هفته‌های بعد، هم اولیا و هم دانش‌آموزان با فضای تدریس مجازی بیشتر آشنا شدند.

برنامه هفتگی تابستان و سال تحصیلی را با تمام مشکلات متعدد مثل هماهنگی روزها و ساعت تدریس و حضور دبیران نهایی کردیم و به خانواده‌ها ارائه دادیم. واقعاً نوشتن برنامه هفتگی سال تحصیلی وقتی معلم رسمی نداید، سخت است. چون فلان معلم فلان روز نمی‌تواند یا فقط یک زنگ می‌تواند تدریس کند و اتفاقاً معلم دیگر هم همین شرایط دارد و… با تمام این مشکلات برنامه تنظیم شد و خدمت اولیا تقدیم گردید.

مگر برای مدرسه مجازی هم هزینه می‌کنند؟!

این که بسیاری از افراد می‌گویند «مدارس که مجازی است… مگر الان مدیران هم هزینه‌ای می‌کنند؟!» چیزی جز یک شوخی برای بعضی از مدارس جدی در حوزه آموزش نیست. از همان تیرماه که برنامه مجازی ریخته شد حدود ١٦٠ میلیون تومان هزینه هوشمند کردن کلاس‌ها شد؛ از خرید لپ تاپ گرفته تا تبلت و قلم هوشمند و قلم نوری و هدفون و سیم کارت و مودم و...

فقط فرصت خرید تب‌سنج داشتیم و نه هیچ اقدام دیگری

مودم اینترنت که ظرفیت ارائه خدمات به ٩ دستگاه همزمان را نمی‌داد، ما را مجبور کرد تا دو دستگاه مودم تهیه کنیم. پس، خواه ناخواه هزینه اینترنت نیز چند برابر می‌شد.

همه این هزینه‌ها شد تا سال تحصیلی را به صورت مجازی برگزار کنیم، طوری که هم آموزش تحقق یابد، هم سلامتی دانش‌آموزان به خطر نیفتد. همه انرژی را که باید صرف بچه‌ها در کلاس حضوری می‌شد، چندین برابر در فضای مجازی گذاشتیم. ما باید از فرصت تابستان بهترین استفاده می‌کردیم و تمام اشکالات را می‌یافتیم تا سال تحصیلی جدید را با کمترین خطا شروع می‌کردیم.

یک خبر خیلی عجیب!

خلاصه، کلاس‌های تابستانی هفته‌های آخرش را سپری می‌کرد و ما منتظر بازگشایی سال تحصیلی به صورت مجازی بودیم که پنج‌شنبه ١٣ شهریور ساعت ١١ صبح خبری مبنی بر برگزاری کلاس‌های حضوری به دست ما رسید که راستش، ابتدا منتظر تکذیب خبر بودیم و بعد بخشنامه‌ای به دست ما رسید که دستور به برگزاری حضوری کلاس‌ها می‌داد! دستور!

انگار هرچه کاشته بودیم پنبه شده بود. از روز شنبه ۱۵ شهریور، تمام سیستم‌های هوشمند و تبلت و لپ تاپ قرار بود که دیگر به کار ما نیاید! دغدغه اصلی ما رعایت پروتکل‌های بهداشتی بود. برایمان مسلم بود که اکثر مدارس آمادگی برگزاری کلاس به صورت حضوری را ندارند. فردای آن بخشنامه جمعه بود و ما حتی وقت نداشتیم که مدرسه را ضدعفونی کنیم. تنها فرصت برای ما، خرید تب‌سنج با قیمت بالا بود. اول صبح شنبه ١٥ شهریوری که انگار اولِ مهرتر از همیشه بود، پر از استرس و هیجان شروع سال تحصیلی جدید شده بود. برآورد مدارس این بود که زیاد از حضور در مدارس استقبال نمی‌شود ولی حداقل این نظر برای روز اول سال تحصیلی صدق نمی‌کرد. انتظار می‌رفت که در روز اول بازگشایی، هنوز عقربه ساعت به هشت صبح نرسیده، حیاط مدرسه از حداقل ٦٠ درصد دانش‌آموز پر شود.

فقط فرصت خرید تب‌سنج داشتیم و نه هیچ اقدام دیگری

دبستان‌ها کلاس اول‌هایی داشتند که یا کوله‌پشتی‌شان از خودشان بزرگ‌تر بود یا ماسک‌هایی داشتند که تمام صورتشان را پوشانده بود. نگرانی در چهره والدینشان موج می‌زد..اولیا نگران از ابتلاء به کرونا بودند و مدیر و معاونین مدارس نگران از ناهماهنگی در برگزاری کلاس‌ها. دلیلش هم ساده است. مثلاً دبیری که در دو مدرسه به طور مشترک تدریس می‌کند، حالا نمی‌دانست که طبق کدام برنامه باید پیش برود؛ طبق برنامه مدرسه الف که در روز شنبه کلاس‌های تابستانی‌اش را ادامه می‌داد یا طبق برنامه مدرسه که باید سال تحصیلی جدید را آغاز می‌کرد و اتفاقاً به خاطر همان بخشنامه نیاز به معلم حضوری داشت!

۱۵ شهریور امسال، روز اول آغاز سال تحصیلی، به جز دانش آموزان و معلمان، کرونا هم سر کلاس‌ها نشسته بود. اجتماع‌های دانش‌آموزی در گوشه‌های حیاط و ازدحام جلوی در مدارس، کرونا را بیشتر از هر وقت دیگری، به همه ما نزدیک می‌کرد. تمام این دانش‌آموزان قبل از آموزش کتاب‌های درسی به آموزش خودمراقبتی نیاز داشتند. اولیایشان هم قبل از نگرانی برای سلامتی جسمی، باید نگران سلامت روح و فرهنگ دانش آموزانشان می‌بودند.

سرتان را درد نیاورم. حدود هفت ماه از شیوع کرونا می‌گذرد و از مدیران ارشد آموزش و پرورش تا خانواده‌ها، هنوز هیچ کدام نمی‌دانند چگونه باید زندگی با کرونا را ادامه دهند.

*

علی گلستانی فرزین؛ معاون و دبیر دبیرستان پسرانه دوره دوم میرداماد

منبع : خبرگزاری مهر


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار مجازی

کاهش فرزندآوری در روستاها

کاهش فرزندآوری در روستاها
2021-04-14T10:54:29+04:30
آشفتگی اقتصاد و افزایش هزینه‌های زندگی در کنار سیاست‌های غلط و بی‌توجهی دولت به فرزندآوری، رشد نرخ جمعیت کشور را نزولی کرده است.

تیغ تزویر آمریکایی‌ها چگونه کند می‌شود؟

تیغ تزویر آمریکایی‌ها چگونه کند می‌شود؟
2021-04-14T10:54:28+04:30
علی باقری کنی طی توییتی راه دستیابی ملت ایران به پیشرفت‌های هسته‎‌ای را هوشیاری در نطنز و هوشمندی در وین اعلام کرد.

ضرورت استفاده از ظرفیت های رسانه های انقلابی در فضای مجازی

ضرورت استفاده از ظرفیت های رسانه های انقلابی در فضای مجازی
2021-04-13T15:02:01+04:30
قم- معاون فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات با اشاره به لزوم تعیین نوع هم افزایی اعضا در کمیته تبلیغ مجازی گفت: استفاده از ظرفیت های رسانه های انقلابی در فضای مجازی...

۵ هزار نفر ساعت در زنجان آموزش طرح ملی توسعه مشاغل خانگی دیدند

۵ هزار  نفر ساعت در زنجان آموزش طرح ملی توسعه مشاغل خانگی دیدند
2021-04-13T15:02:00+04:30
زنجان-رئیس جهاددانشگاهی زنجان گفت: پنج هزار و  ۴۸۸ نفر ساعت در استان زنجان آموزش عمومی و تخصصی طرح ملی توسعه مشاغل خانگی دیدند.

پرداخت ۱۶هزار میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای تولیدی استان سمنان

پرداخت ۱۶هزار میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای تولیدی استان سمنان
2021-04-13T15:02:00+04:30
سمنان- استاندار سمنان گفت: در سال ۹۹ افزون بر ۱۶ هزار میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای صنعتی و بنگاه‌های اقتصادی استان پرداخت شد که این رقم در سال ۹۸، دستکم ۱...

۱۵ هزار دقیقه ویژه ‌برنامه ماه رمضان از سیمای بوشهر پخش می‌شود

۱۵ هزار دقیقه ویژه ‌برنامه ماه رمضان از سیمای بوشهر پخش می‌شود
2021-04-13T15:01:59+04:30
بوشهر - مدیرکل صداو سیمای مرکز بوشهر از پخش ۱۵ هزار دقیقه ویژه ‌برنامه ماه رمضان از سیمای بوشهر خبر داد.

۱۱ پروژه جهش تولید در استان زنجان به بهره برداری رسیده است

۱۱ پروژه جهش تولید در استان زنجان به بهره برداری رسیده است
2021-04-13T15:01:58+04:30
زنجان-استاندار زنجان گفت: ۱۱ پروژه از ۲۶ پروژه جهش تولید استان به بهره برداری رسیده و هفت پروژه دیگر نیز تا پایان شهریور امسال افتتاح می‌شود.

اقدام جهادی یاران آسمانی در توزیع بسته‌های معیشتی در کرمانشاه

اقدام جهادی یاران آسمانی در توزیع بسته‌های معیشتی در کرمانشاه
2021-04-13T15:01:58+04:30
کرمانشاه- به مناسبت ماه مبارک رمضان طی اقدامی جهادی از سوی خیریه یاران آسمانی یک صد بسته معیشتی در شهر کرمانشاه توزیع شد.

تأمین ۱۲۷ هزار تبلت جهت دانش‌آموزان کم برخوردار با مدیریت و راهبری شوراهای آموزش و پرورش

تأمین ۱۲۷ هزار تبلت جهت دانش‌آموزان کم برخوردار با مدیریت و راهبری شوراهای آموزش و پرورش
2021-04-13T15:01:57+04:30
مدیرکل امور شوراها و مناطق آزاد تجاری وزارت آموزش و پرورش از تأمین ۱۲۷ هزار تبلت جهت دانش‌آموزان کم برخوردار با مدیریت و راهبری شوراهای آموزش و پرورش استان‌ه...

تعداد بستری‌های کرونایی در استان بوشهر از ۴۰۰ نفر گذشت

تعداد بستری‌های کرونایی در استان بوشهر از ۴۰۰ نفر گذشت
2021-04-13T14:48:40+04:30
بوشهر- دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر با اشاره به روند افزایش ابتلا و بستری کرونایی در استان گفت: تعداد بیماران بستری در بخش‌های کرونایی استان بوشه...

مناسبات اداری دولت و خیریه‌ها بررسی می‌شود

مناسبات اداری دولت و خیریه‌ها بررسی می‌شود
2021-04-13T14:48:40+04:30
هشتمین نشست خیر و خرد در موضوع «مناسبات اداری دولت و خیریه‌ها» با سخنرانی سیداحمد نصری امروز برگزار می‌شود.

هر ۵ دقیقه یک ایرانی قربانی کرونا می شود/ایمنی واکسن ۶ ماه است

هر ۵ دقیقه یک ایرانی قربانی کرونا می شود/ایمنی واکسن ۶ ماه است
2021-04-13T14:48:39+04:30
رئیس کمیته کشوری اپیدمیولوژی کرونا، گفت: هر ۵ دقیقه یک ایرانی جانش را بر اثر کرونا از دست می‌دهد.

گلستان به سمت توسعه زیرساختی در حرکت است

گلستان به سمت توسعه زیرساختی در حرکت است
2021-04-13T14:48:39+04:30
گرگان- استاندار گلستان از اجرای طرح های زیربنایی در استان خبرداد و گفت: گلستان به سمت توسعه زیرساختی در حرکت است.

اختلالات طیف اوتیسم در کرمان رو به افزایش است

اختلالات طیف اوتیسم در کرمان رو به افزایش است
2021-04-13T14:48:38+04:30
کرمان - مدیرکل بهزیستی استان کرمان از افزایش طیف اختلالات اوتیسم در کرمان خبر داد.

توزیع ۳۵۰ هزار وعده غذای گرم در میان نیازمندان گیلان

توزیع ۳۵۰ هزار وعده غذای گرم در میان نیازمندان گیلان
2021-04-13T14:48:38+04:30
رشت- مدیر کل کمیته امداد گیلان گفت: همزمان با ماه مبارک رمضان ۳۵۰ هزار وعده طعام گرم در قالب پویش اطعام مهدوی در میان نیازمندان توزیع می شود.

استفاده از ظرفیت دانشجویان خارجی در پژوهش‌های بین رشته‌ای قرآنی

استفاده از ظرفیت دانشجویان خارجی در پژوهش‌های بین رشته‌ای قرآنی
2021-04-13T14:48:37+04:30
رئیس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت گفت: یکی از رسالت‌های ما در حوزه قرآنی گفتمان سازی پژوهش‌های بین‌رشته‌ای است و ما در این حوزه به دانشجویان خارجی به عنوان ...

پخش ۹۰۰ ساعت برنامه انتخاباتی در تلویزیون/ رعایت اصل «بی‌طرفی»

پخش ۹۰۰ ساعت برنامه انتخاباتی در تلویزیون/ رعایت اصل «بی‌طرفی»
2021-04-13T14:35:26+04:30
حمید شاه‌آبادی معاون سیمای سازمان صداوسیما از تولید و پخش ۹۰۰ ساعت برنامه، ویژه انتخابات ریاست جمهوری در تلویزیون خبر داد.

۵۰ ویژه برنامه محوری قرآن و عترت در استان بوشهر برگزار می‌شود

۵۰ ویژه برنامه محوری قرآن و عترت در استان بوشهر برگزار می‌شود
2021-04-13T14:35:26+04:30
بوشهر - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر گفت: در ماه مبارک رمضان، ۵۰ ویژه برنامه محوری قرآن و عترت در استان بوشهر برگزار می‌شود.

پخش برنامه «با نخبگان» از رادیو «سلامت»

پخش برنامه «با نخبگان» از رادیو «سلامت»
2021-04-13T14:35:25+04:30
برنامه «با نخبگان» با محوریت پرداختن به نخبگان عرصه سلامت از رادیو سلامت پخش می‌شود.

انفجار بمب در شمال سوریه و زخمی شماری از عوامل وابسته به ترکیه

انفجار بمب در شمال سوریه و زخمی شماری از عوامل وابسته به ترکیه
2021-04-13T14:35:25+04:30
منابع سوری از انفجار بمب در شمال سوریه و زخمی شدن شماری از عوامل وابسته به ترکیه بر اثر آن خبر دادند.

پیشنهاد ایجاد کمیته دانشجویان خارجی در سطح وزارت بهداشت

پیشنهاد ایجاد کمیته دانشجویان خارجی در سطح وزارت بهداشت
2021-04-13T14:35:24+04:30
مدیر کل فرهنگی وزارت بهداشت با ارائه پیشنهاد تشکیل کمیته دانشجویان خارجی در سطح وزارت بهداشت گفت: این کمیته با دانشجویان خارجی و اعضایی از معاونت‌های دانشجوی...

باید به قانون اساسی سوریه احترام گذاشته شود

باید به قانون اساسی سوریه احترام گذاشته شود
2021-04-13T14:35:24+04:30
مشاور ارشد وزیر امور خارجه و نماینده ویژه رئیس‌جمهور روسیه در امور خاورمیانه، برگزاری انتخابات ریاست جمهوری سوریه را قانونی دانسته و تاکید کردند: باید به قان...

ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان برنامه ماه رمضان برگزار می کند

ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان برنامه ماه رمضان برگزار می کند
2021-04-13T14:35:23+04:30
همزمان با فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان در نظر دارد برنامه‌های ویژه این ماه مبارک را با عنوان «بر ساحل آرامش» و سیره پیشوایان (علیه...

پلمب ۸ واحد صنفی به دلیل عدم اجرای مصوبات پدافند زیستی در خمین

پلمب ۸ واحد صنفی به دلیل عدم اجرای مصوبات پدافند زیستی در خمین
2021-04-13T14:35:23+04:30
خمین- فرمانده انتظامی شهرستان خمین از پلمب هشت واحد صنفی در اجرای مصوبات قرارگاه پدافند زیستی در این شهرستان خبر داد.

شروع مجدد برگزاری نشست‌های یکشنبه‌های انسان‌شناسی و فرهنگ

شروع مجدد برگزاری نشست‌های یکشنبه‌های انسان‌شناسی و فرهنگ
2021-04-13T14:22:32+04:30
سلسه نشست های یکشنبه های انسان شناسی و فرهنگ از ۱۲ اردیبهشت ماه دوباره از سرگرفته می شود.

واردات نفت خام چین ۲۰ درصد افزایش یافت

واردات نفت خام چین ۲۰ درصد افزایش یافت
2021-04-13T14:22:31+04:30
واردات نفت خام چین در ماه مارس نسبت به مدت مشابه پارسال ۲۱ درصد افزایش یافت.

سالار عقیلی و حجت اشرف‌زاده برای «دعوت» خواندند

سالار عقیلی و حجت اشرف‌زاده برای «دعوت» خواندند
2021-04-13T14:22:31+04:30
حجت اشرف‌زاده و سالار عقیلی تیتراژهای ابتدایی و پایانی «دعوت» ویژه‌برنامه افطار شبکه یک سیما را اجرا کردند.

۲۹۸ مبتلا به کرونا در بخش های ویژه بیمارستان های فارس بستری هستند

۲۹۸ مبتلا به کرونا در بخش های ویژه بیمارستان های فارس بستری هستند
2021-04-13T14:22:30+04:30
شیراز - رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: در حال حاضر ۲۹۸ نفر با وضعیت وخیم در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های فارس بستری هستند.

رایزنی وزیر خارجه لبنان با سفیر سوریه درباره تحولات منطقه

رایزنی وزیر خارجه لبنان با سفیر سوریه درباره تحولات منطقه
2021-04-13T14:22:30+04:30
وزیر خارجه لبنان امروز سه شنبه در جریان دیدار با سفیر دمشق در بیروت با وی در خصوص آخرین تحولات منطقه گفتگو کرد.

۵ شرکت بزرگ فناوری در آمریکا از خرید و ادغام منع می شوند

۵ شرکت بزرگ فناوری در آمریکا از خرید و ادغام منع می شوند
2021-04-13T14:22:29+04:30
یک سناتور جمهوریخواه آمریکایی لایحه ای جدید ارائه کرده تا اپل، گوگل، فیس بوک، مایکروسافت و آمازون از هر گونه خرید و ادغام منع شوند.
X فیلم جدید کلیپ جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)