میرنیوز

تاوان تخلف و دیر ترخیص کردن کالا در کمرگ را مردم باید پرداخت کنند

تاوان تخلف و دیر ترخیص کردن کالا در کمرگ را مردم باید پرداخت کنند 2021-04-13T13:28:56+04:30

به گزارش خبرنگار مهر، ابوالفضل خاکی پیش از ظهر سه شنبه در گفتگو با خبرنگاران با بیان اینکه اتاق بازرگانی استان قم در ۳۵ عنوان جلسه استانی سال گذشته استان حضور فعال داشته است و امسال نیز این رویه در جهت حل مشکلات تولید و صنعت ادامه می‌یابد، گفت: برگزاری جلساتی مثل ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، شورای گفتگو دولت و بخش خصوصی و ستاد اقتصاد مقاومتی بسیاری از مشکلات تولیدکنندگان را در جهت جهش تولید رونق داد.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی قم با اشاره به تشکیل ۱۵ عنوان جلسات مختلف کارشناسی در اتاق بازرگانی در راستای رسیدگی به مشکلات حوزه‌های مختلف اقتصادی افزود: همکاری‌های متعدد اتاق بازرگانی با بخش‌های مختلف و دستگاه‌های دولتی در راستای رفع موانع در حوزه تولید، اشتغال و اقتصاد استان موفقیت‌های قابل توجهی را به همراه داشت.

وی با تاکید بر برگزاری اولین نشست بررسی برنامه‌های سال ۱۴۰۰ با حضور ۱۵ نماینده منتخب اتاق بازرگانی قم و اعضا هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی در استان اعم از صادرکنندگان و واردکنندگان برگزیده شده در هفته گذشته در جهت تعیین خط مشی و اهداف اتاق بازرگانی ادامه داد: برنامه کاملی از نقشه‌ها و روش‌های دستیابی به آنها در جهت رفع موانع تولید و موضوعات مهم دیگر تهیه و تنظیم و به تولید کنندگان ارائه شد.

ابوالفضل خاکی با بیان اینکه اقدامات انجام شده در سال جهش تولید مؤثر بوده ولی سال خوبی برای صنعت و تولید کشور به دلیل فشار زیاد تحریم‌ها نبوده است، گفت: بسیاری از مشکلات واحدهای تولیدی، تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی در استان قم با حضور مستمر و تلاش‌های استاندار قم، به طور دقیق و کارشناسی بررسی و رفع گردید.

رئیس اتاق بازرگانی قم یکی از مشکلات موجود در بخش‌های اقتصادی کشور را کمبود نقدینگی دانست و افزود: با همراهی و حمایت استاندار و مدیران دستگاه‌های مختلف، کارخانه‌ها و شرکت‌ها بیش از هزار میلیارد تومان تسهیلات از بانک‌ها دریافت کرده‌اند.

وی با بیان اینکه استان قم بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ واحد تولیدی در شهرک‌های بزرگ صنعتی دارد و ارائه تسهیلات به همه واحدها کار دشواری است، ادامه داد: در صنایع فولاد و پتروشیمی تقاضای تسهیلات بیش از مبالغ معمول است و برای کمک به این واحدها برنامه‌ریزی ویژه ای در تأمین بودجه برای پرداخت تسهیلات انجام گرفته تا آنها نیز بتوانند ماشین آلات جدید را خریداری کنند و جایگزین وسایل و تجهیزات قدیمی‌ها کنند.

خاکی با اشاره به اینکه تعامل اتاق بازرگانی با کمیسیون هماهنگی بانک‌ها برای حل مشکلات واحدهای تعطیل شده و دارای مشکل را نیز مطلوب ارزیابی کرد و گفت: تا جایی که قانون دست نهادها را باز گذاشته همراهی‌ها برای جهش تولید صورت می‌گیرد.

وی از آمادگی همکاری اتاق بازرگانی با افراد فعال در سه حوزه صادرات، واردات و تولید در جهت رفع مشکلات خبر داد و افزود: در استان قم پتانسیل و ظرفیت‌های خوبی در بخش‌های مختلف از جمله معادن وجود دارد که معدن منگنز قم نیز تأمین کننده نیاز اصلی ذوب آهن اصفهان است.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی قم سنگ عقیق استان را نیز بسیار مرغوب دانست و ادامه داد: در این بخش مرکز تولید، بهره برداری و نمایشگاه دائمی فروش به صورت متمرکز در حال راه اندازی است ولی یکی از مسائلی که در بخش منابع داریم عدم همکاری ساکنین هم جوار این معادن در بهره برداری از معادن منطقه است.

ابوالفضل خاکی با بیان اینکه در سال ۱۳۸۵ بین اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان قم و استان گنسو که از مناطق مسلمان نشین چین است تفاهم نامه‌ای تنظیم و به امضا رسیده است که علاقه برای همکاری حتی در زمینه‌های زیرساختی استان نیز صورت گرفته است، گفت: همچنان این ارتباط برقرار است و ساعاتی قبل استاندار گنسو درخواست دیدار با استاندار قم را داشتند و قول‌های مساعد برای افزایش همکاری در زمینه‌های مختلف را دادند.

وی با اشاره صادرات استان قم به بیش از ۳۰ کشور در سال گذشته افزود: بیشترین میزان صادرات به کشورهای عراق، افغانستان و کشورهای آسیای میانه بوده و این میزان صادرات با ثابت ماندن نرخ دلار و کاهش نرخ مواد خام اولیه که در داخل کشور تولید می‌شود نیز می‌تواند افزایش یابد.

خاکی با تاکید بر اینکه با کاهش قیمت مواد اولیه، ایران قدرت رقابت جهانی را دارا می‌شود و به کشورهایی مثل امارات، کره جنوبی و کشورهای اروپایی نیز می‌تواند صادرات انجام دهد، ادامه داد: با توجه به افزایش ارتباطات ایران با کشورهای چین و روسیه در حال مطالعه، بررسی و برنامه ریزی هستیم تا صادرات به این گونه کشورها را نیز آغاز کنیم.

رئیس اتاق بازرگانی قم محصولات صادراتی استان را کفش، دمپایی، مبلمان، فرش دستباف و … عنوان کرد و گفت: فرش یکی از کالاهایی است که چین اولین یا دومین کشور وارد کننده آن است و آلمان نیز خریدار این کالا است.

وی با تاکید بر اینکه کشور چین بازار بزرگی برای تولیدات داخل کشور است و با توجه به برگزاری نمایشگاه واردات در این کشور، تولیدکنندگان خارجی می‌توانند محصولاتشان را نیز به نمایش بگذارند، افزود: به علت شرایط ویژه در سال‌های گذشته صادرات به کشورهای مختلف کاهش یافته و با شبیه‌سازی برخی محصولات از جمله فرش‌های ماشینی با قیمت کمتر نسبت به فرش دستباف بازار این محصول را با مشکلات فراوانی روبه رو ساخته است.

خاکی با بیان اینکه کشورهای ترکیه، چین، افغانستان و … از خریداران و مشتریان فرش دستباف هستند اما چین از بزرگترین مشتریان فرش دستباف کشور به خصوص فرش ابریشم و تابلو فرش است، گفت: مسائل ارزی در اوایل سال گذشته و چند نرخی بودن ارز حجم صادرات را کاهش داده است و پیش بینی شده حجم صادرات غیر از نفت در تمام اقلام در سال جاری ۲۰ درصد افزایش پیدا کند.

وی علت توقف کالا در گمرک را بی‌دقتی و تخلف خواند و گفت: تاوان توقف و بی دقتی در ترخیص کالا را مردم باید پرداخت کنند و به طور مثال افراد باید قیمت یک آبمیوه گیری که در روزهای گذشته ۶۰۰ هزار تومان بوده را ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان پرداخت کنند.

خاکی با بیان اینکه در خوشه کفش برند سازی صورت گرفته و این محصول در استان سالیانه ۱۰۰ میلیون دلار صادرات دارد، افزود: استان قم در بخش مواد غذایی نیز سال گذشته ۱۸ ملیون دلار صادرات داشته است و کیفیت در برند سازی نشان دهنه ثبات در بازارهای خارجی است.

منبع : خبرگزاری مهر


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار مجازی

تو مو می‌بینی و کریستیانو پیچش مو!

تو مو می‌بینی و کریستیانو پیچش مو!
2021-06-20T16:58:24+04:30
اقدام کریستیانو رونالدو، مانوئل لوکاتلی و پل پوگبا در کنفرانس خبری با کنار گذاشتن  نوشابه و تبلیغ آب اقدام ارزشمند و تلنگری برای جوانان و علاقمندان به فوتبال...

کنایه جهانپور به حکام عربستان، امارات و بحرین

کنایه جهانپور به حکام عربستان، امارات و بحرین
2021-06-19T13:05:03+04:30
کیانوش جهانپور با اشاره به مشارکت مردم در انتخابات ۲۸ خردادماه، به حکام عربستان، امارات و بحرین طی توییتی در صفحه شخصی خود کنایه زد.

مردم سرنوشت چهارسال آینده کشور را تعیین کردند

مردم سرنوشت چهارسال آینده کشور را تعیین کردند
2021-06-19T10:11:44+04:30
هرچند برآورد نهایی از نظرسنجی‌ها، میزان مشارکت در این دوره را کمتر از دوره‌های پیش نشان می‌داد اما حالا گویا قرار است حضور میلیونی مردم پای صندوق‌های رأی صحن...

۱۲۰دقیقه برای ایران وقت بگذار / تو چراغ خود برافروز

۱۲۰دقیقه برای ایران وقت بگذار /  تو چراغ خود برافروز
2021-06-17T12:31:42+04:30
این دفعه مشارکت در انتخابات ۱۴۰۰ دغدغه‌ اعضای حلقه اولیه تشکیل پویش «خانواده ایران» شد که: «برای انتخابات چه کار کنیم؟»

به عمـل کار برآید به سخندانی نیست!

به عمـل کار برآید به سخندانی نیست!
2021-06-16T09:18:27+04:30
وعده‌محوری به یک رویه عمومی در انتخابات تبدیل شده است اما چیزی که باید به آن توجه شود این است که باید این وعــده‌هـا را با عمـلکردهـا سنجید.

واکسن ندادند، ساختیم

واکسن ندادند، ساختیم
2021-06-15T19:11:48+04:30
علیرضا وهاب‌زاده مشاور وزیر بهداشت طی توییتی نسبت به خبر مجوز مصرف گرفتن واکسن کوو ایران طی توییتی در صفحه شخصی خود واکنش نشان داد.

خسته اما به عشق تو رأی می‌دهم

خسته اما به عشق تو رأی می‌دهم
2021-06-15T19:11:47+04:30
فعالیت کمپین «به عشق تو»، از جمعه گذشته با هدف ترغیب مردم به مشارکت در انتخابات ۱۴۰۰، با حضور ۱۵ نفر از دانش‌آموزان پایِ‌کار با دعوت مربی‌شان شروع شده است.

واکسن ندادند، ساخیتم

واکسن ندادند، ساخیتم
2021-06-15T09:51:41+04:30
علیرضا وهاب‌زاده مشاور وزیر بهداشت طی توییتی نسبت به خبر مجوز مصرف گرفتن واکسن کوو ایران طی توییتی در صفحه شخصی خود واکنش نشان داد.

کار ویروس تمام است

کار ویروس تمام است
2021-06-15T09:38:26+04:30
واکسن کوو ایران برکت محصول ستاد اجرایی فرمان حضرت امام‌(ره) مجوز مصرف عمومی گرفت؛ طبق اعلام وزیر بهداشت هفته‌آینده واکسیناسیون سراسری آغاز می‌شود.

پیچ سروصدای رقابت انتخاباتی مصلحی روی فرکانس مرحوم هاشمی چرخید

پیچ سروصدای رقابت انتخاباتی مصلحی روی فرکانس مرحوم هاشمی چرخید
2021-06-14T16:51:45+04:30
هر چه به روز ۲۸ خرداد نزدیک‌تر می‌شویم، پیچ سر و صدای رقابت نامزدها و حواشی آنها بیشتر باز می‌شود. اصلاً انگار خاصیت روزهای آخر و دم رأی‌گیری همین است.

مافیای اقتصادی، شریک دزد و رفیق قافله دولت‌ها

مافیای اقتصادی، شریک دزد و رفیق قافله دولت‌ها
2021-06-14T09:05:03+04:30
رواج واردات، قاچاق، دلالی و واسطه‌گری را باید مهم‌ترین مانع تولید ملی دانست و برنامه واقعی و مشخص نامزدهای ریاست جمهوری را برای حل هر کدام از اینها مطالبه کرد.

به جای حسرت، ائمه‌وار زندگی کنیم

به جای حسرت، ائمه‌وار زندگی کنیم
2021-06-13T16:05:07+04:30
مواردی گذرا در این گزارش در باب نکات تربیتی مطرح شده که خواندن آن در دنیایی که از شروع روز دختر تا چند روز بعد از آن فقط آهنگ و کلیپ و استیکر است است که فجاز...

تواضع مقام معظم رهبری در مقام ریاست‌جمهوری

تواضع مقام معظم رهبری در مقام ریاست‌جمهوری
2021-06-13T11:38:25+04:30
کانال تلگرامی مرکز اسناد انقلاب اسلامی برشی از خاطرات حمید سبزواری را درباره تواضع مقام معظم رهبری در مقام ریاست‌جمهوری منتشر کرد.

کمبود و گرانی دارو!

کمبود و گرانی دارو!
2021-06-12T09:58:23+04:30
نایب‌رئیس انجمن داروسازان ایران گفت: متاسفانه در حال حاضر کمبودهای دارویی بیداد می‌کند و طی ۱۰ تا ۱۵ سال اخیر هیچگاه به اندازه امروز کمبود دارو نداشتیم.

ایران در انتظار گشت ارشاد مدیران

ایران در انتظار گشت ارشاد مدیران
2021-06-09T12:11:44+04:30
دومین مناظره انتخاباتی نامزدهای ریاست‌جمهوری روز گذشته با موضوعات فرهنگی، اجتماعی و سیاسی در فضایی آرام‌تر آغاز شد، اما هر چه به بخش‌های پایانی نزدیک شد، اظ...

مشارکت در انتخابات به نفع همه علاقه‌مندان به ایران خواهد بود

مشارکت در انتخابات به نفع همه علاقه‌مندان به ایران خواهد بود
2021-06-08T12:26:51+04:30
رئیس مجلس شورای اسلامی با دعوت از مردم برای شرکت در انتخابات پیش رو نوشت: مشارکت هر چه بیشتر در انتخابات به نفع همه علاقه‌مندان به ایران خواهد بود.

با گرانی‌های دستوری بین مردم و صندوق رأی دیوار نکشید!

با گرانی‌های دستوری بین مردم و صندوق رأی دیوار نکشید!
2021-06-08T08:35:26+04:30
علی‌رغم وعده‌های دولت، مردم در هفته‌های اخیر با موج تازه و سنگینی از گرانی مواجه شده‌اند. گرانی‌هایی مشکوک و قابل تأمل که گویا به‌دنبال دیوار کشیدن میان مردم...

طرح فضای مجازی، موضع مجلس نیست

طرح فضای مجازی، موضع مجلس نیست
2021-06-07T13:22:06+04:30
احمد امیر آبادی فراهانی نماینده مردم قم طی توییتی نسبت به طرح فضای مجازی که برخی آن را به مجلس نسبت داده‌اند، واکنش نشان داد.

پایتخت بدون مدیریت میدانی‌!

پایتخت بدون مدیریت میدانی‌!
2021-06-07T08:42:09+04:30
در روز نخست آتش‌سوزی مهیب پالایشگاه تهران هیچ یک از مدیران شهری برای مدیریت میدانی در محل حادثه حاضر نشدند.

توصیه برای مطالعه کتاب «سه سال ستیز مرجعیت شیعه در ایران»

توصیه برای مطالعه کتاب «سه سال ستیز مرجعیت شیعه در ایران»
2021-06-02T16:28:47+04:30
عزت‌الله مطهری (عزت شاهی) مبارز باسابقه برای مطالعه کتاب «سه سال ستیز مرجعیت شیعه در ایران» در نشست معرفی و بررسی این کتاب، توصیه‌هایی را ارائه داد.

هوشیارباش انتخاباتی

هوشیارباش انتخاباتی
2021-06-02T08:28:49+04:30
مواجهه محاسبه نشده با کاندیدای رقیب، خطر دوقطبی‌سازی فضای‌عمومی برای تغییر صورت مسأله انتخابات را تقویت می‌کند.

ماجرای عجیب دو شهید همنام

ماجرای عجیب دو شهید همنام
2021-06-01T10:49:06+04:30
 کانال تلگرامی فاطمیون با انتشار عکس دو شهید همنام به نام «سید مصطفی موسوی»، ماجرای عجیب نام و شهادت این دو شهید جوان را توضیح داد.

انتخابات فرصتی برای تحول‌آفرینی در کشور

انتخابات فرصتی برای تحول‌آفرینی در کشور
2021-06-01T09:55:43+04:30
مهم‌ترین اقداماتی که دولت آینده باید در دستور کار قرار دهد، شکل‌گیری یک ستاد قوی همراه با افراد صالح است. این اولین اقدام پیش روی رئیس‌جمهور و در عین حال اول...

ناتوانی مدیریت شهری در ایجاد درآمد پایدار

ناتوانی مدیریت شهری در ایجاد درآمد پایدار
2021-05-31T11:22:17+04:30
در دوره پنجم مدیریت شهری هیچ اقدام جدیدی برای ایجاد درآمدهای پایدار در پایتخت شکل نگرفته است.

آسیب‌های اجتماعی چگونه به حاشیه رفت؟!

آسیب‌های اجتماعی چگونه به حاشیه رفت؟!
2021-05-30T09:02:32+04:30
در 8 سال گذشته با اینکه آمارها نشان می‌دهد اعتیاد و مواد مخدر یکی از آسیب‌های پرتکرار و مهم در کشور بوده اما برنامه‌ریزی‌ها به سمت کاهش مصرف پیش نرفته است.

سیاست تبلیغاتی دشمن در انتخابات چگونه است؟

سیاست تبلیغاتی دشمن در انتخابات چگونه است؟
2021-05-29T13:55:39+04:30
صفحه توئیتر khamenei.ir منتسب به دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری به نقل از ایشان سیاست تبلیغاتی دشمن در انتخابات را شرح داد.

شما عضو شورای شهر می‌شوید نه رئیس‌کشور!

شما عضو شورای شهر می‌شوید نه رئیس‌کشور!
2021-05-29T11:28:57+04:30
در این گزارش به وعده‌هایی که نامزدهای انتخابات شوراهای شهر و روستا می‌دهند می‌پردازیم؛ وعده‌هایی که بسته به بزرگی و کوچکی شهرها و همچنین روستاها تفاوت دارد.

آخرین میخ بر تابوت جنگل‌ها

آخرین میخ بر تابوت جنگل‌ها
2021-05-29T11:28:56+04:30
در دو ماهه ابتدایی سال ۱۴۰۰، ۲۷۰۰ فقره آتش‌سوزی در جنگل‌ها و مراتع به وقوع پیوسته است و بر اساس کزارش «فائو» سالانه ۶۵۰۰ هکتار از عرصه‌های جنگلی در پی حریق ع...

چگونه یک فرآیند معیوب اهداف خوب را به حاشیه می‌برد؟

چگونه یک فرآیند معیوب اهداف خوب را به حاشیه می‌برد؟
2021-05-29T09:35:11+04:30
صحنه‌های ناراحت‌کننده از تلاشهای برخی افراد برای حضور یافتن در لیست نهایی شورای ائتلاف، ناظران دلسوز را نگران می‌کند که مبادا به بهانه خدمت، ادبیات لابی‌گری ...

عرضه دلار در صرافی ملی ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ تومان ارزان‌تر از بازارآزاد

عرضه دلار در صرافی ملی ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ تومان ارزان‌تر از بازارآزاد
2021-05-26T16:01:13+04:30
اختلاف قیمت بین ارز بازار آزاد و ارز عرضه شده توسط بانک مرکزی در صرافی‌های امین بانکی و زمینه سودجویی افرادی خاص را فراهم کرده است.
X فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)