میرنیوز

راز نوسان نرخ گوشت و مرغ

راز نوسان نرخ گوشت و مرغ 2021-02-27T11:51:22+03:30

به گزارش خبرگزاری مهر، صبح نو نوشت: زمانی که به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و خریدهای مردمی نسبت به ماه‌های گذشته بیشتر می‌شود، این سوال وجود دارد که آیا دولت می‌تواند به‌خوبی و به‌موقع کالاهای مورد نیاز را تأمین کند؟ حال در مقطع فعلی که اخبار متعددی از کمبود برخی کالاها همچون روغن در بازار شنیده می‌شود نگرانی‌های مردم دو چندان شده است، حتی این امر سبب شده که برخی‌ها به سمت احتکار خانگی بروند.فعالان بازار می‌گویند کالا در بازار وجوددارد و تنها مشکل، نوسان قیمت‌هاست. اما گزارش‌های مردمی حاکی از آن است که در برخی استان‌ها پیدا کردن اقلامی همچون روغن، مرغ با قیمت دولتی و… بسیار سخت شده است و حتی برای خرید همین کالاها مجبورند در صف‌های طولانی بایستند. گرانی تخم مرغ هم این روزها سر و صدای زیادی به پا کرده و برای خودش حاشیه‌ساز شده است، چندی پیش عامل اصلی گرانی تخم مرغ در بازار از سوی مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغ تخم‌گذار کشور افزایش تقاضای صادرات عنوان شد. صادرات کشور عمدتاً به کشورهای عراق، افغانستان، کویت، قطر و… صورت می‌گیرد.

از ابتدای سال جدید صادرات تخم مرغ به کشور افغانستان نیز با رایزنی‌ها با وزارت بازرگانی این کشور، محقق شد و نهایتاً، گشایش‌هایی صورت گرفت. همین امر موجب شد تا بیش از ۱۰ هزار تن تخم مرغ به کشورهای منطقه صادر شود. دولت با ادامه این روند و برای کنترل بازار صادرات تخم‌مرغ را اواسط تیرماه امسال ممنوع اعلام کرد اما اخیراً مجدداً شاهد افزایش قیمت تخم‌مرغ بوده‌ایم. این است که عامل دیگری از جمله افزایش قیمت نهاده‌های دامی مطرح شده است.
در بین کالاهای مصرفی؛ مرغ و تخم‌مرغ در ماه‌های اخیر افزایش قیمت قابل توجهی داشته‌اند. شرایط تأمین و تغییرات قیمت این دو کالا که از پر مصرف‌ترین کالاهای اساسی در ایام نوروز هستند اهمیت زیادی برای مردم دارد. این نگرانی بی‌اساس نیست زیرا براساس گزارش اتاق بازرگانی تهران فقط شاخص بهای تخم‌مرغ طی ۹‌ماهه نخست ۱۳۹۹ نسبت به مدت مشابه سال قبل، حدود ۹۳ درصد رشد داشته است. معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران با تاکید بر اینکه قیمت مرغ افزایشی نخواهد داشت، گفت: باید تولید استان‌های شمالی با مدیریت وزارت جهاد کشاورزی به سمت بازار تهران هدایت شود تا شاهد رسیدن مرغ به قیمت مصوب در تهران و کشور باشیم. حشمت‌اله عسکری در تشریح مقابله با افزایش قیمت مرغ و تخم‌مرغ به‌ویژه در ایام پایانی سال با تاکید بر بازگشت قیمت تخم‌مرغ و عدم افزایش نرخ آن گفت: به دلایل مختلفی از جمله عرضه گسترده، قیمت‌گذاری درب مرغداری و چسبیدن برچسب به هر تخم‌مرغ، افزایش دمای هوا و شرایط مناسب‌تر نگهداری می‌توان این اطمینان را به شهروندان داد که قیمت تخم‌مرغ به شرایط سابق برمی‌گردد و افزایشی هم نخواهیم داشت. وی افزود: اما درباره مرغ مسأله داریم؛ باید به این نکته توجه کنیم که تولید مرغ در استان‌های دیگر است و توزیع آن در تهران به شکلی که هشت درصد مرغ مصرفی در تهران تولید و حدود ۹۲ درصد در سایر استان‌ها تولید می‌شود لذا در اینجا نقش فرا استانی نیاز است. وی تاکید کرد: برای موضوع مرغ چند روز وزیر جهاد کشاورزی پای کار آمد و استان‌های شمالی را پای کار آوردند؛ روزانه ۸۰۰‌ تن مرغ در استان تهران داشتیم و لذا وضعیت خوب شد اما متأسفانه دو روز گذشته پای کار نبودند و قیمت‌ها بالا رفت. بی‌تردید تنظیم بازار مرغ در استان تهران بستگی به مدیریت وزارت جهاد کشاورزی در استان‌های تولیدکننده مرغ دارد به شکلی که اگر این استان‌ها به سمت بازار تهران مدیریت شوند، هم تهران و هم کشور در وضعیت مطلوب و متعادل قرار می‌گیرد اما اگر همانند دو روز گذشته عمل شود تهران و به تبع آن در کشور، شاهد افزایش قیمت مرغ خواهیم بود. معاون استاندار تهران با تاکید بر اینکه تولید کاهش پیدا نکرده است، افزود: باید تولید استان‌های شمالی یعنی گلستان، گیلان و مازندران به سمت بازار تهران هدایت شود و وزارت جهاد باید در این راستا پای کار باشد چراکه جوجه‌ریزی کاهش پیدا نکرده و موجودی کم نشده است و تنها اتحادیه‌ها زیر بار قیمت مصوب نمی‌روند و اعلام می‌کنند قیمت ۲۰‌ هزار و ۴۰۰‌ تومانی که ستاد تنظیم بازار داده به صرفه نیست و باید ۲۵‌ هزار تومان باشد.

بی‌تردید تنظیم بازار مرغ در استان تهران بستگی به مدیریت وزارت جهاد کشاورزی دارد به شکلی که اگر استان‌های توزیع کننده به سمت بازار تهران مدیریت شوند، کشور در وضعیت مطلوب قرار می‌گیرد


پیش‌بینی قیمت مرغ
عضو هیأت مدیره اتحادیه مرغداران گوشتی درباره آینده بازار مرغ بیان کرد: بارها اعلام کرده‌ایم‌که پیش‌بینی در شرایط کرونا بسیار سخت است چراکه هر لحظه این امکان وجود دارد که اتفاقی در بازار رخ دهد، اما در کل وضعیت جوجه‌ریزی به‌گونه‌ای است که تا پایان بهمن و اسفند با چالشی در عرضه مواجه نخواهیم شد. وی با اشاره به اینکه استقبالی برای خرید مرغ سایز در بازار وجود ندارد، گفت: با توجه به تخصیص نهاده تا سن ۴۰ روزگی و بعضاً نبود کیفیت لازم برای نهاده‌های دامی موجب شده مرغ با وزن پایین در بازار عرضه شود که مرغدار به سبب نبود تقاضا برای مرغ سایز مجبور به نگهداری در سالن‌های پرورش و تأمین بخشی از ذرت و کنجاله از بازار آزاد است که این موضوع قیمت نهاده را به‌شدت افزایش داده به‌طوری که ذرت به بالای پنج هزار تومان رسیده است.

قیمت مرغ آخر سال
به گفته عظیم حجت، با توجه به ایام‌پایانی سال از مسؤولان دولتی انتظار می‌رود که به صورت تبصره ۱۰ درصد بیشتر نهاده تخصیص دهند تا آشفتگی بازار که ناشی از کمبود نهاده است، جبران شود و بازار مرغ به تعادل برسد. این مقام مسؤول با اشاره به اینکه کمبودی در عرضه مرغ شب عید نداریم، بیان کرد: با توجه به انگیزه مرغداران به تولید، جوجه‌ریزی به بالای ۱۲۰ میلیون قطعه می‌رسد که با این وجود در ایام پایانی سال کمبود و افزایش قیمت در بازار مرغ نخواهیم داشت. عضو هیأت مدیره اتحادیه مرغداران گوشتی با اشاره به اینکه بازار نهاده‌های دامی‌همچنان دچار دوگانگی است، بیان کرد: بخشی از نهاده‌های دامی از طریق سیستم بازارگاه تا سن ۴۰‌ روزگی به ازای هر قطعه جوجه چهار کیلو تخصیص داده می‌شود، اما کل نهاده از این محل قابلیت خرید ندارد و به‌دلیل کاهش استقبال کشتارگاه‌ها و مردم از مرغ درشت، بخشی از نهاده‌ها از بازار آزاد با نرخ‌های بالاتر تأمین می‌شود. به گفته وی، هفته گذشته قیمت برخی ریز مغذی‌های طیور همچون لیزین، متیونین حداقل هر کیلو ۱۰‌ هزار تومان افزایش یافت که تمامی این عوامل قیمت تمام شده تولید را تحت تأثیر قرار می‌دهد.
هدایت اصغری، مدیرعامل اتحادیه مرغداران میهن هم درباره تأمین و قیمت تخم‌مرغ برای بازار ایام نورز، اظهار کرد: در حال حاضر تولید ماهانه تخم‌مرغ ۹۰ هزار تن است و با میزان مصرف همخوانی دارد. وی درباره قیمت تخم‌مرغ نیز گفت: برآورد ما نشان می‌دهد با توجه به هزینه تمام‌شده تولید قیمت خرید هر کیلوگرم تخم‌مرغ از مرغداران نباید کمتر از ۱۵ هزار و ۷۳۳‌ تومان باشد. اصغری قیمت هر عدد تخم‌مرغ را ۱۲۰۰‌ تومان اعلام کرد. وی اظهار امیدواری کرد که در روزهای پایانی سال با افزایش قیمت تخم‌مرغ به‌دلیل مشکلات نظام توزیع مواجه نشویم.
حبیب اسدالله‌نژاد نیز درباره میزان تولید و قیمت مرغ برای ایام پر مصرف نوروز گفت: در بهمن‌ماه ۱۳۰ میلیون قطعه جوجه‌ریزی انجام شده است، بر این اساس در پایان سال ۲۳۰ هزار تن گوشت مرغ تولید خواهد شد و مشکلی در تأمین نیاز بازار نوروز نخواهیم داشت. وی ادامه داد: هر چند ستاد تنظیم بازار قیمت مصوب خرید هر کیلوگرم مرغ از مرغدار را ۱۴‌ هزار و ۱۰۰‌ تومان تعیین کرده است، اما قیمت تمام‌شده تولید هر کیلوگرم مرغ برای مرغدار ۱۷‌ هزار و ۵۰۰‌ تومان است. اسدالله‌نژاد پیش‌بینی کرد: در ایام نوروز نیز واسطه‌ها مرغ‌هایی که با نرخ مصوب از مرغداران خریداری می‌کنند را با نرخ آزاد بالا می‌فروشند. ستاد تنظیم بازار نیز احتمال گرانی کنترل نشده مرغ و تخم‌مرغ را پیش‌بینی کرده و در آخرین جلسه خود درج قیمت را بر روی مرغ تخم‌مرغ اجباری کرد.

تداوم تخصیص ارز دولتی به روغن
عباس قبادی، دبیر ستاد تنظیم بازار کشور هم با تاکید بر اینکه کمبود روغن نداریم، گفت: میانگین مصرف ماهانه روغن در کشور ۱۵۰ هزار تن است که طی دو ماه گذشته بالغ بر ۱۷۳ هزار تن هم تولید شده است. مشکل بازار روغن انتظارات تورمی و پیش‌بینی افزایش قیمت روغن بود. اما همین‌جا اعلام می‌کنم که تخصیص ارز ۴۲۰۰‌ تومانی به روغن تا زمانی که شرایط شیوع ویروس کرونا و تحریم‌ها به وضعیت مطلوب برسد ادامه خواهد داشت. وی افزود: در زمینه هیچ کالایی کمبود در کشور نیست و درمورد بازار شب عیدهم به مردم اطمینان می‌دهیم. موسوی در خصوص افزایش غیرقانونی قیمت مرغ، گفت: به پیشنهاد وزارت جهاد کشاورزی و بر مبنای تأمین نهاده‌های دامی که ۸۵‌ درصد از ذرت و ۵۵‌ درصد کنجاله با ارز رسمی در حال تأمین است، قیمت مصوب هر کیلوگرم مرغ در مرغداری ۱۳‌ هزار و ۱۰۰‌ تومان تعیین شد. وی همچنین ادامه داد: با توجه به تعیین سقف ۱۰‌ درصد برای افزایش قیمت که در اختیار استان‌ها (استانداران) قرار داده شده است، آخرین قیمت مصوب مرغ درب مرغداری به ازای هر کیلوگرم ۱۴‌ هزار و ۴۰۰‌ تومان می‌باشد که با در نظر گرفتن ۶۰۰۰‌ تومان به تناسب شرایط هزینه‌ای (اعم از کشتارگاه) قیمت نهایی مرغ برای مصرف‌کننده به ازای هر کیلوگرم ۲۰‌ هزار و ۴۰۰‌ تومان است. معاون نظارت بر کالاهای مصرفی سازمان حمایت، در ادامه افزود: بر همین اساس، در صورت تخلف در حوزه خرده‌فروشان، با آنان برخورد می‌شود. موسوی تصریح کرد: اگر گران فروشی در مرغداری‌ها اتفاق بیفتد، وزارت جهاد پرونده را تشکیل و به سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت ارسال می‌کند و برخورد لازم صورت می‌گیرد. عظیم حجت، عضو هیأت مدیره اتحادیه مرغداران گوشتی از افزایش قیمت مرغ در بازار خبر داد و گفت: امروز نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۲۰‌ هزار تومان و مرغ گرم در خرده فروشی‌ها ۲۹ هزار تومان است. هر چند در برخی مناطق مرغ با قیمت بالای ۳۰‌ هزار تومان هم عرضه می‌شود. وی گنگ بودن شرایط بازار در ابلاغ رسمی قیمت‌ها بعد از پروسه زمانی طولانی را یکی از دلایل نوسان بازار مرغ اعلام کرد و افزود: این درحالی است که ابلاغ رسمی قیمت می‌تواند بازار را از سردرگمی‌خارج کند. حجت ادامه داد: مرغداران حدود معادل نهاده دامی که با نرخ مصوب دریافت کردند، مرغ با نرخ متعادل ۲۳ تا ۲۴‌ هزار تومان عرضه می‌کنند تا به فشار کمتری به مصرف‌کننده وارد شود.

منبع : خبرگزاری مهر


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار مجازی

کاهش فرزندآوری در روستاها

کاهش فرزندآوری در روستاها
2021-04-14T10:54:29+04:30
آشفتگی اقتصاد و افزایش هزینه‌های زندگی در کنار سیاست‌های غلط و بی‌توجهی دولت به فرزندآوری، رشد نرخ جمعیت کشور را نزولی کرده است.

تیغ تزویر آمریکایی‌ها چگونه کند می‌شود؟

تیغ تزویر آمریکایی‌ها چگونه کند می‌شود؟
2021-04-14T10:54:28+04:30
علی باقری کنی طی توییتی راه دستیابی ملت ایران به پیشرفت‌های هسته‎‌ای را هوشیاری در نطنز و هوشمندی در وین اعلام کرد.

ضرورت استفاده از ظرفیت های رسانه های انقلابی در فضای مجازی

ضرورت استفاده از ظرفیت های رسانه های انقلابی در فضای مجازی
2021-04-13T15:02:01+04:30
قم- معاون فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات با اشاره به لزوم تعیین نوع هم افزایی اعضا در کمیته تبلیغ مجازی گفت: استفاده از ظرفیت های رسانه های انقلابی در فضای مجازی...

۵ هزار نفر ساعت در زنجان آموزش طرح ملی توسعه مشاغل خانگی دیدند

۵ هزار  نفر ساعت در زنجان آموزش طرح ملی توسعه مشاغل خانگی دیدند
2021-04-13T15:02:00+04:30
زنجان-رئیس جهاددانشگاهی زنجان گفت: پنج هزار و  ۴۸۸ نفر ساعت در استان زنجان آموزش عمومی و تخصصی طرح ملی توسعه مشاغل خانگی دیدند.

پرداخت ۱۶هزار میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای تولیدی استان سمنان

پرداخت ۱۶هزار میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای تولیدی استان سمنان
2021-04-13T15:02:00+04:30
سمنان- استاندار سمنان گفت: در سال ۹۹ افزون بر ۱۶ هزار میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای صنعتی و بنگاه‌های اقتصادی استان پرداخت شد که این رقم در سال ۹۸، دستکم ۱...

۱۵ هزار دقیقه ویژه ‌برنامه ماه رمضان از سیمای بوشهر پخش می‌شود

۱۵ هزار دقیقه ویژه ‌برنامه ماه رمضان از سیمای بوشهر پخش می‌شود
2021-04-13T15:01:59+04:30
بوشهر - مدیرکل صداو سیمای مرکز بوشهر از پخش ۱۵ هزار دقیقه ویژه ‌برنامه ماه رمضان از سیمای بوشهر خبر داد.

۱۱ پروژه جهش تولید در استان زنجان به بهره برداری رسیده است

۱۱ پروژه جهش تولید در استان زنجان به بهره برداری رسیده است
2021-04-13T15:01:58+04:30
زنجان-استاندار زنجان گفت: ۱۱ پروژه از ۲۶ پروژه جهش تولید استان به بهره برداری رسیده و هفت پروژه دیگر نیز تا پایان شهریور امسال افتتاح می‌شود.

اقدام جهادی یاران آسمانی در توزیع بسته‌های معیشتی در کرمانشاه

اقدام جهادی یاران آسمانی در توزیع بسته‌های معیشتی در کرمانشاه
2021-04-13T15:01:58+04:30
کرمانشاه- به مناسبت ماه مبارک رمضان طی اقدامی جهادی از سوی خیریه یاران آسمانی یک صد بسته معیشتی در شهر کرمانشاه توزیع شد.

تأمین ۱۲۷ هزار تبلت جهت دانش‌آموزان کم برخوردار با مدیریت و راهبری شوراهای آموزش و پرورش

تأمین ۱۲۷ هزار تبلت جهت دانش‌آموزان کم برخوردار با مدیریت و راهبری شوراهای آموزش و پرورش
2021-04-13T15:01:57+04:30
مدیرکل امور شوراها و مناطق آزاد تجاری وزارت آموزش و پرورش از تأمین ۱۲۷ هزار تبلت جهت دانش‌آموزان کم برخوردار با مدیریت و راهبری شوراهای آموزش و پرورش استان‌ه...

تعداد بستری‌های کرونایی در استان بوشهر از ۴۰۰ نفر گذشت

تعداد بستری‌های کرونایی در استان بوشهر از ۴۰۰ نفر گذشت
2021-04-13T14:48:40+04:30
بوشهر- دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر با اشاره به روند افزایش ابتلا و بستری کرونایی در استان گفت: تعداد بیماران بستری در بخش‌های کرونایی استان بوشه...

مناسبات اداری دولت و خیریه‌ها بررسی می‌شود

مناسبات اداری دولت و خیریه‌ها بررسی می‌شود
2021-04-13T14:48:40+04:30
هشتمین نشست خیر و خرد در موضوع «مناسبات اداری دولت و خیریه‌ها» با سخنرانی سیداحمد نصری امروز برگزار می‌شود.

هر ۵ دقیقه یک ایرانی قربانی کرونا می شود/ایمنی واکسن ۶ ماه است

هر ۵ دقیقه یک ایرانی قربانی کرونا می شود/ایمنی واکسن ۶ ماه است
2021-04-13T14:48:39+04:30
رئیس کمیته کشوری اپیدمیولوژی کرونا، گفت: هر ۵ دقیقه یک ایرانی جانش را بر اثر کرونا از دست می‌دهد.

گلستان به سمت توسعه زیرساختی در حرکت است

گلستان به سمت توسعه زیرساختی در حرکت است
2021-04-13T14:48:39+04:30
گرگان- استاندار گلستان از اجرای طرح های زیربنایی در استان خبرداد و گفت: گلستان به سمت توسعه زیرساختی در حرکت است.

اختلالات طیف اوتیسم در کرمان رو به افزایش است

اختلالات طیف اوتیسم در کرمان رو به افزایش است
2021-04-13T14:48:38+04:30
کرمان - مدیرکل بهزیستی استان کرمان از افزایش طیف اختلالات اوتیسم در کرمان خبر داد.

توزیع ۳۵۰ هزار وعده غذای گرم در میان نیازمندان گیلان

توزیع ۳۵۰ هزار وعده غذای گرم در میان نیازمندان گیلان
2021-04-13T14:48:38+04:30
رشت- مدیر کل کمیته امداد گیلان گفت: همزمان با ماه مبارک رمضان ۳۵۰ هزار وعده طعام گرم در قالب پویش اطعام مهدوی در میان نیازمندان توزیع می شود.

استفاده از ظرفیت دانشجویان خارجی در پژوهش‌های بین رشته‌ای قرآنی

استفاده از ظرفیت دانشجویان خارجی در پژوهش‌های بین رشته‌ای قرآنی
2021-04-13T14:48:37+04:30
رئیس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت گفت: یکی از رسالت‌های ما در حوزه قرآنی گفتمان سازی پژوهش‌های بین‌رشته‌ای است و ما در این حوزه به دانشجویان خارجی به عنوان ...

پخش ۹۰۰ ساعت برنامه انتخاباتی در تلویزیون/ رعایت اصل «بی‌طرفی»

پخش ۹۰۰ ساعت برنامه انتخاباتی در تلویزیون/ رعایت اصل «بی‌طرفی»
2021-04-13T14:35:26+04:30
حمید شاه‌آبادی معاون سیمای سازمان صداوسیما از تولید و پخش ۹۰۰ ساعت برنامه، ویژه انتخابات ریاست جمهوری در تلویزیون خبر داد.

۵۰ ویژه برنامه محوری قرآن و عترت در استان بوشهر برگزار می‌شود

۵۰ ویژه برنامه محوری قرآن و عترت در استان بوشهر برگزار می‌شود
2021-04-13T14:35:26+04:30
بوشهر - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر گفت: در ماه مبارک رمضان، ۵۰ ویژه برنامه محوری قرآن و عترت در استان بوشهر برگزار می‌شود.

پخش برنامه «با نخبگان» از رادیو «سلامت»

پخش برنامه «با نخبگان» از رادیو «سلامت»
2021-04-13T14:35:25+04:30
برنامه «با نخبگان» با محوریت پرداختن به نخبگان عرصه سلامت از رادیو سلامت پخش می‌شود.

انفجار بمب در شمال سوریه و زخمی شماری از عوامل وابسته به ترکیه

انفجار بمب در شمال سوریه و زخمی شماری از عوامل وابسته به ترکیه
2021-04-13T14:35:25+04:30
منابع سوری از انفجار بمب در شمال سوریه و زخمی شدن شماری از عوامل وابسته به ترکیه بر اثر آن خبر دادند.

پیشنهاد ایجاد کمیته دانشجویان خارجی در سطح وزارت بهداشت

پیشنهاد ایجاد کمیته دانشجویان خارجی در سطح وزارت بهداشت
2021-04-13T14:35:24+04:30
مدیر کل فرهنگی وزارت بهداشت با ارائه پیشنهاد تشکیل کمیته دانشجویان خارجی در سطح وزارت بهداشت گفت: این کمیته با دانشجویان خارجی و اعضایی از معاونت‌های دانشجوی...

باید به قانون اساسی سوریه احترام گذاشته شود

باید به قانون اساسی سوریه احترام گذاشته شود
2021-04-13T14:35:24+04:30
مشاور ارشد وزیر امور خارجه و نماینده ویژه رئیس‌جمهور روسیه در امور خاورمیانه، برگزاری انتخابات ریاست جمهوری سوریه را قانونی دانسته و تاکید کردند: باید به قان...

ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان برنامه ماه رمضان برگزار می کند

ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان برنامه ماه رمضان برگزار می کند
2021-04-13T14:35:23+04:30
همزمان با فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان در نظر دارد برنامه‌های ویژه این ماه مبارک را با عنوان «بر ساحل آرامش» و سیره پیشوایان (علیه...

پلمب ۸ واحد صنفی به دلیل عدم اجرای مصوبات پدافند زیستی در خمین

پلمب ۸ واحد صنفی به دلیل عدم اجرای مصوبات پدافند زیستی در خمین
2021-04-13T14:35:23+04:30
خمین- فرمانده انتظامی شهرستان خمین از پلمب هشت واحد صنفی در اجرای مصوبات قرارگاه پدافند زیستی در این شهرستان خبر داد.

شروع مجدد برگزاری نشست‌های یکشنبه‌های انسان‌شناسی و فرهنگ

شروع مجدد برگزاری نشست‌های یکشنبه‌های انسان‌شناسی و فرهنگ
2021-04-13T14:22:32+04:30
سلسه نشست های یکشنبه های انسان شناسی و فرهنگ از ۱۲ اردیبهشت ماه دوباره از سرگرفته می شود.

واردات نفت خام چین ۲۰ درصد افزایش یافت

واردات نفت خام چین ۲۰ درصد افزایش یافت
2021-04-13T14:22:31+04:30
واردات نفت خام چین در ماه مارس نسبت به مدت مشابه پارسال ۲۱ درصد افزایش یافت.

سالار عقیلی و حجت اشرف‌زاده برای «دعوت» خواندند

سالار عقیلی و حجت اشرف‌زاده برای «دعوت» خواندند
2021-04-13T14:22:31+04:30
حجت اشرف‌زاده و سالار عقیلی تیتراژهای ابتدایی و پایانی «دعوت» ویژه‌برنامه افطار شبکه یک سیما را اجرا کردند.

۲۹۸ مبتلا به کرونا در بخش های ویژه بیمارستان های فارس بستری هستند

۲۹۸ مبتلا به کرونا در بخش های ویژه بیمارستان های فارس بستری هستند
2021-04-13T14:22:30+04:30
شیراز - رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: در حال حاضر ۲۹۸ نفر با وضعیت وخیم در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های فارس بستری هستند.

رایزنی وزیر خارجه لبنان با سفیر سوریه درباره تحولات منطقه

رایزنی وزیر خارجه لبنان با سفیر سوریه درباره تحولات منطقه
2021-04-13T14:22:30+04:30
وزیر خارجه لبنان امروز سه شنبه در جریان دیدار با سفیر دمشق در بیروت با وی در خصوص آخرین تحولات منطقه گفتگو کرد.

۵ شرکت بزرگ فناوری در آمریکا از خرید و ادغام منع می شوند

۵ شرکت بزرگ فناوری در آمریکا از خرید و ادغام منع می شوند
2021-04-13T14:22:29+04:30
یک سناتور جمهوریخواه آمریکایی لایحه ای جدید ارائه کرده تا اپل، گوگل، فیس بوک، مایکروسافت و آمازون از هر گونه خرید و ادغام منع شوند.
X فیلم جدید کلیپ جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)