میرنیوز

به کی فحش بدهیم؟!

به کی فحش بدهیم؟! 2020-01-27T10:28:28+03:30

خبرگزاری مهر؛ گروه مجله: دست نگاه داشتیم بلکه خبر تکذیب شود اما بیش از ۴۸ ساعت گذشته و حالا که ترامپ به صراحت پاسخ داده مطمئن شدم وزیر امور خارجه کشورم پالس مذاکره با امریکا داده است!

محمدجواد ظریف جمعه ۴ بهمن در گفتگو با نشریه آلمانی اشپیگل در پاسخ به این سوال که «آیا احتمال مذاکره با آمریکا پس از ترور سردار سلیمانی کمرنگ شده است»؟ گفته است: «نه، من هرگز این احتمال را رد نمی‌کنم که مردم رویکرد خود را تغییر دهند و واقعیت را بشناسند. برای ما مهم نیست که چه کسی در کاخ سفید نشسته است. مهم است که آنها چگونه رفتار می‌کنند. دولت ترامپ می‌تواند گذشته خود را اصلاح کند، تحریم‌ها را برداشته و به میز مذاکره برگردد. ما هنوز در پای میز مذاکره هستیم و این آنها بودند که میز مذاکره را ترک کردند»!

حتی اگر ۱۰۰ بار دیگر هم برگردید و از اول اظهارات بیان شده ظریف را بخوانید بازهم به همین سوال می‌رسید که، چرا ظریف، پس از پاره کردن برجام توسط امریکا، اعمال تحریم‌های ظالمانه، ترور شهید حاج قاسم سلیمانی و توهین به سردار دل‌ها، تهدید ایران به حمله به مراکز فرهنگی و نهایتاً بیانات رهبر معظم انقلاب درباره مذاکره با امریکا که فرمودند: «این کسانی که پشت میز مذاکره ظاهر می‌شوند، آن جنتلمن‌های پشت میز مذاکره، همان تروریست‌های فرودگاه بغداد هستند، اینها همانها هستند؛ تفاوتی نمی‌کنند؛ لباس عوض می‌کنند؛ این دست چدنی است که پوشش مخملی و دستکش مخملی را بیرون می‌آورد و خودش را نشان می‌دهد، وَالّا باطن، همان باطن است؛ هیچ تفاوتی ندارد. اینها نمی‌توانند کسانی باشند که انسان به اینها اطمینان پیدا کند.»، بازهم پیشنهاد مذاکره داده است؟

در واقع این سوالی است که طی ۴۸ ساعت گذشته اذهان و افکار بسیاری از مردم را درگیر کرده است! سوالی که نهایتاً با پاسخ تحقیرآمیز رئیس جمهور رژیم امریکا مواجه شد؛ ترامپ پیشنهاد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران را اینگونه پاسخ داد: «وزیر امور خارجه ایران می‌گوید ایران خواستار مذاکره با ایالات متحده است اما می‌خواهد که تحریم‌ها برداشته شود. نه، مرسی!»

به واقع قصد تحلیل و بررسی چرایی اظهارات اخیر ظریف را نداریم، در این باره کاربران فضای مجازی پاسخ‌های روشن و تحلیل‌های واضحی را برای این چرا ارائه داده‌اند که در ادامه برخی از مهمترین آنها را که دور از واقعیت هم نیست می‌خوانید.

عزت و حقارت؛ علیرضا گرایی هم نوشت: «همانطور که؛ یک قاسم سلیمانی برای عزت یک ملت کافی است، یک محمدجواد ظریف هم برای حقارت یک ملت کافی است!»

ظریف بی‌غیرت نیست! صدرا هم نوشت: «من مطمئنم که ظریف خبر شهادت سردار رو نشنیده، من مطمئنم که ظریف اون صحبتهای ترامپ رو که گفت: "او را گیر آوردیم و کارش را تمام کردیم" نشنیده؛ من مطمئنم که ظریف اینقدر بی‌غیرت نیست.»

به کی فحش بدیم؟ فاطمه یار احمدی نیز نوشت: «می دونی درد کجاست؟ اونجایی که ظریف نذاشت کفن شهید مون خشک بشه دم از مذاکرات با قاتلش میزنه، ولی دردآور اینه که همون قاتل ظریف رو تحقیر می کنه با "نه، مرسی" و تو باید هم به ظریف فحش بدی که چرا دم از مذاکره می زنی، هم به ترامپ فحش بدی که چرا وزیر ما رو تحقیر کرده؛ خدایا بسه…»

گرا برای ترور بیشتر؛ سید یاسر جبرائیلی تحلیلگر مسائل سیاسی و اقتصادی هم نوشت: «پس از ترور سردار سلیمانی به دستور شخص ترامپ، این سخن آقای ظریف که "مذاکره با آمریکا غیر محتمل نیست؛ به شرط آنکه آمریکا با تغییر رویه، تحریم‌ها را بردارد"، هم گرای تحریم بیشتر است، هم ترور بیشتر؛ با هر نیتی که گفته شده باشد.»

دیپلمات رزمنده بدون مرز نیست؛ محمد امین بهرامی نیز نوشت: «جنتلمن‌های پشت میز مذاکره همان تروریست‌های فرودگاه بغداد هستند؛ اما متأسفانه دیپلمات‌های ما ابداً مجاهدین و رزمندگان بدون مرز عراق و سوریه نیستند و نسبتی هم با آنها ندارند همین پدر مملکت را درآورده است!»

آقای ظریف! حیا نداری؟ سید امیرحسین قاضی زاده، نماینده مجلس نوشت: «آقای ظریف وزیر خارجه کدام کشوری؟ کدام ملتی؟ کدام حکومتی؟ این ملت خواستار انتقام از قاتلان حاج قاسمند. مجلس طرح سه فوریتی آورده و آمران و قاتلان حاج قاسم را تروریست و مستوجب پیگرد قضائی معرفی کرده. امام المسلمین هم که هرگونه گفتگو با تروریست‌های آمریکایی را ممنوع کرده. حیا نداری؟!»

آرزوی نشستن روی صندلی خالی مذاکره؛ عبدالعظیم قربانی هم با انتشار این تصویر نوشت: «با اظهارات ظریف در مورد امکان مذاکره با آمریکا، مشخص شد که دولت روحانی برای نشستن روی این صندلی خالی و مذاکره با کدخدا آرزوها داره. اگه خون شهید سلیمانی برای شما سازش‌کاران ارزشی نداره، حداقل برای شخصیت خودتون هم که شده، کمی غیرت و شرف داشته باشید!!»

ظریف؟!؟! امیر هم نوشت: «دیدار بشاد اسد با رهبری، حاشیه (استعفای اینستاگرامی ظریف)؛ برگزاری راهپیمایی میلیونی و ضد آمریکایی عراق، حاشیه (ارسال پیام مذاکره و ضعف به آمریکا)؛ ظریف؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!»

معامله با قاتل خون قهرمان ملی؛ حامد یاری نوشت: «در تاریخ خواهند نوشت که ظریف با قاتل خون قهرمان ملی کشورش هم پای معامله می‌رود و بی‌لیاقت‌ترین نماینده‌های مجلس در حال نظاره…»

متأسفم؛ راضیه فراهانی نیز نوشت: «یه سیاستمدار چقدر باید ضعیف باشه که برای مذاکره التماس دشمن کنه و با "نه مرسی! " ترامپ دلقک مواجه بشه. آقای ظریف سال ۹۵ چی فکر می‌کردم درموردتون اما الان به جایی رسیدی که این مردک باید این‌طوری ملت ایرانو به سخره بگیره… متاسفم.»

استیضاح ظریف؛ سجاد حسینی هم نوشت: «آقای ظریف ای کاش قدری معرفت و مردانگی داشتید، یادتان رفته بعد از بچه‌بازی‌ای که کردید و استعفا دادید شهید عزیزمان حاج قاسم سلیمانی تمام قد کنارتان ایستاد؟ اگر حاج قاسم چنین نمی‌کرد الآن شما سرکار نبودید و او هم زنده بود و ما نیز این وقاحت شما را نمی‌دیدیم.»

فقط به دنبال مذاکره‌اند؛ سیاوش آقاجانی هم نوشت: «از کسانی مثل ظریف و روحانی که به اعتراف خودشان فقط مذاکره بلدند چه توقعی جز اینکه در هر شرایط بجا و نابجا، بی‌ربط و با ربط و قهرمانانه و ذلیلانه فقط و فقط به دنبال مذاکره باشند؟!»

از دیگر سو افرادی هم بودند که فارسی توئیت کردن ترامپ علیه ظریف را برای ایجاد جنگ روانی عنوان کرده‌اند به عنوان نمونه شخصی با نام غلامزاده در توئیتی نوشته: در دوره پساحقیقت کارکرد فیک نیوز و اطلاعات غلط این است که در جامعه هدف دوقطبی و شکاف ایجاد کند؛ حالا خبر فاکس نیوز و توئیت ترامپ از مصاحبه ظریف را از این زاویه ببینید. بعد نگاهی به تایملاین تون و دعاتون بندازید.

کاربر دیگری هم به نام احسان نوشته وقتی ریتوییت کردن پست ترامپ تمام شد، بازنمایی نظرات او و وزیر خارجه‌اش که به سرانجام رسید یه نگاهی هم به متن مصاحبه وزیر امور خارجه کشورتان بیاندازید. باشد که رستگار شوید.

منبع : خبرگزاری مهر


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار مجازی

صرفه‌جویی در مصرف کاغذ در سایه آموزش آنلاین

صرفه‌جویی در مصرف کاغذ در سایه آموزش آنلاین
2021-03-02T16:02:53+03:30
خبر «ماجرای انجام تکلیف درسی فرزند رهبر انقلاب بر روی کاغذ پاکت میوه» بهانه‌ای شد تا به اتفاق خوبی که در کلاس‌های مجازی رخ داد بپردازیم.

ارائه هرزه‌نگاری به کودکان ممنوع است/نگران بچه‌ها هستم

ارائه هرزه‌نگاری به کودکان ممنوع است/نگران بچه‌ها هستم
2021-03-02T15:36:13+03:30
محمد سرشار رئیس شبکه پویا نسبت به آهنگ اخیر «ساسان حیدری یافته» (مشهور به ساسی) واکنش نشان داد و آن را خطری بزرگ برای فرزندان خواند.

شکنجه حیات‌وحش در حریم خانه

شکنجه حیات‌وحش در حریم خانه
2021-03-02T15:22:51+03:30
کم‌کاری‌های سازمان محیط‌زیست سبب شده، تجارت حیات ‌وحش رواج پیدا کند و باید قوانینی تصویب و به منصه اجرا برسد...

لوایحی که تکمیل‌کننده پازل برجام نافرجام است

لوایحی که تکمیل‌کننده پازل برجام نافرجام است
2021-03-02T15:22:51+03:30
مهدی عسگری، نماینده مجلس نسبت به تصویب مشروط FATF در مجمع تشخیص هشدار داد.

صرفه‌جویی در مصرف کاغذ زیر سایه آموزش آنلاین

صرفه‌جویی در مصرف کاغذ زیر سایه آموزش آنلاین
2021-03-02T15:22:50+03:30
خبر «ماجرای انجام تکلیف درسی فرزند رهبر انقلاب بر روی کاغذ پاکت میوه» بهانه‌ای شد تا به اتفاق خوبی که در کلاس‌های مجازی رخ داد بپردازیم.

سؤال ساده خبرنگار مهر از الهام علی اف و جنجال سازی شبه کارشناسان

سؤال ساده خبرنگار مهر از الهام علی اف و جنجال سازی شبه کارشناسان
2021-02-28T16:51:19+03:30
سؤال ساده خبرنگار مهر از الهام علی اف بازتاب های مختلفی داشت که یک کارشناس مسائل قفقاز به واکاوی آن پرداخته است.

سؤال ساده خبرنگار مهر از الهام علی اف

سؤال ساده خبرنگار مهر از الهام علی اف
2021-02-28T13:58:06+03:30
سؤال ساده خبرنگار مهر از الهام علی اف بازتاب بسیار گسترده‌ای داشت که در این مطلب به آن پرداخته شده است.

راز نوسان نرخ گوشت و مرغ

راز نوسان نرخ گوشت و مرغ
2021-02-27T11:51:22+03:30
زمانی که به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و خریدهای مردمی نسبت به ماه‌های گذشته بیشتر می‌شود، این سؤال وجود دارد که آیا دولت می‌تواند به‌خوبی و به‌موقع کال...

پای حزب دموکرات برای تحقق وعده‌های انتخاباتی می‌لنگد!

پای حزب دموکرات برای تحقق وعده‌های انتخاباتی می‌لنگد!
2021-02-27T11:51:21+03:30
امیرعلی ابوالفتح، کارشناس مسائل سیاسی نسبت به اقدامات حزب دموکرات برای تحقق وعده‌های انتخاباتی واکنش نشان داد.

زینب کبری سلام‌الله‌علیها اسلام را عزیز کرد

زینب کبری سلام‌الله‌علیها اسلام را عزیز کرد
2021-02-27T11:51:20+03:30
صفحه توئیتر ریحانه منتسب به دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری به نقل از ایشان در تکریم از مقام زینب کبری در اسلام مطالبی متنشر کرد.

حضرت محمد(ص) خط قرمز همه مسلمانان است

حضرت محمد(ص) خط قرمز همه مسلمانان است
2021-02-27T11:51:20+03:30
اتفاقات اخیر سراوان باعث شد تا علمای اهل سنت سراسر کشور در مصاحبه‌های جداگانه، هم جسارت نسبت به حضرت رسول و هم حمله اشرار به یک ‌پاسگاه انتظامی را به شدت مح...

نظر مقام معظم رهبری درباره حرمت سلاح هسته‌ای در سال‌های گذشته

نظر مقام معظم رهبری درباره حرمت سلاح هسته‌ای در سال‌های گذشته
2021-02-23T19:04:42+03:30
در این اینفوگرافیک گزیده‌ای از بیانات مقام معظم رهبری را که طی سال‌های گذشته درباره‌ی «حرمت و ممنوعیت سلاح هسته‌ای» فرمودند را بازخوانی می‌کنید.

اختلاف‌نظر بین مجلس و دولت باید حل شود

اختلاف‌نظر بین مجلس و دولت باید حل شود
2021-02-23T11:24:39+03:30
صفحه توئیتر khamenei.ir منتسب به دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری به نقل از ایشان مجلس و دلت را به حل کردن اختلاف‌نظرها دعوت کرد.

ادا حال خوبا رو درنیار!

ادا حال خوبا رو درنیار!
2021-02-23T09:38:01+03:30
سنگرزاده و امثال او که کم هم نیستند، چرخ‌دنده‌های سیستمی هستند که مسیر رشد و سرمایه‌داری‌شان را تشریح نمی‌کنند، یعنی همین سنگرزاده واقعیت‌هایی که خودش از سر ...

جزئیات جدید از توافق ایران با آژانس

جزئیات جدید از توافق ایران با آژانس
2021-02-22T14:44:41+03:30
کاظم غریب آبادی نماینده و سفیر دائم ایران در نزد سازمان‌های بین المللی مستقر در وین از جزئیات جدید توافق ایران با آژانس خبر داد.

تهران به این روحانیون نیاز دارد

تهران به این روحانیون نیاز دارد
2021-02-22T14:44:41+03:30
الان تهران و پایتخت کشور از پاتوق های اخلاق و مواعظ خالی شده است؛ خداوند سلامتی و طول عمر بدهد به معدود معلمان اخلاق که هنوز گرما بخش محافل و جلسات هستند.

دریاب لحظه‌ها را که زود دیر می‌شود

دریاب لحظه‌ها را که زود دیر می‌شود
2021-02-22T14:44:40+03:30
ماه رجب، یکی از ماه‌هایی است که در روایات از آن با عنوان شهرالله تعبیر شده است. همه ماه‌ها شهرالله و ماه خداوند متعال هستند اما گاهی اوقات برخی از ماه‌ها که ...

این بار حساب ما با آمریکا فرق می‌کند

این بار حساب ما با آمریکا فرق می‌کند
2021-02-21T16:51:18+03:30
علی نیکزاد، نماینده مجلس لغو کامل تحریم‌ها را نتیجه بیانات رهبری و قانون مجلس خواند.

بازی تیم بایدن با افکار عمومی ایران

بازی تیم بایدن با افکار عمومی ایران
2021-02-21T16:51:17+03:30
 مهدی محمدی، تحلیلگر مسائل سیاسی، تحولات ۴۸ ساعت گذشته در کنفرانس امنیتی مونیخ را مورد تحلیل قرار داد.

«معمار» کودتای سوم اسفند ۱۲۹۹ چه کسی بود؟

«معمار» کودتای سوم اسفند ۱۲۹۹ چه کسی بود؟
2021-02-21T16:51:16+03:30
امروز درست یک قرن از کودتای سوم اسفند ۱۲۹۹ می‌گذرد؛ کودتایی که پایه‌گذار ۵۷ سال حاکمیت استبداد در ایران بود.

پیام‌های زمستان بی‌برف

پیام‌های زمستان بی‌برف
2021-02-21T11:44:43+03:30
«زمستان گرم» ترکیب متناقضی است. کنار هم قرارگرفتن این دو واژه، مخالف آن کلیشه ذهنی است که حداقل چند نسل از ما به یاد دارند.

عذرخواهی کرمانپور بابت درخواست واکسیناسیون هنرمندان

عذرخواهی کرمانپور بابت درخواست واکسیناسیون هنرمندان
2021-02-21T11:44:42+03:30
حسین کرمانپور که طی نامه‌ای به کیانوش جهانپور خواستار اولویت دادن به واکسیناسیون هنرمندان شده بود در صفحه شخصی توئیتر خود از این اقدام عذرخواهی کرد.

پدیده جالب طلب مرگ پزشک برای بیمار!/ چرا نباید پروانه طبابت آنها باطل شود؟

پدیده جالب طلب مرگ پزشک برای بیمار!/ چرا نباید پروانه طبابت آنها باطل شود؟
2021-02-21T09:44:47+03:30
چه شده که این روزها اخلاق تا این حد در جامعه دستخوش تحول شده که یک پزشک با مسئولیت ویژه‌ای که برعهده دارد برای یک بیمار آرزوی مرگ می‌کند؟!

اخلاق در جامعه رنگ‌ باخته / چرا نباید پروانه طبابت آنها باطل شود؟

اخلاق در جامعه رنگ‌ باخته / چرا نباید پروانه طبابت آنها باطل شود؟
2021-02-20T17:38:30+03:30
چه شده که این روزها اخلاق تا این حد در جامعه لاغر شده که یک پزشک با مسئولیت ویژه‌ای که گردن دارد برای یک نفر آرزوی مرگ می‌کند؟

لطفا تقاضای خارج از نوبت نکنید!

لطفا تقاضای خارج از نوبت نکنید!
2021-02-20T09:25:17+03:30
علیرضا وهاب‌زاده مشاور وزیر بهداشت نسبت به درخواست سلبریتی‌ها جهت در اولویت قرار گرفتن تزریق واکسن کرونا واکنش نشان داد.

روزهای سخت سی‌سخت

روزهای سخت سی‌سخت
2021-02-20T09:25:16+03:30
زلزله ۶/۵ ریشتری «سی‌سخت» تلفات جانی نداشت اما مصدومیت ۶۳ نفر و خسارت ۱۰ تا ۱۰۰ درصدی به ساختمان‌های شهر را به دنبال داشت.

اعمال شب لیلة الرغائب؛ شب آرزوها

اعمال شب لیلة الرغائب؛ شب آرزوها
2021-02-18T15:57:18+03:30
اولین شب جمعه ماه رجب لیلة‌الرغائب است. در روایات آمده که در این شب ملائک بر زمین نزول می‌کنند و از آن به عنوان شب برآورده شدن حاجات یاد می شود.

یک شیفت کاری همراه با سرپرستار بخش کرونا

یک شیفت کاری همراه با سرپرستار بخش کرونا
2021-02-18T13:44:18+03:30
تولد یک‌سالگی کرونا بهانه‌ای شد تا در یک روز کاری، با بانویی ایرانی که علاوه بر مسئولیت مادری، مسئولیت اجتماعی بزرگی را هم در این روزهای بد کرونایی به گردن د...

عرف غرب را به رسمیت نمی‌شناسیم

عرف غرب را به رسمیت نمی‌شناسیم
2021-02-18T12:37:16+03:30
عبدالله گنجی فعال رسانه‌ای صدور فتوای امام درباره سلمان رشدی را اولین هجوم به آزادی غربی در دوران غرب جدید خواند.

تولیدکنندگان پوشاک چشم‌انتظار حمایت‌ها

تولیدکنندگان پوشاک چشم‌انتظار حمایت‌ها
2021-02-17T16:44:49+03:30
گرانی مواد اولیه، قاچاق لباس‌های خارجی، هزینه بالای استخدام کارگر، نبود رقابت در بازار، عدم حمایت از برندسازی داخلی و… جزو ده‌ها چالش پیش روی صنف پوشاک است.