میرنیوز

آموزش الفبای مقاومت به کودکان در میدان فلسطین

آموزش الفبای مقاومت به کودکان در میدان فلسطین 2023-04-10T13:47:12+04:30

خبرگزاری مهر؛ گروه مجله - جواد شیخ الاسلامی: چند روزی است که میدان فلسطین تهران به پاتوق فعالین ضد اسرائیلی و حامیان مردم فلسطین تبدیل شده است. گروه‌های مختلفی در این چند روز با حضور در میدان فلسطین و تهیه برنامه‌های مختلف فرهنگی و هنری، سعی کردند مردم را با مسائل روز مقاومت و اتفاقات اخیر فلسطین آشنا سازند. یکی از نکته‌های مثبت درباره این برنامه‌ها همراه شدن آن با ضیافت افطاری بود. سفره‌داری و سفره‌چینی همواره مورد تشویق اهل بیت (ع) بوده است؛ چرا که سفره‌داری و نشستن دور یک سفره باعث پیوند قلوب می‌شود. تا امروز کمتر اتفاق افتاده برنامه‌های حول محور فلسطین با سفره‌های افطاری و مردمی همراه شود. اگر بنا است مسأله فلسطین را به مسأله‌ای مردمی تبدیل کنیم، باید مردمی عمل کنیم و در برگزاری برنامه‌های مختلف از ظرفیت سفره‌داری و سفره‌چینی و ضیافت‌های افطاری بهره بجوییم. چه خوب که بهانه دورهمی و افطاری ما، فلسطین باشد و حمایت از مظلوم و مبارزه با ظالم.

یکی از غرفه‌هایی که در روزهای اخیر و در میدان فلسطین مورد استقبال مردم قرار گرفته بود، غرفه کودکان و بانوان مقاومت بود. غرفه‌ای که با میزبانی از کودکان سعی می‌کرد در کنار بازی و آموزش، آنها را با مقاومت مردم فلسطین آشنا سازد. با «فاطمه صفایی» یکی از اعضا این غرفه و طراح داخلی غرفه کودکان مقاومت درباره ظرفیت‌های کار فرهنگی برای فلسطین در حوزه کودکان گفتگویی داشتیم که می‌خوانید.

خانم صفایی، درباره غرفه کودکان و بانوان مقاومت و فعالیت آن توضیح می‌دهید؟

چهار روز است که غرفه کودکان و بانوان مقاومت شروع به فعالیت کرده و امشب هم شب آخر فعالیت ماست. ما در بخش کودکان می‌خواهیم بچه‌ها را با مسائل مقاومت، اهداف مقاومت و با کلمه مقاومت آشنا کنیم. بچه‌ها را با نقشه فلسطین آشنا کنیم و چشم‌شان را عادت بدهیم به دیدن مسجد الأقصی و دیدن ظلم‌هایی که به مردم و کودکان فلسطین روا می‌شود. خود ما سال‌ها طول کشید تا با مسأله فلسطین و مقاومت آشنا شویم؛ برای همین دوست داریم کاری کنیم که این بچه‌ها زودتر از ما این حرکت آشنا شوند. می‌خواهیم کاری کنیم که بچه‌ها برای این سوال که «چرا باید از مقاومت حمایت کنیم؟»، جواب‌های روشن و کافی داشته باشند.

آموزش الفبای مقاومت به کودکان در میدان فلسطین

با توجه به اینکه امشب آخرین شب فعالیت شما است، بگویید استقبال مردمی و استقبال بچه‌ها از غرفه شما چطور بوده است؟

ما برای دست یافتن به هدفی که داشتیم برنامه‌های مختلفی تدارک دیدیم که خوشبختانه مورد استقبال بچه‌ها هم قرار گرفت. مثلاً یکی از کارهایی که اینجا انجام دادیم روایت‌گری درباره اسرای کودک و نوجوان فلسطینی بود. بنرهایی توی غرفه نصب کرده‌ایم که در آن داستان زندگی این اسرا و نحوه اسارت، آزادی و یا شهادت‌شان را شرح داده است. برخلاف امشب که کمی خلوت‌تر از شب‌های قبل هستیم، شب‌های قبل غرفه بسیار شلوغ بود. آنقدر غرفه شلوغ بود که ما لحظات آخر بچه‌ها را به سختی بیرون می‌کردیم. چون واقعاً دیگر توان نداشتیم که از آنها پذیرایی کنیم. مربی‌های ما می‌رفتند ولی بچه‌ها هنوز مراجعه می‌کردند و می‌خواستند که ما با آنها کار کنیم. غرفه کودک معمولاً همین شکلی است. هرجایی که غرفه کودک حضور داشته باشد، بچه‌ها استقبال می‌کنند و همین نشان می‌دهد کار برای کودکان ظرفیت خوبی دارد. به خصوص اینکه غرفه ما طراحی کودکانه و خوبی داشت، عکس‌ها و نقاشی‌ها برای بچه‌ها طراحی شده بود و بچه‌ها می‌توانستند روی زمین بدون کفش بنشینند؛ اینها باعث شده بود که استقبال زیادی از غرفه کودکان مقاومت صورت بگیرد. دیشب هم برنامه‌ای داشتیم که خیلی خاص و مورد توجه بچه‌ها بود؛ برنامه ساخت مجسمه گِلی «قبة الصخره» مسجد قدس که بچه‌ها خیلی از آن استقبال کردند. طوری که ما دیگر لوازم و توان نداشتیم که آنها را ثبت‌نام کنیم.

آموزش الفبای مقاومت به کودکان در میدان فلسطین

چه مربی‌هایی در غرفه کودکان فعالیت کردند؟ آیا هر شب از مربی‌های متفاوت استفاده می‌کردید؟

بله. ما هرشب مربی‌های خاص خودش را داشتیم. امشب مربی ما متخصص اوریگامی است و به بچه‌ها ساخت اوریگامی را آموزش می‌دهد. یک مربی هم داریم که روی صورت بچه‌ها پرچم و نمادهای مقاومت را نقاشی می‌کشد. شب‌های قبل متخصصی داشتیم که با بچه‌ها کار گِل انجام می‌دادند. شب قبل از آن هم خانم فرهاد را داشتیم که از لبنان آمده‌اند و با تسلطی که روی موضوع داشتند، به خوبی درباره مقاومت و مسائلش با بچه‌ها صحبت می‌کردند. بچه‌ها از مدل صحبت کردن و ارتباط‌گیری ایشان خیلی خوششان آمده بود و به خوبی با ایشان ارتباط برقرار کردند.

اطلاعات کودکان درباره فلسطین چقدر است؟ فکر می‌کنید چقدر در انتقال اطلاعات به بچه‌ها موفق بودید؟

خب طبیعی است که بچه‌ها هیچ پیش زمینه‌ای توی ذهن‌شان نیست. مخصوصاً که اینجا مرکز شهر است و هر کسی از هر قشری به غرفه می‌آید. اطلاعات درباره فلسطین آنقدر کم است که وقتی بچه‌ها را می‌آورند و آنها نقشه فلسطین را می‌بینند، از ما سوال می‌کنند که این نقشه ایران است؟ به همین دلیل من فکر می‌کنم کار ما در این چند شب تنها یک جرقه توی ذهن بچه‌ها است. بچه‌هایی که به اینجا می‌آیند هیچ چیزی نمی‌دانند و اولین کلمات مقاومت را در غرفه ما یاد می‌گیرند. حالا بچه‌ای هست که بیشتر پرس و جو می‌کند و توسط مربی‌ها به خوبی پاسخ داده می‌شود، یک وقت هم بچه‌ها تنها با الفبای مقاومت آشنا می‌شوند و می‌روند. قشری که اینجا می‌آیند از قشر عادی و متوسط جامعه است؛ چه از نظر اقتصادی، چه فرهنگی و اجتماعی. بنابراین اطلاعاتی که از فلسطین و ماجرای مقاومت دارند تقریباً شبیه به هم است. ما برای اینکه به شبهات و سوالات خانواده‌ها پاسخ بدهیم، از آنها دعوت می‌کنیم تا روی صندلی‌های کنار غرفه بنشینند تا درباره شبهات و سوالات‌شان گفتگو کنیم. دو نفر از مربی‌های ما، خانم شریعتمدار و خانم جلالی، به طور مخصوص روی پاسخ به شبهات کار می‌کنند. با فضایی که ساخته‌ایم سعی می‌کنیم هنگامی که بچه‌ها در حال بازی و آموزش هستند، اطلاعات بیشتری درباره فلسطین و جریان مقاومت به پدر و مادرها بدهیم.

آموزش الفبای مقاومت به کودکان در میدان فلسطین

با توجه به تجربه‌ای که در غرفه کودکان به دست آوردید، به نظر شما کار برای فلسطین در حوزه کودک و نوجوان چقدر ظرفیت دارد؟ بعضی‌ها معتقدند مسأله فلسطین بیشتر از فهم و درک بچه‌ها است و پیچیدگی‌های خاص خودش را دارد. با این نظر موافق هستید؟

جای کار در حوزه فلسطین برای کودکان بسیار زیاد است. چند روز پیش از مناره‌های قدس صدای مردم فلسطین به گوش ما می‌رسید که فریاد می‌زدند «هل من ناصر؟». اگر ما به بچه‌های خودمان این حرف‌ها را نگوییم دوباره به سن ما می‌رسند و می‌بینیم که اطلاعات بسیار کمی درباره فلسطین دارند. درست است که مسائل فلسطین پیچیده و گاهاً سخت است، اما این بیشتر به دلیل کم‌کاری ماست. ضمن اینکه تلطیف اتفاقات سخت و ناراحت‌کننده برای همین چیزهاست. ماجرای عاشورا هم سخت و ناراحت‌کننده است. آیا می‌توانیم بگوییم چون وقایع عاشورا وقایع تلخ و ناراحت‌کننده‌ای است، نباید درباره آن با کودکان صحبت کنیم؟ وظیفه مربی این است که درباره موضوعات مهم و سخت و پیچیده با بچه‌ها حرف بزند و مسأله را به زبان آنها برایشان توضیح بدهد. به همین خاطر فکر می‌کنم می‌توان درباره فلسطین با بچه‌ها حرف زد و مسأله را برای آنها روشن کرد. زمینه کار درباره فلسطین زیاد است. اینکه ما چقدر کار می‌کنیم مهم است. ما سعی خودمان را کردیم تا به بچه‌ها واقعیات را آموزش بدهیم. می‌دانید که در فلسطین شهدای کودک و نوجوان بسیار زیادی داریم. شهدای زیادی که زیر هفت سال هستند. یکی از کارهایی که ما کردیم این بود که عکس شهدای کودک فلسطین را چاپ کردیم و به دست بچه‌ها دادیم. بچه‌ها یک دقیقه به احترام این شهدا بلند می‌شدند و خود این در ذهن بچه‌ها یک جرقه است برای اینکه بعدها بتوانند درباره این قضیه بیشتر پرس و جو کنند و اطلاعات‌شان را بیشتر کنند.

آموزش الفبای مقاومت به کودکان در میدان فلسطین

به عنوان سوال آخر، نقش آموزش و پرورش در انتقال ارزش‌های مقاومت به کودکان و دانش‌آموزان را چقدر می‌دانید؟

فکر می‌کنم در حال حاضر یکی دو درس درباره فلسطین در کتاب‌های درسی بچه‌ها داشته باشیم، ولی به نظرم آموزش و پرورش می‌تواند کارهای خیلی بیشتری انجام بدهد. حداقلش این است که یکی دو روز قبل و بعد از روز فلسطین برنامه‌هایی برای بچه‌ها فراهم کنند تا سوالات ذهنی بچه‌ها بدون پاسخ نماند. می‌توانند در مناسبت‌های مختلف مربی‌هایی را به مدارس دعوت کنند و از آنها بخواهند که درباره فلسطین، روز قدس، اشغالگری اسرائیل، مقاومت و دیگر موضوعات با بچه‌ها صحبت کنند. بچه‌ها مشتاق یادگیری هستند و اگر ما به خوبی و درستی با آنها کار کنیم، ذات آنها حامی مقاومت و ضد ظلم و اشغالگری است.

منبع : خبرگزاری مهر


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار مجازی

عکسی که هیچ‌وقت نگرفتیم...

عکسی که هیچ‌وقت نگرفتیم...
2024-07-08T16:03:06+03:30
بهادری جهرمی بعد از دیدار با رهبر انقلاب درباره جای خالی «شهیدجمهور» نوشت: عکسی که بیشتر از همه دوست داشتم عکسی بود که هیچ وقت نگرفتم، کنار مردی خستگی ناپذیر...

مغازه‌ای که هر سال موکب می‌شود/ ما هنوز، یک ذره هم عاشق نیستیم!

مغازه‌ای که هر سال موکب می‌شود/ ما هنوز، یک ذره هم عاشق نیستیم!
2023-09-07T17:16:53+03:30
«هر چه داریم از امام حسین(ع) داریم. زندگی‌مان مال امام حسین(ع) است. این کار هم بساط هر سال است، این مغازه پدرمان است که خادم و عاشق امام حسین (ع) بود. ما هم ...

مردم کانادا امکان مشاهده این صفحه را ندارند/ فیلترینگ، به وسعت دو نیم‌کره!

مردم کانادا امکان مشاهده این صفحه را ندارند/ فیلترینگ، به وسعت دو نیم‌کره!
2023-09-04T15:36:59+03:30
فیلتر کردن بسترهای مختلف فضای مجازی در سطح جهان مسئله تازه‌ای نیست؛ از جنوب غرب آسیا که شدت فیلترینگ در آن بیشتر است گرفته تا چند قاره آن طرف‌تر در کشور کانادا.

دلتنگ‌ها یکدیگر را پیدا می‌کنند/ کربلایی‌شدن بدون نیت قبلی!

دلتنگ‌ها یکدیگر را پیدا می‌کنند/ کربلایی‌شدن بدون نیت قبلی!
2023-09-03T13:30:14+03:30
هنگام تماشای اعزام زائران افغانستانی اشک می‌ریختند؛ گویا دلتنگ‌ها یکدیگر را پیدا می‌کنند و انگار بدرقه اربعینی‌ها، به مناسک جاماندگان تبدیل شده باشد، جاماندگ...

خوش‌رویی، چاشنی میزبانی است/ از تأخیر در صدور ویزای عراق تا کمبود اتوبوس در مرز دوغارون

خوش‌رویی، چاشنی میزبانی است/ از تأخیر در صدور ویزای عراق تا کمبود اتوبوس در مرز دوغارون
2023-08-26T10:01:16+03:30
«مشکل زائران افغانستانی ارتباط چندانی به ایران ندارد؛ مربوط به دولت افغانستان است که اربعین برایش در اولویت نیست و متولی دولتی برای زیارت اربعین ندارد، بنابر...

دشمن آتش و تبر/ «من، حبیب‌الله؛ حبیب خدا و جنگل هستم!»

دشمن آتش و تبر/ «من، حبیب‌الله؛ حبیب خدا و جنگل هستم!»
2023-08-15T14:21:28+03:30
حبیب‌الله حاجی‌زاده، سال‌ها است بدون اینکه کسی از او بخواهد یا حقوقی دریافت کند از جنگل‌ها مراقبت می‌کند: «ما نه می‌گذاریم آتش به جان جنگل بیفتد، نه می‌گذاری...

گرداب روانشناسی زرد در «اینستاگرام»/ تن به هر چالشی ندهید!

گرداب روانشناسی زرد در «اینستاگرام»/ تن به هر چالشی ندهید!
2023-08-14T13:07:53+03:30
شبکه‌های اجتماعی این روزها چالش‌هایی را رواج می‌دهند که مبنای علمی ندارند، دنبال جذب مخاطب هستند و سعی دارند القا کنند: «شما تنها با شرکت در چالش‌ها، به یک ا...

چهل سال همسایگی با زندان و زندانی و زندان‌بان/ پارک و هتل نمی‌خواهیم؛ درخت‌ها را آب بدهید!

چهل سال همسایگی با زندان و زندانی و زندان‌بان/ پارک و هتل نمی‌خواهیم؛ درخت‌ها را آب بدهید!
2023-08-12T13:01:13+03:30
همسایگان زندان «رجایی شهر» بعد از تخلیه از این ندامتگاه، بیش از آنکه از سال‌ها همجواری با آن شکایت کنند، به فکر آینده بودند: «ما از مسئولان پارک و هتل نمی‌خو...

«باز هم دوست و دشمن را شوکه خواهیم کرد»/ جای خالی اهالی قلم و هنر در حماسه‌های نظامی

«باز هم دوست و دشمن را شوکه خواهیم کرد»/ جای خالی اهالی قلم و هنر در حماسه‌های نظامی
2023-08-07T20:23:55+03:30
بعد از پایان دیدار خودم را به امیر ایرانی می‌رسانم و می‌گویم بعد از این مأموریت چه برنامه‌ای دارید؟ مختصر جواب می‌دهد: «انشاالله دوستان و دشمنان را مثل مأمور...

«باز هم دوست و دشمن را شوکه خواهیم کرد»/ جای خالی اهالی قلم و هنر در حماسه‌های نظامی!

«باز هم دوست و دشمن را شوکه خواهیم کرد»/ جای خالی اهالی قلم و هنر در حماسه‌های نظامی!
2023-08-07T15:57:38+03:30
بعد از پایان دیدار خودم را به امیر ایرانی می‌رسانم و می‌گویم بعد از این مأموریت چه برنامه‌ای دارید؟ مختصر جواب می‌دهد: «انشاالله دوستان و دشمنان را مثل مأمور...

ماجرای شلغم‌های یک نماینده در توئیتر

ماجرای شلغم‌های یک نماینده در توئیتر
2023-08-01T14:43:59+03:30
روزنامه «جوان» در گزارشی به ماجرای جر و بحث اخیر نماینده مردم تربت‌جام در مجلس با کاربران توئیتری پرداخت.

سرنوشت عاشورایی دخترک ۱۱ماهه در روستایی مرزی/ «نارگل روی دست‌هایم در مسیر شهر جان داد!»

سرنوشت عاشورایی دخترک ۱۱ماهه در روستایی مرزی/ «نارگل روی دست‌هایم در مسیر شهر جان داد!»
2023-07-29T00:24:02+03:30
«تقریباً دو ساعت طول کشید تا نارگل را به شهر ببریم. در این مسیر دخترم روی دست من بود و آرام جان می‌داد! شاید اگر جاده آسفالت بود و مسیر رسیدن به شهر راحت‌ و ...

سرنوشت عاشورایی دخترک ۱۱ ماهه در روستایی مرزی/ «نارگل روی دست‌هایم در مسیر شهر جان داد!»

سرنوشت عاشورایی دخترک ۱۱ ماهه در روستایی مرزی/ «نارگل روی دست‌هایم در مسیر شهر جان داد!»
2023-07-26T10:37:22+03:30
«تقریباً دو ساعت طول کشید تا نارگل را به شهر ببریم. در این مسیر دخترم روی دست من بود و آرام جان می‌داد! شاید اگر جاده آسفالت بود و مسیر رسیدن به شهر راحت‌ و ...

سرنوشت دخترک ۱۱ماهه در روستای مرزی/ «نارگل روی دست‌هایم جان داد!»

سرنوشت دخترک ۱۱ماهه در روستای مرزی/ «نارگل روی دست‌هایم جان داد!»
2023-07-26T09:43:56+03:30
«تقریباً دو ساعت طول کشید که نارگل را به شهر ببریم. در این مسیر دخترم روی دست من بود و آرام جان می‌داد! شاید اگر جاده آسفالت بود و مسیر رسیدن به شهر راحت‌ و ...

دو هزار بیلبورد متحرک عاشورایی در شهر/ ۱۲ سال خط‌نویسی روی خط عاشقی!

دو هزار بیلبورد متحرک عاشورایی در شهر/ ۱۲ سال خط‌نویسی روی خط عاشقی!
2023-07-23T11:03:54+03:30
«مجید دستانی» از 12سال ماشین‌نویسی در محرم می‌گوید که با رفقایش، خودروها را با خط خوش مزین به نام اباعبدالله(ع) می‌کنند،خودروهایی که تا مدت‌ها مثل بیلبوردهای...

وام‌های راحت‌الحلقوم و ضمانت‌های ضربدری!

وام‌های راحت‌الحلقوم و ضمانت‌های ضربدری!
2023-07-20T12:18:55+03:30
روزنامه «همشهری» در گزارشی به تبلیغات اخیر برخی شرکت‌ها برای اعطای وام بدون ضامن پرداخت و ابعاد غیرقانونی بودن آن را شفاف کرد، این گزارش همچنین توضیحاتی دربا...

عاقبت بخیری یک پمپ بنزین! 

عاقبت بخیری یک پمپ بنزین! 
2023-07-20T11:38:56+03:30
خودرو را پارک کردم و به محل گودبرداری برگشتم و پرسیدم اینجا قبلاً پمپ بنزین نبود؟ جوابشان حافظه تصویری‌ام را تأیید کرد: «پمپ بنزین بود! دیگر نیست؛ حالا قرار ...

تماشای گذر عمر در سایه ایستگاه صلواتی/ چای همان چای و بیرق همان بیرق!

تماشای گذر عمر در سایه ایستگاه صلواتی/ چای همان چای و بیرق همان بیرق!
2023-07-19T13:19:04+03:30
می‌گویند نوشیدن چای داغ در لیوان‌های پلاستیکی احتمال ابتلاء به سرطان را افزایش می‌دهد؛ اعتراضی نیست! فقط ای کاش طعم چای بعد از روضه را عوض نکند. کافی است چای...

بازندگان کنکور!

بازندگان کنکور!
2023-07-16T13:07:00+03:30
روزنامه «جام جم» در گزارشی به تاثیر شرایط جغرافیایی و شکاف طبقات اجتماعی بر قبولی رشته‌های دانشگاهی در دهک‌های مختلف جامعه پرداخته و از دهک‌های ضعیف به عنوان...

جایی برای درمان درد دیدن!/ چشم‌ها؛ قدردان دست‌های روشنایی‌بخش

جایی برای درمان درد دیدن!/ چشم‌ها؛ قدردان دست‌های روشنایی‌بخش
2023-07-16T13:06:59+03:30
پیر و جوان ندارد، تقریباً همه باندی به چشم دارند و دستی به در و دیوار! اینجا همه درد چشم دارند؛ درد بینایی! و ضیا با تخصص خود به چشم‌ها نور روشنایی می‌بخشد، ...

چگونه دختران دهه‌هشتادی محله بانی برگزاری یک مراسم ازدواج شدند؟

چگونه دختران دهه‌هشتادی محله بانی برگزاری یک مراسم ازدواج شدند؟
2023-07-16T10:54:01+03:30
روزنامه «همشهری» به سراغ یکی از محله‌های تهران رفت که در آن دختران دهه هشتادی با برگزاری مراسم عروسی از آغاز سنین نوجوانی باعث و بانی امر خیر می‌شوند. ​​​​​​​

جهان‌شهر علوی/ غم و شادی شیعیان به هم گره خورده است

جهان‌شهر علوی/ غم و شادی شیعیان به هم گره خورده است
2023-07-11T14:22:15+03:30
تاجیک، تمام روز لحظه‌ای استراحت نکرده و در مسیر شلوغ «مهمونی ۱۰ کیلومتری» خدمت کرده اما در دل حسرت می‌خورد که کاش تمام شیعیان دنیا می‌توانستند در جشن بزرگ ام...

فعلا حرف خواب و خوراک نباشد؛ بعد از مراسم همه سِرُم می‌زنیم!

فعلا حرف خواب و خوراک نباشد؛ بعد از مراسم همه سِرُم می‌زنیم!
2023-07-07T14:28:52+03:30
حرف آخر را یکی از خادمان می‌زند: «یادتان نرود؛ قرار است یکی از بزرگ‌ترین کارهای دنیا را انجام بدهیم. تا صبح شنبه کسی حرف از خواب و خوراک نزند، بعد از مراسم ه...

«چند قطره باران» بر گونه آرزوهای کوچک/ پیتزای مهربانی بدون عکس!

«چند قطره باران» بر گونه آرزوهای کوچک/ پیتزای مهربانی بدون عکس!
2023-07-06T12:22:13+03:30
حسن صلواتی چند سالی است که با همراهی دوستان عکاس و هنرمندش یک حرکت جذاب را شروع کرده است؛ فروش عکس‌ها به نفع بچه‌های محروم! امسال هم سفره پیتزای آنها به عشق ...

«سر بر دامن ماه»؛ روایتی از زندگی تنها همسر امام هادی (ع)

«سر بر دامن ماه»؛ روایتی از زندگی تنها همسر امام هادی (ع)
2023-07-04T14:22:10+03:30
«سر بر دامن ماه» از طریق برش کمتر دیده‌شده تاریخ یعنی زندگی امام هادی (ع)، قدم به روایت غیبت امام زمان (عج) می‌گذارد و در این میان شخصیت «بانو حُدیث» مادربزر...

«سر بر دامن ماه»؛ روایتی مدرن از زندگی تنها همسر امام هادی (ع)

«سر بر دامن ماه»؛ روایتی مدرن از زندگی تنها همسر امام هادی (ع)
2023-07-04T09:42:14+03:30
«سر بر دامن ماه» از طریق برش کمتر دیده‌شده تاریخ یعنی زندگی امام هادی (ع)، قدم به روایت غیبت امام زمان (عج) می‌گذارد و در این میان شخصیت «بانو حُدیث» مادربزر...

کارت شما مسدود است!/ زخم رفتارهای سلیقه‌ای با مهاجران

کارت شما مسدود است!/ زخم رفتارهای سلیقه‌ای با مهاجران
2023-06-28T08:48:35+03:30
اواخر خرداد هر سال با پایان مهلت کارت‌های آمایش، حساب‌ بانکی مهاجران افغانستانی برای مدتی نامعلوم مسدود می‌شود؛ اقدامی که بیش از یک دستورالعمل مدیریتی، اعمال...

عروسی که صبح ازدواجش دوید/ می‌گفتند قدت کوتاه است، برو یک رشته دیگر!

عروسی که صبح ازدواجش دوید/ می‌گفتند قدت کوتاه است، برو یک رشته دیگر!
2023-06-27T01:41:38+03:30
سال‌های زیادی از زمانی که به اسماعیل‌نژاد می‌گفتند «قدت کوتاه است، به درد دویدن نمی‌خوری» می‌گذرد اما او امروز رکورددار دوی سرعت در ایران است و رویای کسب مدا...

عکاسان خبری، دشمن کسی نیستند!/ ثبت تاریخ از دل آتش تا قلب کرونا

عکاسان خبری، دشمن کسی نیستند!/ ثبت تاریخ از دل آتش تا قلب کرونا
2023-06-11T12:21:13+03:30
«عکاس خبری دشمن کسی نیست! باید به این آگاهی برسیم که عکاس، ثبت‌کننده تاریخ است و قرار نیست نگاه پررنگ سیاسی داشته باشد، دغدغه جدی عکاسان این است که در هر شرا...

غنی‌سازی با خلوص بالا برای رفع تحریم است/همچنان با آژانس بین‌المللی انرژی تعامل داریم

غنی‌سازی با خلوص بالا برای رفع تحریم است/همچنان  با آژانس بین‌المللی انرژی تعامل داریم
2023-06-11T00:00:47+03:30
محمد اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی گفت غنی‌سازی‌های با خلوص بالا برای این صورت گرفته تا تحریم‌ها لغو شوند، هدف قانونگذار هم همین بوده که اقدام راهبردی برای ل...
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)