میرنیوز

یک روحانی خوب می‌تواند مشکلات یک منطقه را حل کند

یک روحانی خوب می‌تواند مشکلات یک منطقه را حل کند 2023-01-29T13:29:19+03:30

خبرگزاری مهر؛ گروه مجله - جواد شیخ الاسلامی: حجت الاسلام حسین‌پور از آن روحانیون پر تلاش و زحمتکشی است که یک گوشه دارد کار خودش را می‌کند. بعد از سال‌ها تبلیغ در شهرها و استان‌های مختلف، حالا در روستای ساغروان مشهد ساکن است و به ۲۳ روستا خدمت‌رسانی می‌کند. از ساخت مسجد و مدرسه و درمانگاه بگیرید تا آزادسازی زندانیان و وام اشتغال و شورای حل اختلاف بین مردم. آقای حسین‌پور معتقد است یک امام جماعت تنها در صورتی می‌توان به مردم کمک کند که به معنای واقعی امام آن منطقه باشد. یعنی در هر کاری پیشرو و فعال و در صف اول حضور داشته باشد و مردم به او اعتماد کنند. امروز پای صحبت این روحانی بانشاط و فعال نشسته‌ایم تا بدانیم یک روحانی چقدر می‌تواند در حل مشکلات مردم موثر واقع شود.ز پای صحبت‌های ایشان نشسته‌ایم تا بدانیم یک روحانی فعال چقدر می‌تواند در حل مشکلات مردم موثر واقع شود.

هرکدام از بچه‌های من در یک شهر به دنیا آمده‌اند!

من محمدتقی حسین‌پور هستم. از سال ۱۳۷۹ وارد عرصه تبلیغ شدم و تا امروز هم در حال خدمت در حوزه تبلیغ هستم. شروع تبلیغ من از استان سیستان و بلوچستان بود. بعد به استان خراسان جنوبی منتقل شدم. از استان خراسان جنوبی هم به استان خراسان رضوی آمدم. در استان خراسان رضوی هم ابتدا در شهرستان‌های خاف و سرخس و کلاته نادر فعالیت کردم و الآن هم حدود ۵ سال است که در حاشیه مشهد مقدس، روستای ساغروان، هستم. با خانواده به اینجا آمده‌ام و همیشه همراه با خانواده به محل تبلیغ رفته‌ام. جالب است بدانید که الآن یکی از بچه‌های من متولد خاف است، یکی متولد بیرجند، یکی متولد مشهد و دیگری متولد سرخس است!

مدیریت فرهنگی ۲۳ روستا با ماست

مناطقی که من برای تبلیغ رفتم، در تمام سال در همان منطقه مستقر بودم. یعنی اینجور نبوده که دو هفته بروم و برگردم. حوزه فعالیت‌هایمان هم زیاد است. ساخت خانه عالِم، ساخت مساجد و کارهای فرهنگی از عمده فعالیت‌های ماست. البته از زمانی که به حاشیه شهر مشهد آمدم، دایره فعالیت‌های ما گسترده‌تر شد. خود من در روستای ساغروان مستقر هستم، ولی مدیریت فرهنگی ۲۳ روستا با ماست. بحث‌های اعزام امام جماعت، ساخت و ساز خانه عالم، ساخت و ساز مسجد، رسیدگی به محرومین، شورای خل اختلاف و کارهای دیگری که می‌توانیم انجام بدهیم.

یک روحانی خوب می‌تواند مشکلات یک منطقه را حل کند

ساخت درمانگاه شبانه‌روزی برای روستان ساغروان و مردم منطقه

روستای ساغروان ۱۵۰۰ خانواده و ۷۵۰۰ نفر جمعیت دارد. ۲۳ روستای دیگر هم تقریباً ۶۰ تا ۷۰ هزار نفر جمعیت دارند. ما برای این ۷۰ هزار نفر امام جماعت معرفی می‌کنیم، امام جماعت را جایگزین می‌کنیم، به محرومین رسیدگی می‌کنیم و غیره. الآن حدود ۶۰۰ خانوار به صورت رسمی و حدود سیصد چهارصد خانواده هم به صورت غیر رسمی تحت پوشش ما هستند. یکی از مشکلاتی که ما در منطقه داشتیم و خیلی درباره آن مراجعه بود، کمبود یک مرکز درمان شبانه‌روزی بود. مردم مراجعه می‌کردند و می‌گفتند ما یک مرکز درمانی که شبانه‌روزی اینجا باشد نداریم. بالأخره با کمک یکی از خیرین به نام «حاج علی اکبر» یک زمین در کنار مسجد روستای ساغروان تهیه کردیم. ایشان این زمین را وقف درمانگاه شبانه‌روزی کرد و کار ساخت و ساز را هم به عهده گرفت. الآن که داریم صحبت می‌کنیم ایشان حدود سه میلیارد هزینه کرده است و در مرحله احداث سقف هستیم. پیشبینی ما این است که تا یک سال و نیم دیگر این درمانگاه ساخته شود و به صورت خیریه در منطقه کار کند. قرار است عواید درمانگاه هم صرف امورات فرهنگی شود. انشاالله بتوانیم قدم ارزنده‌ای برای منطقه برداریم.

مهاجرت از سیستان و بلوچستان به حاشیه مشهد، یکی از بزرگ‌ترین مشکلات ماست

یکی از مشکلاتی که ما در منطقه ساغروان داریم مهاجرت‌های بی‌رویه از سمت سیستان و بلوچستان، تربت جام، صالح آباد و سرخس به اینجا است. چون قیمت زمین اینجا ارزان‌تر است و به خاطر شهرک‌های صنعتی بازار کار خوبی هم دارد، مهاجرت زیادی به اینجا اتفاق می‌افتد و فرهنگ‌های مختلف در این منطقه حضور دارند. متأسفانه همین مهاجرت‌ها برای ما مشکلات عدیده فرهنگی و اجتماعی به وجود آورده است. بحث طلاق هست، بحث اعتیاد به مواد مخدر به صورت شدید وجود دارد، بحث خرید و فروش موارد مخدر و مشروبات الکی و زنان سرپرست خانوار. متأسفانه مشکلات حاشیه شهر در همه مناطق یکی است و علت اصلی آن هم همین مهاجرت‌های بی‌رویه است. ما برای اینکه با این خانواده‌ها ارتباط برقرار کنیم، در قالب موسسه خیریه و مرکز نیکوکاری شروع به فعالیت کردیم. خانواده‌هایی که آسیب‌های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی دارند را شناسایی کردیم تا بتوانیم با آنها ارتباط مستمر بگیریم.

یک روحانی خوب می‌تواند مشکلات یک منطقه را حل کند

خانواده‌ای که ۵ دختر مطلقه دارد!

در ایام کرونا فعالیت ما نمود عجیبی داشت. اگر بگویم از آن مسجد روستا ساغروان بالای هفت هشت ده هزار بسته معیشتی خارج شد، کم گفتم. از این طریق با خانواده‌ها آشنا شدیم و دیدیم که مشکل فراتر از مشکلات اقتصادی است. مثلاً بحث اعتیاد و طلاق اینجا بیداد می‌کند. من الآن خانواده‌ای سراغ دارم که ۵ تا دختر مطلقه دارد. یک خانواده دیگر دارم که سه تا دختر مطلقه دارد. حتی یک خانواده اهل سنت هست که می‌گوید حاج‌آقا شما بیایید فکری برای ما بکنید. خب وضعیت این خانواده‌ها با چند دختر مطلقه تبدیل به چه معضلی می‌شود؟ ساغروان تبدیل شده به یک خوابگاه. یک مرکز استراحت برای خانواده‌های بی سرپرست و جوانان درگیر با معضلات اجتماعی. وضعیت کشاورزی هم به خاطر کمبود آب مشکل دارد؛ برای همین خانواده‌ها زمین‌ها را به کسانی که وضعیت اقتصادی بهتری دارند می‌فروشند و منطقه به کانون فساد تبدیل می‌شود.

برگزاری کلاس‌های مشاور خانواده و مشاور پیش از ازدواج، برای کمک به حل مشکل خانواده‌ها

ما در قالب همین مرکز نیکوکاری کارگاه‌های مشاور خانواده برگزار کردیم، مشاوره‌های قبل از ازدواج برگزار کردیم و با آموزش زنان سرپرست خانوار و گرفتن وام با همراهی کمیته امداد، بحث اشتغال را پیش بردیم. از مردم نظرخواهی کردیم و پرسیدیم اگر کارگاه آموزشی برگزار کنیم، از چه کاری بیشتر استقبال می‌شود؟ گفتند آرایشگری و خطاطی. ما آمدیم و چند تا دوره برگزار کردیم که یکی از آنها آرایشگری بود. الآن هفت هشت نفر از همین کارآموزان آرایشگری دنبال وام کمیته امداد هستند تا کار خودشان را راه بیندازند. تا حدی که توانستیم این فعالیت‌ها را داشتیم. این کارها هم جهادی است. طوری نیست که مردم حقوقی به ما بدهند یا بودجه‌ای از دولت برسد. اینها همه بر اساس دغدغه‌ای است که داریم. مشکلات را شناسایی می‌کنیم و دنبال خیر می‌گردیم.

ساخت مدرسه برای مقطع متوسطه

یکی دیگر از مشکلات منطقه ساغروان ازدیاد دانش‌آموزان است. به تازگی دو هزار متر زمین در اختیار گرفتیم و بنا است به زودی ساخت و ساز مدرسه را هم شروع کنیم. در روستای ما مقطع دبستان و راهنمایی داریم، ولی مقطع متوسطه برای دختر و پسر نداریم. کلاس‌های مقطع متوسطه برای دختر و پسر در این منطقه مختلط است و همین هم کلی مشکلات فرهنگی اجتماعی برای ما ایجاد کرده است.

۹۵ درصد پرونده‌های ورودی به «همیاران شورای حل اختلاف» ما ختم به خیر می‌شود

الآن حدود ۹۵ درصد از پرونده‌های وروردی به «همیاران شورای حل اختلاف» ما ختم به صلح می‌شود؛ چه پرونده خانوادگی، چه زد و خورد و چه نزاع‌های دسته جمعی. دو نفر بودند که تقریباً چهار پنج سال اختلاف خانوادگی داشتند. زن و شوهری بودند که مشکل مهریه داشتند و درگیر دادگاه و پاسگاه. به نتیجه هم نرسیده بود. اینها به تور ما خوردند. ما این بندگان خدا را به مشاوره مورد اعتماد خودمان فرستادیم. مشاوره یک قرارداد بین اینها نوشت و این زن و شوهر بر اساس این قرارداد توی مسجد با هم صلح کردند. وقتی خانم می‌خواست برود به من می‌گفت تعجب می‌کنم. گفتم چرا؟ گفت این دادگستری با آن‌همه طمطراق و مشاور و بگیر و ببند، ۵ سال است که نمی‌تواند این کار را برای ما انجام بدهد، ولی شما توی یک ماه بدون میز و صندلی و با استفاده از همین فضای مسجد توانستی مشکل ما را حل کنی.

آزادسازی زندانی‌ها به کمک خیرین

یکی دیگر از کارهای ما کمک به آزادسازی زندانی‌ها است. یک بنده خدا ۱۰۰ میلیون به ما داد و از همان طریق توانستیم ۱۲ تا زندانی را آزاد کنیم. من به مدیرکل زندان‌های مشهد گفتم شما بیایید لیستی از زندانی‌های زیر ۱۰ میلیون به من بدهید، من قبول می‌کنم. خودم دنبال خیر می‌گردم و زندانی‌های جرائم غیر عمد و مالی را آزاد می‌کنم. متأسفانه این دوستان پای کار نیامدند ولی ما در حد بضاعت خودمان انجام دادیم. الآن مدتی است دنبال رضایت چند تا پرونده هستیم که البته دیه این پرونده‌ها سنگین است؛ در حد هفتصد هشتصد میلیون تومان.

یک روحانی خوب می‌تواند مشکلات یک منطقه را حل کند

حاج غلام با انصاف؛ کاسبی که از خیر سود صدها میلیونی گذشت

برکات مسجد به اینها خلاصه نمی‌شود. یک بنده خدایی داریم به اسم حاج غلام. کاسب است. شب و روزهایی که روغن‌هزارها گران شد و از صد تومان به چهارصدهزار تومان رسید، این حاج غلام یک بارِ روغن داشت. طوری که می‌توانست توی یک شب پانصد ششصد میلیون سود کند. آمد پیش من و گفت چکار کنم؟ من هم گفتم به قیمت خرید خودت بده به مردم. فردای این صحبت حاج غلام این بار را بین مردم تقسیم کرد. اینها برکت مسجد و حضور روحانی در منطقه است. وقتی از او هم سوال می‌کنی می‌گوید این برکت حضور در مسجد و ارتباط با روحانی و مقید بودن به احکام شرعی و عقلی است. می‌گوید وجدان من اجازه نمی‌دهد به خاطر سود خودم به مردم ضرر برسانم. به همین خاطر در منطقه ما معروف است به «حاج غلام با انصاف». امیدوارم یک روز به اینجا بیایید و با حاج غلام با انساف هم گفتگو کنید.

ساخت خانه عالِم از مهم‌ترین کارهای من است / خانواده‌ام پای کار من هستند

ساختن خانه عالم یکی از کارهای من است. اوائل که به این روستا آمده بودم، یک سال در گلبهار مستأجر بودم. صبح از گلبهار به ساغروان می‌رفتم و شب برمی‌گشتم. خودم زمین را گرفتم، خیر پیدا کردم و خانه را ساختم و حالا هم دارم استفاده می‌کنم. بعد از اینکه من از اینجا بروم هم عالِم بعدی در آن ساکن می‌شود. این یک کار عام المنفعه است. هر روستایی که تا حال رفته‌ام هم یکی از اولین کارها، ساخت خانه عالم بوده است. یکی از بزرگ‌ترین مشکلاتی که در روستاها داریم، نبود خانه عالم است. برای همین خیلی از روحانیون قبول نمی‌کنند که به آن روستا بروند. خود من هم یک سال مستأجری کردم، بعدش خانواده را با خودم به اینجا آوردم. الآن حدود ۴ سال است که به خانواده در ساغروان ساکن هستم و در حال خدمت به ولی نعمت‌های خودمان هستیم. خوب است همینجا از خانواده خودم هم تشکر کنم. خانواده خیلی با من همراهی کرده است. بدون آنها نمی‌توانستم قدمی بردارم. یکی از بزرگترین نعمت‌های خدا به من همین خانم و خانواده است. خانواده‌ای که پای کار من است و همه جا همراهی کرده. الحمدلله بچه‌ها هم فعال و نخبه هستند و این نتیجه زحمات همسرم است. ایشان توی کارهای روستا هم همکار و همراه من است و کمک زیادی به پیشبرد کارها می‌کند. انشاالله در ادامه هم بتوانیم در کنار هم به مردم عزیزمان کمک کنیم.

منبع : خبرگزاری مهر


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار مجازی

عکسی که هیچ‌وقت نگرفتیم...

عکسی که هیچ‌وقت نگرفتیم...
2024-07-08T16:03:06+03:30
بهادری جهرمی بعد از دیدار با رهبر انقلاب درباره جای خالی «شهیدجمهور» نوشت: عکسی که بیشتر از همه دوست داشتم عکسی بود که هیچ وقت نگرفتم، کنار مردی خستگی ناپذیر...

مغازه‌ای که هر سال موکب می‌شود/ ما هنوز، یک ذره هم عاشق نیستیم!

مغازه‌ای که هر سال موکب می‌شود/ ما هنوز، یک ذره هم عاشق نیستیم!
2023-09-07T17:16:53+03:30
«هر چه داریم از امام حسین(ع) داریم. زندگی‌مان مال امام حسین(ع) است. این کار هم بساط هر سال است، این مغازه پدرمان است که خادم و عاشق امام حسین (ع) بود. ما هم ...

مردم کانادا امکان مشاهده این صفحه را ندارند/ فیلترینگ، به وسعت دو نیم‌کره!

مردم کانادا امکان مشاهده این صفحه را ندارند/ فیلترینگ، به وسعت دو نیم‌کره!
2023-09-04T15:36:59+03:30
فیلتر کردن بسترهای مختلف فضای مجازی در سطح جهان مسئله تازه‌ای نیست؛ از جنوب غرب آسیا که شدت فیلترینگ در آن بیشتر است گرفته تا چند قاره آن طرف‌تر در کشور کانادا.

دلتنگ‌ها یکدیگر را پیدا می‌کنند/ کربلایی‌شدن بدون نیت قبلی!

دلتنگ‌ها یکدیگر را پیدا می‌کنند/ کربلایی‌شدن بدون نیت قبلی!
2023-09-03T13:30:14+03:30
هنگام تماشای اعزام زائران افغانستانی اشک می‌ریختند؛ گویا دلتنگ‌ها یکدیگر را پیدا می‌کنند و انگار بدرقه اربعینی‌ها، به مناسک جاماندگان تبدیل شده باشد، جاماندگ...

خوش‌رویی، چاشنی میزبانی است/ از تأخیر در صدور ویزای عراق تا کمبود اتوبوس در مرز دوغارون

خوش‌رویی، چاشنی میزبانی است/ از تأخیر در صدور ویزای عراق تا کمبود اتوبوس در مرز دوغارون
2023-08-26T10:01:16+03:30
«مشکل زائران افغانستانی ارتباط چندانی به ایران ندارد؛ مربوط به دولت افغانستان است که اربعین برایش در اولویت نیست و متولی دولتی برای زیارت اربعین ندارد، بنابر...

دشمن آتش و تبر/ «من، حبیب‌الله؛ حبیب خدا و جنگل هستم!»

دشمن آتش و تبر/ «من، حبیب‌الله؛ حبیب خدا و جنگل هستم!»
2023-08-15T14:21:28+03:30
حبیب‌الله حاجی‌زاده، سال‌ها است بدون اینکه کسی از او بخواهد یا حقوقی دریافت کند از جنگل‌ها مراقبت می‌کند: «ما نه می‌گذاریم آتش به جان جنگل بیفتد، نه می‌گذاری...

گرداب روانشناسی زرد در «اینستاگرام»/ تن به هر چالشی ندهید!

گرداب روانشناسی زرد در «اینستاگرام»/ تن به هر چالشی ندهید!
2023-08-14T13:07:53+03:30
شبکه‌های اجتماعی این روزها چالش‌هایی را رواج می‌دهند که مبنای علمی ندارند، دنبال جذب مخاطب هستند و سعی دارند القا کنند: «شما تنها با شرکت در چالش‌ها، به یک ا...

چهل سال همسایگی با زندان و زندانی و زندان‌بان/ پارک و هتل نمی‌خواهیم؛ درخت‌ها را آب بدهید!

چهل سال همسایگی با زندان و زندانی و زندان‌بان/ پارک و هتل نمی‌خواهیم؛ درخت‌ها را آب بدهید!
2023-08-12T13:01:13+03:30
همسایگان زندان «رجایی شهر» بعد از تخلیه از این ندامتگاه، بیش از آنکه از سال‌ها همجواری با آن شکایت کنند، به فکر آینده بودند: «ما از مسئولان پارک و هتل نمی‌خو...

«باز هم دوست و دشمن را شوکه خواهیم کرد»/ جای خالی اهالی قلم و هنر در حماسه‌های نظامی

«باز هم دوست و دشمن را شوکه خواهیم کرد»/ جای خالی اهالی قلم و هنر در حماسه‌های نظامی
2023-08-07T20:23:55+03:30
بعد از پایان دیدار خودم را به امیر ایرانی می‌رسانم و می‌گویم بعد از این مأموریت چه برنامه‌ای دارید؟ مختصر جواب می‌دهد: «انشاالله دوستان و دشمنان را مثل مأمور...

«باز هم دوست و دشمن را شوکه خواهیم کرد»/ جای خالی اهالی قلم و هنر در حماسه‌های نظامی!

«باز هم دوست و دشمن را شوکه خواهیم کرد»/ جای خالی اهالی قلم و هنر در حماسه‌های نظامی!
2023-08-07T15:57:38+03:30
بعد از پایان دیدار خودم را به امیر ایرانی می‌رسانم و می‌گویم بعد از این مأموریت چه برنامه‌ای دارید؟ مختصر جواب می‌دهد: «انشاالله دوستان و دشمنان را مثل مأمور...

ماجرای شلغم‌های یک نماینده در توئیتر

ماجرای شلغم‌های یک نماینده در توئیتر
2023-08-01T14:43:59+03:30
روزنامه «جوان» در گزارشی به ماجرای جر و بحث اخیر نماینده مردم تربت‌جام در مجلس با کاربران توئیتری پرداخت.

سرنوشت عاشورایی دخترک ۱۱ماهه در روستایی مرزی/ «نارگل روی دست‌هایم در مسیر شهر جان داد!»

سرنوشت عاشورایی دخترک ۱۱ماهه در روستایی مرزی/ «نارگل روی دست‌هایم در مسیر شهر جان داد!»
2023-07-29T00:24:02+03:30
«تقریباً دو ساعت طول کشید تا نارگل را به شهر ببریم. در این مسیر دخترم روی دست من بود و آرام جان می‌داد! شاید اگر جاده آسفالت بود و مسیر رسیدن به شهر راحت‌ و ...

سرنوشت عاشورایی دخترک ۱۱ ماهه در روستایی مرزی/ «نارگل روی دست‌هایم در مسیر شهر جان داد!»

سرنوشت عاشورایی دخترک ۱۱ ماهه در روستایی مرزی/ «نارگل روی دست‌هایم در مسیر شهر جان داد!»
2023-07-26T10:37:22+03:30
«تقریباً دو ساعت طول کشید تا نارگل را به شهر ببریم. در این مسیر دخترم روی دست من بود و آرام جان می‌داد! شاید اگر جاده آسفالت بود و مسیر رسیدن به شهر راحت‌ و ...

سرنوشت دخترک ۱۱ماهه در روستای مرزی/ «نارگل روی دست‌هایم جان داد!»

سرنوشت دخترک ۱۱ماهه در روستای مرزی/ «نارگل روی دست‌هایم جان داد!»
2023-07-26T09:43:56+03:30
«تقریباً دو ساعت طول کشید که نارگل را به شهر ببریم. در این مسیر دخترم روی دست من بود و آرام جان می‌داد! شاید اگر جاده آسفالت بود و مسیر رسیدن به شهر راحت‌ و ...

دو هزار بیلبورد متحرک عاشورایی در شهر/ ۱۲ سال خط‌نویسی روی خط عاشقی!

دو هزار بیلبورد متحرک عاشورایی در شهر/ ۱۲ سال خط‌نویسی روی خط عاشقی!
2023-07-23T11:03:54+03:30
«مجید دستانی» از 12سال ماشین‌نویسی در محرم می‌گوید که با رفقایش، خودروها را با خط خوش مزین به نام اباعبدالله(ع) می‌کنند،خودروهایی که تا مدت‌ها مثل بیلبوردهای...

وام‌های راحت‌الحلقوم و ضمانت‌های ضربدری!

وام‌های راحت‌الحلقوم و ضمانت‌های ضربدری!
2023-07-20T12:18:55+03:30
روزنامه «همشهری» در گزارشی به تبلیغات اخیر برخی شرکت‌ها برای اعطای وام بدون ضامن پرداخت و ابعاد غیرقانونی بودن آن را شفاف کرد، این گزارش همچنین توضیحاتی دربا...

عاقبت بخیری یک پمپ بنزین! 

عاقبت بخیری یک پمپ بنزین! 
2023-07-20T11:38:56+03:30
خودرو را پارک کردم و به محل گودبرداری برگشتم و پرسیدم اینجا قبلاً پمپ بنزین نبود؟ جوابشان حافظه تصویری‌ام را تأیید کرد: «پمپ بنزین بود! دیگر نیست؛ حالا قرار ...

تماشای گذر عمر در سایه ایستگاه صلواتی/ چای همان چای و بیرق همان بیرق!

تماشای گذر عمر در سایه ایستگاه صلواتی/ چای همان چای و بیرق همان بیرق!
2023-07-19T13:19:04+03:30
می‌گویند نوشیدن چای داغ در لیوان‌های پلاستیکی احتمال ابتلاء به سرطان را افزایش می‌دهد؛ اعتراضی نیست! فقط ای کاش طعم چای بعد از روضه را عوض نکند. کافی است چای...

بازندگان کنکور!

بازندگان کنکور!
2023-07-16T13:07:00+03:30
روزنامه «جام جم» در گزارشی به تاثیر شرایط جغرافیایی و شکاف طبقات اجتماعی بر قبولی رشته‌های دانشگاهی در دهک‌های مختلف جامعه پرداخته و از دهک‌های ضعیف به عنوان...

جایی برای درمان درد دیدن!/ چشم‌ها؛ قدردان دست‌های روشنایی‌بخش

جایی برای درمان درد دیدن!/ چشم‌ها؛ قدردان دست‌های روشنایی‌بخش
2023-07-16T13:06:59+03:30
پیر و جوان ندارد، تقریباً همه باندی به چشم دارند و دستی به در و دیوار! اینجا همه درد چشم دارند؛ درد بینایی! و ضیا با تخصص خود به چشم‌ها نور روشنایی می‌بخشد، ...

چگونه دختران دهه‌هشتادی محله بانی برگزاری یک مراسم ازدواج شدند؟

چگونه دختران دهه‌هشتادی محله بانی برگزاری یک مراسم ازدواج شدند؟
2023-07-16T10:54:01+03:30
روزنامه «همشهری» به سراغ یکی از محله‌های تهران رفت که در آن دختران دهه هشتادی با برگزاری مراسم عروسی از آغاز سنین نوجوانی باعث و بانی امر خیر می‌شوند. ​​​​​​​

جهان‌شهر علوی/ غم و شادی شیعیان به هم گره خورده است

جهان‌شهر علوی/ غم و شادی شیعیان به هم گره خورده است
2023-07-11T14:22:15+03:30
تاجیک، تمام روز لحظه‌ای استراحت نکرده و در مسیر شلوغ «مهمونی ۱۰ کیلومتری» خدمت کرده اما در دل حسرت می‌خورد که کاش تمام شیعیان دنیا می‌توانستند در جشن بزرگ ام...

فعلا حرف خواب و خوراک نباشد؛ بعد از مراسم همه سِرُم می‌زنیم!

فعلا حرف خواب و خوراک نباشد؛ بعد از مراسم همه سِرُم می‌زنیم!
2023-07-07T14:28:52+03:30
حرف آخر را یکی از خادمان می‌زند: «یادتان نرود؛ قرار است یکی از بزرگ‌ترین کارهای دنیا را انجام بدهیم. تا صبح شنبه کسی حرف از خواب و خوراک نزند، بعد از مراسم ه...

«چند قطره باران» بر گونه آرزوهای کوچک/ پیتزای مهربانی بدون عکس!

«چند قطره باران» بر گونه آرزوهای کوچک/ پیتزای مهربانی بدون عکس!
2023-07-06T12:22:13+03:30
حسن صلواتی چند سالی است که با همراهی دوستان عکاس و هنرمندش یک حرکت جذاب را شروع کرده است؛ فروش عکس‌ها به نفع بچه‌های محروم! امسال هم سفره پیتزای آنها به عشق ...

«سر بر دامن ماه»؛ روایتی از زندگی تنها همسر امام هادی (ع)

«سر بر دامن ماه»؛ روایتی از زندگی تنها همسر امام هادی (ع)
2023-07-04T14:22:10+03:30
«سر بر دامن ماه» از طریق برش کمتر دیده‌شده تاریخ یعنی زندگی امام هادی (ع)، قدم به روایت غیبت امام زمان (عج) می‌گذارد و در این میان شخصیت «بانو حُدیث» مادربزر...

«سر بر دامن ماه»؛ روایتی مدرن از زندگی تنها همسر امام هادی (ع)

«سر بر دامن ماه»؛ روایتی مدرن از زندگی تنها همسر امام هادی (ع)
2023-07-04T09:42:14+03:30
«سر بر دامن ماه» از طریق برش کمتر دیده‌شده تاریخ یعنی زندگی امام هادی (ع)، قدم به روایت غیبت امام زمان (عج) می‌گذارد و در این میان شخصیت «بانو حُدیث» مادربزر...

کارت شما مسدود است!/ زخم رفتارهای سلیقه‌ای با مهاجران

کارت شما مسدود است!/ زخم رفتارهای سلیقه‌ای با مهاجران
2023-06-28T08:48:35+03:30
اواخر خرداد هر سال با پایان مهلت کارت‌های آمایش، حساب‌ بانکی مهاجران افغانستانی برای مدتی نامعلوم مسدود می‌شود؛ اقدامی که بیش از یک دستورالعمل مدیریتی، اعمال...

عروسی که صبح ازدواجش دوید/ می‌گفتند قدت کوتاه است، برو یک رشته دیگر!

عروسی که صبح ازدواجش دوید/ می‌گفتند قدت کوتاه است، برو یک رشته دیگر!
2023-06-27T01:41:38+03:30
سال‌های زیادی از زمانی که به اسماعیل‌نژاد می‌گفتند «قدت کوتاه است، به درد دویدن نمی‌خوری» می‌گذرد اما او امروز رکورددار دوی سرعت در ایران است و رویای کسب مدا...

عکاسان خبری، دشمن کسی نیستند!/ ثبت تاریخ از دل آتش تا قلب کرونا

عکاسان خبری، دشمن کسی نیستند!/ ثبت تاریخ از دل آتش تا قلب کرونا
2023-06-11T12:21:13+03:30
«عکاس خبری دشمن کسی نیست! باید به این آگاهی برسیم که عکاس، ثبت‌کننده تاریخ است و قرار نیست نگاه پررنگ سیاسی داشته باشد، دغدغه جدی عکاسان این است که در هر شرا...

غنی‌سازی با خلوص بالا برای رفع تحریم است/همچنان با آژانس بین‌المللی انرژی تعامل داریم

غنی‌سازی با خلوص بالا برای رفع تحریم است/همچنان  با آژانس بین‌المللی انرژی تعامل داریم
2023-06-11T00:00:47+03:30
محمد اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی گفت غنی‌سازی‌های با خلوص بالا برای این صورت گرفته تا تحریم‌ها لغو شوند، هدف قانونگذار هم همین بوده که اقدام راهبردی برای ل...
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)