میرنیوز

کفش‌های قدیمی را دور نریزید

کفش‌های قدیمی را دور نریزید 2022-07-16T09:02:03+04:30

خبرگزاری مهر؛ گروه مجله: سبک زندگی آدم‌ها در عصری که در آن هستیم به گونه‌ایست که با استفاده از یک وسیله و کهنه شدن و مخصوصاً ایجاد پارگی و بروز نشانه‌هایی از این کهنگی، به فکر خرید یکی دیگر می‌افتند. ما آدم‌ها عادت کردیم که از بزرگترهای‌مان یک حرف‌هایی را بشنویم و بعد از شنیدن در دلمان بگوییم: «این برای قدیم‌ها بوده. الان که این‌طور نیست.» در همین رفتار هم اغلب انسان‌های امروزی بارها شنیده‌اند که: «قدیمی ها که اینقدر راحت جنس را دور نمی‌انداختیم. آن زمان‌ها جنس را تا آخرین نفس استفاده می‌کردیم.»

اخیراً یکی از شرکت‌های تولید کفش در ایتالیا اقدام به نوآوری جالبی کرده است. علاوه بر تولید کفش، بخش مهمی از سرمایه و نیروی انسانی و فضای کارگاهی خود را برای تعمیر و بازسازی کفش و اجناس دیگر اختصاص داده است.

کفش‌های کتانی دست‌ساز

پس از این‌که گلدن گُز با کفش های کتانی دست ساز ۵۰۰ دلاری برای خود شهرت کسب کرد، تمرکزش را به تعمیرات کفش‌ها معطوف کرده است. مدیرعامل این شرکت می‌گوید: «کسی که احساس می کند از او مراقبت می شود همیشه برمی گردد.»

پادشاهان عصر، لباس‌های غیررسمی ما یعنی همین کفش‌های کتانی هستند که مدت‌هاست مواد اولیه برای دفن زباله‌های ارزان قیمت بوده اند. « Golden Goose» یک شرکت تولیدکننده کفش، به جای ادامه تولید کار خود پیشنهاد دیگری را در دستور کار خود قرار داده است. تعمیر و استفاده مجدد!

این برند که به دلیل معرفی کفش‌های کتانی ۵۰۰ دلاری دست‌سازش معروف است، اکنون تعمیرات سفارشی‌ای را در فروشگاه ارائه می‌کند که می‌تواند حدود ۱۰۰ دلار برای مصرف کننده آب بخورد.به همین دلیل با وجود قیمت های بالای محصولات، بر آن شده که به دنبال افزایش طول عمر تولیدات خود باشد.

سیلویو کامپارا، مدیر اجرایی شرکت در حالی که به پیشخوان کارگاهی در پشت بوتیک بازسازی شده برند خود تکیه داده بود، در مورد هزینه‌های چشمگیر کفش‌های کتانی گفت: «کارگران ما می توانند منحصر به فرد بودن را با دستان خود تولید کنند. کار با دست محبت می‌آفریند.»

کفش‌های قدیمی را دور نریزید

نکته جالب آنکه مشتریان این برند که کفش‌های خود را برای تعمیر به کارگاه پشت فروشگاه آورده‌اند، درکنار توضیح و نظردادن به کارگران برای طراحی کفش های ورزشی خود، می توانند از کتاب های گلدوزی و گرافیتی برای زیباکردن کفش خود الهام بگیرند.

انگیزه دادن به کارگر

کامپارا انگیزه این کسب‌وکار را توضیح می‌دهد که به کارگران ۲۰ و ۳۰ ساله خود نقش برجسته‌ای در این کار ویژه می‌دهند. در یک سالن مجهز، تیمی از پینه‌دوزهای کفش (به‌ویژه کفش‌های کتانی) را در میان چرخ‌های پولیش و ماشین‌های خیاطی چرم که دوخت می‌زنند و زیره‌ها را می‌بندند، می‌بینید.در گوشه دیگری از فروشگاه، که اولین اقدام گلدن گز برای سفارشی‌سازی بود کشوهایی از بدلیجات و ردیف‌هایی از رول‌های روبان پوشانده شده دیده می‌شود، گلدوزی‌هایی که تکه‌هایی روی شلوار جین و قلب، گل‌ها و دیگر طرح‌های عجیب و مختلف را روی کفش‌های کتانی می‌دوزند.

آقای کامپارا در حالی که یک کفش کتانی نیمه تعمیر شده را در دست گرفته و سر میخ های کفی آنکه با چکش دستی آشکار شده بود، گفت: «هدف ما تجدید شأن کارگران است.» او ادامه داد: «پیدا کردن ۲۰ جوان که می خواستند امروز به عنوان پینه دوز کار کنند، کار دشواری بود، اما آنها در نهایت متقاعد شدند که قرار است به عنوان بخشی از گروه تعمیر گلدن گز، «آینده مد» را تشکیل دهند.»

کفش‌های قدیمی را دور نریزید

در بخش گلدوزی، مشتریان تصاویر یا پیام‌هایی را انتخاب می‌کنند که قرار است با دست روی کفش‌های کتانی یا هر لباسی که انتخاب می‌کنند و با خود به مغازه می‌آورند، دوخته یا حک شود.

کفش‌های قدیمی را دور نریزید

روند تعمیر این کفش‌ها خیلی هم ساده نیست. اجزاء مختلف کفش‌های کتانی از هم جدا می‌شوند تا به شکل بهتری دوباره سرهم شوند، زیره‌های لاستیکی برداشته شده و مجموعه جدید که دیگر باید گفت کفش جدید چسبانده شده و در جای خود چکش زده می‌شوند.

سیلویو کامپارا، اعتقاد دارد: «این‌که ما محصولاتی را که می‌فروشیم و تعمیر نیز می‌کنیم، اعتماد مشتری را به ما افزایش می دهد.»

در کارگاه تعمیر کفش‌های این شرکت کفش‌های کتانی در طیف وسیعی از سبک‌ها از سقف بالای میز پرچ آویزان می‌شوند. برای سفارشی‌سازی جنس یک مشتری، این صحنه الهام‌بخش دیگریست.

کفش‌های قدیمی را دور نریزید

آقای کامپارا با اعتماد به نفس، شلوار جین سفید پاره شده‌ای را که مروارید و بدلیجات به آن دوخته شده، پوشیده بود. با این کار گل سرسبد کارهای بازسازی شده گلدن گز را در ماه گذشته به نمایش می‌گذاشت.

کفش‌های قدیمی را دور نریزید

پینه‌دوزهای پشت سر او، با لباس‌های جین با عنوان رسمی و شرکتی «سازنده رویا» که با حروف بزرگ در پشتشان وصله‌اند، کفش‌های کتانی را از اجاق مخصوصی که لاستیک را گرم می‌کند، درآوردند تا نواری که برخی از مدل‌های کفش ورزشی را می‌پیچد، مثل پوست از بدنه کفش جدا شود. دور کفش و زیره آن در این مرحله تعویض شده است.

کفش‌های قدیمی را دور نریزید

الساندرو پاستوره، یکی از پینه دوزهای این مجموعه، که سالهاست در صنعت کفش مدیریت برندهای مختلف را داشته گفت: «پنج سال پیش، تعمیر کفش ورزشی وجود نداشت. هیچ بوتیک لوکسی وجود ندارد که این نوع خدمات تعمیر را ارائه دهد. او شروع کرد به کوبیدن لاستیک در جای خود روی یک کفش ورزشی روی چوب و گفت: «ما اولین هستیم. ما منحصربه‌فرد هستیم و همین باعث می‌شود احساس کنیم واقعاً مهم هستیم.»

کفش‌های قدیمی را دور نریزید

کفشدوزها پس از ذوب کردن چسبی که تکه‌های کفی را در فر روی هم نگه می‌دارد، کفش‌های کتانی را روی کفش‌های چوبی، شکل می‌دهند تا کار تمام شود. کارگران این بخش یعنی «غاز طلایی» روی هر تعمیری که تکمیل می‌کنند، امضا می کنند.

کفش‌های قدیمی را دور نریزید

گلدن گوز کفش‌های کتانی را با همان رویه‌های دوخته شده و زیره‌های چکش‌شده دستی که در کفش‌های رسمی یافت می‌شود ابداع کرد و سالانه بیش از یک میلیون جفت کفش کتانی را با استفاده از تکنیک‌های سنتی در هشت کارخانه در ونتو و اطراف ایتالیا تولید می‌کند.

کفش‌های قدیمی را دور نریزید

بوتیک میلان، قفسه‌های پنجره شکل خود را متشکل از یک جفت کفش کتانی (یکی ترمیم شده و دیگری نو) به نمایش گذاشته است. جالب آنجاست که تشخیص این‌که کدام نو است و کدام بعد از ترمیم است بدون مشاهده کف کفش کار دشواری است. چون زیر کفش‌های کتانی مستعمل خراش‌ها، اشک‌ها، پارگی‌ها و گرافیتی‌های جوهری را به همراه دارند.

کفش‌های قدیمی را دور نریزید

در ایستگاه لباسشویی در کارگاه پینه دوز، ده‌ها ظرف نشان دهنده طیف رنگ‌های مورد نیاز برای کار وجود دارد. در رنگ سفید به تنهایی، از برفی تا دودی، به جهت مطابقت با اثرات سایش است. تابلوی قیمت خدمات کتانی حرفه‌ای هم بالای همین بخش نصب شده است: «هزینه: ۷۰ یورو!»

مرثیه‌ای از زیبایی فرسوده

این فروشگاه مرثیه‌ای از این زیبایی‌شناسی فرسوده است. قفسه ها به طرز ماهرانه ای با اسکیت های غلتکی، دوربین های آنالوگ، صفحات وینیل و نوارهای کاست که در مواردی مانند پروانه های سنجاق شده نمایش داده می شوندو همه نشانه‌هایی از نوستالژی هستند، چیده شده اند.

در حالی که بوتیک‌های فیزیکی در عصر خرید آنلاین برای دیه شدن تلاش می‌کنند، مدل جدید با خدمات تعمیر دستی خود، توجه بازدیدکنندگان را به خود جلب می‌کند و سازنده کفش‌های کتانی قصد دارد تا اواخر امسال فروشگاه‌های خدماتی مشابهی را در نیویورک و دبی افتتاح کنند. اگرچه تعمیرات معمولاً برای اقتصاد برندها ضرر محسوب می شود، اما آقای کامپارا اصرار دارد که این رویکرد برای تجارت خوب است.

کامپارا می‌گوید: «کسی (چیزی) که احساس کند از او مراقبت می شود همیشه بازخواهد گشت و تعمیرات کمک می‌کند محصولات من در زندگی و حافظه شما باقی بماند.» مشتریان همان‌طور که وقت خود را در فروشگاه می گذرانند، تجربیات خود را به باقی مردم می گویند و او با صراحت می‌گوید: «وقتی افراد وارد فروشگاه من می شوند، تا کفش قبلی خود را زیبا و تعمیر کنند، اغلب کفش‌های کتانی بیشتری می‌خرند.»

کفش‌های قدیمی را دور نریزید

اگرچه سرمایه‌گذاران خطرپذیر اغلب سریع‌ترین و بیشترین درآمد را می‌طلبند و از فداکاری‌های مورد نیاز برای رسیدن به این مهم جلوگیری می‌کنند، آقای کامپارا اصرار داشته که پس از افزایش سود در دوره تصدی خود به عنوان مدیر اجرایی، در شرایطی که مجموعه‌ای از ابتکارات را معرفی کرد، به سرمایه‌گذاران اعتماد داشت. او گفت: «ما اینجا هستیم تا ارزش بلندمدت بیشتری ایجاد کنیم، نه فقط درآمد. اگر مشتری نداشته باشید نمی توانید بفروشید»

این فروشگاه، فراتر از ایستگاه‌های کاری برای پینه‌دوزی‌ها و گلدوزی‌ها، میزبان سطل‌هایی برای بازیافت هر برند لباس و کفش است و کفش‌های کتانی و کت‌های چرمی دست دوم را از طرف مشتریان به فروش می‌رساند. علاوه بر این، اخیراً مجموعه ای از اهداف بلندپروازانه را برای استمرار برند خود و همچنین برنامه هایی برای راه اندازی یک آکادمی کفاشی در سال آینده اعلام کرده است که نسل جدیدی از کارگران را آموزش می دهد.

آقای کامپارا گفت: «در حالی که ساخت ما مدت‌هاست که کیفیت را به دنیا نشان می‌دهد، خریداران آینده به دنبال چیزی بیشتر خواهند بود. او با یک چشمک خوشحال‌کننده گفت: «ساخت با مسئولیت‌پذیری!»

منبع : خبرگزاری مهر


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار مجازی

بدون شرپا، باربر و اکسیژن بر فراز ارتفاع ۸۶۰۰ متری

بدون شرپا، باربر و اکسیژن بر فراز ارتفاع ۸۶۰۰ متری
2022-08-11T10:17:33+04:30
ایمان احمدپور تاریخ‌سازی کرده و بدون شرپا، باربر و اکسیژن مصنوعی قله k2 را فتح کرده است. کار ارزشمند دیگر او نصب پرچم افغانستان بر فراز k2 به یاد «علی‌اکبر س...

در دوران سخت طالبان هم منقبت‌خوانی را تعطیل نکردیم

در دوران سخت طالبان هم منقبت‌خوانی را تعطیل نکردیم
2022-08-09T14:06:49+04:30
عزاداری برای معصومین (ع) در گوشه گوشه عالم آیین‌ها، آداب و رسوم خاص خودش را دارد. شیعیان افغانستان نیز در ولادت یا شهادت معصومین با هنر منقبت‌خوانی یاد این ع...

منقبت‌خوانی در کشوری غیر از افغانستان رایج نیست

منقبت‌خوانی در کشوری غیر از افغانستان رایج نیست
2022-08-09T10:06:46+04:30
عزاداری برای معصومین (ع) در گوشه گوشه عالم آیین‌ها، آداب و رسوم خاص خودش را دارد. شیعیان افغانستان نیز در ولادت یا شهادت معصومین با هنر منقبت‌خوانی یاد این ع...

هیأت‌ها، بهترین ظرفیت برای فرهنگ‌سازی درباره محیط زیست

هیأت‌ها، بهترین ظرفیت برای فرهنگ‌سازی درباره محیط زیست
2022-08-06T09:08:10+04:30
میثم مرادی فعال محیط زیستی ساکن اندیمشک چندسالی است که با دوستانش در محرم و صفر فعالیت‌های جالب توجهی درباره محیط زیست دارند. از نذر نهال و کتاب بگیرید، تا ف...

تحصیل کودکان مهاجر، برای ایران یک فرصت بزرگ است

تحصیل کودکان مهاجر، برای ایران یک فرصت بزرگ است
2022-08-03T08:46:10+04:30
تحصیل کودکان افغانستانی در ایران همیشه با مشکلات زیادی مواجه بوده است. در گفت و گو با پیمان حقیقت‌طلب این مسأله را بررسی کردیم و از زبان او به پیشنهادهای مهم...

بی‌خانمان‌ها در شب‌های بارانی تهران چه می‌کنند؟

بی‌خانمان‌ها در شب‌های بارانی تهران چه می‌کنند؟
2022-07-31T10:06:37+04:30
وقتی باران تهران تند شد، ناخودآگاه یاد بیرون‌خواب‌ها و بی‌خانمان‌ها افتادم. ذهنم درگیر این بود که در این باران چه می‌کنند و کجا می‌خوابند؟ این شد که رفتم و ا...

مخترعی که می‌خواهد با پسماند ویلا بسازد

مخترعی که می‌خواهد با پسماند ویلا بسازد
2022-07-28T09:55:26+04:30
سیروس ارسطونژاد مخترع پیشکوست و اسم و سن‌داری است. او در این گفت و گو درباره اختراعاتی گفت که آنها را ثبت کرده اما به آنها توجه نشده است. مثل منجمد کردن نفت ...

یک شب در میان کارتن‌خواب‌ها

یک شب در میان کارتن‌خواب‌ها
2022-07-25T10:43:47+04:30
در یکی از سه‌شنبه‌های توزیع غذا در پاتوق‌های کارتن‌خوابی تهران، با جمعیت طلوع بی‌نشان‌ها همراه شدیم و با کسی گفت و گو کردیم که چهارسال است هرهفته به کارتن‌خو...

حفره ۱۵ هزار میلیارد تومانی دریاچه ارومیه

حفره ۱۵ هزار میلیارد تومانی دریاچه ارومیه
2022-07-21T10:22:08+04:30
کاهش بیش از حد تراز دریاچه ارومیه به تهدید تبدیل شده است که می‌تواند پیامدهای ناگواری را به دنبال داشته باشد. جالب این که تا به حال ۱۵ هزار میلیارد تومان برا...

می‌خواهم هیچ کودکی در ایران حسرت کتاب نداشته باشد

می‌خواهم هیچ کودکی در ایران حسرت کتاب نداشته باشد
2022-07-17T09:15:20+04:30
مریم دلاوری با دستان خالی ۶ کتابخانه در خارک، شیراز، کرمان، سیستان و بلوچستان، قشم و بوشهر برای بچه‌ها تأسیس کرده است و دوست دارد تمام کودکان ایران و جهان به...

وقتی مادر بی‌تاب می‌شود

وقتی مادر بی‌تاب می‌شود
2022-07-16T14:08:40+04:30
بازتاب فیلم گیرافتادن یک بچه‌فیل در گودالی که به منظور ساختن زمین گلف حفر شده بوددر حالی‌که مادرش برای نجات او تلاش کرده و بعد از ناکامی به تشنج افتاده در فض...

در طبیعت به حیوانات دست بزنیم یا نه؟/ روایتی از طبیب حیات وحش

در طبیعت به حیوانات دست بزنیم یا نه؟/ روایتی از طبیب حیات وحش
2022-07-13T09:23:55+04:30
مجتبی خالقی‌پور محیط‌بانی است که عاشقانه کار می‌کند. مدتی است که او بر زخم حیوانات نیشابور مرهم می‌گذارد و دیگران را تشویق می‌کند که مراقب بال نازک پرندگان و...

از کشتار مسلمانان سربرنیتسا چه می‌دانید؟

از کشتار مسلمانان سربرنیتسا چه می‌دانید؟
2022-07-11T08:57:08+04:30
بوسنی و هرزگوین شاهد یکی از خونبارترین وقایع و جنایات جنگی علیه مسلمانان است. این روزها که مصادف با سالروز این جنایت تاریخی است، نگاهی به کشتار سربرنیتسا و پ...

دوست داشتم در کنار فرزندم باشم/ روایت یک مادر فروشنده

دوست داشتم در کنار فرزندم باشم/ روایت یک مادر فروشنده
2022-07-09T08:38:16+04:30
روایت مادران شاغل از شغل‌شان با روایتی که هر شخص دیگری از آن شغل دارد متفاوت است. در سومین روایت از مجموعه «روایت‌های مادرانه» مجله مهر سراغ یک مادر فروشنده ...

بچه‌های آتش‌نشان نیاز به تجدیدروحیه دارند /همیشه آماده مرگ هستیم

بچه‌های آتش‌نشان نیاز به تجدیدروحیه دارند /همیشه آماده مرگ هستیم
2022-07-08T11:18:04+04:30
آتش‌نشان‌ها در هر حادثه‌ای قدر دیده و بعد از آن دوباره به فراموشی سپرده می‌شوند. دو تن از آتش‌نشانان متروپل بعد از چهلم حادثه از جان‌فشانی همکاران‌شان به مجل...

از ممنوعیت اهدای خون و اهدای عضو تا ممنوعیت سیمکارت و همراه‌بانک!

از ممنوعیت اهدای خون و اهدای عضو تا ممنوعیت سیمکارت و همراه‌بانک!
2022-07-05T09:51:34+04:30
به بهانه محدودیت‌های جدید برای مهاجرین، با محمدکاظم کاظمی گفتگو کردیم و از محدودیت‌های عجیب‌تری برای آن‌ها مطلع شدیم. این گفتگو درباره تصمیمات سلیقه‌ای و ساع...

پیام دوم خرداد آبادان

پیام دوم خرداد آبادان
2022-07-03T08:04:46+04:30
بعد از گذشت چهل روز از حادثه متروپل، نگاهی انداخته‌ایم به آن‌چه که باید از جریان این حادثه به چشم می‌آمد اما در همهمه امواج رسانه‌ای کم‌تر دیده شد.

ایرانی‌ها اولین گروه امداد خارجی بودند / این‌جا هیچ زنی ندیدم

ایرانی‌ها اولین گروه امداد خارجی بودند / این‌جا هیچ زنی ندیدم
2022-06-30T10:03:44+04:30
مینا قاسمی‌زواره برای دومین‌بار به افغانستان رفته و مشاهدات خوبی از وضعیت زلزله‌زدگان و روند امدادرسانی هلال احمر ایران دارد. درباره وضعیت زلزله‌زدگان و توزی...

حلقه ازدواج‌مان را فروختیم تا رویایمان را بسازیم

حلقه ازدواج‌مان را فروختیم تا رویایمان را بسازیم
2022-06-28T09:10:45+04:30
زهیر و الهام؛ امروز پای صحبت‌های آنها نشسته‌ایم تا روایت جنگیدن و تلاش کردن‌شان را بشنویم از روزهایی که کرونا آمده بود تا فعالیت تازه‌شان را متوقف و رویاشان ...

آزمایش‌های سری ارتش آمریکا روی کنترل ذهن و سفر در زمان!

آزمایش‌های سری ارتش آمریکا روی کنترل ذهن و سفر در زمان!
2022-06-27T07:40:08+04:30
عده‌ای از اعضاء ارتش و مردم آمریکا عقیده دارند که ارتش این کشور در منتهی‌الیه شرقی «لانگ‌آیلند»، مجموعه آزمایش‌های محرمانه‌ای از جمله سفر در زمان، دورنوردی و...

خبرنگار دو شغله / روایت یک مادر خبرنگار

خبرنگار دو شغله / روایت یک مادر خبرنگار
2022-06-26T09:26:52+04:30
روایت مادران شاغل از شغل‌شان با روایتی که هر شخص دیگری از آن شغل دارد متفاوت است. در اولین روایت از مجموعه «روایت‌های مادرانه» مجله مهر سراغ عطیه همتی، یک ما...

بانوی مسلمان افغانستانی، سناتور پارلمان استرالیا

بانوی مسلمان افغانستانی، سناتور پارلمان استرالیا
2022-06-23T15:00:04+04:30
یک بانوی افغانستانی تبار که شهروند استرالیاست به پارلمان استرالیا راه یافت. اما نکته جالب این است که او اولین زن محجبه پارلمان است.

اولین هجرت از آیین شینتو به دین اسلام؛ کونیکو یامامورا

اولین هجرت از آیین شینتو به دین اسلام؛ کونیکو یامامورا
2022-06-20T15:53:23+04:30
باز هم قصه مظلومینی به نام «مادر شهید» در میان است. این بار مادری که زاده این دیار نبوده اما تا آخرین روزهای سلامتی‌اش در خدمت جانبازان و معلولین ایرانی بوده...

واردات داماد و ازدواج بین‌المللی/حواشی اظهارات نماینده اصفهان

واردات داماد و ازدواج بین‌المللی/حواشی اظهارات نماینده اصفهان
2022-06-20T09:13:23+04:30
با انتشار گزارشی از سخنان یکی از نمایندگان مجلس چند روزی است که بحث ازدواج بین‌المللی نقل محافل مجازی و حضوری شده است. در این گزارش به بررسی برخی از حواشی و ...

من، تنها زن آتش‌نشان آبادان، ۱۷ سال دارم

من، تنها زن آتش‌نشان آبادان، ۱۷ سال دارم
2022-06-19T09:06:52+04:30
شقایق سبتاوی از ۱۵ سالگی به صورت داوطلب کار آتش‌نشانی انجام می‌دهد و حالا همه آتش‌نشانان آبادان او را می‌شناسند. در حاشیه حادثه متروپل با او گفتگویی انجام دا...

بهانه عجیب راننده اتوبوسی که آمبولانس را پنچر کرد

بهانه عجیب راننده اتوبوسی که آمبولانس را پنچر کرد
2022-06-18T09:53:33+04:30
بازبینی تصاویر دوربین‌های مداربسته در حادثه مرگ دختر بچه ۲ساله که به‌دلیل پنچرشدن چرخ‌های آمبولانس و دیر رسیدن به بیمارستان جانش را از دست داده بود، به شناسا...

در متروپل یک اربعین کوچک را دیدم

در متروپل یک اربعین کوچک را دیدم
2022-06-16T10:06:42+04:30
با شیخ حسین سلامی، کاپیتان سابق صنعت نفت آبادان در حاشیه کمک‌رسانی به آسیب‌دیدگان متروپل صحبت کردیم و حرف‌های جالبی درباره تغییر مسیر زندگی‌اش شنیدیم.

آیا نوجوان پرحاشیه اینستاگرام مجرم است؟

آیا نوجوان پرحاشیه اینستاگرام مجرم است؟
2022-06-15T14:46:44+04:30
چند روزی است که فضای مجازی با محتواهای تولید شده با بازی سه نوجوان در اینستاگرام پر شده است. ماجرایی که اخیرا پلیس فتا نیز به آن ورود کرده است.

از سوناتا تا پراید/ نمی‌خواستم درگیر حواشی فوتبال شوم

از سوناتا تا پراید/ نمی‌خواستم درگیر حواشی فوتبال شوم
2022-06-15T09:20:02+04:30
«حسین سلامی» چهره جالب این روزهاست. او که روزگاری کاپیتان صنعت نفت آبادان بوده، حالا ملبس به لباس روحانیت است و انگار یک دنیا با سلامی قبل فرق کرده.

از سوناتا تا پراید / نمی‌خواستم درگیر حواشی فوتبال شوم

از سوناتا تا پراید / نمی‌خواستم درگیر حواشی فوتبال شوم
2022-06-15T09:06:45+04:30
«حسین سلامی» چهره جالب این روزهاست. او که روزگاری کاپیتان صنعت نفت آبادان بوده، حالا ملبس به لباس روحانیت است و انگار یک دنیا با سلامی قبل فرق کرده.
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)