میرنیوز

اولین هجرت از آیین شینتو به دین اسلام؛ کونیکو یامامورا

اولین هجرت از آیین شینتو به دین اسلام؛ کونیکو یامامورا 2022-06-20T15:53:23+04:30

خبرگزاری مهر؛ گروه مجله: ۴۳ سال و اندی از انقلاب اسلامی‌مان می‌گذرد و بعد از این سال‌ها تنها یاد و خاطراتی از آن ایام باقی مانده است. یادگاری‌هایی که حس نوستالژیک خاص خود را دارند و بالاخص بعد از دوران دفاع مقدس، رنگ و بوی شهادت‌شان پررنگ‌تر هم شده است. یکی از یادگاری‌های ارزشمند سال‌های انقلاب و جنگ، مادران شهدای آن روزها هستند. مادرانی که جگرگوشه‌شان را راهی دفاع از آرمان‌های دین و اعتقادات‌شان کردند.

کونیکو یامامورا در سنین جوانی پس از آشنایی با معارف دین مبین اسلام و ازدواج با یک جوان مؤمن ایرانی، آئین شینتو را کنار گذاشت، به دین اسلام و مذهب تشیع گروید. کتاب «مهاجر سرزمین آفتاب» که به قلم حمید حسام و مسعود امیرخانی نوشته شده، داستان زندگی کونیکو یامامورا، تنها مادر شهید جنگ تحمیلی است که از دوران کودکی او در ژاپن تا شهادت فرزندش در فکه را روایت می‌کند.

خانم کونیکو یامامورا که بعد از ازدواج با یک ایرانی، نام «سبا بابایی» را انتخاب می‌کند، در این کتاب از زندگی پر فراز و نشیب خود سخن گفته است؛ از زمانی که با همراهی و همدلی همسرش با اسلام آشنا می‌شود تا دورانی که وارد ایران می‌شود و شاهد اتفاقات و حوادث متعددی از جمله قیام خرداد ۴۲ و در نهایت پیروزی انقلاب و جنگ تحمیلی است.

انقلاب یامامورا

این بانوی فداکار در ایام پیروزی انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس با همه وجود در میدان دفاع از انقلاب اسلامی حاضر بود و فرزندش را هم تقدیم انقلاب اسلامی کرد. داستان از این قرار بود که سال‌ها قبل در کشور ژاپن و در خانواده‌ای بودایی مذهب متولد شده و تا بیست و یک سالگی تحت آموزه‌های بودایی بوده، اما ازدواج با یک جوان مسلمان ایرانی مسیر زندگی اش را تغییر داده و آنقدر روحیات انقلابی و اسلامی اش را تقویت کرده که فرزند نوزده ساله اش در جبهه‌های جنگ تحمیلی ایران به شهادت رسیده است. جوانی که هم در دوران قبل از پیروزی انقلاب اسلامی فعالیت‌های زیادی داشته و هم در زمان جنگ تحمیلی با وجود سن کم، راهی جبهه‌ها شده تا از اسلام و ایران دفاع کند و در نهایت هم در عملیات والفجر یک در منطقه فکه به شهادت رسید.

یامامورا در مورد امام خمینی (ره) می‌گوید: «همان زمانی که مسلمان شدم نام امام خمینی را از همسرم شنیدم. چون او مقلد امام (ره) بود و من هم بعد از مسلمان شدن در احکام دینی از ایشان تقلید می‌کردم. البته ما همان زمان در خانه مان رساله امام خمینی (ره) را هم داشتیم که از ترس مامورهای رژیم شاه مجبور بودیم آن را در خانه پنهان کنیم.

شهادت

محمد تقریباً هجده ساله بود که به جبهه رفت. در عملیات مسلم بن عقیل هم شرکت کرده بود. اما یک سال بعد، در سال ۱۳۶۲ در عملیات والفجر یک شهادت رسید. یک روز یکی از دوستان محمد به خانه ما آمد و گفت برای پس دادن کتابی آمده است. بغض کرده بود و سرش را پایین گرفته بود. از حالت چهره و نوع رفتارش متوجه شدم که اتفاقی افتاده و مطلبی را می‌خواهد بگوید. اما او نتوانست حرفی بزند و خیلی زود رفت. همان شب خبر شهادت محمد را از طرف مسجد دریافت کردیم. یک هفته بعد از شهادت محمد هم وسایلش را برای ما آوردند. آن موقع نتوانستم احساساتم را کنترل کنم. حس می‌کردم قلبم در حال انفجار است. البته گریه نمی‌کردم و فقط مرتب با دست به سینه ام می‌زدم. آنجا فهمیدم که فلسفه سینه زدن برای امام حسین (ع) آرامشی است که انسان از این کار به دست می‌آورد. چون وقتی حجم مصیبت به اندازه‌ای باشد که اشک آرام بخش نباشد، سینه زدن دل را کمی تسلا می‌دهد و آرام می‌کند.

دیدار شخصیت‌ها

مدتی است که این مادر شهیدِ عزیز و گرامی و گرانقدر به دلیل بیماری در بیمارستان بستری است که آرزوی سلامتی و تندرستی برایشان می‌نمائیم. در این زمان برخی از شخصیت‌های کشوری به دیدار ایشان رفتند و ضمن عیادت و پیگیری از احوالات او، آرزوی سلامتی و عافیت داشتند. از جمله:

معاون دفتر مقام معظّم رهبری و نمایندگان دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای عصر چهارشنبه با حضور در بیمارستان خاتم‌الانبیاء (ص) تهران ضمن عیادت از سبا بابایی (کونیکو یامامورا) مادر شهید ژاپنی دفاع مقدس، سلام و دعای رهبر انقلاب را به ایشان ابلاغ کردند. در این ملاقات، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد محمدیان معاون دفتر مقام معظم رهبری ضمن اهدای چفیه معظّم‌له به این بانوی فداکار و انقلابی و ابلاغ سلام حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به وی اظهار داشت: «حضرت آقا به شما سلام رساندند و برای سلامتی شما که عمر خود را در مسیر اسلام و انقلاب صرف نموده‌اید، دعا کردند.»

انسیه خزعلی معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده روز سه شنبه ۲۴ خرداد از مادر شهید بابایی عیادت و سلامت و تندرستی ایشان را از خداوند متعال طلب نمود.

پیمان جبلی رئیس رسانه ملی هم در دیدار با ایشان ضمن آرزوی سلامتی برای مادر شهید محمد بابایی گفت: شخصیت فرهنگی و معلم گونه خانم کونیکو یامامورا برای ما قابل احترام است و ایشان هم در عرصه تعلیم و تربیت و هم در فضای ایثار و شهادت برای ما الگو و اسوه خواهد بود.

 اولین هجرت از آیین شینتو به دین اسلام؛ کونیکو یامامورا

کازو توشی آیکاوا سفیر ژاپن در ایران به همراه معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران پیش از ظهر پنجشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ با حضور در بیمارستان خاتم از خانم «کونیکو یامامورا» عیادت و برای ایشان آرزوی سلامتی کرد. وی در حاشیه این عیادت در صحبت با رسانه‌ها گفت: خانم بابایی نمی‌توانست صحبت کند، اما من بر این باورم که صدای من را می‌شنود، امیداورم هرچه زودتر حالش بهتر شود. ایشان در جهت تقویت روابط ایران و ژاپن نقش مهمی ایفا کرده است.

محمدمهدی اسماعیلی عصر جمعه ۲۷ خرداد- با حضور در بیمارستان از سبا بابایی، عیادت کرد و در جریان روند درمان این مادر شهید قرار گرفت. وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این دیدار ضمن ابلاغ سلام و آرزوی سلامت آیت الله سیدابراهیم رئیسی، رئیس جمهور کشورمان برای این بانوی مومنه در گفت و گو با پزشکان در جریان روند دقیق درمان وی قرار گرفت.

سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، با تقدیر از توجه و پاسداشت مقام مادران شهدا به ویژه مادر شهید بابایی اذعان داشت: در مقابل فداکاری و عظمت مادران شهدا هر کاری انجام شود کافی نیست. این عزیزان تکه‌هایی از جان خود را در راه حفظ دین و مکتب ما فدا کردند و ایستادند و صبر کردند و پس از دفاع مقدس نیز پاسدار فرهنگی نام و یاد شهدا بودند و هر خدمتی برای آنها انجام شود کافی نیست.

واکنش رسانه‌ها

روزنامه خراسان در شماره چاپ شده در تاریخ امروز ۳۰ خردادماه خود نوشت: ««همین که پا به اتاق گذاشتم، برادرم، هیداکی با توپ پر به سراغم آمد و در حالی که پدر و مادرم می‌شنیدند، سرم داد زد و با صدای بلند گفت: «تو هیچ می‌فهمی زندگی با یک مسلمان چه سختی‌هایی دارد؟ اصلاً تو می‌دانی ایران کجای دنیاست که می‌خواهی خاک آبا و اجدادیت را به خاطرش ترک کنی؟!» این جمله‌ها بخش‌هایی از کتاب «مهاجر سرزمین آفتاب» است؛ کتابی که روایتگر دو هجرتِ کونیکو یامامورای ژاپنی است؛ اولین هجرت از آئین شینتو به دین اسلام و دومین هجرت از ژاپن به ایران. کونیکو وقتی مسلمان شد، نام قرآنیِ «سبا» را برای خودش انتخاب کرد و با نام خانوادگی همسرش، اسدا… بابایی، به سبا بابایی تغییر نام داد. او در دوران زندگی‌اش از کودکی تا امروز، حوادث و رخدادهای بزرگی را به چشم دیده و حیاتش دستخوش اتفاقات عجیب و شگفت‌آور بوده‌است؛ از جنگ جهانی دوم گرفته تا ازدواج با یک تاجر ایرانی، گرویدن به دین اسلام، مهاجرت به ایران، انقلاب اسلامی و شهادت پسرش، محمد در عملیات والفجر یک. خانم بابایی این روزها در بستر بیماری است و رهبر انقلاب برای سلامتی او که عمر خود را در مسیر اسلام و انقلاب صرف کرده‌است، دعا کردند. زندگی سبا بابایی یک زندگی معمولی نبوده و نیست، همین معمولی نبودنش باعث شد تا حمید حسام و مسعود امیرخانی به سراغ روایت و ثبت این زندگی پرفراز و نشیب بروند. با مسعود امیرخانی درباره چگونگی نگارش کتاب «مهاجر سرزمین آفتاب» و نیز شخصیت سبا بابایی، تنها مادر شهید ژاپنی دفاع مقدس گفت‌وگو کرده‌ایم. ماجرای نوشتن کتاب «مهاجر سرزمین آفتاب» از کجا شروع شد؟ خانم سبا بابایی در سال‌های اخیر به فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی روی آورده بودند که یکی از آن‌ها این بود که در کسوت مترجم بین جانبازان شیمیایی کشورمان با بازماندگان فاجعه اتمی هیروشیما پیوند برقرار می‌کردند، با همکاری موزه صلح، عده‌ای از هنرمندان، ورزشکاران و جانبازان شیمیایی را به ژاپن می‌بردند و دیدارهایی بین دو گروه با هدف فعالیت‌های صلح‌طلبانه صورت می‌گرفت. در یکی از این دیدارها، آقای حمید حسام که جانباز و رزمنده هم هستند، با خانم بابایی آشنا می‌شوند و وقتی پای خاطرات ایشان می‌نشینند و متوجه می‌شوند که مادر شهید هم هستند، تصمیم می‌گیرند که زندگی ایشان را بنویسند.»

روزنامه کیهان هم به همین مناسبت امروز نوشت: «قبل از انقلاب، به‌صورت خانوادگی در مبارزات انقلابی حضور گسترده‌ای داشتند. یک روز صبح زود، نظامی‌ها آمدند داخل خانه‌شان و همه‌چیز و همه‌جا را گشتند. چون اعلامیه‌ها را پنهان کرده بودند، چیزی نیافتند. درست روز قبلش هم رساله امام را به خانه دوستشان برده بودند.
محمد به شدت فعالیت انقلابی داشت و دستگیر هم شده بود. در فصل سرما و در شرایط کمبود نفت، محمد به همراه سلمان و بچه‌های مسجد وانت می‌گرفتند، به کوچه‌ها می‌رفتند، پیت‌ها را جمع می‌کردند، از این شعبه به آن شعبه می‌رفتند تا نفت پیدا کنند و عصر که می‌شد پیت‌ها را پر از نفت به خانه‌های مردم می‌رساندند. خانم بابایی و دخترش هم از تهیه پارچه و ملحفه برای مجروحان تا درست کردن کوکتل‌مولوتوف و هر کاری برای کمک به مبارزان انقلابی لازم بود، دریغ نمی‌ورزیدند. آقای بابایی هم‌بازاری بود و بازاری‌ها خانواده زندانیان را از نظر مالی کمک می‌کردند و او هم در همین مسیر بود.در خانه‌شان جلسات ماهیانه‌ای با موضوع بحث‌های انقلابی برگزار می‌شد که از جمله سخنران‌هایش آقای امامی کاشانی بود.»

منبع : خبرگزاری مهر


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار مجازی

ایرانی‌ها اولین گروه امداد خارجی بودند / این‌جا هیچ زنی ندیدم

ایرانی‌ها اولین گروه امداد خارجی بودند / این‌جا هیچ زنی ندیدم
2022-06-30T10:03:44+04:30
مینا قاسمی‌زواره برای دومین‌بار به افغانستان رفته و مشاهدات خوبی از وضعیت زلزله‌زدگان و روند امدادرسانی هلال احمر ایران دارد. درباره وضعیت زلزله‌زدگان و توزی...

حلقه ازدواج‌مان را فروختیم تا رویایمان را بسازیم

حلقه ازدواج‌مان را فروختیم تا رویایمان را بسازیم
2022-06-28T09:10:45+04:30
زهیر و الهام؛ امروز پای صحبت‌های آنها نشسته‌ایم تا روایت جنگیدن و تلاش کردن‌شان را بشنویم از روزهایی که کرونا آمده بود تا فعالیت تازه‌شان را متوقف و رویاشان ...

آزمایش‌های سری ارتش آمریکا روی کنترل ذهن و سفر در زمان!

آزمایش‌های سری ارتش آمریکا روی کنترل ذهن و سفر در زمان!
2022-06-27T07:40:08+04:30
عده‌ای از اعضاء ارتش و مردم آمریکا عقیده دارند که ارتش این کشور در منتهی‌الیه شرقی «لانگ‌آیلند»، مجموعه آزمایش‌های محرمانه‌ای از جمله سفر در زمان، دورنوردی و...

خبرنگار دو شغله / روایت یک مادر خبرنگار

خبرنگار دو شغله / روایت یک مادر خبرنگار
2022-06-26T09:26:52+04:30
روایت مادران شاغل از شغل‌شان با روایتی که هر شخص دیگری از آن شغل دارد متفاوت است. در اولین روایت از مجموعه «روایت‌های مادرانه» مجله مهر سراغ عطیه همتی، یک ما...

بانوی مسلمان افغانستانی، سناتور پارلمان استرالیا

بانوی مسلمان افغانستانی، سناتور پارلمان استرالیا
2022-06-23T15:00:04+04:30
یک بانوی افغانستانی تبار که شهروند استرالیاست به پارلمان استرالیا راه یافت. اما نکته جالب این است که او اولین زن محجبه پارلمان است.

واردات داماد و ازدواج بین‌المللی/حواشی اظهارات نماینده اصفهان

واردات داماد و ازدواج بین‌المللی/حواشی اظهارات نماینده اصفهان
2022-06-20T09:13:23+04:30
با انتشار گزارشی از سخنان یکی از نمایندگان مجلس چند روزی است که بحث ازدواج بین‌المللی نقل محافل مجازی و حضوری شده است. در این گزارش به بررسی برخی از حواشی و ...

من، تنها زن آتش‌نشان آبادان، ۱۷ سال دارم

من، تنها زن آتش‌نشان آبادان، ۱۷ سال دارم
2022-06-19T09:06:52+04:30
شقایق سبتاوی از ۱۵ سالگی به صورت داوطلب کار آتش‌نشانی انجام می‌دهد و حالا همه آتش‌نشانان آبادان او را می‌شناسند. در حاشیه حادثه متروپل با او گفتگویی انجام دا...

بهانه عجیب راننده اتوبوسی که آمبولانس را پنچر کرد

بهانه عجیب راننده اتوبوسی که آمبولانس را پنچر کرد
2022-06-18T09:53:33+04:30
بازبینی تصاویر دوربین‌های مداربسته در حادثه مرگ دختر بچه ۲ساله که به‌دلیل پنچرشدن چرخ‌های آمبولانس و دیر رسیدن به بیمارستان جانش را از دست داده بود، به شناسا...

در متروپل یک اربعین کوچک را دیدم

در متروپل یک اربعین کوچک را دیدم
2022-06-16T10:06:42+04:30
با شیخ حسین سلامی، کاپیتان سابق صنعت نفت آبادان در حاشیه کمک‌رسانی به آسیب‌دیدگان متروپل صحبت کردیم و حرف‌های جالبی درباره تغییر مسیر زندگی‌اش شنیدیم.

آیا نوجوان پرحاشیه اینستاگرام مجرم است؟

آیا نوجوان پرحاشیه اینستاگرام مجرم است؟
2022-06-15T14:46:44+04:30
چند روزی است که فضای مجازی با محتواهای تولید شده با بازی سه نوجوان در اینستاگرام پر شده است. ماجرایی که اخیرا پلیس فتا نیز به آن ورود کرده است.

از سوناتا تا پراید/ نمی‌خواستم درگیر حواشی فوتبال شوم

از سوناتا تا پراید/ نمی‌خواستم درگیر حواشی فوتبال شوم
2022-06-15T09:20:02+04:30
«حسین سلامی» چهره جالب این روزهاست. او که روزگاری کاپیتان صنعت نفت آبادان بوده، حالا ملبس به لباس روحانیت است و انگار یک دنیا با سلامی قبل فرق کرده.

از سوناتا تا پراید / نمی‌خواستم درگیر حواشی فوتبال شوم

از سوناتا تا پراید / نمی‌خواستم درگیر حواشی فوتبال شوم
2022-06-15T09:06:45+04:30
«حسین سلامی» چهره جالب این روزهاست. او که روزگاری کاپیتان صنعت نفت آبادان بوده، حالا ملبس به لباس روحانیت است و انگار یک دنیا با سلامی قبل فرق کرده.

مافیای تکدی‌گری؛ مروج خشونت

مافیای تکدی‌گری؛ مروج خشونت
2022-06-14T08:53:20+04:30
مثال‌های ذکرشده در این گزارش از آزار و اذیت، باج‌گیری یا تله‌های فیزیکی کودکان‌کار برای رهگذران مواردی هستند که تا سال‌های پیش شمارشان اندک بود، حال اما زنگ ...

مردم ژاپن چطور کمترین زباله را تولید می‌کنند؟

مردم ژاپن چطور کمترین زباله را تولید می‌کنند؟
2022-06-13T09:54:37+04:30
در این مطلب به نکات جالبی درباره فرهنگ مصرف مردم ژاپن اشاره می‌شود؛ از استفاده طولانی‌مدت از وسائل خانگی تا تعمیر و نگهداری مناسب و تفکیک و کاهش زباله‌های خ...

احمدی‌نژاد پشیمان

احمدی‌نژاد پشیمان
2022-06-12T16:00:06+04:30
روزگاری ادعا می کرد آمده تا خود را سپر محافظت از ولی فقیه کند، امروزه تبدیل به عنصری شده که رفتار و گفتار قابل تامل و شبهه برانگیزی را علیه نظام به نمایش می ...

دفاع از شیعه با کیف انگلیسی

دفاع از شیعه با کیف انگلیسی
2022-06-12T14:40:03+04:30
روایت اسلام برای اقشار غیرمسلمان می تواند به بهترین شکل ممکن باعث شیفتگی و یا با بدترین شکل ممکن باعث تنفر آنان نسبت به «اسلام ناب» باشد. فرهیختگان از یک فیل...

رمزگشایی از صندوق امانات بانک‌ها

رمزگشایی از صندوق امانات بانک‌ها
2022-06-08T15:00:00+04:30
حالا که بحث سرقت از صندوق امانات بانک ملی داغ است بد نیست بررسی کنیم که واقعا رسالت و مسئولیت بانک‌ها در قبال این صندوق‌ها چیست؟

دختران بی‌خانمان به زندگی برمی‌گردند

دختران بی‌خانمان به زندگی برمی‌گردند
2022-06-08T10:06:46+04:30
«سرای مهر» و «سرای گوهر» مراکزی برای حمایت از دختران و زنان آسیب‌دیده از اعتیاد و کارتن‌خوابی هستند؛ بهشتی که فرشته‌ها را تربیت می‌کند. امروز پای روایت یکی ا...

دختران کارتن‌خواب به زندگی برمی‌گردند

دختران کارتن‌خواب به زندگی برمی‌گردند
2022-06-07T09:46:46+04:30
سرای مهر و سرای گوهر مراکزی برای حمایت از دختران و زنان آسیب‌دیده از اعتیاد و کارتن‌خواب هستند. بهشتی که فرشته‌ها را تربیت می‌کند. پای روایت اعضا و مدیران ای...

مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) در کشمیر

مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) در کشمیر
2022-06-06T13:53:20+04:30
آوازه عدالت و انسانیت امام خمینی در تمام کشورهای جهان به گوش رسیده است و 33 سال بعد از درگذشت این شخصیت تاثیرگذار، با برگزاری مراسمی، یاد ایشان را ارزشمند د...

روزنامه اطلاعات؛ از امروز بدون «سید»

روزنامه اطلاعات؛ از امروز بدون «سید»
2022-06-06T09:00:14+04:30
سیدمحمود دعایی، یار دیرین امام خمینی (ره) و سرپرست روزنامه اطلاعات درگذشت.

مردی که ۷ بار خانه‌اش را تخریب کرده‌اند

مردی که ۷ بار خانه‌اش را تخریب کرده‌اند
2022-06-05T13:06:39+04:30
حاتم ابو ریالة یک شهروند فلسطینی است که ۲۳ سال است در برابر تخریب پی در پی خانه‌اش توسط رژیم اشغالگر مقاومت می‌کند. خانه او تا به حال ۷ بار تخریب شده اما ارا...

روایتی از تنها خادم زنده امام / حاج ناظر تنها یک خواسته دارد

روایتی از تنها خادم زنده امام / حاج ناظر تنها یک خواسته دارد
2022-06-03T11:52:21+04:30
حاج ناظر ابراهیمی را می‌شناسید؟ خادم افغانستانی امام خمینی (ره) که سال‌هاست در گلشهرِ مشهد زندگی می‌کند و کسی از او خبری ندارد. او حالا تنها یک خواسته از مسئ...

نمایشگاه کتاب؛ «حیف شد که نیامدم؟» یا «خوب شد که نیامدم؟»

نمایشگاه کتاب؛ «حیف شد که نیامدم؟» یا «خوب شد که نیامدم؟»
2022-06-02T09:45:39+04:30
سالن کودک در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، یکی از بخش‌های پرمخاطب و پرمراجعه است و رفع نواقص این بخش برای استفاده هرچه بهتر کودکان و نوجوانان از این پتانسی...

بی‌بی‌سی راوی هغیغط!

بی‌بی‌سی راوی هغیغط!
2022-06-01T09:12:24+04:30
اکثر رسانه‌های غربی در پوشش اخبار حملات تروریستی که به مسلمانان می‌شود با نوع پوشش خبرهای حملاتی که به غیرمسلمانان می‌شود، نکاتی را مطرح می‌کنند و نکاتی دیگر...

از صف‌های طویل تا رد و بدل رشوه و صف‌فروشی

از صف‌های طویل تا رد و بدل رشوه و صف‌فروشی
2022-05-31T11:34:51+04:30
دولت رئیسی تصمیم درستی در نظام‌مند کردن مهاجرین فاقد مدرک گرفته و مدتی است این طرح در دفاتر پیشخوان دولت اجرایی شده است. اما مشکلات زیادی در اجرای طرح وجود د...

هزینه‌های میلیونی «رفع اشکال»

هزینه‌های میلیونی «رفع اشکال»
2022-05-31T10:01:31+04:30
خانواده‌ها، نگران افت تحصیلی دانش‌آموزان در دوران کرونا هستند؛ این اتفاق تغییراتی اساسی در قیمت‌های تدریس خصوصی ایجاد کرده است

موج مجازی علیه جایزه عنکبوتی

موج مجازی علیه جایزه عنکبوتی
2022-05-30T09:04:00+04:30
با تعلق جایزه بهترین بازیگر زن در جشنواره بین‌المللی فیلم کن به «زهرا امیرابراهیمی»، موج احساسات مردم در فضای مجازی در اعتراض به مفهوم توهین آمیز یک تصویر مو...

مردم همه پای کار متروپل هستند / به بلاگرها پول ندهید

مردم همه پای کار متروپل هستند / به بلاگرها پول ندهید
2022-05-29T13:10:43+04:30
درباره متروپل هرکسی از زاویه و با هدف خود حرف می‌زند. در این گزارش پای صحبت یکی از خبرنگاران محلی آبادان نشسته‌ایم که برایمان از حال و هوای مردمی کمک‌ها می‌گ...

هیولای وحشتناکی به نام «ته سیگار»!

هیولای وحشتناکی به نام «ته سیگار»!
2022-05-28T09:17:22+04:30
سیگاری هستید یا نه؟ فرقی نمی‌کند؛ همه باید این هیولای وحشتناک را بشناسند و برایش چاره‌جویی کنند. ته سیگار کوچک است اما با چندهزار سم مهلک می‌توان آن را «نابو...
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)