میرنیوز

انتخاب درست!

انتخاب درست! 2021-03-26T15:33:29+04:30

به گزارش خبرگزاری مهر، رسالت نوشت: ۱- کمتر از ۳ ماه به انتخابات سرنوشت‌ساز ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی مانده است. افرادی مدت هاست خودشان را گرم می‌کنند تا حضوری مسئولانه در این جشن ملی داشته باشند. به همه کسانی که به ایران سربلند، عزتمند و مقتدر می‌اندیشند باید در این عرصه خوش‌آمد گفت. هر کس که در این معرکه بخشی از رأی مردم را نمایندگی می‌کنند محترم هستند و باید کرامت آن‌ها در میدانی توأم با رقابت جدی حفظ شود.
میزان مشارکت مهم است. میزان آرای مردم در مشروعیت مردمی نظام در کنار مشروعیت الهی نقش مهمی در امنیت ملی و حفظ منافع ملی و حتی رفاه ملی دارد لذا باید همه به آن همت گمارند.
ملت ایران طی چهار دهه گذشته کارکرد پنج رئیس جمهور را تجربه کردند. قوه مجریه در این پنج دهه پیشانی نظام در برابر دسایس و حیله‌ها و نیرنگ‌های قدرت‌های جهانی بوده است. قدرت‌های بزرگ تمام سعی و تلاش خود را برای ناکارآمدی نظام با جنگ داخلی، تحمیل جنگ خارجی و فتنه نرم، تحریم اقتصادی و تهدید نظامی به کار گرفتند تا در زیست شرافتمندانه مردم اخلال کنند اما خداوند بزرگ به همت مردان بزرگی که از جان و مال خود مایه گذاشتند توطئه‌های آن‌ها را خنثی کرد و امروز ملت ایران شاداب‌تر و بانشاط‌تر از همیشه سر پا ایستاده است و به حیات الهی خود ادامه می‌دهد. بخشی از سخنان مهم رهبری در عید مبعث امسال اختصاص به عناصر مهم و تعیین کننده مواجهه ملت با دشمنی داشت. ایشان «صبر» و «بصیرت» را دو عنصر مهم در مانایی انقلاب توصیف کردند و سرّ پیروزی‌های مردم ایران را در این دو کلمه تفسیر فرمودند.
دشمن ۴۲ سال است مشغول وارونه‌نمایی حقایق انقلاب و دستاوردهای سترگ ملت ایران در عرصه داخلی و خارجی است، اما بصیرت ملت ایران مانع رسیدن دشمن به اهداف خود است. دشمن بیش از چهار دهه است تلاش می‌کند زنجیره تواصی به حق و صبر و مقاومت ملت ایران را در هم شکند، اما هرچه بیشتر تلاش می‌کند کمتر نتیجه می‌گیرد. این نشان می‌دهد مردم راه خود را درست انتخاب کرده‌اند و دشمن بیهوده آب در هاون می‌کوبد.
۲- دولت‌های پس از انقلاب به ماهو دولت جمهوری اسلامی هر کدام توفیقاتی داشتند. این توفیق در قاب اطاعت از رهبری امامین انقلاب معنا و مفهوم پیدا می‌کند و هر کدام به هر میزان که از این مسیر منحرف شدند دشمن را در جنگ نرم و شکستن زنجیره مقاومت و جریان تواصی به صبر کمک کردند. غفلت برخی زمامداران و نفوذ دشمن، حرکت پرشتاب انقلاب را گاهی کند کرده اما مجموعه ساخت دولت که عمدتاً دست انقلابیون و وفاداران به اسلام و مردم بوده یک حرکت تکاملی را طی کرده است.
ایرانیان همزمان با ورود به قرن جدید در حال ساخت وساز دولتی جوان، انقلابی، حزب‌اللهی و جهادی هستند تا با شرکت در یک حضور حماسی در انتخابات ۱۴۰۰ گام دوم را محکم‌تر، اساسی‌تر و بنیانی‌تر بردارند.
«دولت» به ماهو «حکومت» در هر نظام سیاسی متکفل دو امر مهم و کلیدی است:
۱- امنیت
۲- رفاه
اتاق فکر حکومت باید متشکل از نخبگان حکومت در مسیر تولید منطق قدرت در پاسداشت این دو مقوله حرکت کنند.
امنیت مردم طی ۴۰ سال گذشته مورد تهدید قدرت‌های جهانی بوده است. ایران به دلیل واقع شدن در یک منطقه استراتژیک و به لحاظ ژئوپلیتیک طی ۲۰۰ سال گذشته همواره مورد تهدید قدرت‌های جهانی بوده است و طی قرون گذشته بخش‌های عظیمی از خاک خود را از دست داده
اما در تهدیدات جدید نه‌تنها وجبی از خاک ایران جدا نشد بلکه دامنه نفوذ ایران در غرب آسیا و حتی پنج قاره جهان اکنون مورد مطالعه اندیشکده‌های سیاسی و نظامی جهان است.
کشوری که در ایام جنگ تحمیلی حتی سیم‌خاردار برای حفظ ثغور خود نداشت امروز با
زرادخانه پهپادی و موشکی و خودکفایی در نیازهای نظامی خود نه‌تنها امنیت مردم خود را حفظ کرده بلکه امنیت و موجودیت همسایگان خود را که در معرض تجزیه و تلاشی بودند را نیز حفظ کرده است. امروز دشمنان اسلام و انقلاب و ایران همه فکر خود را روی مهار قدرت ایران متمرکز کرده‌اند. این قدرت مهارشدنی نیست چون خداوند پشتیبان آن است. این قدرت مهارشدنی نیست چون تکیه به مردان رزمنده و شیرزنانی دارد که قبل از عبور از سیم‌خاردار دشمن از سیم‌خاردار درونشان عبور کرده‌اند.امنیت این انقلاب به قدرت لایزال الهی متکی است.
 

امنیت این انقلاب با خون
صدها هزار شهیدو جانبازو آزاده و اراده ملت ایران مبنی بر حفظ استقلال و آزادی تضمین شده است.
اما در مورد «رفاه» مردم کاستی‌هایی داریم که باید در رفع آن‌ها در اتاق فکر انقلاب متمرکز شویم. باید یک آسیب‌شناسی دقیق صورت گیرد تا ببینیم کاستی‌های ما چیست و راه‌حل آن کدام است؟ بخشی از این کاستی‌ها مربوط به اقتصاد کشور است و بخش دیگر به ساخت دولت‌ها و ساخت سیاسی و مفصل‌بندی قدرت در داخل برمی‌گردد. عقل سلیم حکم می‌کند ملت ۸۰ میلیونی ایران که هفدهمین اقتصاد جهان را دارد نباید مشکلاتی مثل توزیع مرغ و تخم‌مرغ و … داشته باشد.وقتی نسبت مالیات به تولید ناخالص ملی در همه کشورهای جهان ۵/۲۲ درصد است در ایران ۵/۵ درصد است، نشان می‌دهد دولت در اداره «مالیه عمومی» مشکل دارد.
اساسی‌ترین مشکل اقتصادی یا بهتر بگوییم بیماری اقتصادی کشور همین عدم اهتمام دولت‌ها به امر «مالیه عمومی» است. تهدیدهای دشمن و تحریم‌های ظالمانه قدرت‌های جهانی در مقابل قدرت «تولید ملی» چیزی نیست. ما ۴۰ سال گذشته در همه سال‌های جنگ و پس از جنگ یک بازار بانشاط و یک داد و ستد فعال در بازارها داشتیم و هرگز رنگ قحطی را ندیدیم. سطح و مقدار تولید کالا و خدمات در کشور همواره یک عدد قابل قبول بوده است.
ما نباید یک مملکت ثروتمند را با یک دولت فقیر اداره کنیم. اگر اشکالی وجود داشته در کم خردی و بی عرضگی در توزیع ثروت و تنظیم عدالت اجتماعی و ساماندهی نیازهای مردم در قاب
«برنامه» و «بودجه» کشور بوده است. دولت‌های سازندگی، اصلاحات، عدالت و مهرورزی و اعتدال طبق برنامه عمل نکردند و تفریغ «بودجه» درستی نداشتند.
۳- رقابت‌های سیاسی ما رنگ و بوی اسلامی ندارد. ساخت سیاسی قدرت مبتنی بر اجماع روی حل مسائل کشور بنا نشده است. خمیرمایه قدرت دولت قبل از شکل‌گیری محصور در سه سیم‌خاردار درون است؛ ۱- تکبر ۲- حسد ۳- حرص.
خطر تکبر، خودشیفتگی، خودبینی و خودپسندی و خودخواهی از خطر آمریکا برای ما بیشتر است. حضرت علی (ع) فرمودند: از سرنوشت ابلیس عبرت بگیرید که از سابقه ۶ هزار سال عبادت که معلوم نیست از سال‌های دنیوی باشد یا اخروی چگونه با یک لحظه تکبر و فخرفروشی سقوط کرد (نهج البلاغه خطبه ۹۲). خطر تکبر برای کسانی که سال‌ها مشغول طاعات و عبادات بوده‌اند بیشتر از کسانی است که دستشان خالی است تجربه عصیان شیطان این را به ما می‌گوید.
مبنای ما از اول سربازی بود برای انقلاب، اما با حرص، حسد و تکبر سر از ژنرالی درآوردیم. ژنرال‌اندیشی ما را به ورطه هولناک فتنه نرم دشمن انداخت. امام (ره) بارها فرمودند: تا وقتی ما دعوت به «خود» می‌کنیم مسیر را عوضی می‌رویم. رهبر معظم انقلاب نیز بارها فرموده است: تا ما گرفتار «خود» هستیم نمی‌توانیم کاری انجام دهیم. خدا رحمت کند شهید مطهری را یک وقتی آن هم از قول یک بزرگی می‌فرمود: «آنچه ما در دعاها می‌خوانیم همه‌اش می‌گوئیم خدایا بده نمی‌گوییم خدایا از ما بگیر این در حالی است که چیزهایی که باید خدا از ما بگیرد خیلی بیشتر از چیزهایی است که باید به ما بدهد باید بگوییم خدایا این کبر، غرور، حب جاه، حسد و حرص را از ما بگیر تا این‌ها را از ما نگیرد چیزی قابل دادن نیست.» بعد شهید مطهری می‌فرماید: «تو کی هستی، چی را برای کجا طلب می‌کنی؛ آئینه شو بعد جمال پری‌طلعت را طلب کن.»
اکنون برحسب روایات صحیح بیش از ۸۰ نفر در اردوگاه اصولگرایان و اصلاح‌طلبان و مستقلین خود را برای انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰ گرم می‌کنند. این فضای رقابت برای گرم‌کردن فضا و افزایش مشارکت خوب است، اما واقعاً در کشور برای تصدی یک صندلی جایی برای نشستن همه این ۸۰ نفر وجود دارد. ملت ما برای تأمین امنیت ملی خود شاهد ظهور ابرمردانی بود مثل شهید بهشتی، شهید رجایی، شهید باهنر، شهدای محراب، شهدایی چون همت، باکری، چمران، صیاد شیرازی و از همه مهم‌تر شهید قاسم سلیمانی، شهید حججی و… اینها از سیم‌خاردار درونشان قهرمانانه عبور کردند تا توانستند از سیم خاردار دشمن عبور کنند و امنیت پایدار را برای ملت ما و ملت‌های منطقه به ارمغان آوردند. آیا ما در حوزه «سیاست» و تأمین «رفاه ملی» در دولت انقلابی آینده شاهد ظهور چنین مردانی هستیم که بتوانند از سیم‌خاردار درونشان عبور کنند و در ساخت و تولید «قدرت ملی» هر کدام نقش ویژه خود را ایفا کنند و مردم را در انتخاب درست رئیس‌جمهور آینده یاری کنند؟ اصلاح امور در گرو انتخابات درست است چه از سوی مردم چه از سوی نخبگان از میان خود.

منبع : خبرگزاری مهر


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار مجازی

تو مو می‌بینی و کریستیانو پیچش مو!

تو مو می‌بینی و کریستیانو پیچش مو!
2021-06-20T16:58:24+04:30
اقدام کریستیانو رونالدو، مانوئل لوکاتلی و پل پوگبا در کنفرانس خبری با کنار گذاشتن  نوشابه و تبلیغ آب اقدام ارزشمند و تلنگری برای جوانان و علاقمندان به فوتبال...

کنایه جهانپور به حکام عربستان، امارات و بحرین

کنایه جهانپور به حکام عربستان، امارات و بحرین
2021-06-19T13:05:03+04:30
کیانوش جهانپور با اشاره به مشارکت مردم در انتخابات ۲۸ خردادماه، به حکام عربستان، امارات و بحرین طی توییتی در صفحه شخصی خود کنایه زد.

مردم سرنوشت چهارسال آینده کشور را تعیین کردند

مردم سرنوشت چهارسال آینده کشور را تعیین کردند
2021-06-19T10:11:44+04:30
هرچند برآورد نهایی از نظرسنجی‌ها، میزان مشارکت در این دوره را کمتر از دوره‌های پیش نشان می‌داد اما حالا گویا قرار است حضور میلیونی مردم پای صندوق‌های رأی صحن...

۱۲۰دقیقه برای ایران وقت بگذار / تو چراغ خود برافروز

۱۲۰دقیقه برای ایران وقت بگذار /  تو چراغ خود برافروز
2021-06-17T12:31:42+04:30
این دفعه مشارکت در انتخابات ۱۴۰۰ دغدغه‌ اعضای حلقه اولیه تشکیل پویش «خانواده ایران» شد که: «برای انتخابات چه کار کنیم؟»

به عمـل کار برآید به سخندانی نیست!

به عمـل کار برآید به سخندانی نیست!
2021-06-16T09:18:27+04:30
وعده‌محوری به یک رویه عمومی در انتخابات تبدیل شده است اما چیزی که باید به آن توجه شود این است که باید این وعــده‌هـا را با عمـلکردهـا سنجید.

واکسن ندادند، ساختیم

واکسن ندادند، ساختیم
2021-06-15T19:11:48+04:30
علیرضا وهاب‌زاده مشاور وزیر بهداشت طی توییتی نسبت به خبر مجوز مصرف گرفتن واکسن کوو ایران طی توییتی در صفحه شخصی خود واکنش نشان داد.

خسته اما به عشق تو رأی می‌دهم

خسته اما به عشق تو رأی می‌دهم
2021-06-15T19:11:47+04:30
فعالیت کمپین «به عشق تو»، از جمعه گذشته با هدف ترغیب مردم به مشارکت در انتخابات ۱۴۰۰، با حضور ۱۵ نفر از دانش‌آموزان پایِ‌کار با دعوت مربی‌شان شروع شده است.

واکسن ندادند، ساخیتم

واکسن ندادند، ساخیتم
2021-06-15T09:51:41+04:30
علیرضا وهاب‌زاده مشاور وزیر بهداشت طی توییتی نسبت به خبر مجوز مصرف گرفتن واکسن کوو ایران طی توییتی در صفحه شخصی خود واکنش نشان داد.

کار ویروس تمام است

کار ویروس تمام است
2021-06-15T09:38:26+04:30
واکسن کوو ایران برکت محصول ستاد اجرایی فرمان حضرت امام‌(ره) مجوز مصرف عمومی گرفت؛ طبق اعلام وزیر بهداشت هفته‌آینده واکسیناسیون سراسری آغاز می‌شود.

پیچ سروصدای رقابت انتخاباتی مصلحی روی فرکانس مرحوم هاشمی چرخید

پیچ سروصدای رقابت انتخاباتی مصلحی روی فرکانس مرحوم هاشمی چرخید
2021-06-14T16:51:45+04:30
هر چه به روز ۲۸ خرداد نزدیک‌تر می‌شویم، پیچ سر و صدای رقابت نامزدها و حواشی آنها بیشتر باز می‌شود. اصلاً انگار خاصیت روزهای آخر و دم رأی‌گیری همین است.

مافیای اقتصادی، شریک دزد و رفیق قافله دولت‌ها

مافیای اقتصادی، شریک دزد و رفیق قافله دولت‌ها
2021-06-14T09:05:03+04:30
رواج واردات، قاچاق، دلالی و واسطه‌گری را باید مهم‌ترین مانع تولید ملی دانست و برنامه واقعی و مشخص نامزدهای ریاست جمهوری را برای حل هر کدام از اینها مطالبه کرد.

به جای حسرت، ائمه‌وار زندگی کنیم

به جای حسرت، ائمه‌وار زندگی کنیم
2021-06-13T16:05:07+04:30
مواردی گذرا در این گزارش در باب نکات تربیتی مطرح شده که خواندن آن در دنیایی که از شروع روز دختر تا چند روز بعد از آن فقط آهنگ و کلیپ و استیکر است است که فجاز...

تواضع مقام معظم رهبری در مقام ریاست‌جمهوری

تواضع مقام معظم رهبری در مقام ریاست‌جمهوری
2021-06-13T11:38:25+04:30
کانال تلگرامی مرکز اسناد انقلاب اسلامی برشی از خاطرات حمید سبزواری را درباره تواضع مقام معظم رهبری در مقام ریاست‌جمهوری منتشر کرد.

کمبود و گرانی دارو!

کمبود و گرانی دارو!
2021-06-12T09:58:23+04:30
نایب‌رئیس انجمن داروسازان ایران گفت: متاسفانه در حال حاضر کمبودهای دارویی بیداد می‌کند و طی ۱۰ تا ۱۵ سال اخیر هیچگاه به اندازه امروز کمبود دارو نداشتیم.

ایران در انتظار گشت ارشاد مدیران

ایران در انتظار گشت ارشاد مدیران
2021-06-09T12:11:44+04:30
دومین مناظره انتخاباتی نامزدهای ریاست‌جمهوری روز گذشته با موضوعات فرهنگی، اجتماعی و سیاسی در فضایی آرام‌تر آغاز شد، اما هر چه به بخش‌های پایانی نزدیک شد، اظ...

مشارکت در انتخابات به نفع همه علاقه‌مندان به ایران خواهد بود

مشارکت در انتخابات به نفع همه علاقه‌مندان به ایران خواهد بود
2021-06-08T12:26:51+04:30
رئیس مجلس شورای اسلامی با دعوت از مردم برای شرکت در انتخابات پیش رو نوشت: مشارکت هر چه بیشتر در انتخابات به نفع همه علاقه‌مندان به ایران خواهد بود.

با گرانی‌های دستوری بین مردم و صندوق رأی دیوار نکشید!

با گرانی‌های دستوری بین مردم و صندوق رأی دیوار نکشید!
2021-06-08T08:35:26+04:30
علی‌رغم وعده‌های دولت، مردم در هفته‌های اخیر با موج تازه و سنگینی از گرانی مواجه شده‌اند. گرانی‌هایی مشکوک و قابل تأمل که گویا به‌دنبال دیوار کشیدن میان مردم...

طرح فضای مجازی، موضع مجلس نیست

طرح فضای مجازی، موضع مجلس نیست
2021-06-07T13:22:06+04:30
احمد امیر آبادی فراهانی نماینده مردم قم طی توییتی نسبت به طرح فضای مجازی که برخی آن را به مجلس نسبت داده‌اند، واکنش نشان داد.

پایتخت بدون مدیریت میدانی‌!

پایتخت بدون مدیریت میدانی‌!
2021-06-07T08:42:09+04:30
در روز نخست آتش‌سوزی مهیب پالایشگاه تهران هیچ یک از مدیران شهری برای مدیریت میدانی در محل حادثه حاضر نشدند.

توصیه برای مطالعه کتاب «سه سال ستیز مرجعیت شیعه در ایران»

توصیه برای مطالعه کتاب «سه سال ستیز مرجعیت شیعه در ایران»
2021-06-02T16:28:47+04:30
عزت‌الله مطهری (عزت شاهی) مبارز باسابقه برای مطالعه کتاب «سه سال ستیز مرجعیت شیعه در ایران» در نشست معرفی و بررسی این کتاب، توصیه‌هایی را ارائه داد.

هوشیارباش انتخاباتی

هوشیارباش انتخاباتی
2021-06-02T08:28:49+04:30
مواجهه محاسبه نشده با کاندیدای رقیب، خطر دوقطبی‌سازی فضای‌عمومی برای تغییر صورت مسأله انتخابات را تقویت می‌کند.

ماجرای عجیب دو شهید همنام

ماجرای عجیب دو شهید همنام
2021-06-01T10:49:06+04:30
 کانال تلگرامی فاطمیون با انتشار عکس دو شهید همنام به نام «سید مصطفی موسوی»، ماجرای عجیب نام و شهادت این دو شهید جوان را توضیح داد.

انتخابات فرصتی برای تحول‌آفرینی در کشور

انتخابات فرصتی برای تحول‌آفرینی در کشور
2021-06-01T09:55:43+04:30
مهم‌ترین اقداماتی که دولت آینده باید در دستور کار قرار دهد، شکل‌گیری یک ستاد قوی همراه با افراد صالح است. این اولین اقدام پیش روی رئیس‌جمهور و در عین حال اول...

ناتوانی مدیریت شهری در ایجاد درآمد پایدار

ناتوانی مدیریت شهری در ایجاد درآمد پایدار
2021-05-31T11:22:17+04:30
در دوره پنجم مدیریت شهری هیچ اقدام جدیدی برای ایجاد درآمدهای پایدار در پایتخت شکل نگرفته است.

آسیب‌های اجتماعی چگونه به حاشیه رفت؟!

آسیب‌های اجتماعی چگونه به حاشیه رفت؟!
2021-05-30T09:02:32+04:30
در 8 سال گذشته با اینکه آمارها نشان می‌دهد اعتیاد و مواد مخدر یکی از آسیب‌های پرتکرار و مهم در کشور بوده اما برنامه‌ریزی‌ها به سمت کاهش مصرف پیش نرفته است.

سیاست تبلیغاتی دشمن در انتخابات چگونه است؟

سیاست تبلیغاتی دشمن در انتخابات چگونه است؟
2021-05-29T13:55:39+04:30
صفحه توئیتر khamenei.ir منتسب به دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری به نقل از ایشان سیاست تبلیغاتی دشمن در انتخابات را شرح داد.

شما عضو شورای شهر می‌شوید نه رئیس‌کشور!

شما عضو شورای شهر می‌شوید نه رئیس‌کشور!
2021-05-29T11:28:57+04:30
در این گزارش به وعده‌هایی که نامزدهای انتخابات شوراهای شهر و روستا می‌دهند می‌پردازیم؛ وعده‌هایی که بسته به بزرگی و کوچکی شهرها و همچنین روستاها تفاوت دارد.

آخرین میخ بر تابوت جنگل‌ها

آخرین میخ بر تابوت جنگل‌ها
2021-05-29T11:28:56+04:30
در دو ماهه ابتدایی سال ۱۴۰۰، ۲۷۰۰ فقره آتش‌سوزی در جنگل‌ها و مراتع به وقوع پیوسته است و بر اساس کزارش «فائو» سالانه ۶۵۰۰ هکتار از عرصه‌های جنگلی در پی حریق ع...

چگونه یک فرآیند معیوب اهداف خوب را به حاشیه می‌برد؟

چگونه یک فرآیند معیوب اهداف خوب را به حاشیه می‌برد؟
2021-05-29T09:35:11+04:30
صحنه‌های ناراحت‌کننده از تلاشهای برخی افراد برای حضور یافتن در لیست نهایی شورای ائتلاف، ناظران دلسوز را نگران می‌کند که مبادا به بهانه خدمت، ادبیات لابی‌گری ...

عرضه دلار در صرافی ملی ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ تومان ارزان‌تر از بازارآزاد

عرضه دلار در صرافی ملی ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ تومان ارزان‌تر از بازارآزاد
2021-05-26T16:01:13+04:30
اختلاف قیمت بین ارز بازار آزاد و ارز عرضه شده توسط بانک مرکزی در صرافی‌های امین بانکی و زمینه سودجویی افرادی خاص را فراهم کرده است.
X فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)