X نکس وان کلیپ ویدیاب کلیپ جدید ویدجین

میرنیوز

#تروریسم_ورزشی

#تروریسم_ورزشی 2020-01-22T16:24:53+03:30

خبرگزاری مهر؛ گروه مجله: امان از سیاست! که رد پایش در هر مسئله‌ای دیده می‌شود. بررسی وقایع مختلف اعم از اقتصادی و فرهنگی و اجتماعی و ورزشی نشان می‌دهد هر کنش و واکنشی می‌تواند زمینه ساز مباحث جدیدی با مؤلفه‌های سیاسی باشد.

رویدادهای اخیر جوامع خودمان مهر تأییدی بر این مدعا است؛ از ماجرای اصلاح قیمت بنزین (اقتصادی) گرفته تا سیل سیستان و بلوچستان (اجتماعی) و اخیراً سلب میزبانی از تیم‌های باشگاهی ایران حاضر در جام باشگاه‌های آسیا (ورزشی) تماماً آمیخته با سیاست بوده‌اند. حتی اگر فرض کنیم که این رخدادها بدون درون مایه سیاسی آغاز شده‌اند اما ادامه حیات آنها و واکنش‌های ایجاد شده نشان می‌دهد علاوه بر حوزه‌های درگیر مسائل، سیاست نیز به نوعی دخالت دارد.

تازه‌ترین مسئله‌ای که اتفاقاً رد پای سیاست را به وضوح می‌توان در آن دید، مسئله سلب میزبانی از تیم‌های باشگاهی ایران حاضر در جام باشگاه‌های آسیا است. اتفاقی که خیلی زود با وقایع اخیر از جمله ترور شهید حاج قاسم سلیمانی و یارانش و حمله موشکی سپاه به پایگاه آمریکا و سقوط هواپیمای اوکراینی گره خورد.

شاید همین موارد کافی بود تا افراد ذی نفوذ در AFC (کنفدراسیون فوتبال آسیا) زمینه سازی یک دسیسه جدید علیه جمهوری اسلامی ایران را آغاز کنند؛ با اینکه بدبین‌ترین تحلیل گران هم فکر چنین دسیسه‌ای را نمی‌کردند اما انتشار این خبر برای نخستین بار از سوی یک رسانه سعودی به خوش‌بینترین تحلیل‌گران و دنبال کنندگان ورزش اثبات کرد که دیگر ورزش و سیاست جدای از هم نیستند و قطع به یقین ورزش ایران قربانی نفوذ دشمنانش شده است.

آن‌طور که مشخص است بیانیه کنفدراسیون فوتبال آسیا دلیل سلب میزبانی را ناامنی در ایران عنوان کرده است، حال اینکه اگر قرار باشد با این دلیل مسئله میزبانی را مورد بررسی قرار داد، کشور عربستان که در حال جنگ با یمن است به طور قطع ناامن‌ترین کشور منطقه است؛ کما اینکه بارها مورد اصابت موشک‌های انصارالله قرار گرفته است.

با این حال، مرد بحرینی AFC زهر خودش را ریخت و با وارد کردن شوکی بزرگ به فوتبال ایران، سایه ابر سیاه را گسترده‌تر کرد تا همچنان اتفاق‌های تلخ ادامه داشته باشد. در مقابل مدیران چهار باشگاه ایرانی استقلال، پرسپولیس، سپاهان و شهر خودرو با هماهنگی و اتحادی مثال زدنی در حمایت از اتحاد شکل گرفته حاصل از خون حاج قاسم سلیمانی و یارانش و در پاسخ به اقدام بی‌شرمانه AFC از رقابت‌های آسیایی انصراف دادند.

در همین باره، این روزها فضای مجازی و کاربران با هشتگ #تروریسم_ورزشی سعی کردند اعتراض خودشان را به گوش جهانیان و مدیران AFC برسانند.

محمد باقر حاجی زاده در این باره نوشت: «من بلد نیستم یعنی من زبان دنیا رو بلدم، من سایه جنگ رو از مملکت برمیدارم، من به پاسپورت ایرانی عزت میدم، اونقدری که الان احمقای سعودی-اماراتی AFC جسارت کنن، و ایران رو یک کشور جنگ‌زده‌ی ناامن جلوه بدن که نمیشه توش ۹۰ دقیقه توپ‌بازی کرد.»

پیمان هم نوشت: «یه روزنامه تیتر زده ایران از AFC تضمین خواست؛ جان مادرتون دست از این بازیا بردارید، فردا یکیتون میاد تیتر میزنه امضای شیخ سلمان تضمین است و دوباره ایران به جای گلابی، بادمجانAFC نصیبش میشه.»

امیر نوشت: «مگه آرامکو همین چند وقت پیش با موشک‌های یمنی هدف قرار نگرفت؟ مگه یمن با عربستان نمیجنگه؟ پس چرا بازی تیم‌های عربستانی باید برگزار بشه؟ ایران مگه جنگه که بازیهاش باید تو زمین بیطرف باشه؟»

کاربر دیگری هم نوشت: «کنفدراسیون فوتبال آسیا رسماً نمایندگان ایران را از میزبانی در لیگ قهرمانان آسیا محروم کرد. خداقوت روحانی خسته نباشی پهلوان کجای مجلس نشستی، ورزش کشورتم تحریم شد.»

حیدر هم نوشت: «عربستان، کشوری که خودش پدر معنوی داعش بوده پیگیر محرومیت تیم‌های ایران در لیگ ۲۰۲۰ آسیا است. طبیعی هست نابودی داعش در سوریه و عراق به قدری برای گاوهای سعودی سنگین بوده که با این روش‌ها بخواهد جبران مافات کند؛ هرچند، یا حیدر کرار زند نقش به زودی بر پرچم سبز عربستان سعودی.»

محمد شیروانی نیز نوشت: «درحالی که عربستان با یمن در جنگ قرار داره و همین امروز هم مورد هدف موشکی قرار گرفته، میتونه تو کشور خودش میزبان بازی آسیایی باشه، اما ایران به عنوان امن ترین کشور خاورمیانه نمیتونه. مگر سیاسی کاری جز خط قرمزهای فیفا نبود؟»

سید حسین عبدی هم با اشاره به حضور پرشور تماشاگران ایرانی در ورزشگاه‌ها نوشت: «لیاقت کنفدراسیون فوتبال آسیا همون تیم‌های حوزه خلیج فارسه که ۳۰-۴۰ تا تماشاچی با بلندگو بیان برای تیم‌شون آواز بخونن. آسیا لیاقت آزادی رو نداره.»

عرفان هم نوشت: «اولین بار نبود که همه دیدیم سیاست ضد ایرانی هم‌پیمانان آمریکا ساری و جاری در ورزش اونهاست؛ یکبار با محروم کردن از البسه و توپ خارجی، یکبار با ویزا صادر نکردن برای رزمی‌کار مون، یکبار با معطلی در فرودگاه و این بار این اقدام ناعادلانه و سیاسی AFC و … موارد مشابه دیگه.»

سیدمصطفی دارابی نوشت: «اینکه فدراسیون فوتبال آسیا، تیم‌های ما رو تحریم کرد که عجیب نیست، دنیا، دنیای زور و زر و تزویره، مهم اینه، بعضی سلبریتی های ورزشی و طرفدارانشون که مدام از اونوری ها دفاع می‌کردن و تقصیر رو به گردن ایران می‌نداختند، فهمیدند با چه جونورای وحشی طرف هستند.»

سعید نوروزی هم با تشریح اهمیت حضور تیم‌های ایرانی در رقابت‌های آسیایی نوشت: «کنفدراسیون آسیا محرومیت تیم‌های ایران از میزبانی رو تأیید کرد! این حماقت و تروریسم ورزشی مطمئناً ضررهای اقتصادی هنگفتی برای AFC و اسپانسرهاش داره؛ چون طبق آمار از ۲۵ بازی پرتماشاگر در تاریخ لیگ قهرمانان ۱۸ بازی مربوط به تماشاگران ایرانی هست. این یعنی سقوط فوتبال آسیا بدون ایرانی‌ها.»

محمد آسمانی نوشت: «بحرین و کویت با هم اندازه یک استان ایران هم نیستن و روی هم کمتر از ۱۰ درصد جمعیت ایران رو دارن ولی AFC بخاطر دو باشگاه کویتی و بحرینی قوانین رو زیرپا گذاشته و ایران پهناور ۸۵ میلیونی و باشگاههای ایرانی با طرفداران میلیونی رو نادیده میگیره؛ این کار توهین رسمی به ملت ماست.»

مرتضی رجایی هم نوشت: « بعد از تروریسم ورزشی AFC علیه ایران، اگر کسی گفت ورزش را سیاسی نکنید و معتقد بود ورزشکاران ما حق دارند با رژیم غاصب صهیونیست مسابقه بدهند، از طرف من خیلی محکم حرفش را قطع کنید؛ هرچند جا دارد بزنید توی دهانش.»

عبدالعظیم قربانی نیز نوشت: «این حجم از انفعال از دولت خسته روحانی در برابر تروریسم فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و نظامی توسط دشمن نوبره!! الان هم که چند کشور دریوزه با تحریک AFC تروریسم ورزشی رو شروع کردن! همون موقع که تیمای سعودی‌ها گفتن ایران نمی‌آیم باید تو دهنی می‌خوردن تا الان به عزت کشور چنگ نندازن.»

موج واکنش‌های به تصمیم ناجوانمردانه و سیاسی AFC بیش از ای نی بود که مطالعه کردید؛ نکته حائز اهمیت دیگری که در این باره شنیده می‌شود تکرار همین تصمیم برای رقابت‌های ملی است.

اگرچه رایزنی‌ها با مدیران AFC همچنان ادامه دارد اما باتوجه به پشت پرده این رخداد مشخص است که مرد بحرینی کنفدراسیون فوتبال آسیا تحت فشار سعودی‌ها و اماراتی‌ها تصمیمی به نفع ایران نخواهد گرفت.

منبع : خبرگزاری مهر


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار مجازی

مشارکت ۷۷۳۷۵ در پویش "سین هشتم سلیمانی"/اسامی ۱۶ برگزیده اعلام شد

مشارکت ۷۷۳۷۵ در پویش "سین هشتم سلیمانی"/اسامی ۱۶ برگزیده اعلام شد
2020-03-31T21:02:57+04:30
با مشارکت بیش از ۷۷ هزار نفر در پویش "سین هشتم؛ سلیمانی"، اسامی ۱۶ نفر برگزیده اعلام شد.

ضرر و زیان چند شرکت هواپیمایی دنیا به دلیل شیوع ویروس کرونا

ضرر و زیان چند شرکت هواپیمایی دنیا به دلیل شیوع ویروس کرونا
2020-03-30T14:16:25+04:30
با توجه به کسادی بازار شرکت های هواپیمایی به دلیل بحران ایجاد شده توسط ویروس کرونا، صنعت هوایی در سال جالی ضرر مالی چشمگیری را تا کنون شاهد بوده است.

توصیه هایی برای مواجهه با افراد مبتلا به کرونا

توصیه هایی برای مواجهه با افراد مبتلا به کرونا
2020-03-30T14:16:25+04:30
یکی از مهمترین مسایلی که در مورد بیماران مبتلا به کرونا باید در نظر گرفت طریقه مواجهه و تعامل با آنهاست. در این اینفوگرافی به برخی بایدها و نبایدها در این زم...

در خانه بمانیم که تموم بشه این دوران

در خانه بمانیم که تموم بشه این دوران
2020-03-30T10:03:05+04:30
موسی راوندی، روزنامه نگار و فعال رسانه ای پس از دوران قرنطینه و ابتلا همسرش به کرونا ویروس تجربیات و توصیه هایی را در قالب پست در صفحه ی اینستاگرام خود منتشر...

بی بی جان کار گره خورده خودتان عنایت کنید

بی بی جان کار گره خورده خودتان عنایت کنید
2020-03-26T22:49:45+04:30
ابراهیم نصیری بخشی از خاطرات معاون شهید برونسی را که فراخور این روزهای کرونایی و مدافعان سلامت است را روایت می کند.

از امید دادن برای ادامه حیات تا بدرقه کردن به دیار باقی

از امید دادن برای ادامه حیات تا بدرقه کردن به دیار باقی
2020-03-26T15:56:29+04:30
«دختر ایران» روزی در بیمارستان حاضر می‌شود تا جای دختر یا خواهر یک بیمار کرونایی با او از امید به آینده بگوید و روز دیگر عهده دار تغسیل متوفیانی می‌شود تا آن...

کرونا و حساسیت‌های فصلی چه شباهت‌ها و تفاوت‌هایی با هم دارند؟

کرونا و حساسیت‌های فصلی چه شباهت‌ها و تفاوت‌هایی با هم دارند؟
2020-03-25T11:09:40+04:30
با فرا رسیدن فصل بهار برخی افراد با مشکل حساسیت فصلی رو به رو می شوند، این بیماری گاه علائمی شبیه با علائم ویروس کرونا را دارد که باید آن دو را از هم تفکیک کرد.

برایتان چند خورجین کلمه کنار گذاشته‌ام

برایتان چند خورجین کلمه کنار گذاشته‌ام
2020-03-24T11:14:15+04:30
نویسنده و شاعر پویا " حامد عسکری" در صفحه ی اینستاگرام خود خبر از مبتلا شدن خویش به ویروس کرونا را داد.

جزئیات داروی ایرانی درمان ضایعه ریوی بیماران کرونا / آیا ویروس کرونا در آزمایشگاه تولید شده است؟

جزئیات داروی ایرانی درمان ضایعه ریوی بیماران کرونا / آیا ویروس کرونا در آزمایشگاه تولید شده است؟
2020-03-18T19:13:12+03:30
ما طبق تحقیقات علمی به این نتیجه رسیدیم که از ترکیب سه داروی موجود در بازار برای بهبود زودتر بیماران می‌توان بهره برد و التهاب ریوی بیمار زودتر خوب شود.

پویش«سین هشتم؛ سلیمانی» با تصاویر سفره هفت سین/سفر به مشهد جایزه بگیرید

پویش«سین هشتم؛ سلیمانی» با تصاویر سفره هفت سین/سفر به مشهد جایزه بگیرید
2020-03-16T16:26:28+03:30
با ارسال تصویری از سفره‌ هفت سین منزل خود که مزین به عکس سردار قاسم سلیمانی باشد می توانید در پویش «سین هشتم؛ سلیمانی» شرکت نمائید و از ۸ جایزه ارزنده سفرخان...

پویش«سین هشتم؛ سلیمانی» با تصاویر سفره هفت سین

پویش«سین هشتم؛ سلیمانی» با تصاویر سفره هفت سین
2020-03-16T16:13:08+03:30
با ارسال تصویری از سفره‌ هفت سین منزل خود که مزین به عکس سردار قاسم سلیمانی باشد می توانید در پویش «سین هشتم؛ سلیمانی» شرکت نمائید و از ۸ جایزه ارزنده سفرخان...

دنیا بدون تو یک مرد کمتر دارد

دنیا بدون تو یک مرد کمتر دارد
2020-03-16T12:39:52+03:30
در پی درگذشت حسینعلی عظیمی از ایثارگران و جهادگران پیشکسوت، مهدی دادمان در صفحه ی شخصی خود مطلبی در رثای وی نوشت.

از تشکیل تیم های خرید برای سالمندان تا ضدعفونی کردن معابر شهر

از تشکیل تیم های خرید برای سالمندان تا ضدعفونی کردن معابر شهر
2020-03-11T19:58:18+03:30
از هزینه شخصی، خریدها را انجام می دهیم و موقع تحویل، هزینه را دریافت می کنیم بدون ریالی بیشتر! اگر توانی داشتیم تا هر هفته روضه را برگزار کنیم، این توان را ص...

سفر به کدام استان‌ها به‌خاطر کرونا ممنوع است؟

سفر به کدام استان‌ها به‌خاطر کرونا ممنوع است؟
2020-03-07T18:50:17+03:30
با توجه به اینکه شیوع بیماری کرونا با مسافرت افزایش پیدا می‌کند، و امکانات درمانی شهرها برای رسیدگی به مسافران مبتلا شده کافی نیست، سفر به برخی از استان‌ها م...

وقتی رئیس قلابی نظام پزشکی کاشان از سوئد نگران کرونا در ایران می شود

وقتی رئیس قلابی نظام پزشکی کاشان از سوئد نگران کرونا در ایران می شود
2020-03-07T18:50:16+03:30
فردی که بعنوان رئیس نظام پزشکی کاشان معرفی شده، شخصی به نام حسن خواجه عبداللهی، یک پناهنده ایرانی ساکن سوئد است که هزاران کیلومتر آن طرف تر با ضبط ویدئوهای ه...

دلیل نامگذاری ولادت امام علی(ع) به عنوان روز پدر

دلیل نامگذاری ولادت امام علی(ع) به عنوان روز پدر
2020-03-07T14:17:02+03:30
سیزدهم رجب برای شیعیان روز تکریم مقام پدران و عیدی بزرگ است اما به راستی دلیل نامگذاری ولادت امام روز علی(ع) به عنوان روز پدر چه چیزی است؟

آفند کرونایی یگان‌های توئیتری از لندن تا لیبرتی

آفند کرونایی یگان‌های توئیتری از لندن تا لیبرتی
2020-03-05T10:50:15+03:30
حالا که جامعه در حال مهار کردن کروناست، فیک نیوزها در حال تغییر کارکرد این ویروس هستند.

راهنمای مراقبت از کرونایی ها

راهنمای مراقبت از کرونایی ها
2020-03-04T16:03:45+03:30
ویروس کرونا این روزها تبدیل به یک معضل جهانی شده است؛ ویروسی که همچنان قربانی می گیرد و خیال کوتاه آمدن ندارد اما به راستی شیوه درست رفتاری با بیماران مبتلا ...

تفاوت چین کمونیست و ایران اسلامی در مواجهه با کرونا

تفاوت چین کمونیست و ایران اسلامی در مواجهه با کرونا
2020-03-01T15:30:21+03:30
ترس؛ این نام حالت روانی ظهور یافته در جامعه ایرانی در مواجهه با کرونا است.

ماجرای بی‌بی‌سی فارسی و تاجر سعودی چه بود؟

ماجرای بی‌بی‌سی فارسی و تاجر سعودی چه بود؟
2020-03-01T15:16:59+03:30
شواهدی بر تغییر در سیاست‌ها و اصول و نحوه پوشش خبری بی‌بی‌سی فارسی، پیش از خبر عقد تفاهم‌نامه با تاجر سعودی دیده می‌شدکه به تازگی سندی دال بر چرایی آن منتشر شد.

مقایسه علائم کرونا، آنفولانزا و سرماخوردگی

مقایسه علائم کرونا، آنفولانزا و سرماخوردگی
2020-02-29T17:43:37+03:30
برای پیشگیری از کرونا لازم است علائم و تفاوت آن با سرماخوردگی و آنفولانزا را بدانید و تا حد امکان به درمانگاه‌ها و بیمارستان‌ها که خود محلی برای انتقال کرونا...

برگزاری کلاس مجردهای متفاوت/ گپ و گفت با چاشنی حفاظت از محیط زیست

برگزاری کلاس مجردهای متفاوت/ گپ و گفت با چاشنی حفاظت از محیط زیست
2020-02-29T10:50:25+03:30
حجت الاسلام شهاب مرادی در کلاس مجردها که این هفته در فضای باز برگزار شد گفت: اینکه جمعی نخبه دغدغه محیط زیست را داشته باشند طبیعی است و اساساً هر ایرانی باید...

برگزاری کلاس مجردهای متفاوت/گپ و گفت با چاشنی حفاظت از محیط زیست

برگزاری کلاس مجردهای متفاوت/گپ و گفت با چاشنی حفاظت از محیط زیست
2020-02-29T10:17:03+03:30
حجت الاسلام شهاب مرادی در کلاس مجردها که این هفته در فضای باز برگزار شد گفت: اینکه جمعی نخبه دغدغه محیط زیست را داشته باشند طبیعی است و اساساً هر ایرانی باید...

عذرخواهی ستاره آمریکایی اپرا از زنان به دلیل سواستفاده جنسی از آنها

عذرخواهی ستاره آمریکایی اپرا از زنان به دلیل سواستفاده جنسی از آنها
2020-02-26T10:43:33+03:30
ستاره آمریکایی اپرا به دلیل سو استفاده جنسی از بیش از ۲۰ زن، مجبور به عذرخواهی شد.

واکنش های رسانه های معاند و شبکه های اجتماعی به منتخب مردم تهران

واکنش های رسانه های معاند و شبکه های اجتماعی به منتخب مردم تهران
2020-02-24T15:03:42+03:30
با اعلام کاندیداتوری دهنوی، اکانت اینستاگرام من و تو، عکسی از صحبتهای دهنوی در حسینیه امام خمینی را به همراه برخی سوابق او که عمدتا سیاسی بود منتشر کرد.

یک اشتباه ساده!

یک اشتباه ساده!
2020-02-23T11:50:20+03:30
صداوسیما در پوشش انتخابات روز جمعه تصاویر و گزارش‌هایی همراه با اشکال را روی آنتن فرستاد و این امر به سوژه فضای مجازی تبدیل شد.

راه‌اندازی مهدکودک جهادی در مناطق سیل‌زده/بازسازی مناطق توسط گروه‌های جهادی در ایام نوروز

راه‌اندازی مهدکودک جهادی در مناطق سیل‌زده/بازسازی مناطق توسط گروه‌های جهادی در ایام نوروز
2020-02-20T13:54:05+03:30
مسئول گروه جهادی «سفیران کرامت» گفت: به منظور کاهش آلام مردم سیل زده و کمک به کودکان آسیب دیده، مهد کودک‌های جهادی در مناطق راه‌اندازی شده است.

سبقت زنان ایرانی از زنان کشورهای توسعه یافته در توسعه و ‏پیشرفت

سبقت زنان ایرانی از زنان کشورهای توسعه یافته در توسعه و ‏پیشرفت
2020-02-19T18:00:49+03:30
‌ پروپاگاندا و شانتاژ رسانه‌های غربی اجازه رسیدن صدای ‏پیشرفت و آزادی زنان در ایران اسلامی را نداده است، در حالی ‏که پس از ۴۱ سال آمارها باور نکردنی است! ‏

ایران عاری از ویروس چینی

ایران عاری از ویروس چینی
2020-02-18T13:27:59+03:30
بیش از ۷۰‌هزار نفر در جهان به ویروس کرونا مبتلا شده اند؛ تاکنون گزارشی از ابتلا به این بیماری در ایران گزارش نشده است اما فوق تخصص بیماری های عفونی همواره به...

اقدام ایران علیه آمریکا نمایش قدرت است

اقدام ایران علیه آمریکا نمایش قدرت است
2020-02-17T12:34:18+03:30
استاد دانشگاه تهران گفت: آمریکا وقتی سردار سلیمانی را به شهادت رساند قصد ضربه زدن به حضور منطقه‌ای ما را داشت و ایران با پاسخ به آمریکا، اعتبار آنها را هدف ق...