میرنیوز

عدم استقبال مردم از طرح ملی مسکن/ واریز آورده‌های اولیه کافی نیست

 عدم استقبال مردم از طرح ملی مسکن/ واریز آورده‌های اولیه کافی نیست 2020-10-13T12:21:11+03:30

به گزارش گروه رسانه های خبرگزاری تسنیم، به نقل از مهر علی رغم ادعای وزارت راه و شهرسازی در بهار امسال مبنی بر واگذاری تعدادی از واحدهای طرح اقدام ملی مسکن به دست مردم در تیرماه امسال، نه تنها در هیچیک از ماه‌های تابستان چنین اتفاقی رخ نداد، بلکه بعید است واحد مسکونی ای حتی در پاییز امسال هم به دست متقاضیان طرح ملی مسکن برسد.

طرح ملی مسکن قرار بود با ساخت 400 هزار واحد مسکونی از نیمه دوم سال 97 آغاز شود که با رخداد اتفاقات متعدد، عملاً کلنگ زنی آن به زمستان 98 موکول شد؛ اما فاز ثبت نام این طرح نیز با شیوع کرونا همزمان شد که درنتیجه وزارت راه و شهرسازی ماه‌ها برای نام نویسی و پالایش متقاضیان واجد شرایط، زمان را از دست داد و حال با آغاز فصل سرد سال، مشخص نیست آیا این طرح در دولت فعلی سرانجامی دارد یا بار جدیدی را برای دولت آینده تحمیل خواهد کرد؟

اگرچه وزارت راه و شهرسازی درباره آخرین وضعیت پروژه‌های طرح ملی مسکن هیچ گاه شفاف سازی نکرد و آماری از آخرین وضعیت و مراحل پیشرفت فیزیکی ساخت واحدهای در حال احداث - بر اساس ادعای این وزارتخانه - ارائه نشده، اما بعضاً برخی مقامات مربوط به طرح اقدام ملی مسکن، آمارهایی از رقم کلی واریز آورده‌های مردمی ارائه می‌دهند.

عدم واریز آورده اولیه بخش عمده‌ای از واجدان شرایط طرح اقدام ملی مسکن و خُلف وعده وزارت راه در تحویل تعدادی از واحدهای مسکن ملی در تابستان امسال در حالی است که وزیر راه و شهرسازی اواخر مرداد ماه اعلام کرد: قرار است 13 هزار واحد مسکن مهر فاقد متقاضی در اختیار طرح اقدام ملی مسکن قرار گیرد.

مدیرعامل بانک عامل (19 شهریور): مجموع رقم آورده‌های مسکن ملی، 1,400 میلیارد تومان

محمود شایان مدیرعامل بانک عامل بخش مسکن یک ماه قبل (19 شهریور) در تشریح اولین گزارش مربوط به روند تأمین مالی طرح اقدام ملی مسکن، اعلام کرد: حساب بانکی 68 هزار متقاضی واجد شرایط در طرح اقدام ملی مسکن، در شعب بانک مذکور در سراسر کشور فعال شده که این تعداد متقاضی تا کنون، 1,400 میلیارد تومان در مجموع، واریز کرده‌اند که بخشی از آورده نقدی متقاضیان در این طرح به حساب می‌آید.

معاون مسکن وزیر راه (16 مهر): جمع واریزی آورده‌های مسکن ملی، 2,600 میلیارد تومان

محمود محمودزاده معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی هم در آخرین روز کاری هفته گذشته (16 مهر) در خصوص آخرین وضعیت طرح اقدام ملی مسکن و روند احداث و پیشرفت پروژه‌های مسکن ملی، گفت: از تعداد متقاضیانی که تاکنون ثبت‌نام و فراخوان شدند، بیش از 115 هزار نفر از متقاضیان تعیین تکلیف شده و در بانک به نام خود افتتاح حساب و واریز وجه انجام داده‌اند.

محمودزاده در خصوص وضعیت افتتاح حساب مسکن ملی توسط متقاضیان این طرح، اعلام کرد: بالغ بر 2,600 میلیارد تومان آورده‌ای است که تاکنون متقاضیان به حساب خود واریز کرده‌اند.

پیگیری‌های وزیر راه برای سرعت دهی به طرح ملی مسکن

به نظر می‌رسد افزایش 1200 میلیارد تومانی ناگهانی آورده‌ها، به دلیل پیگیری‌های شخص وزیر راه و شهرسازی طی یک ماه گذشته از ادارات کل راه و شهرسازی استان‌ها و دستورات مؤکد اسلامی به معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی برای تسریع در طرح اقدام ملی مسکن باشد.

چرا که شخص وزیر راه و شهرسازی یک بار در 12 شهریور امسال در دیدار ویدئو کنفرانسی با مدیران کل راه و شهرسازی استان‌ها بر ضرورت تسریع در اجرای طرح اقدام ملی مسکن تأکید و اعلام کرد: در اجرای طرح اقدام ملی مسکن هیچکس حق تعلل ندارد و برخی کم کاری‌ها در این زمینه پذیرفته نیست.

دستور رهبر انقلاب برای تسریع طرح ملی مسکن

بار دوم نیز در 9 مهر ماه و باز هم در دیدار ویدئو کنفرانسی وزیر راه و شهرسازی با مدیران کل راه و شهرسازی استان‌ها و همچنین معاون مسکنی این وزارت خانه و مدیران و رؤسای سازمان‌های مرتبط با این طرح اعم از شرکت بازآفرینی شهری، سازمان ملی زمین و مسکن، بانک عامل بخش مسکن، بنیاد مسکن، شرکت عمران شهرهای جدید و… بر اجرای مسکن ملی و تحویل به موقع آنها به عنوان خواسته به حق مردم و از آن مهم‌تر فرمان مقام معظم رهبری تأکید و اظهار کرد: در همین رابطه نیز، چندی پیش، رهبر انقلاب تاکید کردند، پروژه اقدام ملی مسکن که شروع شده و بر اساس آن به مردم قولی داده شده است باید در همین دولت به مردم عملیاتی و تحویل شود.

گفتنی است رهبر معظم انقلاب در نیمه نخست شهریور ماه در دیدار ویدئو کنفرانسی با اعضای هیئت دولت که به مناسبت هفته دولت برگزار شد، بر تسریع در تکمیل طرح اقدام ملی مسکن تا پیش از اتمام عمر دولت دوازدهم تأکید کرده بودند.

عضو کمیسیون عمران مجلس: مردم از طرح اقدام ملی مسکن استقبال نکردند

با این حال هنوز هم مردم طعم واقعی پیشرفت طرح اقدام ملی مسکن و تبدیل شدن کشور به یک کارگاه بزرگ عمرانی را نچشیده اند.

شاید از همین رو باشد که علیرضا پاک فطرت، عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه دولت درباره طرح ملی مسکن مبهم صحبت می‌کند و مردم هم از این طرح استقبال نکرده اند، گفت: متأسفانه در چند ماه اخیر شاهدیم که دولت درباره محورهای طرح اقدام ملی مسکن بسیار لرزان صحبت می‌کند، به نظر می‌رسد که دولت دقیقاً نمی‌داند که طرح اقدام ملی را چگونه و در چه مناطقی می‌خواهد اجرایی کند. مناطق اجرای طرح ملی مسکن، زمان اجرای پروژه‌ها و زمان تحویل واحدهای مسکونی جز ابهامات این طرح محسوب می‌شود که دولت باید نسبت به این مسائل رفع ابهام کند.

نماینده مردم شیراز در مجلس می‌گوید: نداشتن برنامه مدون و مشخص موجب شده که مردم از طرح ملی مسکن استقبال نکنند، مردم باید در گام نخست نسبت به این طرح آگاه شوند تا پس از آن مشارکت کنند. بنابراین مردم هیچ وقت موضوع نسیه را به موضوع نقد ترجیح نمی‌دهند.

طرح ملی مسکن شکست خورده است؟

با وجود پیگیری‌های وزیر راه و شهرسازی نسبت به اجرای طرح اقدام ملی مسکن و امضای تفاهم نامه‌های متعدد با دستگاه‌ها و سازمان‌ها و وزارت خانه‌های متعدد برای احداث مسکن کارکنان این نهادها از قبیل فرهنگیان، پرسنل نیروهای مسلح، کارگران و کارکنان چند وزارت خانه که به گفته محمودزاده معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی، مجموع آنها به 700 هزار واحد می‌رسد، اما باز هم بسیاری از کارشناسان معتقدند با توجه به افزایش ناگهانی هزینه ساخت و ساز در ماه‌های اخیر از یک سو و نیز صنعتی نبودن ساخت و ساز در ایران که سبب می‌شود تا یک پروژه 100 واحدی بعضاً تا 3 سال به طول بینجامد، عملاً اجرای این طرح به دولت یا حتی دولت‌های بعدی منتقل شود.

میراثی که یادآور طرح مسکن مهر بوده و ممکن است مانند این طرح چندین سال زمان ببرد؛ مسکن مهر 10 سال وقت و هزینه از مردم و دولت گرفت و هنوز هم علی رغم اینکه مسئولان ارشد وزارت راه و شهرسازی و اخیراً اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور بر بسته شدن پرونده مسکن مهر در سال جاری تأکید می‌کنند، برخی گمانه‌ها از عدم اجرایی شدن این وعده خبر می‌دهد.

نقش شهرداری‌ها در کندی پیشرفت مسکن ملی

جواد حق شناس معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی که وظیفه احداث 140 هزار واحد از پروژه اقدام ملی مسکن را در شهرهای زیر 25 هزار نفر و چند شهر بالای 100 هزار نفر بر عهده دارد، از کارشکنی شهرداری‌ها در عدم صدور پروانه ساخت یا تأخیر در صدور آن به عنوان عامل کندی طرح ملی مسکن یاد کرده است.

موضوعی که چندی پیش، شخص وزیر راه و شهرسازی هم بر آن تأکید داشت.

اسلامی در نیمه دوم شهریور ماه گفته بود: شهرداری‌ها موظفند هرچه سریع‌تر نسبت به صدور پیش پروانه واحدها اقدام کنند تا عملیات اجرایی طرح اقدام ملی مسکن در استان‌ها آغاز شود.

به نظر می‌رسد عدم همکاری شهرداری‌ها در صدور پروانه ساختمانی پروژه‌های طرح اقدام ملی مسکن، نبود نقدینگی در اختیار پیمانکاران به دلیل عدم واریز آورده‌های متقاضیان باشد؛ بنابراین شهرداری‌ها عملاً قصوری در اجرای طرح ملی مسکن نداشته اند؛ بلکه عدم واریز وجه از سوی واجدان شرایط، شرایط را برای سازندگان و پیمانکاران این پروژه سخت کرده است.

وزیر راه در توجیه عدم واریز آورده‌های متقاضیان: شاید پیامک دریافت نکرده باشند!

محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به پرسشی درباره اینکه آیا طرح اقدام ملی مسکن به دلیل عدم استقبال مردم از واریز آورده اولیه، متوقف شده است؟ اظهار داشت: به معاونت مسکن وزارت راه و همچنین مدیران کل راه و شهرسازی استان‌ها دستور داده ام تا اطلاع رسانی به مردم را سرعت دهند.

وی درباره علت کندی تکمیل وجه و واریز آورده‌ها از سوی متقاضیان که آیا می‌تواند به معنی عدم استقبال آنها از طرح اقدام ملی مسکن باشد؟ گفت: ممکن است برخی از متقاضیان پیامک‌های وزارت راه یا ادارات کل راه و شهرسازی استان‌ها را دریافت نکرده باشند یا اینکه ممکن است عده‌ای کد مخصوص مسدود کردن دریافت پیامک با سرشماره های تبلیغاتی را وارد گوشی‌های خود کرده و پیامک مربوطه را ندیده باشند.

اسلامی ادامه داد: از همین رو به مسئولان ذی ربط دستور دادم تا اطلاع رسانی با شیوه‌های مختلف را پیگیری تا مردم نسبت به افتتاح حساب و تکمیل وجه اقدام کنند.

وی تأکید کرد: نه تنها طرح اقدام ملی مسکن متوقف نشده، بلکه به خوبی در حال پیشرفت است تا کنون (10 مهر ماه) 140 هزار نفر حساب افتتاح کرده اند.

اخبار گروه سایر رسانه‌ها صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌هاست و خبرگزاری تسنیم هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد.

 

انتهای پیام/

بازگشت به صفحه رسانه‌‌ها

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار رسانه

روش‌های مفید برای تقویت سیستم ایمنی بدن و مقابله با بیماری

 روش‌های مفید برای تقویت سیستم ایمنی بدن و مقابله با بیماری
2020-10-26T15:08:17+03:30
کارشناسان تغذیه معتقدند استفاده از انواع ویتامین‌ها در افزایش و تقویت سیستم ایمنی بدن در برابر بیماری‌ها از جمله ویروس کرونا بسیار موثر است.

تکلیف سهام عدالت متوفیان چه شد؟

 تکلیف سهام عدالت متوفیان چه شد؟
2020-10-26T15:08:16+03:30
با وجود اینکه از آزاد سازی سهام عدالت حدود پنج ماه است که می گذرد اما هنوز تکلیف سهام عدالت متوفیان مشخص نشده است.

منافقین کدام خلبان ایرانی را خفه کردند و به شهادت رساندند؟

 منافقین کدام خلبان ایرانی را خفه کردند و به شهادت رساندند؟
2020-10-26T09:34:51+03:30
منافقین خیانت‌های بسیاری را علیه کشور و مردم ایران انجام دادند.

آیا ویروس کرونا خطرناک‌تر شده است؟

 آیا ویروس کرونا خطرناک‌تر شده است؟
2020-10-24T09:48:11+03:30
با شروع موج سوم کرونا در کشور گمانه‌زنی‌هایی پیرامون جهش ویروس اتفاق افتاد؛ موضوعی که تمام نگاه‌ها را به سمت افزایش قدرت ویروس کرونا برد، اما آیا هر جهشی در...

گوشت و مرغ در دولت روحانی چقدر گران شده است؟ +نمودار

 گوشت و مرغ در دولت روحانی چقدر گران شده است؟ +نمودار
2020-10-24T09:48:11+03:30
از ابتدای دولت روحانی در سال ۱۳۹۲ تاکنون قیمت مواد پروتئینی شامل گوشت و مرغ، به شدت افزایش داشته است.

افشاگری تکان‌دهنده یک کارمند بلندپایه فیس‌بوک

 افشاگری تکان‌دهنده یک کارمند بلندپایه فیس‌بوک
2020-10-24T09:21:28+03:30
به گفته یکی از کارمندان اخراجی فیس­بوک، این شرکت شواهدی مبنی بر اینکه حساب­های جعلی در بستر این شبکه اجتماعی باعث تضعیف انتخابات و امور سیاسی در س...

روحانی به عنوان اولین ایرانی واکسن کرونا می‌زند

 روحانی به عنوان اولین ایرانی واکسن کرونا می‌زند
2020-10-21T12:41:00+03:30
حسین روحانی سرمربی تیم ملی کاراته روسیه به عنوان اولین ایرانی واکسن کرونا را تست خواهد کرد.

تماشاچی رکوردهای ترسناک نباشید

 تماشاچی رکوردهای ترسناک نباشید
2020-10-21T12:41:00+03:30
بهترین راهکار حداقل در شرایط فعلی این است که برای دو، سه هفته‌ای تعطیلات حداکثری داشته باشیم اگرنه با خواهش و تمنا و این نوع مواجهات، نه‌تنها آمار تکانی نمی...

تمدید محدودیت‌های قطره چکانی در تهران راهگشا خواهد بود؟

 تمدید محدودیت‌های قطره چکانی در تهران راهگشا خواهد بود؟
2020-10-21T11:40:59+03:30
تمدید محدودیت‌های قطره چکانی باعث قطع شیوع ویروس در تهران نخواهد شد و مسئولان مربوطه باید به دنبال راه حل اساسی باشند.

قیمت‌های پر سرعت اینترنت!

 قیمت‌های پر سرعت اینترنت!
2020-10-20T11:41:10+03:30
نرخ اینترنت همچنان یکی از دغدغه‌های مهم کاربران در ایران به شمار می‌رود. در گذشته یعنی زمانی که اپراتورهای کشور اینترنت نسل دو یا همان GPRS را ارائه می‌دادن...

مردانی: آمار قربانیان کرونا واقعی نیست/ آمار واقعی ۲.۵ برابر آمار اعلامی است

 مردانی: آمار قربانیان کرونا واقعی نیست/ آمار واقعی ۲.۵ برابر آمار اعلامی است
2020-10-20T11:14:51+03:30
دکترمسعودمردانی عضوکمیته علمی ستاد مقابله با کرونا مدعی شد : درحالی آمار روزانه مرگ ناشی کرونا به ۳۳۷ مورد رسیده است که این آمار هم واقعی نیست و برای آنکه ب...

پروژه «دولت بی‌سر» به روایت حسین شریعتمداری

 پروژه «دولت بی‌سر» به روایت حسین شریعتمداری
2020-10-20T10:34:27+03:30
«دولت بی‌سر» نام پروژه‌ای است که آمریکا و متحدانش با هدف تنش‌آفرینی و ایجاد ناامنی و بی‌ثباتی برای سه کشور ایران، لبنان و عراق تهیه کرده و اجرای آ...

خودکفایی در تولید کیت معنایی ندارد، خیلی نمی‌توانیم ادعا کنیم/ در ظرفیت تست کرونا افرایش نداشتیم

 خودکفایی در تولید کیت معنایی ندارد، خیلی نمی‌توانیم ادعا کنیم/ در ظرفیت تست کرونا افرایش نداشتیم
2020-10-20T10:34:27+03:30
ناجی گفت: درحال حاضر و با شرایط موجود اگر بخواهیم بگوییم خودکفا در تولید کیت هستیم، این کلمه، کلمه سنگین و بزرگی است. در این زمینه خودکفایی معنایی ندارد.

وقتی معیارها برای انتخاب بازیگر در سینما تغییر می‌کند!/ از شرکت در مهمانی‌های شبانه تا پوشش‌های غیر متعارف

 وقتی معیارها برای انتخاب بازیگر در سینما تغییر می‌کند!/ از شرکت در مهمانی‌های شبانه تا پوشش‌های غیر متعارف
2020-10-19T10:40:59+03:30
در گزارش زیر گفتگوی چند تن از بازیگران سینما و تلویزیون با خبرگزاری‌ها درباره پشت پرده انتخاب بازیگران در سینمای ایران را می‌خوانید.

مسئولان پرسپولیس نقشی در موفقیت این تیم ندارند/ مشکل استقلال فنی نبود، از سیاسی‌بازی مدیرانش ضربه خورد

 مسئولان پرسپولیس نقشی در موفقیت این تیم ندارند/ مشکل استقلال فنی نبود، از سیاسی‌بازی مدیرانش ضربه خورد
2020-10-19T10:00:59+03:30
بزرگ‌ترین مشکل پرسپولیس مدیرانش هستند. مدیرانی که بود و نبودشان فرقی ندارد. چون جز دردسر چیزی ندارند و واقعا هیچ‌وقت به تیم کمک نکردند. این موفقیت هیچ ارتبا...

کدام خلبان ارتش در دفاع مقدس ناجی سرپل ذهاب شد؟ + تصاویر

 کدام خلبان ارتش در دفاع مقدس ناجی سرپل ذهاب شد؟ + تصاویر
2020-10-18T15:01:01+03:30
یکی از شهرهای مرزی کشورمان در دوران جنگ تحمیلی توسط یک خلبان ارتشی آزاد شد.

۱۰ روش جستجو در گوگل که عموم مردم آن‌ها را نمی دانند

 ۱۰ روش جستجو در گوگل که عموم مردم آن‌ها را نمی دانند
2020-10-18T14:21:00+03:30
۹۶ درصد مردم نمی‌دانند که نحوه درست جستجو کردن در گوگل چگونه است، در این گزارش ۱۰ روش جستجوی صحیح در گوگل را گردآوری کرده‌ایم.

حبس ۷۸ درصد منابع قرض‌الحسنه بانک‌ها/ وام ۳۴ ساله با ۱۰ درصد سود به هیات‌مدیره

 حبس ۷۸ درصد منابع قرض‌الحسنه بانک‌ها/ وام ۳۴ ساله با ۱۰ درصد سود به هیات‌مدیره
2020-10-18T11:14:36+03:30
برخلاف عدم میل بانک‌ها به پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه، این سیستم از پرداخت تسهیلات به اشخاص حقیقی و حقوقی مرتبط به خود ابایی ندارد.

اظهارات رئیس‌جمهور از زاویه‌ای دیگر!

 اظهارات رئیس‌جمهور از زاویه‌ای دیگر!
2020-10-18T10:47:44+03:30
آقای روحانی می‌داند که مذاکره با آمریکا ناممکن است و از سوی دیگر فاجعه برجام و پیامدهای خسارت‌بار آن به وضوح نشان داده است.

سنگربه‌سنگر با کربلایی‌های «خان‌طومان» / سردار سلیمانی: اگر مقاومت بچه‌های مازندران نبود، حلب از دست می‌رفت

 سنگربه‌سنگر با کربلایی‌های «خان‌طومان» / سردار سلیمانی: اگر مقاومت بچه‌های مازندران نبود، حلب از دست می‌رفت
2020-10-14T13:07:53+03:30
ما کاملاً آماده مقابله با دشمن بودیم، البته مقابله جوانمردانه، اما آن‌ها ناجوانمردانه و در زمان آتش‌بس به ما حمله کردند.

تکاوران ارتش چگونه ۳۴ روز مقابل ارتش بعث در خرمشهر ایستادند؟

 تکاوران ارتش چگونه ۳۴ روز مقابل ارتش بعث در خرمشهر ایستادند؟
2020-10-14T12:41:30+03:30
یکی از داستان‌هایی که برای مردم کشورمان بازگو نشده، مقاومت ۳۴ روزه خرمشهر است.

افزایش ۱۵ درصدی شکاف طبقاتی در جهان/ سایه سنگین فقر روی ۴۰ میلیون ایرانی

 افزایش ۱۵ درصدی شکاف طبقاتی در جهان/ سایه سنگین فقر روی ۴۰ میلیون ایرانی
2020-10-14T10:41:48+03:30
در حدود ۲۰ میلیون نفر از جمعیت خانوار‌های روستایی کشور درحال مبارزه با فقر بوده و به‌طور روزافزونی با کاهش حقیقی درآمد‌های خود مواجه هستند.

کشورهای مختلف چگونه میراث کرونا را حفظ می‌کنند؟

 کشورهای مختلف چگونه میراث کرونا را حفظ می‌کنند؟
2020-10-13T15:54:19+03:30
هر یک با زبان خودشان به گونه‌ای از مردم شهر یا کشورشان می‌خواهند تا تجربه‌های خود را ثبت کنند؛ کتابخانه‌های بزرگ و کوچک جهان روزهای کرونایی را برهه‌ای مهم د...

فرزندان دیکتاتور‌های جهان با رفتار‌های خجالت‌آور + تصاویر

 فرزندان دیکتاتور‌های جهان با رفتار‌های خجالت‌آور + تصاویر
2020-10-13T14:47:53+03:30
در گزارش زیر با فرزندان دیکتاتور‌های جهان که رفتار‌های خجالت‌آوری داشتند آشنا می‌شوید.

حمله کرونا به سفره ۶‌میلیون ایرانی

 حمله کرونا به سفره ۶‌میلیون ایرانی
2020-10-13T11:41:07+03:30
نزدیک به هشت ماه از ورود ویروس کرونا به کشور می‌گذرد و تاثیر مخرب آن بر کسب‌و‌کارها از همان‌ابتدا قابل مشاهده بود. در این مدت اغلب اصناف آسیب‌های جدی دیدند...

وضعیت عجیب پای پسر کامبوجی پس از گزش پشه!

 وضعیت عجیب پای پسر کامبوجی پس از گزش پشه!
2020-10-12T21:28:32+03:30
گزش پشه موجب پنج برابرشدن حجم پای پسر کامبوجی شده است.

اینستاگرام تا ده سال آینده چه تغییراتی خواهد کرد؟

 اینستاگرام تا ده سال آینده چه تغییراتی خواهد کرد؟
2020-10-12T12:49:07+03:30
در این گزارش برنامه اینستاگرام برای ده سال آینده به طور کامل شرح داده شده است.

علائم غیرمعمول‌ترِ کووید-۱۹

 علائم غیرمعمول‌ترِ کووید-۱۹
2020-10-12T11:01:24+03:30
تب، سرفه و تنگی نفس از شایع ترین علائم بیماری کووید-۱۹ بوده و بیشتر شناخته شده هستند.

اکبر ترکان: توزیع ارز ۴۲۰۰تومانی تاریک‌ترین نقطه دولت آقای روحانی است

 اکبر ترکان: توزیع ارز ۴۲۰۰تومانی تاریک‌ترین نقطه دولت آقای روحانی است
2020-10-11T11:08:06+03:30
مشاور اسبق رئیس‌جمهوری گفت: اگر کسی از روی زرنگی این کار را می‌کند و می‌خواهد بگوید "کی بود کی بود من نبودم"، اسم این کار فریبکاری است، ما طرفدار ...

اینفوگرافیک / بدهکارترین کشورهای جهان کدامند؟

 اینفوگرافیک / بدهکارترین کشورهای جهان کدامند؟
2020-10-11T10:54:52+03:30
بر اساس اعلام سایت بدهی آمریکا، تا پایان ماه سپتامبر، ایرلند بیشترین نسبت بدهی خارجی به تولید ناخالص داخلی را در جهان داشته است. این کشور اکنون بیش از ۱۰برا...