میرنیوز

سیاه‌نمایی، بازی در پازل دشمن

 سیاه‌نمایی، بازی در پازل دشمن 2024-02-20T12:21:22+03:30

به گزارش گروه رسانه‌های خبرگزاری تسنیم، این روزها با نزدیک شدن به زمان برگزاری انتخابات قوه مقننه و ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری، تحرک و فعالیت انتخاباتی نامزدها و حامیان آنها در قالب سخنرانی، مناظره و حضور در نشست‌های مردمی و دانشگاهی افزایش یافته و بحث انتخابات پس از رخوت و رکودی بی‌سابقه، بالاخره به گعده‌های عمومی و خانوادگی راه یافته است و این نوید را می‌دهد که مردم در این دوره نیز مثل انتخابات‌های دیگر شگفت‌آفرین ظاهر شده، سهم خود در ساختن ایران قوی را ایفا می‌کنند.

شرایط پیش آمده در جامعه، تلاش معاندان وبداندیشان در فرمایشی بودن انتخابات وبی‌اهمیتی به رای و اراده مردم دراداره کشور را محکوم به شکست و پیشگویی‌های یاس‌آوردرخصوص کاهش نرخ مشارکت ورویگردانی مردم ازصندوق‌های رای را نقض می‌کند.درهمین راستا رهبر انقلاب در بیانات اخیرشان در جمع مردم استان آذربایجان‌شرقی وظیفه سخنوران و افراد مقبول را تشویق مردم به حضور در انتخابات خواندند و تأکید کردند: «افرادی هم که وارد میدان انتخابات شده‌اند از بداخلاقی، بددهنی و توهین و تهمت به دیگران در تبلیغات و فضای مجازی و همچنین از سیاه‌نمایی و بیان مطالب دروغ و خلاف‌واقع برای جلب نظر مردم، اجتناب کنند؛ چراکه این کارها موجب سلب برکت و عنایت الهی است.» رعایت ملاحظات اخلاقی از جمله مسائلی است که مقام معظم رهبری مکررا و در موقعیت‌های مختلف به آن اشاره کرده و خواستار توجه کاندیداها و حامیان آنها به رعایت مسائل اخلاقی و پرهیز از جنگ قدرت با توسل به هر ابزاری شده‌اند.
 
پیروی از اخلاق ماکیاولیستی مُخل اخلاق انتخابات اسلامی 
نیاز جوامع به جلوگیری از هرج و مرج و تنظیم قوانین ایجاب می‌کند که عده‌ای به نمایندگی از سوی مردم اداره امور کشور را عهده‌دار شده و اقدام به تعیین چارچوب‌ها و تبیین دستورالعمل‌های مرتبط با ارتقای حکومت‌ها کنند و اینجاست که مصادیق مهم در تفاوت نگرش به سیاست، اقتصاد و فرهنگ خودنمایی کرده و اختلافات ماهوی این مبانی در فرهنگ اسلامی و سایر مکاتب مشخص می‌شود. طبق تعالیم اسلامی اخلاق جایگاه بسیار مهمی دررفتار افراد دارد؛ لذا حب قدرت وبرخورداری از مکنت، همواره جزو رذائل اخلاقی محسوب شده است و افراد با توجه به ظرفیت و توانمندی‌های شخصی و با هدف خدمتگزاری پا در عرصه قدرت می‌گذارند از همین رو، بنابر فرهنگ اسلامی، افراد انقلابی از پیروی از اخلاق ماکیاولیستی برحذر شده‌اند؛ چراکه براساس این طرز تفکر، شیوه حکومت‌داری و مدیریت براساس اصل «هدف، وسیله را توجیه می‌کند» سازماندهی می‌شود و طرفداران این مکتب می‌توانند در صورتی که احساس خطر کرده و حاکمیت یا مدیریت خود را متزلزل یافتند به هر چیزی متوسل شوند تا از انحلال جلوگیری کنند، ولو این‌که آن تصمیم ظالمانه، غیرعادلانه و در جهت نادیده انگاشتن حقوق دیگران باشد.اما انقلاب اسلامی ایران به عنوان مهم‌ترین جنبش اسلامی معاصروبزرگ‌ترین حادثه سیاسی قرن بیستم که نماد ومظهر اسلام‌گرایی در عصر حاضر به‌شمار می‌آید، باید تابعی از اصول اخلاقی و هنجارهای اجتماعی باشد تا پیام احیای هویت اسلامی و بازگشت به اسلام را به بشریت منتقل کند. از همین رو لازم است توصیه‌های بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی و رهبر معظم انقلاب در رعایت اخلاق انتخاباتی را نصب‌العین خودقراردهد تادردام آسیب‌های تهدید زای ناشی ازحضور درعرصه قدرت نیفتد.انتخابات، در نظام‌های سیاسی مردم‌سالار از جمله نظام جمهوری اسلامی ایران، عرصه شکل‌گیری جمهوریت و رکن مردمی نظام،ضامن بقا و ثمردهی دستاوردهای حکومت است از همین رو رعایت اخلاق در انتخابات، از آشکارترین جلوه‌های عملی شدن بسیاری از ارزش‌ها و فضایل اخلاق اجتماعی است. توسل نامزدهای انتخاباتی به بداخلاقی‌های انتخاباتی که متاسفانه درمقطع برنامه‌های تبلیغی به اوج خود رسیده و شامل شبهه‌سازی، دروغگویی، تهمت زدن و افترا بستن وموارد خلاف واقع درحق رقبا می‌شود،به هیچ‌وجه زیبنده جامعه اسلامی متمدن که بسیاری از کاندیداها داعیه آن را دارند، نیست ومی‌تواند اثرات مخربی نظیر یأس،ناامیدی، نگرانی و تشویش را در افکار عمومی ایجاد کند.
 
مصادیق بی‌توجهی به اخلاق انتخاباتی
باتوجه به این‌که درنظام مردم‌سالاراسلامی،قانون فصل‌الخطاب است؛ لذا اخلاق انتخاباتی حکم می‌کندکه همه نامزدهاو طرفداران‌شان عمل به قانون را به عنوان جلوه‌ای از فرهنگ اجتماعی به نمایش گذاشته و درچارچوب قوانین مصرح و هر آنچه که در مقام اجرا و نظارت از طریق مجاری قانونی ترسیم شده است، اقدام کنند تا به این ترتیب بهانه‌ای دست بداندیشان و بهانه‌جویان نداده و فراتر از آن، این پیام را به مردم و حامیان همفکرشان بدهند که شایستگی حضور در نظام قانونگذاری کشور را دارند و در این زمینه پیشگام هستند. رعایت اخلاق در عرصه رقابت‌ها و تبلیغات انتخاباتی موجب می‌شود تا انتخاباتی در تراز جامعه اسلامی با داشتن مؤلفه‌های اساسی مشارکت حداکثری، رقابت پرشور، اخلاق‌مدار، سالم و در نهایت انتخاباتی آگاهانه و توأم با بصیرت صورت گیرد و تصمیمات چهار سال آینده کشور به افرادی سپرده شود که خود را مقید و متعهد به قانون می‌دانند و به همین دلیل مسخ قدرت و رانت‌های ناشی از آن نمی‌شوند.

سیاه‌نمایی، بزرگ‌نمایی مشکلات، تخریب دستاوردهای انقلاب اسلامی و موفقیت‌های دولت‌ها، توطئه‌های تفرقه‌افکنانه، تبعیضات قومی و منطقه‌ای، افتادن در جنگ قدرت، تخریب، تهمت، دروغ، تمسخر دیگران، ادعاهای بدون سند و مدرک، وعده‌های غیرواقعی، هتک حرمت، بردن آبروی افراد، تحقیر، افشای اسرار مخفی نامزدهای انتخاباتی در رسانه‌های گروهی، سایت‌های اینترنتی و مجالس، تبلیغات رنگین و پرهزینه، برگزاری مراسم و مهمانی‌های پرخرج، توزیع هدایا، خرید و فروش آرا، قرار و مدارهای پشت پرده نامزدها با صاحبان قدرت و ثروت، وعده‌های غیرمنطبق با وظایف و اختیارات قانونی کاندیداها، مصرف بیت‌المال، صرف امکانات و فرصت‌های اداری برای تبلیغات انتخاباتی نامزدها، شایعه‌پراکنی، مسموم کردن فضای انتخابات و تشویش اذهان عمومی، آسیب رساندن به سلامت روانی و سیاسی جامعه، تحریک افکار عمومی، زیرسؤال بردن نتایج انتخابات، تضعیف نظام، ترجیح منافع شخصی و گروهی بر مصالح و منافع ملی، نقض اسلامیت و جمهوریت نظام از مصادیق مسلم در بی‌توجهی به اخلاق انتخاباتی است که اثرات آن را دربرخی از انتخابات دیده‌ایم و تجربه واثرات منفی آن در اذهان عمومی وجود دارد؛ لذا رای‌دهندگان می‌توانند با رصد اقدامات تبلیغاتی کاندیداها و حامیان آنها به این جمع‌بندی برسند که فرد منتخب‌شان از نظر رفتاری به اخلاقیات پایبند است یا این‌که برای رسیدن به جایگاه نمایندگی حاضر است مسائل اخلاقی و هنجارهای عرفی را قربانی قدرت و از اعتماد طرفدارانش سوء‌استفاده کند.

اخلاق انتخاباتی در 3 ساحت مسئولان، نامزدها و مردم
توجه به اخلاق انتخاباتی کاندیداها را ملزم به رعایت نص صریح قانون می‌کند و آنها با این التزام عملی خود اصل رقابت بین کاندیداها و احترام به انتخاب مردم را ارج نهاده و از برخوردهای سلبی و انکاری درخصوص نتیجه انتخابات دوری می‌کنند در غیر این صورت باید شاهد اغتشاش نامزدها یا طرفداران آنها پس از اعلام نتیجه آرا و بروز وقایع نامبارکی همچون فتنه 88 باشیم که خسارت‌های زیادی را به کشور وارد کرد.  به طور کلی برگزاری یک انتخابات قانونی که اثرات مطلوب آن تا مدت‌ها در جامعه جاری و ساری شود، نیازمند توجه به مولفه اخلاق در سه سطح مجریان انتخابات، کاندیداهای انتخابات و مردم است تا با رعایت اصول ذکرشده در قانون و همگرایی با یکدیگر، افراد خوش‌فکر و لایق را به نهادهای اثرگذار کشور هدایت کنند و عرصه سیاست را از حضور افراد خودکامه و انحصارطلب پاک کنند. التزام به اخلاق از سوی برگزارکنندگان انتخابات به عنوان اولین ایستگاه انتخاباتی از اهمیت بالایی برخوردار است و می‌تواند به نوعی متضمن مقصد نهایی و فرجام خوش انتخابات باشد؛ چراکه مسئولان با پشتوانه قانونی وابزارهای در دسترس‌شان، افرادی را برای حضور در رقابت انتخاباتی معرفی می‌کنند که از التزام آنها به قانون و اخلاق اطمینان کسب کنند.

بدون تردید رعایت این موارد از سوی مجریان انتخاباتی در برنامه‌ها و تبلیغات انتخاباتی کاندیداها، بروز پیدا می‌کند و آنها به عنوان بازیگران اصلی صحنه انتخابات، شعارها و برنامه‌هایی را برای معرفی خود به مردم انتخاب می‌کنند که بر پایه واقعیت و فاقد هرگونه دروغ و دغل‌بازی است، کمااین‌که کاندیداها به جای پرداختن به نقاط ضعف رقبا، خود را به صورت شایسته معرفی می‌کنند و به نوعی حائز رای هواداران‌شان می‌شوند؛ بدون این‌که به ابزار تخریب متوسل شوند. حلقه پایانی این فرآیند نیز مردم هستند که با تحقیق و آگاهی هدفمند، اقدام به انتخاب کاندیداهایی می‌کنند که از برنامه و اهداف نامزد مدنظرشان اقناع شده و به این باور رسیده‌اند که قدم‌هایی را برای رفاه مردم و اعتلای کشور بر می‌دارد و مجری سیاست‌های معاندان داخلی و خارجی نبوده، یاس و ناامیدی را به افکار عمومی منتقل نمی‌کند. بدون شک توجه به این اصول کمک شایانی به انتخاب اصلح که یکی دیگر از ارکان مهم انتخابات است، می‌کند و لازم است که مردم برای تحقق این مهم از مشورت با نخبگان و نظرات احزاب و تشکل‌های مورد اعتمادشان غفلت نکنند تا سهم خود را درمسیر پیشرفت کشور ایفا کرده و آینده خوبی را برای فرزندان ایران رقم بزنند.

منبع: جام جم

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار رسانه

از ادعای پیروزی صهیونیست‌ها تا گرفتار شدن در غزه

 از ادعای پیروزی صهیونیست‌ها تا گرفتار شدن در غزه
2024-04-14T11:46:51+03:30
صهیونیست ها تا چندی قبل از پیروزی قریب الوقوع و برگزاری جشن در نوار غزه خبر می دانند اما حالا پرده ها کنار رفته و مشخص شده رزمندگان مقاومت بخش های زیادی از ...

صفحه نخست روزنامه‌های شنبه ۲۵ فروردین ماه

 صفحه نخست روزنامه‌های شنبه ۲۵ فروردین ماه
2024-04-14T11:46:50+03:30
تصاویر منتخب صفحات نخست روزنامه‌های شنبه ۲۵ فروردین ماه منتشر می‌شود.

چشمان بسته مالیات بر لوکس‌نشینان

 چشمان بسته مالیات بر لوکس‌نشینان
2024-04-14T11:46:49+03:30
اخیرا مرکز پژوهش‌های مجلس گزارشی منتشرکرده که نشان می‌دهد درآمد دولت از محل اخذ مالیات از خانه‌های خالی و خانه‌های لوکس در سال ۱۴۰۲رقمی کمتر از۴۶ میلیارد تو...

۵۲ شهیدی که صیاد را به کردستان کشاندند

 ۵۲ شهیدی که صیاد را به کردستان کشاندند
2024-04-14T11:46:48+03:30
۱۶ مهر ۱۳۵۸ در حالی که تنها هفت ماه از پیروزی انقلاب می‌گذشت، یک اتفاق خاص باعث شد تا پای صیاد شیرازی به مناطق عملیاتی کردستان باز شود. در آن روز خبر رسید ک...

لزوم هدایت نقدینگی به تولید

 لزوم هدایت نقدینگی به تولید
2024-04-14T11:46:47+03:30
کارشناسان و فعالان حوزه خو‌درو بر این باورند که تعلل در واردات خودرو، جهش قیمتی را در بازار پدیدار کرده و بار دیگر موجب آشفتگی بازار خودرو شده است.

تولیدکننده  با بی‌مهری داخلی و  فرش قرمز خارجی روبه‌رو است

 تولیدکننده  با بی‌مهری داخلی و  فرش قرمز خارجی روبه‌رو است
2024-04-14T11:46:46+03:30
تأکیدهای صریح رهبر معظم انقلاب مبنی بر تقویت و جهش تولید، تمرکز بر تولید دانش‌بنیان و میدان دادن به مردم و بخش خصوصی واقعی نشان از این واقعیت دارد که تولید،...

نیش «وام با اقساط» به درمان دندان!

 نیش «وام با اقساط» به درمان دندان!
2024-04-14T11:46:46+03:30
۹۰ درصد از خدمات دندانپزشکی در بخش خصوصی ارائه می‌شود و هزینه‌های سرسام‌آور آن موجب می‌شود حتی طبقات متوسط هم برای انجام این خدمات وام بگیرند.

کلید امیدآفرینی

 کلید امیدآفرینی
2024-04-14T11:46:45+03:30
هشدار رهبر معظم انقلاب در باره وحدت کلمه را باید جدی گرفت. آن هم در شرایطی که بیش از هر زمان دیگری کشور به آن نیازمند است. دشمن صهیونیستی به خود اجازه داده ...

لیلاز: در مقایسه با سه سال قبل اقتصاد ایران رو به بهبود است

 لیلاز: در مقایسه با سه سال قبل اقتصاد ایران رو به بهبود است
2024-04-14T11:46:44+03:30
عضو شورای مرکزی کارگزاران می‌گوید: شرایط اقتصادی ایران را بهتر از چیزی که در رسانه‌های منتقد دولت مطرح می‌کنند، می‌بینم. هیچ حوزه‌ای در اقتصاد ایران وج...

هیات علمی یا کارخانه چاپ مقاله!

 هیات علمی یا کارخانه چاپ مقاله!
2024-04-14T11:46:43+03:30
در سالهای اخیر شاخصی بنام H-index جهت ارزشیابی عملکرد اساتید دانشگاه‌ها مورد توجه مسئولین وزارت علوم و بهداشت قرار گرفته که باعث ایجاد فضای رقابتی بین اساتی...

تعیین نامزد انتخاباتی در محافل خصوصی اصلاح‌طلب

 تعیین نامزد انتخاباتی در محافل خصوصی اصلاح‌طلب
2024-04-14T11:46:42+03:30
در محافل خصوصی اصلاح طلبان گفته می شود خوب است، محسن هاشمی یا اسحاق جهانگیری کاندیدا جریان اصلاح طلب باشند اما هنوز تصمیم قطعی یا رسمی اتخاذ نشده است!

همصدایی تحلیلگران از شکست‌های رژیم صهیونیستی در جنگ غزه!

 همصدایی تحلیلگران از شکست‌های رژیم صهیونیستی در جنگ غزه!
2024-04-14T11:46:42+03:30
عقب‌نشینی ارتش، شلیک موشک از غزه و کوچ مردم، نشان می‌دهد که صحبت‌های مسئولان از دستاوردهای نظامی و سیاسی خلاف چیزی است که شهروندان (اشغالگران) اسرائیلی می‌ب...

اذعان خبرنگار ارشد بی‌بی‌سی به پیچیدگی حمله ایران به اسراییل

 اذعان خبرنگار ارشد بی‌بی‌سی به پیچیدگی حمله ایران به اسراییل
2024-04-14T11:46:41+03:30
خبرنگار بی‌بی‌سی به پیچیدگی حمله امشب ایران به رژیم صهیونیستی اذعان کرد و گفت: گنبد آهنین توانایی این نبرد را ندارد!

توطئه تحریک هیجانی در مسیر قطبیدگی

 توطئه تحریک هیجانی در مسیر قطبیدگی
2024-04-14T11:46:41+03:30
در هر عرصه‌ای از سیاست گرفته تا رسانه، کنشگرانی حاضرند که سهمی از قدرت اجرایی و توجه عمومی دارند. کنشگران هر عرصه معمولا در مسائل مختلف به اظهار نظر پرداخته...

ماجرای اخراج شهید مهدی زین الدین از مدرسه

 ماجرای اخراج شهید مهدی زین الدین از مدرسه
2024-04-14T11:46:40+03:30
وقتی حزب رستاخیز شکل گرفت، رژیم افراد مختلف اعم از کاسب، دانش آموز و دانشجو، کارمند و کارگر را به زور به عضویت این حزب در می آورد. آن زمان مهدی دانش آموز بود.

دست مردم را باز بگذارید تا گره مسکن را بگشایند

 دست مردم را باز بگذارید تا گره مسکن را بگشایند
2024-04-14T11:46:40+03:30
مهم‌ترین اقدام دولت در جهت مشارکت مردم در راستای جهش تولید مسکن، تمرکز بر تأمین زمین و الزام شبکه بانکی جهت ارائه تسهیلات ساخت مسکن است تا مردم را برای مشار...

استقلال بدون مشتری روی دست دولت!

 استقلال بدون مشتری روی دست دولت!
2024-04-14T11:46:39+03:30
۱۰ روز تا پایان زمان تعیین شده از سوی ای‌اف‌سی برای تعیین تکلیف مالکیت و موضوعات مالیاتی دو تیم استقلال و پرسپولیس بیشتر باقی نمانده اما هنوز هیچ اقدام عملی...

مردم، الزام انکار‌ناپذیر جهش تولید

 مردم، الزام انکار‌ناپذیر جهش تولید
2024-04-14T11:46:38+03:30
پس از گذشت یک دهه از ابلاغ سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی، مقام معظم رهبری اشارات دقیقی به ظرفیت‌های مردمی داشتند که کمتر مورد توجه مسؤولان قرار گرفته و در نه...

تحویل خودرو بعد از تحویل سال

 تحویل خودرو بعد از تحویل سال
2024-02-21T11:07:41+03:30
با گذشت یک سال از زمان ثبت نام متقاضیان خرید خودرو در قالب سامانه یکپارچه، خودروسازان به مشتریان اعلام می‌کنند که به جای خودروی ثبت‌نامی، خودروی دیگری تحویل...

تقریظ رهبری کتابم را نجات داد

 تقریظ رهبری کتابم را نجات داد
2024-02-21T11:07:40+03:30
گلعلی بابایی به‌عنوان یکی از پرکارترین و موثرترین چهره‌های ادبیات پایداری و مقاومت شناخته می‌شود. او و رفیق ــ همکارش حسین بهزاد،پدیدآورندگان مجموعه ۱۰جلدی ...

بابک زنجانی و درس‌های ۱۰ گانه تحریم

 بابک زنجانی و درس‌های ۱۰ گانه تحریم
2024-02-21T11:07:40+03:30
یکی از بزرگ‌ترین پرونده‌های مفاسد اقتصادی در ایران به روزهای پایانی خود رسیده و طبق اطلاعیه قوه قضائیه محموله‌ای معادل بدهی‌های ارزی بابک زنجانی در چند مرحل...

روزگار پررونق خـــــرافه!

 روزگار پررونق خـــــرافه!
2024-02-20T15:54:51+03:30
آخرین آمار وزارت بهداشت مربوط به سال ۹۳ است که نشان می‌دهد، حدود ۱۰ درصد از جمعیت کشور یعنی هشت میلیون نفر، دست‌کم سالانه یک‌بار سراغ خرافاتی مثل فالگیری و ...

جراحم و دلم جای دیگر است!

 جراحم و دلم جای دیگر است!
2024-02-20T15:54:51+03:30
برخی چشم‌پزشکان، متقاضیان را به‌صورت گروهی به اتاق عمل می‌برند و آنها را به‌دست تکنیسین‌هایی که اطلاعات و تجربه کافی در زمینه عمل جراحی ندارند، می‌سپارند که...

قاضی جوان: متهم را به اجاره‌خانه برای نیازمندان محکوم کردم

 قاضی جوان: متهم را به اجاره‌خانه برای نیازمندان محکوم کردم
2024-02-20T15:54:50+03:30
میثم حسین‌پور، قاضی جوانی که به دلیل صدور احکام نوآورانه جایگزین حبس شناخته شده است معتقد است در پرونده‌هایی که جرائم کم‌اهمیت صورت گرفته، می‌توان به جای حب...

سلبریتی‌زدگی آگهی‌های‌تلویزیونی

 سلبریتی‌زدگی آگهی‌های‌تلویزیونی
2024-02-20T15:54:49+03:30
دنیای تبلیغات یعنی دنیای فروش و طبیعتا تولیدکننده برای نمایش بهتر و فروش محصولاتش از هر روشی استفاده می‌کند. یکی از این روش‌های نمایش محصولات و تبلیغات استف...

وکلای سریال‌های نمایش خانگی مجرم‌اند!

 وکلای سریال‌های نمایش خانگی مجرم‌اند!
2024-02-20T15:54:47+03:30
در جامعه‌ای که شأن وکیل از سوی برنامه‌سازان که مخاطب آن‌ها عموم مردم یک جامعه هستند، رعایت نشود، باعث می‌شود افکار عمومی و اذهان جامعه، نسبت به «نهاد و...

۴۰ هزار نفر هم کارمند دولت، هم فعال بخش خصوصی

 ۴۰ هزار نفر هم کارمند دولت، هم فعال بخش خصوصی
2024-02-20T15:54:47+03:30
براساس داده‌های استخراج‌شده از سامانه اتاق اصناف، نزدیک به ۴۰ هزار نفر از کارمندان دولتی صاحب پروانه کسب‌وکار فعال هستند. مشاوره املاک، خرده‌فروشی خواروبار،...

نماهنگ | انتخابات؛ راه درست

 نماهنگ | انتخابات؛ راه درست
2024-02-20T15:54:46+03:30
بیانات اخیر رهبر انقلاب درباره انتخابات ۱۴۰۲ از توصیه به همه مردم برای مشارکت تا برطرف شدن مشکلات با انتخابات را در ویدئوی پیش‌رو مشاهده کنید.

انتخابات و عزت بین‌المللی

 انتخابات و عزت بین‌المللی
2024-02-20T12:21:22+03:30
مشارکت حداکثری مردم در انتخابات موجب همبستگی ملی، قدرت و استحکام ایران به‌خصوص در عرصه سیاست خارجی شده و اتکای نظام به آرا و حمایت مردم با حضور در انتخابات،...

«هر نفر یک رأی» از تهران تا واشنگتن

 «هر نفر یک رأی» از تهران تا واشنگتن
2024-02-20T12:21:21+03:30
جمهوری اسلامی ایران از جمله الگوهای برتر برگزاری «انتخابات آزاد» در جهان است. به همین سبب هست که در آستانه هر انتخابات، آماج حملات دشمن قرار می‌گی...
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)