میرنیوز

توجیه سلطنت‌طلبی در انگلیس با بی‌بی‌سی

 توجیه سلطنت‌طلبی در انگلیس با بی‌بی‌سی 2021-04-12T10:08:11+04:30

به گزارش گروه رسانه های خبرگزاری تسنیم، به نقل از جوان، با اعلام خبر فوت شاهزاده فیلیپ، همسر ملکه انگلیس بی‌بی‌سی جهانی برنامه‌های عادی خود را قطع و گوینده‌ای با لباس مشکی خبر فوت همسر ملکه را اعلام کرد. پس از آن هم بی‌بی‌سی برنامه‌های عادی خود را از سر نگرفت و صرفاً به پوشش اخبار، گزارش و کلیپ‌هایی پیرامون مرگ دوک ادینبورگ پرداخت. این پوشش ویژه خبر فوت همسر ملکه و نیز قدیس‌سازی از او موجب اعتراض مخاطبان بی‌بی‌سی شد. در نهایت، بی‌بی‌سی مجبور شد در پایان روز فرم ویژه‌ای را مخصوص شکایت در وب‌سایت خود قرار دهد تا مخاطبان این شبکه نظرشان را درباره پوشش مرگ دوک ادینبورگ مطرح کنند.

آشپزی مهم‌تر است یا فوت همسر ملکه؟

پوشش ویژه بی‌بی‌سی از مرگ همسر ملکه باعث شد تا برنامه مستر شف، مسابقه آشپزی پربیننده شبکه یک بی‌بی‌سی که قرار بود ساعت 8:30 شب به وقت لندن پخش شود، متوقف گردد. در روز شنبه هم به دلیل پوشش ویژه چهار ساعته از ساعت 10 صبح تا دو عصر بعضی از برنامه‌ها از جمله برنامه زنده آشپزی روز شنبه از شبکه یک به شبکه دو بی‌بی‌سی منتقل شد. این روند با اعتراض مخاطبان بی‌بی‌سی همراه شد.

بی‌بی‌سی در فرم شکایتی که در وب‌سایت اصلی خود به زبان انگلیسی قرار داده، نوشته که شکایاتی درباره «پوشش بسیار زیاد تلویزیونی درباره همسر ملکه بریتانیا» دریافت کرده است بنابراین از مخاطبان می‌خواهد با وارد کردن آدرس ایمیل، شکایتشان را ثبت کنند. بی‌بی سی نگفته که تعداد این شکایت‌ها چقدر شده است.
از میان شبکه‌های تلویزیونی و خبری در انگلیس، بی‌بی‌سی تنها رسانه‌ای نبود که برنامه‌هایش به دلیل فوت شاهزاده فیلیپ دچار تغییر شد؛ شبکه‌های دیگر بریتانیا مانند چنل فور و آی‌تی‌وی هم بعد از انتشار خبر، برنامه‌های خود را تغییر دادند.

توجیه عملکرد بی‌بی‌سی انگلیسی به زبان فارسی!

بی‌بی‌سی فارسی برای توجیه نحوه عملکرد بی‌بی‌سی انگلیسی یک گزارش مکتوب به زبان فارسی و برای مخاطب فارسی زبان منتشر کرده است. چرا بی‌بی‌سی آنقدر نگران تأثیر انتقادات به نحوه پوشش خبر فوت همسر ملکه روی مخاطب فارسی زبان شده است؟

محتوای گزارشی هم که بی‌بی‌سی فارسی منتشر کرده، حاوی نکات جالب توجهی است. این جملات آغاز گزارش بی‌بی‌سی است: «شکل اخبار بی‌بی‌سی امروز متفاوت به نظر می‌رسد و وب‌سایت‌ها و بولتن‌های خبری این شبکه عمدتاً یک موضوع را به شکلی گسترده و عمیق پوشش می‌دهند. سبک گزارش‌دهی جدی و لحن گوینده‌ها حتی جدی‌تر است. دلیل این تفاوت این است که یکی از اعضای ارشد خانواده سلطنتی بریتانیا درگذشته است.» و بعد، این سؤال را طرح می‌کند: «به چه دلیل مرگ در خانواده سلطنتی برای بی‌بی‌سی خبری استثنایی است؟» در پاسخ به این سؤال، بی‌بی‌سی فارسی به زمان طولانی سلطنت ملکه الیزابت اشاره می‌کند و با بیان اینکه او «طولانی‌ترین دوره سلطنت» در تاریخ بریتانیا را دارد، می‌نویسد: «او علاوه بر بریتانیا، رئیس 15 کشور دیگر جهان است.»

آیا بی‌بی‌سی که از رفراندوم در ایران استقبال می‌کند، تاکنون به ذهنش نرسیده که پس از حدود 70 سال سلطنت الیزابت دوم، شاید وقت پرسیدن نظر مردم به‌طور مستقیم در مورد نوع حکومت یا نحوه حکومت ملکه الیزابت دوم باشد؟

رئیس 15 کشور جهان هم عبارت جالبی است. بی‌بی‌سی از اینکه به مشی استعمارطلبی بریتانیا اشاره کند و از کشور‌های مستعمره انگلیس نام ببرد، صرفاً ملکه را رئیس آن کشور‌ها می‌خواند. در چه قرنی هستیم و زمان برده‌داری و استعمارگری در غرب تمام نشده است؟!

این سؤالاتی است که بی‌بی‌سی فارسی با توجه به نحوه عملکرد خود در قبال کشور‌های فارسی زبان باید به آن‌ها پاسخ دهد.

بی‌بی‌سی فارسی با اذعان به «پوشش ویژه» همه اخبار خاندان سلطنتی، گفته است «دلیل خوبی» برای این توجه ویژه وجود دارد و این دلیل خوب را اینگونه توضیح داده است: «بودجه بی‌بی‌سی را دولت بریتانیا تأمین نمی‌کند، بلکه مردم این کشور مستقیماً با پرداخت نوعی مالیات به نام هزینه پروانه خبری، پول مورد نیاز این تشکیلات را می‌پردازند. دلیل این ترتیبات این است که تحریریه بی‌بی‌سی مستقل از دولت عمل کند. در عین حال، بی‌بی‌سی موظف است ثابت کند ارزش پولی را که مردم می‌پردازند دارد و به خواسته آنان پاسخ مثبت دهد و مردم این کشور علاقه خود به خانواده سلطنتی را به طور مداوم در طول سالیان گذشته نشان داده‌اند.»
بی‌بی‌سی فارسی البته توضیح نداده که آیا مالیات‌دهندگان بریتانیایی راضی هستند که پول شخصی آنان هزینه خبررسانی بی‌بی‌سی در مورد اتفاقات و رویداد‌های ایران، افغانستان و... شود؟ مردم انگلیس مالیات می‌دهند تا هزینه زندگی مجریان فارسی زبان و ایرانی بی‌بی‌سی تأمین شود؟

از سویی، شاید بتوان پوشش ویژه خبری در بی‌بی‌سی انگلیسی را با علاقه مردم این کشور به خاندان سلطنتی توجیه کرد، اما پوشش ویژه بی‌بی‌سی «فارسی» از مرگ همسر ملکه برای فارسی زبانان با چه توجیهی انجام می‌گیرد؟

البته دلیلی هم که بی‌بی‌سی برای اثبات این علاقه آورده، بامزه است: «هنگامی که مادر الیزابت دوم - مشهور به ملکه مادر - در سال 2002 درگذشت، بیش از یکصد هزار عزادار بیش از سه روز بیرون تالار کاخ وست‌مینستر صف کشیدند تا به پیکر او که در داخل این تالار قرار داشت ادای احترام کنند.»

وظیفه سازمانی بی‌بی‌سی برای مدح و ثنای خاندان سلطنت

سپس بی‌بی‌سی خیلی صریح از سلطنت طلبی و این مدل کهنه حکومتی دفاع می‌کند. جانی دایموند، خبرنگار امور سلطنتی بی‌بی‌سی می‌گوید: «سلطنت همچنان توجه مردم را به شکلی به خود جلب می‌کند که حتی در مورد افراد مشهور نیز معمولاً دیده نمی‌شود.» او می‌افزاید: «مشخص کردن دلیل این نوع احساس نسبت به سلطنت دشوار است، اما هنوز درون بسیاری از انسان‌ها احساسی وجود دارد که از دنبال کردن تحولات و وقایع مرتبط با سلطنت، از اسطوره سلطنتی لذت می‌برند، حتی کسانی که قلباً معتقدند در عصر کنونی، این اسطوره‌ها معنا ندارد.»

و بعد هم می‌نویسد: «ممکن است بلافاصله پس از انتشار خبر درگذشت عضو ارشد خانواده سلطنتی، بی‌بی‌سی اخبار دیگر را برای مدتی پوشش ندهد و مطالب «سبک‌تر» نیز ممکن است از وب‌سایت‌ها و بولتن‌های خبری تلویزیون و رادیو برداشته شود.» در واقع همه بی‌بی‌سی باید در خدمت خاندان سلطنت و وقایع مربوط به آن‌ها باشد و حتی اخبار منتشر شده در سایت بی‌بی‌سی هم حذف شود!

کلیپ‌های متعدد از تصاویر و فیلم‌های همسر ملکه، نمایش چهره‌ای وفادار به سلطنت از او و تیتر‌های «مرد خارق العاده‌ای که زندگی خارق‌العاده‌ای داشت، شاهزاده فیلیپ: یک عمر در تصویر، شاهزاده فیلیپ؛ بیش از نیم قرن در خدمت ملکه، شاهزاده فیلیپ: همسر ملکه بریتانیا به چند کشور دنیا سفر کرد؟، فرزندان شاهزاده فیلیپ در مورد پدرشان چه می‌گویند؟ و... تنها بخشی از مطالب بی‌بی‌سی «فارسی» درباره همسر ملکه انگلیس به دلیل علاقه مردم انگلیس به اوست که به زبان فارسی منتشر شده است. بر فرض که پوشش ویژه بی‌بی‌سی انگلیسی از خبر فوت شاهزاده فیلیپ به دلیل علاقه مردم انگلیس به او باشد، آیا بی‌بی‌سی فارسی فکر می‌کند مردم ایران هم به خاندان سلطنتی انگلیس علاقه دارند یا آنکه طبق یک وظیفه سازمانی موظف به مدح و ثنای خاندان سلطنتی انگلیس است؟

بی‌بی‌سی در زمان به دنیا آمدن نوه‌های خاندان سلطنتی هم پوشش زنده از پشت در بیمارستان داشت! با این حال باز هم می‌گوید می‌خواهد مستقل از دولت عمل کند و عجیب است که متوجه خنده‌دار بودن این ادعا نمی‌شود. شاید هم یقین دارد که مخاطبان باهوشی ندارد!

اخبار گروه سایر رسانه‌ها صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌هاست و خبرگزاری تسنیم هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد.

 

انتهای پیام/

بازگشت به صفحه رسانه‌‌ها

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار رسانه

تصمیم‌گیری دشوار بازگشایی مدارس، در پیچ و خم جهش های کرونایی!/هیچ کشوری دانش آموزان زیر ۱۸ سال را واکسینه نکرده است

 تصمیم‌گیری دشوار بازگشایی مدارس، در پیچ و خم جهش های کرونایی!/هیچ کشوری دانش آموزان زیر ۱۸ سال را واکسینه نکرده است
2021-06-14T22:18:34+04:30
معاون سلامت وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه هنوز در هیچ کشوری واکسیناسیون دانش آموزان زیر ۱۸ سال انجام نشده، گفت: جهش های کرونایی تصمیم گیری حول بازگشایی م...

اینفوگرافیک | ناوشکن ایرانی «دنا» چه ویژگی‌هایی دارد؟

 اینفوگرافیک | ناوشکن ایرانی «دنا» چه ویژگی‌هایی دارد؟
2021-06-14T15:12:06+04:30
ناو دنا در وهله اول به افزایش کمیت و کیفیت ناوگان جنوب و بهبود آمادگی رزمی کمک کرده و در ادامه، با وجود قابلیت تولید به تعداد مورد نیاز از این رده، امکان جا...

مناظرات و ماجرای ۱۱ ابربدهکار زندانی و فوتی!

 مناظرات و ماجرای ۱۱ ابربدهکار زندانی و فوتی!
2021-06-14T12:18:43+04:30
لیستی که به عنوان ابربدهکاران بانکی در مناظره انتخاباتی دست به دست شد، یا در زندان هستند یا فوت شده‌اند.

چالش های سازمان تامین اجتماعی در دولت آینده/ بحران انباشت بدهی‌ها

 چالش های سازمان تامین اجتماعی در دولت آینده/ بحران انباشت بدهی‌ها
2021-06-14T09:25:16+04:30
سازمان تامین اجتماعی به عنوان بزرگ‌ترین سازمان بیمه‌ای و اجتماعی کشور شناخته می‌شود که بیش از نیمی از جمعیت کشور را تحت پوشش خدمات بیمه‌ای و رفاهی دارد، اما...

راکت‌ مشهور ایرانی در دوران دفاع مقدس با «نقطه‌زنی» بازگشت/ برد «فجر ۵»؛ کابوس بزرگ اسرائیل و آمریکا دو برابر شد

 راکت‌ مشهور ایرانی در دوران دفاع مقدس با «نقطه‌زنی» بازگشت/ برد «فجر ۵»؛ کابوس بزرگ اسرائیل و آمریکا دو برابر شد
2021-06-12T11:52:07+04:30
از راکت‌های ۱۲۲ میلیمتری سری گراد تا «فجر» ۳۳۳ میلیمتری، بخش مهمی از توان توپخانه‌ای کشورمان در بخش راکت‌ها را تشکیل می‌دهند که این مدلهای مشهور ت...

تاکنون یک خانه خالی هم به سازمان مالیاتی معرفی نشده است

 تاکنون یک خانه خالی هم به سازمان مالیاتی معرفی نشده است
2021-06-12T11:38:56+04:30
در حالی که وزیر راه و شهرسازی از معرفی یک میلیون و ۳۰۰ هزار خانه خالی به سازمان امور مالیاتی خبر می دهد، معاون حقوقی این سازمان گفت: تا کنون سامانه اسکان هی...

بررسی ۱۰۴ گل رونالدو برای رسیدن به رکورد دایی/ کریس به چه تیم‌هایی بیشتر گل زده؟

 بررسی ۱۰۴ گل رونالدو برای رسیدن به رکورد دایی/ کریس به چه تیم‌هایی بیشتر گل زده؟
2021-06-12T11:38:56+04:30
کریستیانو رونالدو تنها ۵ گل تا رکورد علی دایی فاصله دارد ولی سوال اینجاست که کریستیانو این گل‌ها را چگونه و در کدام بازی‌ها به ثبت رسانده است.

تشکیل کمیته صیانت از اخلاق برای انتخابات

 تشکیل کمیته صیانت از اخلاق برای انتخابات
2021-06-09T15:25:13+04:30
جمعی از جوانان در فضای مجازی «کمیته صیانت از اخلاق» برای انتخابات تشکیل دادند

کمیته صیانت از اخلاق

 کمیته صیانت از اخلاق
2021-06-09T14:58:32+04:30
جمعی از جوانان در فضای مجازی «کمیته صیانت از اخلاق» برای انتخابات تشکیل دادند

قطار گرانی‌ها همچنان پیش می‌رود

 قطار گرانی‌ها همچنان پیش می‌رود
2021-06-08T10:02:20+04:30
با وجود تأکید رئیس‌جمهور بر عدم افزایش قیمت کالا‌ها در روز‌های پایانی دولت، قطار گرانی‌ها همچنان پیش می‌رود و گرانی ۲۵ درصدی قیمت مصوب مواد شوینده جدیدترین ...

تا هر دو دروغ گفته باشیم!

 تا هر دو دروغ گفته باشیم!
2021-06-07T09:15:35+04:30
آقای مهرعلیزاده در پایان چند بیت شعر هم به زبان آذری خواند که اهانت به تمامی مردم ایران و مخصوصاً هموطنان غیور و شریف آذری‌زبان بود.

روز انتخابات برای امام مثل روز عید بود

 روز انتخابات برای امام مثل روز عید بود
2021-06-03T16:42:13+04:30
حاج‌آقا رحیمیان از روحانیان وارسته‌ای است که حدود ۲۵ سال از دوران تبعید نجف تا زمان ارتحال همراه امام خمینی بوده و بعد از آن در دفتر حضرت آیت‌الله خامنه‌ای ...

‌‌ رقابت نامزد‌ها برای بالا کشیدن یارانه ها!

 ‌‌ رقابت نامزد‌ها برای بالا کشیدن یارانه ها!
2021-06-02T09:15:42+04:30
روز‌های ابتدایی تبلیغات انتخاباتی، برخی نامزد‌ها در شعار‌های خود که قاعدتاً متأثر از شرایط اقتصادی حاکم بر کشور است، با وعده گشایش‌های اقتصادی آغاز کردند.

مزایای اعمال مراقبت‌های الکترونیکی برای محکومین دارای شرایط/ افزایش چشمگیر استفاده از پابند الکترونیکی

 مزایای اعمال مراقبت‌های الکترونیکی برای محکومین دارای شرایط/ افزایش چشمگیر استفاده از پابند الکترونیکی
2021-06-02T09:02:27+04:30
یکی از اقدامات ویژه قوه قضاییه و سازمان زندان‌ها در دوره تحول، افزایش استفاده از سامانه‌های نظارت و مراقبت الکترونیکی است. پابند الکترونیکی یکی از این سامان...

زخم بیماران پروانه‌ای عمیق‌تر می‌شود

 زخم بیماران پروانه‌ای عمیق‌تر می‌شود
2021-06-02T09:02:27+04:30
هر روز و هر ساعتی که می‌گذرد و پانسمان به بیماران پروانه‌ای نمی‌رسد، زخم‌های آنها عمیق‌تر می‌شود و بیشتر درد خواهند کشید. وزارت بهداشت هم این را می‌داند اما...

بخاطر درس نخواندن فرزندان "حرص" نخورید/راه چاره چیست؟

 بخاطر درس نخواندن فرزندان "حرص" نخورید/راه چاره چیست؟
2021-06-01T10:15:49+04:30
عضو تیم تخصصی کودک و نوجوان انجمن ازدواج و خانواده کشور با بیان اینکه در شرایط فعلی نوجوانان انگیزه درس خواندن کمی دارند و در مقابل والدین بجای آنها نسبت به...

سه سامانه پدافندی برتر جمهوری اسلامی ایران را بیشتر بشناسیم

 سه سامانه پدافندی برتر جمهوری اسلامی ایران را بیشتر بشناسیم
2021-06-01T10:15:48+04:30
نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران از پیشتازان حوزه طراحی و ساخت سامانه‌های پیشرفته پدافندی هستند.

سفر ممنوع شد؛ اجاره ویلا بالا رفت!

 سفر ممنوع شد؛ اجاره ویلا بالا رفت!
2021-06-01T09:35:40+04:30
با وجود اعلام ممنوعیت سفر در تعطیلات نیمه خردادماه، قیمت اجاره یک شب ویلا و خانه شخصی به اوج رسیده است.

آغاز مخالفت سفارشی با مالیات بر عایدی/ نگرانی بی مورد انبوه سازان

 آغاز مخالفت سفارشی با مالیات بر عایدی/ نگرانی بی مورد انبوه سازان
2021-06-01T09:35:40+04:30
در حالی که بسیاری از کارشناسان، مالیات بر عایدی سرمایه را عامل کوتاهی دست سفته بازان از بازار مسکن می دانند، اما مشخص نیست آغاز مخالفت های سازمان دهی شده با...

همتی به همه وعده‌هایش در بانک مرکزی عمل کرد؛ اما برعکس

 همتی به همه وعده‌هایش در بانک مرکزی عمل کرد؛ اما برعکس
2021-06-01T09:35:40+04:30
نرخ تورم در دوره همتی، رکوردهای دهه‌های اخیر را شکسته است؛ طبق آخرین آمار در فروردین امسال نرخ تورم سالانه به ۳۸.۹ درصد رسیده در حالی که در تیرماه ۱۳۹۷ و قب...

۱۷ میلیون آمریکایی سال گذشته سلاح خریده‌اند

 ۱۷ میلیون آمریکایی سال گذشته سلاح خریده‌اند
2021-06-01T09:08:59+04:30
بر اساس گزارش دو مرکز تحقیقاتی، سال گذشته ۱۷ میلیون آمریکایی سلاح خریده‌اند که یک پنجم آنها برای نخستین بار بود که سلاح می‌خرند.

دیگر برای نابودی اسرائیل به جنگ بزرگ احتیاجی نیست/ برای اولین‌بار به مناطق امن صهیونیست‌ها حمله موشکی شد/ پاسخ ابهام‌آمیز سید حسن نصرالله به فرستاده اسرائیلی‌ها

 دیگر برای نابودی اسرائیل به جنگ بزرگ احتیاجی نیست/ برای اولین‌بار به مناطق امن صهیونیست‌ها حمله موشکی شد/ پاسخ ابهام‌آمیز سید حسن نصرالله به فرستاده اسرائیلی‌ها
2021-05-30T14:28:58+04:30
کارشناسان معتقدند با اتمام جنگ و پذیرش شروط آتش بس از سوی اسرائیل، شمارش معکوس سقوط و فروپاشی حکومت غیر مشروع رژیم صهیونیستی آغاز شده است و برای از بین بردن...

اخلال در بازار خودرو با احتکار هزاران میلیاردی

 اخلال در بازار خودرو با احتکار هزاران میلیاردی
2021-05-30T14:28:57+04:30
خودروسازان در سال گذشته حدود ۷۲۳ هزار دستگاه خودرو تولید کرده‌اند که از این تعداد، به گفته وزیر صمت ٤٥� هزار خودروی در انبار‌ها احتکار شده که گارانتی‌شان به...

اجاره نشین ها دست به گریبان کرونا!/ سقف اجاره مسکن اجرایی شد؟

 اجاره نشین ها دست به گریبان کرونا!/ سقف اجاره مسکن اجرایی شد؟
2021-05-30T11:08:58+04:30
یک سالی می شود که ورود کرونا اولین ضربه اش را به مستاجران تجاری و مسکونی زده است.

فروش ۹هزار میلیاردی محصولات نانویی/ صادرات ۲۰میلیون دلاری تا ۱۴۰۴

 فروش ۹هزار میلیاردی محصولات نانویی/ صادرات ۲۰میلیون دلاری تا ۱۴۰۴
2021-05-30T10:55:38+04:30
مدیرگروه صنعت ستاد توسعه فناوری‌ نانو از رشد ۱۵ شرکت نانوی بین المللی با صادرات ۲۰ میلیون دلاری تا ۱۴۰۴ خبر داد و گفت: پیش بینی می کنیم ۹ هزار میلیارد تومان...

«شکنجه آمارها» کلید دولت راستگویان برای بهبود نمایشی وضعیت اقتصادی

 «شکنجه آمارها» کلید دولت راستگویان برای بهبود نمایشی وضعیت اقتصادی
2021-05-30T10:55:38+04:30
دولت روحانی تلاش کرده است که از همه ظرفیت های «شکنجه آمارها» برای ارائه تصویر مطلوب از اقتصاد ایران در دوره مسئولیت خود و ارائه تصویری سیاه از دول...

اینفوگرافیک | ۹ کارت زرد مجلس به دولت روحانی فقط در یکسال

 اینفوگرافیک | ۹ کارت زرد مجلس به دولت روحانی فقط در یکسال
2021-05-30T10:42:18+04:30
دولت روحانی طی یکسال گذشته از نمایندگان مجلس ۹ کارت زرد دریافت کرده است که سهم وزارت علوم تحقیقات و فناوری به تنهایی سه کارت زرد، وزارت خانه های صمت و نفت ه...

از یارانه ۴۵۰ هزار تومانی تا سهمیه بندی تمام حامل های انرژی!

 از یارانه ۴۵۰ هزار تومانی تا سهمیه بندی تمام حامل های انرژی!
2021-05-29T09:41:18+04:30
نامزد‌های انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰، اظهار نظر‌هایی در زمینه اقتصاد داشته اند که به همراه واکنش مردم به این نظرات، در این گزارش بررسی شده است.

اجاره‌بها را زیاد نکنیم، انصاف را زیاد کنیم

 اجاره‌بها را زیاد نکنیم، انصاف را زیاد کنیم
2021-05-29T09:01:17+04:30
براساس مصوبه ستاد ملی کرونا، خواستن عذر مستأجر به دلیل نداشتن پول بیشتر ممنوع است، همچنین افزایش اجاره فقط تا سقف تعیین شده مجاز است.

اینفوگرافیک | دولت روحانی رکورد افزایش نقدینگی راهم شکست

 اینفوگرافیک | دولت روحانی رکورد افزایش نقدینگی راهم شکست
2021-05-26T15:28:09+04:30
بر اساس تازه ترین امار رسمی بانک مرکزی ، نرخ رشد نقدیگی در سال ۹۹ به ۴۰.۶ درصد رسید که بالاترین نرخ رشد نقدینگی طی ۴۳ سال اخیر است.
X فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)