میرنیوز

مورد عجیب بیمارستان‌های خصوصی در دل بیمارستان‌های دولتی!

 مورد عجیب بیمارستان‌های خصوصی در دل بیمارستان‌های دولتی! 2021-02-27T09:58:11+03:30

به گزارش گروه رسانه های خبرگزاری تسنیم به نقل از جوان، هنگام بیماری وقتی که بخواهیم برای درمان به بیمارستان برویم، دو راه داریم؛ یا بیمارستان خصوصی را با هزینه‌های گرانش انتخاب کنیم و در عوض خدمات سریع‌تر و احتمالاً مناسب‌تری بگیریم یا اینکه به بیمارستان دولتی برویم و با تعرفه‌های ارزان در صف‌های طولانی منتظر بمانیم. حالا در این بین یک بیمارستان دولتی با گره زدن بخش‌هایی از خود به بیمارستان خصوصی، بیمارانش را سردرگم کرده‌است. مراجعه‌کنندگان این بیمارستان‌ها بعد از مدت زمان زیادی انتظار متوجه می‌شوند که خدمات خصوصی و آن هم با تعرفه‌های گران‌قیمت دریافت کرده‌اند!

محبوبه یکی از مراجعه‌کنندگان به بیمارستان هاشمی‌نژاد است. او که به همراه همسرش به این بیمارستان رفته بود می‌گوید: «کلیه‌های همسرم سنگ‌ساز است و بعد از تشخیص پزشک برای سنگ‌شکن کردن کلیه‌اش به پذیرش بیمارستان هاشمی‌نژاد مراجعه کردم. مسئول پذیرش ما را به بخش دیگری از بیمارستان راهنمایی کرد که بعد از رسیدن به بخش سنگ‌شکن کلیه، چند ساعتی معطل شدیم. زمانی که نوبتمان شد فهمیدیم که با وجود مکان یکسان، این بخش اصلاً جزو بیمارستان هاشمی‌نژاد نیست، بلکه بخشی از بیمارستان محب‌مهر و آن هم خصوصی است!»

او ادامه می‌دهد: «از طرفی تعرفه این بخش از بیمارستان در عصر نسبت به صبح همان روز تغییر کرده‌بود. در صورتی که صبح همان روز قرار بود هزینه سنگ‌شکن کردن کلیه 900 هزار تومان تمام شود، هنگام عصر به ما گفتند که تعرفه‌های جدید اعلام شده و باید بیماران یک میلیون و 400 هزار تومان بپردازند! وقتی از آن‌ها پرسیدم که مگر تعرفه ساعتی تغییر می‌کند، گفتند که دستور از مدیریت است و اگر انتقادی دارید به مدیر بیمارستان بگویید!» آن‌طور که بیمار مراجعه‌کننده به بیمارستان هاشمی‌نژاد می‌گوید، همین تغییر تعرفه و افزایش 500 هزار تومانی آن، موجب صرف نظر برخی از بیماران از گرفتن خدمات شد. مشخص نیست که با تأخیر در روند درمانی آن‌ها چه ضربه‌ای به سلامتشان وارد می‌شود.

سردرگمی بیماران در بیمارستان و بی‌اطلاعی مسئولان

خبرنگار علت سردرگمی مراجعه‌کنندگان به بیمارستان هاشمی‌نژاد را از مسئولان این بیمارستان جویا شد. مسئول روابط عمومی بیمارستان هاشمی‌نژاد در این‌باره گفت: «بیمارستان محب مهر از سال 88 و در حیاط بیمارستان هاشمی‌نژاد توسط برخی پزشکان تأسیس شد، تا با تعرفه‌های کمی بیشتر از بیمارستان دولتی، خدمات بهتری را به قشر متوسط جامعه ارائه دهد، یعنی نه تعرفه خدمات بیمارستان دولتی را دارد و نه تعرفه خدمات بیمارستان خصوصی، بلکه یک رقمی میان این دو تعرفه را برای خدماتش درنظر گرفتند.»

این مسئول روابط عمومی اظهار داشت: «قرار بود که پس از 10 سال بیمارستان محب‌مهر به دانشگاه علوم پزشکی ایران واگذار شود که در حال حاضر این اتفاق افتاده و زیر مجموعه دانشگاه شده‌است.»

او درباره انتقاد مراجعه‌کنندگان از اینکه نمی‌دانند از کدام بیمارستان خدمات می‌گیرند، گفت: «این انتقاد را می‌پذیرم که بیمارستان‌ها به یکدیگر راه دارند، بنابراین بهتر است این مسئله را با مدیر بیمارستان در میان بگذارید تا آن را در جلسات مدیران مطرح کند!»

در همین باره از مهندس عرب، مدیر بیمارستان هاشمی‌نژاد نیز علت سردرگمی بیماران را در این بیمارستان و بیمارستان محب‌مهر جویا شد، که او این مسئله را رد کرد و گفت: «ورودی هر دو بیمارستان متفاوت و هر کدام تابلوی جداگانه دارد. این اولین‌بار است که چنین انتقادی را می‌شنویم!»

او اظهار داشت: «خیلی از بیمارستان‌های دولتی دیگر نیز مشابه بیمارستان هاشمی‌نژاد در کنارشان بیمارستان خصوصی تأسیس شده تا در صورت نیاز به بیماران و مراجعه‌کنندگان خدمات دهند، بنابراین عجیب است که چنین موضوعی را مطرح می‌کنید!»

بیمارستان محب‌مهر برای سروسامان دادن به بیمارستان هاشمی‌نژاد؟!

خبرنگار همین موضوع را از معاونت درمان و بهداشت بیمارستان محب مهر نیز جویا شد؛ دکتر یزدانی در این‌باره گفت: «از سال‌ها قبل بیمارستان محب‌مهر برای سروسامان دادن به بیمارستان هاشمی‌نژاد فعالیتش را آغاز کرد و این دو بیمارستان در کنار یکدیگر فعالیت می‌کردند.»

او درباره اینکه چرا مراجعه‌کنندگان متوجه اینکه در کدام بیمارستان خدمات می‌گیرند نمی‌شوند و سردرگم هستند، اظهار داشت: «هر مراجعه‌کننده‌ای می‌تواند به مهری که پزشک در دفترچه‌اش زده‌است، نگاه کند و متوجه شود درکدام بیمارستان خدمات می‌گیرد، این‌ها مواردی نیست که نیاز به توضیح دادن داشته باشد!»

در حالی این اظهارات مطرح می‌شود که اکثر مراجعه‌کنندگان بیمار و مستاصل هستند و در آن شرایط متوجه درد و رنج خودشان هستند و به نقوش استمپی و ناخوانای مهر‌ها توجهی ندارند. آن‌ها که از ورودی بیمارستان هاشمی‌نژاد وارد محوطه می‌شوند، تصور می‌کنند که در حال گرفتن خدمات از یک بیمارستان دولتی هستند. در صورتی که نمی‌دانند در محوطه این بیمارستان، خدماتی از سوی یک بیمارستان خصوصی ارائه می‌شود و قرار است هزینه‌های بیشتری را متحمل شوند. موضوعی که به نظر می‌رسد هیچ‌کس نسبت به حل آن دغدغه‌ای ندارد!

دکتر یزدانی درباره تغییر تعرفه سنگ‌شکن نوبت صبح تا عصر این بیمارستان نیز گفت: «بخشی از خدمات مانند سنگ‌شکن برون‌سپاری شده‌است! از طرفی این تعرفه‌ها از سوی سازمان نظام پزشکی اعلام می‌شود و با وجود اینکه این تعرفه‌ها از دو ماه قبل اعلام شده‌بود اخیراً در سیستم به روز شده‌است.»

او به روند تغییراتی سیستم کامپیوتری اشاره کرد و اظهار داشت: «بخشی از تغییر تعرفه‌ها در بیمارستان به سیستم نرم‌افزار کامپیوتر مرتبط می‌شود و ساعت مشخصی ندارد. بنابراین اینکه یکبار در سال تعرفه‌ها تغییر می‌کند، تصمیم سلیقه‌ای و شخصی نیست، بلکه یک رقم مشخصی است که از سازمان نظام پزشکی اعلام می‌شود و مربوط به ما نیست.»

دانشگاه علوم پزشکی ایران: رسیدگی می‌شود

در همین رابطه مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: «بیمارستان محب‌مهر یک بیمارستان خیریه است که توسط گروهی از خیرین در مجاورت بیمارستان هاشمی‌نژاد احداث شده‌است تا خدماتی را به بیماران ارائه دهند. این دو بیمارستان کاملاً مستقل هستند و بیماران در آن سردرگم نمی‌شوند و با آگاهی از اینکه با چه تعرفه‌ای خدمات دریافت می‌کنند، درمان می‌شوند.»

او در واکنش به اینکه به بیماران اطلاع داده نمی‌شود که از خدمات کدام بیمارستان بهره‌مند می‌شوند، بیان کرد: «در صورتی که ارتباط عبوری نامشخص بین این دو بیمارستان وجود داشته‌باشد، این مسئله رسیدگی و نسبت به نصب تابلوی راهنما اقدام خواهد شد.»

امیدوار است که با بررسی و پیگیری‌های دانشگاه علوم پزشکی ایران این مشکل برطرف شود تا بیماران مراجعه‌کننده به بیمارستان هاشمی‌نژاد در جریان ورود به بیمارستان محب‌مهر باشند و بدانند که هنگام مراجعه به این بیمارستان قرار است برخی از خدمات را به صورت خصوصی دریافت کنند و نه دولتی! آن طور که مدیر بیمارستان شهید هاشمی‌نژاد گفته‌است، گویا این وضعیت مختص بیمارستان‌های شهید هاشمی‌نژاد و محب‌مهر نیست. این مورد عجیب یعنی بیمارستان‌های متعدد دولتی‌ای هستند که در دل خودشان بیمارستان خصوصی زده‌اند و با ارجاع بیماران مستأصل به بیمارستان خصوصی، هزینه‌های گزافی از آن‌ها طلب می‌کنند، آن هم بدون اینکه بیمار از ابتدا نسبت به این موضوع اطلاعی داشته‌باشد و بیمارستان خصوصی را برای مداوای خودش انتخاب کرده‌باشد!

اخبار گروه سایر رسانه‌ها صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌هاست و خبرگزاری تسنیم هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد.

 

انتهای پیام/

بازگشت به صفحه رسانه‌‌ها

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار رسانه

تکرار حادثه پلاسکو پیش روی ۱۲۹ ساختمان ناایمن تهران

 تکرار حادثه پلاسکو پیش روی ۱۲۹ ساختمان ناایمن تهران
2021-12-08T11:24:32+03:30
طبق اعلام مسئولان شهری ۱۲۹ ساختمان پر خطر در تهران وجود دارد که ممکن است یک بار دیگر حادثه ای مانند پلاسکو در آنها رخ دهد.

ناگفته‌های بازیگر اوکراینی سریال «سرجوخه»

 ناگفته‌های بازیگر اوکراینی سریال «سرجوخه»
2021-12-08T11:24:32+03:30
سوتلانا سوپیلنیاک بازیگر اوکراینی سریال «سرجوخه» گفت: از ۸ سال پیش، یادگیری زبان فارسی را آغاز کرده ام و به فرهنگ ایران آشنایی کامل دارم.

دلّالان، گل زعفران را ۵۰ درصد گران تر می فروشند

 دلّالان، گل زعفران را ۵۰ درصد گران تر می فروشند
2021-12-08T10:57:49+03:30
کشاورز زعفران کار، رها شده است و کسی صدای کشاورز و روستایی را نمی شود. دولت هیچ دلیلی برای عدم خرید حمایتی محصول نداشت. نباید فکر کنید اگر سالی ۵۰۰ تن زعفرا...

انتقاد نماینده مجلس از عملکرد مدیرعامل شرکت ملی مس/ مجلس پیگیر حقوق کارگران است

 انتقاد نماینده مجلس از عملکرد مدیرعامل شرکت ملی مس/ مجلس پیگیر حقوق کارگران است
2021-12-08T09:51:15+03:30
نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: مجلس تا احقاق حقوق کارگران دست از پیگیری و رهگیری موضوع نخواهد کشید.

اینفوگرافیک | رشد ۲۷درصدی تجارت خارجی کشور نسبت به سال ۹۹

 اینفوگرافیک | رشد ۲۷درصدی تجارت خارجی کشور نسبت به سال ۹۹
2021-12-08T07:24:36+03:30
سخنگوی گمرک گفت: با عبور یک میلیون و ۱۵۳هزارتن کالای خارجی از مسیر ایران در آبان ماه، رکورد ترانزیت ماهانه از کشورمان شکسته شد.

ورود رئیس قوه قضاییه به تخلفات بورسی؛ مدیران متخلف بازار سرمایه از گذشته تا به امروز سلب مسئولیت می‌شوند؟

 ورود رئیس قوه قضاییه به تخلفات بورسی؛ مدیران متخلف بازار سرمایه از گذشته تا به امروز سلب مسئولیت می‌شوند؟
2021-12-07T15:11:06+03:30
خواسته سهامداران از رئیس قوه قضائیه این است که دایره رسیدگی به تخلفات بورسی را به یک سال و نیم گذشته محدود نکنند و به ماجرای آکنتور که در زمان مسئولیت فطانت...

۶۵ درصد مشاغل پول‌ساز مالیات نمی‌دهند

 ۶۵ درصد مشاغل پول‌ساز مالیات نمی‌دهند
2021-12-07T14:44:30+03:30
در ۸ ماهه امسال حقوق‌بگیران بخش دولتی و خصوصی ۲۳ هزار میلیارد تومان مالیات داده‌اند اما ۱۰۱ هزار پزشک، دندانپزشک و مشاور خانواده از پرداخت مالیات فرار کرده‌...

بازی دلالان با قیمت لاستیک

 بازی دلالان با قیمت لاستیک
2021-12-07T14:44:30+03:30
دبیر کانون انجمن‌های صنفی کامیونداران گفت: قیمت لاستیک برای کامیون‌داران همچنان افزایش یافته و می‌یابد و در این میان دستگاه‌های متولی نظارتی بر این روند نمی...

اینفوگرافیک | ایرانیان سال ۹۸ هشت میلیارد دلارپوشاک خریدند

 اینفوگرافیک | ایرانیان سال ۹۸ هشت میلیارد دلارپوشاک خریدند
2021-12-06T08:12:48+03:30
تولیدکنندگان پوشاک با گلایه از حجم بالای قاچاق پوشاک استوک در سطح بازار معتقدند تولید نخ نیز در کشور با بحران مواجه است و به زودی صنعت پوشاک را دچار چالش می...

اینفوگرافیک | ایرانیان سال ۹۸ هشت میلیارد دلارپوشاک خریدند

  اینفوگرافیک | ایرانیان سال ۹۸ هشت میلیارد دلارپوشاک خریدند
2021-12-05T13:05:58+03:30
تولیدکنندگان پوشاک با گلایه از حجم بالای قاچاق پوشاک استوک در سطح بازار معتقدند تولید نخ نیز در کشور با بحران مواجه است و به زودی صنعت پوشاک را دچار چالش می...

خسارت ۲۲ هزار میلیاردی کرونا به گردشگری

 خسارت ۲۲ هزار میلیاردی کرونا به گردشگری
2021-12-04T10:59:13+03:30
از سه‌ماه گذشته که صنعت گردشگری فعالیت خود را مجددا آغاز کرده‌، حجم کمی از گردشگران برای اقامت خود بوم‌گردی‌ها را انتخاب کرده‌اند. علت اصلی این امر نیز کاهش...

۱۰۰ روز با رئیسی به روایت آمار

 ۱۰۰ روز با رئیسی به روایت آمار
2021-12-04T10:46:01+03:30
تعداد مسئولانی که در این ۱۰۰روز از سمت‌های خود برکنار شدند قابل بررسی است. با اینکه نمی‌توان تعداد آنان را زیاد ارزیابی کرد، ولی می‌توان گفت تعدادشان چندان ...

اینفوگرافیک | افزایش ۱۳۰ درصدی اجاره‌ خانه ظرف ۲ سال گذشته

 اینفوگرافیک | افزایش ۱۳۰ درصدی اجاره‌ خانه ظرف ۲ سال گذشته
2021-12-01T11:19:15+03:30
جدیدترین گزارش بانک مرکزی از بازار مسکن نشان می‌دهد نرخ اجاره‌بهای مسکن در کشور طی آبان ۱۴۰۰ در مقایسه با آبان ۹۸ بالغ بر ۱۳۸ درصد افزایش یافته است.

اورژانس چند بالگرد دارد؟

 اورژانس چند بالگرد دارد؟
2021-12-01T10:25:59+03:30
رییس سازمان اورژانس کشور به بیان توضیحاتی در خصوص بالگرد‌های این سازمان پرداخت.

شیوع طلاق در افراد بالای ۵۰ سال در یک دهه گذشته با ازدواج فرزندان

 شیوع طلاق در افراد بالای ۵۰ سال در یک دهه گذشته با ازدواج فرزندان
2021-12-01T09:59:24+03:30
یک روانشناس گفت: نرخ طلاق در افراد بالای ۵۰ سال دو برابر و در افراد بالای ۶۵ سال سه برابر شده است.

حذف ارز دولتی قیمت دارو را ۴ برابر می‌کند

 حذف ارز دولتی قیمت دارو را ۴ برابر می‌کند
2021-12-01T09:59:24+03:30
اگر ارز ۴۲۰۰ تومانی دارو و مواد اولیه آن حذف شود رقم فرانشیز به قدری بالا خواهد بود که انگار مردم دارو را به صورت آزاد تهیه می‌کنند و بیمه‌ای وجود ندارد.

معلم فداکاری که با کمر شکسته سر کلاس می‌رفت!

 معلم فداکاری که با کمر شکسته سر کلاس می‌رفت!
2021-11-30T13:39:24+03:30
گفت‌وگو با معلم بروجردی که عکسش از تدریس با کمر شکسته و خوابیده جلوی کلاس خبرساز شد.

سقوط ۹۰ درصدی صادرات فرش

 سقوط ۹۰ درصدی صادرات فرش
2021-11-28T11:05:55+03:30
براساس آمارهای گمرک ایران، رقم صادرات فرش دستباف ایران در سال۱۳۷۸ حدود ۶۹۰میلیون دلار بوده است. نکته جالب‌توجه اینکه در همان سال کل صادرات غیرنفتی ایران که ...

سنگ اندازی در روند ساخت مسکن برای مردم

 سنگ اندازی در روند ساخت مسکن برای مردم
2021-11-27T14:32:35+03:30
برخی افراد خاص در سازمان نظام مهندسی استان تهران( که برخی رد صلاحیت شده و برخی نیز تایید شدند) در دو هفته اخیر با عدم حضور در سه جلسه پیاپی هئیت مدیره مانع ...

سبقت تاریخی قیمت تراکتور از درآمد کشاورزان

 سبقت تاریخی قیمت تراکتور از درآمد کشاورزان
2021-11-27T14:19:14+03:30
بررسی‌ها نشان می‌دهد تراکتورسازان طی یک‌سال اخیر سه بار یعنی در اواسط مهرماه ۱۳۹۹، اوایل فروردین امسال و روزهای اخیر اقدام به افزایش قیمت محصولات خود کرده‌ا...

جولان نابازیگرهایی که نقش‌های اصلی را می‌قاپند

 جولان نابازیگرهایی که نقش‌های اصلی را می‌قاپند
2021-11-24T10:09:12+03:30
پنج فیلم و سریالی که این روز‌ها در حال پخش است، با بازی ستارگان موسیقی پاپ تولید شده، ستارگانی که اکثر آن‌ها نشان دادند استعدادی در بازیگری ندارند و بهتر اس...

گروگانگیری اسپانسرها؟

 گروگانگیری اسپانسرها؟
2021-11-24T09:55:52+03:30
درصد بسیار اندکی از کسانی که تهیه‌کننده یا سرمایه‌گذار هستند، فقط به‌دلیل علاقه شخصی خود به یک بازیگر، یکی از شروط ساخت اثر را حضور آن بازیگر عنوان کرده یا ...

لباس قاچاق بنگلادشی بر تن ایرانی‌ها دوخته می‌شود!

 لباس قاچاق بنگلادشی بر تن ایرانی‌ها دوخته می‌شود!
2021-11-23T10:55:53+03:30
لباس‌های بنگلادشی ماه‌هاست که در دستفروشی‌ها و فروشگاه‌های پایتخت و سایر شهرستان‌ها خودنمایی می‌کند. اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک نیز در یک ماه اخ...

جاسوس زن چطور در دل سریال سرجوخه جا باز می کند؟

 جاسوس زن چطور در دل سریال سرجوخه جا باز می کند؟
2021-11-22T20:55:52+03:30
سریال «سرجوخه» به مثابه کلاسِ درسی است که تلاش دارد تکنیک و تاکتیک‌های سرویس‌های اطلاعاتی بیگانه را برای آحاد مردم بیان کند تا از این طریق جامعه ر...

مصیبت‌های کرونا برای کارگردان «روزگار جوانی»

 مصیبت‌های کرونا برای کارگردان «روزگار جوانی»
2021-11-22T10:29:12+03:30
«پاییز سال گذشته در بحبوحه‌ی کرونا ساخت «روزگار جوانی» را شروع کردیم. متاسفانه دو ـ سه نفر از بچه‌های ما به این بیماری دچار شدند. خود من کرون...

اصفهان بیست وپنجم در بارندگی، سوم در صنایع آب بر

 اصفهان بیست وپنجم در بارندگی، سوم در صنایع آب بر
2021-11-21T10:22:39+03:30
استان اصفهان با اینکه طی ۵۲ سال اخیر کم‌بارش‌تر از ۲۴ استان کشور بوده، اما بیشترین و بالاترین بارگذاری صنایع، سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی در این استان انجام ...

گران‌‌فروش‌های بازنده

 گران‌‌فروش‌های بازنده
2021-11-21T10:22:39+03:30
شاید اگر نسبت تعداد سریال‌های ناموفق به موفق نصف به نصف هم بودند، باز می‌شد از عملکرد پلتفرم‌ها دفاع کرد اما این خروجی تا اینجای سال یک شکست مطلق برای آنهاست.

صعود درآمدهای مالیاتی

 صعود درآمدهای مالیاتی
2021-11-20T10:02:35+03:30
آخرین گزارش‌های منتشر شده نشان می‌دهد درآمد‌های مالیاتی دولت در شش‌ماه نخست سال۱۴۰۰ نسبت به مدت مشابه سال قبل با افزایش ۶۲/۵ درصدی همراه شده است.

دولت‌ها سالانه ۵۰۰ میلیون بشکه انرژی هدر می‌دهند

 دولت‌ها سالانه ۵۰۰ میلیون بشکه انرژی هدر می‌دهند
2021-11-17T10:22:31+03:30
سازوکار مدیریت انرژی شامل یک بسته جامع سیاست قیمتی و غیرقیمتی در کوتاه‌مدت و بلندمدت باید باشد. بهینه‌سازی مصرف در سایر صنایع عمده ازجمله سیمان و فولاد و دی...

شناسایی زوجین نابارور فاقد بیمه درمانی / جزییات پوشش ۹۰ درصدی هزینه درمان نازایی

 شناسایی زوجین نابارور فاقد بیمه درمانی / جزییات پوشش ۹۰ درصدی هزینه درمان نازایی
2021-11-16T12:09:14+03:30
معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران، گفت: طبق تفاهم نامه‌ای که با معاونت درمان منعقد خواهد شد، پوشش خدمات ناباروری ‌که تاکنون ستاره بودند از جم...
X فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)