میرنیوز

رجز پهپادهای ایرانی در دنیای دیجیتال/ وقتی گیمرهای ایرانی با پهپاد، سرباز حاج قاسم می‌شوند

 رجز پهپادهای ایرانی در دنیای دیجیتال/ وقتی گیمرهای ایرانی با پهپاد، سرباز حاج قاسم می‌شوند 2021-01-19T13:38:15+03:30

به گزارش گروه رسانه های خبرگزاری تسنیم، به نقل از دانا، ساخت بازی های موبایلی و رایانه ای ایرانی چند سالی است که با افزایش کیفیت در طراحی و ساخت، با استقبال فراوانی از سوی گیمرهای ایرانی مواجه شده و وقتی یک بازی علاوه بر جذابیت های ساخت و طراحی، نام سردار سلیمانی را همراه خود یدک بکشد، قطعا کنجکاوی هر کسی را به همراه دارد تا حداقل برای یک بار هم که شده این بازی را امتحان کند.

همزمان با سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی، مرکز نوآوری و شتابدهی رایمون، از بازی موبایلی «سایه انتقام» رونمایی کرد؛ به این بهانه با مدیر عامل این مرکز و مسئول تیم ساخت این بازی درباره جزئیات فنی و اهداف ساخت «سایه انتقام» به گفت و گو نشسته ایم.

علیرضا حقیقی قریب مدیر عامل مرکز نوآوری و شتابدهی «رایمون» در خصوص انگیزه ساخت بازی «سایه انتقام» بعد از شهادت سردار سلیمانی گفت: مرکز رایمون به دنبال این بود که یک کاری برای سردار سلیمانی انجام دهد و به این نتیجه رسیدیم که از طریق یک بازی بتوانیم توانمندی ها و قدرت نظامی کشور را نشان دهیم و در کنار آن یاد و خاطره شهید سلیمانی را نیز زنده نگه داریم و ایده ساخت این بازی مطرح شد و طی یک بازه زمانی آن را تولید کردیم.

«سایه انتقام» یک بازی موبایلی پهپادی است

حقیقی قریب درباره شرکت هایی که در تولید این بازی همکاری داشتند، افزود: مجموعه رایمون به طور مستقیم و با همکاری شرکت اصحاب رسانه پویا عوامل تولیدی این بازی بودند. تیم استارتاپی که در مجموعه ما مستقر بود، ابتدا این ایده را مطرح کردند و بر اساس آن ما ده پهپادی را که تا حالا ساخته شده بود، برای این بازی شبیه سازی کردیم؛ چون بازی «سایه انتقام» یک بازی موبایلی پهپادی است .

وی در خصوص زمان بندی این پروژه گفت: از بهمن ماه سال گذشته ما پروسه تولید این بازی را شروع کردیم و دو ماهی به خاطر کرونا یک وقفه کوتاهی در تولید بوجود آمد و نهایتا بعد از 9 ماه این بازی به خروجی رسید.

تجربه بالای ساخت بازی های موبایلی

مدیر عامل مرکز نوآوری و شتابدهی «رایمون» از پیشینه تجربه این مرکز در ساخت بازی های موبایلی گفت: رایمون به عنوان بزرگترین مرکز سی جی آی کشور دارای یک سری امکاناتی مانند استودیوها، موشن کپچر و زیرساخت هایی مربوط به حوزه تولید محتوا و مدیا دارد و تیم های مختلفی برای هر کدام از این زیرمجموعه ها در حال فعالیت اند. خود رایمون هم از همان ابتدا یکی از اهداف آن ساخت بازی بوده و در گذشته ما بازی «تاریخ از این ور» و «ماهی بادکنکی» را تولید کردیم و در بسیاری از بازی هایی که الان تولید شده و در بازار منتشر شده، نقش داشتیم. بازی «سفیر عشق» که اخیرا منتشر شده، بخش موشن کپچر آن در رایمون کار شده است.

36 مرحله بازی پهپادی

حقیقی قریب در ادامه بازی «سایه انتقام» را این گونه توضیح داد: این بازی در 36 مرحله طراحی شده و ابتدا یک نقشه راهی توسط سردار سلیمانی به عنوان فرمانده بازی در دستور کار بازی کننده قرار می گیرد که می تواند زدن اهداف دشمن باشد، گرفتن میهمان یک ماشین وی آی پی و همه این اتفاقات از زاویه دوربین یک پهپاد در دو حالت دید در شب و معمولی طراحی شده است.

وی افزود: در هر مرحله علاوه بر اتفاقات معمول، یک ماموریت ویژه هم طراحی شده که ممکن است زدن یکی از سران داعش و یا عملیات خاصی باشد. زمین این بازی بیشتر در عراق و سوریه و با هدف زدن نیروهای داعش طراحی شده است.

مدیر عامل مرکز نوآوری و شتابدهی «رایمون» در خصوص هدف ساخت این بازی گفت: بعد از شهادت سردار سلیمانی، موضوع انتقام سخت مطرح شد و بعد از آن رهبری صحبت از انتقام نرم و سایبری را مطرح کردند که به نظر می رسد ساخت چنین بازی هایی می تواند در این گام دوم تعریف شود.

بازی در خارج از کشور منتشر می شود

حقیقی ادامه داد: قطعا در دنیای امروز کارهای اینچنینی بسیار تاثیرگذارتر از کلام و سخنرانی است. یکی از اهداف ما در ساخت این بازی این بود که آن را در خارج از کشور و کشورهای حوزه منا (خاورمیانه و شمال آفریقا) منتشر کنیم. این بازی با نشان دادن اهداف مقاومت طراحی شده؛ از طراحی لوگوی این بازی تا زدن نیروهای داعشی این مساله هدف گذاری شده است. تولید چنین بازی هایی حتی از فیلم و سریال بسیار اثرگذارتر است و می تواند در انتشار فرهنگ دلخواه اثر داشته باشد.

وی در خصوص زمان انتشار این بازی نیز گفت: این بازی هنوز در مارکت ها عرضه نشده و با اخذ مجوزهای لازم اگر مشکلی پیش نیاد تا دو سه هفته آینده در مارکت های اندرویدی عرضه خواهد شد.

دانلود رایگان «سایه انتقام»

حقیقی قریب درباره قیمت این بازی و درجه بندی سنی استفاده کنندگان گفت: دانلود این بازی رایگان است و از طریق پرداخت های درون برنامه ای درآمدزایی دارد. در هر مرحله شما یک سری ستاره می گیرید که بر اساس آن ها می توانید اسلحه های خود را بروز رسانی کنید. چون درجه خشونت این بازی پایین است، این بازی برای افراد بالای 8 سال مناسب است و باید بنباد ملی بازی های رایانه ای درجه سنی آن را مشخص کند.

در ادامه مهدی آتش جام، مدیر عامل شرکت «اصحاب رسانه پویا» که مسئول ساخت این بازی بوده اند، درخصوص نکات فنی «سایه انتقام» گفت: موتور این بازی یونیتی است و ژانر بازی هم در رده بازی های شوتی و شلیکی طراحی شده است. همه این ها از نگاه دوربین یک پهپاد اتفاق می افتد و انواع سلاح ها از قبیل موشک، تیربار و ... در اختیار گیمر قرار دارد.

شبیه سازی پهپادها و موشک های ایرانی

وی افزود: در این بازی ده مدل از پهپادهای ایرانی و ده مدل از موشک هایمان طراحی و شبیه سازی شده، از پهپادهای شناسایی تا حمله؛ از پهپاد صاعقه 2 که همان RQ170 آمریکایی است تا موشک قائم و سدید که همه با جزئیات طراحی شده است.

آتش جام ادامه داد: این بازی 36 مرحله دارد و انواع و اقسام ماموریت ها در آن گنجانده شده است. اگر ماموریت های ویژه هر مرحله را انجام دهید با سه ستاره می توانید به مرحله بعدی بروید و فعلا این بازی به صورت آفلاین انجام می شود.

مدیر عامل شرکت «اصحاب رسانه پویا» در خصوص نام این بازی توضیح داد: زمین بازی در ترکیه، سوریه، عراق، عربستان و کشورهای دیگر طراحی شده و در واقع چون سردار سلیمانی را با پهپاد مورد اصابت موشک قرار دادند این بازی به صورت پهپادی طراحی شده است. چون پهپاد در آسمان یک سایه ای حتی کوچک به همراه دارد، خواستیم دشمنان این حس را داشته باشند که همیشه سایه یک پهپاد را بالای سر خود احساس کنند و ممکن است مورد اصابت همان پهپاد قرار بگیرند، اسم این بازی «سایه انتقام» نام گذاری شد تا از آن موضوع انتقام سخت فاصله گرفته باشیم. نکته دیگر اینکه بازی در این ژانر در ایران خیلی کم طراحی و تولید شده است.

هیچ ارگان نظامی حتی یک ریال پول برای این بازی نگذاشته است

آتش جام از عکس العمل های مثبت کسانی که این بازی را تست کرده اند گفت: فکر کنم بازی جذابی را طراحی کرده ایم؛ ما عکس العمل های خوبی از تست های پیش از انتشار گرفتیم؛ هم توسط بازی سازها و هم گیمرهایی که این بازی را انجام می دادند. نکته ای که وجود دارد این است که معمولا تمام بازی ها یک هسته اولیه دارد که ممکن است بر همین مبنا شما خیلی بازی های مشابه آن ببینید که در نگاه اول فکر کنید کپی برداری شده است؛ حتی با این فرض هم که بازی را شروع کنید مطمئنا این بازی بر اساس همان عرق ملی، جذابیت های خاص خودش را برای گیمر دارد.

وی ادامه داد: نکته دیگری که وجود دارد این بازی با کمترین بودجه ممکن ساخته شده و هیچ ارگان نظامی حتی یک ریال برای این بازی سرمایه گذاری نکرده و کار سفارشی نبوده است. در مقایسه با نمونه خارجی این بازی که شاید چیزی حدود نیم میلیون دلار هزینه برای طراحی تا ساخت آن هزینه شود، برای این بازی ارقام بسیار بسیار پایینی سرمایه گذاری شده و اگر کسی در ایران امکانات ساخت این بازی را داشته باشد، بعید می دانم با ارقامی کمتر از 500 میلیون تومان بتواند این بازی را تولید کند؛ ولی با وجود همه این ها بازی «سایه انتقام» با رقم هایی به مراتب کمتر از این ها به خروجی رسیده است.

 

اخبار گروه سایر رسانه‌ها صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌هاست و خبرگزاری تسنیم هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد.

انتهای پیام/

بازگشت به صفحه رسانه‌‌ها

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار رسانه

راکت‌ مشهور ایرانی در دوران دفاع مقدس با «نقطه‌زنی» بازگشت/ برد «فجر ۵»؛ کابوس بزرگ اسرائیل و آمریکا دو برابر شد

 راکت‌ مشهور ایرانی در دوران دفاع مقدس با «نقطه‌زنی» بازگشت/ برد «فجر ۵»؛ کابوس بزرگ اسرائیل و آمریکا دو برابر شد
2021-06-12T11:52:07+04:30
از راکت‌های ۱۲۲ میلیمتری سری گراد تا «فجر» ۳۳۳ میلیمتری، بخش مهمی از توان توپخانه‌ای کشورمان در بخش راکت‌ها را تشکیل می‌دهند که این مدلهای مشهور ت...

تاکنون یک خانه خالی هم به سازمان مالیاتی معرفی نشده است

 تاکنون یک خانه خالی هم به سازمان مالیاتی معرفی نشده است
2021-06-12T11:38:56+04:30
در حالی که وزیر راه و شهرسازی از معرفی یک میلیون و ۳۰۰ هزار خانه خالی به سازمان امور مالیاتی خبر می دهد، معاون حقوقی این سازمان گفت: تا کنون سامانه اسکان هی...

بررسی ۱۰۴ گل رونالدو برای رسیدن به رکورد دایی/ کریس به چه تیم‌هایی بیشتر گل زده؟

 بررسی ۱۰۴ گل رونالدو برای رسیدن به رکورد دایی/ کریس به چه تیم‌هایی بیشتر گل زده؟
2021-06-12T11:38:56+04:30
کریستیانو رونالدو تنها ۵ گل تا رکورد علی دایی فاصله دارد ولی سوال اینجاست که کریستیانو این گل‌ها را چگونه و در کدام بازی‌ها به ثبت رسانده است.

تشکیل کمیته صیانت از اخلاق برای انتخابات

 تشکیل کمیته صیانت از اخلاق برای انتخابات
2021-06-09T15:25:13+04:30
جمعی از جوانان در فضای مجازی «کمیته صیانت از اخلاق» برای انتخابات تشکیل دادند

کمیته صیانت از اخلاق

 کمیته صیانت از اخلاق
2021-06-09T14:58:32+04:30
جمعی از جوانان در فضای مجازی «کمیته صیانت از اخلاق» برای انتخابات تشکیل دادند

قطار گرانی‌ها همچنان پیش می‌رود

 قطار گرانی‌ها همچنان پیش می‌رود
2021-06-08T10:02:20+04:30
با وجود تأکید رئیس‌جمهور بر عدم افزایش قیمت کالا‌ها در روز‌های پایانی دولت، قطار گرانی‌ها همچنان پیش می‌رود و گرانی ۲۵ درصدی قیمت مصوب مواد شوینده جدیدترین ...

تا هر دو دروغ گفته باشیم!

 تا هر دو دروغ گفته باشیم!
2021-06-07T09:15:35+04:30
آقای مهرعلیزاده در پایان چند بیت شعر هم به زبان آذری خواند که اهانت به تمامی مردم ایران و مخصوصاً هموطنان غیور و شریف آذری‌زبان بود.

روز انتخابات برای امام مثل روز عید بود

 روز انتخابات برای امام مثل روز عید بود
2021-06-03T16:42:13+04:30
حاج‌آقا رحیمیان از روحانیان وارسته‌ای است که حدود ۲۵ سال از دوران تبعید نجف تا زمان ارتحال همراه امام خمینی بوده و بعد از آن در دفتر حضرت آیت‌الله خامنه‌ای ...

‌‌ رقابت نامزد‌ها برای بالا کشیدن یارانه ها!

 ‌‌ رقابت نامزد‌ها برای بالا کشیدن یارانه ها!
2021-06-02T09:15:42+04:30
روز‌های ابتدایی تبلیغات انتخاباتی، برخی نامزد‌ها در شعار‌های خود که قاعدتاً متأثر از شرایط اقتصادی حاکم بر کشور است، با وعده گشایش‌های اقتصادی آغاز کردند.

مزایای اعمال مراقبت‌های الکترونیکی برای محکومین دارای شرایط/ افزایش چشمگیر استفاده از پابند الکترونیکی

 مزایای اعمال مراقبت‌های الکترونیکی برای محکومین دارای شرایط/ افزایش چشمگیر استفاده از پابند الکترونیکی
2021-06-02T09:02:27+04:30
یکی از اقدامات ویژه قوه قضاییه و سازمان زندان‌ها در دوره تحول، افزایش استفاده از سامانه‌های نظارت و مراقبت الکترونیکی است. پابند الکترونیکی یکی از این سامان...

زخم بیماران پروانه‌ای عمیق‌تر می‌شود

 زخم بیماران پروانه‌ای عمیق‌تر می‌شود
2021-06-02T09:02:27+04:30
هر روز و هر ساعتی که می‌گذرد و پانسمان به بیماران پروانه‌ای نمی‌رسد، زخم‌های آنها عمیق‌تر می‌شود و بیشتر درد خواهند کشید. وزارت بهداشت هم این را می‌داند اما...

بخاطر درس نخواندن فرزندان "حرص" نخورید/راه چاره چیست؟

 بخاطر درس نخواندن فرزندان "حرص" نخورید/راه چاره چیست؟
2021-06-01T10:15:49+04:30
عضو تیم تخصصی کودک و نوجوان انجمن ازدواج و خانواده کشور با بیان اینکه در شرایط فعلی نوجوانان انگیزه درس خواندن کمی دارند و در مقابل والدین بجای آنها نسبت به...

سه سامانه پدافندی برتر جمهوری اسلامی ایران را بیشتر بشناسیم

 سه سامانه پدافندی برتر جمهوری اسلامی ایران را بیشتر بشناسیم
2021-06-01T10:15:48+04:30
نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران از پیشتازان حوزه طراحی و ساخت سامانه‌های پیشرفته پدافندی هستند.

سفر ممنوع شد؛ اجاره ویلا بالا رفت!

 سفر ممنوع شد؛ اجاره ویلا بالا رفت!
2021-06-01T09:35:40+04:30
با وجود اعلام ممنوعیت سفر در تعطیلات نیمه خردادماه، قیمت اجاره یک شب ویلا و خانه شخصی به اوج رسیده است.

آغاز مخالفت سفارشی با مالیات بر عایدی/ نگرانی بی مورد انبوه سازان

 آغاز مخالفت سفارشی با مالیات بر عایدی/ نگرانی بی مورد انبوه سازان
2021-06-01T09:35:40+04:30
در حالی که بسیاری از کارشناسان، مالیات بر عایدی سرمایه را عامل کوتاهی دست سفته بازان از بازار مسکن می دانند، اما مشخص نیست آغاز مخالفت های سازمان دهی شده با...

همتی به همه وعده‌هایش در بانک مرکزی عمل کرد؛ اما برعکس

 همتی به همه وعده‌هایش در بانک مرکزی عمل کرد؛ اما برعکس
2021-06-01T09:35:40+04:30
نرخ تورم در دوره همتی، رکوردهای دهه‌های اخیر را شکسته است؛ طبق آخرین آمار در فروردین امسال نرخ تورم سالانه به ۳۸.۹ درصد رسیده در حالی که در تیرماه ۱۳۹۷ و قب...

۱۷ میلیون آمریکایی سال گذشته سلاح خریده‌اند

 ۱۷ میلیون آمریکایی سال گذشته سلاح خریده‌اند
2021-06-01T09:08:59+04:30
بر اساس گزارش دو مرکز تحقیقاتی، سال گذشته ۱۷ میلیون آمریکایی سلاح خریده‌اند که یک پنجم آنها برای نخستین بار بود که سلاح می‌خرند.

دیگر برای نابودی اسرائیل به جنگ بزرگ احتیاجی نیست/ برای اولین‌بار به مناطق امن صهیونیست‌ها حمله موشکی شد/ پاسخ ابهام‌آمیز سید حسن نصرالله به فرستاده اسرائیلی‌ها

 دیگر برای نابودی اسرائیل به جنگ بزرگ احتیاجی نیست/ برای اولین‌بار به مناطق امن صهیونیست‌ها حمله موشکی شد/ پاسخ ابهام‌آمیز سید حسن نصرالله به فرستاده اسرائیلی‌ها
2021-05-30T14:28:58+04:30
کارشناسان معتقدند با اتمام جنگ و پذیرش شروط آتش بس از سوی اسرائیل، شمارش معکوس سقوط و فروپاشی حکومت غیر مشروع رژیم صهیونیستی آغاز شده است و برای از بین بردن...

اخلال در بازار خودرو با احتکار هزاران میلیاردی

 اخلال در بازار خودرو با احتکار هزاران میلیاردی
2021-05-30T14:28:57+04:30
خودروسازان در سال گذشته حدود ۷۲۳ هزار دستگاه خودرو تولید کرده‌اند که از این تعداد، به گفته وزیر صمت ٤٥� هزار خودروی در انبار‌ها احتکار شده که گارانتی‌شان به...

اجاره نشین ها دست به گریبان کرونا!/ سقف اجاره مسکن اجرایی شد؟

 اجاره نشین ها دست به گریبان کرونا!/ سقف اجاره مسکن اجرایی شد؟
2021-05-30T11:08:58+04:30
یک سالی می شود که ورود کرونا اولین ضربه اش را به مستاجران تجاری و مسکونی زده است.

فروش ۹هزار میلیاردی محصولات نانویی/ صادرات ۲۰میلیون دلاری تا ۱۴۰۴

 فروش ۹هزار میلیاردی محصولات نانویی/ صادرات ۲۰میلیون دلاری تا ۱۴۰۴
2021-05-30T10:55:38+04:30
مدیرگروه صنعت ستاد توسعه فناوری‌ نانو از رشد ۱۵ شرکت نانوی بین المللی با صادرات ۲۰ میلیون دلاری تا ۱۴۰۴ خبر داد و گفت: پیش بینی می کنیم ۹ هزار میلیارد تومان...

«شکنجه آمارها» کلید دولت راستگویان برای بهبود نمایشی وضعیت اقتصادی

 «شکنجه آمارها» کلید دولت راستگویان برای بهبود نمایشی وضعیت اقتصادی
2021-05-30T10:55:38+04:30
دولت روحانی تلاش کرده است که از همه ظرفیت های «شکنجه آمارها» برای ارائه تصویر مطلوب از اقتصاد ایران در دوره مسئولیت خود و ارائه تصویری سیاه از دول...

اینفوگرافیک | ۹ کارت زرد مجلس به دولت روحانی فقط در یکسال

 اینفوگرافیک | ۹ کارت زرد مجلس به دولت روحانی فقط در یکسال
2021-05-30T10:42:18+04:30
دولت روحانی طی یکسال گذشته از نمایندگان مجلس ۹ کارت زرد دریافت کرده است که سهم وزارت علوم تحقیقات و فناوری به تنهایی سه کارت زرد، وزارت خانه های صمت و نفت ه...

از یارانه ۴۵۰ هزار تومانی تا سهمیه بندی تمام حامل های انرژی!

 از یارانه ۴۵۰ هزار تومانی تا سهمیه بندی تمام حامل های انرژی!
2021-05-29T09:41:18+04:30
نامزد‌های انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰، اظهار نظر‌هایی در زمینه اقتصاد داشته اند که به همراه واکنش مردم به این نظرات، در این گزارش بررسی شده است.

اجاره‌بها را زیاد نکنیم، انصاف را زیاد کنیم

 اجاره‌بها را زیاد نکنیم، انصاف را زیاد کنیم
2021-05-29T09:01:17+04:30
براساس مصوبه ستاد ملی کرونا، خواستن عذر مستأجر به دلیل نداشتن پول بیشتر ممنوع است، همچنین افزایش اجاره فقط تا سقف تعیین شده مجاز است.

اینفوگرافیک | دولت روحانی رکورد افزایش نقدینگی راهم شکست

 اینفوگرافیک | دولت روحانی رکورد افزایش نقدینگی راهم شکست
2021-05-26T15:28:09+04:30
بر اساس تازه ترین امار رسمی بانک مرکزی ، نرخ رشد نقدیگی در سال ۹۹ به ۴۰.۶ درصد رسید که بالاترین نرخ رشد نقدینگی طی ۴۳ سال اخیر است.

چرا خصوصی‌سازی استقلال و پرسپولیس کلید نمی‌خورد؟

 چرا خصوصی‌سازی استقلال و پرسپولیس کلید نمی‌خورد؟
2021-05-26T11:54:39+04:30
حدود چهار ماه از آخرین وعده‌ مسئولان در رابطه با اعلام زمان تصمیم‌گیری هیئت پذیرش فرابورس به منظور خصوصی‌سازی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس می‌گذرد اما کماکا...

نکات ایمنی که هنگام قطعی برق در آسانسور باید رعایت کنید

 نکات ایمنی که هنگام قطعی برق در آسانسور باید رعایت کنید
2021-05-25T11:21:27+04:30
جلال ملکی گفت: حوادث آسانسور یکی از حوادث رایج شهرهاست و در تهران همه روزه چندین مرتبه حادثه آسانسور اعلام می‌شود.

اینفوگرافیک | کدام کشور‌ها با تولید برق هسته‌ای با خاموشی مواجه نیستند

 اینفوگرافیک | کدام کشور‌ها با تولید برق هسته‌ای با خاموشی مواجه نیستند
2021-05-25T09:08:06+04:30
درحالی در ایران سهم برق هسته‌ای در سبد برق کشور حدود ۱.۲درصد است که این میزان در فرانسه نزدیک به ۷۱درصد، در اوکراین و اسلواکی هرکدام نزدیک به ۵۴درصد و درمجم...

پدرکشتگی بوتیمار با خانواده!

 پدرکشتگی بوتیمار با خانواده!
2021-05-25T08:41:22+04:30
«بوتیمار» نه یک سریال طنز است و نه قرار است چیزی به داشته‌های مخاطب اضافه کند بلکه برعکس برخلاف نگاه متعالی شرعی ضمن تخطئه، تخریب و استخفاف وجهه و...
X فیلم جدید کلیپ جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)