میرنیوز

/گزارش/ نان‌های غنی شده با عطر سلامتی

/گزارش/
نان‌های غنی شده با عطر سلامتی 2020-11-22T08:33:42+03:30

بسیاری از کارشناسان و متخصصان تغذیه بر این باورند که  تغییر رفتار، بی‌حوصلگی، کاهش مقاومت بدن در برابر بیماری‌ها، خستگی زودرس و ضعف جسمانی و افزایش آسیب پذیری و مسمومیت با فلزات سنگین مانند سرب و کادمیوم و مهمتر از همه کم‌خونی از عوارض کمبود ریزمغذی‌ها است. غنی‌سازی به معنای افزودن یک یا چند ماده مغذی به غذای اصلی و پایه، ارزان و در دسترس تمامی جامعه است به نحوی که با مصرف منظم آن ماده غذایی، به مرور زمان شیوع کمبود آن ماده مغذی در جامعه کاهش پیدا کند.  

سبوس موجود در آرد بسیاری از خصوصیات تغذیه‌ای را داراست

در این خصوص دکتر ابراهیم فلاحی متخصص تغذیه و رژیم درمانی به ایسنا اظهار کرد: خیلی از خاصیت آرد گندم در سبوس آن است و هرچه سبوس را کمتر جدا کنیم، خواص آن بسیار بیشتر است.

 وی با بیان اینکه آرد مورد مصرف در نان لواش با آهن غنی شده است، افزود: می‌توان ویتامین  D  را به آرد اضافه کرد به شرطی که سبوس آن را خیلی جدا نکنیم.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی لرستان بیان کرد: گندم مصرفی دارای ویتامین‌های  E  و D  و گروه  B و مواد معدنی بوده و بسیار غنی است.

فلاحی با اشاره به اینکه  سبوس موجود در آرد بسیاری از خصوصیات تغذیه‌ای را داراست و هرچه این سبوس را بیشتر جدا کنیم، آنچه باقی می‌ماند آرد سفید است که حاوی نشاسته بالا  و مواد مغذی پایین است که تنها انرژی دریافتی را  بالا می‌برد، افزود: آرد مذکور چاق‌کننده بوده و به لحاظ  تغذیه ‌ ای مواد مغذی ضعیف‌تری دارد.

وی تاکید کرد: هرچه غذا کالری کمتری و مواد مغذی آن بیشتر باشد به لحاظ تغذیه‌ای مفیدتر است به عنوان نمونه نانی که سبوس بیشتری داشته  باشد خواص بیشتری دارد.

این متخصص تغذیه و رژیم درمانی با بیان اینکه نان غذای پایه‌ای مردم است، تصریح کرد: اگر بتوانیم سبوس را جدا نکنیم و یا کمتر جدا کنیم خیلی از مشکلات تغذیه‌ای جامعه کمتر خواهد شد.

فلاحی عنوان کرد: مواد غذایی باید علاوه بر اینکه انرژی تولید می‌کنند دارای ویتامین و مواد معدنی باشند چراکه اینها نیازهای بدن هستند؛ وقتیکه  اینها مواد جدا می‌شود فقط انرژی به بدن می‌رسد که تبدیل به چربی شده و فرد را چاق می‌کند و معمولا افراد چاق دچار کم خونی و کمبود ویتامین هستند.

نانی که سبوس دارد از بروز سرطان‌ها ی دستگاه گوارش جلوگیری می‌کند

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی لرستان با بیان اینکه نانی که سبوس دارد از بروز سرطان‌ها ی دستگاه گوارش جلوگیری می‌کند، افزود: سبوس دارای فیبر بوده و چنانچه از آرد گرفته شود خاصیت ضد سرطانی آن از بین می‌رود.

فلاحی خاطرنشان کرد: نان سفید خیلی برای بدن مضر است  در حالیکه هرچه نان تیره‌تر و دارای فیبر بالاتری باشد مفیدتر و سودمندتر خواهد بود.

وی تاکید کرد: اگر سبوس نان را نگه داریم و آن را جدا نکنیم به سلامت و ارتقای امنیت غذایی جامعه کمک می‌کنیم.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی لرستان بیان کرد: براساس تحقیقی که انجام داده‌ام ۴۹ درصد خانوارهای ایرانی دچار ناامنی غذایی هستند که بخش عمده‌ای از این ناامنی عدم تامین مواد مغذی به اندازه کافی و یا وجود آلودگی‌های شیمیایی در مواد غذایی است؛ در حالیکه ممکن است فرد انرژی کافی دریافت کرده باشد بعلت کمبود مواد غذایی دچار نامنی غذایی باشد.

فلاحی گفت: نان سبوس‌دار یکی از بهترین گزینه‌ها برای امنیت غذایی و ارتقای سلامت جامعه می‌تواند باشد.

متخصص تغذیه و رژیم درمانی بیان کرد: نان کامل چون ارزش غذایی بالایی دارد و از طرفی ارزان قیمت است می‌تواند در ارتقا امنیت غذایی موثر باشد.

وی توصیه کرد: بهتر است افراد بیشتر از نان‌های سنگک، بربری و تافتون استفاده و از نان لواش و باگت کمتر استفاده کنند.

میزان درصد سبوس در کارخانه‌های آرد لرستان مشخص است

محمدرضا صفی‌خانی، رئیس وقت سازمان صمت لرستان نیز در این باره به ایسنا گفته بود: باید با هماهنگی غله و سایر سازمانها نظارت بیشتری داشته باشیم تا نان با کیفیت در اختیار مردم قرار گیرد.

وی با بیان اینکه مهمترین موضوع در کیفیت نان درصد سبوس است، اضافه کرد: قبلا سبوس‌گیری زیاد انجام می شد و آرد زیاد سفید می‌شد.

رئیس وقت سازمان صمت لرستان بیان کرد: عمده این کار بخاطر این بود که تقاضای مردم به سمت نان سفید رفته بود.

صفی‌خانی اظهار کرد: در کارخانه‌های آرد لرستان میزان درصد سبوس در انواع نان‌ها مشخص شده است.

وی گفت: مشکل ما الان  آردهایی است که از استان‌های دیگر به لرستان می‌آیند و نیاز است نظارت کافی روی توزیع کنندگان وجود داشته باشد.

آنالیز ۷۵ نمونه آرد در لرستان

در این خصوص مهندس امید مقیمی منفرد، مدیر غذا و محصولات آرایشی و بهداشتی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی لرستان، به ایسنا گفت: غنی سازی آرد با آهن و اسیدفولیک به عنوان طرحی ملی برنامه‌ریزی و بصورت صد درصد توسط کارخانجات باید اجرا شود.

وی اضافه کرد: مدیریت غذای دانشگاه علوم پزشکی لرستان نظارت کامل بر اجرای این طرح دارد.

مقیمی با بیان اینکه  در شش ماهه اول سال ۷۵  نمونه برای بررسی کیفیت آرد از واحدهای تولیدی استان را آنالیز کردیم که غنی سازی آنها ۱۰۰ درصد بوده و ۹۳ درصد هم سبوس گیری انجام شده است، بیان کرد: غنی سازی آرد سبب بالابردن ارزش تغذیه ای نان به لحاظ آهن و اسید فولیک می‌شود.

جلوگیری از ورود آردهای بی‌کیفیت استان‌های دیگر به لرستان

وی با تاکید براینکه نباید بگذاریم آردهای بی‌کیفیت استان‌های دیگر وارد لرستان شود، خاطر نشان کرد: در سال ۹۸ از کیفیت این آردها را کنترل کردیم و اجازه ورود این آردها را به استان ندادیم اما متاسفانه در سال ۹۸ سامانه تهیه آرد را آزاد کردند و براین اساس هرکسی می‌تواند آرد خود را از هر جایی که بخواهد تامین کند و این مشکلی است که با آن مواجه ایم.

مقیمی بیان کرد: در کارگروه آرد و نان استان اعلام کردیم که حاضریم کیفیت آردهای وارد شده به استان را در خصوص کیفیت، میزان سبوس و ... را آنالیز کنیم و وضعیت آن را به اداره مربوطه اعلام کنیم.

وی گفت: آرد تولیدی استان را کنترل می کنیم و برای کیفیت آن کلی زحمت کشیده می شود اما متاسفانه آردهای وارداتی این موضوع را خدشه دار می کند.

غنی سازی آرد از شاخص‌های ارزیابی کارخانجات در لرستان است

حجت‌ بیرانوند مدیرکل غله و بازرگانی لرستان در این خصوص به ایسنا گفت: یکی از آیتم‌های ارزیابی، درجه‌بندی و امتیاز دادن به کارخانجات غنی سازی آرد است و چنانچه کارخانه‌ آردی این کار را انجام ندهد علاوه بر اینکه امتیازی کسب نمی‌کند بلکه سهیه‌اش را قطع می‌کنیم.

وی با بیان اینکه برای انجام این کار اهرم تشویقی و تنبیهی لحاظ کردیم تا طرح غنی‌سازی آرد در استان اجرایی شود، افزود: یکی از شاخص‌هایی که ماهانه سهمیه گندم به کارخانجات استان می‌دهیم موضوع غنی سازی آرد است.

مدیرکل غله و بازرگانی لرستان بیان کرد: تلاشمان این است که غنی سازی آرد عملیاتی شود و غذا و دارو میزان سبوس و غنی سازی آرد را اندازه‌گیری و کنترل می‌کند و به ما گزارش می‌دهد.

بیرانوند در خصوص ورود آردهای بی‌کیفیت استان‌های دیگر به لرستان، عنوان کرد: نظارت بر این آردها وظیفه صمت و غذا و داروست و البته یک سری آرد از استان‌های دیگر وارد لرستان می‌شود که ما با این واردات مخالفیم و یک مدت جلوی ورود این آردها گرفته شد اما هجمه‌ای ایجاد شد که دارند انحصار ایجاد می‌کند و این سبب شد که ورود آرد به استان‌ها آزاد شود.

وی با بیان اینکه  آردی که از استان‌های دیگر می‌آید دو حالت دارد یا کیفیت خوبی دارد و یا سبوس زیادی از آن گرفته می‌شود، بیان کرد:گندمی لرستان باکیفیت بوده  و به این لحاظ در کشور مطرح هستیم.

مدیرکل غله و بازرگانی لرستان با اشاره به اینکه گلوتن گندم در استان‌های جنوبی با توجه به موقعیت آب و هوایی آنجا بیشتر از لرستان است، عنوان کرد: احتمال دارد کسی برای تولید نان سنگک از این نوع آرد استفاده شود اما آنچه مشاهده شده این است که سبوس بیشتری از آرد می‌گیرند.

کارخانجات آرد نمی‌توانند بیش از ۱۲ درصد سبوس بگیرند

بیرانوند اضافه کرد: در لرستان محدودیت‌هایی ایجاد کردیم که کارخانجات نمی‌توانند بیش از ۱۲ درصد سبوس بگیرند اما متاسفانه از استان‌های دیگر آرد با ۱۰ درصد تهیه می‌کنند و متاسفانه یک سری دلال در این کار ورود پیدا کردند و از این فرصت استفاده می‌کنند.

وی گفت: اگر اجازه می٬دادند که هر استانی از آرد تولید استان خود استفاده می‌کردند قطعا تولید نان باکیفیت بیشتری انجام می‌شد اما هجمه‌ای ایجاد شد که میگفتند انحصار ایجاد کردید و رقابت را بستید و این مهم منتفی و  منجر به ورود آرد از سایر استان‌ها شد.

مدیرکل شرکت غله و بازرگانی لرستان بیان کرد: نامه‌ای با امضای استاندار به استان‌های همجوار ارسال کردیم که متاسفانه سبوس گیری بالای نورم استاندارد است اما متاسفانه توجهی به این کار نکردند.

بیرانوند یاد آور شد: تا زمانی که خباز می‌تواند آزادانه آرد خود را از استان‌های دیگر تامین کند با همین مشکل مواجه‌ایم و نیاز است سازمان صمت، غله و دانشگاه علوم پزشکی نظارت خود را برای کنترل این مساله بیشتر کنند.

به گزارش ایسنا متخصصان تغذیه بر این باروند که غنی سازی آرد با آهن و اسید فولیک می‌تواند در پیشگیری از بیماری‌های شایع نقش بسیاری داشته باشد. به عنوان مثال کمبود اسید فولیک در ماه اول بارداری که سیستم عصبی جنین در حال شکلگیری است، می‌تواند منجر به بروز ناهنجاری‌های مادرزادی در لوله عصبی شود. غنی سازی آرد با آهن و اسیدفولیک منجر به بهبود میزان شیوع فقر آهن و افزایش ذخایر آن در بدن افراد می‌شود و  این موضوع اهمیت موضوع غنی سازی آرد در لرستان را دو چندان می‌کند.  

انتهای پیام

منبع : خبرگزاری ایسنا


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار استان ها

سه کتاب از سلسله پرسمان‌های دینی دفتر تبلیغات اسلامی منتشر می شود

سه کتاب از سلسله پرسمان‌های دینی دفتر تبلیغات اسلامی منتشر می شود
2020-11-23T21:56:43+03:30
قم- رئیس نمایندگی مرکز ملّی پاسخگویی به سؤالات دینی دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان گفت: سه کتاب از سلسله پرسمان‌های دینی در مرحله ویراستار است که تا پایان سال ۱۳...

ضرورت تخصیص اعتبار برای ساماندهی تپه ازبکی

ضرورت تخصیص اعتبار برای ساماندهی تپه ازبکی
2020-11-23T20:53:21+03:30
سرپرست معاونت میراث فرهنگی البرز گفت: امسال برای کاخ مروارید ۲۵۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده بود که فکر نمی‌کنم آن هم تخصیص یافته است.

کرونا ۱۸ قربانی دیگر در یزد گرفت

کرونا ۱۸ قربانی دیگر در یزد گرفت
2020-11-23T20:36:44+03:30
یزد ـ معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی یزد از فوت ۱۸ نفر دیگر در یزد طی ۲۴ ساعت گذشته بر اثر ابتلا به کرونا خبر داد.

کرونایی ۱۸ قربانی دیگر در یزد گرفت

کرونایی ۱۸ قربانی دیگر در یزد گرفت
2020-11-23T20:23:22+03:30
یزد ـ معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی یزد از فوت ۱۸ نفر دیگر در یزد طی ۲۴ ساعت گذشته بر اثر ابتلا به کرونا خبر داد.

کمبود شدید کپسول اکسیژن در بانک امانات تجهیزات پزشکی هلال احمر

کمبود شدید کپسول اکسیژن در بانک امانات تجهیزات پزشکی هلال احمر
2020-11-23T19:06:41+03:30
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با اشاره به کمبود تجهیزاتی مانند کپسول اکسیژن در بانک امانات تجهیزات پزشکی هلال احمر، بیان کرد: اکسیژن به عنوان نیاز او...

بیمارستان ۲۲۰ تختخوابی نقده سال آینده افتتاح می‌شود

بیمارستان ۲۲۰ تختخوابی نقده سال آینده افتتاح می‌شود
2020-11-23T19:03:26+03:30
ارومیه - استاندار آذربایجان غربی گفت: بیمارستان ۲۲۰ تختخوابی نقده در صورت تأمین اعتبار لازم سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

بیمارستان ۲۲۰ تختخوابی نقده سال آینده افتتاح می شود

بیمارستان ۲۲۰ تختخوابی نقده سال آینده افتتاح می شود
2020-11-23T18:50:04+03:30
ارومیه - استاندارآذربایجان غربی گفت: بیمارستان ۲۲۰ تختخوابی نقده در صورت تامین اعتبار لازم سال آینده به بهره برداری می رسد.

هیچ گونه کمبودی در تولید گوشت مرغ آذربایجان غربی وجود ندارد

هیچ گونه کمبودی در تولید گوشت مرغ آذربایجان غربی وجود ندارد
2020-11-23T18:36:44+03:30
ارومیه -رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: نظارت بر نحوه توزیع و عرضه کالاهای اساسی تنظیم بازار توسط دستگاه های ذی ربط در استان باید بیش از پیش تش...

نتیجه انتخابات هیات مدیره خانه مطبوعات استان قم مشخص شد

نتیجه انتخابات هیات مدیره خانه مطبوعات استان قم مشخص شد
2020-11-23T18:23:23+03:30
قم- نتیجه انتخابات پنج عضو هیات مدیره و دو بازرس خانه مطبوعات استان قم مشخص شد.

هیچ گونه کمبودی در تولید گوشت مرغ استان وجود ندارد

هیچ گونه کمبودی در تولید گوشت مرغ استان وجود ندارد
2020-11-23T18:23:23+03:30
ارومیه -رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: نظارت بر نحوه توزیع و عرضه کالاهای اساسی تنظیم بازار توسط دستگاه های ذی ربط در استان باید بیش از پیش تش...

حضور جهادی طلاب در عرصه خدمت به بیماران کرونایی/‌طلاب ‌برای غسل متوفیان کرونایی همچون فرشته ‌وارد میدان شدند

 حضور جهادی طلاب در عرصه خدمت به بیماران کرونایی/‌طلاب ‌برای غسل متوفیان کرونایی همچون فرشته ‌وارد میدان شدند
2020-11-23T17:50:01+03:30
گروه استان‌ها_ دبیر ستاد حوزوی بحران و حوادث غیرمترقبه گفت: فرشته نجات، طلبه‌های ما بودند که شاید تاکنون هیچ مرده‌ای را غسل نداده بودند اما به خاطر انجام تک...

۱۴ بیمار کرونایی در استان سمنان فوت کردند

۱۴ بیمار کرونایی در استان سمنان فوت کردند
2020-11-23T16:50:03+03:30
سمنان- بنا به اعلام دانشگاه‌های علوم پزشکی سمنان و شاهرود طی ۲۴ ساعت اخیر ۱۴ بیمار کرونایی در سطح استان جان خود را از دست دادند.

حق‌آبه برای همه کشاورزان منطقه سیستان در نظر گرفته شد

 حق‌آبه برای همه کشاورزان منطقه سیستان در نظر گرفته شد
2020-11-23T16:56:40+03:30
گروه استان‌ها ـ رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: حق آبه کشاورزی برای همه کشاورزان منطقه سیستان در طرح ۴۶ هزار هکتاری در نظر گرفته شده است.

رئیس سازمان بسیج کارگران: اولویت اصلی سازمان بسیج کارگری تسهیل در تولید و رفع موانع است

 رئیس سازمان بسیج کارگران: اولویت اصلی سازمان بسیج کارگری تسهیل در تولید و رفع موانع است
2020-11-23T16:56:40+03:30
گروه استان‌ها ـ رئیس سازمان بسیج کارگران و کارخانجات کشور گفت: در بخش تولید اولویت اصلی سازمان بسیج کارگری تسهیل در تولید و رفع موانع پیش روی تولید با ایجاد...

واکنش عضو کمیسیون اقتصادی مجلس به کاهش پرداخت تسهیلات بانکی در کردستان/این وضعیت ‌هیچ ربطی به تحریم ندارد

 واکنش عضو کمیسیون اقتصادی مجلس به کاهش پرداخت تسهیلات بانکی در کردستان/این وضعیت ‌هیچ ربطی به تحریم ندارد
2020-11-23T16:56:39+03:30
گروه استان‌ها-گزارش منتشره بانک مرکزی از کل مانده تسهیلات و سپرده‌های ریالی و ارزی بانک‌ها و مؤسسات اعتباری به تفکیک استان در پایان مرداد ۹۹ نسبت به سال ۹۶ ...

باند کلاهبرداری شرکت‌های هرمی در رامسر منهدم شد/دستگیری ۱۲ متهم ‌باند گلدکوئیست

 باند کلاهبرداری شرکت‌های هرمی در رامسر منهدم شد/دستگیری ۱۲ متهم ‌باند گلدکوئیست
2020-11-23T16:56:39+03:30
گروه استان‌ها ـ جانشین فرمانده انتظامی مازندران از انهدام باند کلاهبرداری شرکت‌های هرمی و دستگیری ۱۲ متهم خبر داد.

مرگ بچه ۹ ساله در آتش سوزی منزل به دلیل اختلاف مالی

مرگ بچه ۹ ساله در آتش سوزی منزل به دلیل اختلاف مالی
2020-11-23T16:36:48+03:30
شیراز - اختلاف مالی بین ۲ نفر در یکی از روستاهای شیراز، منجر به آتش زدن خانه و مرگ یک کودک ۹ ساله شد.

اصفهان| نامه سرگشاده باشگاه ذوب‌آهن به وزیر ورزش/ در صورت تکرار اشتباهات داوری از لیگ کناره‌گیری می‌کنیم

 اصفهان| نامه سرگشاده باشگاه ذوب‌آهن به وزیر ورزش/ در صورت تکرار اشتباهات داوری از لیگ کناره‌گیری می‌کنیم
2020-11-23T16:43:23+03:30
گروه استان‌ها- باشگاه ذوب‌آهن در نامه‌ای به وزیر ورزش و جوانان تهدید به کناره‌گیری از لیگ برتر در صورت تکرار اشتباهات داوری عیله تیم فوتبال این باشگاه کرد.

شرایط ‌حرم مطهر رضوی برای زائران در دوره جدید اعمال محدودیت‌های کرونایی/تشدید محدودیت‌ها در حرم مطهر

 شرایط ‌حرم مطهر رضوی برای زائران در دوره جدید اعمال محدودیت‌های کرونایی/تشدید محدودیت‌ها در حرم مطهر
2020-11-23T16:43:22+03:30
گروه استان‌ها-براساس اعلام روابط عمومی آستان قدس رضوی، محدودیت‌ها در حرم منور رضوی تشدید می‌شود.

۹۱ راس دام سبک در استان فارس تلف شدند

۹۱ راس دام سبک در استان فارس تلف شدند
2020-11-23T16:23:26+03:30
شیراز - رئیس اداره دامپزشکی شهرستان استهبان گفت: ۹۱ راس دام سبک به دلیل مسمومیت در این شهرستان تلف شده است.

بچه‌های قوزی و عینکی؛ حاصل ناآگاهی از مسائل ارگونومیکی

بچه‌های قوزی و عینکی؛ حاصل ناآگاهی از مسائل ارگونومیکی
2020-11-23T15:46:40+03:30
تغییر سبک زندگی، کم تحرکی، خانه نشینی و مشکلات جسمی، روحی و روانی و فضای آموزشی متفاوت از دستاوردهای کووید ۱۹ است که این روزها در میان خانواده‌ها و به ویژه آ...

تشدید محدودیت‌ها در بارگاه ملکوتی امام رضا(ع)

تشدید محدودیت‌ها در بارگاه ملکوتی امام رضا(ع)
2020-11-23T15:43:27+03:30
مشهد ـ روابط عمومی آستان قدس رضوی در اطلاعیه ای ضمن عذرخواهی از زائران حرم رضوی، اعلام کرد که به صورت موقت و تا رفع شرایط حاد کنونی، محدودیت‌ها در حرم مطهر ر...

لزوم افزایش نقاهتگاه‌های زنجان

لزوم افزایش نقاهتگاه‌های زنجان
2020-11-23T15:33:30+03:30
معاون بهداشت دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان گفت: با توجه به افزایش شناسایی بیماران کرونایی با تست سریع کرونا در استان برای پیشگیری از ابتلای سایر افراد خانوا...

برای مرمت میراث ۹ هزار ساله ازبکی پول نداریم!

برای مرمت میراث ۹ هزار ساله ازبکی پول نداریم!
2020-11-23T15:33:30+03:30
سرپرست معاونت میراث فرهنگی البرز گفت: امسال برای کاخ مروارید ۲۵۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده بود که فکر نمی‌کنم آن هم تخصیص یافته است.

توقف عروسی و بازداشت داماد در شهرستان مارگون

توقف عروسی و بازداشت داماد در شهرستان مارگون
2020-11-23T15:33:29+03:30
رئیس دادگاه عمومی مارگون گفت: در راستای مصوبه ستاد ملی کرونا مبنی بر رعایت پروتکل های بهداشتی و پیشگیری از ازدحام جمعیتی در برنامه های عروسی و عزاداری در یکی...

وجود فلزات سنگین در آب برخی شهرها و روستاها از چالش های استان کرمان است

وجود فلزات سنگین در آب برخی شهرها و روستاها از چالش های استان کرمان است
2020-11-23T15:33:28+03:30
معاون عمرانی استاندار کرمان گفت: در ۱۰ شهر با ۱۱۹ هزار نفر جمعیت و ۱۶۸ روستا با ۵۲ هزار نفر جمعیت آب با شوری زیاد داریم و در بحث فلزات سنگین نیز ۱۹ شهر و ۵۹۲...

تصمیم‌گیری برای مرغ 35 هزار تومانی در کرمانشاه

تصمیم‌گیری برای مرغ 35 هزار تومانی در کرمانشاه
2020-11-23T15:33:28+03:30
مرغ 35 و 36 هزار تومانی این روزها در صدر اخبار است. کمبود نهاده‌های دامی و افزایش قیمت آن از یک سو و کاهش تولید به دلیل عدم صرفه اقتصادی برای مرغداران از سوی...

رسانه ها مردم را با کرونا تنها نگذارند/ پیگیر تردد خبرنگاران هستیم

رسانه ها مردم را با کرونا تنها نگذارند/ پیگیر تردد خبرنگاران هستیم
2020-11-23T15:33:27+03:30
مدیرکل ارشاد اسلامی گیلان، از رسانه ها خواست مردم را در این ایام تنها نگذارند و اضافه کرد: رسانه ها وظیفه اقناع سازی مردم را بر عهده دارند، زیرا در روزهای کر...

جریمه دوربین‌های ثبت تخلف از امروز اعمال می‌شود

جریمه دوربین‌های ثبت تخلف از امروز اعمال می‌شود
2020-11-23T15:33:27+03:30
رئیس پلیس راهور گیلان با بیان اینکه تاکنون ۱۵۸ فقره جریمه برای تردد خودروها با پلاک غیربومی در هفت شهر قرمز و نارنجی ثبت شده، گفت: ترددهای غیر ضرور کم شده، ف...

راهکارهای عبور از وضعیت قرمز کرونایی در عنبرآباد

راهکارهای عبور از وضعیت قرمز کرونایی در عنبرآباد
2020-11-23T15:33:26+03:30
فرماندار عنبرآباد گفت: با توجه به اینکه وضعیت این شهرستان مجدد قرمز اعلام شده لذا با برگزار کنندگان مراسمات جشن و عزا برخورد قانونی می شود.