میرنیوز

نفع عمومی بزرگ‌ترین معادن طلای خاورمیانه چیست؟/ حقوق مالکانه‌ای ‌‌که به حساب استان‌ها واریز نمی‌شو‌د!

 نفع عمومی بزرگ‌ترین معادن طلای خاورمیانه چیست؟/ حقوق مالکانه‌ای ‌‌که به حساب استان‌ها واریز نمی‌شو‌د! 2023-11-11T06:03:18+03:30

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ارومیه، معدن و استحال مواد معدنی در هر نقطه که ممکن باشد و بتوان از این مناطق بهره‌برداری اصولی انجام داد، به عنوان فرصت اشتغال، سرمایه‌گذاری و رشد و توسعه اقتصادی شناخته می‌شود و دولت‌ها با توان خود یا با استفاده از ظرفیت‌های بخش خصوصی به دنبال بهره‌برداری از این نعمات برمی‌آیند.

در کشورمان نیز به دلیل شرایط خاص منطقه، وجود معادن مختلف در حوزه‌های سنگ، طلا، انواع کانی‌جات و نیز انرژی اتمی به وفور اطلاع‌رسانی شده و شرایط مناسب برای استحصال این منابع نیز وجود دارد، تا جایی که بزرگترین معادن طلای خاورمیانه در کشور ما و در شهرستان تکاب از توابع آذربایجان‌غربی نیز در طول چندین سال فعالیت خود نشان داده‌اند که ظرفیت معادن این منطقه بالاتر از سایر نقاط است.

اما آنچه در این میان هم است و باید مورد توجه متولیان امر معدن قرار گیرد، بهره‌وری مناسب و البته برخورداری مردم بومی و اهالی مناطق درگیر با معادن از این نعمت‌ها است که باید به عنوان فرصت دیده شوند و در برابر تهدیدات موجود زیست محیطی و انسانی، نسبت به تامین زندگی آن‌ها و نیز اختصاص سهم مناطق معدنی از درآمد معادن مورد توجه باشد.

آذربایجان غربی ,

بر اساس قانون معادن، باید علاوه بر تخصیص 15 درصد سهم دولت از معادن به مناطق مورد تهدید، یک درصد هم به عنوان حق آلایندگی معادن به روستاها و مناطق هدف در این حوزه اختصاص یابد تا برای محرومیت‌زدایی از مناطق دارای معادن استفاده شود.

اما متاسفانه همواره و در طول سالیان مختلف شاهد این امر هستیم که نه تنها این مبالغ به استان و مناطق دارای معدن تخصیص نیافته، بلکه حتی برخی افراد چه حقیقی و چه حقوقی به دلیل پیگیری و مطالبه برای رسیدن به حقوق قانونی روستاها و اهالی این مناطق شامل قهر مدیران نیز شده‌اند!

* حق مالکانه معادن باید به حساب استان‌ها واریز شود

31 اردیبهشت ماه 1401 و در جریان سفر هیات دولت به آذربایجان‌غربی، خبرنگار تسنیم در نشست خبری پایان سفر آیت‌الله رئیسی خواستار روشنگری در خصوص حقوق مالکانه معادن شد که رئیس‌جمهور در پاسخ به این سوال، خاطرنشان کرد: دولت از سرمایه‌گذاری در معادن استان حمایت می‌کند و از سوی دیگر وضعیت پروانه‌های صادر شده اما راکد را در حوزه معادن ساماندهی خواهد کرد. در ماه‌های سپری شده از استقرار استاندار جدید با همکاری وزارت صمت سرمایه‌گذاری خوب و قابل توجهی در معادن استان انجام و به بخش خصوصی میدان داده شده تا فعالیت‌های خود را در معادن آذربایجان غربی گسترش دهد.

آیت‌الله رئیسی تاکید کرد: حق مالکانه معادن هر استان باید در مسیر توسعه همان استان هزینه شود. حق مالکانه تاکنون به حساب‌های خزانه در تهران واریز می‌شده است، اما در قانون بودجه 1401 مقرر شده که صندوق توسعه و پیشرفت در همه استان‌ها تاسیس شود و حق مالکانه معادن محل تامین بخشی از منابع این صندوق باشد. درآمدهای حاصل از فروش اموال مازاد دولت نیز بخش دیگری از منابع این صندوق را تامین خواهد کرد.

* سرنوشت نامعلوم صندوق توسعه و پیشرفت در آذربایجان‌غربی

پس از تاکید رسمی بالاترین مقام اجرایی در کشور و اشاره  به لزوم پرداخت حقوق دولتی معادن به حساب صندوق توسعه و پیشرفت در هر استان برای هزینه‌کرد در همان استان، پس از گذشت چند ماه و به دنبال پیگیری‌های مکرر تسنیم در مقامات و مسئولان دولتی و نظارتی، این بار بازرس کل آذربایجان‌غربی نامه‌ای خطاب به مدیران دستگاه‌های اجرایی نوشت که در زمینه تشکیل این صندوق هیچ اقدامی انجام نشده و خواستار بررسی و تعیین تکلیف موضوع از سوی اداره کل صنعت، معدن و تجارت شد.

آذربایجان غربی ,

هرچند تاریخ این نامه بازرس کل استان مردادماه 1401 بود، اما اکنون و پس از گذشت بیش از 15 ماه از نامه و بیش از 18 ماه از سفر رئیس جمهور به آذربایجان‌غربی، تشکیل صندوق توسعه و پیشرفت و بازگشت حقوق دولتی معادن به حساب خزانه استان در هاله‌ای از ابهام قرار دارد و همچنان اهالی مناطق معدن‌خیز به عنوان مردمی کم‌برخوردار شناخته می‌شوند.

* مطالبه عمومی امام جمعه تکاب و بی‌نتیجه ماندن پیگیری‌ها

این امر موجب شد تا در بهمن ماه 1401، امام جمعه شهرستان تکاب نیز در مطالبه عمومی و در تریبون نماز جمعه این شهر، خواستار پرداخت حقوق دولتی و قانونی معادن شود و از مسئولان استانی و کشوری بخواهد تا در این زمینه چاره‌اندیشی کنند تا مردم روستاهای معدنی تکاب از مشکلات موجود فارغ شوند.

* مطالبه‌گری‌های مردمی و پیگیری‌های رسمی در خصوص معادن بی‌نتیجه مانده است

معاون مطالبه‌گری و امور دستگاه‌های حاکمیتی ستاد امر به معروف و نهی از منکر آذربایجان‌غربی، در این زمینه با اشاره به انجام مطالبه‌گری از سوی مجموعه‌ها و تشکل‌های مردمی به منظور رسیدن به حقوق قانونی معادن به ویژه در معادن طلای تکاب، اظهار داشت: متاسفانه در حوزه معادن استان نظارت و ورود جدی و قابل توجهی از سوی مسئولان انجام نشده و تنها به ارائه مباحث در جلسات و بی نتیجه بودن مطالبات مردمی می‌انجامد. توجه ویژه دولت‌ها به موضوع فروش نفت و فرآورده‌های معدنی به صورت خام موجب شده تا بخش‌های دارای این نعمت از چرخه توسعه عقب مانده باشند.

آذربایجان غربی ,

حجت‌الاسلام ابوذر خدایی، عنوان کرد: متاسفانه دولت‌ها اعتقادی به خارج کردن معادن از چرخه خام‌فروشی و حرکت به سمت فرآوری محصولات معدنی ندارند و با وجود پیگیری‌ها و تاکیدات مطالبه‌گری بر این موضوع، همچنان شاهد خام‌فروشی و در نتیجه بی بهره ماندن مردم از این نعمات هستیم. ایجاد صنایع تبدیلی و پایین دست در بخش معدن عامل کاهش و حذف بیکاری در مناطق مختلف است که باید مورد توجه باشد.

وی گفت: عدم اجرای درست قوانین مصرّح مجلس شورای اسلامی نیز عاملی برای نارضایتی عمومی در مناطق معدن‌خیز شده، به عنوان مثال بر اساس قانون معادن، باید حقوق دولتی و هزینه‌کرد آن به میزان 15 درصد و یک درصد آلایندگی به همراه حقوق اجتماعی در روستا و مناطق هدف در موضوع استحصال معادن پرداخت شود که محرومیت شهرستان‌های دارای معادن حاکی از عدم اجرای صحیح قانون و عدم نظارت کافی در این موضوع است.

* صدور دستور احیای معادن راکد در آذربایجان‌غربی

این در حالی است که استاندار آذربایجان‌غربی به عنوان رئیس شورای معادن استان، در 30 شهریورماه دستور بررسی و رسیدگی به وضعیت معادن راکد در استان را صادر کرد و خاطرنشان کرد: باید زمینه احیای معادن به عنوان یکی از مهمترین پیشران‌های توسعه استان فراهم شود تا شاهد اشتغال بیشتر این بخش باشیم. باید عارضه یابی شود که دلیل راکد ماندن برخی معادن در استان چیست.

آذربایجان غربی ,

محمدصادق معتمدیان، با اعلام حمایت از معدن‌داران بیان داشت: از امروز مانع یابی رکود معادن استان باید دستور کار کارگروه معادن باشد تا بتوانیم با احیای این معادن زمینه اشتغال بیشتری ایجاد کرد.

وی ادامه داد: خام فروشی یکی از مباحث جدی در عقب ماندگی بخش معدن است، بنابراین باید فرآوری محصولات معدنی در استان به دستور کار اضافه شود و مورد سنجش و پایش قرار گیرد. فرآوری محصولات و استخراجی‌های معدن می‌تواند ضمن ایجاد شغل بیشتر باعث ارتقای سطح سرمایه‌گذاری در منطقه شود و همین موجب کمک به مردم منطقه می‌شود.

* دریافت پروانه بهره‌برداری 28 معدن در سال‌جاری

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی، با اشاره به اهمیت معادن و نیز معدن‌خیز بودن مناطق مختلف استان، گفت: از ابتدای سال‌جاری تا پایان مهرماه، 28 معدن جدید با اخذ پروانه بهره برداری جهت استخراج و بهره برداری انواع مواد معدنی از معادن تازه تاسیس استان وارد چرخه تولیدی شدند.

عبدالحمید سرتیپی عنوان کرد: با بهره برداری از این 28 معدن، سالانه بیش از 768 هزار تن انواع مواد معدنی از این معادن استخراج خواهد شد که جهت بهره برداری از این معادن، 764 میلیارد و 49 میلیون ریال سرمایه‌گذاری انجام و زمینه اشتغال مستقیم برای 169 نفر فراهم شده است.

آذربایجان غربی ,

وی ابراز داشت: در حال حاضر در آذربایجان‌غربی 559 معدن دارای پروانه بهره برداری معتبر با ذخیره قطعی یک میلیارد و 213 میلیون و 869 هزار تن انواع مواد معدنی، و با ظرفیت استخراج سالانه نزدیک به 19 میلیون و 86هزار تن وجود دارد که برای بهره برداری از این معادن بیش از 8 هزار و 320 میلیارد ریال سرمایه گذاری انجام شده و زمینه اشتغال مستقیم در این معادن برای 5 هزار و 450 نفر مهیا شده است.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی، در پایان تصریح کرد:  در حال حاضر در سطح استان، 239 محدوده اکتشافی در حال انجام عملیات پی جویی و اکتشافی بوده و همچنین 26 معدن دارای گواهی کشف هستند که در حال تکمیل ماشین آلات در سر معادن برای بهره برداری از این معادن هستند که در شرف استخراج و ورود به چرخه تولید انواع مواد معدنی می‌باشند.

* پیگیر احقاق حقوق معادن هستیم

خبرنگار تسنیم در جریان نشست خبری بازرس کل قضائی آذربایجان‌غربی، به منظور به پاسخ مشخص در خصوص دلایل عدم رسیدگی دقیق به موضوع حقوق معادن در آذربایجان‌غربی و به ویژه معادن طلای تکاب، موضوع حقوق دولتی معادن را مطرح کرد که این مسئول پاسخ‌ای جالبی ارائه داد.

روح‌الله محبوبی، با اشاره به پیگیری حقوق قانونی معادن به ویژه معادن طلای تکاب، اظهار داشت: با وجود اینکه بزرگترین معادن طلای خاورمیانه در آذربایجان‌غربی قرار دارند، اما متاسفانه تاثیر این معادن بر استان را نمی‌بینیم و این امر نیازمند پیگیری و رسیدگی ویژه است.

آذربایجان غربی ,

وی گفت: دستگاه‌های نظارتی و سازمان بازرسی در این خصوص ورود کرده‌اند و امیدواریم شاهد بهبود وضعیت و دریافت حقوق قانونی معادن باشیم.

بازرس کل قضائی آذربایجان‌غربی، البته در این زمینه، اشاره‌ای به شرایط موجود در معادن طلای استان نیز داشت و خاطرنشان کرد: امیدواریم بهره‌برداری از فاز دوم معدن طلای زرشوران موجب تاثیرات مثبت بر استان و کشور باشد که این امر با پرداخت حقوق قانونی محقق خواهد شد.

وی تاکید کرد: در معدن طلای آق‌دره تکاب که در اختیار بخش خصوصی قرار دارد، برخی تخلفات گزارش شده که در دست بررسی بوده و به محض رسیدن به نتایج برخورد لازم انجام می‌شود.

با توجه به اهمیت بازگشت حقوق دولتی معادن به ویژه معادن طلا به استان و منطقه اکتشاف معدنی، به نظر می‌رسد دستگاه‌های نظارتی و اجرایی باید به صورت هماهنگ و متحد نسبت به حل این مشکل ورود جدی داشته و بیش از این در زمینه از دست رفتن بیت‌المال و حقوق مردم ساکن در مناطق معدن‌خیز تعلل نداشته باشند.

در صورتی که این امر محقق نشود و حقوق دولتی معادن همچنان در اختیار استان قرار نگیرد، می‌توان در آینده بار دیگر شاهد مشکلاتی از سوی ساکنان مناطق معدنی در قبال معدنکاران و محدوده‌های معدنی شد که در گذشته بارها رخ داده و موجب بروز مشکلات و مختلف شدن خدمات‌دهی در این محدوده‌ها شده است.

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار استان ها

شناسایی پیکر شهید ‌«رضا عباسی»‌/ کرمانشاه میزبان پیکر هفتمین شهید مدافع حرم + اینفوگرافی

 شناسایی پیکر شهید ‌«رضا عباسی»‌/ کرمانشاه میزبان پیکر هفتمین شهید مدافع حرم + اینفوگرافی
2023-11-28T16:19:26+03:30
معاون هماهنگ‌کننده سپاه حضرت نبی‌اکرم(ص) استان کرمانشاه گفت: پیکر شهید مدافع حرم «رضا عباسی» همراه هفت شهید دیگر بعد از سال‌ها شناسایی شده و به وط...

ایران ۵ برابر نرخ جهانی فرونشست دارد/بیشترین فرونشست در استان کرمان

 ایران ۵ برابر نرخ جهانی فرونشست دارد/بیشترین فرونشست در استان کرمان
2023-11-28T16:19:26+03:30
دبیرکل ژئودوزی و نقشه‌برداری زمینی سازمان نقشه‌برداری کشور گفت: ایران ۵ برابر نرخ جهانی فرونشست دارد.

حفاظت از ۳۵ هزار اثر تاریخی ایران با ۲ هزار نیرو!

 حفاظت از ۳۵ هزار اثر تاریخی ایران با ۲ هزار نیرو!
2023-11-28T16:19:25+03:30
فرمانده یگان حفاظت میراث‌ فرهنگی گفت: در کشور ۲ هزار نیرو برای حفاظت از آثار تاریخی داریم و به حدی با کمبود امکانات و وسایل نقلیه مواجه‌ایم که برخی از همکار...

پیکر پاک نخستین شهید مدافع حرم استان گلستان به کشور بازگشت + عکس و اینفوگرافی

 پیکر پاک نخستین شهید مدافع حرم استان گلستان به کشور بازگشت + عکس و اینفوگرافی
2023-11-28T15:25:56+03:30
پیکر پاک شهید مدافع حرم «غلامعلی تولی» با تلاش پاسداران سرافراز انقلاب اسلامی تفحص و به میهن بازگشت.

پیکر شهید مدافع حرم "الیاس چگینی" در سوریه شناسایی شد + اینفوگرافی

 پیکر شهید مدافع حرم "الیاس چگینی" در سوریه شناسایی شد + اینفوگرافی
2023-11-28T15:25:55+03:30
پیکر مطهر شهید مدافع حرم الیاس چگینی در عملیات تفحص در سوریه کشف و شناسایی شد و پیکر وی پس از ۸ سال انتظار به آغوش خانواده‌اش بازگشت.

فرمانده مرزبانی کشور: هیچ مشکلی امنیتی در مرز ایران و آذربایجان نداریم

 فرمانده مرزبانی کشور: هیچ مشکلی امنیتی در مرز ایران و آذربایجان نداریم
2023-11-28T15:25:55+03:30
فرمانده مرزبانی انتظامی کشور با بیان اینکه هیچ مشکل امنیتی در مرز ایران و آذربایجان نداریم، گفت: مرزبانان غیور کشور ما چشمان بیدار نظام مقدس ایران اسلامی بر...

گیلان در انتظار دلاورمردی عاشق/ پیکر شهید مدافع حرم «‌محمدرضا یعقوبی» شناسایی شد + اینفوگرافی

 گیلان در انتظار دلاورمردی عاشق/ پیکر شهید مدافع حرم «‌محمدرضا یعقوبی» شناسایی شد + اینفوگرافی
2023-11-28T15:25:54+03:30
پیکر مطهر شهید مدافع حرم «‌محمدرضا یعقوبی» که به تازگی با آزمایش DNA در مرکز ژنتیک نور دانشگاه علوم پزشکی بقیه‌الله سپاه شناسایی شده است، به گیلان...

پیکر پاک نخستین شهید مدافع حرم استان گلستان به کشور بازگشت + عکس

 پیکر پاک نخستین شهید مدافع حرم استان گلستان به کشور بازگشت + عکس
2023-11-28T14:32:38+03:30
پیکر پاک شهید مدافع حرم «غلامعلی تولی» با تلاش پاسداران سرافراز انقلاب اسلامی تفحص و به میهن بازگشت.

۲ میلیون مترمکعب روان آب به مخزن سد شمیل هرمزگان وارد شد

 ۲ میلیون مترمکعب روان آب به مخزن سد شمیل هرمزگان وارد شد
2023-11-28T14:19:16+03:30
مدیر گروه بهره برداری و نگهداری از تاسیسات آبی شرکت آب منطقه‌ای هرمزگان گفت: طی اولین بارندگی‌های پاییزی در استان هرمزگان ۲ میلیون مترمکعب روان آب ناشی از ب...

پیکر پاک نخستین شهید مدافع حرم استان گلستان به کشور بازگشت

 پیکر پاک نخستین شهید مدافع حرم استان گلستان به کشور بازگشت
2023-11-28T14:19:15+03:30
پیکر پاک شهید مدافع حرم «غلامعلی تولی» با تلاش پاسداران سرافراز انقلاب اسلامی تفحص و به میهن بازگشت.

گیلان در انتظار دلاورمردی عاشق/ پیکر شهید مدافع حرم «‌محمدرضا یعقوبی» شناسایی شد

 گیلان در انتظار دلاورمردی عاشق/ پیکر شهید مدافع حرم «‌محمدرضا یعقوبی» شناسایی شد
2023-11-28T14:19:13+03:30
پیکر مطهر شهید مدافع حرم «‌محمدرضا یعقوبی» که به تازگی با آزمایش DNA در مرکز ژنتیک نور دانشگاه علوم پزشکی بقیه‌الله سپاه شناسایی شده است، به گیلان...

تاخیر ۲ ماهه در تحویل کتا‌ب‌های درسی دانش‌آموزان در قوچان

 تاخیر ۲ ماهه در تحویل کتا‌ب‌های درسی دانش‌آموزان در قوچان
2023-11-28T14:05:55+03:30
با گذشت دو ماه از آغاز مدارس هنوز دانش‌آموزان رشته تجربی یکی از مدارس شهرستان قوچان کتاب‌های درس خود را دریافت نکرده‌اند که این امر سبب اعتراض والدین شد، ام...

ناوگروه صلح و دوستی نیروی دریایی عمان در بندرعباس پهلو گرفت

 ناوگروه صلح و دوستی نیروی دریایی عمان در بندرعباس پهلو گرفت
2023-11-28T14:05:54+03:30
ناوگروه صلح و دوستی نیروی دریایی عمان، همزمان با فرارسیدن ۷ آذر سالروز نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران، با استقبال رسمی فرماندهان نیروی دریایی...

شبکه قاچاق دام زنده قاچاق در هرمزگان متلاشی شد

 شبکه قاچاق دام زنده قاچاق در هرمزگان متلاشی شد
2023-11-28T13:52:46+03:30
رئیس کل دادگستری هرمزگان از توقیف محموله بزرگ دام زنده قاچاق در شهرستان بندرلنگه خبر داد.

تاخیر ۲ ماهه در تحویل کتا‌های درسی دانش‌آموزان در قوچان

 تاخیر ۲ ماهه در تحویل کتا‌های درسی دانش‌آموزان در قوچان
2023-11-28T13:52:44+03:30
با گذشت دو ماه از آغاز مدارس هنوز دانش‌آموزان رشته تجربی یکی از مدارس شهرستان قوچان کتاب‌های درس خود را دریافت نکرده‌اند که این امر سبب اعتراض والدین شد، ام...

رئیس سازمان اورژانس: ۳ هزار دستگاه آمبولانس فرسوده داریم

 رئیس سازمان اورژانس: ۳ هزار دستگاه آمبولانس فرسوده داریم
2023-11-28T13:52:44+03:30
رئیس سازمان اورژانس با بیان اینکه ۳ هزار دستگاه آمبولانس فرسوده در سطح کشور وجود دارد،گفت برای جایگزینی این آمبولانس‌ها علاوه بر تامین بودجه توسط دولت، ضرور...

علت افزایش قیمت گاز مایع در کاشان چیست؟

 علت افزایش قیمت گاز مایع در کاشان چیست؟
2023-11-28T13:39:30+03:30
رئیس شرکت پخش فرآورده‌های نفتی ناحیه کاشان علت افزایش قیمت گاز مایع در کاشان را تشریح کرد.

تعادل ۴۳۰ هزار میلیاردی سرمایه‌گذاری در مناطق آزاد/ تعارضات ‌مناطق آزاد برای همیشه رفع می‌شود

 تعادل ۴۳۰ هزار میلیاردی سرمایه‌گذاری در مناطق آزاد/ تعارضات ‌مناطق آزاد برای همیشه رفع می‌شود
2023-11-28T13:39:28+03:30
دبیر شورای عالی مناطق آزاد گفت: کرد: در ۶ ماهه اول سال جاری ۴۳۰ هزار میلیارد تومان تعادل سرمایه گذاری در مناطق آزاد کشور برقرار شده است.

قاتل شهیدان "سپیدرو" و "کاظمی" به دار مجازات آویخته شد

 قاتل شهیدان "سپیدرو" و "کاظمی" به دار مجازات آویخته شد
2023-11-28T13:12:36+03:30
معاون حقوقــی فرماندهی انتظامی استان خوزستان از اجرای حکم اعدام قاتل شهیدان والامقام "سپیدرو" و "کاظمی" خبر داد.

پیکر شهید مدافع حرم "الیاس چگینی" در سوریه شناسایی شد

 پیکر شهید مدافع حرم "الیاس چگینی" در سوریه شناسایی شد
2023-11-28T13:12:36+03:30
پیکر مطهر شهید مدافع حرم الیاس چگینی در عملیات تفحص در سوریه کشف و شناسایی شد و پیکر وی پس از ۸ سال انتظار به آغوش خانواده‌اش بازگشت.

سوزن اشتغال‌زایی در سوادکوه فقط بر حوزه صنعت می‌کوبد/ فولاد جایگزین کُک‌سازی!

 سوزن اشتغال‌زایی در سوادکوه فقط بر حوزه صنعت می‌کوبد/ فولاد جایگزین کُک‌سازی!
2023-11-28T12:59:18+03:30
شکست طرح و وعده ساخت کارخانه کُک‌سازی سوادکوه، حالا وعده ساخت کارخانه فولاد پیش چشمان مردم قرار گرفته تا امیدی دوباره برای اشتغال‌زایی باشد.

خلبان طالب‌زاده: امپراطوری رسانه‌ای در اولویت دشمنان قرار دارد

 خلبان طالب‌زاده: امپراطوری رسانه‌ای در اولویت دشمنان قرار دارد
2023-11-28T11:52:27+03:30
معاون هماهنگ کننده نیروی هوایی ارتش گفت: امروز جنگ و امپراطوری رسانه‌ای در اولویت دشمنان قرار دارد و آنها از طریق رسانه و فضای مجازی، روی ذهن و ادراک کشور‌ه...

وضعیت نامطلوب ترمینال خارجی فرودگاه شیراز

 وضعیت نامطلوب ترمینال خارجی فرودگاه شیراز
2023-11-28T11:52:26+03:30
معاون هماهنگی امور زائرین و گردشگری استانداری فارس وضعیت نامطلوب ترمینال خارجی فرودگاه شیراز، گفت: ۲۰ ایراد در ترمینال خارجی این فرودگاه شناسایی شد، در سفر ...

۹۹ درصد ‌اراضی منابع طبیعی و ۲۳ درصد ‌اراضی کشاورزی ‌ایلام سنددار شد‌

 ۹۹ درصد ‌اراضی منابع طبیعی و ۲۳ درصد ‌اراضی کشاورزی ‌ایلام سنددار شد‌
2023-11-28T11:52:24+03:30
رئیس کل دادگستری ‌ایلام گفت: به منظور پیشگیری از هر گونه تصرف غیر مجاز، ۹۹ درصد از اراضی منابع طبیعی و ۲۳ درصد از اراضی کشاورزی استان سنددار شده است.

مشهدی‌ها امسال تنها ۱۱ روز هوای پاک داشتند/ بارش‌های رگباری خراسان رضوی را فرا می‌گیرد

 مشهدی‌ها امسال تنها ۱۱ روز هوای پاک داشتند/ بارش‌های رگباری خراسان رضوی را فرا می‌گیرد
2023-11-28T11:52:24+03:30
کیفیت هوای کلانشهر مشهد با افزایش حجم آلاینده‌ها، در هفتمین روز از آذر ماه ۱۴۰۲ در آستانه رسیدن به وضعیت هشدار آلودگی برای تنفس شهروندان قرار دارد و گرد و خ...

حادثه برای کارکنان شبکه بهداشت و درمان ‌رابر/ ۷ نفر کشته و مصدوم شدند

 حادثه برای کارکنان شبکه بهداشت و درمان ‌رابر/ ۷ نفر کشته و مصدوم شدند
2023-11-28T11:52:23+03:30
در پی برخورد کامیون حمل بتن و سواری پراید در محور رابر به جیرفت‌، ۷ نفر کشته و مصدوم شدند.

سردار پاکپور: همیشه ‌نقشه‌های دشمن را رصد می‌کنیم/ هیچ وقت شرایط را عادی تصور نکرده‌ایم

 سردار پاکپور: همیشه ‌نقشه‌های دشمن را رصد می‌کنیم/ هیچ وقت شرایط را عادی تصور نکرده‌ایم
2023-11-28T11:52:22+03:30
فرمانده نیروی زمینی سپاه با تحلیل شرایط امروز و حوادث فلسطین اشغالی گفت: هیچ وقت شرایط را برای خود عادی تصور نکرده و نخواهیم کرد و همواره برنامه‌ها و نقشه‌ه...

‌تشییع پیکر بازیگر نام‌آشنای سینما در رشت/ وداع هنرمندان گیلانی با ‌"پروانه معصومی‌"‌‌‌‌ + تصاویر

 ‌تشییع پیکر بازیگر نام‌آشنای سینما در رشت/ وداع هنرمندان گیلانی با ‌"پروانه معصومی‌"‌‌‌‌ + تصاویر
2023-11-28T11:25:55+03:30
مراسم تشییع پروانه معصومی بازیگر نام‌آشنای سینما و تلویزیون امروز ساعت ۱۰ صبح ‌‌در ساختمان خاتم‌الانبیاء(ص) ‌برگزار شد.

‌تشییع پیکر بازیگر نام‌آشنای سینما در رشت/ وداع هنرمندان گیلانی با ‌"پروانه معصومی‌"‌‌‌‌

 ‌تشییع پیکر بازیگر نام‌آشنای سینما در رشت/ وداع هنرمندان گیلانی با ‌"پروانه معصومی‌"‌‌‌‌
2023-11-28T10:45:36+03:30
مراسم تشییع پروانه معصومی بازیگر نام‌آشنای سینما و تلویزیون امروز ساعت ۱۰ صبح ‌‌در ساختمان خاتم‌الانبیاء(ص) ‌برگزار شد.

قاسم‌پور: برخی مدیران فوتبالی ‌مثل سیریش به صندلی‌های‌شان چسبیده‌اند/ چرا ‌مدیر خارجی ‌کاربلد نمی‌آوریم؟

 قاسم‌پور: برخی مدیران فوتبالی ‌مثل سیریش به صندلی‌های‌شان چسبیده‌اند/ چرا ‌مدیر خارجی ‌کاربلد نمی‌آوریم؟
2023-11-28T10:32:22+03:30
پیشکسوت فوتبال خوزستان گفت: برخی مدیران فوتبال خوزستان از جایی سفارش شده‌اند و حتی با عملکرد ضعیف، حاضر به استعفا نیستند.
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)