میرنیوز

رقابت‌های انتخابی تیم‌ملی کشتی فرنگی جوانان ـ سنندج| نقض کامل پروتکل‌های بهداشتی در شرایط قرمز کرونایی + تصاویر

 رقابت‌های انتخابی تیم‌ملی کشتی فرنگی جوانان ـ سنندج| نقض کامل پروتکل‌های بهداشتی در شرایط قرمز کرونایی + تصاویر 2021-04-10T14:54:55+04:30

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج ، ویروس کرونا عامل بیماری کووید19 از اواخر سال 2019 در شهر ووهان چین مشاهده و در مدت کوتاهی در همه جهان منتشر شد به طوری که سازمان بهداشت جهانی در اسفندماه 98 (فوریه 2020) بروز پاندمی (همه گیری جهانی) این بیماری را تایید کرد.

ورزش جهان حدود دو سالی است که با مهمانی ناخوانده به نام کرونا روبه‌رو است، ویروسی که برای اولین بار المپیک را به عقب انداخته و اصلاً خبری از برگزاری این رقابت‌ها با این وضعیت نیست.

رقابت‌های انتخابی تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان و جوانان کشور در حالی این‌ روزها با وضعیت قرمز کرونایی در سالن آزادی مرکز استان کردستان برگزار و در حال برگزاری است که متولیان امر همواره در گفت‌وگوهای مختلف خبری، خبر از رعایت "پروتکل‌های بهداشتی" داده‌ بودند اما مشاهدات عینی خبرنگار تسنیم و تصاویر منتشره از سالن مسابقات، خلاف این ادعا را تایید می‌کنند!

نکته جالب برگزاری این رقابت‌ها پخش مستقیم از شبکه ورزش سیما و سیمای استانی بود که مسئولان اجازه نشستن به هیچ کدام از تیم‌ها را در روبه‌روی جایگاه نمی‌دادند تا این مسئله باعث شود همه تیم‌ها با صمیمیت بیشتری به استقبال کرونا بروند.

جمشید خیرآبادی رئیس هیئت کشتی استان کردستان در پاسخ به سوال خبرنگار تسنیم مبنی بر اینکه چرا پروتکل‌های بهداشتی در این مسابقات رعایت نمی‌شود، واکنش نشان داد و اعلام کرد قبل از ورود تیم‌ها از نفرات تست PCR به عمل آمده و نفراتی که تست‌ آنها مثبت شده را از اردو خارج کرده‌ایم. این اظهارات در حالی مطرح شده که بر اساس نظر یکی از پزشکان و تردد و دورهمی کشتی‌گیران در داخل سالن و حوالی سالن مسابقات و خیابان‌های اطراف آزاد، ورزشکاران در معرض ابتلا به ویروس و انتقال آن به دیگر کشتی‌گیران قرار داشتند.

یکی از پزشکان حاضر در این مسابقات و متخصص بیماری‌های عفونی می‌گوید:‌ تست‌های تشخیصی اگر در نخستین روز بروز علایم ابتلا به کرونا انجام شود، 90 درصد خطا دارند. افراد مشکوک به این بیماری باید از روز پنجم بروز علایم تست دهند.

وی ادامه داد: از زمان قرار گرفتن در معرض ویروس تا شروع علائم سه تا 14 روز طول می‌کشد، اگرچه علائم به طور معمول در طی چهار یا پنج روز پس از قرار گرفتن در معرض ویروس ظاهر می‌شود و فرد آلوده 2 تا 3 روز قبل از آغاز علائم تا زمان منفی شدن تست ممکن است به عنوان ناقل ویروس به سایر افراد محسوب شود. در این صورت رعایت ماسک زدن، فاصله‌گذاری اجتماعی و شناسایی افراد مرتبط با بیماران باعث کاهش خطر انتقال این ویروس از افراد آلوده بدون علائم، به سایر افراد خواهد شد.

به گفته این متخصص بیماری‌های عفونی تصور می‌شود که در ابتدای بیماری و در هنگام شروع علائم به ویژه سرفه و عطسه احتمال انتقال ویروس به سایر افراد بیشتر است، اما افراد فاقد علامت نیز در صورتی‌ که در فاصله نزدیک با سایر افراد قرار بگیرند می‌توانند منجر به انتقال ویروس شوند.

وی تصریح کرد: بر اساس جدیدترین تحقیقات، ممکن است افراد چند روز بعد از احساس بهبودی و بهتر شدن، هنوز به این ویروس آلوده بوده و ناقل باشند، اما تا آن زمان، حتی پس از گذشت 10 روز از برطرف شدن کامل علائم، اگر نیاز به بیرون رفتن از منزل داشتید، حتما از ماسک استفاده کرده، تا حد ممکن از لمس سطوح خودداری و فاصله اجتماعی را رعایت کنید.

به گزارش تسنیم; رعایت پروتکل‌های بهداشتی در سالن‌های سرپوشیده فقط نباید در حرف زدن خلاصه شود و در رشته‌هایی حساس همچون کشتی که بدن با سطوح تماس مستقیم دارد باید بیشتر مورد توجه قرار بگیرد.

برای اطلاع مسئولان اداره‌کل ورزش و جوانان استان و دست‌اندرکاران هیئت کشتی استان کردستان می‌توان چندین نکته را در مورد رعایت تمرین و برگزاری مسابقات در این وضعیت در سالن‌های سرپوشیده متذکر شد:

در مجموعه‌های ورزشی و باشگاهی، نیاز است فاصله اجتماعی بین ورزشکاران، پرسنل و مراجعه کنندگان رعایت شود. فاصله مناسب بین افراد باید حدود 1 تا 2 متر باشد.

باشگاه‌های ورزشی باید با نصف ظرفیت همیشگی خود کار کنند تا فاصله اجتماعی ایمن رعایت شود و افراد حاضر در باشگاه به خاطر شلوغی، خیلی به هم نزدیک نشوند.

این فاصله باید بین همه باشد، دو دوست صمیمی، مربی و شاگرد صمیمی، دو مربی رفیق، کرونا دوست و رفیق نمی شناسد پس همه فاصله را از هم رعایت کنیم. این نشان از فرهنگ و سطح تفکر بالای شماست تا فاصله‌تان را از دیگران برای حفظ سلامت خود و دیگران رعایت کنید.

از بوسیدن هم و دست دادن به هر شکل خودداری کنید. اینکه با مشت یا آرنج به هم دست بدهید یا سلام علیک کنیم، فرقی برای کرونا ندارد. 

پس از استفاده هر ورزشکار از دستگاه و تجهیزات، باید تمامی سطوح و وسیله های ورزشی، ضدعفونی شود و استفاده از دستگاه‌ها حداقل نیم‌ساعت فاصله باشد تا ضدعفونی کامل انجام گردد.

نظافت کلی باشگاه، اعم از سالن‌های ورزشی، سرویس‌های بهداشتی و دوش، رختکن و … هم مثل قبل مهم است و باید همه جا همیشه تمیز باشد. حتما و بدون هیچ عذر و بهانه، ماسک بزنید. از قبل و بعد ورزش دست‌های خود را تمیز بشویید.

باشگاه‌های ورزشی نیز باید همواره ضدعفونی و در محل‌های مختلف مجموعه، محلول ضدعفونی 70درصد الکل قرار دهند تا اعضاء دسترسی راحت برای استفاده داشته باشند.

لباس‌های ورزشی تان را بعد از هر بار استفاده در باشگاه، همان روز بشویید. شستن مرتب پوشاک ورزشی از حمل و ماندن ویروس در لباستان جلوگیری می‌کند.

با کفش‌های بیرون، به داخل باشگاه ها نروید. و به تمیز بودن همیشگی کفش‌های ورزشی‌تان اهمیت بدهید.

با خودتان پلاستیک یا شوزبگ (کیسه کفش) برای حمل کفش‌های بیرونی و ورزشی همراه داشته باشید.

حال سوال از مسئولان فدراسیون کشتی، مدیرکل ورزش و جوانان استان کردستان و دست‌اندرکاران هیئت کشتی کردستان این است که در این رقابت‌ها، کدام یک از این موارد توصیه‌ای و پروتکل‌های بهداشتی در جهت پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در این مسابقات رعایت شده است؟! اینجاست که می‌توان با کمی مقایسه بین موارد ذکر شده و وضعیت سالن برگزاری رقابت‌ها به رعایت نکردن موارد بهداشتی در این رقابت‌ها پی برد.

گرچه قطعاً هیچ کسی منکر اقدام شایسته هیئت کشتی استان در گرفتن میزبانی این رقابت‌ها نمی‌شود اما برگزاری فشرده مسابقات در وضعیت قرمز کرونایی در دو روز واقعاً سلامتی کشتی‌گیران نوجوان که آرزوی زیادی دارند را به خطر نخواهد انداخت؟

آیا مسئولان برگزاری مسابقات بین هر نیمه 30 دقیقه تنفس اعلام کرده و تشک‌های کشتی را کاملاً ضد عفونی کردند؟!

البته نباید تمامی تقصیرها را به گردن هیئت کشتی استان انداخت، بلکه باید "علیرضا دبیر" که خود را رئیس با انتقادپذیری بالا می‌داند، نماینده‌های اعزامی خود را که تعداد آنها هم کم نبود را مورد بازخواست قرار دهد و دلیل سکوت مسئولان ستاد استانی مقابله با کرونا و اقدام سوال‌برانگیز و شبهه‌انگیز متولیان اداره‌کل ورزش و جوانان کردستان در چرایی صدور مجوز برگزاری رقابت‌های کشتی در وضعیت قرمز کرونایی برای افکار عمومی مشخص شود!

انتهای پیام/481/ف

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار استان ها

پیوستن به شبکه زنجیره تواصی به حق و صبر راهبرد فعلی کشور برای برون رفت از مشکلات است

پیوستن به شبکه زنجیره تواصی به حق و صبر راهبرد فعلی کشور برای برون رفت از مشکلات است
2021-05-11T09:03:21+04:30
معاون راهبری استان ها و ارتباطات سازمان تبلیغات اسلامی نیز گفت: پیوستن به شبکه زنجیره تواصی به حق و تواصی به صبر راهبرد فعلی کشور برای برون رفت از مشکلات است.

دولت کارآمد، توان بی‌اثر کردن تحریم‌ها را دارد

دولت کارآمد، توان بی‌اثر کردن تحریم‌ها را دارد
2021-05-11T09:03:21+04:30
دکتری علوم سیاسی و عضو هیات علمی دانشگاه شهرکرد با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص عملکرد مسئولان نسبت به تحریم‌ها تصریح کرد: رئیس جمهوری باید بر ...

کاهش آسیب‌های اجتماعی با روی آوردن به قرآن کریم

کاهش آسیب‌های اجتماعی با روی آوردن به قرآن کریم
2021-05-11T09:00:00+04:30
بجنورد- حافظ کل قرآن کریم اهل راز و جرگلان گفت: آشنایی بیشتر با قرآن کریم باعث می‌شود متن اسلام در جامعه پیاده شده و این امر عامل کاهش مشکلات خواهد شد.

هوای اصفهان ناسالم است/ سجزی در وضعیت قرمز آلودگی هوا

هوای اصفهان ناسالم است/ سجزی در وضعیت قرمز آلودگی هوا
2021-05-11T09:00:00+04:30
اصفهان- مدیر امور آزمایشگاه‌های اداره کل حفاظت محیط زیست اصفهان گفت: کیفیت هوای کلانشهر اصفهان با میانگین شاخص ۱۰۹ برای گروه‌های حساس ناسالم است.

گام ارزشمند ایران برای شکست کرونا / رونمایی از نخستین محصول تولید انبوه واکسن "کوو ایران برکت"/ عرضه ۲۰ میلیون دوز واکسن ‌در ماه

 گام ارزشمند ایران برای شکست کرونا / رونمایی از نخستین محصول تولید انبوه واکسن "کوو ایران برکت"/ عرضه ۲۰ میلیون دوز واکسن ‌در ماه
2021-05-11T09:07:03+04:30
نخستین محصول تولید انبوه واکسن ایرانی کرونا به نام "کوو ایران برکت" در فاز یک کارخانه تولید واکسن ستاد اجرایی فرمان امام ‌با حضور وزیر بهداشت در ا...

شناسایی یک بیمار مبتلا به کرونای هندی در میناب

شناسایی یک بیمار مبتلا به کرونای هندی در میناب
2021-05-11T08:50:02+04:30
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان از شناسایی یک بیمار مبتلا به کرونای هندی در میناب خبر داد.

مناطق آزاد شریک تجاری سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان هستند

مناطق آزاد شریک تجاری سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان هستند
2021-05-11T08:46:41+04:30
تبریز- مشاور رئیس‌جمهوری و دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور گفت: مناطق آزاد شریک تجاری سرمایه گذاران، تولید کنندگان و فعالان اقتصادی هستند.

جزئیات اعمال محدودیت‌های کرونایی عید فطر در استان کرمان اعلام شد

 جزئیات اعمال محدودیت‌های کرونایی عید فطر در استان کرمان اعلام شد
2021-05-11T08:53:41+04:30
گروه استان‌ها- معاون استاندار کرمان از اعمال محدودیت‌های تردد بین استانی و بین شهرستانی برای کنترل بیشتر بیماری کرونا از ظهر امروز خبر داد.

جدید‌ترین اخبار کرونا در ایران|زنگ خطر پیک پنجم/تعداد متوفیان از مرز ۷۵ هزار نفر گذشت/ افزایش ۳۰ درصدی تعداد مبتلایان ظرف ۲۴ ساعت + نقشه و نمودار

 جدید‌ترین اخبار کرونا در ایران|زنگ خطر پیک پنجم/تعداد متوفیان از مرز ۷۵ هزار نفر گذشت/ افزایش ۳۰ درصدی تعداد مبتلایان ظرف ۲۴ ساعت + نقشه و نمودار
2021-05-11T08:53:40+04:30
گروه استان‌ها ـ رنگ‌بندی وضعیت همه‌گیری کرونا در ایران اگرچه روند بهبودی شرایط را نشان می‌دهد اما افزایش کمی بیشتر از ۳۰ درصدی مبتلایان جدید روز گذشته زنگ خ...

روستاهای سیستان وبلوچستان کد گذاری می شوند

روستاهای سیستان وبلوچستان کد گذاری می شوند
2021-05-11T08:36:44+04:30
مدیر کل پست استان سیستان وبلوچستان گفت: تمامی روستاهای استان با همکاری دهیاران و شوراهای اسلامی کد گذاری می شوند.

فاز نخست بیمارستان ۵۳۱ تختخوابی بندرعباس تا پایان تیرماه آماده می‌شود

فاز نخست بیمارستان ۵۳۱ تختخوابی بندرعباس تا پایان تیرماه آماده می‌شود
2021-05-11T08:36:44+04:30
استاندار هرمزگان گفت: بر اساس پیش بینی فعلی و میزان پیشرفت پروژه، فاز نخست مجموعه اصلی بیمارستان ۵۳۱ تختخوابی بندرعباس با ظرفیت ۲۲۰ تخت اورژانس تا پایان تیر...

نخبگان و رسانه‌ها به برگزاری انتخابات پرشور کمک کنند

نخبگان و رسانه‌ها به برگزاری انتخابات پرشور کمک کنند
2021-05-11T08:36:43+04:30
نماینده ولی‌فقیه در استان ایلام گفت: نخبگان، بزرگان ایلات و طوایف و رسانه‌ها مردم را برای حضور گسترده در انتخابات پیش رو ترغیب کنند.

حقابه دریاچه ارومیه باید به طور کامل تخصیص یابد

حقابه دریاچه ارومیه باید به طور کامل تخصیص یابد
2021-05-11T08:36:43+04:30
نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی بر لزوم تخصیص کامل حقابه دریاچه ارومیه تاکید کرد.

سالن ۶ هزار نفری کرج تا شهریور ماه افتتاح می‌شود

سالن ۶ هزار نفری کرج تا شهریور ماه افتتاح می‌شود
2021-05-11T08:36:42+04:30
مدیر کل ورزش و جوانان البرز گفت: به دنبال تامین اعتبار و افتتاح سالن ۶۰۰۰ نفری کرج تا پایان دولت دوازدهم هستیم.

وام سهام عدالت به چه کسانی تعلق می‌گیرد؟

وام سهام عدالت به چه کسانی تعلق می‌گیرد؟
2021-05-11T08:36:42+04:30
مدیر روابط‌عمومی بانک تجارت استان زنجان در رابطه با شرایط و نحوه دریافت وام سهام عدالت توضیح داد.

بهره‌برداری از فاز اول طرح مسکن ملی مهریز تا مهر امسال

بهره‌برداری از فاز اول طرح مسکن ملی مهریز تا مهر امسال
2021-05-11T08:36:41+04:30
معاون عمرانی استاندار از تکمیل و تحویل فاز اول طرح مسکن ملی مهریز تا مهر امسال به 173 مقتاضی در این شهرستان خبر داد.

منطقه آزاد اینچه‌برون تأثیر بسزایی در زندگی مردم گلستان خواهد داشت

منطقه آزاد اینچه‌برون تأثیر بسزایی در زندگی مردم گلستان خواهد داشت
2021-05-11T08:36:41+04:30
رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در گلستان با اشاره به تصویب ایجاد منطقه آزاد اینچه‌برون، گفت: اجرایی و عملیاتی شدن فرآیند ایجاد منطقه آزاد اینچه‌برون، بر روی ...

رئیس جمهور ۴ طرح صنعتی را در منطقه پیام افتتاح می‌کند

رئیس جمهور ۴ طرح صنعتی را در منطقه پیام افتتاح می‌کند
2021-05-11T08:36:40+04:30
نماینده عالی دولت در استان البرز از افتتاح چهار طرح  تولیدی و صنعتی در منطقه ویژه اقتصادی پیام همزمان با پنج استان کشور توسط رئیس جمهور به صورت ویدئو کنفرانس...

آزادسازی ۱۲ هکتار از اراضی حریم رودخانه در ابهر

آزادسازی ۱۲ هکتار از اراضی حریم رودخانه در ابهر
2021-05-11T08:36:40+04:30
دادستان عمومی و انقلاب ابهر، از آزادسازی ۱۲ هکتار از اراضی حریم و بستر رودخانه به طول ۵.۴ کیلومتر در این شهرستان خبر داد.

آغاز  احداث فاز جدیدی از بوستان «ارم» همدان

آغاز  احداث فاز جدیدی از بوستان «ارم» همدان
2021-05-11T08:36:39+04:30
مدیر منطقه یک شهرداری همدان از آغاز احداث فاز جدیدی از بوستان ارم شهر همدان از ابتدای سال جاری خبر داد.

کوتاهی مسئولان در انجام وظایف محوله مورد تعقیب قضایی قرار می‌گیرد

کوتاهی مسئولان در انجام وظایف محوله مورد تعقیب قضایی قرار می‌گیرد
2021-05-11T08:36:39+04:30
دادستان عمومی و انقلاب مرکز خراسان جنوبی گفت: چنانچه مسئولان در راستای وظایف خود کوتاهی کنند به عنوان ترک فعل مورد تعقیب قضایی قرار خواهند گرفت.

کشت محصول پروتئینی "کینوا" در هریس

کشت محصول پروتئینی "کینوا" در هریس
2021-05-11T08:36:38+04:30
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان هریس از کشت محصول پروتئینی و غذایی دانه "کینوا" در اراضی کشاورزی این شهرستان خبر داد.

حال ۲۶۰۰ زنجانی دریافت‌کننده واکسن کنژوگه چگونه است؟

حال ۲۶۰۰ زنجانی دریافت‌کننده واکسن کنژوگه چگونه است؟
2021-05-11T08:36:38+04:30
رئیس کلان منطقه ۶ آمایش کشور گفت: ۲۶۰۰ زنجانی که در کارآزمایی بالینی واکسن کنژوگه شرکت کردند، هیچ‌گونه عوارض خاصی اعم از نیاز به بستری نداشتند.

نظری: ضعف نظارت و انتخاب نادرست سرچشمه دستگیری ها و بازداشت ها در شوراها

نظری: ضعف نظارت و انتخاب نادرست سرچشمه دستگیری ها و بازداشت ها در شوراها
2021-05-11T08:36:37+04:30
نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی گفت: دستگیری و بازداشت برخی اعضای شوراهای اسلامی در سراسر کشور و کارکنان شهرداری ها و بعضا انحلال شوراها، نتیجه ضعف در...

حکایت 38 سال ویلچرنشینی "اسدِ" حاج قاسم

حکایت 38 سال ویلچرنشینی "اسدِ" حاج قاسم
2021-05-11T08:36:37+04:30
38 سال مونس تخت و ویلچر بود و چفیه بر دوش صف اول هر راهپیمایی دیده می شد او شهید زنده ای بود که همه آرزوهایش برای فردا و فرداها رنگ ایثار گرفت.

همه بدعهدی های مالکان نیشکر هفته تپه/به تعهدات خودعمل نکردند

همه بدعهدی های مالکان نیشکر هفته تپه/به تعهدات خودعمل نکردند
2021-05-11T08:33:19+04:30
شوش- نماینده مردم شوش در مجلس، اشکالات واگذاری شرکت نیشکر هفته تپه به بخش خصوصی و همه بدعهدی های مالکان آن را بازگو کرد.

مسئولان لرستان عدل و انصاف را در جذب نیرو رعایت کنند

 مسئولان لرستان عدل و انصاف را در جذب نیرو رعایت کنند
2021-05-11T08:40:23+04:30
گروه استان‌ها- نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان گفت: ادارات استان نباید محل توصیه‌ها و سفارش‌ها باشد بلکه در استخدام نیرو باید شایسته سالاری، عدل و انصاف رع...

منابع آبی در منطقه نطنز ساماندهی نشده است

 منابع آبی در منطقه نطنز ساماندهی نشده است
2021-05-11T08:40:22+04:30
گروه استان‌ها- نماینده استان اصفهان در شورای عالی استان‌ها با بیان اینکه منابع آبی در منطقه نطنز ساماندهی نشده است گفت: محیط زیست و آب منطقه‌ای به ساماندهی...

هفته آینده وضعیت عرضه مرغ در استان بوشهر به روال عادی برمی‌گردد

 هفته آینده وضعیت عرضه مرغ در استان بوشهر به روال عادی برمی‌گردد
2021-05-11T08:40:22+04:30
گروه استان‌ها ــ رئیس جهاد کشاورزی استان بوشهر با بیان اینکه "از اوایل هفته آینده وضعیت عرضه مرغ در استان به روال عادی برمی‌گردد" گفت: در اردیبهشت...

درگیری مأموران انتظامی ایرانشهر با سرنشینان مسلح یک خودرو

 درگیری مأموران انتظامی ایرانشهر با سرنشینان مسلح یک خودرو
2021-05-11T08:40:22+04:30
گروه استان‌ها- فرمانده انتظامی ایرانشهر از درگیری مسلحانه مأموران انتظامی این شهرستان با سرنشینان مسلح یک دستگاه خودروی پژو پارس خبر داد.
X فیلم جدید کلیپ جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)