میرنیوز

اعترافات پامپئو در کتاب جدید: هدف ما قرار دادن مردم ایران مقابل حکومت بود

 اعترافات پامپئو در کتاب جدید: هدف ما قرار دادن مردم ایران مقابل حکومت بود 2023-01-30T19:02:40+03:30

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، مایک پامپئو، وزیر خارجه سابق آمریکا در بخش‌هایی از کتاب جدیدش به تشریح سیاست‌های خود در قبال ایران در دوران حضورش در دولت دونالد ترامپ به عنوان رئیس سیا و وزیر امور خارجه ایالات متحده پرداخته است.

فشار حداکثری به روایت پامپئو

او در این کتاب که عنوان «یک قدم پا پس نگذار: مبارزه برای آمریکایی که دوست داشتم» آن را برایش انتخاب کرده د توضیح درباره سیاست‌های دولت ترامپ بعد از خروج از توافق هسته‌ای برجام نوشته یکی از اهداف واشنگتن، «به صف درآوردن مردم» علیه حکومت بوده است.

پامپئو درباره بعد از خروج آمریکا از برجام به سخنرانی خود در تاریخ 9 مه 2018 پرداخته و نوشته است: «یک روز بعد، سخنرانی پرطمقراقی انجام دادم که هم مشخص می‌کرد برجام چطور شکست خورده و هم اینکه کارزار فشار حداکثری جای آن را خواهد گرفت. هدف، مجبور کردن ایران برای بازگشت به میز برای توافقی بسیار بهتر نسبت به توافق حاصل‌شده در دولت اوباما بود.»

وی اضافه کرده است: «اما این همه ماجرا نبود. فقط بعد از آنکه ایران 12 الزام اصلی را برآورده می‌کرد-اعم از توقف کامل فعالیت در زیمنه سلاح‌های هسته‌‌ای و آزادکردن آمریکایی‌های گروگان‌گرفته شده- ما آماده رفع تحریم‌ها خواهیم بود.»

پامپئو در ادامه توضیحاتش، با بیان ادعاهای اثبات‌نشده تصریح کرده است: «هدف راهبرد ما در قبال ایران علاوه بر آن به صف درآوردن مردم علیه رژیم بود، بنابراین من حقایق را درباره اینکه رژیم چطور پولشان را برای تأمین مالی تروریسم ربوده بازگو کردم.»

این موضوع که تحریم‌ها بایستی به شوراندن مردم علیه حکومت منجر شود، یکی از مولفه‌های اصلی تحریم‌ها است که پیش از این هم توسط طراحان سیاست‌های تحریمی مورد اذعان قرار گرفته است. به عنوان مثال، ریچاد نفیو، یکی از معماران تحریم‌ها علیه ایران در کتابش به نام «هنر تحریم‌ها» نیز به همین جنبه پرداخته است.

از توضیحات نفیو در این کتاب درباره تحریم‌های ایران می‌توان متوجه شد که چگونه جنگ اقتصادی آمریکا علیه ایران یک زاویه کمترشناخته‌شده جنگ شناختی و روانی نیز دارد. به عنوان مثال،  او توضیح می‌دهد که چگونه با آزاد گذاشتن واردات برخی اقلام سعی شده بود که ذخیرهٔ ارزی کشور با سرعت بیشتری تحلیل برود. در همین راستا او می‌نویسد که در عین تحریم اقلام مختلف، آزاد گذاشتن واردات کالاهای لوکس و تجملاتی به کشور هدف احساس اجتماعی تحریم‌شدگی را تقویت می‌کند و تحمل تحریم‌ها را نیز سخت‌تر می‌نماید.

نفیو تأکید می‌کند که کشور تحریم کننده باید شناخت خوبی از کشور هدف داشته باشد. او به اهمیت در نظر گرفتن بافت جمعیتی کشور هدف اشاره می‌کند. مثلاً اگر جمعیت کشور مذکور نسبتاً جوان است می‌توان به صورت خاص فشارهای اقتصادی را بر جوانان متمرکز کرد؛ مانند تحریم‌هایی که به بیکاری منجر می‌شوند و شغل‌های بخش صنعتی و تولید را تحت تأثیر قرار می‌دهند. تحریم‌های مسافرتی خصوصاً آن‌ها که آزادی حرکت افراد جوان و جمعیت شهری و دانشجویان را تحت تأثیر قرار می‌دهند نیز از همین دسته‌اند.

طبق توصیه‌های او ورود فناوری‌های ارتباطی مرتبط با فضای مجازی به کشور تحریم‌شده را نیز باید تسهیل کرد تا  مردم از این طریق به مقایسه شرایط خود با جهان پرداخته و اصطلاحاً گزندگی تحریم‌ها را بیشتر حس کنند. 

این موارد در کتاب نفیو اینطور مورد اشاره قرار گرفته‌اند: «ارز از کشور خارج می‌شد، در حالی که کالاهای لوکس وارد می‌شدند و گزارش‌هایی از تشدید نابرابری‌های درآمد و تورم به بیرون آمد. این، انتخاب ترجیحی ما بود و تصمیمی بود که برای کمک به تشدید فشارها روی حکومت ایران، از منابعی در داخل کشور گرفته شده بود.»

نفیو در ادامه می‌نویسد: «ایالات متحده و شریکانش از دانش خود درباره روایت انقلاب ایران و هراس از تفرقه‌های اقتصادی به عنوان روشی آگاهانه برای جدایی انداختن میان رژیم و مردم استفاده کرد و ایده عزت برنامه هسته‌ای ایران که قبلاً آسان به مردم فروخته می‌شد را پرهزینه‌تر کرد.»

توضیحات پامپئو درباره ترور سردار سلیمانی

وزیر خارجه سابق آمریکا در این کتاب نوشته که موثر بودن کارزار فشار حداکثری به چندین سال وقت نیاز داشته است. او در بخش دیگری از کتاب نوشته آمریکا در راستای سیاست فشار حداکثری، «در پشت پرده، ائتلافی متشکل از اسرائیل و همسایه‌های عرب تشکیل داده است.

بخشهایی از کتاب مایک پامپئو هم به توضیحات او درباره ترور سردار قاسم سلیمانی، فرمانده سابق نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مربوط است. پامپئو در فصل ششم کتاب نوشته که روز 2 دسامبر 2017 افشا کرده که نامه‌ای به سردار سلیمانی فرستاده است. او نوشته 2 سال بعدتر، در جلسه‌ای با ترامپ پیشنهاد ترور سردار سلیمانی را مطرح کرده است. 

پامپئو می‌نویسد: «سلیمانی هرگز پاسخ نامه من را ننوشت و 2 سال بعدتر، روز 29 دسامبر 2019، با رئیس‌جمهور ترامپ در منزل پر زرق و برق او در فلوریدا، مارا-ئه-لاگو نشسته بودیم. کنار من وزیر دفاع و رئیس ستاد مشترک ارتش بودند. برای کار مهمی آنجا بودیم. گفتم: "آقای رئیس‌جمهور، توصیه‌ای برای شما داریم- هدف، ژنرال قاسم سلیمانی است."»

پامیئو نوشته است: «آقای رئیس‌جمهور سلیمانی از بیروت به دمشق و از آنجا به بغداد پرواز می‌کند. با هواپیمای مسافربری سفر می‌کند و ما مسیر پروازی او را داریم. قصد دارد آمریکایی‌های بیشتری را بکشد.»

پامپئو نوشته ترامپ مخاطرات این کار را می‌دانست، همان‌طور که او و همکارانش می‌دانسته‌اند. او نوشته است: «اما الان وقت آن بود که ماشه را بکشیم. ما به ایرانی‌ها علناً هشدار داده بودیم. من خودم مستقیماً به او نامه نوشته بودم. آنها فکر می‌کردند می‌توانند از مسئولیت یک هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی شانه خالی کنند کما آنکه کم و بیش چنین کرده بودند. رژیم ایران آشکارا برای پایین آوردن عرضه نفت دنیا اقدام به شلیک موشک‌های بالیستیک از خاک خودش کرده بود، ضمن اینکه آنها یک آمریکایی را کشته بودند. بی‌عملی اعتبار آمریکا را نابود می‌کرد.»

پامپئو درباره اینکه برای مجاب کردن ترامپ چه توضیحاتی داده اینطور نوشته است: «من و اسپر توضیحاتمان درباره این برنامه پیشنهادی را به رئیس‌جمهور ارائه دادیم. من اضافه کردم که ما حاضریم بعد از انجام حمله مستقیماً به ایرانی‌ها پیام بدهیم و روشن کنیم که هدف از این کار سرنگون کردن رژیم نیست، اما آماده‌ایم در صورتی که آنها می‌خواهند تنش‌ها را بالا ببریم.

پامپئو در ادامه به حملات موشکی ایراان به پایگاه عین‌الاسد در عراق اشاره کرده و نوشته که این حمله به جراحت جدی عده‌ای از سربازان آمریکایی منجر شده است. او همچنین به مختل شدن زندگی شخصی‌اش از بیم انتقام ایران هم اشاره کرده است.

پامپئو در این کتاب نوشته است: «می‌دانیم که ایران از توانمندی‌های لازم برای انجام عملیات در داخل خاک آمریکا برخوردار است. بنابراین، یک سال و نیم بعد از خروج از مناصب دولتی من هنوز پروتکل‌های امنیتی را حفظ می‌کنم.»

وزیر خارجه سابق آمریکا در ادامه نوشته است: «رفتن به سبزی‌فروشی؟ وقتی دارم بررسی می‌کنم کدام بادمجان‌ها رسیده‌ترند محافظان دیپلماتیک به من پناه می‌دهند. سوزان (همسر پامپئو) می‌خواهد موهایش را آرایش کند؟ باید امیدوار باشیم مأموران پنهان حزب‌الله سالن آرایشگاه را محاصره نکرده باشند. حال پسرم خوب نیست؟ مأمورها باید از قبل‌تر یک تیم را به کلیسا بفرستند.»

وی در ادامه اضافه کرده است: «احتمالاً دیگر هیچ وقت نتوانم ماشین خودم را برانم یا از آن سطح حریم خصوصی که قبلاً از آن بهره‌مند بودم بهره‌مند شوم.»

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار جهانی

تعویق سخنرانی نتانیاهو/ هشدار درباره انحلال کابینه رژیم صهیونیستی

تعویق سخنرانی نتانیاهو/ هشدار درباره انحلال کابینه رژیم صهیونیستی
2023-03-27T11:55:31+04:30
اوج گرفتن اختلافات در تل آویو، سخنرانی نخست وزیر رژیم صهیونیستی را درباره نا آرامی ها در سرزمین های اشغالی به تعویق انداخت و هشدار مقام های صهیونیست درباره ا...

خلیل‌زاد: عملیات اخیر طالبان ضربه بزرگی به داعش در شمال افغانستان است

 خلیل‌زاد: عملیات اخیر طالبان ضربه بزرگی به داعش در شمال افغانستان است
2023-03-27T11:48:49+04:30
زلمی خلیل‌زاد نماینده پیشین وزارت خارجه آمریکا در امور افغانستان گفت اگر ادعای طالبان در مورد کشتن سه عضو داعش درست باشد، ضربه بزرگی به پیکر داعش در شمال اف...

بوگدانوف: نشست ۴ جانبه مسکو احتمالا اوایل آوریل برگزار می‌شود

 بوگدانوف: نشست ۴ جانبه مسکو احتمالا اوایل آوریل برگزار می‌شود
2023-03-27T11:48:49+04:30
معاون وزیر امور خارجه روسیه گفت که ممکن است نشست ۴ جانبه مسکو در اوایل آوریل برگزار شود.

والی هرات: خط آهن خواف - هرات یک پروژه حیاتی برای ایران و افغانستان است

 والی هرات: خط آهن خواف - هرات یک پروژه حیاتی برای ایران و افغانستان است
2023-03-27T11:48:48+04:30
نور احمد اسلام‌جار والی هرات در دیدار با سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در این شهر گفت: خط آهن خواف - هرات یک پروژه حیاتی برای دو کشور ایران و افغانستان است.

تشدید بحران سیاسی در رژیم صهیونیستی؛ واکنش‌ها به برکناری وزیر جنگ نتانیاهو

 تشدید بحران سیاسی در رژیم صهیونیستی؛ واکنش‌ها به برکناری وزیر جنگ نتانیاهو
2023-03-27T11:48:48+04:30
با برکناری وزیر جنگ رژیم صهیونیستی ۲۴ ساعت بعد از انتقادش از تغییرات قضائی مدنظر نتانیاهو، اشغالگران وارد بحران تازه‌ای شدند.

رئیس رژیم صهیونیستی خواستار توقف تحرکات افراطی نتانیاهو شد

 رئیس رژیم صهیونیستی خواستار توقف تحرکات افراطی نتانیاهو شد
2023-03-27T11:48:48+04:30
به دنبال تشدید تنش‌ها در سرزمین‌های اشغالی، رئیس رژیم صهیونیستی از بنیامین نتانیاهو خواست که روند تصویب این طرح جنجالی را متوقف کند.

اولیانوف: آمریکا و اروپا آماده از سرگیری مذاکرات برجام نیستند

اولیانوف: آمریکا و اروپا آماده از سرگیری مذاکرات برجام نیستند
2023-03-27T11:28:44+04:30
نماینده روسیه در سازمان های بین المللی بار دیگر به تمایل نداشتن آمریکا و تروئیکای اروپایی برای احیای برجام اشاره کرد.

مسکو: تمام گزینه ها برای پاسخ به تحریم های غرب مطرح است

مسکو: تمام گزینه ها برای پاسخ به تحریم های غرب مطرح است
2023-03-27T11:15:23+04:30
وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد مسکو به صورت سنجیده با تحریم های غرب مقابله خواهد کرد و با در اختیار داشتن توانایی ها و ابزارهای مناسب، آماده هر گونه تحولی ...

واکنش امارات و کویت به اقدام اسرائیل برای ساخت شهرک‌های جدید صهیونیست نشین

 واکنش امارات و کویت به اقدام اسرائیل برای ساخت شهرک‌های جدید صهیونیست نشین
2023-03-27T11:08:52+04:30
وزارت امورخارجه امارات متحده عربی و کویت در بیانیه‌ای اقدام رژیم صهیونیستی برای ساخت یک هزار واحد مسکونی در فلسطین اشغالی را محکوم کردند.

افغانستان| بامداد امروز «فرخار» با زلزله ۴.۲ ریشتری لرزید

 افغانستان| بامداد امروز «فرخار» با زلزله ۴.۲ ریشتری لرزید
2023-03-27T11:08:51+04:30
سازمان زمین‌شناسی آمریکا گزارش داد زمین لزره‌ای با قدرت ۴.۲ ریشتر بامداد امروز دوشنبه، جنوب ولسوالی فرخار در ولایت تخار را تکان داده است.

ارتش اسرائیل به حالت آماده‌باش درآمد/ افزایش هشدارها درباره فروپاشی ارتش و جنگ داخلی

 ارتش اسرائیل به حالت آماده‌باش درآمد/ افزایش هشدارها درباره فروپاشی ارتش و جنگ داخلی
2023-03-27T11:08:50+04:30
هم‌زمان با افزایش تنش‌ها در داخل اراضی اشغالی به دنبال تحرکات اخیر کابینه افراطی نتانیاهو، ارتش رژیم صهیونیستی به حالت آماده‌باش درآمده و هشدارها درباره وقو...

ادامه فعالیت‌های کمپین کمک‌رسانی حزب‌الله به نیازمندان در ماه مبارک رمضان

 ادامه فعالیت‌های کمپین کمک‌رسانی حزب‌الله به نیازمندان در ماه مبارک رمضان
2023-03-27T10:55:33+04:30
نماینده حزب‌الله در پارلمان لبنان با اشاره به اقداماتی که آمریکا در قالب جنگ اقتصادی برای تسلیم کردن لبنانی‌ها انجام می‌دهد، بر لزوم کمک‌رسانی به نیازمندان ...

تحولات اوکراین|واکنش غرب به طرح روسیه برای استقرار تسلیحات هسته‌ای در بلاروس

 تحولات اوکراین|واکنش غرب به طرح روسیه برای استقرار تسلیحات هسته‌ای در بلاروس
2023-03-27T10:55:33+04:30
شرط مسکو برای ایجاد منطقه امن در اطراف نیروگاه زاپروژیا، امکان درخواست غرامت روسیه به دلیل تخریب نورد استریم، اعمال فشار اروپا بر صربستان، تلفات ارتش اوکرای...

احتمال تسلیم شدن «نتانیاهو»/آشوب در تل آویو و ابراز نگرانی آمریکا

احتمال تسلیم شدن «نتانیاهو»/آشوب در تل آویو و ابراز نگرانی آمریکا
2023-03-27T10:35:24+04:30
در حالی که حدود نیم میلیون نفر از مخالفان نخست وزیر رژیم صهیونیستی در خیابان های تل آویو علیه او تظاهرات کردند، منابع عبری از احتمال تسلیم شدن نتانیاهو در مق...

یونیسف از کمک ۲۱ میلیون دلاری ژاپن به بخش‌های بهداشت و آموزش افغانستان خبر داد

 یونیسف از کمک ۲۱ میلیون دلاری ژاپن به بخش‌های بهداشت و آموزش افغانستان خبر داد
2023-03-27T10:42:10+04:30
صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل(یونیسف) با اعلام اینکه دولت ژاپن کمک‌هایی به ارزش ۲۱.۶ میلیون دلار به بخش‌های بهداشت و آموزش افغانستان داشته است، این حمایت...

اوج بحران و شکاف در اشغالگران| نتانیاهو: نظامیان مخالف را سرکوب می‌کنم/ احتمال برکناری‌ رئیس ستاد مشترک ارتش اسرائیل

 اوج بحران و شکاف در اشغالگران| نتانیاهو: نظامیان مخالف را سرکوب می‌کنم/ احتمال برکناری‌ رئیس ستاد مشترک ارتش اسرائیل
2023-03-27T10:42:08+04:30
بنیامین نتانیاهو احتمالا تعداد بیشتری از شخصیت‌های موجود در ساختار حاکمیت رژیم صهیونیستی را به دلیل مخالفت با طرح تغییرات قضایی‌اش از کار برکنار می‌کند.

حقوقدانان مغربی خواستار توقف سازش با رژیم صهیونیستی شدند

 حقوقدانان مغربی خواستار توقف سازش با رژیم صهیونیستی شدند
2023-03-27T10:28:50+04:30
جمعی از حقوقدانان و شخصیت‌های آکادمیک مغرب با امضای طوماری خواستار توقف هرگونه روابط با رژیم صهیونیستی شدند.

رایزنی مکرون با ولیعهد عربستان درباره تحولات منطقه

 رایزنی مکرون با ولیعهد عربستان درباره تحولات منطقه
2023-03-27T10:28:50+04:30
رسانه‌های خبری اعلام کردند که رئیس جمهور فرانسه تلفنی با ولیعهد عربستان سعودی درباره همکاری‌های مشترک و آخرین تحولات منطقه گفت وگو کرد.

تشکیلات خودگردان فلسطین : اسرائیل به دنبال ایجاد تنش در منطقه است

 تشکیلات خودگردان فلسطین : اسرائیل به دنبال ایجاد تنش در منطقه است
2023-03-27T10:28:49+04:30
تشکیلات خودگردان فلسطین تأکید کرد که اسرائیل تلاش می‌کند تا منطقه را به سمت خشونت و تشدید تنش بکشاند.

افغانستان| فرد شماره ۲ داعش خراسان در «بلخ» کشته شد

 افغانستان| فرد شماره ۲ داعش خراسان در «بلخ» کشته شد
2023-03-27T10:28:49+04:30
مقامات طالبان مدعی شدند سه عضو برجسته گروه تروریستی داعش خراسان از جمله فرد شماره دو این گروه را در بلخ به هلاکت رسانده‌اند.

فرار به جلوی ارتش رژیم صهیونیستی در نابلس

 فرار به جلوی ارتش رژیم صهیونیستی در نابلس
2023-03-27T10:15:29+04:30
بعد از زخمی‌ شدن چند نظامی صهیونیست در ایست و بازرسی حواره واقع در جنوب نابلس، ارتش رژیم صهیونیستی دستور العمل جدیدی را به نظامیان این رژیم ابلاغ کرد.

گفتگوی تلفنی وزرای خارجه ایران و مالزی/ تاکید امیرعبداللهیان بر حمایت از فلسطین

 گفتگوی تلفنی وزرای خارجه ایران و مالزی/ تاکید امیرعبداللهیان بر حمایت از فلسطین
2023-03-27T10:15:28+04:30
وزیران خارجه جمهوری اسلامی ایران و مالزی در یک گفتگوی تلفنی درباره مسائل دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی به رایزنی و تبادل نظر پرداختند.

پنجاهمین روز اعتصاب غذای مبارز فلسطینی در زندان رژیم صهیونیستی

 پنجاهمین روز اعتصاب غذای مبارز فلسطینی در زندان رژیم صهیونیستی
2023-03-27T10:15:28+04:30
در حالی که یکی از رهبران جهاد اسلامی پنجاهمین روز اعتصاب غذای خود را در اعتراض به حبس بدون محاکمه پشت سر گذاشت که یک رسانه عبری زبان از وضعیت مشابه ۹۷۱ فلسط...

دعوت امیرعبداللهیان از وزیر خارجه لیبی برای سفر به ایران

 دعوت امیرعبداللهیان از وزیر خارجه لیبی برای سفر به ایران
2023-03-27T10:15:28+04:30
وزیر امور خارجه کشورمان در گفتگوی تلفنی با همتای لیبیایی خود از وی برای سفر به تهران دعوت کرد.

بیانیه پایانی تظاهرات «روز ملی ایستادگی» یمن/الحوثی: عربستان توبه کند و غرامت بپردازد

 بیانیه پایانی تظاهرات «روز ملی ایستادگی» یمن/الحوثی: عربستان توبه کند و غرامت بپردازد
2023-03-27T10:15:28+04:30
در بیانیه پایانی تظاهرات گسترده یمنی ها در پایان هشتمین سال تجاوز نظامی به کشورشان تاکید شد که جنگ و تجاوز علیه یمن به رهبری ایالات متحده آمریکا صورت گرفت ک...

اولین قربانی جنگ قدرت در رژیم صهیونیستی؛ نتانیاهو وزیر جنگ خود را برکنار کرد

 اولین قربانی جنگ قدرت در رژیم صهیونیستی؛ نتانیاهو وزیر جنگ خود را برکنار کرد
2023-03-27T10:15:27+04:30
نخست وزیر رژیم صهیونیستی، وزیر جنگ خود را که به انتقاد از سیاست‌هایش پرداخته بود، برکنار کرد.

رایزنی امیرعبداللهیان و المقداد درباره تحولات منطقه‌ای

 رایزنی امیرعبداللهیان و المقداد درباره تحولات منطقه‌ای
2023-03-27T10:15:27+04:30
وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و سوریه درباره روابط دوجانبه و تحولات منطقه‌ای تلفنی گفتگو کردند.

رسانه‌های عبری: ایران به این نتیجه رسیده اسرائیل خود به خود در حال فروپاشی است

 رسانه‌های عبری: ایران به این نتیجه رسیده اسرائیل خود به خود در حال فروپاشی است
2023-03-27T10:15:27+04:30
رسانه‌های عبری زبان از وحشت گسترده در میان مراکز تصمیم‌گیری این رژیم از واقعیت قرار گرفتن اسرائیل در سراشیبی فروپاشی سخن می‌گویند.

اوج بحران و شکاف در اشغالگران| نتانیاهو: نظامیان مخالف را سرکوب می‌کنم/ احتمال برکناری‌ رئیس ستاد مشترک ارتش اشغالگران

 اوج بحران و شکاف در اشغالگران| نتانیاهو: نظامیان مخالف را سرکوب می‌کنم/ احتمال برکناری‌ رئیس ستاد مشترک ارتش اشغالگران
2023-03-27T10:15:27+04:30
بنیامین نتانیاهو احتمالا تعداد بیشتری از شخصیت‌های موجود در ساختار حاکمیت رژیم صهیونیستی را به دلیل مخالفت با طرح تغییرات قضایی‌اش از کار برکنار می‌کند.

عضو انصارالله: دروغ متجاوزان درباره ایران برای همه آشکار شد

 عضو انصارالله: دروغ متجاوزان درباره ایران برای همه آشکار شد
2023-03-27T10:15:27+04:30
یک عضو شورای‌عالی سیاسی یمن در هشتمین سالگرد جنگ علیه این کشور تأکید کرد که مردم یمن برای هر گزینه‌ای که رهبری انقلاب تعیین کند، آماده هستند.
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)