میرنیوز

پیش‌بینی فروش ۷۰ همتی محصولات دانش‌بنیان با تسهیلات رشد تولید دانش‌بنیان

 پیش‌بینی فروش ۷۰ همتی محصولات دانش‌بنیان با تسهیلات رشد تولید دانش‌بنیان 2024-02-19T16:54:12+03:30

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، دکتر محمدصادق خیاطیان؛ رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی در نشست روسای پارک‌های علم و فناوری سراسر کشور که در باغ نگارستان برگزار شد، با بیان اینکه یکی از مهمترین مأموریت‌هایی که می‌توان در کشور دنبال کرد، بحث توسعه فناوری و استفاده از ظرفیت نخبگان برای ارتقاء و توسعه اقتصاد دانش بنیان در کشور است، نقش پارک‌های علم و فناوری را در این میان مهم توصیف کرد و گفت: این پارک‌ها، متولیان و راهبران توسعه زیست‌بوم فناوری و نوآوری در منطقه‌ای هستند.

این توقع جدی از پارک‌ها وجود دارد که نقش جدی در راهبری توسعه فناوری و نوآوری در استان و منطقه خود ایفا کنند. معتقدم تا حدودی زیادی پارک‌ها در این زمینه موفق شده‌اند. در استان‌ها، ستاد‌های اقتصاد دانش‌بنیان با مدیریت استانداری شکل گرفته است و در اغلب استان‌ها، دبیری این ستاد‌ها برعهده پارک‌های علم و فناوری است.

نقش مهم پارک‌ها در کمک به توسعه زیست‌بوم نوآوری و فناوری استان و منطقه

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی، نقشی که پارک‌های علم و فناوری در هم‌افزایی بین دستگاه‌های اجرایی برای پیشبرد اهداف و مأموریت‌ها برعهده دارند را قابل توجه خواهند و ضمن اظهار امیدواری نسبت به این مسئله که این مسیر، توسعه و ادامه پیدا کند، تصریح کرد: این موضوع، راهبرد مهمی است که اتفاق افتاده است. گاهی این انتقاد وجود داشت که چرا در مناطقی که ظرفیت و زیرساخت لازم در آن وجود ندارد، پارک‌های علم و فناوری ایجاد می‌شود؟ معتقدم باید در جا‌هایی خودمان مزیت خلق کنیم؛ شاید استانی از لحاظ نیروی انسانی و زیرساختی از استان‌های دیگر عقب‌تر باشد، اما آیا باید این موضوع ادامه‌دار باشد و آیا این موضوع با عدالت سازگاری دارد؟ باید جا‌هایی زیرساخت ایجاد و مزیت خلق کرد. عملکرد در این بخش بسیار روشن بوده و ظرفیت‌های خوبی ایجاد شده است. مدیران پارک‌های علم و فناوری می‌توانند نقش مهمی در توسعه زیست‌بوم نوآوری و فناوری استان و منطقه خود ایفا کنند.

وی پیگیری سیاست تمرکززدایی و پرهیز از مرکزگرایی را از سیاست‌های جدی صندوق نوآوری و شکوفایی طی سال‌های گذشته عنوان کرده و گفت: واقعا اعتقاد دارم نمی‌توان همه نیاز‌ها و درخواست‌ها را از تهران پاسخ داد. با ابزارهایی که در اختیار داریم و نیز نهادهای قانونی که وجود دارند نظیر صندوق‌های پژوهش و فناوری، کار را در دو قالب شروع کردیم. تسهیلاتی را اختیار این صندوق‌ها قرار دادیم که می‌توانند به شکل وام جعاله به واحد‌های فناور و خلاق مستقر در پارک‌های علم و فناوری (شرکت‌های غیردانش‌بنیان) پرداخت کنند. در این زمینه در بخش جعاله 1400 میلیارد تومان تسهیلات در اختیار 27 صندوق پژوهش و فناوری قرار داده‌ایم.

معرفی مدل جدید تخصیص خط اعتباری با صندوق‌های پژوهش و فناوری

خیاطیان گفت: در مورد شرکت‌های دانش‌بنیان کوچک‌تر در استان‌ها که به رقم‌های پایین‌تری نیاز داشتند، در قالب تخصیص خط اعتباری تسهیلات اعطا کرده‌ایم. در این بخش در قالب تخصیص خط اعتباری به صندوق‌های پژوهش و فناوری استان‌ها وارد عمل شدیم. صندوق پژوهش و فناوری در قالب یک فرمول، اعتباری از سمت صندوق نوآوری و شکوفایی دریافت و می‌توانند در طرح‌های شرکت دانش‌بنیان در قالب تسهیلات معمول صندوق نوآوری شامل نمونه‌سازی، صنعتی‌سازی و... مشارکت کند. در این بخش حدود 3900 میلیارد تومان قرارداد خط اعتباری با صندوق‌های پژوهش و فناوری استان‌ها منعقد شد. به زودی نیز مدل جدید تخصیص خط اعتباری با صندوق‌های پژوهش و فناوری معرفی می‌شود. این رویکرد را در قالب تمرکززدایی انجام دادیم تا بتوانیم صندوق‌های پژوهش و فناوری استانی را تقویت کنیم.

کمک به تأمین مالی شرکت‌های دانش‌بنیان، فناور و خلاق استان‌ها در رویداد "استان آپ"

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی در بخش دیگری از سخنان خود منتورینگ، آموزش و مشاوره را از مأمویت‌های جدی و مهم پارک‌های علم و فناوری عنوان کرد و گفت: در این راستا با 47 پارک علم و فناوری تفاهم‌نامه منعقد کرده‌ایم و از برگزاری دوره‌های آموزشی در این مراکز به خصوص برای شرکت‌های دانش‌بنیان حمایت کرده و هزینه‌های برگزاری این دوره‌ها را پرداخت می‌کنیم. یکی دیگر از زمینه‌های همکاری، برگزاری انواع رویداد‌هایی است.

خیاطیان ادامه داد: این رویداد‌ها با موضوعات مختلف با همکاری پارک‌های علم و فناوری در استان‌ها برگزار می‌شود. برای تأمین سرمایه مورد نیاز شرکت‌های دانش‌بنیان، فناور و خلاق، رویداد‌هایی تحت عنوان «استان آپ»، با محوریت پارک‌های علم و فناوری، صندوق‌های پژوهش و فناوری استان و صندوق‌های VC برگزار می‌کنیم و در مدل‌های مختلف سرمایه‌گذاری، شرکت‌ها می‌توانند سرمایه مورد نیاز را جذب کنند. همینطور بحث تامین مالی جمعی را دنبال می‌کنیم.

وی موضوع تأمین مالی جمعی را شکل جدیدی از تامین مالی شرکت‌های دانش‌بنیان عنوان کرد که با جدیت در صندوق نوآوری و شکوفایی پیگیری می‌شود و گفت: این روش یکی از مصادیق مردمی کردن اقتصاد دانش‌بنیان است. در این روش یک نهاد، اصل سرمایه سرمایه‌گذاران را تضمین یا به اصطلاح بیمه می‌کند؛ زمانی که رکن ضامن مشخص شد، طرح برای تأمین مالی جمعی روی سکوی تأمین مالی جمعی مورد تأیید فرابورس قرار می‌گیرد و در یک بازه زمانی، افراد حقیقی و حقوقی در این طرح دانش‌بنیان مشارکت می‌کنند. این موضوع ظرفیت بسیار خوبی است و در صندوق نوآوری از این ظرفیت برای حمایت بیشتر از شرکت‌های دانش‌بنیان استفاده و در نقش رکن ضامن عمل می‌کنیم.

سفر‌های استانی برای افزایش ضریب نفوذ صندوق نوآوری در سراسر کشور

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی ضریب نفوذ این صندوق در سراسر کشور را 70 درصد اعلام کرد و گفت: براساس تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان هر استان اگر هر شرکت حداقل از یکی از خدمات صندوق نوآوری استفاده کرده باشد، میانگین ضریب نفوذ صندوق نوآوری و شکوفایی حدود 70 درصد است؛ بالاترین ضریب نفوذ صندوق نوآوری 94 درصد و پایین‌ترین ضریب نفوذ 57 درصد است. برای تقویت ضریب نفوذ صندوق نوآوری در استان‌ها، سفر‌های استانی را طراحی کرده‌ایم که هیئتی متشکل از مدیران و کارشناسان صندوق نوآوری با سفر به استان‌های مختلف، شرکت‌های دانش‌بنیان استان را برای اعطای تسهیلات مورد ارزیابی قرار می‌دهند. آمادگی داریم در قالب سفر‌های استانی، از شرکت‌های دانش‌بنیان استان‌ها حمایت بیشتری داشته باشیم.

پیش‌بینی فروش 70 همتی محصولات دانش‌بنیان با تسهیلات رشد تولید دانش‌بنیان

خیاطیان با اشاره به بسته رشد تولید دانش‌بنیان که در صندوق نوآوری و شکوفایی تدوین شده است، یادآور شد: در قالب قراردادی که با سه بانک منعقد کرده‌ایم، شرکت‌های دانش‌بنیانی که بتوانند دو برابر رشد فروش محصولات دانش‌بنیان نسبت به سال پیش داشته باشند، می‌توانند از تسهیلات رشد تولید برخوردار شوند. پیش‌بینی کرده‌ایم که این شرکت‌ها می‌توانند 60 تا 70 همت رشد فروش محصولات دانش‌بنیان را رقم بزنند. این سه بانک تاکنون 3500 میلیارد تومان تسهیلات تاکنون پرداخت کرده‌اند و برآورد داریم که این رقم امسال منجر به 50 همت رشد فروش شود.

کمک پارک‌های علم و فناوری به رونق صندوق‌های پژوهش و فناوری استان

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی در بخش دیگری از سخنان خود تعداد صندوق‌های پژوهش و فناوری دارای مجوز را 69 و میزان سرمایه این صندوق‌ها را حدود 2800 میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: پارک‌های علم و فناوری و دانشگاه‌ها در 50 صندوق سهامدار هستند. البته در برخی استان‌ها گله‌مندی‌هایی وجود دارد که تعامل پارک‌ها با صندوق‌های پژوهش و فناوری استان چندان مناسب نیست و باید برای این موضوع فکری کرد. پارک‌های علم و فناوری باید به رونق صندوق‌های پژوهش و فناوری کمک کنند.

وی با بیان اینکه چند موضوع برای کشور در حوزه دانش‌بنیان مهم است و این موارد را در صندوق نوآوری و شکوفایی به عنوان اولویت پیگیری می‌کنیم و امیدواریم با ایده‌ها و طرح‌های خود، از این کار حمایت کنید، گفت: موضوع اول بحث صادرات است؛ موضوع صادرات دانش‌بنیان برای همه ما حائز اهمیت است. در صندوق نوآوری بسته صادرات دانش‌بنیان را تصویب کرده‌ایم و در عین حال، مجوز تولید فراسرزمینی را برای کمک به دانش بنیان‌ها دریافت کرده‌ایم.

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی تصریح کرد: در این حوزه برنامه‌های مفصلی داریم که به مرور اعلام خواهد شد. برای کمک به شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه صادرات و برای اینکه ریشه تولید و ریشه دانش‌بنیان را در کشور حفظ کنیم و در عین حال زمینه دسترسی دانش‌بنیان‌ها به بازار‌های بین‌المللی را فراهم و به رقابت‌پذیری آن‌ها کمک کنیم، بسته صادرات دانش بنیان و تولید فراسرزمینی را در نظر گرفته‌ایم. شرکت‌های دانش‌بنیان که مستعد هستند و می‌توانند در کشور‌های دیگر با ایجاد چنین زیرساخت‌هایی، تولید فراسرزمینی را آغاز کنند و فعالیت صادراتی داشته باشند، در صندوق نوآوری و شکوفایی از آنها حمایت می‌کنیم.

خیاطیان گفت: موضوع دوم تعامل با شرکت‌های بزرگ است. طبق هدف‌گذاری صورت گرفته، در پایان برنامه هفتم توسعه 7 درصد GDP کشور باید به اقتصاد دانش‌بنیان اختصاص داشته باشد. این کار به برنامه‌ریزی جدی نیاز دارد و یکی از راهکار‌های آن، ورود شرکت‌ها و صنایع بزرگ به مسئله دانش‌بنیانی است و این کار باید با دو رویکرد انجام شود: اول قرار گرفتن شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور در زنجیره ارزش شرکت‌ها و صنایع بزرگ که نمونه موفق آن را در فولاد، پتروشیمی و صنایع غذایی شاهد هستیم. این کار به بزرگ شدن بازار شرکت‌های دانش بنیان کمک زیادی می‌کند.

وی ادامه داد: دوم، سرمایه‌گذاری شرکت‌های بزرگ در حوزه فناوری و نوآوری است که قانون جهش دانش‌بنیان، ظرفیت خوبی برای تشویق و ترغیب این شرکت‌ها به سرمایه‌گذاری در شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور کرده است و موضوع معافیت مالیاتی به عنوان مشوق گزینه بسیار خوبی است. در استان‌های مختلف، شرکت‌های بزرگی فعالیت دارند که احتمالا علاقه‌مند سرمایه‌گذاری در شرکت‌های دانش بنیان و فناور هستند و به این حوزه می‌توانید توجه ویژه‌ای داشته باشید.

انتخاب حوزه‌های اولویت‌دار در صندوق نوآوری

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی افزود: در صندوق نوآوری اولویت‌هایی را مشخص کرده‌ایم. طبق قانون وظیفه حمایت از همه شرکت‌های دانش بنیان را برعهده داریم، اما این شرکت‌ها بزرگ شده‌اند و نمی‌توانیم همه نیاز‌های آنها را پاسخگو باشیم؛ برای همین اولویت‌گذاری کرده‌ایم و حدود 70 درصد خدمات ما در حوزه‌های اولویت‌دار متمرکز خواهد شد که شامل سه حوزه فناوری هوش مصنوعی، میکروالکترونیک و زیست فناوری است و سه مسئله امنیت غذایی، انرژی با تکیه بر بهره‌وری انرژی و حوزه آب را به عنوان حوزه‌های اولویت‌دار انتخاب کرده‌ایم. قصد داریم از سال آینده 70 درصد خدمات صندوق را با تمرکز بر روی این حوزه‌های اولویت‌دار پیش ببریم.

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار اجتماعی

پایان انحصار آمریکا در گرده‌افشانی با پهپادهای ایرانی!

 پایان انحصار آمریکا در گرده‌افشانی با پهپادهای ایرانی!
2024-04-14T13:18:23+03:30
یک شرکت دانش‌بنیان موفق به طراحی و ساخت پهپاد گرده‌افشان شد. این ماژول که قابلیت نصب بر روی انواع پهپادهای ایرانی و خارجی را دارد، به صورت هوشمند می‌تواند ب...

ربودن دختر ۱۷ساله توسط خواستگار شرور در تهران!

 ربودن دختر ۱۷ساله توسط خواستگار شرور در تهران!
2024-04-14T12:51:47+03:30
فرد شرور که در جریان خواستگاری از دختر مورد علاقه خود جواب منفی شنیده بود در اقدامی هولناک دست به آدم‌ربایی این دختر زد اما با اقدام ضربتی و به‌موقع پلیس دس...

ماجرای سنگ‌اندازی برای واردات واگن‌های متروی تهران چیست؟

 ماجرای سنگ‌اندازی برای واردات واگن‌های متروی تهران چیست؟
2024-04-14T12:38:24+03:30
عضو کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران درباره ماجرای سنگ‌اندازی برای واردات واگن‌های چینی مورد نیاز متروی تهران توضیح داد.

رویه غلط سازمان محیط زیست برای توسعه "قرق‌های شکار"

 رویه غلط سازمان محیط زیست برای توسعه "قرق‌های شکار"
2024-04-14T12:38:23+03:30
یک سالیست که سازمان محیط زیست با نادیده گرفتن حکم شرعی شکار و تاکید رهبر انقلاب بر لزوم توقف شکار، بدون پاسخگویی به نقدهای دانشگاهیان و بی‌توجه به ابعاد اجت...

ساخت پهپادهای آشیانه‌دار توسط یک شرکت دانش‌بنیان

 ساخت پهپادهای آشیانه‌دار توسط یک شرکت دانش‌بنیان
2024-04-14T11:58:31+03:30
متخصصان یک شرکت دانش‌بنیان موفق به ساخت پهپادهای آشیانه‌دار برای تصویربرداری از مناطق صعب‌العبور شدند.

حل مشکلات ۱۲ساله تملکات ملکی پروژه روددره فرحزاد

 حل مشکلات ۱۲ساله تملکات ملکی پروژه روددره فرحزاد
2024-04-14T11:58:31+03:30
معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران از حل مشکلات ۱۲ساله تملکات ملکی پروژه روددره فرحزاد خبر داد و گفت: با آغاز فرایند پرداخت و تملک معارضات ملکی؛ پیش...

آغاز اجرای طرح "نور" برای برخورد با ناهنجاری‌های اجتماعی

 آغاز اجرای طرح "نور" برای برخورد با ناهنجاری‌های اجتماعی
2024-04-14T11:58:30+03:30
فرمانده انتظامی تهران بزرگ گفت: پلیس از امروز در همه معابر و اماکن عمومی، اقدامات خود را به منظور برخورد با ناهنجاری‌های اجتماعی مانند بی‌حجابی با جدیت بیشت...

شناسایی ۷۹ مبتلا به وبا در سال گذشته/کاهش چشمگیر آمار بیماری

 شناسایی ۷۹ مبتلا به وبا در سال گذشته/کاهش چشمگیر آمار بیماری
2024-04-14T11:58:30+03:30
رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت با اشاره به شناسایی ۷۹ مورد ابتلا به وبا در سال گذشته، از کاهش چشمگیر آمار این بیماری در کشور نسبت به سال‌ ۱۴...

طرح کالا برگ فجرانه در ایستگاه پایانی

 طرح کالا برگ فجرانه در ایستگاه پایانی
2024-04-14T11:58:29+03:30
مرحله اول طرح فجرانه از ۱۸ بهمن ۱۴۰۲ آغاز شد. مرحله دوم آن از ۲۰ اسفند تا ۱۸ فروردین ماه ۱۴۰۳ ادامه داشت و مرحله سوم نیز از ۲۰ فروردین آغاز شده و تا ۱۸ اردی...

التیام سریع‌تر زخم‌های دیابتی با کمک پانسمان نانویی

 التیام سریع‌تر زخم‌های دیابتی با کمک پانسمان نانویی
2024-04-14T11:58:29+03:30
یک شرکت دانش‌بنیان زخم‌پوش نانویی تولید کرده که می‌تواند به التیام سریع‌تر زخم‌های دیابتی کمک کند. این پانسمان باکتری‌ها را از بین برده و روند بهبود را تسری...

۳ میدان میوه و تره‌بار در جنوب تهران احداث می‌شود

 ۳ میدان میوه و تره‌بار در جنوب تهران احداث می‌شود
2024-04-14T11:58:29+03:30
شهردار منطقه ۱۷ با اشاره به احداث و بهره‌برداری از ۳ میدان میوه و تره‌بار در سطح منطقه گفت: در راستای تکمیل شبکه توزیع میوه و کالاهای اساسی، میدان های میوه ...

مشکلات واگن‌های مترو با ورود رئیس‌جمهور حل می‌شود؟

 مشکلات واگن‌های مترو با ورود رئیس‌جمهور حل می‌شود؟
2024-04-14T11:58:28+03:30
رئیس شورای شهر تهران با اشاره به مشکلات پیش آمده برای واگن‌های وارداتی از سوی وزارت کشور گفت: به همین جهت شخص رئیس جمهور برای برطرف کردن موانع و مشکلات ورود...

تقویت دانش لازمه مدیریت سرمایه انسانی

 تقویت دانش لازمه مدیریت سرمایه انسانی
2024-04-14T11:31:56+03:30
معاون شهردار تهران، تولید و تقویت دانش سرمایه انسانی را لازمه مدیریت چالش‌های این حوزه دانست.

امتحانات شبه نهایی دانش‌آموزان دهم و یازدهم از دوشنبه

 امتحانات شبه نهایی دانش‌آموزان دهم و یازدهم از دوشنبه
2024-04-14T11:31:55+03:30
دانش‌آموزان پایه‌های دهم و یازدهم دوره متوسطه دوم از روز دوشنبه ۲۷ فروردین در امتحانات شبه نهایی شرکت می‌کنند.

ورود واگن‌های مترو امسال منتفی نیست

 ورود واگن‌های مترو امسال منتفی نیست
2024-04-14T11:31:54+03:30
رئیس شورای شهر تهران گفت: ورود واگن‌های مترو امسال منتفی نیست.

ثبت‌نام رسمی برای دریافت مشوق‌های سربازی از ۱۵ اردیبهشت

 ثبت‌نام رسمی برای دریافت مشوق‌های سربازی از ۱۵ اردیبهشت
2024-04-14T11:31:54+03:30
فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح گفت: سامانه مشوق‌های سربازی تولید شده و در حال تست است، ثبت‌نام رسمی واجدین شرایط از ۱۵ اردیبشه...

چند درصد از زائران حج تمتع امسال زنان هستند؟

 چند درصد از زائران حج تمتع امسال زنان هستند؟
2024-04-14T11:31:54+03:30
مدیرکل دفتر طرح و برنامه سازمان حج و زیارت گفت: حدود ۳۷ درصد زائران شیعه حج تمتع امسال، مرد و ۴۷ درصد زائران شیعه را زنان تشکیل می‌دهند.

افزایش ۳۰۰ درصدی برداشت میگو از مزارع خاکی پرورش میگو

 افزایش ۳۰۰ درصدی برداشت میگو از مزارع خاکی پرورش میگو
2024-04-14T11:31:54+03:30
طرح بهسازی و نوسازی مزارع خاکی پرورش میگو به همت مرکز مدیریت طرح‌های کلان و پیشران معاونت علمی به منظور تکمیل و بهسازی اجرای فرایند پرورش میگو در مزارع و اف...

انتقاد بهزیستی از کم‌کاری مسئولان شهری در قبال معلولان

 انتقاد بهزیستی از کم‌کاری مسئولان شهری در قبال معلولان
2024-04-14T11:31:53+03:30
رئیس سازمان بهزیستی کشور نسبت به عدم توجه مدیریت شهری به معلولان انتقاد کرد.

ربودن دختر ۱۷ ساله توسط خواستگار شرور در تهران!

 ربودن دختر ۱۷ ساله توسط خواستگار شرور در تهران!
2024-04-14T11:31:53+03:30
شرور که در جریان خواستگاری از دختر مورد علاقه خود، جواب منفی شنیده بود در اقدامی هولناک دست به آدم‌ربایی این دختر زد اما با اقدام ضربتی و به‌موقع پلیس دستگی...

"زورگیران مسلح اتوبان صدر" دستگیر شدند

 "زورگیران مسلح اتوبان صدر" دستگیر شدند
2024-04-14T11:31:52+03:30
رئیس مرکز اطلاع‌رسانی تهران بزرگ از دستگیری زورگیران مسلح در اتوبان صدر خبر داد.

"برقی شدن پایتخت" فروردین پاک تهران را همیشگی می‌کند

 "برقی شدن پایتخت" فروردین پاک تهران را همیشگی می‌کند
2024-04-14T11:31:52+03:30
یک کارشناس صنعت خودرو معتقد است که برقی کردن حمل و نقل عمومی و ارتقای سیستم احتراق خودروهای داخلی باعث می‌شود تا هوای مطلوبی که در این فروردین تجربه می‌کنیم...

فوت ۱۶۸ نفر در حوادث ویژه هفته گذشته/ ۱۵۹۴ مصدوم در تصادفات

 فوت ۱۶۸ نفر در حوادث ویژه هفته گذشته/ ۱۵۹۴ مصدوم در تصادفات
2024-04-14T11:31:52+03:30
رئیس سازمان اورژانس کشور با اشاره به فوت ۱۶۸ نفر در حوادث ویژه طی هفته گذشته در ایران،‌ گفت: در تصادفات هفته گذشته ۱۵۹۴ نفر دچار مصدومیت شده‌اند.

احتمال تغییر زمان آغاز سال تحصیلی

 احتمال تغییر زمان آغاز سال تحصیلی
2024-04-14T11:31:52+03:30
دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش درباره تغییر زمان آغاز و پایان سال تحصیلی گفت: این موضوع در کمیسیون آموزش تصویب شده و در انتظار بررسی و تصویب در صحن علنی مج...

استخدام ۱۰۰۰۰ معلم ورزش در سال ۱۴۰۳/ دانش‌آموزان موفق رشته‌های ورزشی بدون کنکور معلم می‌شوند

 استخدام ۱۰۰۰۰ معلم ورزش در سال ۱۴۰۳/ دانش‌آموزان موفق رشته‌های ورزشی بدون کنکور معلم می‌شوند
2024-02-26T06:00:47+03:30
معاون وزارت آموزش‌وپرورش با اشاره به استخدام ۱۰ هزار معلم تربیت‌بدنی در آزمون استخدامی فروردین ۱۴۰۳ گفت:دانش‌آموزان قهرمان رشته‌های ورزشی بدون کنکور وارد دا...

غربالگری اختلالات یادگیری دانش‌آموزان دبستانی بعد از تعطیلات عید

 غربالگری اختلالات یادگیری دانش‌آموزان دبستانی بعد از تعطیلات عید
2024-02-26T06:00:47+03:30
مدیرکل امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی وزارت آموزش‌وپرورش از اجرای غربالگری اختلالات یادگیری برای دانش‌آموزان دوره ابتدایی خبر داد.

کشف ۳۴۲ عدد لوازم خانگی قاچاق در خیابان فدائیان اسلام

 کشف ۳۴۲ عدد لوازم خانگی قاچاق در خیابان فدائیان اسلام
2024-02-26T06:00:46+03:30
رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ از کشف بیش از ۳۰۰ قلم انواع لوازم آشپزخانه قاچاق خبر داد و گفت: کارشناسان ارزش کالاها کشف شده را بیش از ۱.۵ میلیارد تومان...

ترخیص خودروهای توقیفی به مناسبت نیمه شعبان

 ترخیص خودروهای توقیفی به مناسبت نیمه شعبان
2024-02-26T06:00:46+03:30
سخنگوی پلیس از ترخیص خودروهای توقیفی به مناسبت نیمه شعبان خبر داد.

توصیه‌های پلیس درپی هشدار هواشناسی/ سفر غیرضروری نروید

 توصیه‌های پلیس درپی هشدار هواشناسی/ سفر غیرضروری نروید
2024-02-26T06:00:45+03:30
پلیس راهور فراجا طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد: با توجه به صدور هشدار سطح نارنجی از سوی سازمان هواشناسی، هم‌میهنان در صورت لزوم به سفر با آمادگی کامل اقدام به سفر...

صفر تا صد میزان افزایش عوارض ساختمانی، طرح ترافیک و پارک حاشیه‌ای در سال ۱۴۰۳

 صفر تا صد میزان افزایش عوارض ساختمانی، طرح ترافیک و پارک حاشیه‌ای در سال ۱۴۰۳
2024-02-26T06:00:45+03:30
براساس مصوبه شورای شهر تهران عوارض ساختمانی، مشاغل سیار و بی‌کانون، نصب دکل، طرح ترافیک، پارک حاشیه‌ای و حفظ و گسترش فضای سبز در سال ۱۴۰۳ افزایش پیدا کرد.
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)