میرنیوز

انتظار ۱۵ساله لایحه "حمایت از حقوق بیماران روان" / "سوگ پیچیده" در خانواده‌ فوتی‌های کرونا

انتظار ۱۵ساله لایحه "حمایت از حقوق بیماران روان" / "سوگ پیچیده" در خانواده‌ فوتی‌های کرونا 2021-10-10T07:02:18+03:30

علی اسدی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه روز جهانی سلامت روان از سوی سازمان جهانی بهداشت ۱۰ اکتبر مصادف با ۱۸ مهرماه اعلام شده است و شعار جهانی امسال این روز « مراقبت سلامت روان برای همه، بیایید آن را به واقعیت تبدیل کنیم» تعیین شده است، گفت: فدراسیون جهانی سلامت روان نیز شعار « سلامت روان در جهانی نابرابر» را انتخاب کرده است. یکی از تاکیدات فدراسیون بر این شعار به این علت است که به دلیل آسیب‌ها و فشارهای اقتصادی و اجتماعی، شکاف طبقانی ناشی از جنگ، کووید۱۹ و... به وجود آمده است که این نابرابری می‌تواند بر سلامت عمومی جامعه تاثیرگذار باشد. بنابراین این شعار تاکید دارد که اگر قرار است به سلامت روان توجه شود این امر باید مورد توجه دولتمردان و سیاست‌مداران قرار گیرد تا برای ارتقای سلامت روان عمومی تلاش کنند. نمی‌توان در جهانی که برابری نسبی وجود ندارد، به دنبال برقراری سلامت روان بود؛ پس موضوعات اقتصادی و اجتماعی محور اصلی این پیام است.

وی افزود: در ایران نیز خیلی پیش از آنکه سازمان جهانی بهداشت روزی را به سلامت روان اختصاص دهد، به این امر توجه کرده بودیم. در واقع از سال ۱۳۶۷ که ادغام خدمات سلامت روان در نظام PHC مطرح شد، هفته‌ای تحت عنوان هفته سلامت روان داشتیم.

روزشمار هفته سلامت روان

اسدی به روزشمار هفته سلامت روان امسال اشاره کرد و افزود: یکشنبه ۱۸ مهرماه تحت عنوان «نقش سیاست‌گذاران در دسترسی عادلانه به خدمات سلامت روان» است. دوشنبه ۱۹ مهرماه به دلیل تاثیرات تحریم‌ها و همزمانی آن با کووید۱۹ با عنوان « نقش تحریم‌ها در نابرابری سلامت روان در پاندمی کرونا» نام‌گذاری شده است. سه‌شنبه ۲۰ مهرماه نیز به دلیل ماهیت دو سویه خدمات سلامت روان، با عنوان « رابطه منصفانه ارائه دهندگان خدمات سلامت روانی با خدمت گیرندگان» نام‌گذاری شده است.

وی در ادامه بیان کرد: چهارشنبه ۲۱ مهرماه به عنوان «تاثیر انگ بر نابرابری خدمات سلامت روان در جامعه» نامگذاری شده است زیرا یکی از موانع مهم عدم مراجعه مردم برای دریافت خدمات روانپزشکی، بحث انگ است که به دلایل فرهنگی و باورهای غلط جامعه ما برخی مردم مراجعه به روانپزشک را نوعی انگ اجتماعی می‌دانند که مانعی در دریافت خدمت می‌شود. پنج‌شنبه ۲۲ مهرماه نیز با عنوان« ضروریت توسعه عدالت اقتصادی در بهبود سلامت روان جامعه» نام گذاری شده است. روز جمعه۲۳ مهرماه «سواد سلامت روان و بهره‌مندی از خدمات» نام گذاری شده است که نشان دهنده اهمیت سواد سلامت روان و لزوم ارتقای آن باشد. شنبه ۲۴ مهرماه نیز بر «نقش حاکمیت بر توانمندسازی افراد دارای معلولیت‌های جسمی» تاکید دارد.

لزوم انگ‌زدایی از خدمات روانپزشکی

معاون دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت با اشاره به نقش رسانه بر انگ‌زدایی از دریافت خدمات روانپزشکی، تصریح کرد: برای این هفته هماهنگی‌هایی با سازمان‌های همکار مانند وزارت ارشاد، صدا و سیما، انجمن‌های روانشناسی، شهرداری‌ها، بهزیستی و... داشتیم تا با همفکری هم بتوانیم کاری کنیم که شرایط بهتر شود و بسته‌های آموزشی و برنامه‌هایی با همکاری این سازمان‌ها ارائه دهیم.

شیوع بیش از ۲۳ درصدی اختلالات روانپزشکی در کشور

افسردگی و اضطراب در صدر اختلالات

اسدی درخصوص شیوع اختلالات روانپزشکی در کشور نیز به ایسنا گفت: شیوع اختلالات بر اساس پیمایش‌های ملی بالای ۲۳ درصد است و بالاترین اختلال روانپزشکی در کشور اختلال افسردگی است و پس از آن اختلالات اضطرابی در رتبه بعد قرار دارد. اختلالات افسردگی به تنهایی ۱۲.۷ درصد و اختلالات اضطرابی حدود ۱۵ درصد است. 

سرنوشت لایحه ۱۵ ساله حمایت از حقوق بیماران روانپزشکی

او در ادامه صحبت‌هایش به قانون سلامت روان اشاره کرد و درباره آخرین اقدامات انجام شده در این زمینه، اظهار کرد: پیش‌نویس لایحه حمایت از حقوق بیماران روانپزشکی حدودا از ۱۵ سال قبل تهیه شده است و طی رفت‌وآمدهایی در مسائل حقوقی، اجرایی، تخصصی و ... بر آن فعالیت‌هایی صورت گرفت و طی مواردی به کمیسیون‌های مربوطه در مجلس شورای اسلامی وارد شد که این روند ایراداتی به آن وارد شد و اصلاحات فنی، حقوقی و روانپزشکی بر آن صورت گرفت و نهایتا این پیش نویس با امضای وزیر اسبق بهداشت به مجلس رفت و پس از بررسی‌های صورت گرفته مجددا ایراداتی به آن وارد شد. در نهایت روز سه‌شنبه ششم مهرماه نظریات کارشناسی دیگری پیرامون این قانون بررسی شد و در نهایت پیش نویس قانون با تغییراتی برای ورود به صحن علنی مجلس آماده شده است تا بررسی شود.

اسدی با تاکید بر اینکه دریافت خدمات روان در نظام PHC رایگان است، بیان کرد: کارشناسان سلامت روان در مراکز جامع خدمات سلامت افراد را غربالگری و شناسایی کرده و بر اساس پروتکل‌های موجود به آنها خدماتی پایه در حوزه اجتماعی، پیشگیری از خشونت خانگی، پیشگیری از افسردگی و... ارائه می‌دهند.

اختلال "سوگ پیچیده" در خانواده‌های فوتی‌های کرونا

وی با اشاره به تاثیر کرونا بر سلامت روان افراد، به تهیه پروتکل مداخله و مشاوره برای خانواده‌هایی که عزیزان خود را به دلیل مسئله کرونا از دست دادند، اشاره کرد و گفت: این افراد شرایط سختی داشتند زیرا نمی‌توانستد مانند قبل با برگزاری مراسم عزاداری کنند و این محدودیت‌ها می‌توانست منجر به مشکلات روانشناختی شود که یکی از آنها سوگ پیچیده است. این مشکل می‌تواند تبعات روانشناسی زیادی داشته باشد که برای آن اقدام به تدوین راهنماهایی علمی با همکاری معاونت درمان، بهزیستی و... کردیم. این پروتکل در تمام دانشگاه‌های علوم پزشکی در حال اجرا است و حدود ۸۰ هزار خانواده که فوتی کرونایی داشتند توسط تیم‌های سلامت روان شناسایی شدند و با ۱۰۳ هزار نفر از افراد این خانواده‌ها تماس برقرار شده است و بالغ بر ۷۰ هزارنفر از این افراد پذیرفتند همکاری داشته باشند و خدمات مشاوره پیشگیری از سوگ پیچیده را دریافت کردند.

او ادامه داد: خدمات سلامت روان برای این افراد بین ۳ تا ۵ جلسه ارائه می‌شود و دستاورد خوبی بود. بیش از ۵۰ درصد این افراد حداقل ۳ جلسه مشاوره حضوری یا تلفنی دریافت کردند که به پیشگیری از سوگ پیچیده کمک کرده است.

ارایه خدمات سلامت روان از سوی ۵۰ کارشناس در سامانه ۴۰۳۰

تعداد تماس‌های مردمی کاهش یافته است

وی افزود: از اسفند ۹۸ تاکنون با کمک همکارانمان پروتکل‌های آموزشی و مداخله‌ای تدوین کردیم. این محتواها درون ساختار حوزه بهداشت و درمان به دست گروه‌های هدف رسید؛ همچنین پروتکل‌هایی طراحی شد که از طریق سامانه ۴۰۳۰ هدایت شدند و با استقرار بیش از ۶۰۰ کارشناس سلامت روان پشت خط سامانه ۴۰۳۰ از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب خدمت ارائه کردیم. این خدمات هنوز هم ادامه دارد ولی تعداد تماس‌ها از سوی مردم کاهش یافته است؛ اما همچنان حدود ۵۰ روانشناس آماده ارائه خدمت به مردم هستند. از طرفی ارائه خدمات سلامت روان برای بیماران بهبودیافته از کرونا نیز از تاکیدات ما بود.

بسته خدمات سلامت روان برای بهبودیافتگان کرونا

اسدی ادامه داد: بسیاری از افراد مبتلا به کرونا در بیمارستان بویژه بخش‌های مراقبت ویژه بستری شدند که هم به دلیل بیماری دچار اختلال اضطراب و استرس شدند و هم غالبا شاهد مرگ بیماران دیگر در کنار خود بودند و این موضوع هم از نظر روانپزشکی بر آنها تاثیر گذاشته و سبب شده است تا بیماران بهبود یافته از کرونا خدمات سلامت روان دریافت کنند. این بسته خدمتی از خردادماه ابلاغ شده و در حال اجرا است و تاکنون حدود ۲۷ هزارنفر شناسایی شدند و با آنها تماس گرفتیم تا خدمات را بر اساس پروتکل ارائه دهیم.

تاثیر کرونا بر افزایش آمار خودکشی؛ آری یا خیر؟

معاون دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت درباره تاثیر کرونا بر آمار خودکشی، بیان کرد: اطلاعات اقدام به خودکشی نزد وزارت بهداشت و موارد فوت ناشی از خودکشی نزد سازمان پزشکی قانونی است. بررسی علمی و پژوهشی در این زمینه انجام نشده است، اما آمارها و اطلاعاتی که در سامانه اقدام به خودکشی ثبت کرده‌ایم نشان می‌دهد از اوایل شروع کرونا در ایران تا شهریور سال قبل آمار موارد اقدام به خودکشی روند افزایش نداشت و حتی در مواردی کاهش نسبی هم داشت؛ اما از شهریور ۹۹ به دلایل مختلفی آمار اقدام به خودکشی نسبت به مدت زمان مشابه در سال ۹۸ افزایش یافت که علل آن هنوز مشخص نیست. خودکشی موضوعی چندوجهی است که مولفه‌های گوناگونی بر آن اثر دارد و ما فعلا در وزارت بهداشت تحقیق مشخصی نداریم که علت دقیق افزایش آمار اقدام به خودکشی را مشخص کنیم.

وی افزود: آماری که در کشور ما در رابطه با مرگ ناشی از خودکشی وجود دارد حدود ۶ تا ۶.۲ درصد در هر ۱۰۰ هزارنفر است که نسبت به میانگین جهانی بالا نیست؛ ولی برای کشور ما که اعتقادات و باورهای مذهبی و فرهنگی بر آن حاکم است، آمار خوشایندی نیست. وزارت بهداشت شاید بتواند بخشی از موارد اقدام به خودکشی را پیشگیری کند، اما بخش زیادی از آن بر عهده سازمان‌ها و نهادهای دیگر است‌ که باید پای کار پیشگیری از خودکشی باشند.

انتهای پیام

منبع : خبرگزاری ایسنا


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار اجتماعی

امکان صدور کارت واکسن برای اتباع خارج از کشور که در ایران واکسن زده‌اند، فراهم شد

امکان صدور کارت واکسن برای اتباع خارج از کشور که در ایران واکسن زده‌اند، فراهم شد
2021-10-21T16:59:07+03:30
مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در اطلاعیه ای از فراهم شدن امکان صدور کارت واکسن برای اتباع خارج از کشور که در ایران واکس...

تخصیص ۵۰ میلیارد تومان برای جایگزینی مدارس کانکسی در کهگیلویه و بویراحمد

تخصیص ۵۰ میلیارد تومان برای جایگزینی مدارس کانکسی در کهگیلویه و بویراحمد
2021-10-21T16:59:07+03:30
رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس در یاسوج از تخصیص ۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای جایگزینی مدارس کانکسی استان کهگیلویه و بویراحمد خبر داد. ...

انتصابات جدید در مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران

انتصابات جدید در مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران
2021-10-21T15:22:30+03:30
با حکمی از سوی رئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران انتصابات جدیدی در حوزه سرپرست معاونت بین الملل، معاونت تبلیغات و انتشارات و مشاور و سرپرست ص...

ادامه دورکاری مادران شاغل دارای فرزند کمتر از ۶ سال و دبستانی

ادامه دورکاری مادران شاغل دارای فرزند کمتر از ۶ سال و دبستانی
2021-10-21T14:45:48+03:30
معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری، از ادامه دورکاری مادران شاغل دارای فرزند کمتر از شش سال و دبستانی خبر داد.

بورس تهران پلمب نشده است

بورس تهران پلمب نشده است
2021-10-21T14:29:08+03:30
رئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران در توئیتی نوشت: بورس تهران پلمب نشده است و تنها درب پارکینگ به دلیل بدهی هزار میلیاردی به صورت موقت پلمب شد.

تمهیدات پلیس برای نماز جمعه تهران/ انسداد موقت خیابان انقلاب

تمهیدات پلیس برای نماز جمعه تهران/ انسداد موقت خیابان انقلاب
2021-10-21T14:19:07+03:30
معاون عملیات پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ از اتخاذ تهمیدات ترافیکی و انتظامی برای برگزاری نماز جمعه تهران پس از ۲۰ ماه خبر داد. ...

بررسی کارآیی تجهیز لباس پلیس به دوربین در چند کشور

بررسی کارآیی تجهیز لباس پلیس به دوربین در چند کشور
2021-10-21T14:05:48+03:30
تجهیز لباس نیروهای پلیس به دوربینی کوچک و قابل رویت کمک می کند تا بتوان فیلم های صوتی و تصویری از تعاملات بین پلیس و مردم را ضبط کرد. ...

دستگیری عامل اصلی نزاع و درگیری در محله تهرانپارس

دستگیری عامل اصلی نزاع و درگیری در محله تهرانپارس
2021-10-21T14:02:28+03:30
رئیس مرکز عملیات پلیس امنیت عمومی پایتخت از دستگیری عمامل ایجاد رعب و وحشت و عربده کشی در محله تهرانپارس خبر داد و گفت: از مخفیگاه متهم سه قبضه سلاح سرد کشف ...

واکسن‌های وارداتی هلال احمر به ۸۸ میلیون دوز رسید

 واکسن‌های وارداتی هلال احمر به ۸۸ میلیون دوز رسید
2021-10-21T14:09:06+03:30
بیست‌ونهمین محموله واکسن کرونا تهیه شده از سوی جمعیت هلال‌احمر حاوی ۶ میلیون دوز واکسن، امروز پنج‌شنبه؛ بیست و نهم مهرماه در فرودگاه امام خمینی (ره) به وزار...

بورس تهران پلمپ نشده است

بورس تهران پلمپ نشده است
2021-10-21T13:49:12+03:30
رئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران در توئیتی نوشت: بورس تهران پلمپ نشده است و تنها درب پارکینگ به دلیل بدهی هزار میلیاردی به صورت موقت پلمپ شده.

صداقت و صراحت؛ عناصر اصلی تعامل در تامین اجتماعی

صداقت و صراحت؛ عناصر اصلی تعامل در تامین اجتماعی
2021-10-21T13:49:12+03:30
سرپرست سازمان تامین اجتماعی صداقت، صراحت و صمیمیت را عناصر اصلی و تشکیل دهنده راهبرد همفکری و تعامل این سازمان با شرکای اجتماعی دانست.

استقرار شش دستگاه آمبولانس در محل برگزاری نماز جمعه/امکان واکسیناسیون نمازگزاران

استقرار شش دستگاه آمبولانس در محل برگزاری نماز جمعه/امکان واکسیناسیون نمازگزاران
2021-10-21T13:25:48+03:30
سرپرست اورژانس تهران از استقرار شش دستگاه آمبولانس در محدوده برگزاری نماز جمعه خبر داد.

هشدار پلیس راهور؛ پایان هفته زمان مناسبی برای سفر به استان‌های نیمه شمالی نیست

هشدار پلیس راهور؛ پایان هفته زمان مناسبی برای سفر به استان‌های نیمه شمالی نیست
2021-10-21T13:25:47+03:30
رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا با اشاره به پیش‌بینی‌های هواشناسی مبنی بر بارش برف و باران در محورهای 12 استان از پایان هفته جاری، اعلام کرد...

کارکنان نیروی انتظامی سیره زندگی معصومین را سر لوحه خود قرار دهند

کارکنان نیروی انتظامی سیره زندگی معصومین را سر لوحه خود قرار دهند
2021-10-21T13:09:09+03:30
رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا گفت: کارکنان نیروی انتظامی چون بیشتر از دیگر سازمان ها سرو کارشان با مردم است نیاز دارند که سیره زندگی معصومین(ع) را سر لوحه کا...

اقدامات شهرداری تهران برای اقامه نماز جمعه فردا

اقدامات شهرداری تهران برای اقامه نماز جمعه فردا
2021-10-21T12:59:09+03:30
شورای سیاستگذاری ائمه جمعه چندی پیش اعلام کرد که با استعلام وضعیت شیوع کرونا از ستاد ملی مقابله با کرونا، پس از حدود ۲۰ ماه این هفته در تهران نماز جمعه برگزا...

زاکانی: شهرداری عمل به مسئولیت‌های اجتماعی را جدی می‌گیرد

زاکانی: شهرداری عمل به مسئولیت‌های اجتماعی را جدی می‌گیرد
2021-10-21T12:59:08+03:30
شهردار تهران در جمع خبرنگاران گفت: شهرداری شهر را برای شهروندان آن می‌خواهد و شهروندان باید در آرامش و شرایط مطلوب باشند. شهرداری مسئولیت‌های اجتماعی را در ک...

زورگیری از سالمندانِ تنها در مقابل عابربانک

زورگیری از سالمندانِ تنها در مقابل عابربانک
2021-10-21T12:59:08+03:30
فرمانده انتظامی شهرستان ری از بازداشت فردی که اقدام به زورگیری خشن از افراد سالمند کرده بود، خبر داد.

تامین مسکن زنان سرپرست خانوار یکی از معضلات اجتماعی است

تامین مسکن زنان سرپرست خانوار یکی از معضلات اجتماعی است
2021-10-21T12:29:08+03:30
یکی از مهمترین معضلات اجتماعی تامین مسکن به خصوص برای خانواده هایی با درآمد بسیار پایین است که اغلب آنها زنان بی سرپرست هستند.

واکنش سردار رحیمی به فرایند بازپروری معتادان در پایتخت؛ مسیر اشتباه است!

 واکنش سردار رحیمی به فرایند بازپروری معتادان در پایتخت؛ مسیر اشتباه است!
2021-10-21T12:35:47+03:30
فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ با بیان اینکه معتادان متجاهر در سطح شهر یکی دیگر از موضوعات مورد مطالبه نیروی انتظامی است، گفت: در این‌ باره فراهم نبودن زی...

واکسن‌های وارادتی هلال احمر به ۸۸ میلیون دوز رسید

 واکسن‌های وارادتی هلال احمر به ۸۸ میلیون دوز رسید
2021-10-21T12:35:47+03:30
بیست‌ونهمین محموله واکسن کرونا تهیه شده از سوی جمعیت هلال‌احمر حاوی ۶ میلیون دوز واکسن، امروز پنج‌شنبه؛ بیست و نهم مهرماه در فرودگاه امام خمینی (ره) به وزار...

شهرداری عمل به مسئولیتهای اجتماعی را جدی بگیرد

شهرداری عمل به مسئولیتهای اجتماعی را جدی بگیرد
2021-10-21T12:02:29+03:30
شهردار تهران گفت: شهرداری شهر را برای شهروندان آن می‌خواهد و شهروندان باید در آرامش و شرایط مطلوب باشند بنابراین مسئولیت‌های اجتماعی توسط شهرداری باید جدی گر...

پیگیری جذب و تبدیل وضعیت نیروهای پرستاری / دستور ویژه برای پرداخت فوق‌العاده خاص پرستاران

پیگیری جذب و تبدیل وضعیت نیروهای پرستاری / دستور ویژه برای پرداخت فوق‌العاده خاص پرستاران
2021-10-21T11:39:09+03:30
معاون پرستاری وزارت بهداشت، گفت: جذب و تبدیل وضعیت نیروهای پرستاری، تعرفه خدمات پرستاری، فوق العاده خاص، بخشودگی مالیات در دوره کرونا، ایثارگری همکاران پرستا...

واکسیناسیون دانش‌آموزان علیه کرونا از مرز ۷۰ درصد گذشته است

واکسیناسیون دانش‌آموزان علیه کرونا از مرز ۷۰ درصد گذشته است
2021-10-21T11:39:08+03:30
سرپرست وزارت آموزش و پرورش ضمن قدردانی از روند پوشش واکسیناسیون علیه کرونا گفت: واکسیناسیون دانش آموزان در کشور، از مرز ۷۰ درصد گذشته است. ...

آمادگی پلیس برای ساماندهی معتادان متجاهر و پاکسازی پارک‌ها از وجود بعضی مظاهر مزاحمت آمیز

آمادگی پلیس برای ساماندهی معتادان متجاهر و پاکسازی پارک‌ها از وجود بعضی مظاهر مزاحمت آمیز
2021-10-21T11:39:08+03:30
سردار رحیمی نیروی انتظامی را به عنوان متولی و رکن اصلی برقراری نظم و امنیت شهر و تمام قد در کنار شهرداری دانست و گفت: در دیدار امروز با شهردار تهران مباحث مخ...

ترافیک در جاده‌های منتهی به شمال کشور/بارش باران در ۷ استان

ترافیک در جاده‌های منتهی به شمال کشور/بارش باران در ۷ استان
2021-10-21T11:39:08+03:30
رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا از ترافیک سنگین در محورهای منتهی به شمال کشور خبر داد.

پیشنهاد زاکانی برای تشکیل کارگروه مشترک بین شهرداری و پلیس پایتخت

پیشنهاد زاکانی برای تشکیل کارگروه مشترک بین شهرداری و پلیس پایتخت
2021-10-21T11:39:07+03:30
شهردار تهران گفت: شهرداری تهران در زمینه ارایه خدمات مطلوب به شهروندان از هیچ کمکی دریغ نخواهد کرد و رسیدن به افق روشن نیاز به تعامل بین دستگاهی دارد. ...

تشکیل کارگروه مشترک میان شهرداری تهران و پلیس/ افق روشن شهر در حوزه خدمت رسانی

تشکیل کارگروه مشترک میان شهرداری تهران و پلیس/ افق روشن شهر در حوزه خدمت رسانی
2021-10-21T11:22:29+03:30
زاکانی گفت: شهرداری تهران در زمینه ارایه خدمات مطلوب به شهروندان از هیچ کمکی دریغ نخواهد کرد و رسیدن به افق روشن نیاز به تعامل بین دستگاهی دارد.

آبشناسی دریای خزر CASPCOM روسیه –آستراخان / بررسی نوسانات تراز آب دریای خزر

آبشناسی دریای خزر CASPCOM روسیه –آستراخان / بررسی نوسانات تراز آب دریای خزر
2021-10-21T11:09:12+03:30
بیست و پنجمین نشست کمیته هماهنگی هواشناسی – آبشناسی دریای خزر CASPCOM با محوریت بررسی نوسانات تراز آب دریای خزر، بررسی شرایط اقلیمی جنوب دریای خزر برگزار ...

ضرورت هم افزایی شهرداری و ناجا/نیروی انتظامی با تمام توان در خدمت شهرداری

ضرورت هم افزایی شهرداری و ناجا/نیروی انتظامی با تمام توان در خدمت شهرداری
2021-10-21T11:09:11+03:30
فرمانده انتظامی تهران بزرگ گفت: اگر نیروی انتظامی در دو بخش امنیت و آرامش هماهنگی و هم‌افزایی‌های لازم را ایجاد کند حتماً اتفاقات خوبی در شهر رخ خواهد داد.

تشکیل کارگروه مشترک میان شهرداری و پلیس/افق روشن شهر در حوزه خدمت رسانی

تشکیل کارگروه مشترک میان شهرداری و پلیس/افق روشن شهر در حوزه خدمت رسانی
2021-10-21T11:09:11+03:30
زاکانی گفت: شهرداری تهران در زمینه ارایه خدمات مطلوب به شهروندان از هیچ کمکی دریغ نخواهد کرد و رسیدن به افق روشن نیاز به تعامل بین دستگاهی دارد.
X فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)