میرنیوز

سینه‌زنی عزاداران، ولایت اهل‌بیت را از نسلی به نسل دیگر می‌رساند

سینه‌زنی عزاداران، ولایت اهل‌بیت را از نسلی به نسل دیگر می‌رساند 2022-08-05T19:14:36+04:30

به گزارش خبرگزاری مهر، رهبر معظم انقلاب ۱۲ مرداد ۷۳ در دیدار شورای مرکزی هیئت‌های عزاداری استان تهران تاکید کردند: هیئت‌های مذهبی در حقیقت ارکان حفظ ایمان و شوق ملّت بزرگ ما به خاندان پیغمبر هستند؛ از جمله پیوندهای مستحکم میان امروز و روز عاشورای حسینی هستند؛ آن روحیه را به امروز منتقل می‌کنند، خاطره امام حسین را تجدید می‌کنند.

متن بیانات رهبر انقلاب در این دیدار که برای نخستین‌بار منتشر شده، در ادامه آمده است:

بسم الله الرّحمن الرّحیم

اوّلاً به همه برادران و خواهرانی که در این مجلس حسینی شرکت کرده‌اید، خوشامد عرض می‌کنم و مجلس ما بحمدالله عطر و رایحه مجلس عزای حضرت ابی‌عبدالله (ع) را پیدا کرد.

موضوع هیأت‌های مذهبی برای مردم ما یک مطلب عادّی و روزمرّه است که چشم‌ها و دل‌های مردم به آنها اُنس گرفته است ولی اگر کسی با چشم دقیق و حقیقت‌بین نگاه کند، این یکی از آن بارقه‌های درخشان حسینی در فضای جامعه مسلمان ما و از برکات و حسنات جاریه آن نهضت عظیم الهی است. آنچه را شما از سوابق عزاداری مردم ایران و شیعیان جهان برای ماجرای حسین‌بن‌علی (ع) تاکنون دنبال بفرمائید، خواهید دید که این سنّت عزاداری به شکل کنونی در تمام حالات و آنات و در همه‌ی شرایط گوناگون اجتماعی وجود داشته است. دشمنان نتوانسته‌اند این عادت دینی و الهی را از شیعیان سلب کنند و این نشان‌دهنده عمق ایمان و عمق تأثیر این جریان عزاداری چه به صورت مجالس عزاداری و چه به صورت هیأت متحرّک مذهبی در دل‌های مردم و در ایمان و عقیده مسلمانان است.

ظرفیّت این هیأت هم بسیار زیاد است. شما ملاحظه کنید، در دوران اختناق رضاخانی که همه‌ی حرکت‌های مردم، ولو کوچک‌ترین آنها را ایادی استبداد رضاخانی که ضدّ اسلام و ضدّ مراسم تشیّع بود، دنبال می‌کردند و آنها را با سختی و فشار و شکنجه پاسخ می‌دادند که حتّی روضه‌خوانی‌ها را در داخل خانه‌ها و پیش از اذان صبح هم دنبال و تعقیب می‌کردند و اگر روضه‌خوانی را می‌دیدند که قبل از اذان صبح از جایی به جایی حرکت می‌کند و می‌دانستند که این روضه‌خوان می‌رود که در خلوت و پستوی خانه یک مسلمان عاشق امام حسین (ع) مرثیه بخواند، او را تعقیب می‌کردند و احیاناً زندان می‌بردند حتّی در این شرایط هم هیأت‌های مذهبی متوقّف نماند. آن کسانی که آن زمان‌ها بوده‌اند، برای ما نقل کرده‌اند که در روزهای عاشورا و تاسوعا و ایّام اطراف این دو روز، مردم از شهرها به خارج شهرها می‌رفتند، در بیابان‌ها، دور از جادّه‌ها، گاهی در ویرانه‌ها، در روستاهای دور از دسترس پلیس رضاخانی، دسته سینه‌زنی راه می‌انداختند و عزاداری می‌کردند. این چه ایمانی است؟ چه علقه محبّت و اعتقاد عظیم و ناگسستنی است که به وسیله‌ی این هیأت مذهبی هدایت می‌شود؟ این یک طرف قضیّه است.

در آن وقتی که مردم تهران و بعضی از شهرستان‌های دیگر برای دفاع از مقام روحانیّت و رهبری نهضت، در دوازدهم محرّم و پانزدهم خرداد سال ۴۲ می‌خواهند اعتراض کنند، باز در قالب هیأت سینه‌زنی و عزاداری است که راه می‌افتند در این خیابان‌های تهران و سینه می‌زنند و زنجیر می‌زنند و عزاداری می‌کنند امّا نوحه آنها عبارت است از اعتراض به حکومت مستبد و دیکتاتور و فاسد پهلوی که امامشان و رهبرشان و امام بزرگوار را در پانزدهم خرداد سال ۴۲ دستگیر و بازداشت کرده بود؛ یعنی یک ماهیّت انقلابی پیدا می‌کند و این تعجّب هم ندارد؛ اصل ماجرای حسین‌بن‌علی (ع) یک ماجرای انقلابی است، باید هم آنچه از آثار آن نهضتْ به جا است، در همین جهت و همین هدف حرکت بکند.

در سال آخر نهضت هم پیروزی انقلاب، بلاشک تا میزان زیادی مرهون همین هیأت مذهبی است که در همه‌جای کشور در عاشورای سال ۵۷ و دهه محرّم آن سال، هیأت‌های مذهبی را تبدیل کردند به وسیله‌ای برای اظهار اعتراض گسترده ملّت به آن رژیم فاسد و حمایت از امام و خواستاریِ نظام اسلامی. پس این، ظرفیّتِ هیأت مذهبی است. در دوران اختناق جمعیّت‌های کوچک در بیغوله‌ها و بیابان‌ها و دور از چشم پلیس رضاخانی شروع می‌شود و در سال ۵۷ و سال‌های بعد از آن، در معرض دید همه مردم دنیا و زیرِ نگاه دوربین‌های تلویزیون‌های جهانی، نشان‌دهنده میل و خواست ملّت ایران می‌شود. چقدر عظیم است این هیأت‌ها!

علاوه بر همه اینها، عشق و محبّت به خاندان پیغمبر، عشق به حسین‌بن‌علی (ع)، عشق و دلبستگی به یاران امام حسین (ع)، دل‌سوختگی شدید نسبت به حادثه عاشورا، روح این هیأت‌های مذهبی است. اینها چیز کوچکی نیست؛ مبادا کسی خیال کند که هیئات مذهبی یک چیزی است که اگر بود، بود، اگر هم نبود، نبود؛ این جور نیست. هیأت‌های مذهبی در حقیقت ارکان حفظ ایمان و شوق ملّت بزرگ ما به خاندان پیغمبر هستند؛ از جمله پیوندهای مستحکم میان امروز و روز عاشورای حسینی هستند؛ آن روحیه را به امروز منتقل می‌کنند، خاطره امام حسین را تجدید می‌کنند.

در طول سال، دست‌های دشمنان اسلام و قرآن و خاندان پیغمبر هر چه تلاش می‌کنند برای اینکه فضای جامعه را فضای غیر دینی قرار بدهند، وقتی که دهه محرّم می‌شود، ایّام عاشورا می‌شود، این موکب‌های حسینی راه می‌افتد در خیابان‌ها و کوچه‌ها و محیط زندگی مردم، مثل آب بارانی که پلیدی‌ها را و کثافت‌ها را می شویَد و فضا را پاک می‌کند، فضای جامعه را شست و شو می‌دهد و همه آن تلقینات فاسد را که در محیط و فضا، دست دشمن به وجود آورده است، پاک می‌کند و می شویَد.

قدر این هیأت‌ها را خیلی باید بدانید؛ هم شما که مسئولان این هیأت هستید، واقعاً این کار را یک کار مهم و اساسی به حساب بیاورید؛ یک وظیفه هم ناشی از عقیده و هم ناشی از محبّت، و هم یک وظیفه بزرگ اعتقادی و عاطفی به حساب بیاورید و با جدّیّت مساله هیأت مذهبی را دنبال کنید و هر کاری که برای بهتر شدن این هیأت می‌شود انجام داد، انجام بدهید؛ هم مردم باید قدر این هیأت را بدانند. مردم به طور طبیعی اعضای هیأت مذهبی هستند. می‌بینید که راه می‌افتند در این موکب‌های عزاداری هر کسی با یک نوع ارتباطی می‌افتند توی این هیأت‌ها و با آنها عزاداری می‌کنند، عزاداری آنها را تماشا می‌کنند، اشک می‌ریزند و حال مصیبت و عزا پیدا می‌کنند. خیلی حادثه عظیمی است.

در هیچ جای دنیا هم یک چنین وسیله‌ای که تمام شمشیرهای دشمنان در مقابل این وسیله کُند است، همه تبلیغات دشمنان در مقابل این وسیله نارسا است ندارند؛ خیلی تلاش کردند که اینها را از بین ببرند، ولی نتوانستند و این، مال زمان رضاخان است. بعد از آن خیلی تلاش کردند اینها را منحرف کنند. بنده در دوران سلطنت طاغوتِ دوّم پهلوی دیده بودم و می‌شناختم که این هیأت مذهبی را در گوشه و کنار جامعه، می‌سپردند دست افراد فاسد، تا شاید اینها را از چشم مردم بیندازند امّا نتوانستند. هیأت‌های مذهبی، هیأت‌های مذهبی ماندند؛ هیأت‌های عزاداری، هیأت عزاداری ماندند. گیرم که یک فرد نابابی هم چند صباحی در یک هیأتی بود یا نبود؛ او از بین رفت، آنها نابود شدند امّا هیأت‌ها همچنان که لازمه کلمه حق است، ماندند. خیلی تلاش کردند بلکه بتوانند این هیأت‌ها را از حال و هوای حسینی خارج کنند امّا نتوانستند.

بنده عرضم به شما برادران عزیز این است که شما خودتان را عَلَم‌داران حسینی بدانید. عَلَم عزای حسینی دست شما است؛ این خیلی مرتبه بزرگی است؛ این خیلی مقام مقدّسی است. اگر نهضت امام حسین در روز عاشورا تمام شده بود، امام حسین دیگر عَلَم‌دار نمی‌خواست؛ امّا فرض این است که نهضت حسینی تا قیام فرزند معصومش حضرت بقیّةالله الاعظم برقرار است؛ نهضت که تمام‌شدنی نیست. هر چه زمان گذشته است، نهضت حسینی گسترده‌تر شده است، اعماق آن بیشتر آشکار شده است. هر بخشی از این نهضت یک عَلَم‌داری دارد؛ دنیای فقاهت بخشی از نهضت حسین است، عَلَم‌دارش مراجع بزرگند؛ دنیای معنویّت و معرفت بخشی از منطقه نهضت حسین است، عَلَم‌دارانش سُلّاک بزرگ و اهل معرفتند صحنه عظیم زندگی مردم که به سمت اسلام حرکت می‌کند و نهضت اسلامی و انقلاب اسلامی و حکومت اسلامی، بخشی از نهضت حسین‌بن‌علی است، عَلَم‌داران و پرچم‌داران مخصوص به خود را دارد؛ بقای فرهنگ این نهضت در بین مردم هم بخشی از آن نهضت است، پرچم‌دارانش کسانی هستند که اقامه عزای حسینی را می‌کنند و از جمله شماها هستید. شما عَلَم‌دار حسینی (ع) هستید؛ این عَلَم را باید قدر بدانید. آن‌چنان که شایسته او است، این کار را انجام بدهید.

دیدید که در سال ۵۷، همین هیأت مذهبی شما در روشن کردن حقایق برای مردم چه نقش بزرگی ایفا کرد. مردم در خیابان‌ها راه می‌رفتند و نغمه هیأت‌های عزاداری برای آنها بهترین تحلیل‌کننده سیاسی و انقلابی آن روز بود، که حقایق را بیان می‌کرد؛ در سال ۴۲ هم همین جور بود، در دوران جنگ هم همین جور بود. امروز هم همین جور است؛ امروز می‌بینید دنیای اسلام با چه دشمنانی روبه‌رو است؟ امروز می‌بینید صهیونیست‌های خبیث و پلید در دنیا چه می‌کنند؟ می‌بینید آمریکا به عنوان قلدر و دیکتاتور جهانی، امروز چگونه با اسلام و نهضت اسلامی روبه‌رو و طرف است؟ می‌بینید طاغوت‌های جهانی، امروز چقدر از اسلام کینه دارند، چون از دست اسلام و قرآن سیلی خورده‌اند؟ از طرفی، می‌بینید که چطور عواطف ملّت مسلمان در همه جای عالم نسبت به احکام اسلام و معارف اسلام و حکومت اسلامی برانگیخته است؟ مردم کشورهای اسلامی در گذشته بی‌تفاوت بودند، حرکتی نمی‌کردند، اقدامی نمی‌کردند، دلی برای اسلام نمی‌سوزاندند؛ امروز آن جور نیست؛ امروز ملّت های مسلمان در هر جای دنیا که هستند، چه شیعه و چه غیر شیعه مخصوص شیعیان هم نیست نسبت به پرچم برافراشته اسلام در این قبّةالاسلام، یعنی ایران اسلامی احساس دلبستگی و علاقه‌مندی می‌کنند و می‌بینید پیشرفت‌ها و نفوذ روزافزون کلمه اسلام را در دنیا به رغم دشمنان. می‌بینید که بحمدالله ایران اسلامی در دنیا روزبه‌روز عزیزتر شده است و عزیزتر می‌شود و ملّت مسلمان هم همین جور. همه اینها موضوعاتی هستند که هیأت مذهبی شما می‌توانند آنها را با صدای بلند ندا کنند.

سینه‌زنی عزاداران حسینی، همان وسیله‌ای است که می‌تواند محبّت و ولایت اهل‌بیت را از نسلی به نسل دیگر برساند. دشمن‌ها نباید بتوانند مراسم مذهبی شما را از دست شما بگیرند. یکی از راه‌های دشمنان این است که آنها را با خرافات آلوده کنند، که امسال با هشیاری شما مردم، با ایمان عمیق جوان‌های مؤمن و عشّاق حسینیِ ما، یک بخش مهمّی از آنچه وسیله و بهانه‌ای در دست دشمن می‌شد، بکلّی کنار رفت و آن مساله قمه‌زنی بود. عزاداری هیأت‌های حسینی یعنی همین عزاداری‌های معمولی که قرن‌ها است که مثل امروز راه می‌افتند در خیابان‌ها و عزاداری می‌کنند و به عنوان اعلام مصیبت به سر و سینه می‌زنند همان بلندگوی عظیم نهضت حسینی است که در همه جای کشور ما و در هر جایی که موالیان اهل‌بیت و محبّین اهل‌بیت، بخصوص شیعیان هستند، رونق دارد و روزبه‌روز باید رونق آن اضافه بشود.

مردم قدر هیاات را باید بدانند. خود هیاات مذهبی هم قدر این سرمایه عظیم را بدانند و حسین‌بن‌علی (ع) و خاندان آن بزرگوار و اصحاب آن بزرگوار و شهدای عالی‌مقام عاشورا، ان‌شاءالله با روح بلند خود پشتیبان این حرکت ایمانی و اسلامی و عاطفی شما هستند.

امیدواریم که روزبه‌روز این کانون‌های حسینی گرم‌تر و این عَلَم برافراشته‌تر بشود و ان‌شاءالله همه‌ی شماها اجرتان را از حسین‌بن‌علی (ع) بگیرید و همه‌ی ما در زمره خدمتگزاران عزاداری حسین‌بن‌علی (ع) محسوب بشویم و عمر خود را با محبّت آن بزرگوار و خاندان مقدّس پیغمبر به سر بیاوریم و ان‌شاءالله فیض شهادت در راه آنها را ببریم.

منبع : خبرگزاری مهر


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار سیاسی

تعامل با کشورهایی که در مسیر پیشرفت هستند، از اهداف «نداجا» است

تعامل با کشورهایی که در مسیر پیشرفت هستند، از اهداف «نداجا» است
2022-08-11T11:24:06+04:30
فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: توجه و ایجاد تعامل بیشتر با نیروی دریایی کشورهایی که مورد ظلم واقع شدند و مسیر پیشرفت را طی می‌کنند و به عبارتی روی پای خود می...

پیام تسلیت رئیسی در پی درگذشت همسر شهید مصطفی اردستانی

 پیام تسلیت رئیسی در پی درگذشت همسر شهید مصطفی اردستانی
2022-08-11T11:30:35+04:30
رئیس جمهور در پیامی با تسلیت درگذشت همسر شهید سرلشکر خلبان مصطفی اردستانی تصریح کرد: بی‌تردید رشادت‌های مجاهدانی همچون خلبان شهید اردستانی در مقاطع حساس دفا...

واکنش نمایندگان به بیانیه میرحسین موسوی؛ "رأفت اسلامی" امر را بر فسیل‌های سیاسی مشتبه کرده است

 واکنش نمایندگان به بیانیه میرحسین موسوی؛ "رأفت اسلامی" امر را بر فسیل‌های سیاسی مشتبه کرده است
2022-08-11T11:30:35+04:30
جمعی از نمایندگان نسبت به بیانیه میرحسین موسوی واکنش نشان دادند که در این گزارش می‌خوانید.

تحقیق و تفحص از سازمان برنامه و بودجه کلید خورد/ اختلاف فاحش صفر تا ۱۳۰ درصدی تخصیص منابع در مناطق کشور!

 تحقیق و تفحص از سازمان برنامه و بودجه کلید خورد/ اختلاف فاحش صفر تا ۱۳۰ درصدی تخصیص منابع در مناطق کشور!
2022-08-11T11:30:35+04:30
عضو کمیسیون برنامه و بودجه از موافقت اعضای این کمیسیون با تحقیق و تفحص از سازمان برنامه و بودجه خبر داد و گفت: در برخی از مناطق ۱۰۰ تا ۱۳۰ درصد منابع تخصیص ...

رئیس جمهور درگذشت برادر آیت‌الله طه‌محمدی را تسلیت گفت

رئیس جمهور درگذشت برادر آیت‌الله طه‌محمدی را تسلیت گفت
2022-08-11T10:57:26+04:30
رئیس جمهور در پیامی درگذشت برادر آیت‌الله غیاث‌الدین طه‌محمدی، نماینده مردم همدان در مجلس خبرگان رهبری را تسلیت گفت.

تسلیت رئیسی در پی درگذشت برادر آیت الله غیاث الدین طه‌محمدی

تسلیت رئیسی در پی درگذشت برادر آیت الله غیاث الدین طه‌محمدی
2022-08-11T10:44:06+04:30
رئیس جمهور در پیامی درگذشت برادر آیت‌الله غیاث‌الدین طه‌محمدی، نماینده مردم همدان در مجلس خبرگان رهبری را تسلیت گفت.

تسلیت رئیسی در پی درگذشت همسر شهید مصطفی اردستانی

تسلیت رئیسی در پی درگذشت همسر شهید مصطفی اردستانی
2022-08-11T10:30:50+04:30
رئیس جمهور در پیامی درگذشت همسر شهید سرلشکر خلبان مصطفی اردستانی را تسلیت گفت.

مسئولیت دستگاه دیپلماسی درپیگیری روشن شدن حادثه تروریستی مزارشریف

مسئولیت دستگاه دیپلماسی درپیگیری روشن شدن حادثه تروریستی مزارشریف
2022-08-11T10:17:30+04:30
وزیر امور خارجه کشورمان پیگیری روشن شدن ابعاد مختلف حادثه تروریستی مزارشریف از مسئولین حکومت سرپرستی افغانستان را مسئولیت دستگاه دیپلماسی کشور دانست.

رایزنی وزیران خارجه ایران و ترکیه درباره فلسطین و مسائل منطقه

رایزنی وزیران خارجه ایران و ترکیه درباره فلسطین و مسائل منطقه
2022-08-10T22:13:28+04:30
وزیر امور خارجه کشورمان در گفتگوی تلفنی با وزیر خارجه ترکیه، حمله وحشیانه رژیم صهیونیستی به غزه و کشتار کودکان بیگناه فلسطینی را به شدت محکوم کرد.

سفیر ایران در بلژیک با امیرعبداللهیان دیدار و گفتگو کرد

سفیر ایران در بلژیک با امیرعبداللهیان دیدار و گفتگو کرد
2022-08-10T22:13:27+04:30
سفیر ایران در بلژیک در دیدار با وزیر امور خارجه گزارشی از تحولات روابط کشورمان با اتحادیه اروپا و ظرفیت‌ها و چالش های موجود در روابط ایران و اروپا ارائه کرد.

رایزنی امیرعبداللهیان با وزیر امور خارجه عمان در خصوص مسائل منطقه‌

رایزنی امیرعبداللهیان با وزیر امور خارجه عمان در خصوص مسائل منطقه‌
2022-08-10T22:00:00+04:30
وزیر امور خارجه کشورمان با بدر البوسعیدی وزیر امور خارجه سلطنت عمان در خصوص مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی مورد علاقه طرفین به‌صورت تلفنی گفتگو کرد.

هماهنگی‌های لازم برای انتقال پیکر استاد «امیر هوشنگ ابتهاج» به کشور انجام شده است

هماهنگی‌های لازم برای انتقال پیکر استاد «امیر هوشنگ ابتهاج» به کشور انجام شده است
2022-08-10T21:46:43+04:30
روابط عمومی وزارت امور خارجه کشورمان در پی درگذشت استاد هوشنگ ابتهاج در کشور آلمان اعلام کرد: هماهنگی‌های لازم جهت انتقال، تکریم و تدفین پیکر این شاعر بزرگ د...

رایزنی امیرعبداللهیان با وزیر امور خارجه عمان در خصوص مسائل منطقه‌ای

رایزنی امیرعبداللهیان با وزیر امور خارجه عمان در خصوص مسائل منطقه‌ای
2022-08-10T21:46:42+04:30
وزیر امور خارجه کشورمان با بدر البوسعیدی وزیر امور خارجه سلطنت عمان در خصوص مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی مورد علاقه طرفین به‌صورت تلفنی گفتگو کرد.

امیرعبداللهیان درگذشت «امیر هوشنگ ابتهاج» را تسلیت گفت

امیرعبداللهیان درگذشت «امیر هوشنگ ابتهاج» را تسلیت گفت
2022-08-10T21:33:24+04:30
وزیر امور خارجه، با انتشار پیامی درگذشت شاعر نامدار کشورمان، امیر هوشنگ ابتهاج را تسلیت گفت.

گفتگوی امیرعبداللهیان با وزیر امور خارجه عمان در خصوص مسائل منطقه‌ای

گفتگوی امیرعبداللهیان با وزیر امور خارجه عمان در خصوص مسائل منطقه‌ای
2022-08-10T21:33:23+04:30
وزیر امور خارجه کشورمان با بدر البوسعیدی وزیر امور خارجه سلطنت عمان در خصوص مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی مورد علاقه طرفین به‌صورت تلفنی گفتگو کرد.

تسلیت رئیس جمهور برای درگذشت مادر شهیدان «قاسمی»

تسلیت رئیس جمهور برای درگذشت مادر شهیدان «قاسمی»
2022-08-10T20:13:22+04:30
رئیس جمهور با صدور پیامی درگذشت مادر ۳ شهید دفاع مقدس را تسلیت گفت و از درگاه خداوند برای آن مرحومه علوّ درجات و همجواری با فرزندان شهیدش مسألت کرد.

اهمیت عملکرد خبرنگاران در مقابله با جنگ شناختی دشمن/ ایمان مهم‌ترین ابزار شکست دشمن است

اهمیت عملکرد خبرنگاران در مقابله با جنگ شناختی دشمن/ ایمان مهم‌ترین ابزار شکست دشمن است
2022-08-10T19:20:01+04:30
فرمانده نیروی هوایی ارتش گفت: عملکرد خبرنگاران به ویژه در جهاد تبیین مهم و حیاتی است و امیدوارم رسانه‌ها روز به روز بهتر و قوی‌تر عمل کنند.

تسلیت رئیسی در پی درگذشت «امیرهوشنگ ابتهاج»

تسلیت رئیسی در پی درگذشت «امیرهوشنگ ابتهاج»
2022-08-10T17:46:45+04:30
رئیس جمهور در پیامی درگذشت شاعر پرآوازه کشورمان، مرحوم امیر هوشنگ ابتهاج را به خانواده، جامعه فرهنگی و هنری و مردم ادب‌پرور ایران تسلیت گفت.

قالیباف: ایران با همه توان در کنار فلسطین است

قالیباف: ایران با همه توان در کنار فلسطین است
2022-08-10T16:53:26+04:30
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: جمهوری اسلامی ایران در همه شرایط و با همه توان در کنار ملت فلسطین و مقاومت اسلامی فلسطین ایستاده است.

بیانیه تروریستی موسوی و محک اصلاحات در سنجه غیرت و سیاست‌ورزی عاقلانه

 بیانیه تروریستی موسوی و محک اصلاحات در سنجه غیرت و سیاست‌ورزی عاقلانه
2022-08-10T16:06:33+04:30
تاریخ مملوّ از نحله‌هایی است که در گذر ایام به اصول خود پشت کردند و به اردوگاه دشمن شتافتند و همچنین مالامال از گروه‌هایی است که در وقت بیداری، به حقیقت گرو...

ماجرای آخرین عکس یادگاری ۳ فرمانده در دمشق/ شهادت سردار همدانی به روایت سردار اسدی

 ماجرای آخرین عکس یادگاری ۳ فرمانده در دمشق/ شهادت سردار همدانی به روایت سردار اسدی
2022-08-10T16:06:33+04:30
سردار محمدجعفر اسدی به تشریح ماجرای آخرین عکس یادگاری شهید حسین همدانی با حاج قاسم سلیمانی در دمشق پرداخت که مربوط به ساعاتی پیش از شهادت سردار همدانی است.

جلسه مشترک دولت و مجلس یکشنبه برگزار می‌شود/ نمایندگان از دولت حمایت کنند

جلسه مشترک دولت و مجلس یکشنبه برگزار می‌شود/ نمایندگان از دولت حمایت کنند
2022-08-10T15:46:42+04:30
معاون پارلمانی رئیس‌جمهور اعلام کرد: روز یکشنبه جلسه‌ای با حضور همه اعضای دولت اعم از وزرا و معاونین رئیس‌جمهور، هیئت رئیسه مجلس و رؤسای کمیسیون‌ها خواهیم داشت.

تسلیت قالیباف در پی درگذشت «هوشنگ ابتهاج»

تسلیت قالیباف در پی درگذشت «هوشنگ ابتهاج»
2022-08-10T15:33:21+04:30
رئیس مجلس شورای اسلامی در پیامی درگذشت شاعر نام‌دار و شیرین‌سخن، «هوشنگ ابتهاج» را تسلیت گفت.

تسلیت قالیباف در پی درگذشت «امیرهوشنگ ابتهاج»

تسلیت قالیباف در پی درگذشت «امیرهوشنگ ابتهاج»
2022-08-10T15:06:42+04:30
رئیس مجلس شورای اسلامی در پیامی درگذشت شاعر نام‌دار و شیرین‌سخن، «امیرهوشنگ ابتهاج» را تسلیت گفت.

خاندوزی: اوایل شهریور درباره کالابرگ الکترونیکی تصمیم‌گیری می‌شود

 خاندوزی: اوایل شهریور درباره کالابرگ الکترونیکی تصمیم‌گیری می‌شود
2022-08-10T14:46:34+04:30
وزیر اقتصاد در گفت‌وگو با تسنیم درباره زمان ارائه کالابرگ الکترونیکی توضیح داد.

تأکید رئیس‌جمهور بر لزوم بهره‌گیری از تمام ظرفیت‌های داخلی و دیپلماتیک برای تسهیل سفر اربعین

 تأکید رئیس‌جمهور بر لزوم بهره‌گیری از تمام ظرفیت‌های داخلی و دیپلماتیک برای تسهیل سفر اربعین
2022-08-10T14:06:30+04:30
رئیس‌جمهور بر استفاده از همه ظرفیت‌های داخلی و دیپلماتیک کشور برای تسهیل سفر زائران اربعین تأکید کرد و از دستگاه‌های دولتی خواست ضمن استقبال از حضور ستادهای...

مرکز ایمنی و بررسی سوانح و حوادث حمل و نقل کشور ایجاد می‌شود

 مرکز ایمنی و بررسی سوانح و حوادث حمل و نقل کشور ایجاد می‌شود
2022-08-10T13:39:51+04:30
سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس گفت: در جلسه اخیر کمیسیون با حضور مسئولان مربوطه پیگیری‌هایی برای ایجاد مرکز ایمنی و بررسی سوانح و حوادث حمل و نقل کشور صورت گرفت

ماهواره خیام کدام نیازهای ایران را برطرف می‌کند؟/ گزارش تسنیم از مهمترین همکاری خارجی ایران در حوزه فضایی

 ماهواره خیام کدام نیازهای ایران را برطرف می‌کند؟/ گزارش تسنیم از مهمترین همکاری خارجی ایران در حوزه فضایی
2022-08-10T13:39:51+04:30
خیام به عنوان ماهواره‌ای عملیاتی و حرفه‌ای که ساخت مجموعه‌های باتجربه روسی است، کاربردهای متعددی برای بخش‌های عمومی کشور دارد که با توجه به داشتن ایستگاه بو...

تصویب آیین‌نامه‌های حمایت از تولید دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین

تصویب آیین‌نامه‌های حمایت از تولید دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین
2022-08-10T12:40:04+04:30
آیین نامه های حمایت از تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین در حوزه‌های اقتصاد، علوم، تحقیقات و فناوری و صنعت، معدن و تجارت به تصویب هیئت دولت رسید.

آخرین وضعیت طرح اصلاح قانون بیمه کارگران ساختمانی؛ جلسه کمیسیون اجتماعی با قالیباف

 آخرین وضعیت طرح اصلاح قانون بیمه کارگران ساختمانی؛ جلسه کمیسیون اجتماعی با قالیباف
2022-08-10T12:46:34+04:30
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس آخرین وضعیت بررسی طرح اصلاح ماده ۵ بیمه کارگران ساختمانی را تشریح کرد.
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)