میرنیوز

ایران متناسب با منافعش پاسخ رژیم صهیونیستی را خواهد داد

 ایران متناسب با منافعش پاسخ رژیم صهیونیستی را خواهد داد 2024-04-14T11:58:38+03:30

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم، حجت الاسلام ذوالنور نائب رئیس مجلس شورای اسلامی در همایش وحدت برای تحول که صبح امروز (شنبه 25 فروردین) برگزار شد، طی سخنانی با بیان این‌که  نادیده گرفتن و زیر پا گذاشتن اصول یکی از عوامل زوال حکومت‌ها است، گفت: در تاریخ این 45 سال مجالسی کارآمدتر بودند که در پیاده سازی و دنبال کردن اصول و آرمان‌ها موفق تر بودند و در هر مجلسی که انحراف به اصول و پشت کردن به مبانی اتفاق افتاده خسران و ناکارآمدی و هدر رفتن فرصت‌ها بیشتر به چشم می‌خورد به ویژه در کار ما نمایندگان و دولت‌ها همین شکل است.

وی افزود: متاسفانه امروز در مجلس می‌‌بینیم وقتی راجع به یک ماده قانونی، مخالف و موافق می‌خواهند حرف بزنند زمانی که فرصت به نماینده می‌رسد به جای صحبت در موضوع و دستور کار جلسه، به مسائل منطقه ای و حوزه انتخابیه ای می‌پردازد و در حقیقت وقت و فرصت مجلس را تلف می‌کند.

ذوالنور با بیان اینکه مجالس در بحث سوال استیضاح می‌توانند در هدایت دولت‌ها و وزرا اثرگذار باشند، خاطرنشان کرد: امروز امنیت، اقتصاد و فرهنگ بر هم اثرگذار هستند و هر حوزه ای متاثر از حوزه های دیگر است. در همین رابطه در شرایط فعلی وضع آشفته ای از منظر امنیت نداریم اما در عین حال باید در بحث انتخابات گذشته پیام رای سفید و باطله مردم را ما مسئولان بگیریم. البته با وجود همه تلاش های دشمن برای مایوس کردن مردم و عدم حضور پای صندوق ها، مشارکت مردم قابل توجه بود.

نائب رئیس مجلس گفت: مردم با این رای می‌گویند اصل نظام را قبول دارند ولی ما را قبول ندارند و این معنا و مفهوم دارد.ما در مجلس باید پیام این رای مردم را بگیریم.

مجلس یازدهم قوانین خوبی وضع کرد که بسیاری با زندگی مردم مرتبط است ولی اینها یک سری قطعات از پازل یک جورچین هستند. ما قطعا می‌توانیم کارهای بهتری برای رفع مشکلات کشور داشته باشد‌.  

برخی از اساتید ما در معیشت خود ماندند و برای داور شدن یا استاد راهنما شدن برای یک رساله مانده اند در چنین شرایطی ما باید از ظرفیت علمی انها برای حل مشکلات کشور استفاده کنیم.

وی افزود: مرکز پژوهش ها در این سالها خروجی مشخصی نداشته و کارهای متفرقه زیادی صورت می‌گیرد که عمقی ندارد. ما تمرکز بر روی راهکارهای برون رفت از مشکلات نکردیم. این رویه در مجلس نیز کم و بیش دیده می‌شود. اینها باعث شده ما دچار ناکارآمدی شویم که با دارا بودن همه ظرفیت ها مردم از ما خروجی خوبی نمی بینند. لذا سرمایه اجتماعی نظام گره به عملکرد ما خورده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در ادامه خاطرنشان کرد: در مسائل امنیت ملی در منطقه  پیش از انقلاب به رژیم شاه ژاندارم منطقه می‌گفتند و در حقیقت نماینده اعمال سیاست‌های آمریکا بود.  امروز اگر انقلاب ما هیچ دستاوردی هم در این چند دهه نداشته باشد اما نمی‌توانند این انگ و اتهام را به جمهوری اسلامی بزنند که بگویند از یک کشور خط می‌گیرد بلکه برعکس سیاست تشکیل خاورمیانه بزرگ که دو ویژگی داشت؛اول حذف جمهوری اسلامی از نقش آفرینی در منطقه و دوم محوریت پیدا کردن اسرائیل در منطقه بود_ که هر دو این اهداف محقق نشده است و امروز عامل بروز و ظهور هسته های مقاومت در هر جای دنیا را جمهوری اسلامی می دانند و امروز شما می بینید که در عراق، سوریه، لبنان و فلسطین هدف‌هایی که غربی‌ها در صدد تحقق آنها بودند، محقق نشده است.  

ذوالنور عنوان کرد: اجرای معامله قرن که ارزش آن 400 میلیارد دلار بود هدف  آن عادی سازی رژیم صهیونیستی با کشورهای عربی منطقه بود و اگر طوفان الاقصی اتفاق نمی‌افتاد برای همیشه آرمان‌های فلسطین از بین می‌رفت.

وی تاکید کرد: اگر تا قبل از این حادثه در بسیاری از کشورهای غربی و اروپایی در نظرسنجی های کشورهای غربی 80 درصد  مردم نظر مثبت به رژیم صهیونیستی داشتند اما امروز یقینا این معادلات کاملا برعکس شده است و هیچ یک از کشورهای اروپایی و غربی جرئت حمایت مستقیم از رژیم صهیونیستی را ندارند.

وی افزود: این انزجار و تنفری که نسبت به رژیم صهیونیستی ایجاد شده دست و پای دولت‌های غربی را بسته و رژیم صهیونیستی را در یک انزوای تاریخی قرار داده است و هر چه این روند را ادامه دهد شکست برای او سنگین تر خواهد شد.

نائب رئیس مجلس درباره نحوه پاسخ به اقدام تروریستی اخیر رژیم صهیونیستی در دمشق گفت:  گاهی گفته می‌شود که چرا جمهوری اسلامی واکنش نشان نمی‌دهد و حتی برخی ها نیروهای مسلح را متهم به ترس از پاسخگویی می‌کنند و مدعی میشوند که نیروهای مسلح با دیدگاه های مقام معظم رهبری فاصله گرفته اند و اقتدار جمهوری اسلامی را به رژیم صهیونیستی نمیچشانند ولی در پاسخ به این گروه‌ها باید عرض کنم رژیم صهیونیستی برای خروج از انزوا تنها یک راه نجات دارد و آن درگیری مستقیم با جمهوری اسلامی است تا بتواند اجماع جهانی را مجددا در حمایت از خود در دنیا فراهم کند.

نائب رئیس مجلس تاکید کرد: جمهوری اسلامی ضمن تاکیدی که بر حمایت از معنوی از غزه دارد، حق انتقام را برای خود محفوظ می‌داند ولی نوع عمل را متناسب با منافع خودش انتخاب خواهد کرد.

وی تصریح کرد: ما شروع کننده هیچ جنگی نخواهیم بود ولی اگر رژیم صهیونیستی قصد شروع جنگی را داشته باشد همان روز موعود که امام خمینی فرمودند رژیم صهیونیستی باید از صحنه روزگار محو شود، انشاالله فرا خواهد رسید.

ذوالنور همچنین در حاشیه این نشست و در جمع خبرنگاران با تاکید بر اینکه در حال حاضر حدود پنج نفر به شکل پراکنده برای ریاست مجلس دوازدهم داوطلب شدند، اظهار کرد: نمی‌دانم چه اسامی مطرح شده است، اما برخی از جریان‌ها ‌و تشکل‌ها به بنده هم پیشنهاد دادند، اما تصمیم قطعی معلوم نیست. قابل پیش‌بینی نیست که رئیس مجلس چه کسی خواهد شد، البته ممکن است برخی‌ها تعامل کنند و کنار بکشند و نهایتا ممکن است حداقل به 2 نفر داوطلب ختم شود که یکی رئیس فعلی مجلس باشد و دیگری کاندیدای رقیبی که مقابل وی ممکن است برای رقابت اعلام آمادگی کند.

نایب رئیس مجلس با بیان اینکه اگر هیات رئیسه مجلس رسالت و نقش اصلی خود را ایفا می‌کرد این مجلس می‌توانست ریل‌گذاری‌های بهتری داشته باشد و تحولی در وضعیت اقتصادی کشور اتفاق بیفتد، اظهار کرد: این مجلس همچنین می‌توانست با تعامل بهتر با دولت، ریل‌گذاری مسیر دولت، قوانینی وضع کند که دولت را در چارچوب حرکت اصلی قرار دهد و دولت را در رسیدن به آن اهداف کمک کند. این اتفاق می‌توانست رخ بدهد اما متاسفانه اتفاق نیفتاده است.

وی تأکید کرد: امیدواریم با تحولاتی که در مجلس اتفاق می‌افتد، مجلس آینده موثرتر واقع شود زیرا نمایندگان مجلس مانند مهره‌های تسبیح هستند. اگر ما نخ تسبیح نداشته باشیم کارآمدی لازم اتفاق نمی‌افتد و این امر به شکل‌گیری یک هیبت رئیسه قوی و توانمند مرتبط است.

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار سیاسی

استفاده سپاه از منورهای مه‌شکن برای یافتن رئیس‌جمهور

 استفاده سپاه از منورهای مه‌شکن برای یافتن رئیس‌جمهور
2024-05-20T00:18:33+03:30
سپاه پاسداران انقلاب اسلامی علاوه بر اعزام یگان‌های استانی و تیپ ویژه صابرین برای عملیات جستجوی رئیس جمهور و هیئت همراه، از منورهای مه‌شکن برای یافتن آنها ا...

تماس تلفنی رشید با مخبر: برای سلامتی رئیسی دعا می‌کنیم

 تماس تلفنی رشید با مخبر: برای سلامتی رئیسی دعا می‌کنیم
2024-05-20T00:18:33+03:30
رئیس جمهور عراق در گفتگو با محمد مخبر گفت: برای سلامتی رئیس جمهور ایران نماز و دعا می‌خوانیم و امیدواریم هر چه زودتر ایشان از این حادثه با صحت و سلامت عبور ...

پوتین اخبار حادثه بالگرد رئیسی را با حساسیت دنبال می‌کند

 پوتین اخبار حادثه بالگرد رئیسی را با حساسیت دنبال می‌کند
2024-05-20T00:18:32+03:30
دستیار ویژه پوتین در تماس با معاون اول رئیس جمهور گفت: رئیس جمهور روسیه با حساسیت فوق العاده اخبار سانحه بالگرد رئیس جمهور ایران را دنبال می‌کند.

پیام حداد عادل در پی وقوع حادثه برای رئیس جمهور

 پیام حداد عادل در پی وقوع حادثه برای رئیس جمهور
2024-05-19T23:25:32+03:30
رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب در پی وقوع حادثه برای بالگرد حامل رئیس جمهور پیامی صادر کرد.

ولایتی: برای سلامتی آقای رئیسی دعا می‌کنیم

 ولایتی: برای سلامتی آقای رئیسی دعا می‌کنیم
2024-05-19T23:25:32+03:30
مشاور رهبر معظم انقلاب اظهار داشت: امیدوارم هرچه زودتر آقای رئیسی و هیات همراه ایشان به سلامت به آغوش ملت بازگردند.

حضور نیروهای تیپ ۲۵ نزاجا برای جستجوی بالگرد رئیس‌جمهور

 حضور نیروهای تیپ ۲۵ نزاجا برای جستجوی بالگرد رئیس‌جمهور
2024-05-19T23:12:13+03:30
تیپ ۲۵ تکاور نیروی زمینی ارتش برای کمک به جستجوی بالگرد رییس جمهور‌ در منطقه آذربایجان شرقی حضور یافت.

حسن خمینی: برای سلامتی رئیس‌جمهور دعای توسل بخوانید

 حسن خمینی: برای سلامتی رئیس‌جمهور دعای توسل بخوانید
2024-05-19T23:12:13+03:30
تولیت حرم امام خمینی(ره) درخواست کرد به امید ختم بخیر شدن این سانحه و سلامتی رییس‌جمهور و همراهان، دعای توسل خوانده شود.

انشاالله خبر سلامتی رئیس جمهور قلوب ملت ایران را شادمان کند

 انشاالله خبر سلامتی رئیس جمهور قلوب ملت ایران را شادمان کند
2024-05-19T23:12:12+03:30
سخنگوی شورای نگهبان نسبت به سانحه فرود سخت بالگرد رئیس جمهور واکنش نشان داد.

اجتماع مردم برای سلامتی رئیس جمهور در میدان ولیعصر(عج) تهران

 اجتماع مردم برای سلامتی رئیس جمهور در میدان ولیعصر(عج) تهران
2024-05-19T23:12:11+03:30
عده‌ای از مردم و دانشجویان برای دعا جهت سلامتی رئیس جمهور در میدان ولیعصر تهران تجمع کرده‌اند.

وحیدی:‌ هنوز به نقطه مدنظر سانحه بالگرد نرسیده‌ایم

 وحیدی:‌ هنوز به نقطه مدنظر سانحه بالگرد نرسیده‌ایم
2024-05-19T23:12:09+03:30
وزیر کشور با ارائه گزارشی از وضعیت جستجو برای یافتن بالگرد رئیس جمهور گفت: دامنه دید در منطقه بسیار محدود است و به همین دلیل، نیروهای امدادی متاسفانه هنوز ب...

اعزام تیپ‌ صابرین سپاه برای جستجوی بالگرد رئیس‌جمهور

 اعزام تیپ‌ صابرین سپاه برای جستجوی بالگرد رئیس‌جمهور
2024-05-19T22:58:36+03:30
تیپ نیروهای ویژه صابرین نیروی زمینی سپاه برای کمک به جستجوی بالگرد رییس جمهور‌ عازم منطقه شد.

روحانی: برای رئیس‌جمهور و همراهانشان آروزی سلامتی دارم

 روحانی: برای رئیس‌جمهور و همراهانشان آروزی سلامتی دارم
2024-05-19T22:58:36+03:30
رئیس جمهور سابق اظهار داشت: صمیمانه امید دارم آقای رئیسی هرچه زودتر به آغوش ملت بازگردند.

جلسه دولت به ریاست مخبر برگزار شد

 جلسه دولت به ریاست مخبر برگزار شد
2024-05-19T22:58:35+03:30
در جلسه امروز هیئت دولت، با دستور معاون اول اعضای جلسه مسئول پیگیری امور محوله شدند.

قالیباف: برای سلامتی آقای رئیسی و همراهان ایشان دعا کنیم

 قالیباف: برای سلامتی آقای رئیسی و همراهان ایشان دعا کنیم
2024-05-19T22:58:35+03:30
رئیس مجلس در پی حادثه سقوط بالگرد رئیس جمهور نوشت: برای سلامتی خادم‌الرضا علیه‌السلام، ریاست محترم جمهوری، جناب آقای رئیسی و همراهان ایشان دعا کنیم. خداوند ...

اینفوگرافی بالگرد حامل رئیس‌جمهور؛ بل ۲۱۲

 اینفوگرافی بالگرد حامل رئیس‌جمهور؛ بل ۲۱۲
2024-05-19T22:58:35+03:30
بالگرد حامل رئیس جمهور و هیئت همراه که ظهر امروز در مسیر بازگشت به تبریز در حوالی ورزقان دچار سانحه شد از نوع بل ۲۱۲ بود.

منصوری: دو نفر از بالگرد رئیسی با ما ارتباط گرفتند

 منصوری: دو نفر از بالگرد رئیسی با ما ارتباط گرفتند
2024-05-19T22:58:34+03:30
معاون اجرایی رئیس‌جمهور گفت: با یکی از سرنشینان بالگرد رئیس‌جمهور و کادر پرواز ارتباط برقرار شده که نشان می‌دهد میزان سختیِ حادثه خیلی بالا نبوده؛ چون دو تن...

امام خامنه‌ای:امیدواریم رئیس جمهور به آغوش ملت برگردند

 امام خامنه‌ای:امیدواریم رئیس جمهور به آغوش ملت برگردند
2024-05-19T22:58:34+03:30
رهبر معظم انقلاب اسلامی با ابراز تاثر از حادثه نگران کننده عصر امروز برای رئیس جمهور محترم و همراهان ایشان گفتند: امیدواریم خداوند متعال رئیس جمهور محترم و ...

درس علوم و معارف دفاع مقدس باید حضوری و الزامی باشد

 درس علوم و معارف دفاع مقدس باید حضوری و الزامی باشد
2024-05-19T20:32:01+03:30
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: درس علوم و معارف دفاع مقدس باید دو واحدی، مستقل، حضوری و الزامی باشد.

تفحص از ستاد احیای دریاچه ارومیه در دستور کار مجلس

 تفحص از ستاد احیای دریاچه ارومیه در دستور کار مجلس
2024-05-19T20:32:01+03:30
رسیدگی به گزارش کمیسیون کشاورزی ،آب ، منابع طبیعی و محیط زیست در تحقیق و تفحص از عملکرد ستاد احیای دریاچه ارومیه در دستور کار نمایندگان در جلسه علنی امروز ق...

درخواست پورابراهیمی برای برگزاری جلسه درباره بورس

 درخواست پورابراهیمی برای برگزاری جلسه درباره بورس
2024-05-19T20:32:00+03:30
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در جلسه علنی امروز خواستار برگزاری جلسه فوق‌العاده برای بررسی وضعیت بازار سرمایه در هفته جاری شد.

ماموریت قالیباف به کمیسیون عمران درباره سیل خراسان رضوی

 ماموریت قالیباف به کمیسیون عمران درباره سیل خراسان رضوی
2024-05-19T20:32:00+03:30
رئیس مجلس گفت: ضروری است علاوه بر تسریع در رسیدگی به مجروحان حادثه سیل استان خراسان رضوی و پیگیری روند درمان کامل آنها، نسبت به جبران خسارت‌های وارد آمده به...

سخنگوی دولت: انتخاب ارکان داخلی مجلس با نمایندگان منتخب است

 سخنگوی دولت: انتخاب ارکان داخلی مجلس با نمایندگان منتخب است
2024-05-19T20:31:59+03:30
بهادری جهرمی گفت: قانون اساسی کشورمان متولی امور داخلی مجلس را مشخص کرده که در صلاحیت خود نمایندگان است و دولت همچون گذشته با مجلس در چارچوب اصول قانون اساس...

ارجاع تأسیس سازمان حفاظت قوه قضائیه به کمیسیون امنیت ملی

 ارجاع تأسیس سازمان حفاظت قوه قضائیه به کمیسیون امنیت ملی
2024-05-19T20:31:58+03:30
نمایندگان مجلس در جلسه علنی امروز با اکثریت آرا با ارجاع طرح تأسیس سازمان حفاظت و اطلاعات قوه قضائیه جهت بررسی بیشتر به کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مواف...

سفر رئیس اقلیم کردستان به تهران و هیاهوی غرب

 سفر رئیس اقلیم کردستان به تهران و هیاهوی غرب
2024-05-19T20:31:58+03:30
قدرت نهفته و آشکار در حوزه دیپلماسی منطقه‌ای ایران به‌گونه‌ایست که منجر به تنظیم مناسبات بر اساس عزت کشور خواهد شد. بدیهی است خروجی این دیپلماسی ایجاد امنیت...

رئیسی: روابط ایران و آذربایجان گسسته نخواهد شد

 رئیسی: روابط ایران و آذربایجان گسسته نخواهد شد
2024-05-19T20:31:58+03:30
رئیس‌جمهور با بیان اینکه روابط ایران و آذربایجان گسسته نخواهد شد، گفت: اراده برای توسعه روابط در تمام حوزه‌ها بین دو کشور داریم.

حضور ناو بالستیک‌زن سپاه در نزدیکی جزیره دیگو گارسیا

 حضور ناو بالستیک‌زن سپاه در نزدیکی جزیره دیگو گارسیا
2024-05-19T20:31:57+03:30
فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران گفت: ناو شهید مهدوی برای نخستین مرتبه تا نزدیکی جزیره دیگو گارسیا که محل استقرار نیروهای آمریکایی است، پیش رفت.

دهقان: یک‌ مرحله‌ای شدن انتخابات مجلس نیازمند بررسی است

 دهقان: یک‌ مرحله‌ای شدن انتخابات مجلس نیازمند بررسی است
2024-05-19T20:31:57+03:30
معاون حقوقی رئیس جمهور گفت: من نمی‌گویم که انتخابات باید یک‌مرحله‌ای شود اما این ایراد، , وارد است که یک فرد در مرحله‌ی اول، رای رأی بیشتری داشته و در مرحله...

سردار سلامی: اسرائیل چیزی جز منطق زور را نمی‌فهمد

 سردار سلامی: اسرائیل چیزی جز منطق زور را نمی‌فهمد
2024-05-19T20:31:57+03:30
فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان عملیات وعده صادق از دید ما یک عملیات محدود بود."، عنوان کرد: هدف از این عملیات ضربه‌زدن به دو نقطه با تع...

اختصاصی | ۱+۳ گزینه مطرح برای ریاست مجلس خبرگان

 اختصاصی | ۱+۳ گزینه مطرح برای ریاست مجلس خبرگان
2024-05-19T20:31:57+03:30
اعضای هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری در اولین جلسه ششمین دوره این مجلس انتخاب خواهند شد.

وحیدی: منتظر رسیدن نیروهای امداد به محل سانحه هستیم

 وحیدی: منتظر رسیدن نیروهای امداد به محل سانحه هستیم
2024-05-19T20:31:56+03:30
وزیر کشور گفت: رئیس‌جمهور با همراهان در مسیر برگشت با چند بالگرد بر بودند که یکی از بالگردها بر اثر بدی هوا و وضعیتی که در منطقه بوده، مجبور به فرود سخت می‌...
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)