میرنیوز

شهید بهشتی یک نیروی تحول‌آفرین بود/اقتدار دستگاه قضا سبب خاموش شدن آشوب‌های منافقین شد

شهید بهشتی یک نیروی تحول‌آفرین بود/اقتدار دستگاه قضا سبب خاموش شدن آشوب‌های منافقین شد 2022-06-24T15:20:09+04:30

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام کاظم صدیقی در خطبه‌های دوم نماز جمعه این هفته تهران که در مصلی امام خمینی (ره) برگزار شد، با اشاره به هفته قوه‌قضائیه، اظهار کرد: شهید بهشتی نه تنها مظلوم زیست و به شهادت رسید، بلکه یکی از جهات مظلومیت ایشان نیز این است که شناخته نشد و هنوز هم شناخته نشده است.

وی افزود: شهید بهشتی در دوران طلبگی و پیش از انقلاب در ابعاد مختلف ما را راهنمایی و کمک‌های مالی و معنوی می‌کرد.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران با بیان اینکه شهید بهشتی یک نیروی تحول‌آفرین بود و هیچگاه روند ایستایی نداشت، گفت: طرح مدرسه حقانی از سوی شهید بهشتی مطرح شده بود. ایشان برای خدا کار می‌کرد و از ناملایمت‌ها هراسی نداشت و آزاده و موحد بود.

حجت‌الاسلام صدیقی تصریح کرد: قبل از ترور فیزیکی، شخصیت شهید بهشتی را ترور و منزوی کردند، اما همانگونه که مقام معظم رهبری در مورد سردار دل‌ها، شهید سلیمانی فرمودند، اثر سردار سلیمانی و ترس دشمن از شهید سلیمانی انقلاب را بیمه کرد، گویا شعاع جدش حضرت اباعدالله حسین (ع) و خون هدایتگرش، افشاگر نفاق و منافقین بود.

وی افزود: شهید مظلوم آیت‌الله بهشتی معمار دستگاه قضایی و یکی از متفکرین بزرگ تاریخ شیعه و علمای برجسته مجاهد، به‌روز و یکی از بزرگترین شخصیت‌های ایجادکننده سازمان، تشکیلات و عناصر کادرساز است.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران ادامه داد: شهید بهشتی ظرفیت عظیم مدیریت جهانی داشت، نه مدیریت ایرانی، اما این نعمت را از ما گرفتند.

حجت‌الاسلام صدیقی تأکید کرد: قوه قضائیه نگهبان قانون است، قوه قضائیه از پایمال و کمرنگ شدن قانون جلوگیری می‌کند و پاسدار امنیت مردم قانون‌مدار در مسئله پیشگیری و درمان است، چرا که در قدم اول سعی می‌کند در جامعه فضای امنیت و سلامت به وجود آوردند تا مردم مبتلا به هنجارشکنی و ایجاد ناامنی و تعدی و تجاوز نشوند.

وی ادامه داد: اگر کسی در فضای قانون و امنیت مرتکب گناهی شد، این قوه قضائیه است که بدون هیچ تبعیضی با فاسد و هنجارشکن و افرادی که تمدن و فرهنگ ندارند و قانون را محترم نمی‌شمارند، برخورد قانونی می‌کند.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران تأکید کرد: اقتدار دستگاه قضا سبب خاموش شدن فتنه آشوب ‌های خیابانی منافقین در کشور شد، امروز هم در جریان فتنه و جریانات دیگر که موجی را ایجاد می‌کند این قوه قضائیه است که نمی‌گذارد این امواج وارد زندگی مردم شود.

حجت‌الاسلام صدیقی تصریح کرد: همه روسای قوه قضائیه منتخب نایب امام زمان بودند و رسالت خود را ایفا کردند در این مرحله اخیر که دو شخصیت ممتاز، انقلابی و جهادی که رهبری انتخاب و انتصاب فرمودند تفاوتشان با رؤسای سابق قوه‌قضائیه این است که از درون قوه‌قضائیه بودند و امتحان خود را داده و اشراف و اطلاعات در اختیارشان بود.

وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب برنامه ۷۰ صفحه‌ای آقای رئیسی را تحسین فرموده ودستور اجرا دادند. رئیس‌جمهور گفت که در قوه‌قضائیه، خودم مطالبه‌گر بودم، اگر رئیس‌جمهور شوم خودم بدهکارم اما اگر بخواهیم ریشه فساد را بزنیم باید ببینیم فساد از کجا ناشی می‌شود؛ آیت‌الله رئیسی با این انگیزه پرچم دستگاه اجرایی را در اختیار گرفت.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران ادامه داد: خدا را گواه می‌گیرم طی این یک دهه که ما در جمع شما مومنان هستیم قطعا سراغ ندارید که ما از کسی تعریف کرده باشیم اما من رئیس نورانی قوه قضائیه فعلی را از ۵۰ سال قبل و از دوره نوجوانی می‌شناسم ایشان شخصیتی متین، به معنی واقعی کلمه معتقد، جهادی، مسلط بر قانون و جریان دستگاه قضایی از لحاظ اشراف اطلاعاتی، مصمم، با عزم، بی‌حاشیه و به تمام معنا ولایتمدار و از بن دندان معتقد به ولایت است و در این شرایط جسمی و سنی بیش از یک جوان تازه کار، شتاب در امور دارد.

حجت‌الاسلام صدیقی با بیان اینکه امروز مسئولان زیر پرچم ولایت عاشقانه خدمت و با همه وجود در عرصه خدمت فداکاری می‌کنند، گفت: رئیس فعلی دستگاه قضا در مبارزه با فساد امتحان خود را داده و انتظار می‌رود با برنامه فرهنگی این مسیر را بهتر از پیش بپیماید.

وی اضافه کرد: انسجام، همدلی و هم‌افزایی قوا می‌تواند برای ما مدینه فاضله بسازد و در این مبارزه با فساد خود دستگاه قضا اولویت دارد و در توصیه مقام معظم رهبری تأکید شده است.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران اظهار کرد: رشد فضائل در دستگاه قضائی رو به افزایش است چون خود اخلاقی بودن، بی تکلف بودن، بدون مقدمه وارد مجتمع‌ها شدن، با زندانی ها گفت‌و گوکردن، با مردم ارتباط مستقیم برقرار کردن، مورد اعتنا قرار دادن نامه مردم رئیس دستگاه قضا کار فرهنگی است.

حجت‌الاسلام صدیقی ادامه داد: قضات شریف کشور خود را تافته جدابافته از روحیه و روش حاکم بر دستگاه قضایی ندانند، باید وقتی مظلوم وارد محکمه و شعبه دادسرا می شود احساس عزت کند و با خود بگوید چه پناه‌گاه خوبی و امنیت مناسبی است.

وی با تأکید بر اینکه مردم وقتی وارد دادگاه‌های ما می‌شوند جایگاه عدالت را مختص امیرالمؤمنین می‌دانند و انتظار دارند قاضی علاوه بر رفتار عادلانه و بر مبنای عدل اخلاق خوبی نیز داشته باشد، گفت: اگر قاضی به عدل برخورد کند اما متکبر باشد عدالتش ناقص است.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران تأکید کرد: علاوه بر قانون‌دانی، قانون‌مداری و عدالت به معنای واقعی کلمه، تواضع، اخلاق و احترام گذاشتن به مردم در اولویت است. قاضی باید خدا ترس باشد؛ قاضی‌ای که به ولایت اعتنا ندارد، حق قضاوت ندارند. قضات شریف زیاد هستند و الگوی ما نیز در قضاوت پیامبر و امیرالمؤمنین هستند.

حجت‌الاسلام صدیقی اظهار کرد: برخی‌ها غافل هستند و با القای شیطاین تغییر هویت داده‌اند که مقام معظم رهبری در روز ۱۴ خرداد در این باره تذکر دادند.

وی افزود: دشمنان و غافلان می‌خواهند سبک لباس و زندگی ما را غربی، شیطانی و لائیک کنند، اما ملت ایران هرگز خود را در مسیر اطاعت از غربی‌ها و شیاطین قرار نخواهند داد.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران افزود: پای سخن شیاطین نشستن در این شبکه‌های مجازی، ماهواره‌ها و لجن‌پراکنی‌های روباه فرتوت انگلیس و عربستان سعودی، مثل پرستش آن‌ها است.

حجت‌الاسلام صدیقی تأکید کرد: اگر آن گوینده از خدا سخن می ‌گوید، همه شنوندگان بندگی خدا را می‌کنند، اما اگر گوینده شیطان است و حرف‌های شیطانی می‌زند کسی که به این سخنان گوش می‌سپارد، بندگی شیطان را می‌کند.

وی با تأکید بر اینکه در سبک زندگی نیز اینگونه است، اظهار کرد: مسئله حجاب دستور خدا و قرآن کریم است و این همه بانوان محجبه و دارای مباهات در طول این ۴۳ سال در سنگر حضرت زهرا (س)، شهید دادند و برای حفظ ارمغان شهدا زینب‌وار ایستادند و با عفت، حجاب و قناعت، متانت و رضا و تسلیم‌شان مورد رضای خدا و خشنودکننده شهدا هستند.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران به کم‌آبی به ویژه در فصل تابستان اشاره و تأکید کرد: مسئله آب جزو مسائل بحران‌آفرین ما و انتظار است مردم در آب و برق صرفه‌جویی لازم را داشته باشند.

حجت‌الاسلام صدیقی همچنین به حادثه دلخراش زلزله در افغانستان اشاره و ضمن تسلیت این حادثه غم‌انگیز خاطرنشان کرد: با دستور رئیس‌جمهور، هلال احمر ایران با کمک‌های متناسب حضور دارند، اما انتظار است مردم در امر کمک‌های مؤمنانه به یاری مردم افغانستان بشتابند.

منبع : خبرگزاری مهر


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار سیاسی

بازخوانی خاطرات ولایتی| واکنش آیت‌الله خامنه‌ای به عدم اعتماد مجلس به نخست‌وزیر پیشنهادی‌اش؛ "اقدام شجاعانه مجلس را ستایش می‌کنم"

 بازخوانی خاطرات ولایتی| واکنش آیت‌الله خامنه‌ای به عدم اعتماد مجلس به نخست‌وزیر پیشنهادی‌اش؛ "اقدام شجاعانه مجلس را ستایش می‌کنم"
2022-06-27T02:53:18+04:30
علی‌اکبر ولایتی وزیر اسبق امور خارجه در کتاب "آن سوی دیپلماسی" به شرح جملات آیت‌الله خامنه‌ای رئیس‌جمهور وقت در واکنش به عدم رای اعتماد مجلس به وی...

جزئیات دیدار امیرعبداللهیان با نخست وزیر عراق

جزئیات دیدار امیرعبداللهیان با نخست وزیر عراق
2022-06-26T23:40:08+04:30
وزیر امور خارجه کشورمان با مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق با حضور فواد حسین وزیر امور خارجه این کشور گفت و گو کرد.

بررسی راهکارهای مختلف برای حل مسأله ریزگردها

بررسی راهکارهای مختلف برای حل مسأله ریزگردها
2022-06-26T23:26:46+04:30
معاون اول رییس جمهور بر اهمیت حل مشکل ریزگردها و لزوم بررسی راهکارهای مختلف برای این موضوع در دو کشور ایران و عراق تاکید کرد.

تقدیر سرلشکر باقری و سردار سلامی از حجت الاسلام طائب

تقدیر سرلشکر باقری و سردار سلامی از حجت الاسلام طائب
2022-06-26T22:47:03+04:30
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح از خدمات ١٣ ساله حجت الاسلام طائب در راه اندازی و مدیریت این سازمان پرافتخار تجلیل کرد.

درخواست معاون ارتباطات و پیگیری اجرای قانون اساسی از«پیمان جبلی»

درخواست معاون ارتباطات و پیگیری اجرای قانون اساسی از«پیمان جبلی»
2022-06-26T22:20:04+04:30
معاون ارتباطات و پیگیری اجرای قانون اساسی معاونت حقوقی ریاست جمهوری از«جبلی»،خواست گزارشی از اقدامات اداری، شبه قضائی و قضایی به عمل آمده پیرامون یک سریال خا...

موافقت دولت با تشکیل وزارت بازرگانی

موافقت دولت با تشکیل وزارت بازرگانی
2022-06-26T21:53:27+04:30
سخنگوی دولت از موافقت دولت با طرح تشکیل وزارت بازرگانی خبر داد.

موضوع نیمکت تیم ملی فوتبال در صلاحیت کمیسیون‌های تخصصی مجلس است

موضوع نیمکت تیم ملی فوتبال در صلاحیت کمیسیون‌های تخصصی مجلس است
2022-06-26T21:40:05+04:30
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: موضوع نیمکت تیم ملی فوتبال در صلاحیت فراکسیون‌ها و کمیسیون‌های تخصصی مجلس است.

شرکت در نمایشگاه «شانگهای» موجب جهش بزرگ اقتصادی ایران است 

شرکت در نمایشگاه «شانگهای» موجب جهش بزرگ اقتصادی ایران است 
2022-06-26T21:26:45+04:30
معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه همچنین شرکت در نمایشگاه شانگهای؛ مختص به کالاهای وارداتی به چین را موجب جهش بزرگ اقتصادی جمهوری اسلامی ایران دانست.

رئیس کمیته مشترک رؤسای ستاد ارتش پاکستان وارد تهران شد

رئیس کمیته مشترک رؤسای ستاد ارتش پاکستان وارد تهران شد
2022-06-26T21:00:07+04:30
رئیس کمیته مشترک روسای ستاد ارتش پاکستان وارد تهران شد و فردا با رئیس ستادکل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفتگو می‌کند.

تأکید بر تأمین زیرساخت‌های امنیتی برای جلوگیری از کلاهبرداری‌های اینترنتی

تأکید بر تأمین زیرساخت‌های امنیتی برای جلوگیری از کلاهبرداری‌های اینترنتی
2022-06-26T21:00:06+04:30
معاون اول رئیس‌جمهور از وزیر ارتباطات خواست تا با کمک نهادهای ذی‌ربط زیرساخت‌‎های امنیتی لازم برای جلوگیری از کلاهبرداری‌های اینترنتی را فراهم کند.

اختصاص اعتبار و تسهیلات بانکی برای جبران خسارات ناشی از سیل در استان خراسان جنوبی

اختصاص اعتبار و تسهیلات بانکی برای جبران خسارات ناشی از سیل در استان خراسان جنوبی
2022-06-26T20:20:08+04:30
طبق مصوبه هیئت وزیران اعتبار و تسهیلات بانکی برای جبران خسارات ناشی از سیل در استان خراسان جنوبی اختصاص یافت.

پیشنهاد ایران برای تشکیل کمیته دائم فناوری اطلاعات در «دی‌‎‌هشت»

پیشنهاد ایران برای تشکیل کمیته دائم فناوری اطلاعات در «دی‌‎‌هشت»
2022-06-26T20:06:47+04:30
معاون وزیر امور خارجه کشورمان پیشنهاد ایران مبنی بر ایجاد کمیته دائم ارتباطات و فناوری اطلاعات در سازمان دی هشت را یادآور شد.

نخست‎‌وزیر عراق با امیرعبداللهیان دیدار کرد

نخست‎‌وزیر عراق با امیرعبداللهیان دیدار کرد
2022-06-26T19:53:29+04:30
نخست‎‌وزیر عراق با وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفتگو کرد.

نشست علمی تخصصی بررسی ابعاد پرونده «حمید نوری» برگزار شد

نشست علمی تخصصی بررسی ابعاد  پرونده «حمید نوری» برگزار شد
2022-06-26T19:40:07+04:30
نشست علمی تخصصی بررسی ابعاد شکلی و ماهوی رسیدگی پرونده حمید نوری از منظر حقوق بین‌الملل در مرکز همایش سازمان صداوسیما برگزار شد.

مبارزه با فساد باید مردمی‌سازی شود/ شاهد روندهای کارامد در قوه قضائیه هستیم

مبارزه با فساد باید مردمی‌سازی شود/ شاهد روندهای کارامد در قوه قضائیه هستیم
2022-06-26T19:26:46+04:30
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: لازم است مبارزه با فساد نیز مردمی سازی شود تا با اتکا به نقش و اطلاعات مردمی بتوانیم ریشه های فساد را کشف کرده و بخشکانیم.  

بازدید جمعی از فرماندهان ارشد نیروهای مسلح از موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس

بازدید جمعی از فرماندهان ارشد نیروهای مسلح از موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس
2022-06-26T19:00:08+04:30
جمعی از فرماندهان ارشد نیروهای مسلح از موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بازدید کردند.

محسنی‌اژه‌ای: مشکلات معیشتی و ناهنجاری‌های اجتماعی گلایه امروز مردم است

 محسنی‌اژه‌ای: مشکلات معیشتی و ناهنجاری‌های اجتماعی گلایه امروز مردم است
2022-06-26T19:06:44+04:30
رئیس قوه قضائیه گفت: امروز مردم عزیز ایران اسلامی در خصوص موضوعاتی نظیر وضعیت معیشتی و اقتصادی، ناهنجاری‌های اجتماعی، شکسته‌شدن برخی حرمت‌ها و زیرپاگذاشته ش...

وحیدی: ۱۱درصد تولید ناخالص داخلی کشور صرف مبارزه با مواد مخدر می‌شود

 وحیدی: ۱۱درصد تولید ناخالص داخلی کشور صرف مبارزه با مواد مخدر می‌شود
2022-06-26T19:06:44+04:30
وزیرکشور در مراسم روز جهانی مبارزه با مواد مخدر، گفت: ۱۱ درصد تولید ناخالص داخلی، صرف مبارزه با قاچاق مواد مخدر می‌شود.

نشست باقری با نمایندگان درباره آخرین وضعیت روند مذاکرات برجام

 نشست باقری با نمایندگان درباره آخرین وضعیت روند مذاکرات برجام
2022-06-26T19:06:43+04:30
سخنگوی فراکسیون مستقلان جزئیات جلسه اعضای این فراکسیون با باقری کنی معاون سیاسی وزارت امور خارجه، درباره مذاکرات برجام را تشریح کرد.

سرلشکر سلامی: روح جهاد و مبارزه با استکبار از نقطه امامت و رهبری انقلاب اسلامی شکل می‌گیرد

 سرلشکر سلامی: روح جهاد و مبارزه با استکبار از نقطه امامت و رهبری انقلاب اسلامی شکل می‌گیرد
2022-06-26T19:06:43+04:30
فرمانده کل سپاه با تاکید بر اینکه روح جهاد و مبارزه با استکبار از نقطه امامت و رهبری انقلاب اسلامی شکل می گیرد گفت: مرکز ثقل مقاومت اسلامی ایران عزیز و قائم...

سرلشکر سلامی: ایران مرکز ثقل مقاومت اسلامی است

سرلشکر سلامی: ایران مرکز ثقل مقاومت اسلامی است
2022-06-26T18:46:47+04:30
فرمانده کل سپاه گفت: امروز ایران عزیز اسلامی، مرکز ثقل مقاومت اسلامی است و رهبری معظم انقلاب، قائمه این مقاومت برابر استکبار است.

رئیسی:روابط ایران با عراق معمولی نیست/الکاظمی:برای تنظیم برنامه زائران حرم امام حسین (ع) توافق کردیم

رئیسی:روابط ایران با عراق معمولی نیست/الکاظمی:برای تنظیم برنامه زائران حرم امام حسین (ع) توافق کردیم
2022-06-26T18:20:05+04:30
رئیس‌جمهور با بیان اینکه امروز کشور عراق را نزدیکترین همسایه به ایران می‌بینیم، گفت: روابط ما با عراق، معمولی و سنتی نیست، بلکه فرهنگی و عمیق است.

از فرماندهی سپاه‌های استانی تا حفاظت از رهبر انقلاب؛ سردار جباری رکورددار فرماندهی سپاه ولی امر

 از فرماندهی سپاه‌های استانی تا حفاظت از رهبر انقلاب؛ سردار جباری رکورددار فرماندهی سپاه ولی امر
2022-06-26T17:46:38+04:30
سردار ابراهیم جباری با ۱۲ سال سابقه فرماندهی در سپاه حفاظت ولی امر طولانی ترین مدت فرماندهی این سپاه را بر عهده داشته است.

دومین پرتاب ماهواره‌بر ذوالجناح به منظور اهداف تحقیقاتی انجام شد

 دومین پرتاب ماهواره‌بر ذوالجناح به منظور اهداف تحقیقاتی انجام شد
2022-06-26T17:46:37+04:30
دومین پرتاب ماهواره بر ذوالجناح به منظور اهداف تحقیقاتی از پیش تعیین شده، انجام شد.

رئیسی: عادی سازی روابط با کشورهای منطقه برای رژیم صهیونیستی به هیچ وجه امنیت ساز نخواهد بود

 رئیسی: عادی سازی روابط با کشورهای منطقه برای رژیم صهیونیستی به هیچ وجه امنیت ساز نخواهد بود
2022-06-26T17:46:37+04:30
رئیس جمهور در نشست خبری مشترک با نخست وزیر عراق، با اشاره به تلاش‌ سالهای گذشته رژیم صهیونیستی در عادی‌سازی با برخی کشورهای منطقه، تاکید کرد:  تلا...

نشست خبری مشترک رئیسی و «الکاظمی» برگزار شد

نشست خبری مشترک رئیسی و «الکاظمی» برگزار شد
2022-06-26T17:13:26+04:30
نشست خبری مشترک رئیس‌جمهوری اسلامی ایران و نخست‌‎وزیر عراق بعد از ظهر امروز برگزار شد.

رئیسی: ضعف جدی در شکل‌گیری یک عزم بین‌المللی برای مبارزه با مواد مخدر وجود دارد

 رئیسی: ضعف جدی در شکل‌گیری یک عزم بین‌المللی برای مبارزه با مواد مخدر وجود دارد
2022-06-26T17:06:36+04:30
رئیس جمهور گفت: پیام روز جهانی مبارزه با مواد مخدر، باید میزان ایفای نقش همه دولت‌ها و سازمان‌های بین‌المللی مدعی حقوق بشر در این زمینه باشد.

ضعف جدی در شکل‌گیری عزم بین‌المللی برای مبارزه با مواد مخدر وجود دارد

ضعف جدی در شکل‌گیری عزم بین‌المللی برای مبارزه با مواد مخدر وجود دارد
2022-06-26T16:33:33+04:30
رئیس جمهور گفت: به نظر می‌رسد ضعف جدی در شکل‌گیری یک عزم بین‌المللی در مبارزه با مواد مخدر وجود دارد و تا این ضعف جبران نشود، اوضاع رو به بهبود نخواهد رفت.

دومین پرتاب تحقیقاتی ماهواره بر «ذوالجناح» انجام شد

دومین پرتاب تحقیقاتی ماهواره بر «ذوالجناح» انجام شد
2022-06-26T16:20:10+04:30
دومین پرتاب ماهواره بر ذوالجناح به منظور اهداف تحقیقاتی از پیش تعیین شده، انجام شد.

ماهواره بر ذوالجناح با موفقیت به فضا پرتاب شد

 ماهواره بر ذوالجناح با موفقیت به فضا پرتاب شد
2022-06-26T16:26:40+04:30
دومین پرتاب ماهواره بر ذوالجناح به منظور اهداف تحقیقاتی از پیش تعیین شده، انجام شد.
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)