میرنیوز

اصلاح اقتصادی برای درمان بلندمدت بیماری است/ساخت ۴ میلیون مسکن در دولت کلید خورده است

اصلاح اقتصادی برای درمان بلندمدت بیماری است/ساخت ۴ میلیون مسکن در دولت کلید خورده است 2022-06-18T22:46:39+04:30

به گزارش خبرنگار مهر، علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت شامگاه شنبه در برنامه «جهان آرا» به مناسبت نخستین سالگرد انتخابات ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ اظهار کرد: وضعیت شروع به کار دولت سیزدهم، وضعیتی بود که مردم خیلی از شرایط موجود راضی نبودند. برای مثال تورم شهریور ماه قریب به ۶۰ درصد بود که این میزان در ۷۰ سال اخیر بی‌سابقه بود.

وی عنوان کرد: برخی مواقع یک سال یا چند ماه تورم زیاد و با سرعت کنترل می‌شود، اما قریب به چهار سال تورم بالای ۳۰ تا ۴۰ درصد داشتیم و مستمر به مردم فشار وارد شد. همزمان با این تورم، دهه ۹۰ را به دهه از دست رفته تبدیل و به موجب آن فاصله طبقاتی افزایش پیدا کرد.

سخنگوی دولت افزود: شهریور ماه وضعیت سلامت عمومی به‌گونه‌ای بود که در کرونا بالای ۷۰۰ نفر فوتی داشتیم، علت مشارکت کمتر هم این بود که مردم از این شرایط خسته بودند که این دولت جدید کاری می‌کند؟ اگر پای صندوق برویم فایده‌ای دارد؟ تعطیلی و بی‌دولتی مقارن با شروع کار دولت جدید شد، در حوزه سیاست خارجی هم همه مسائل با بخشی پیوند داده شده بود که نتیجه نداده بود.

بهادری‌جهرمی در پاسخ به این سوال که قبل از آغاز جراحی اقتصادی بارها مسئولین دولت گفتند ک هچند قلم بیشتر گران نمی‌شود و این موضوع نزد مردم به لطیفه تبدیل شد، خاطرنشان کرد: این دولت هر اقدامی بخواهد انجام دهد با مردم در میان می‌گذارد و صادقانه با مردم صحبت می‌کند و پنهان‌کاری در دولت قابل تصور نیست. دو موضوع با هم خلط می‌شود، یک موضوع این است که در کشور با تورم مواجه بودیم و بیش از ۴۰ درصد تورم نیازمند درمان اقتصاد است.

وی با تأکید بر اینکه نظام اقتصادی بیمار و درمان آن ضرورت دارد، اضافه کرد: آیا بیماری که تب شدید دارد یک شبه خوب می‌شود؟ دولت سلسله اقداماتی را هم برای کاهش تورم و هم رشد اقتصادی طراحی می‌کند. پیش‌بینی دولت در سیاست اصلاح اقتصادی این بود که ریشه تورم در بلندمدت زده شود و تورم کاهش پیدا کند.

سخنگوی دولت تصریح کرد: پیش‌بینی تورمی نسبت به این سیاست است و در بازه کوتاه‌مدت هنوز تورم ثابت سالانه از بین نرفته و اصلاح اقتصادی هم تورم به همراه دارد، ابتدای هر سال افزایش ثابت قیمت داشتیم، دلیل اصلاح اقتصادی حل و درمان بلندمدت بیماری است.

بهادری‌جهرمی تأکید کرد: سه یا چهار قلم کالای پایه بودند که به آن‌ها ارز ترجیحی اختصاص داده که به موجب افزایش قیمت آن کالاهای پایه منجر به افزایش قیمت سایر موارد می‌شد و کار دوم دولت این بود که افزایش قیمت‌های متناسب را ارزیابی و بر بازار نظارت کند.

وی درباره حجم نقدینگی اخیر در دولت گفت: حجم نقدینگی به صورت منظم رو به افزایش است اما معادل آن باید رشد اقتصادی حاصل شود و در طول دولت سیزدهم و طی ۶ ماه و با همکاری مردم موفق به ایجاد رشد اقتصادی شدیم. رشد اقتصادی در دهه نود صفر بوده و در نیمه دوم دهه ۹۰ به حدود ۵ درصد رسید و به موجب آن طبیعتاً پایه پولی افزایش پیدا کرد اما برخلاف این پیش‌فرض، دولت بدهی‌هایش به بانک مرکزی پرداخت کرده و هزینه‌های خود را کاهش داده است و رشد پایه پولی منفی شده و پول مردم از بازار جمع شده است.

سخنگوی دولت درباه اینکه مردم چه اندازه برای تحقق این درمان صبر کنند؟ اظهار کرد: من نمی‌توانم زمانی اعلام کنم. لازمه عبور از این مسیر این است که متأسفانه باید صبر و همکاری و همراهی کرد و این مسیر فقط با تحمل سپری خواهد شد. در درمان کرونا اگر صبر و تحمل نبود، امروز شیرینی آمار یک نفر و صفر نفر فوتی حاصل نمی‌شد. اگر همراهی و صبر نباشد نتیجه وصول نخواهد شد. شعار دولت «جان مردم و مال مردم بود.» دولت به قول خود «برای جان مردم» را با همکاری و همراهی خودِ مردم محقق کرد.

بهادری‌جهرمی در واکنش به اینکه مسئولان دولت سابق می‌گویند واکسن محصول تلاش دولت قبل بود و آقای رئیسی آن را به نام ثبت کرد، گفت: از دولت قبل و زحمات‌شان تشکر می‌کنیم، اما آمار گمرک مشخص است. در ابتدای رأی آوردن آقای رئیسی وقتی در مورد واکسن صحبت می‌شد تعدادی از مسئولان دولت سابق و متولیان امر با اما و اگر پاسخ می‌دادند که شما فکر می‌کنید وارد کردن واکسن محقق می‌شود و آن را شبیه رؤیا تصور می‌کردند.

وی ادامه داد: دولت باید بفهمد و بداند با بالا زدن آستین خود به وسط میدان مشکلات بیایند. آقای رئیسی در اوج نارضایتی به اصفهان رفتند و مردم هم حضور و توجه به حرف‌ها را می‌بینند و می‌شنوند و عینی‌تر تصمیم می‌گیرند. شخص رئیس‌جمهور با سران برخی کشورها صحبت کردند و معاون اول نیز شبانه‌روز پیگیری کردند و نتیجه حاصل شد. برخی مشکلات مربوط به مشکلات فرامرزی است اما همین اندازه که بتوانیم آن‌ها را دور هم جمع کرده و تقسیم کار کنیم و مطالبه‌گری داشته باشیم، موفقیت‌آمیز است. وقتی مشکل واکسن برطرف شد که پیگیری برای آن صورت گرفت.

سخنگوی دولت درباره تعهد تأمین سالانه یک میلیون مسکن توسط دولت سیزدهم و وضعیت اجاره‌بها در کشور اضافه کرد: در بازه زمانی سال ۹۸ رشد و جهش نرخ و قیمت مسکن را شاهد بودیم که افزایش آن منجر به نرخ اجاره‌بها نیز می‌شد و این افزایش با شیوع کرونا هم مصادف شد و ستاد کرونا نیز مجبور بود با شیوه‌نامه‌ای اجاره‌بها را کنترل کند، حالا فنر فشرده شده اجاره‌بها می‌خواهد خود را رها کند.

بهادری‌جهرمی عنوان کرد: طبیعتاً دولت امروز فعال است تا فنر اجاره‌بها را کنترل کند، از روش‌های مختلفی هم سعی در کنترل شرایط داشت و با هماهنگی سران قوا و نمایندگان مجلس سعی در تعدیل شرایط دارد.

سخنگوی دولت درباره اینکه این تصمیم‌گیری‌ها ممکن است تبعات امنیتی داشته باشد و اینکه ۲۵ درصد در بازار مورد توجه قرار نمی‌گیرد، بیان کرد: مالکان علاقمند به افزایش اجاره‌بها هستند و دولت طرف مستأجران است. عدالت‌محوری دولت ایجاب می‌کند سمت قشر ضعیف جامعه بایستد. دهک‌های پایین با فشار بیشتری مواجه هستند، تا جایی که اختیار قانونی داشته اقدام کرده و در باقی موارد که اختیاری نداشته حدود دو هفته‌ای است که در شورای سران قوا و مجلس و … در حال پیگیری هستند تا طبقه مالک هم همراهی کنند.

بهادری‌جهرمی با تأکید بر اینکه امکان موفقیت طرح یک‌جانبه و دستوری دولت پاسخ نمی‌دهد، گفت: دولت در حمایت از مستأجر مصمم است، اما تحقق شرایط با همراهی مالک و صاحب ملک به واقعیت نزدیک‌تر است.

وی ادامه داد: شعار دولت ساخت ۴ میلیون مسکن در چهار سال بود، برای شروع ساخت مسکن، چند ده مسکن تکمیل نشده باید مورد توجه قرار گیرند، زیر یک سال نمی‌شود هم زمین پیدا کرد، هم مجوز گرفت هم کار ساخت را انجام داد، انجام این شعار کلید خورده است.

سخنگوی دولت عنوان کرد: یک میلیون و دویست هزار مسکن و در مرحله اجرا قرار دارد و ابتدای امسال باید شاهد افتتاح آن‌ها باشیم. بیش از یک میلیون مسکن هم جایابی شده تا به این میزان ملحق شود تا تقریباً به مرحله اجرای تمام طرح برسد و این میزان اختصاص به یک سال اول دارد.

بهادری‌جهرمی با بیان اینکه در مورد مالیات بر خانه‌های خالی در حال حاضر ابلاغ هم فرستاده می‌شود، گفت: بسته کوتاه‌مدت و بلندمدت دولت در این زمینه اجرا شده و به ۵۰۰ هزار واحد خانه خالی پس از شناسایی وزارت راه ابلاغ صورت گرفته و جرایم سخت برای آن‌ها در نظر گرفته شده است.

وی درباره نتیجه مذاکرات هسته‌ای خطاب به مجری برنامه نیز تصریح کرد: نکند شما هم طرفدار برجام شدید؟ سیاست دولت در حوزه مذاکرات این بود که سیاست خارجی مملو از مسائل است. برای مثال دولت به ابعاد گسترده سیاست اقتصادی اشراف دارد و می‌گوید باید نگاه خود را به صورت منطقه‌ای گسترش بدهیم.

سخنگوی دولت اضافه کرد: دولت می‌گوید باید به همه متوازن نگاه کرد. دولت به صورت متوازن طرح‌های جدید ارائه و طرح‌های طرف مقابل را نیز مورد توجه قرار می‌دهد. این دولت یا هر دولت دیگر صلاحیت ندارد از حق مردم عدول کند. همزمان با این دولت به تناسب توانمندی خود را در سایر حوزه‌ها را فعال می‌کند.

بهادری جهرمی اضافه کرد: چین آمادگی سرمایه گذاری داشت اما به آن توجه نشده است و به ظرفیت ۵۰ هزار میلیارد دلاری پست پا زده شده است. فقط این نیست، سوآپ اقتصادی که محقق شد در کوتاه مدت ثمرات داشت و در بلند مدت نیز ثمرات خواهد داشت. معامله برد برد همین است و هم فروشنده و هم خریدار و به تعبیری سه طرف ماجرا از آن رضایت داشتند.

سخنگوی دولت اظهار داشت: شما مشتری نقد خود را برای مشتری نسیه ای که هست کنار می زنید. برای اینکه بدانید چه فرصت‌هایی از دست رفته است با سفرای وزارت خارجه که از دولت قبل ابقاء شدند صحبت کنید و در جریان آنچه بود قرار بگیرید. بعضی وقت‌ها احساس می‌شود نکند عمدی برای این بی توجهی‌ها وجود داشته است.

وی در رابطه با وصول مطالبات از عراق و اینکه آیا برای فروش نفت امتیازاتی در پشت پرده داده شده است؟ گفت: اتفاق اول این است که این دولت به مردم خود باور داشت وقتی پشت میز مذاکره نشست یعنی پشتش به مردم گرم است. با وجود این اعتماد واقعی نوع مذاکره و تعاملات متفاوت می‌شود. مسأله دیگر این است که به جای توجه به یک ظرفیت، به سایر ظرفیت‌ها نگاه می‌کنید.

بهادری جهرمی افزود: نکته سوم این است که این دولت سعی کرد پر تلاش تر ظاهر شود و شبانه روزی تلاش کند. وقتی به این اندازه حجم کار را افزایش می دهید حوزه‌های جدیدی به رؤیت باز می‌شود. مردم دولت را می‌شناسند که اهل امتیاز خاص دادند نیست که اگر بود اتفاقات بسیاری می‌افتاد. طلب واصل شده از دولت عراق مربوط به دولت قدیم بود و در حال حاضر اگر گاز و نفتی به فروش برسد همان بازه زمانی وصول می‌شود.

سخنگوی دولت در رابطه با تحریم و درصد سهم آن در مشکلات کشور گفت: دولت فرضیه خنثی‌سازی تحریم‌ها را از ابتدا در پیش گرفته و تا پایان هم ادامه خواهد داد. تحریک غیر قانونی است و دولت هرگز آن را رها نخواهد کرد. دولت با مسیر خنثی سازی تحریم‌ها پیش خواهد رفت.

وی در رابطه با علت استعفای عبدالملکی و اظهار نظرهای پیرامون آن گفت: ایشان استعفا داده و دلیل استعفا را از خود ایشان بپرسید. می‌توانم تحلیل‌هایی بکنم اما گزاره اول (مبارزه با فساد) دلیل نیست. شعار دولت مبارزه با فساد است و هر که با فساد مبارزه کند جایزه می‌گیرد.

بهادری جهرمی در رابطه با اختلاف عبدالمالکی با مخبر بیان کرد: به عنوان شاهد، چنین چیزی را ندیدم اما اینکه بگویم اختلاف نظر کارشناسی وجود نداشته، خیر. طبیعتاً اختلاف نظر وجود داشته است.

سخنگوی دولت در رابطه با ابقاء و عدم تغییر مدیران دولت قبل گفت: دولت معتقد است که مدیران دولت قبل نباید اتوبوسی تغییر کنند. دولت مخالف افراط و تفریط است. در جابجایی مدیران تعلل صورت گرفته و عوامل مختلفی دارد. برای مثال تحلیل من این است که مدیران جدید در انتخاب افراد سختگیر هستند و از طرفی برخی فشارهای همیشگی هم وجود دارد.

وی ادامه داد: رئیس جمهور کمیته سه نفره ای تشکیل دادند تا در مواردی که تعلل صورت می‌گیرد ورود پیدا کنند. معاون اجرایی رئیس جمهور مأمور به پایش این موضوع هستند.

تکمیل می‌شود...

منبع : خبرگزاری مهر


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار سیاسی

درخواست امیرعبداللهیان برای روان‌سازی مراودات تجاری بین ایران و قطر

درخواست امیرعبداللهیان برای روان‌سازی مراودات تجاری بین ایران و قطر
2022-07-06T21:18:03+04:30
وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران خواستار روان‌سازی مراودات تجاری بین ایران و قطر شد.

آمادگی رسانه ملی برای تبیین و انعکاس خبری فعالیت‌های مجمع تشخیص مصلحت

آمادگی رسانه ملی برای تبیین و انعکاس خبری فعالیت‌های مجمع تشخیص مصلحت
2022-07-06T21:04:39+04:30
رئیس سازمان صداو سیما برای تبیین و انعکاس خبری فعالیت‌های مجمع تشخیص مصلحت نظام اعلام آمادگی کرد.

برای دستیابی به توافق قوی، پایدار و قابل اتکا به مذاکرات وارد شدیم

برای دستیابی به توافق قوی، پایدار و قابل اتکا به مذاکرات وارد شدیم
2022-07-06T20:51:21+04:30
دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان، رویکرد ایران در مذاکرات هسته‌ای را دستیابی به توافقی قوی، پایدار و قابل اتکا دانست.

تصویب لایحه الحاق همکاری مبارزه با جرائم سازمان‌یافته در دریای خزر در مجمع تشخیص

تصویب لایحه الحاق همکاری مبارزه با جرائم سازمان‌یافته در دریای خزر در مجمع تشخیص
2022-07-06T20:38:02+04:30
لایحه سند الحاقی همکاری در زمینه مبارزه با جرائم سازمان‌یافته در دریای خزر به تأیید مجمع تشخیص مصلحت نظام رسید.

برگزاری جلسه شورای هماهنگی اطلاعات کشور

 برگزاری جلسه شورای هماهنگی اطلاعات کشور
2022-07-06T20:04:30+04:30
جلسه شورای هماهنگی اطلاعات کشور روز گذشته برگزار شد.

دستور رئیسی برای جلوگیری از تعطیلی برنامه‌های هنری مجموعه سعدآباد

دستور رئیسی برای جلوگیری از تعطیلی برنامه‌های هنری مجموعه سعدآباد
2022-07-06T19:44:41+04:30
وزیر ارشاد از دستور رئیس‌جمهور برای تعطیل نشدن برنامه‌های هنری مجموعه سعدآباد به دلیل تعدد حضور رؤسای کشورها در این مجموعه طی هفته‌های اخیر خبر داد.

مصمم به تحقق رشد اقتصادی با همراهی بخش خصوصی هستیم

مصمم به تحقق رشد اقتصادی با همراهی بخش خصوصی هستیم
2022-07-06T19:31:23+04:30
سخنگوی دولت اعلام کرد: مصمم به تحقق رشد اقتصادی با همراهی بخش خصوصی هستیم.

مخبر: دولت با تمام توان پشتیبان تیم ملی فوتبال است

مخبر: دولت با تمام توان پشتیبان تیم ملی فوتبال است
2022-07-06T18:51:22+04:30
معاون اول رئیس‌جمهور بر ضرورت حمایت قاطع از تیم ملی فوتبال تأکید کرد و گفت: دولت با تمام توان پشتیبان تیم ملی فوتبال است .

جلسه شورای هماهنگی اطلاعات کشور برگزار شد

جلسه شورای هماهنگی اطلاعات کشور برگزار شد
2022-07-06T18:24:42+04:30
با اعلام دبیرخانه شورای هماهنگی اطلاعات، جلسه این شورا روز گذشته برگزار شد.

آیین‌نامه اجرایی اعطای تسهیلات ازدواج، اشتغال و حمایتی تصویب شد

آیین‌نامه اجرایی اعطای تسهیلات ازدواج، اشتغال و حمایتی تصویب شد
2022-07-06T17:18:04+04:30
آیین‌نامه اجرایی مربوط به اعطای تسهیلات ازدواج، اشتغال و حمایتی در جلسه هیئت دولت به ریاست رئیس‌جمهور تصویب شد.

نماز جمعه تهران به امامت آیت الله خاتمی اقامه می‌شود

نماز جمعه تهران به امامت آیت الله خاتمی اقامه می‌شود
2022-07-06T16:24:42+04:30
نماز جمعه این هفته تهران در مصلی امام خمینی (ره) و به امامت آیت الله سید احمد خاتمی اقامه خواهد شد.

۴ نکته درباره یادداشت‌های محسن هاشمی درباره انرژی هسته‌ای: خاطرات پدر را بخوانید تا معنای خودسانسوری مشخص شود

 ۴ نکته درباره یادداشت‌های محسن هاشمی درباره انرژی هسته‌ای: خاطرات پدر را بخوانید تا معنای خودسانسوری مشخص شود
2022-07-06T15:51:11+04:30
محسن هاشمی در یادداشتی در روزنامه اعتماد براساس خاطرات منتشر نشده آیت‌الله هاشمی، ۵ آسیب را در پرونده هسته‌ای ایران ذکر کرده است.

هیچ‌گونه مطالبات فرابرجامی نداریم/ اهل مذاکره منطقی هستیم

هیچ‌گونه مطالبات فرابرجامی نداریم/ اهل مذاکره منطقی هستیم
2022-07-06T15:19:04+04:30
وزیر امور خارجه گفت: هیچ گونه مطالبات فرابرجامی نداریم و مطالبات ما در چارچوب توافق هسته‌ای ۲۰۱۵ است.

رئیس بسیج سازندگی: اقدامات جهادگران به خوبی منعکس نمی‌شود/۱۶۵ قرارگاه عملیاتی جهادی در کشور فعالیت می‌کنند

 رئیس بسیج سازندگی: اقدامات جهادگران به خوبی منعکس نمی‌شود/۱۶۵ قرارگاه عملیاتی جهادی در کشور فعالیت می‌کنند
2022-07-06T15:24:31+04:30
سردار زهرایی گفت:‌ نتوانستیم آنچه در کف جامعه از سوی جهادگران انجام می‌شود را به درستی بازتاب دهیم.

فرمانده نیروی زمینی ارتش: نهضت احداث منازل سازمانی تا رفع نیاز همه یگانها ادامه خواهد یافت

 فرمانده نیروی زمینی ارتش: نهضت احداث منازل سازمانی تا رفع نیاز همه یگانها ادامه خواهد یافت
2022-07-06T15:24:31+04:30
امیر حیدری گفت: احداث منازل سازمانی به صورت انبوه در دستور کار نزاجا قرار دارد و هم اکنون در ۵۲ نقطه کشور مشغول احداث این منازل هستیم

هیچ گونه مطالبات فرابرجامی نداریم

هیچ گونه مطالبات فرابرجامی نداریم
2022-07-06T14:51:24+04:30
وزیر امور خارجه گفت: هیچ گونه مطالبات فرابرجامی نداریم و مطالبات ما در چارچوب توافق هسته‌ای ۲۰۱۵ است.

جبهه باطل در مقابل انقلاب اسلامی شکست خورده است

جبهه باطل در مقابل انقلاب اسلامی شکست خورده است
2022-07-06T14:38:02+04:30
جانشین فرمانده کل سپاه گفت: جبهه متحدی که فرقه باطل علیه جبهه حق درست کردند و هشت سال با انقلاب اسلامی جنگیدند، شکست خورده است.

اولین گزارش تفریغ بودجه ۱۴۰۱ منتشر شد/ تحقق ۷۹ درصدی درآمد مالیاتی

اولین گزارش تفریغ بودجه ۱۴۰۱ منتشر شد/ تحقق ۷۹ درصدی درآمد مالیاتی
2022-07-06T13:58:07+04:30
اولین گزارش تفریغ دوماهه دیوان محاسبات از بودجه ۱۴۰۱ منتشر شد و یافته‌های دیوان محاسبات حاکی است که بیش از ۷۹ درصدی درآمدهای مالیاتی وصول شده است.

سرمایه‌گذاری ۲۰ میلیارد دلاری دولت در طرح‌های وزارت نفت

سرمایه‌گذاری ۲۰ میلیارد دلاری دولت در طرح‌های وزارت نفت
2022-07-06T13:44:44+04:30
وزیر نفت گفت: دولت مردمی سیزدهم و وزارت نفت در ۱۲ ماه اخیر بالغ بر ۲۰ میلیارد دلار در بخش‌های مختلف وزارت نفت از طریق قرارداد و تفاهم نامه سرمایه‌گذاری کرده ...

وزیر امور خارجه قطر با «امیرعبداللهیان» دیدار و گفتگو کرد

وزیر امور خارجه قطر با «امیرعبداللهیان» دیدار و گفتگو کرد
2022-07-06T13:44:44+04:30
وزیر امور خارجه قطر ظهر امروز با حضور در وزارت امور خارجه کشورمان با حسین امیرعبداللهیان دیدار و گفتگو کرد.

لایحه اصلاح موادی از قانون بودجه ۱۴۰۱ در دولت تصویب شد

لایحه اصلاح موادی از قانون بودجه ۱۴۰۱ در دولت تصویب شد
2022-07-06T13:31:21+04:30
سخنگوی دولت گفت: لایحه اصلاح موادی از قانون بودجه ۱۴۰۱ در جلسه امروز دولت به تصویب رسید که درباره برخی از مواد قانون بودجه است که آثار تورمی دارد و باید تداب...

امید به آینده در سیره امام محمد باقر(ع) متجلی است

امید به آینده در سیره امام محمد باقر(ع) متجلی است
2022-07-06T13:18:05+04:30
دبیر شورای نگهبان گفت: امید به آینده و فراهم آوردن زمینه برای گسترش مفاهیم دینی توسط ائمه بعدی در سیره امام محمد باقر(ع) کاملا متجلی است.

مردم به زودی شاهد نتایج سرمایه‌گذاری شرکت‌های بزرگ اقتصادی خواهند بود

مردم به زودی شاهد نتایج سرمایه‌گذاری شرکت‌های بزرگ اقتصادی خواهند بود
2022-07-06T12:38:02+04:30
رئیس‌جمهور گفت: شرکت‌های بزرگ اقتصادی به عنوان جریان پیشران اقتصاد کشور فعال شده‌اند و مردم در آینده نزدیک ثمرات و نتایج این اقدامات را شاهد خواهند بود.

اختصاص اینترنت رایگان برای سه دهک پایین جامعه

 اختصاص اینترنت رایگان برای سه دهک پایین جامعه
2022-07-06T12:44:30+04:30
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از اختصاص بسته اینترنتی چهارماهه و دائمی رایگان از امروز برای سه دهک پایین جامعه خبر داد.

رئیسی: مردم بزودی شاهد نتایج سرمایه‌گذاری شرکت‌های بزرگ در پروژه‌های کلان خواهند بود

 رئیسی: مردم بزودی شاهد نتایج سرمایه‌گذاری شرکت‌های بزرگ در پروژه‌های کلان خواهند بود
2022-07-06T12:44:30+04:30
رئیس جمهور گفت: شرکت‌های بزرگ اقتصادی به عنوان جریان پیشران اقتصاد کشور، فعال شده‌اند و مردم در آینده نزدیک ثمرات و نتایج این اقدامات را شاهد خواهند بود.

پرداخت یارانه به افراد برخوردار و قطع یارانه نیازمندان ناحق است

پرداخت یارانه به افراد برخوردار و قطع یارانه نیازمندان ناحق است
2022-07-06T12:24:45+04:30
رئیس‌جمهور گفت: بررسی اعتراض کسانی که یارانه دریافت نکرده‌اند، دقیق، با نگاه مثبت و اعتماد به خوداظهاری‌ها و تفکیک بین حساب‌های تجاری و شخصی انجام شود تا حق ...

وزیر بهداشت: افراد در سال ۱۴۰۱ یک دُز یادآور واکسن کرونا بزنند

 وزیر بهداشت: افراد در سال ۱۴۰۱ یک دُز یادآور واکسن کرونا بزنند
2022-07-06T12:17:50+04:30
وزیر بهداشت گفت: برای مقابله با پیک هفتم کرونا، باید سال ۱۴۰۱ یک دز یادآور واکسن کرونا زده شود.

رئیسی: بررسی اعتراض کسانی که یارانه دریافت نکردند با اعتماد به خوداظهاری‌ها باشد

 رئیسی: بررسی اعتراض کسانی که یارانه دریافت نکردند با اعتماد به خوداظهاری‌ها باشد
2022-07-06T12:17:50+04:30
رئیس‌جمهور گفت: بررسی اعتراض کسانی که یارانه دریافت نکرده‌اند، دقیق، با نگاه مثبت و اعتماد به خوداظهاری‌ها و تفکیک بین حساب‌های تجاری و شخصی انجام شود تا حق...

دنبال تغییر رئیس سازمان سینمایی کشور نیستیم

دنبال تغییر رئیس سازمان سینمایی کشور نیستیم
2022-07-06T11:58:04+04:30
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: رئیس سازمان سینمایی کشور موضع خوبی در حیطه فعالیت کاری خود دارد و عملکرد وی خوب است و به دنبال تغییر در این حوزه نیستیم.

اختصاص اینترنت رایگان به سه دهک پایین جامعه

اختصاص اینترنت رایگان به سه دهک پایین جامعه
2022-07-06T11:58:03+04:30
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: بسته اینترنتی چهارماهه و دائمی رایگان از امروز برای سه دهک پایین جامعه اختصاص خواهد یافت.
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)