میرنیوز

رئیسی: دنیا حق دهد که به آمریکا بی‌اعتماد باشیم/ ساخت هواپیمای با ۷۲ سرنشین تحقق‌پذیر است

 رئیسی: دنیا حق دهد که به آمریکا بی‌اعتماد باشیم/ ساخت هواپیمای با ۷۲ سرنشین تحقق‌پذیر است 2022-06-17T12:33:12+04:30

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم، آیت‌الله رئیسی رئیس‌جمهور در اجتماع مردمی هسته‌های جهاد و پیشرفت در حسینیه جماران اظهار داشت: نقش جهاد سازندگی در دفاع مقدس، در ایجاد امید در دل‌های محرومان و مستضعفان، در ناامید کردن دشمنان، در خلاقیت و ابتکار عمل در شهر و روستا و ایجاد نوآوری‌های بسیاری بی‌بدیل بود.

وی ادامه داد: در مقطعی جهاد سازندگی در وزارت کشاورزی ادغام و وزارت جهاد کشاورزی شد، با این امید که روحیه جهاد در همه اجزای دولت به ویژه جهاد کشاورزی ایجاد شود. چرا که تجربه نشان داد، این نگاه مثبت است. اما برخی این دغدغه را داشتند که این نهاد از آن رسالت اصلی‌اش باز بماند و امید تبدیل به یاس شود.

رئیسی خاطرنشان کرد: بالاخره ادغام صورت گرفت، اما حرکت جهادی در کشور هرگز تعطیل نشد و تبدیل به گروه‌های جهادی، دانشجویی و طلاب شد. با کسانی که بهترین روزهایشان را در کنار روستائیان سپری می‌کنند، هرگز حرکت جهادی در کشور به سردی نگرایید.

رئیس‌جمهور گفت: بچه‌های جهادی وظیفه خود دانستند این حرکت سازنده، در جای جای کشور ادامه پیدا کند. اگر جهاد سازندگی ادغام شد، اما حرکت جهادی هرگز تعطیل نشد. تا امروز حرکت بسیار پررونق ادامه دارد.

وی ادامه داد: آنچه امروز باید مورد توجه قرار بگیرد، این است که این گستره از حرکت‌های جهادی در جای جای کشور نیاز به حمایت دارد. نیاز به این دارد که این مجموعه از طرف دولت که وظیفه اصلی در رفع محرومیت برعهده اوست، حمایت شود. پیشرفت و عدالت وظیه دولت است و این مجموعه جهادی را باید مورد حمایت خود قرار دهد.

رئیسی بیان داشت: من قبل از اینکه به دولت بیایم این نقیصه را به خوبی احساس کردم. باید جریان جهاد سازندگی که شجره مبارکه و طیبه‌ای که امام بزرگوار آن را غرس کردند، ادامه پیدا کند و تصمیم گرفتم که جریان جهاد سازندگی در کشور احیا شود و گروه‌های جهادی بسیاری که در جای جای کشور فعالیت می‌کنند، از ناحیه دولت حمایت شوند. البته کارشناسان به این نتیجه نرسیدند که جهاد سازندگی از وزارت کشاورزی جدا شود اما شورایی در این باره تشکیل شد.

وی اضافه کرد: بدین منظور با گروه‌های جهادی نشستیم. به معاون اول رئیس‌جمهور هم گفتم شما هم جلساتی داشته باشید. نشست‌های بسیاری تشکیل شد. در نهایت به این نتیجه رسیدیم که یک مجموعه‌ای به عنوان اتاق فکر و پیگیری و رصد کردن که سه نقش مهم را داشته باشد، تشکیل شود. باید نقش دولت سه نقش عمده هدایت، حمایت و نظارت باشد تا کارها به نتیجه برسد.

رئیس‌جمهور عنوان کرد: برای حمایت از گروه‌های جهادی و پشتیبانی‌های مالی و حقوقی که باید از این گروه‌های بسیار باانگیزه صورت بگیرد، ما شورای جهاد سازندگی را با حضور پیشکسوتان و نیروهای پرانگیزه‌ای که بتوانند کار را دنبال کنند، بنیاد گذاشتیم.

وی بیان داشت: گام‌های مرحوم والی ماندگار است. در دولت‌های مختلف همچون آقای بشارتی کار کردند و پیگیری کردند. چهل و چند سال از پیروزی انقلاب می‌گذرد و باید بازنگاهی به آنچه گذشته داشته باشیم. موفقیت‌های بسیاری داشتیم. آن حوزه‌هایی که موفقیت داشتیم، حوزه‌هایی بود که به سخنان پیر جماران توجه کردیم. آن جاهایی که به سخنان رهبر معظم انقلاب که حکمت‌آمیز سخن گفتند توجه کردیم، موفق شدیم. هرجا هم نقص و کاستی داریم، آن‌جاهایی بود که چشم‌مان به دست دیگران بود.

رئیسی تصریح کرد: بهره‌گیری از آموخته، تجربه و اندوخته دیگران کار بسیار درستی است. ما از تمام دنیا تجربه‌ها را می‌گیریم، اما نسبت به نسخه‌ای که دیگران می‌نویسند، باید با احتیاط عمل می‌کنیم. نسخه‌ای که برای غرب نوشته‌ شده است، مناسب زیست‌بوم ما نیست. امام هم بارها فرمودند که هر کجای عالم کار نویی انجام شده ما به آن نگاه داریم. اما اگر دیگران نسخه فرهنگی بنویسند، 2030 می‌شود. نسخه‌ها را بدهند. آقایان هم نسخه‌ها را ببینند. دغدغه‌مندان دقیق ببینند، کارشناسی کنند و متناسب با ایران اسلامی عمل کنند.

رئیس‌جمهور با اشاره به خبری که از دستور وی مبنی بر ساخت هواپیما صادر شد، گفت: من در گذشته سفری به تاتارستان داشتم و از کارخانه هلی‌کوپترسازی آنجا بازدید کردم. آنچه من دیروز در شرکت هواپیماسازی اصفهان دیدم، حتما و به مراتب کارش ارزشمندتر و دقیق‌تر از آن جایی بود که در تاتارستان دیدم. انواع پرنده‌ها در شرکت ایرانی با استانداردهای دنیا ساخته می‌شود. من از آن‌ها خواستم هواپیمایی با 72 سرنشین را بسازند. این انتظارِ تحقق‌ناپذیر نیست.

وی بیان داشت: ما نیازمند حرکت تحولی در این دوره هستیم. تحول سه شرط عمده دارد؛ یک. تحول شناختی؛ یعنی نگاه باید تحولی باشد. دیروز در شورای اداری اصفهان گفتم. هر نیرویی که آماده تحول نیست، در حاشیه بگذارید و نگذارید در متن بماند.

رئیسی اظهار داشت: اولین شرط تحول داشتن روحیه تحول‌گرایی است. بدانید باید تحول ایجاد کرد. در 14 خرداد دو سال قبل رهبری در تبیین شخصیت امام، شاخص‌های امام تحول‌آفرین را بیان کردند. با حرکت عادی نمی‌شود و باید روحیه تحول داشته باشیم.

رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: باید در فرآیندها نیز تحول ایجاد شود. برخی فرآیندها مردم را ناامید می‌کند. برخی فرآـیندها امروز و فردا می‌کند و برای کشور مشکل ایجاد می‌کند. ما چقدر در کشور پروژه نیمه‌تمام داریم. اگر کار جدید شروع نکنیم، 50 سال طول می‌کشد تا این پروژه‌ها تمام شود. تنها نیروهای تحول‌خواه و جهادی می‌توانند این گره را باز کنند.

وی ادامه داد: حرکت جهادی در ذات انقلاب اسلامی است. هیچ زمان انقلاب از حرکت جهادی جدا نمی‌شود و نمی‌توان برای انقلاب تعریفی کرد که حرکت جهادی در آن نگنجد. همواره باید نگاه و حرکت جهادی باشد. در تمام فرآیندها باید تجدیدنظر شود.

رئیس‌جمهور بیان کرد: سومین تحولی که باید ایجاد شود، تحول در ساختارهاست. ساختارها باید جهادی شود. باید کاملاً متناسب با اقتضای انقلاب اسلامی که هدف و پیام مهمی دارد، بشود. امت چند رکن دارد، نخست هدف دار بودن است. در حرکت جهادی هدف و مقصدی وجود دارد. هدف‌دار بودن موضوع مهمی است. امروز بحث مهم عدالت و پیشرفت است. ما مقصد داریم. در این میدان باید حرکت جهادی کرد. رکن دوم در امت، حرکت و پویایی است. امت باید به پیش برود و همواره پیشرفت را مدنظر داشته باشد. امت باید به پیش برود.

وی همچنین گفت: امت دارای یک امام است. باید به امام نگاه کرد و دید او چه از دولت و مجلس می‌خواهد. حرکت باید جهادی باشد تا به آن اهداف و جایگاه بلند برسیم. در همه عرصه‌ها دست تفوق و برتری ازآن جبهه انقلاب اسلامی است. وقتی آمریکایی‌ها اعلام می‌کنند که در شکست حداکثری مفتضحانه شکست خورده‌اند، معنای آن این است که ایران اسلامی پیشرفت را طی می‌کند.

وی در خصوص تحریم‌های جدید آمریکا هم گفت: می‌خواهند با تحریم‌ها ما را محدود کنند. آنچه تاکنون توانستیم راه برون‌رفت از تحریم‌ها را دنبال کنیم، حرکت جهادی بوده است. تحریم‌ها را باید خنثی کرد. آمریکایی‌ها از سویی پیغام می‌فرستند که آماده توافق و مذاکره هستیم، اما از سوی دیگر بر تحریم‌ها می‌افزایند. دنیا باید حق بدهد که ما به این‌ها اعتماد نداریم. این‌ها میثاق‌شکن هستند.

رئیس‌جمهور اظهار داشت: گروه‌های جهادی حرکت معمولی را جهاد نمی‌گویند. حرکتی جهادی است که توام با انگیزه، اندیشه، تصمیم و اراده جدی، دیدن مقصد، مقصود و هدف، دیدن دشمن و ابزار و ساز و کارهایش باشد. حرکت جهادی یک ضرورت جدی برای جامعه است. جهاد تبیین همان ترجمان جهاد با لسان است. روحانیت جوان انقلابی، دانشجویان و اساتید همواره باید جهاد تبیین داشته باشند.

وی اضافه کرد: گروه‌های جهادی که در میدان هستند با انگیزه و اخلاصی که دارند حرکت خودشان را شتاب بدهند و به صورت انقلابی حرکت کنند. ما در دولت خودمان را مصمم به حمایت از گروه‌های جهادی می‌دانیم. رهبری فرمودند که محور برای حرکت کشور تولید است. گروه‌های جهادی در راستای تولید و رونق تولید حرکت ماندگاری بکنند. اقتصاد روستاها باید فعال شود. روستایی باید در روستا بماند.

رئیس‌جمهور بیان داشت: گروه‌های جهادی برای تولید باکیفیت و دانش‌بنیان بسیج شوند. جریان جهادی باید در ایران گسترده و فراگیر باشد. این جریان را نباید محدود کرد. ما باید در خصوص مهاجرت در کشور که هر کس تعبیری درباره آن دارد، به قدری در کشور در حوزه علم و فناوری جاذبه ایجاد کنیم که مهاجرت بالعکس شود. این زمینه در کشور وجود دارد.

وی تاکید کرد: در حوزه کشاورزی نیازمند استقلال هستیم. برخی موارد غذایی را وارد می‌کنیم. باید در مواد غذایی به استقلال برسیم. همه باید بسیج شوند تا تولید را به سمت کالاهای اساسی برویم. این نیازمند حرکت جهادی است. در مورد اشتغال نیز نیازمند حرکت جهادی هستیم. اشتغال خانگی، صنایع دستی و... از جمله کارهایی است که جهادگران می‌توانند دنبال کنند. ما اگر سالی یک میلیون شغل ایجاد نکنیم، عقب‌ماندگی داریم. در مورد مسکن نیز باید سالی یک میلیون واحد مسکونی بسازیم. ما باید هم عقب‌ماندگی را جبران کنیم و هم زوج جوان احساس نکند که کجا برود.

رئیسی اضافه کرد: ما از کسانی که تجربه مسکن‌سازی دارند، استقبال می‌کنیم. ما در حوره مسکن‌سازی نیازمند حرکت جهادی هستیم. در حوزه اشتغال به ویژه اشتغال‌های خُرد نیازمند حرکت جهادی هستیم. در حوزه سلامت، آب و هوا و فضای سالم در کشور نیازمند حرکت جهادی هستیم. بخشنامه مساله را حل نمی‌کند.

وی همچنین بیان داشت: ما در کرونا به لطف خدا، رهنمودهای رهبری و حضور و مشارکت مردم موفق شدیم. امروز وضعیت متفاوت شده و مردم آرامش دارند. ما در عرصه‌های دیگر هم می‌توانیم موفق شویم. ما طرفدار مکتب "ما می‌توانیم" شهید سلیمانی هستیم و حتماً می‌توانیم.

رئیس‌جمهور در پایان بیان داشت: یکی از کارهای جهادی استعدادیابی است. بسیاری از استعدادها در شهرها و روستاها هستند که باید شناسایی شوند. دانشگاه باید در کنار روستا، صنعت، کشاورزی و تولید باشد. پایان‌نامه‌ها باید در زندگی مردم بیاید. دانشگاه اگر در کنار روستا، بازار و سیاست قرار بگیرد، دانش‌بنیان می‌شود. از کارهای مهمی که باید اتفاق بیافتد، این است که از ظرفیت‌های مختلف در مناطق مختلف کشور از جمله مناطق آزاد استفاده شود. ما باید مناطق آزاد را به نقاط مورد هدف برسانیم.

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار سیاسی

جزئیات دیدار امیرعبداللهیان با نخست وزیر عراق

جزئیات دیدار امیرعبداللهیان با نخست وزیر عراق
2022-06-26T23:40:08+04:30
وزیر امور خارجه کشورمان با مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق با حضور فواد حسین وزیر امور خارجه این کشور گفت و گو کرد.

بررسی راهکارهای مختلف برای حل مسأله ریزگردها

بررسی راهکارهای مختلف برای حل مسأله ریزگردها
2022-06-26T23:26:46+04:30
معاون اول رییس جمهور بر اهمیت حل مشکل ریزگردها و لزوم بررسی راهکارهای مختلف برای این موضوع در دو کشور ایران و عراق تاکید کرد.

تقدیر سرلشکر باقری و سردار سلامی از حجت الاسلام طائب

تقدیر سرلشکر باقری و سردار سلامی از حجت الاسلام طائب
2022-06-26T22:47:03+04:30
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح از خدمات ١٣ ساله حجت الاسلام طائب در راه اندازی و مدیریت این سازمان پرافتخار تجلیل کرد.

درخواست معاون ارتباطات و پیگیری اجرای قانون اساسی از«پیمان جبلی»

درخواست معاون ارتباطات و پیگیری اجرای قانون اساسی از«پیمان جبلی»
2022-06-26T22:20:04+04:30
معاون ارتباطات و پیگیری اجرای قانون اساسی معاونت حقوقی ریاست جمهوری از«جبلی»،خواست گزارشی از اقدامات اداری، شبه قضائی و قضایی به عمل آمده پیرامون یک سریال خا...

موافقت دولت با تشکیل وزارت بازرگانی

موافقت دولت با تشکیل وزارت بازرگانی
2022-06-26T21:53:27+04:30
سخنگوی دولت از موافقت دولت با طرح تشکیل وزارت بازرگانی خبر داد.

موضوع نیمکت تیم ملی فوتبال در صلاحیت کمیسیون‌های تخصصی مجلس است

موضوع نیمکت تیم ملی فوتبال در صلاحیت کمیسیون‌های تخصصی مجلس است
2022-06-26T21:40:05+04:30
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: موضوع نیمکت تیم ملی فوتبال در صلاحیت فراکسیون‌ها و کمیسیون‌های تخصصی مجلس است.

شرکت در نمایشگاه «شانگهای» موجب جهش بزرگ اقتصادی ایران است 

شرکت در نمایشگاه «شانگهای» موجب جهش بزرگ اقتصادی ایران است 
2022-06-26T21:26:45+04:30
معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه همچنین شرکت در نمایشگاه شانگهای؛ مختص به کالاهای وارداتی به چین را موجب جهش بزرگ اقتصادی جمهوری اسلامی ایران دانست.

رئیس کمیته مشترک رؤسای ستاد ارتش پاکستان وارد تهران شد

رئیس کمیته مشترک رؤسای ستاد ارتش پاکستان وارد تهران شد
2022-06-26T21:00:07+04:30
رئیس کمیته مشترک روسای ستاد ارتش پاکستان وارد تهران شد و فردا با رئیس ستادکل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفتگو می‌کند.

تأکید بر تأمین زیرساخت‌های امنیتی برای جلوگیری از کلاهبرداری‌های اینترنتی

تأکید بر تأمین زیرساخت‌های امنیتی برای جلوگیری از کلاهبرداری‌های اینترنتی
2022-06-26T21:00:06+04:30
معاون اول رئیس‌جمهور از وزیر ارتباطات خواست تا با کمک نهادهای ذی‌ربط زیرساخت‌‎های امنیتی لازم برای جلوگیری از کلاهبرداری‌های اینترنتی را فراهم کند.

اختصاص اعتبار و تسهیلات بانکی برای جبران خسارات ناشی از سیل در استان خراسان جنوبی

اختصاص اعتبار و تسهیلات بانکی برای جبران خسارات ناشی از سیل در استان خراسان جنوبی
2022-06-26T20:20:08+04:30
طبق مصوبه هیئت وزیران اعتبار و تسهیلات بانکی برای جبران خسارات ناشی از سیل در استان خراسان جنوبی اختصاص یافت.

پیشنهاد ایران برای تشکیل کمیته دائم فناوری اطلاعات در «دی‌‎‌هشت»

پیشنهاد ایران برای تشکیل کمیته دائم فناوری اطلاعات در «دی‌‎‌هشت»
2022-06-26T20:06:47+04:30
معاون وزیر امور خارجه کشورمان پیشنهاد ایران مبنی بر ایجاد کمیته دائم ارتباطات و فناوری اطلاعات در سازمان دی هشت را یادآور شد.

نخست‎‌وزیر عراق با امیرعبداللهیان دیدار کرد

نخست‎‌وزیر عراق با امیرعبداللهیان دیدار کرد
2022-06-26T19:53:29+04:30
نخست‎‌وزیر عراق با وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفتگو کرد.

نشست علمی تخصصی بررسی ابعاد پرونده «حمید نوری» برگزار شد

نشست علمی تخصصی بررسی ابعاد  پرونده «حمید نوری» برگزار شد
2022-06-26T19:40:07+04:30
نشست علمی تخصصی بررسی ابعاد شکلی و ماهوی رسیدگی پرونده حمید نوری از منظر حقوق بین‌الملل در مرکز همایش سازمان صداوسیما برگزار شد.

مبارزه با فساد باید مردمی‌سازی شود/ شاهد روندهای کارامد در قوه قضائیه هستیم

مبارزه با فساد باید مردمی‌سازی شود/ شاهد روندهای کارامد در قوه قضائیه هستیم
2022-06-26T19:26:46+04:30
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: لازم است مبارزه با فساد نیز مردمی سازی شود تا با اتکا به نقش و اطلاعات مردمی بتوانیم ریشه های فساد را کشف کرده و بخشکانیم.  

بازدید جمعی از فرماندهان ارشد نیروهای مسلح از موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس

بازدید جمعی از فرماندهان ارشد نیروهای مسلح از موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس
2022-06-26T19:00:08+04:30
جمعی از فرماندهان ارشد نیروهای مسلح از موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بازدید کردند.

محسنی‌اژه‌ای: مشکلات معیشتی و ناهنجاری‌های اجتماعی گلایه امروز مردم است

 محسنی‌اژه‌ای: مشکلات معیشتی و ناهنجاری‌های اجتماعی گلایه امروز مردم است
2022-06-26T19:06:44+04:30
رئیس قوه قضائیه گفت: امروز مردم عزیز ایران اسلامی در خصوص موضوعاتی نظیر وضعیت معیشتی و اقتصادی، ناهنجاری‌های اجتماعی، شکسته‌شدن برخی حرمت‌ها و زیرپاگذاشته ش...

وحیدی: ۱۱درصد تولید ناخالص داخلی کشور صرف مبارزه با مواد مخدر می‌شود

 وحیدی: ۱۱درصد تولید ناخالص داخلی کشور صرف مبارزه با مواد مخدر می‌شود
2022-06-26T19:06:44+04:30
وزیرکشور در مراسم روز جهانی مبارزه با مواد مخدر، گفت: ۱۱ درصد تولید ناخالص داخلی، صرف مبارزه با قاچاق مواد مخدر می‌شود.

نشست باقری با نمایندگان درباره آخرین وضعیت روند مذاکرات برجام

 نشست باقری با نمایندگان درباره آخرین وضعیت روند مذاکرات برجام
2022-06-26T19:06:43+04:30
سخنگوی فراکسیون مستقلان جزئیات جلسه اعضای این فراکسیون با باقری کنی معاون سیاسی وزارت امور خارجه، درباره مذاکرات برجام را تشریح کرد.

سرلشکر سلامی: روح جهاد و مبارزه با استکبار از نقطه امامت و رهبری انقلاب اسلامی شکل می‌گیرد

 سرلشکر سلامی: روح جهاد و مبارزه با استکبار از نقطه امامت و رهبری انقلاب اسلامی شکل می‌گیرد
2022-06-26T19:06:43+04:30
فرمانده کل سپاه با تاکید بر اینکه روح جهاد و مبارزه با استکبار از نقطه امامت و رهبری انقلاب اسلامی شکل می گیرد گفت: مرکز ثقل مقاومت اسلامی ایران عزیز و قائم...

سرلشکر سلامی: ایران مرکز ثقل مقاومت اسلامی است

سرلشکر سلامی: ایران مرکز ثقل مقاومت اسلامی است
2022-06-26T18:46:47+04:30
فرمانده کل سپاه گفت: امروز ایران عزیز اسلامی، مرکز ثقل مقاومت اسلامی است و رهبری معظم انقلاب، قائمه این مقاومت برابر استکبار است.

رئیسی:روابط ایران با عراق معمولی نیست/الکاظمی:برای تنظیم برنامه زائران حرم امام حسین (ع) توافق کردیم

رئیسی:روابط ایران با عراق معمولی نیست/الکاظمی:برای تنظیم برنامه زائران حرم امام حسین (ع) توافق کردیم
2022-06-26T18:20:05+04:30
رئیس‌جمهور با بیان اینکه امروز کشور عراق را نزدیکترین همسایه به ایران می‌بینیم، گفت: روابط ما با عراق، معمولی و سنتی نیست، بلکه فرهنگی و عمیق است.

از فرماندهی سپاه‌های استانی تا حفاظت از رهبر انقلاب؛ سردار جباری رکورددار فرماندهی سپاه ولی امر

 از فرماندهی سپاه‌های استانی تا حفاظت از رهبر انقلاب؛ سردار جباری رکورددار فرماندهی سپاه ولی امر
2022-06-26T17:46:38+04:30
سردار ابراهیم جباری با ۱۲ سال سابقه فرماندهی در سپاه حفاظت ولی امر طولانی ترین مدت فرماندهی این سپاه را بر عهده داشته است.

دومین پرتاب ماهواره‌بر ذوالجناح به منظور اهداف تحقیقاتی انجام شد

 دومین پرتاب ماهواره‌بر ذوالجناح به منظور اهداف تحقیقاتی انجام شد
2022-06-26T17:46:37+04:30
دومین پرتاب ماهواره بر ذوالجناح به منظور اهداف تحقیقاتی از پیش تعیین شده، انجام شد.

رئیسی: عادی سازی روابط با کشورهای منطقه برای رژیم صهیونیستی به هیچ وجه امنیت ساز نخواهد بود

 رئیسی: عادی سازی روابط با کشورهای منطقه برای رژیم صهیونیستی به هیچ وجه امنیت ساز نخواهد بود
2022-06-26T17:46:37+04:30
رئیس جمهور در نشست خبری مشترک با نخست وزیر عراق، با اشاره به تلاش‌ سالهای گذشته رژیم صهیونیستی در عادی‌سازی با برخی کشورهای منطقه، تاکید کرد:  تلا...

نشست خبری مشترک رئیسی و «الکاظمی» برگزار شد

نشست خبری مشترک رئیسی و «الکاظمی» برگزار شد
2022-06-26T17:13:26+04:30
نشست خبری مشترک رئیس‌جمهوری اسلامی ایران و نخست‌‎وزیر عراق بعد از ظهر امروز برگزار شد.

رئیسی: ضعف جدی در شکل‌گیری یک عزم بین‌المللی برای مبارزه با مواد مخدر وجود دارد

 رئیسی: ضعف جدی در شکل‌گیری یک عزم بین‌المللی برای مبارزه با مواد مخدر وجود دارد
2022-06-26T17:06:36+04:30
رئیس جمهور گفت: پیام روز جهانی مبارزه با مواد مخدر، باید میزان ایفای نقش همه دولت‌ها و سازمان‌های بین‌المللی مدعی حقوق بشر در این زمینه باشد.

ضعف جدی در شکل‌گیری عزم بین‌المللی برای مبارزه با مواد مخدر وجود دارد

ضعف جدی در شکل‌گیری عزم بین‌المللی برای مبارزه با مواد مخدر وجود دارد
2022-06-26T16:33:33+04:30
رئیس جمهور گفت: به نظر می‌رسد ضعف جدی در شکل‌گیری یک عزم بین‌المللی در مبارزه با مواد مخدر وجود دارد و تا این ضعف جبران نشود، اوضاع رو به بهبود نخواهد رفت.

دومین پرتاب تحقیقاتی ماهواره بر «ذوالجناح» انجام شد

دومین پرتاب تحقیقاتی ماهواره بر «ذوالجناح» انجام شد
2022-06-26T16:20:10+04:30
دومین پرتاب ماهواره بر ذوالجناح به منظور اهداف تحقیقاتی از پیش تعیین شده، انجام شد.

ماهواره بر ذوالجناح با موفقیت به فضا پرتاب شد

 ماهواره بر ذوالجناح با موفقیت به فضا پرتاب شد
2022-06-26T16:26:40+04:30
دومین پرتاب ماهواره بر ذوالجناح به منظور اهداف تحقیقاتی از پیش تعیین شده، انجام شد.

پیام وحیدی به سردار کاظمی و حجت‌الاسلام طائب

 پیام وحیدی به سردار کاظمی و حجت‌الاسلام طائب
2022-06-26T15:33:21+04:30
وزیر کشور در پیام‌هایی جداگانه‌ای به رئیس جدید سازمان اطلاعات سپاه تبریک گفته و از زحمات رئیس سابق این سازمان تقدیر و تشکر کرد.
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)