میرنیوز

توصیه حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد به مسئولان برای توجه به شایسته‌سالاری در انتصاب مدیران/ دولت و مجلس کشور را ارزان‌تر اداره کنند

 توصیه حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد به مسئولان برای توجه به شایسته‌سالاری در انتصاب مدیران/ دولت و مجلس کشور را ارزان‌تر اداره کنند 2021-10-29T12:55:46+03:30

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدحسن ابوترابی فرد امام جمعه موقت تهران در خطبه نخست نماز جمعه امروز تهران با قدردانی از اقامه‌کنندگان نمازجمعه در سراسر کشور که با مصوبات ستاد کرونا همراهی کردند و پیشگام این عرصه بودند، گفت: برای حفظ سلامت عامه مردم اقامه نمازجمعه برای مدتی متوقف شد. اما شیوه‌نامه‌ها باید بیش از گذشته رعایت شود.

وی در ادامه با اشاره به نامه امیرالمومنین (ع) به مالک اشتر و توصیه رهبر انقلاب در آغاز دولت سیزدهم مبنی بر فهم این نامه عنوان کرد: امام علی (ع) در دوران و شرایط خاصی اقدام به انتصاب مالک اشتر به عنوان استاندار مصر کردند. در آن دوره معاویه شرایطی در برابر حکومت حضرت به وجود آورده بود که دوره "غارات" یاد می‌شود. معاویه گروه‌های را ایجاد و به نقاط مختلف برای قتل، غارت و ناامنی اعزام کرد. اکنون نیز این وضعیت را از سوی استکبار شاهد هستیم. داعش برای خلق ناامنی و در برابر حکومت‌هایی که منافع آنان را تامین نمی‌کنند و در برابر آن‌ها می‌ایستند، ایجاد و پشتیبانی شد.

وی با تاکید بر اینکه صدام نیز مورد حمایت مستکبران برای مقابله با انقلاب اسلامی بود، خاطرنشان کرد: امام علی (ع) در چنان شرایطی، مالک اشتر را برای هدایت مصر انتخاب فرمودند. ایشان با همه احترامی که برای محمد بن ابی‌بکر استاندار وقت مصر قائل بودند، مالک را منصوب کردند. حضرت در نامه‌ای برای ایشان مرقوم فرمودند که تو در نزد من از منزلت ویژه‌ای برخورداری و مسئولیت سنگین دیگری به تو خواهیم سپرد. مهمترین پیام این انتصاب جایگاه شایسته‌سالاری در اندیشه دینی و نظام سیاسی الهی است و یک درس عملی برای همه ماست.

وی اظهار داشت: اگر چهره‌ای شایسته‌ای است و دارای تمامی صلاحیت‌هاست، اما اگر در آن مسئولیت دیگری شایسته است، نباید اهمال کرد. اگر این اصل مورد توجه قرار گیرد، با یک تحول و انقلاب عظیم در همه عرصه‌ها روبرو خواهیم شد.

امام جمعه موقت تهران گفت: امام علی (ع) در توصیف مالک اشتر برای مردم مصر به نکاتی اشاره می‌کنند که نیازمند تامل است. ایشان می‌فرمایند که "من مالک اشتر را به عنوان والی و استاندار انتخاب می‌کنم. سخن او را به گوش بسپارید. از او اطاعت کنید." اگر پیوند دولت و ملت نباشد، مالک اشتر با همه شخصیتش فرمانده موفقی نخواهد بود. جایگاه مردم در اندیشه سیاسی علی بن ابی‌طالب بسیار برجسته است. امام در ادامه می‌فرمایند که "او را چون زره و سپر نگاهبان برای خویش قرار دهید." مالک شخصیتی است که می‌تواند برای مردم امنیت‌آور و اقتدارآفرین و تضمین‌کننده سعادت باشد. در کنار او می‌توان به آرامش و اقتدار دست پیدا مرد.

حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد ادامه داد: امام در ادامه در دلایل توصیه خود می‌فرماید که "بیم سستی در مالک نمی‌رود." مدیران در نظام اسلامی باید از بالاترین سطح عزم، اراده و انگیزه برخوردار باشند. مردم در آن‌ها سستی مشاهده نکنند. یکی از عوامل آسیب‌های امروز ما فقدان این عزم، اراده و شخصیت است. باید مدیران را در سطوح کلانی، میانی و حتی خُرد اینگونه انتخاب کنیم.

وی اظهار داشت: امام در ادامه می‌فرمایند که "مالک شخصیتی است که نماد عدالت و پای‌بند به اصول عقلی و علمی است." مالک در جایی که باید به سرعت تصمیم بگیرد و اقدام کند، سستی مشاهده نمی‌شود. آنجایی که جای تصمیم سریع است، تصمیم درست اتخاذ می‌کند و آنجایی که باید درنگ نماید، بادرنگ تصمیم می‌گیرد. مالک شخصیتی است که امام به ایشان می‌فرماید که تو در جایگاهی قرار داری که من برای به پاداشتن دین خدا از تو کمک می‌گیرم؛ همان جایگاهی که سردار سرافراز سپاه اسلام سردار شهید سلیمانی نزد مقام معظم رهبری داشت.

خطیب نمازجمعه اضافه کرد: باید به گونه‌ای خود را تربیت و اصلاح کنیم تا زعیم امت اسلامی نگاهشان به مدیران این‌گونه باشد.

وی خاطرنشان کرد: نکته دیگری که از این نامه به شایستگی استفاده می‌شود، اصل نظام‌سازی و دولت‌سازی در اندیشه دینی است که رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز در بیانات اخیر به آن اشاره کردند. صدها سند در قرآن کریم، سیره پیامبر اکرم، امیرالمونین و اولیای دین وجود دارد که حکایت از این واقعیت دارد که انبیا الهی به ویژه پیامبر اکرم (ص) در این مسیر قدم برداشتند. انبیا الهی برای ساختن انسانی که قیام او به عدل است و جامعه‌ای که مبتنی بر عدالت است اقدام نمودند. این اقدام نیز بدون یک نظام سیاسی کارآ و مبتنی بر اصول وحیانی و عقلی امکان تحقق وجود ندارد.

خطیب جمعه تهران خاطرنشان کرد: امیرالمومنین در پاسخ به این سخن خوارج که گفتند لا حکم الالله فرمودند که "آری احکام الهی و قرآن کریم باید در جامعه به پا داشته شود." یک جامعه دینی و اسلامی آن جامعه‌ای است که آموزه‌های قرآن در آن حاکم است، اما خوارج این جمله حق را می‌گویند، اما از آن نتیجه باطل می‌گیرند. آن‌ها می خواهند بگویند حکومت برای خداست. بعد امام پاسخ می‌دهند که "بدانید جامعه نیازمند به حکومت و نظام سیاسی است." اگر شما مردم ایران اسلامی اقدام کردید و راه را برای رهبری و زعامت شخصیتی چون امام امت و خلف صالح ایشان هموار کردید، اساس یک نظام الهی را بنیان گذاشتید. اما اگر از او فاصله گرفتید، جامعه بدون نظام سیاسی نمی‌ماند و قاجار و پهلوی حکومت خواهند کرد و تمام هویت و شخصیت دینی و ملی و همه حوزه‌های زندگی به نفع منافع نامشروع‌شان مصادره می‌کنند. 

حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد در ادامه بیان داشت: نامه امام علی بیانگر آن است که ایشان به عنوان امام و پیشوا و رهبر و زعیم و مدیر یک نظام سیاسی استانداری را انتخاب می‌کند. بنابراین باید در مسیر حکومت‌سازی، دولت‌سازی، نظام‌ سیاسی اسلامی ساختن قدم برداشت. ایشان ویژگی‌های این نظام سیاسی را هم بیان و شاخص‌ها را تعریف می‌کنند.
نخستین شاخص این است که مدیران شایسته انتخاب شوند. مالک اشترها باید در چارچوب قانون و قاعده و اصول و مبانی اسلامی قدم بردارند. امیرالمومنین (ع) دقیقا این چارچوب را برای مالک تبیین می‌فرمایند.

وی خاطرنشان کرد: امام پاسخ می‌دهند که ما برای چه قدرت سیاسی را به دست گرفتیم؟ مالک برای کدام هدف به مصر فرستاده شد؟ آیا آرمان و هدفی وجود دارد؟ چگونه این اهداف محقق خواهد شد؟ مالک باید چگونه قدم بردارد تا آن اهداف محقق شود؟ بنابراین اصول و مبانی، روش‌ها و راهبردها، سیاست‌ها و اخلاق به طور دقیق تعریف شده است که ان‌شاالله در خطبه‌های دیگر این‌ها را شرح خواهم داد.

حجت‌الاسلام والمسلمین ابوترابی‌فرد هم‌چنین در خطبه دوم نماز جمعه تهران خاطر نشان کرد: توصیه‌ی حکیمانه رهبر معظم انقلاب اسلامی خطاب به دانش‌آموزان عزیز را یادآوری می‌کنم که "وقت خود را به تحصیل علم، تهذیب نفس و ورزش اختصاص دهید"، خود را به علم آراسته کنید تا برای کشوری مدیری عالِم، خردمند و با تصمیماتی مبتنی بر علم باشید.

وی افزود: در دوران تعطیلی فیزیکی مدارس، هرچند با همت مدیران و معلمان عزیز و همت بلند مادران که واقعا در این‌زمینه سخت‌کوش بودند، امر آموزش انجام گرفت ولی تربیت بدنی و حوزه ورزش پاسخ داده نشد و مسئولان آموزش و پرورش علاوه‌بر تلاش برای جبران کاستی‌های آموزشی، ورزش و سلامت جسم و روح دانش‌آموزان را در دستورکار قرار بدهند.

امام جمعه موقت تهران در ادامه سخنان خود، با اشاره به اصل 43 از فصل چهارم قانون اساسی، عنوان کرد: به دولتمردان، رئیس‌جمهور محترم، وزرای معزز، مجلس شورای اسلامی و دستگاه قضایی توصیه می‌کنم که اسناد بالادستی نظام را به‌طور دقیق مورد توجه قرار دهند. کم نیستند مدیرانی که گاهی از این اسناد بی‌اطلاع هستند؛ قانون اساسی مهم‌ترین سند اداره کشور و حکمرانی است و همان نقشی را برای اداره کشور دارد که نامه‌ی امیرالمومنین امام علی(ع) برای مالک اشتر داشت.

ابوترابی‌فرد تصریح کرد: همان‌طور که مالک اشتر موظف بود تا تمام بندهای نامه‌ی امیرالمومنین(ع) را خود و همکارانش در همه قوا مورد توجه، مطالعه و عمل قرار بدهند، امروز هم مدیران ارشد، میانی و خرد در نظام اسلامی موظف هستند این سند مهم را که نقشه‌ی راه حکمرانی در نظام اسلامی است و همه‌ی افتخار و هویت جمهوری اسلامی است را به‌طور دقیق اشراف علمی داشته و بندهای آن را مورد توجه و عمل قرار دهند.

وی در تشریح فرازهای فصل چهارم قانون اساسی بیان کرد: این فصل درباره مسئله اقتصاد و امور مالی است؛ ببینیم که بعد از چهار دهه، از اصل 43 چقدر فاصله داریم؛ در این اصل که الهام‌گرفته از قرآن، سیره انبیا و معصومین و نامه‌ی امام علی(ع) به مالک اشتر است، آمده است:"برای تأمین استقلال اقتصادی جامعه و ریشه‌کن کردن فقر و محرومیت و برآوردن نیازهای انسان در جریان رشد با حفظ آزادی او، اقتصاد جمهوری‏ اسلامی‏ ایران‏ بر اساس‏ ضوابط زیر استوار می‏‌شود" که در ادامه به آن می‌پردازیم.

امام جمعه تهران گفت: یکی از اهداف حکمرانی در اندیشه دینی تحقق این اصل است؛ آزادی که در حکومت انبیا، پیامبر اکرم(ص) و امام علی(ع) بود. ذیل این اصل آمده است: "1- تامین نیازهای اساسی، مسکن، خوراک، پوشاک، بهداشت، درمان، آموزش و پرورش و امکانات لازم برای تشکیل خانواده برای همه"؛ متذکر می‌شوم که این اصل باید به عنوان یک تابلو مقابل دیدگان همه مدیران کشور قرار بگیرد و باید برای رسیدن به این هدف تلاش کنیم.

ابوترابی‌فرد ادامه داد: نکته بعدی نیز عبارت است از:"2- تأمین‏ شرایط و امکانات‏ کار برای‏ همه‏ به‏ منظور رسیدن‏ به‏ اشتغال‏ کامل‏ و قرار دادن‏ وسایل‏ کار در اختیار همه‏ کسانی‏ که‏ قادر به‏ کارند ولی‏ وسایل‏ کار ندارند، در شکل‏ تعاونی‏، از راه‏ وام‏ بدون‏ بهره‏ یا هر راه‏ مشروع‏ دیگر که‏ نه‏ به‏ تمرکز و تداول‏ ثروت‏ در دست‏ افراد و گروه‏‌های‏ خاص‏ منتهی‏ شود و نه‏ دولت‏ را به‏ صورت‏ یک‏ کارفرمای‏ بزرگ‏ مطلق‏ درآورد. این‏ اقدام‏ باید با رعایت‏ ضرورت‏‌های‏ حاکم‏ بر برنامه‏‌ریزی‏ عمومی‏ اقتصاد کشور در هر یک‏ از مراحل‏ رشد صورت‏ گیرد."

وی درخصوص این ماده بیان کرد: بیکاری در جامعه اسلامی معنا ندارد؛ سیاست‌های مدیریتی و اقتصادیِ ما با این اهداف تنظیم شود و پاسخی به همه‌ی این نیازها باشد؛ باید یک جامعه مرفه و اشتغال مناسب برای همه داشته باشیم. جای وام بدون بهره خالی است؛ نظام بانکی و اقتصادی ما چند قدم برای تحقق این هدف برداشته است؟ امروز دولت متصدی همه امور شده و این بلایی است که با آن هستیم؛ این یعنی ما خلاف قانون اساسی عمل کرده‌ایم. دولت امروز به یک کارفرمای بزرگ و مطلق تبدیل شده و تمام بودجه عمومی کشور فقط و فقط برای پاسخ به هزینه‌های این دولتِ بزرگ تدوین و تصویب می‌شود و پاسخگو نیست.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه هم‌اکنون بودجه در آستانه‌ی تدوین قرار دارد، اظهار داشت: خوشبختانه رئیس‌جمهور محترم دستورالعمل جامعی را تدوین و ابلاغه کرده و انتظار دارم مجلس با دولت همراهی کاملی برای کاهش حداکثری هزینه‌های جاری اداره کشور داشته باشد. مردم از شما سوال می‌کنند که آیا می‌شود کشور را ارزان‌تر اداره کرد؟ اگر ارزان‌تر اداره می‌شود، این مردم به دولت و مجلس اجازه نمی‌دهند کشور را گران اداره کنند.

ابوترابی‌فرد در پایان خاطر نشان کرد: خوشبختانه این مهم به یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های رئیس‌جمهور محترم و سازمان برنامه تبدیل شده و دولتمردان باید در سطوح میانی و خرد و هم‌چنین نمایندگان محترم مردم در خانه‌ی ملت کمک کنند تا در این مسیر قدمی شایسته برداریم.

گفتنی است؛ در بین دو نماز از خانواده شهیدان داود و محمدحسین فهمیده، عوامل فیلم سینمایی یدو که با موضوع دفاع مقدس ساخته شده است و برگزیدگان دانش آموزی تقدیر شد. خواهر شهیدان داود و محمدحسین فهمیده و رییس کنگره ملی همفکری بسیج دانش‌آموزی نیز به مناسبت سالروز شهادت محمدحسین فهمیده و در آستانه روز دانش آموز پیش از خطبه ها به ایراد سخن پرداختند.

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار سیاسی

سفیر ایران: علاقه‌مند به توسعه روابط با کشورهای جنوب شرق آسیا هستیم

سفیر ایران: علاقه‌مند به توسعه روابط با کشورهای جنوب شرق آسیا هستیم
2022-01-19T13:25:29+03:30
سفیر جدید کشورمان در جریان تقدیم استوارنامه خود به رئیس‌جمهور سنگاپور گفت: جمهوری اسلامی ایران علاقه‌مند به توسعه همکاری‌ها با کشورهای جنوب شرق آسیا از جمله ...

شورای عالی نظارت قوه قضائیه آغاز به کار خواهد کرد

شورای عالی نظارت قوه قضائیه آغاز به کار خواهد کرد
2022-01-19T13:15:24+03:30
معاون اول قوه قضائیه گفت: برنامه جامع نظارت درون سازمانی قوه قضائیه با رویکرد همگرایی و هم افزایی نهادهای نظارتی در حال تدوین است. ...

اهمیت "سفر رئیسی به روسیه" از نگاه رسانه‌های خارجی

اهمیت "سفر رئیسی به روسیه" از نگاه رسانه‌های خارجی
2022-01-19T13:15:24+03:30
رئیس‌جمهور کشورمان صبح امروز سفر خود به روسیه را با محوریت توسعه روابط تجاری و اقتصادی با مسکو آغاز کرد. این سفر بازتاب گسترده‌ای در رسانه های خارجی داشته اس...

رئیس قوه قضائیه: نیروی انسانی عادل و با انگیزه از دلایل پیشرفت امور است

رئیس قوه قضائیه: نیروی انسانی عادل و با انگیزه از دلایل پیشرفت امور است
2022-01-19T13:15:23+03:30
رئیس قوه قضائیه گفت: نیروی انسانی عادل و باانگیزه از زمینه‌ها و دلایل اصلی پیشرفت و پیشبرد امور در قوه قضائیه است.

افزایش خرید قرآن در پی نامه رهبر انقلاب به جوانان غربی

افزایش خرید قرآن در پی نامه رهبر انقلاب به جوانان غربی
2022-01-19T13:02:03+03:30
کوشکی بیان کرد: بعد از نامه رهبر انقلاب به جوانان غربی، تعدادی از آنها که در جستجوی حقیقت اسلام بودند، با همین نامه به سراغ قرآن رفتند به طوری که آمارها نشان...

برای رسیدن به جایگاه ایده‌آل امامت جمعه از هیچ اقدامی دریغ نمی‌کنیم

برای رسیدن به جایگاه ایده‌آل امامت جمعه از هیچ اقدامی دریغ نمی‌کنیم
2022-01-19T13:02:03+03:30
رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه در ادامه سفر سه روز خود به استان خوزستان با حضور در جمع فعالان فرهنگی این استان تاکید کرد که برای رسیدن به جایگاه ایده‌آل نها...

موافقت با صدور مجوز برای اجرای پروژه راه آهن بصره – شلمچه و احداث پل بر روی اروندرود

موافقت با صدور مجوز برای اجرای پروژه راه آهن بصره – شلمچه و احداث پل بر روی اروندرود
2022-01-19T13:02:03+03:30
هیأت وزیران در راستای صورتجلسه همکاری مشترک (نقشه راه) بین وزارت راه جمهوری اسلامی ایران و وزارت حمل و نقل جمهوری عراق به منظور احداث پروژه راه آهن شلمچه – ب...

امیرعبداللهیان: نگاه راهبردی ایران و روسیه به مناسبات خارجی نقطه اتکای روابط جدید است

امیرعبداللهیان: نگاه راهبردی ایران و روسیه به مناسبات خارجی نقطه اتکای روابط جدید است
2022-01-19T13:02:02+03:30
وزیر خارجه کشورما تاکید کرد: نگاه راهبردی ایران و روسیه به مناسبات خارجی نقطه اتکای روابط جدید است.

رئیس قوه قضائیه: نیروی انسانی عادل و باا نگیزه از دلایل پیشرفت امور است

رئیس قوه قضائیه: نیروی انسانی عادل و باا نگیزه از دلایل پیشرفت امور است
2022-01-19T13:02:02+03:30
رئیس قوه قضائیه گفت: نیروی انسانی عادل و باانگیزه از زمینه‌ها و دلایل اصلی پیشرفت و پیشبرد امور در قوه قضائیه است.

جلالی: دیدار «رئیسی» و «پوتین» محدودیت زمانی ندارد/ جزئیات سفر مهم رئیس‌‌جمهور به مسکو

 جلالی: دیدار «رئیسی» و «پوتین» محدودیت زمانی ندارد/ جزئیات سفر مهم رئیس‌‌جمهور به مسکو
2022-01-19T13:05:23+03:30
سفیر ایران در روسیه گفت: روسیه همسایه بزرگ شمالی ماست که حجم واردات این کشور بیش از ۲۳۰میلیارد دلار است و این یعنی بازار وسیع و متنوعی در همسایگی ایران وجود...

عمان: بازگشت به برجام یک ضرورت راهبردی است/ از مذاکرات تهران-ریاض حمایت می‌کنیم

عمان: بازگشت به برجام یک ضرورت راهبردی است/ از مذاکرات تهران-ریاض حمایت می‌کنیم
2022-01-19T12:48:44+03:30
وزیر خارجه عمان در گفت‌وگویی به مذاکرات وین و آخرین تحولات روابط ایران و عربستان پرداخت.

طالبان دریچه‌های سد کمال خان را به سمت ایران باز کرد

طالبان دریچه‌های سد کمال خان را به سمت ایران باز کرد
2022-01-19T12:35:23+03:30
یک خبرگزاری افغان به نقل از یک مقام سفارت ایران در کابل اعلام کرد که طالبان  دریچه‌های سد کمال خان را به سمت ایران باز کرد و آب هیرمند به سوی هامون حرکت کرد....

برگزاری نشست میان مسئولان ایرانی و مصری

برگزاری نشست میان مسئولان ایرانی و مصری
2022-01-19T12:35:22+03:30
یک روزنامه عربی به نقل از منابع مصری به آخرین تحولات روابط میان ایران و مصر پرداخت.

امام(ره) اسلام سیاسی و مردم‌سالاری دینی را احیا کرد

امام(ره) اسلام سیاسی و مردم‌سالاری دینی را احیا کرد
2022-01-19T12:32:08+03:30
دبیر شورای نگهبان گفت:غربی‌ها و پیروان آنان در ایران،زمان طاغوت سال‌ها تلاش کرده بودند که دین را از عرصه اجتماعی حذف کنند؛ امام این توطئه را برهم زد و اسلام ...

تعیین سازوکار اخذ مالیات از خانه‌های لوکس/ جزئیات واردات خودرو

تعیین سازوکار اخذ مالیات از خانه‌های لوکس/ جزئیات واردات خودرو
2022-01-19T12:32:08+03:30
سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۱ از تعیین نرخ مالیات بر خانه‌ها و ماشین‌های لوکس خبر داد.

رئیس جمهور کشورمان وارد مسکو شد

رئیس جمهور کشورمان وارد مسکو شد
2022-01-19T12:22:03+03:30
آیت الله سید ابراهیم رئیسی که به دعوت همتای روس خود و در راستای گسترش تعاملات اقتصادی، سیاسی و فرهنگی عازم روسیه شده، دقایقی قبل وارد فرودگاه مسکو شد. ...

آشتی دادن دین و سیاست اقدام مهم امام خمینی(ره) بود

آشتی دادن دین و سیاست اقدام مهم امام خمینی(ره) بود
2022-01-19T12:18:49+03:30
دبیر شورای نگهبان گفت: آشتی دادن دین و سیاست در عصر جدید، در حالی که غربی‌ها و پیروان آنان در ایران زمان طاغوت به دنبال حذف دین بودند از جمله اقدامات بسیار م...

موافقت کمیسیون تلفیق با رایگان شدن آب، برق و گاز کلیه مدارس برای سال آینده

موافقت کمیسیون تلفیق با رایگان شدن آب، برق و گاز کلیه مدارس برای سال آینده
2022-01-19T12:08:44+03:30
یک عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: اعضای کمیسیون تلفیق با رایگان شدن تعرفه مصرف آب، برق و گاز تا سقف الگوی مصرف برای کلیه مدارس کشور در سال ...

اسلام سیاسی را امام احیا کرد

اسلام سیاسی را امام احیا کرد
2022-01-19T12:08:44+03:30
آیت‌الله جنتی گفت: گفت: غربی‌ها و پیروان آنان در ایران زمان طاغوت سال‌ها تلاش کرده بودند که دین را از عرصه اجتماعی و سیاسی حذف کنند که امام بزرگوار این توطئه...

رئیس‌جمهور وارد مسکو شد

رئیس‌جمهور وارد مسکو شد
2022-01-19T12:05:28+03:30
رئیس‌جمهور که به دعوت رسمی همتای روس خود و در راستای گسترش تعاملات اقتصادی، سیاسی و فرهنگی، عازم روسیه شده بود، دقایقی قبل وارد فرودگاه مسکو شد.

انجمن دوستی ایران و چین برای حل مشکلات فعالان بخش خصوصی تلاش می‌کند

انجمن دوستی ایران و چین برای حل مشکلات فعالان بخش خصوصی تلاش می‌کند
2022-01-19T11:55:25+03:30
رئیس انجمن دوستی ایران و چین تعاملات میان تهران و پکن در عرصه های مختلف اقتصادی، سیاسی و فرهنگی را در شرایط کنونی بسیار با اهمیت دانست و گفت: انجمن دوستی با ...

خضریان: واگذاری هلدینگ خلیج‌ فارس به بخش خصوصی باعث عدم توسعه صنعت پتروشیمی می‌شود

خضریان: واگذاری هلدینگ خلیج‌ فارس به بخش خصوصی باعث عدم توسعه صنعت پتروشیمی می‌شود
2022-01-19T11:55:24+03:30
سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که واگذاری هلدینگ خلیج فارس به بخش خصوصی، منجر به عدم توسعه مطلوب صنعت پتروشیمی و توسعه دانش بومی در این ح...

بشیری: تعطیل کردن دانشگاه ها مشکلی را حل نمی‌کند

بشیری: تعطیل کردن دانشگاه ها مشکلی را حل نمی‌کند
2022-01-19T11:55:24+03:30
یک عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به اینکه ویروس کرونا جامعه جهانی را در حوزه مختلف اقتصادی، فرهنگی، آموزشی و ... با مشکلات مختلفی مواجه ساخت گفت:...

مشکلات کمبود پزشک و تجهیزات درمانی به روایت نماینده سردشت و پیرانشهر

مشکلات کمبود پزشک و تجهیزات درمانی به روایت نماینده سردشت و پیرانشهر
2022-01-19T11:55:23+03:30
نماینه مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: امروز در شهرستان سردشت یک خانم باردار برای انجام سونوگرافی باید حدود ۲ ماه در نوبت بوده و یک فرد...

اتحادیه اروپا خواهان "نقش مثبت ایران" در حل بحران یمن شد

اتحادیه اروپا خواهان "نقش مثبت ایران" در حل بحران یمن شد
2022-01-19T11:55:23+03:30
سخنگوی اتحادیه اروپا خواستار ایفای "نقش مثبت" از سوی ایران برای حل بحران یمن شد.

رئیس جمهور وارد فرودگاه مسکو شد

رئیس جمهور وارد فرودگاه مسکو شد
2022-01-19T11:55:23+03:30
آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور کشورمان وارد فرودگاه مسکو شد.

پرونده زمین خواری سه هزار میلیاردی در جریان رسیدگی است

پرونده زمین خواری سه هزار میلیاردی در جریان رسیدگی است
2022-01-19T11:55:23+03:30
معاون امور اسناد سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: وزارت اطلاعات چندین پرونده را با موضوع زمین خواری مورد بررسی قرار داده که یکی از آن‌ها پرونده تخلف سه هزا...

نرخ مالیات بر خانه های لوکس و خودروهای لاکچری مشخص شد

نرخ مالیات بر خانه های لوکس و خودروهای لاکچری مشخص شد
2022-01-19T11:55:22+03:30
سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۱ از تعیین نرخ مالیات بر خانه ها و ماشین های لوکس خبر داد.

جلالی: دیدار «رئیسی» و «پوتین» محدودیت زمانی ندارد/ جزئیات سفر مهم رئیس‌ جمهور به مسکو

 جلالی: دیدار «رئیسی» و «پوتین» محدودیت زمانی ندارد/ جزئیات سفر مهم رئیس‌ جمهور به مسکو
2022-01-19T11:58:44+03:30
سفیر ایران در روسیه، گفت: روسیه همسایه بزرگ شمالی ماست که حجم واردات این کشور بیش از ۲۳۰ میلیارد دلار است و این یعنی بازار وسیع و متنوعی در همسایگی ایران وج...

نخستین محموله واکسن فخرا تحویل وزارت بهداشت شد

نخستین محموله واکسن فخرا تحویل وزارت بهداشت شد
2022-01-19T11:42:03+03:30
مدیر کل بهداشت و درمان وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح از تحویل نخستین محموله واکسن عمومی به وزارت بهداشت خبر داد.
X فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)