میرنیوز

بسیج در آستانه ثبت یک رکورد جدید/ غربالگری ۸۰ میلیون ایرانی در سومین همکاری تاریخی با حوزه بهداشت

 بسیج در آستانه ثبت یک رکورد جدید/ غربالگری ۸۰ میلیون ایرانی در سومین همکاری تاریخی با حوزه بهداشت 2020-11-24T19:56:32+03:30

گروه دفاعی خبرگزاری تسنیم- بیش از 40 سال از سالروز صدور فرمان تشکیل بسیج  توسط امام خمینی(ره) می گذرد و امروز بسیج به هویتی بالغ و پویا بدل گشته است که عرصه های فعالیت او حد و مرز نمی شناسد و هرجا نیازی احساس شود، این بسیج است که برای رفع مشکل با همه توان ورود پیدا می‌کند.

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال اینستاگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

سازمانی که در ابتدای انقلاب تنها برای دفاع سخت از کشور و انقلاب تشکیل شده بود، حالا با 22 قشر تخصصی، توان پاسخگویی به نیازهای کشور در تمامی حوزه ها را دارد. چه اینکه هر زمان به حضور بسیج در هر عرصه نیاز بوده و هرجا که به جوانان بسیجی اعتماد شده است، آنها به خوبی از پس کار بر آمده اند و توانسته اند گره گشای مشکلات کشور باشند.

در میان همه فعالیت های بسیج در حوزه های مختلف، شاید در سال های اخیر فعالیت های محرومیت زدایی و مردمیاری این نهاد است که بنا به شرایط کشور و مشکلات پیش آمده در سال های اخیر مانند سیل و زلزله بیشتر بر سر زبانها افتاده و جلوه  بیرونی بسیج را بیشتر فعالیت های مردمیاری آن تشکیل داده است.

پس از پایان دفاع مقدس حالا نوبت به سازندگی رسیده بود و مجموعه کشور می بایست با عزم و توانی مضاعف کار سازندگی و رفع محرومیت را که در سال های ابتدایی انقلاب اسلامی تحت تاثیر دفاع مقدس با روندکندی مواجه بود را سرعت می بخشید. در این میان با توجه به تحریم های ظالمانه و خسارات ناشی از جنگ بر پیکره اقتصاد کشور می بایست نیرویی به میدان سازندگی وارد می شد که با داشتن انگیزه مضاعف و روحیه جهادی بتواند گره ای از مشکلات کشور را بگشاید.

دوباره بسیجیانی که روزی برای دفاع سخت از انقلاب اسلامی راهی جبهه های نبرد شده بودند آستین همت را بالا زدند و وارد میدان سازندگی و زدودن محرومیت از چهره کشور شدند.

بسیجیان به صورت خودجوش با تشکیل گروه های کوچک وارد عرصه سازندگی  و محرومیت زدایی می شوند. این بسیجیان که اکثر آنها را دانشجویان تشکیل می دهند در اوقات فراغت خود در بهار و تابستان رهسپار محروم ترین مناطق کشور می شوند و با امکاناتی اندک اما انگیزه هایی بزرگ و عزمی راسخ حل مشکلات این مناطق را در دستور کار خود قرار می دهند.

* ریشه‌کنی فلج اطفال در کمترین زمان

در اواسط دهه هفتاد، کشور با یک بیماری سخت به نام فلج اطفال مواجه می شود. مقابله با این بیماری و ریشه کنی آن نیازمند واکسینه شدن بیش از 9 کودک زیر 5 سال است که اجرای آن توسط سامانه بهداشت و درمان کاری دشوار و زمانبر بود.

سال 73 دکتر مرندی وزیر بهداشت وقت در نامه ای به رهبر معظم انقلاب اسلامی در خواست می کنند تا ایشان اجازه دهند در طرح ریشه کنی فلج اطفال، بسیج با وزارت بهداشت همکاری کند. رهبر انقلاب نیز طی نامه ای به مسئولان نیروی مقاومت بسیج موافقت خود با مشارکت نیروهای بسیجی در این طرح را اعلام می کنند.

در اوایل سال 74 این طرح وارد فاز اجرایی می شود و تنها ظرف 24 ساعت با حضور و مشارکت نیروهای بسیج و مراجعه آنها به درب منازل برای واکسینه کردن کودکان در برابر بیماری فلج اطفال، 8/5 میلیون کودک ایرانی در مقابل این بیماری واکسینه می شوند.

این اقدام مشترک وزارت بهداشت و بسیج تاجایی تاثیرگذار بود که که کارول بلامی، مدیر اجرایی یونیسف در همان سال 74 با ارسال نامه‌ای به هاشمی‌رفسنجانی-رئیس‌جمهور- از این اقدام تشکر کرد و گفت که تلاش‌های یک روزه واکسن ضد‌فلج‌کودکان که در ایران صورت گرفته و بیش از 5/8 میلیون کودک زیر 5 سال را تحت پوشش خود قرار داده، در نوع خود بی‌نظیر است.

در سال 74 طی 2 روزی که این طرح در سراسر کشور به اجرا درآمد، حدود 500هزار نیروی بسیجی با تشکیل 175 هزار تیم امدادی، نزدیک به 16 هزار پایگاه امدادی، 32 ستاد منطقه‌ای و 500 ستاد اجرایی با نظارت و پیگیری 100 هزار کارشناس بهداشتی، عملیات بسیج ملی ریشه‌کنی فلج‌ اطفال را انجام دادند.

حالا بیش از 2 دهه است که هیچ کودکی در ایران به فلج اطفال مبتلا نشده  و کشور در برابر این بیماری ایمن شده است.

** واکسیناسیون 33 میلیون ایرانی در یک ماه

حدود 10 سال پیش نیز در دهه هشتاد دوباره موضوع طرح واکسیناسیون بیماری سرخک و سرخجه پیش آمد و این بار تعداد کسانی که باید در مقابل این بیماری واکسینه شوند چیزی نزدیک به 3/5 برابر طرح واکسیناسیون فلج اطفال یعنی 33 میلیون نفر است.


دیدار دست اندرکاران طرح واکسیناسیون سرخک با رهبر انقلاب

در این طرح که در سال 82 اجرایی شد، می بایست جمعیت بین 5 تا 25 کشور در مقابل این دو بیماری واکسینه شوند. باز هم بسیج پای ثابت این طرح ملی است.

با پای کار آمدن نیروهای دواطلب بسیجی، بار دیگر کاری که می بایست در روال عادی خود شاید تا چند سال طول بکشد در ظرف مدت یکماه از 15 آذر تا 15 دی ماه سال 82 به اتمام می رسد و در این طرح 33 میلیون ایرانی در مقابل این دو بیماری واکسینه می شوند.


اولین روز آغاز طرح سراسری واکسیناسیون سرخک و سرخجه

این طرح در حالی در ایران یک ماهه اجرا می شود که همان زمان کشور ترکیه اعلام کرده بود بنا است ظرف مدت یکسال 20 میلیون نفر از مردم خود را واکسینه کند.

** بسیج متولی فعالیت های جهادی می‌شود

بسیجیان در کنار حضور در این طرح های ملی از فعالیت های محرومیت زدایی خود نیز غافل نشده اند و با قدرت به محرومیت زدایی از اقصی نقاط کشور مشغول هستند. تا اینکه در سال 1379 با ادغام وزارتخانه های جهاد سازندگی و کشاورزی، عملا اقدامات جهادی در کشور بدون متولی می ماند. اما 17 اردیبهشت همان سال رهبر انقلاب اسلامی فرمان تشکیل بسیج سازندگی را صادر می کنند. با صدور این فرمان، اقدامات جهادی در سراسر کشور دوباره متولی مشخصی پیدا می کنند و این بار بسیج مسئولیت را برعهده می گیرد.

با تشکیل بسیج سازندگی، جوانان فعال در گروه های جهادی جان دوباره ای می گیرند و با عزمی راسخ تر از گذشته فعالیت های خود را ادامه می دهند.

در این مرحله از کار بسیج سازندگی، فعالیت های جوانان جهادی که شاید پیشتر جنبه عمرانی و ساختمانی داشت حالا سایر حوزه های مانند پزشکی، آموزشی، فرهنگی و اجتماعی را هم در بر می گیرد.

شاهد اقدامات این گروه های جهادی ساخت هزاران خانه، مدرسه، مسجد اجرای هزاران طرح عمرانی و انبوهی از فعالیت های فرهنگی در جای جای کشور و در برخی مناطق محرومی است که سال ها از درد محرومیت رنج می بردند.

** 12 هزار گروه جهادی در کشور فعال است

با تشکیل بسیج سازندگی میدان کار وسیع تر می شود و هرچه بیشتر به فعالیت گروههای جهادی احساس نیاز می شود.  جوانان بسیجی هم بی کار نمی مانند و با درک درست از نیازهای کشور گروه های جهادی را گسترش می دهند. به صورتی که در روزهای اول تشکیل بسیج سازندگی در کشور تنها حدود 100 گروه جهادی در کشور وجود داشت که این رقم هم اکنون به بیش از 12 هزار گروه جهادی رسیده است و همچنان رو به گسترش است.

اما کمک به مردم و حل مشکلات آنها تنها به اوقات فراغت جوانان جهادگر بسیجی منحصر نمی ماند و آنها در هنگامه بحرانها  و بلایای طبیعی هم بی کار نمی مانند و آستین همت را بالا می زنند و به یاری مردم می شتابند.

** ساخت مسکن برای زلزله زدگان با روش های مدرن

زلزله کرمانشاه در سال 96 یکی از شاهد مثال های خوب این موضوع است. زمانیکه زلزله شهرستان سرپل ذهاب و روستاهای اطراف آن را در نوردید، بسیجان بدون هیچ دستور قبلی به یاری مردم آسیب دیده از زلزله این منطقه شتافتند.

اما کار در منطقه بسیار دشوار است. 1900 روستا از زلزله آسیب دیده اند که کار تعمیر و بازسازی منازل در این روستاها به عهده سپاه و بسیج گذاشته شده است.

در همان روزهای اولیه که مردم برای اسکان نیاز به کانکس داشتند، جوانان گروه های جهادی علاوه بر جمع آوری کمک های مردمی و و توزیع اقلام ضروری بین مردم، کارگاه های ساخت کانکس را در منطقه برپا می کنند تا هم سرعت کارشان بالاتر برود و هم هزنیه ساخت کانکس کاهش پیدا کند.


کارگاه ساخت کانکس سپاه و بسیج سازندگی در زلزله کرمانشاه

با این اقدام نیروهای جهادگر بسیجی، ظرف حدود 40 روز 8100 کانکس توسط سپاه ساخته می شود که ساخت عمده این کانکس های توسط بسیجیان جهادگر صورت گرفته است و نیاز اکثر مردم منطقه به کانکس مرتفع می شود.

مرحله بعد، نوبت ساخت منازل مسکونی برای زلزله زدگان بود. حالا باید خانه‌هایی برای زلزله زدگان ساخت که در مقابل زلزله‌های احتمالی آینده مستحکم باشد و دیگر خراب نشود. این بار جوانان دانشجوی بسیجی با بهره‌گیری از علم و دانش خود، روشی را برای ساخت منازل زلزله زدگان انتخاب می کنند که علاوه بر ارزان و سریع بودن، استحکام خوبی هم در برابر زلزله دارد.

پیشگام استفاده از این روش هم بسیجیان تهرانی به سرپرستی شهید حسین اسداللهی و سردار سعید قاسمی بودند. این روش که به ICF مشهور است نوعی روش ساخت خانه است که در آن از مصالح سبک و مستحکم برای ساخت خانه استفاده می شود. بکارگیری این روش موجب می شود تا مدت زمان لازم برای ساخت یک منزل مسکونی به 27 روز کاهش پیدا کند. خانه هایی که به این روش ساخته شدند در زلزله ای که یکسال بعد در منطقه سرپل ذهاب آمد هیچگونه آسیبی ندیدند.


نمونه ای از خانه های ساخته در کرمانشاه توسط جوانان جهادگر بسیجی

** در میانه سیل؛ در کنار مردم

بهار سال 98 برای مردم استانهای شمالی، لرستان و خوزستان به گونه دیگری رقم می خورد. در اثر بارندگی شدید در این استانها، سیل وسیعی جاری می شود که خسارات زیادی را به بار می آورد و موجب آب گرفتی خانه های مردم در برخی شهرها می شود.

برای بسیجیانی که سال های گذشته تعطیلات عید نوروز خود را در اردوهای جهادی گذرانده اند چیزی عجیبی نیست که این بار هم شادی عید خود را با دیگران تقسیم کنند و به یاری مردم بشتابند. اما وسعت سیل و خسارات وارده آنقدر وسیع است که علاوه  بر گروه های جهادی سایر بسیجیان هم به کمک سیل زدگان در این سه استان می شتابند.

در همان ساعات اولیه 2350 گروه جهادی به خوزستان می روند، 1495 گروه جهادی به استانهای شمالی کشور می روند و 2هزار نیروی جهادگر هم به استان لرستان اعزام می شوند.

با حضور نیروهای جهادگر بسیجی در کنار سایر اقشار و نیروهای مسلح، کار امداد رسانی به مردم سرعت بیشتری می گیرد و پاکسازی منازل، اسکان مردم، توزیع غذای گرم و اقلام ضروری آغاز می شود. 


امداد رسانی بسیجیان در جریان سیل برخی استانهای کشور

بعد از فروکش کردن آب در مناطق سیل زده دوباره نوبت به ساخت و بازسازی منازل آسیب دیده از سیل می‌رسد. بسیجیان جهادگر بدون خستگی کار ساخت منازل را شروع می کنند و صدها خانه را برای مردم آسیب دیده از سیل می سازند که ساخت تنها 140 واحد مسکونی در استان لرستان نمونه ای از این خدمات است.

** در آستانه ثبت یک رکورد جدید

گویا سال 98 سال آزمون استقامت گروه های جهادی هم هست. ابتدای این سال که با سیل ویرانگر شروع شده بود در زمستان رنگ و بوی کرونا هم به خود می گیرد تا میدان دیگری برای آزمون بسیجیان فراهم شود.

اسفند ماه سال 98 ویروس کرونا در ایران هم شیوع پیدا می کند و برای در امان ماندن از شر این ویروس می بایست محدودیت های وسیعی در کشور اجرا شود. علاوه بر آن می بایست مردم از ماسک، دستکش و محلول های ضد عفونی کننده نیز استفاده می کردند.

در این هنگام به ناگاه کشور با کمبود ماسک و محلول ضد عفونی روبرو شده و همین امر موجب می شود تا قیمت این اقلام چند برابر شود و مردم برای تهیه آن با مشکل مواجه شوند. همچنین محدودیت های ناشی از کرونا موجب تعطیلی بسیاری از کسب وکارها شده و زندگی مردم را نیز با سختی مواجه می کند.


یکی از کارگاه های تولید ماسک گروه های جهادی بسیج

بسیج که 2 مرتبه در سال های 74 و 82 به کمک شبکه بهداشت و سلامت کشور آمده بود اینار هم با درخواست وزیر بهداشت وارد میدان می شود و در اواین اقدام خود تولید محلول های ضد عفونی کننده و ماسک بهداشتی را در ستور کار قرار می دهد. هر پایگاه بسیج تبدیل به یک کارگاه تولید ماسک شده و آن قدر ماسک تولید می شود که نیاز کشور به تولید ماسک بهداشتی مرتفع شده و حتی کشور در شرایط صادرات ماسک هم قرار می گیرد.

همچنین میلیون ها لیتر محلول ضد عفونی کننده توسط بسیجیان تولید و به صورت رایگان بین مردم توزیع می شود تا در این زمینه نیز نیاز مردم بر طرف شود.

ضد عفونی کردن خیابان ها و اماکن عمومی، کمک به پرستاران و کادر درمانی، کمک به تغسیل و تدفین اموات نیز جلوه هایی دیگر از اقدامات بسیجیان در مقابله با کرونا است.

 

اما مهمتر از همه اینها نیاز است تا یک بار با اجرای یک طرح غربالگری در سراسر کشور، آمار دقیقی از تعداد افراد مبتلا به کرونا بدست آید.

وزارت بهداشت از بسیج کمک می خواهد و بسیجیان با ورود به این میدان ظرف چند ماه 80 میلیون ایرانی را غربالگری می کنند که در نوع خود اقدامی بی نظیر محسوب می‌شود.


ضد عفونی امکان شهری توسط گروه های جهادی بسیج

رئیس سازمان بسیج در نشست خبری خود به  مناسبت هفته بسیج اعلام کرد: «در حوزه تامین ماسک بسیج با پای کار آوردن شبکه بزرگ مردمی اقدام گسترده ای کرد؛ امروز ظرفیت کارگاه های مردمی بیش از 17 میلیون تولید روزانه است. همچنین با فرمان رهبری، نهضت کمک مومنانه را آغاز کردیم و در این زمینه کارنامه درخشانی از خود بجای گذاشتیم. در 2 مرحله کمک مومنانه در مجموع بیش از 10 میلیون و 150هزار بسته معیشتی و بیش از 21 میلیون پرس غذا در کشور توزیع شد.»

حالا بعد از گذشت 20 سال از صدور فرمان رهبر انقلاب مبنی بر تشکیل سازمان بسیج سازندگی، به گفته سردار سلیمانی 42 هزار گروه جهادی در سامانه اطلس گروه های جهادی ثبت نام کرده اند که در عرصه های مختلف فعالیت دارند و تنها در سال جاری 10 هزار پروژه محرومیت زدایی را در ست اقدام دارند که 2800 عدد از این پروژه ها در هفته بسیج افتتاح خواهد شد که یک قلم آن هزار واحد مسکونی برای مردم مستضعف چابهار است.

بسیجیانی که روزی با کمترین امکانات کار جهادی را آغاز کردند امروز به مجموعه‌ای سترگ تبدیل شده اند که در همه مسائل و مشکلات کشور یک پای ثابت حل آن هستند و هر جا مشکلی پدید می آید مردانه وارد میدان می شوند و مشکل را حل می کنند.

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار سیاسی

عیادت "محمدی‌گلپایگانی" از "آیت‌الله نظری"

 عیادت "محمدی‌گلپایگانی" از "آیت‌الله نظری"
2021-01-28T14:20:50+03:30
حجت‌الاسلام محمدی‌گلپایگانی از طرف رهبر انقلاب جویای حال آیت‌الله نظری خادم‌الشریعه شد.

خانزادی: پایگاه دریایی بوشهر بخشی از هویت تاریخی نیروی دریایی ارتش است

 خانزادی: پایگاه دریایی بوشهر بخشی از هویت تاریخی نیروی دریایی ارتش است
2021-01-28T14:20:50+03:30
فرمانده نیروی دریایی ارتش با اشاره به سازمان جدید پایگاه دریایی بوشهر گفت : سازمان دهی جدید این پایگاه یک فرمان است و همه کارکنان باید با پیروی از دستورالعم...

یادداشت| آقای روحانی! اتهامات شما زیاد است

 یادداشت| آقای روحانی! اتهامات شما زیاد است
2021-01-28T14:20:50+03:30
اگر روحانی واقعا و حقیقتا خواهان محاکمه است، می‌تواند خود را برای محاکمه درمورد تحمیل برجام، فاجعه ارز ۴۲۰۰ تومانی، سقوط آسانسوری و حدودا ۱۰ برابری ارزش پول...

پروژه تولید بالگرد ملی صبا بخش اعظمی از نیاز کشور را تامین می‌کند

 پروژه تولید بالگرد ملی صبا بخش اعظمی از نیاز کشور را تامین می‌کند
2021-01-28T14:20:50+03:30
مدیر عامل سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع گفت: بالگرد صبا بالگرد توانمندی است که می تواند نیازهای کشور و همچنین کشورهای اسلامی و دوست را به بهترین شکل تامین ک...

امیدواریم واکسیناسیون در بهمن ماه آغاز شود

امیدواریم واکسیناسیون در بهمن ماه آغاز شود
2021-01-28T13:47:39+03:30
رئیس‌جمهور گفت: امیدواریم واکسیناسیون با واکسن‌های خریداری شده از خارج نیز، طبق جدول اولویت‌های گروه هدف، در ماه بهمن آغاز شود.

غنی‌سازی ۲۰ درصد اورانیوم از برنامه جلوتر است/ صنعت هسته‌ای تحریم را خنثی می‌کند

غنی‌سازی ۲۰ درصد اورانیوم از برنامه جلوتر است/ صنعت هسته‌ای تحریم را خنثی می‌کند
2021-01-28T13:47:38+03:30
رئیس مجلس با بیان اینکه امروز شاهد بودم که قانون هسته‌ای مرحله به مرحله به اجرا درآمده است، گفت: در غنی‌سازی ۲۰ درصد اورانیوم از جهت زمانبندی جلوتر هستیم.

امضا میثاق نامه شورای راهبردی خط تولید بالگرد ملی صبا ۲۴۸

امضا میثاق نامه شورای راهبردی خط تولید بالگرد ملی صبا ۲۴۸
2021-01-28T13:34:18+03:30
آیین امضا میثاق نامه شورای راهبردی خط تولید بالگرد ملی صبا ۲۴۸ در سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع برگزار شد.

تولید بالگرد ملی صبا نیازهای کشور را تامین می‌کند/ باید بالگردهای امدادی را توسعه دهیم

تولید بالگرد ملی صبا نیازهای کشور را تامین می‌کند/ باید بالگردهای امدادی را توسعه دهیم
2021-01-28T13:34:17+03:30
مدیرعامل سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع گفت: بالگرد صبا بالگرد توانمندی است که می تواند نیازهای کشور و همچنین کشورهای اسلامی و دوست را به بهترین شکل تامین کند.

خبرخوش سخنگوی کمیسیون تلفیق برای سربازان متاهل

 خبرخوش سخنگوی کمیسیون تلفیق برای سربازان متاهل
2021-01-28T13:40:50+03:30
سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه گفت: بر اساس مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه، تسهیلاتی برای سربازان متاهل اختصاص یافت که این تسهیلات ۵۰ درصد بیشتر از سال گذشته است.

لودریان: فشار حداکثری ترامپ علیه ایران به هدف خود نرسید

لودریان: فشار حداکثری ترامپ علیه ایران به هدف خود نرسید
2021-01-28T13:24:11+03:30
وزیر امور خارجه فرانسه ضمن ابراز نگرانی درباره فعالیت هسته ای ایران، گفت که سیاست فشار حداکثری دونالد ترامپ رئیس جمهور پیشین آمریکا علیه ایران، به هدفی که دن...

مراسم نمادین ۲۲ بهمن با نوآوری و خلاقیت‌، شکوهمندتر برگزار شود

مراسم نمادین ۲۲ بهمن با نوآوری و خلاقیت‌، شکوهمندتر برگزار شود
2021-01-28T13:20:57+03:30
رئیس‌جمهور گفت: باید مراسم نمادین جشن سالگرد پیروزی انقلاب با نوآوری و بکارگیری خلاقیت‌های تازه، شکوهمندتر برگزار شود.

واکنش ظریف به ادعای وزیر امور خارجه جدید آمریکا

واکنش ظریف به ادعای وزیر امور خارجه جدید آمریکا
2021-01-28T13:10:51+03:30
وزیر امور خارجه کشورمان در پیامی به ادعای نقض برجام از سوی وزیر امور خارجه آمریکا و موضع دولت جدید این مشور درباره بازگشت به برجام واکنش نشان داد. ...

محمدی‌گلپایگانی از آیت‌الله نظری عیادت کرد

محمدی‌گلپایگانی از آیت‌الله نظری عیادت کرد
2021-01-28T13:07:37+03:30
حجت‌الاسلام محمدی‌گلپایگانی از طرف رهبر انقلاب جویای حال آیت‌الله نظری خادم‌الشریعه شد.

غنی‌سازی ۲۰ درصد اورانیوم از برنامه جلوتر است/ صنعت هسته‌ای تحریم خنثی می‌کند

غنی‌سازی ۲۰ درصد اورانیوم از برنامه جلوتر است/ صنعت هسته‌ای تحریم خنثی می‌کند
2021-01-28T13:07:37+03:30
رئیس مجلس با بیان اینکه امروز شاهد بودم که قانون هسته‌ای مرحله به مرحله به اجرا درآمده است، گفت: در غنی‌سازی ۲۰ درصد اورانیوم از جهت زمانبندی جلوتر هستیم.

آمریکا برجام را نقض کرد/ هرگز شکست ترامپ را فراموش نکنید

آمریکا برجام را نقض کرد/ هرگز شکست ترامپ را فراموش نکنید
2021-01-28T13:07:36+03:30
وزیر امور خارجه کشورمان در پاسخ به اظهارات وزیرخارجه جدید آمریکا، گفت: هرگز شکست حداکثری ترامپ را از یاد نبرید.

احوالپرسی محمدی‌گلپایگانی از آیت‌الله نظری خادم‌الشریعة

احوالپرسی محمدی‌گلپایگانی از آیت‌الله نظری خادم‌الشریعة
2021-01-28T12:57:54+03:30
حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی‌گلپایگانی از طرف رهبر معظم انقلاب اسلامی جویای حال آیت‌الله نظری خادم‌الشریعة شد.

خبرخوش سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه برای سربازان متاهل

 خبرخوش سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه برای سربازان متاهل
2021-01-28T12:47:30+03:30
سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه گفت: بر اساس مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه، تسهیلاتی برای سربازان متاهل اختصاص یافت که این تسهیلات ۵۰ درصد بیشتر از سال گذشته است.

معرفی سرپرست جدید مجتمع شماره ۳۳ شورای حل اختلاف تهران

معرفی سرپرست جدید مجتمع شماره ۳۳ شورای حل اختلاف تهران
2021-01-28T12:30:52+03:30
مراسم معارفه سرپرست جدید مجتمع شماره ۳۳ شورای حل اختلاف تهران برگزار شد.

درخواست مساعدت از دولت گرجستان برای کامیون‌داران ایرانی

درخواست مساعدت از دولت گرجستان برای کامیون‌داران ایرانی
2021-01-28T12:30:52+03:30
محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در چهارمین مرحله از سفر منطقه‌ای خود صبح امروز در تفلیس با خانم سالومه زروابیشویلی رئیس جمهور گرجستان دیدار و گفت‌وگو ...

دولت گرجستان مشکلات ایرانیان مقیم و کامیون‌داران ایرانی را حل کند

دولت گرجستان مشکلات ایرانیان مقیم و کامیون‌داران ایرانی را حل کند
2021-01-28T12:27:39+03:30
وزیر امور خارجه گفت: خواستار مساعدت دولت گرجستان برای برطرف سازی مشکلات موجود برای ایرانیان مقیم و همچنین کامیون‌داران ایرانی هستیم.

درخواست مساعدت دولت گرجستان برای برطرف‌سازی مشکلات کامیون‌داران ایرانی

درخواست مساعدت دولت گرجستان برای برطرف‌سازی مشکلات کامیون‌داران ایرانی
2021-01-28T12:17:33+03:30
محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در چهارمین مرحله از سفر منطقه‌ای خود صبح امروز در تفلیس با خانم سالومه زروابیشویلی رئیس جمهور گرجستان دیدار و گفت‌وگو ...

تسهیلات سربازان متاهل ۵۰ درصد افزایش می‌یابد

تسهیلات سربازان متاهل ۵۰ درصد افزایش می‌یابد
2021-01-28T12:14:19+03:30
سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه گفت: بر اساس مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه، تسهیلاتی برای سربازان متاهل اختصاص یافت که این تسهیلات ۵۰ درصد بیشتر از سال گذشته است.

توصیه معاون پیشین روحانی به وزیر خارجه آمریکا

توصیه معاون پیشین روحانی به وزیر خارجه آمریکا
2021-01-28T12:04:12+03:30
معاون سیاسی پیشین رئیس جمهوری در واکنش به اظهارات وزیر خارجه آمریکا مبنی بر اینکه اگر ایران به تعهدات خود ذیل توافقنامه هسته‌ای عمل کند، آمریکا نیز برمی‌گردد...

تماس تلفنی وزرای خارجه ایران وگرجستان/ بررسی آخرین مناسبات دوجانبه

تماس تلفنی وزرای خارجه ایران وگرجستان/ بررسی آخرین مناسبات دوجانبه
2021-01-28T12:00:59+03:30
محمدجواد ظریف در تماس تلفنی وزیر امور خارجه گرجستان آخرین وضعیت مناسبات دوجانبه و منطقه‌ای مورد گفتگو و تبادل نظر قرار گرفت.

پایگاه دریایی بوشهر بخشی از هویت تاریخی نیروی دریایی ارتش است

پایگاه دریایی بوشهر بخشی از هویت تاریخی نیروی دریایی ارتش است
2021-01-28T12:00:58+03:30
فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: پایگاه دریایی بوشهر بخشی از هویت نیروی دریایی ارتش است.

غنی‌سازی ۲۰ درصد اورانیوم از برنامه جلوتر است/ صنعت هسته‌ای موجب خنثی‌سازی تحریم می‌شود

غنی‌سازی ۲۰ درصد اورانیوم از برنامه جلوتر است/ صنعت هسته‌ای موجب خنثی‌سازی تحریم می‌شود
2021-01-28T12:00:58+03:30
رئیس مجلس با بیان اینکه امروز شاهد بودم که قانون هسته‌ای مرحله به مرحله به اجرا درآمده است، گفت: در غنی‌سازی ۲۰ درصد اورانیوم از جهت زمانبندی جلوتر هستیم.

گفت و گوی وزیر خارجه آمریکا و رژیم صهیونیستی درباره ایران

گفت و گوی وزیر خارجه آمریکا و رژیم صهیونیستی درباره ایران
2021-01-28T11:50:53+03:30
ایران یکی از محورهای گفت وگوی وزیر امور خارجه جدید آمریکا و وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی بود.

این نوع سخن گفتن، دیپلماسی را به چالش تبدیل می‌کند

این نوع سخن گفتن، دیپلماسی را به چالش تبدیل می‌کند
2021-01-28T11:50:53+03:30
معاون سیاسی پیشین رئیس جمهوری در واکنش به اظهارات وزیر خارجه آمریکا مبنی بر اینکه اگر ایران به تعهدات خود ذیل توافقنامه هسته‌ای عمل کند، آمریکا نیز برمی‌گردد...

کمالوندی خبر داد: افزایش ذخایر اورانیوم ۲۰ درصدی به ۱۷ کیلوگرم

کمالوندی خبر داد: افزایش ذخایر اورانیوم ۲۰ درصدی به ۱۷ کیلوگرم
2021-01-28T11:50:52+03:30
سخنگوی سازمان انرژی اتمی گفت: ذخایر اورانیوم غنی شده ۲۰ درصد کشور به حدود ۱۷ کیلوگرم رسیده است.

آیت الله رئیسی: ائمه جمعه پناه و ملجأ مردم هستند

 آیت الله رئیسی: ائمه جمعه پناه و ملجأ مردم هستند
2021-01-28T11:54:11+03:30
رئیس قوه قضاییه گفت: نقش علما در فرهنگسازی جایگاه نماز جمعه به عنوان قلب فرهنگی شهر و ترویج سبک زندگی اسلامی، افزایش روحیه مقاومت و ایستادگی نقش مهمی است.