میرنیوز

نشست عاملی با رسانه‌ها| قلی‌زاده: باید رسانه تراز انقلاب اسلامی را تعریف کنیم

 نشست عاملی با رسانه‌ها| قلی‌زاده: باید رسانه تراز انقلاب اسلامی را تعریف کنیم 2020-11-21T16:37:34+03:30

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم به نقل از مرکز خبر شورای‌عالی انقلاب فرهنگی، نخستین جلسه کمیسیون معین رسانه دبیرخانه شورای‌عالی انقلاب فرهنگی به‌ریاست سعید رضا عاملی، دبیر شورای‌عالی انقلاب فرهنگی و با حضور محمد خدادی معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین سید محمود دعایی، سرپرست مؤسسه اطلاعات، محمدرضا نوروزپور مدیرعامل سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)،  علی متقیان مدیرعامل خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مجید قلی‌زاده مدیرعامل خبرگزاری تسنیم، عباس درویش توانگر قائم‌مقام خبرگزاری فارس، بیژن مقدم مدیرمسئول و سردبیر جامعه خبری تحلیلی الف و با حضور مجازی پیام تیرانداز مدیرعامل خبرگزاری فارس و محمدصادق عرب، مدیر مسئول تابناک، در دبیرخانه شورای‌عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد.

 سعید رضا عاملی، دبیر شورای‌عالی انقلاب فرهنگی، در این جلسه طی سخنانی اظهار داشت: حوزه فرهنگ و علم و فناوری به‌عنوان دو حوزه مهم فضای اجتماعی است که با پیشرفت، عزت، استقلال و سلامت کشور ارتباط مستقیم دارد.

وی با تأکید بر اینکه اهمیت بازنمایی از حوزه فرهنگ و علم از واقعیت آن بیشتر است، ادامه داد: قدرت بازنمایی به‌عنوان قدرت تشدیدکننده واقعیت مطرح است چرا که می‌تواند موفقیت را به‌گونه‌ای ‌جلوه‌ دهد که منجر به تقویت خودباوری، امید و اعتماد ملی شود و هم می‌تواند ناامیدی، تضاد، نفرت و دشمنی را افزایش دهد.

عاملی تصریح کرد: بازنمایی نباید منجر به هیچ‌سازی از اصل تلاش‌های 42ساله نظام شود چرا که در این صورت جهاد و مجاهدت شهیدان سرافراز کشور نادیده گرفته می‌شود و عرصه بزرگ تغییرات اجتماعی که منجر به پیشرفت فراگیر جمهوری اسلامی ایران شده است به دست فراموشی سپرده می‌شود.

دبیر شورای‌عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به اهمیت اعتماد ملی و ضرورت جلوگیری از آسیب آن، افزود: جدای از دسته‌بندی‌های سیاسی در رسانه‌ها، مطبوعات و خبرگزاری‌ها باید اعتماد ملی و اعتماد به مسئولان نظام توسط همه رسانه‌ها و همچنین امید به بهبودی اوضاع در آینده تقویت شود.

وی با اشاره به اقدامات دشمنان نظام در تولید اخبار دروغ و مأیوس‌کننده، اضافه کرد: قدرت بازنمایی در تعمیم است هرچه قدرت بازنمایی بیشتر باشد تعمیم آن هم بیشتر می‌شود، به‌عنوان مثال اخبار افراد دارای فساد اخلاقی و فساد اقتصادی و... خیلی قوی‌تر از اخبار افراد صالح بازنمایی می‌شود.

استاد گروه ارتباطات دانشگاه تهران ادامه داد: بازنمایی نمی‌تواند صددرصد دروغ باشد و باید یک عنصر واقعیت داشته باشد که در اکثر مواقع عنصر دروغ ولو با درصدی کم، تأثیرگذارتر از عنصر واقعیت است.

وی رسانه‌ها را به‌عنوان مهم‌ترین رکن برای کار قرارگاهی در حوزه فرهنگ توسط دبیرخانه شورای‌عالی انقلاب فرهنگی دانست و گفت: رسانه جریان اجتماعی و فرهنگی شدن جامعه را رقم می‌زند و می‌تواند جامعه را با داده‌های مختلف دچار تشویش و نگرانی و یا در مسیر امیدواری و پویایی حرکت دهد.

استاد گروه ارتباطات دانشگاه تهران تأکید کرد: در حوزه رسانه نیازمند قاعده‌گذاری‌های جدید هستیم چرا که کدهای اخلاقی در این حوزه الزام‌آور نشده است و شاهد یک نوع رهابودگی و بی‌ضابطگی خصوصاً در عدم رعایت ضوابط اخلاقی در بازنمایی اشخاص و نهادهای رسمی هستیم.

دبیر شورای‌عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: برای کدگذاری اخلاقی در حوزه رسانه می‌توان به کدهای اخلاق رسانه‌ای بین‌المللی و یا به کدهای مسئولیت اجتماعی متعهد بود اما به‌نظر بنده باید دید دین اسلام چه کدهای اخلاقی را در فضای رسانه‌ای الزام می‌کند و آن را تبدیل به قانون و یک نوع الزام حرفه‌ای می‌کند.

عاملی با  اینکه به‌کمک رسانه می‌توان به اصالت انقلاب بازگشت، افزود: از ظرفیت شورای‌عالی انقلاب فرهنگی می‌توان به‌عنوان یک نهاد سیاستگذار برای تدوین سیاست‌های اخلاق رسانه‌ای استفاده کرد و البته نباید صرفاً از طریق قانونگذاری، بلکه از طریق مدارس و دانشگاه‌ها و همچنین عنصر اتحاد و باهم‌بودن برای ترویج اخلاق رسانه‌ای تلاش کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود و در تشریح مصوبه جدید شورای‌عالی انقلاب فرهنگی مبنی بر شرایط برابر استخدام برای معلمان حق‌التدریس گفت: شورای تحول و نوسازی نظام آموزشی کشور با هدف اجرایی شدن سند تحول بنیادین آموزش و پرورش را احیا کردیم و به این جمع‌بندی رسیدیم که اجرای این سند منوط به داشتن معلم توانمند،‌ متخصص و شایسته است.

دبیر شورای‌عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: متأسفانه به‌دلیل عدم وجود نظام مشخصی در جذب آموزش و پرورش، 32 درصد معلمان که جذب آموزش و پرورش شدند تناسب تخصصی با حوزه تدریسشان ندارند.

وی ادامه داد: 48 درصد دانش‌آموزانمان دختر و 52 درصدشان پسر هستند ولی در جذب معلمین وضعیت موجود این است که 6� درصد معلمین خانم‌ها و 4� درصد آقایان هستند؛ به هر حال وقتی یک نظام جذبی وجود داشته باشد این تناسب را برقرار می‌کند، مهم این است که برنامه روشنی برای کارها داشته باشیم و صرفاً با اقتضائات هیجانی امور را دنبال نکنیم، به جایگاه جامعه معلمین در شأن شغل انبیا نگاه کنیم و هم به کرامت این جامعه مهم، که امروز و آینده به‌دست آنهاست توجه کنیم.

دبیر شورای‌عالی انقلاب فرهنگی یادآور شد: بر اساس مصوبه جدید شورای‌عالی انقلاب فرهنگی جذب معلم منحصراً از مسیر دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه شهید رجایی است و از سایر مسیرها امکان جذب معلم برای آموزش و پرورش وجود نخواهد داشت.

عاملی با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری بر اهمیت حوزه فرهنگ، اقتصاد و امنیت گفت: ایشان در مورد حوزه فرهنگ تأکید دارند که کارهای اثرگذار انجام شود چرا که فرهنگ، گستردگی زیادی دارد.

استاد گروه ارتباطات دانشگاه تهران در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به قدرت و اهمیت فضای مجازی اظهار داشت: در جهان به‌ازای هر 2.5 نفر یک وبلاگ و وب‌سایت وجود دارد اما این وبلاگ‌ها و وب‌سایت‌ها قدرت ندارند چرا که قدرت در جاهایی است که تراکم داده در آن به‌وجود بیاید؛ به‌عنوان مثال گوگل تراکم داده‌ای ایجاد کرده است که ٩٢ درصد جست‌وجوی اطلاعات در آن انجام می‌شود.

وی با تأکید بر قوی‌تر شدن کشور در حوزه فضای مجازی، خاطرنشان کرد: از سال‌های قبل بارها تأکید شده است که در حوزه فرهنگ باید مسلط و مجهز به استودیوهای حرفه‌ای و بزرگ شد و بستر خدمات سالم اجتماعی را فراهم کرد، البته مردمی بودن آن، هم در تولید و هم در راهبری، رمز موفقیت آن خواهد بود.

دبیر شورای‌عالی انقلاب فرهنگی تأکید کرد: در شرایط حاضر عدالت اجتماعی از طریق فضای سایبری و مجازی استقرار پیدا می‌کند.

وی در پایان سخنان خود بر همکاری رسانه‌ها در انعکاس دغدغه مهم جامعه به شورای‌عالی انقلاب فرهنگی تأکید کرد و گفت: تقریباً 90 نهاد با مصوبه این شورا تأسیس شده و 2350 مصوبه داشته‌اند اما به حوزه رسانه کمتر توجه شده است که لازم است به این امر مهم که حضور و تأثیرگذاری فراگیر دارد توجه شود.

شورای عالی انقلاب فرهنگی , رسانه , سید سعیدرضا عاملی ,

 محمد خدادی معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز ضمن تشکر از برگزاری این جلسه با بیان اینکه در حال حاضر با بحران رسانه‌ای در کشور مواجه هستیم، گفت: متأسفانه جهل رسانه‌ای در بین برخی از مسئولین کشور و دست‌اندرکاران رسانه وجود دارد که برای حل آن نیاز به گسترش گفتمان رسانه‌ای و سواد رسانه‌ای داریم.

خدادی خاطرنشان کرد: فرهنگ مدرک‌گرایی مانع کسب مهارت به خصوص در حوزه خبر و رسانه شده که ضرورت دارد از ظرفیت دانشگاه و دانشکده‌های رسانه برای توسعه مهارت در این حوزه استفاده شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمود دعایی سرپرست موسسه اطلاعات در این جلسه گفت: در دوران فعلی مشکلی از نظر مقررات و صدور مجوزها وجود ندارد و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و نهادهای امنیتی کمترین برخورد را با اصحاب رسانه و مطبوعات دارند.

وی ادامه داد: دلیل اصلی مشکلات پیش روی حوزه رسانه و مطبوعات مشکلات اقتصادی است که به امید خدا این مشکلات نیز برطرف خواهد شد.

بیژن مقدم، مدیرمسئول و سردبیر جامعه خبری تحلیلی الف، در این جلسه اظهار داشت: طبق آموزه‌های غربی خبر بد بهترین خبر است و جامعه هم از آن استقبال خوبی می‌کند.

وی با تأکید بر ضرورت افزایش اعتماد ملی در مردم گفت: با توجه به اینکه برخوردهای جدی با مفسدین اقتصادی از سال‌های گذشته به خوبی آغاز شده و مردم به این نتیجه رسیدند که نظام به‌صورت جدی با هر مسئول و با هر جایگاهی برخورد می‌کند.

مدیرمسئول پایگاه خبری الف افزود: فاصله طبقاتی زندگی مسئولین با مردم قابل پذیرش نیست و با آرمان‌ها و شعارهای انقلاب تناسب ندارد که خود یک فاکتور مهم برای اعتمادسازی است.

مقدم در ادامه سخنان خود بر قدرت بازنمایی در حوزه رسانه تأکید کرد و گفت: باید در این بازنمایی‌ها به گرفتاری‌ها و دغدغه‌های جامعه توجه شود.

 پیام تیرانداز، مدیرعامل خبرگزاری فارس، در این جلسه نیز طی سخنانی اظهار داشت: حوزه رسانه در مقایسه با سایر ساحت‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران رشد نداشته چرا که به روز و متناسب با نیازهای کشور نیست که امید است برای حل آن چاره‌اندیشی شود.

وی افزود: یکی از مشکلات حوزه رسانه این است که حوزه مأموریتی یک رسانه انقلابی مشخص و شفاف‌سازی نشده است.

وی ادامه داد: مشخص نیست که مأموریت رسانه معلمی، مبلغی، نقد کردن و... است و متأسفانه در سطح مسئولین و صاحبان رسانه فهم مشخصی از مأموریت رسانه تعریف نشده است.

مدیرعامل خبرگزاری فارس، با تأکید بر اینکه رسانه نیاز به ابزار و تکنیک دارد، گفت: رسانه برای اینکه نقش مصلح اجتماعی داشته باشد باید فهم عالمانه داشته باشد.

 تیرانداز افزود: یک رسانه برای فهم عالمانه نیاز به ابزار و تکنیک دارد نه اینکه صرفاً به انتقال مشاهدات و تجربیات بسنده کند لذا ضرورت دارد از پژوهش‌های حوزه رسانه به‌عنوان یکی از ابزار رسانه استفاده کرد.

وی از حضور نیروی انسانی مبتدی در رسانه‌ها انتقاد کرد و گفت: نیروی انسانی در حوزه رسانه و مطبوعات به عنوان یکی از ابزار مورد نیاز رسانه از اهمیت بالایی برخوردار است اما متأسفانه در حال حاضر شاغلین در این حوزه با درآمد کم استخدام می‌شوند و بعد از پیشرفت در این حوزه دیگر تعهدی ندارند.

مدیرعامل خبرگزاری فارس در پایان تأکید کرد: با توجه به اینکه معتقد هستیم رسانه رکن چهارم دموکراسی است ضرورت دارد جایگاه رسانه‌ای و نظام رسانه‌ای در کشور تعریف شود.

در ادامه  محمد آقاسی، دبیر ستاد فرهنگ دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی، در این جلسه طی سخنانی اظهار داشت: با وجود تعارضی که در روایت واقعیت‌ها وجود دارد، توفیقات بسیار خوبی در فضای رسانه‌ای داشتیم اما نمی‌توان منکر آن شد که با نقطه مطلوب فاصله وجود دارد.

وی ادامه داد: فرا روایت و خرده روایت بر روایت رسمی و اصلی غلبه کرده و این خرده روایت‌ها باعث شده که یک کلیشه رایج ایجاد شود.

 

 آقاسی در ادامه سخنان خود پیشنهاد داد: با توجه به اینکه ذیل راهبرد کلان 10 نقشه مهندسی فرهنگی بر تشکیل قرارگاه رسانه‌ای تأکید شده این موضوع در ستاد مهندسی فرهنگی کشور بررسی شود.

همچنین مجید قلی‌زاده، مدیرعامل خبرگزاری تسنیم، در این جلسه با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه دشمن از ابزار رسانه مانند سلاح شیمیایی در جنگ‌های نظامی استفاده می‌کند، گفت: متأسفانه رسانه در نهادهای قانونگذار و دولتی مغفول مانده است.

وی افزود: اگر قبول کنیم که در جنگ رسانه‌ای قرار داریم باید رسانه تراز انقلاب اسلامی را تعریف کنیم. همچنین ضرورت دارد وحدت کلمه به خصوص در منافع ملی وجود داشته باشد.

مدیرعامل خبرگزاری تسنیم با تأکید بر اینکه وظیفه رسانه اطلاع‌رسانی، آگاه‌بخشی و معرفت‌افزایی به جامعه است، افزود: نقش و اهمیت سواد رسانه‌ای برای تحقق این وظایف بسیار تأثیرگذار است.

در ادامه جلسه عباس درویش توانگر، قائم مقام خبرگزاری فارس، اظهار داشت: یکی از مسائل مهم مسئله اشاعه فحشا است که در حال حاضر توسط رسانه‌ها رقم می‌خورد که طبق احادیث کمترین مجازات آن این است که فرد در همین دنیا به همان گناه مبتلا می‌شود و ضرورت دارد برای جلوگیری از آن راهکارهایی اندیشید چرا که در فردای قیامت باید پاسخگوی آن باشیم.

وی ادامه داد: چارچوب‌هایی نیز برای حمایت مالی از رسانه‌ها تعیین شود چرا که رسانه‌ای که به نظام خدمت و حمایتی نمی‌کند به اندازه سایر رسانه‌ها کمک مالی دریافت می‌کند.

قائم مقام خبرگزاری فارس در بخش دیگری از سخنان خود به اهمیت امنیت شغلی در حوزه رسانه تأکید کرد و پیشنهاد داد: مجازات زندان از تخلفات مطبوعاتی و رسانه‌ای به‌غیر از مواردی که فرد به امنیت ملی خیانت کرده، حذف شود.

در پایان مقرر شد کمیسیون معین رسانه که با حضور مدیران خبرگزاری‌ها و روزنامه‌های مهم کشور به صورت فصلی تشکیل شود و دستور کارهای مشخص در خصوص سیاست‌های رسانه‌ای را دنبال کند.

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار سیاسی

واکنش مشاور روحانی به تائید مصوبه مجلس درباره لغو تحریم‌ها از سوی شورای نگهبان

واکنش مشاور روحانی به تائید مصوبه مجلس درباره لغو تحریم‌ها از سوی شورای نگهبان
2020-12-02T17:46:35+03:30
مشاور رئیس جمهوری در واکنش به تصویب مصوبه اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها توسط مجلس شورای اسلامی و تائید این مصوبه از سوی شورای نگهبان اظهار کرد: لابد این با...

منابع حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی، صرف معیشت و سلامت مردم خواهد شد

منابع حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی، صرف معیشت و سلامت مردم خواهد شد
2020-12-02T17:43:21+03:30
سخنگوی دولت گفت: در صورت تغییر شیوه در تخصیص حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی، منابع آن صرف معیشت و سلامت مردم خواهد شد.

نامه قالیباف به روحانی| قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها به دولت ابلاغ شد

 نامه قالیباف به روحانی| قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها به دولت ابلاغ شد
2020-12-02T17:36:33+03:30
رئیس مجلس در نامه‌ای به رئیس‌جمهور قانون ور قانون اقدام راهبردی برای رفع تحریم‌ها و صیانت از منافع ملت ایران را ابلاغ کرد

قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها به دولت ابلاغ شد

قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها به دولت ابلاغ شد
2020-12-02T17:16:42+03:30
عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها از سوی رئیس مجلس به دولت ابلاغ شد.

تکلیف دلار جهانگیری در بوجه ۱۴۰۰ چه می‌شود؟

 تکلیف دلار جهانگیری در بوجه ۱۴۰۰ چه می‌شود؟
2020-12-02T17:23:12+03:30
سخنگوی دولت درباره ارز ترجیحی در بودجه ۱۴۰۰ توضیحاتی ارائه کرد.

آخرین وضعیت سلامت آیت‎الله مصباح یزدی از زبان فرزندش

آخرین وضعیت سلامت آیت‎الله مصباح یزدی از زبان فرزندش
2020-12-02T17:06:34+03:30
فرزند آیت‎الله محمدتقی مصباح یزدی به بیان آخرین جزئیات وضعیت سلامت پدر خود پرداخت.

سقای بی‌ریا: بیماری آیت‌الله مصباح ضعف جسمی است نه کرونا/ در منزل تحت مراقبت پزشکان هستند

 سقای بی‌ریا: بیماری آیت‌الله مصباح ضعف جسمی است نه کرونا/ در منزل تحت مراقبت پزشکان هستند
2020-12-02T17:09:55+03:30
حجت‌الاسلام سقای بی‌ریا آخرین وضعیت سلامتی آیت‌الله مصباح یزدی را تشریح کرد.

شهید فخری‌زاده چه ویژگی‌هایی داشت که دشمن از او می‌ترسید؟

 شهید فخری‌زاده چه ویژگی‌هایی داشت که دشمن از او می‌ترسید؟
2020-12-02T17:09:55+03:30
حجت‌الاسلام خسروپناه می‌گوید: در حوزه‌ی هسته‌ای جزو مدیران کلان تیم‌های مختلف هسته‌ای بود؛ چون فعالیت‌های هسته‌ای تیم‌های متعددی دارد.

طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها مورد تایید شورای نگهبان قرار گرفت

 طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها مورد تایید شورای نگهبان قرار گرفت
2020-12-02T17:09:55+03:30
"طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از منافع ملت" ایران با توجه به اصلاحات انجام شده، در جلسه امروز عصر شورای نگهبان مورد بررسی قرار گرفت...

دستگیری ۳ تن از عناصر تروریست ضد انقلاب در شمالغرب کشور

دستگیری ۳ تن از عناصر تروریست ضد انقلاب در شمالغرب کشور
2020-12-02T16:53:14+03:30
روابط عمومی قرارگاه حمزه سیدالشهدا (ع) نیروی زمینی سپاه در اطلاعیه ای از دستگیری  ۳ تن از عناصر تروریست ضد انقلاب و مزدوران استکبار جهانی که قصد انجام اقداما...

مصوبه اقدام راهبردی لغو تحریم‌ها در شورای نگهبان تایید شد

مصوبه اقدام راهبردی لغو تحریم‌ها در شورای نگهبان تایید شد
2020-12-02T16:50:02+03:30
سخنگوی شورای نگهبان گفت: مصوبه دو فوریتی مجلس در باره اقدام راهبردی لغو تحریم ها مغایر با شرع و قانون اساسی شناخته نشد.

تاکید اتحادیه اروپا بر همراهی آمریکا برای حفظ برجام

تاکید اتحادیه اروپا بر همراهی آمریکا برای حفظ برجام
2020-12-02T16:13:15+03:30
اتحادیه اروپا تاکید کرد که این اتحادیه به همراه آمریکا باید برای حفظ برنامه جامع اقدام مشترک تلاش کنند.

دستگیری ۳ تن از عناصر تروریست ضد انقلاب در شمالغرب کشور

دستگیری ۳ تن از عناصر تروریست ضد انقلاب در شمالغرب کشور
2020-12-02T16:10:00+03:30
روابط عمومی قرارگاه حمزه سیدالشهدا (ع) نیروی زمینی سپاه در اطلاعیه ای از دستگیری ۳ تن از عناصر تروریست ضد انقلاب و مزدوران استکبار جهانی که قصد انجام اقدامات...

کدخدایی: طرح «اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها»رد نشده است

 کدخدایی: طرح «اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها»رد نشده است
2020-12-02T16:03:12+03:30
کدخدایی گفت: طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها در شورای نگهبان رد نشده ‌‌و تنها یک ماده آن مبهم بوده است.

فراخوان ایران برای ایجاد اجماع جهانی در برابر اقدامات زورمدارانه یک‌جانبه 

فراخوان ایران برای ایجاد اجماع جهانی در برابر اقدامات زورمدارانه یک‌جانبه 
2020-12-02T15:33:14+03:30
سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان‌های بین‌المللی در وین، در سمینار دیپلماتیک "اقدامات زورمدارانه یک‌جانبه در چارچوب کرونا"، که از سوی نمایندگی...

ترور فخری‌زاده ملموس‌ترین مظهر نارضایتی اسرائیل از برنامه‌های دیپلماتیک بایدن است

ترور فخری‌زاده ملموس‌ترین مظهر نارضایتی اسرائیل از برنامه‌های دیپلماتیک بایدن است
2020-12-02T15:33:13+03:30
نشریه فارن پالسی در گزارشی درباره ترور شهید محسن فخری زاده آن را جدیدترین تلاش آشکار رژیم صهیونیستی برای کارشکنی در برنامه‌های رئیس‌جمهور منتخب آمریکا برای ...

شناسایی برخی عوامل ترور شهید فخری زاده توسط وزارت اطلاعات

شناسایی برخی عوامل ترور شهید فخری زاده توسط وزارت اطلاعات
2020-12-02T15:19:54+03:30
سخنگوی دولت از شناسایی افرادی که در ترور شهید فخری زاده با وارد کردن ابزار و تجهیزات دخالت داشتند، توسط وزارت اطلاعات خبر داد . ...

کدخدایی: نامه‌ای از دولت درباره طرح «لغو تحریم‌ها» دریافت نکرده‌ایم

کدخدایی: نامه‌ای از دولت درباره طرح «لغو تحریم‌ها» دریافت نکرده‌ایم
2020-12-02T15:16:38+03:30
سخنگوی شورای نگهبان گفت: تاکنون نامه‌ای از ریاست جمهوری در خصوص مصوبه طرح اقدام راهبردی لغو تحریم‌ها دریافت نکرده‌ایم.

پشت‌پرده غیبت روحانی و نوبخت در ارائه لایحه بودجه ۱۴۰۰ به مجلس/ دولتی که هیچ دفاعی ندارد!

 پشت‌پرده غیبت روحانی و نوبخت در ارائه لایحه بودجه ۱۴۰۰ به مجلس/ دولتی که هیچ دفاعی ندارد!
2020-12-02T15:23:15+03:30
درحالی که قرار بود رئیس سازمان برنامه و بودجه به‌جای رئیس‌جمهور لایحه بودجه ۱۴۰۰ را تقدیم مجلس شورای اسلامی کند، در نهایت معاون پارلمانی رئیس‌جمهور در یک اق...

گزارش تسنیم از بودجه دفاعی۱۴۰۰| افزایش در «دفاع» و «امنیت»، کاهش در «تحقیق و توسعه»/ توجه ویژه به سازمان تحت مدیریت شهید فخری زاده

 گزارش تسنیم از بودجه دفاعی۱۴۰۰| افزایش در «دفاع» و «امنیت»، کاهش در «تحقیق و توسعه»/ توجه ویژه به سازمان تحت مدیریت شهید فخری زاده
2020-12-02T15:09:53+03:30
بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۰ کل کشور نشان می‌دهد که بودجه دفاعی، در دو حوزه با افزایش و در یک حوزه با کاهش روبرو شده است. گزارش تسنیم را بخوانید.

کدخدایی: نامه‌ای از ریاست جمهوری دریافت نکرده‌ایم

کدخدایی: نامه‌ای از ریاست جمهوری دریافت نکرده‌ایم
2020-12-02T14:50:02+03:30
سخنگوی شورای نگهبان گفت: تاکنون نامه‌ای از ریاست جمهوری در خصوص مصوبه طرح اقدام راهبردی لغو تحریم‌ها دریافت نکرده‌ایم.

ربیعی: وزارت اطلاعات اشخاص مرتبط با ترور اخیر را شناسایی کرده است/ محدودیت‌های کرونایی ادامه دارد

 ربیعی: وزارت اطلاعات اشخاص مرتبط با ترور اخیر را شناسایی کرده است/ محدودیت‌های کرونایی ادامه دارد
2020-12-02T14:56:32+03:30
سخنگوی دولت گفت: وزارت اطلاعات اشخاص مرتبط با ترور شهید فخری زاده را شناسایی کرده و همه ابعاد در حال بررسی است و زمانی که قطعی شود، واکنش متقابل طراحی خواهد...

گزارش تسنیم از بودجه دفاعی| افزایش در «دفاع» و «امنیت»، کاهش در «تحقیق و توسعه»/ توجه ویژه به سازمان تحت مدیریت شهید فخری زاده

 گزارش تسنیم از بودجه دفاعی| افزایش در «دفاع» و «امنیت»، کاهش در «تحقیق و توسعه»/ توجه ویژه به سازمان تحت مدیریت شهید فخری زاده
2020-12-02T14:56:32+03:30
بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۰ کل کشور نشان م‌یدهد که بودجه دفاعی، در دو حوزه با افزایش و در یک حوزه با کاهش روبرو شده است. گزارش تسنیم را بخوانید.

تعیین حق امتیاز صدور پروانه فعالیت اپراتور ماهواره‌ای مخابراتی

تعیین حق امتیاز صدور پروانه فعالیت اپراتور ماهواره‌ای مخابراتی
2020-12-02T14:23:19+03:30
هیئت وزیران حق امتیاز صدور پروانه فعالیت کارور (اپراتور) ماهواره‌ای مخابراتی در سال ۱۳۹۹ را تعیین کرد.

نماینده اهواز: مدیران استانی باید در قبال تجمع آب در شهرها پاسخگو باشند

نماینده اهواز: مدیران استانی باید در قبال تجمع آب در شهرها پاسخگو باشند
2020-12-02T14:13:15+03:30
نماینده مردم اهواز در مجلس از آنچه سوء مدیریت در سطح استان خوزستان و عدم اولویت بندی برای حل مشکلات مردم خواند انتقاد کرده و خواستار پاسخگویی مدیران استانی د...

خلاصه مهمترین اخبار مجلس در روز ۱۲ آذر

خلاصه مهمترین اخبار مجلس در روز ۱۲ آذر
2020-12-02T14:13:14+03:30
تقدیم لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ به مجلس/ تاکید نمایندگان بر رعایت عدالت در افزایش حقوق و مزایای کارکنان دولت/ تکلیف دولت به ثبت معاملات در سامانه ستاد/ فرصت دو ما...

وزیر خارجه بلژیک ترور شهید فخری‌زاده را محکوم کرد

وزیر خارجه بلژیک ترور شهید فخری‌زاده را محکوم کرد
2020-12-02T14:10:03+03:30
معاون نخست وزیر و وزیر امور خارجه بلژیک در تماس تلفنی با وزیر امور خارجه کشورمان، اقدام تروریستی در به شهادت رساندن دکتر فخری زاده را محکوم کرد.

وزارت اطلاعات افراد مرتبط با ترور فخری‌زاده را شناسایی کرده است

وزارت اطلاعات افراد مرتبط با ترور فخری‌زاده را شناسایی کرده است
2020-12-02T14:10:02+03:30
سخنگوی دولت گفت: وزارت اطلاعات اشخاص مرتبط با ترور شهید فخری زاده را شناسایی کرده و همه ابعاد در حال بررسی است و زمانی که قطعی شود، واکنش متقابل طراحی خواهد شد.

فرصت ۲ ماهه مجلس به دولت برای توقف اجرای پروتکل الحاقی

فرصت ۲ ماهه مجلس به دولت برای توقف اجرای پروتکل الحاقی
2020-12-02T13:36:44+03:30
نمایندگان مجلس شورای اسلامی جهت تأمین نظر شورای نگهبان به دولت دو ماه برای توقف اجرای پروتکل الحاقی فرصت دادند.

متن کامل لایحه بودجه ۱۴۰۰ منتشر شد/ بودجه دولت ۸۴۱هزار میلیارد تومان، بودجه شرکتها ۱۵۴۰هزار میلیارد تومان+ جزئیات

 متن کامل لایحه بودجه ۱۴۰۰ منتشر شد/ بودجه دولت ۸۴۱هزار میلیارد تومان، بودجه شرکتها ۱۵۴۰هزار میلیارد تومان+ جزئیات
2020-12-02T13:29:55+03:30
متن کامل لایحه بودجه ۱۴۰۰ کل کشور با جمع منابع ۲۴۳۵هزار میلیارد تومانی و بودجه عمومی ۸۴۱هزار میلیارد تومانی منتشر شد.