میرنیوز

نحوه کلاسهای حضوری دانشگاه آزاد در دوران کرونا

 نحوه کلاسهای حضوری دانشگاه آزاد در دوران کرونا 2020-09-14T15:52:19+04:30

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم،  محمدمهدی طهرانچی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، در برنامه تلویزیونی «امتداد الوند» دربار شرایط  این دانشگاه آزاد اسلامی در دوران شیوع ویروس کرونا و نحوه آموزش مجازی، اظهار داشت: با شیوع ویروس کرونا شرایط برای دانشگاه ها و نظام آموزشی کشورغافلگیر کننده بود، اما خصوصیت انسان این است که به شرایط پیش آمده سریع پاسخ دهد، از این رو دانشگاه آزاد اسلامی وارد آموزش مجازی شد و در ترم گذشته سطح یک آموزش مجازی را پشت سرگذاشت.

وی  در همین زمینه با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی در ترم جاری وارد سطح دو آموزش مجازی می شود و باید شرایط بهتری برای دانشجویان ایجاد کند،افزود: در این ترم شیوه ترکیبی آموزش حضوری و مجازی در این دانشگاه اجرا می شود، البته دانشجویان جدیدالورود دانشگاه اواخر مهرماه، سال تحصیلی خود را آغاز می کنند و برای دانشجویان حاضر دانشگاه، 12 جلسه کلاس آموزش مجازی و چهار جلسه کلاس آموزش حضوری برگزار می شود که البته کلاس های حضوری دانشگاه با تعداد دانشجوی کم و حفظ کامل پروتکل های بهداشتی برگزار می شود.

رئیس دانشگاه آزاد ادامه داد: دانشگاه آزاد اسلامی دارای بزرگترین واحد مجازی کشوربا یک سیستم آموزش مجازی یکپارچه است که توانسته 280 هزار کلاس در هفته را به صورت برخط برگزار کند، البته مشکلاتی در همین رابطه وجود داشت، چرا که زیرساخت کشور کاملا آماده نبود و اینترنت های خانگی نیز از سرعت خوبی برخوردار نبود.

وی با بیان اینکه کلاس های آموزش مجازی از 13 اسفند ماه سال گذشته شروع شد، گفت: کلاس های جبرانی دانشجویان تا 16 فروردین به صورت کامل و برخط اجرا شد و از 16 فرورودین سال جاری تا 16 خرداد ماه نیز 30 میلیون نفر کلاس دانشجو در دانشگاه برگزار شد.

طهرانچی درباره برگزاری امتحانات دانشجویان در ترم گذشته، اظهار داشت: در این دوره از امتحانات ترتیبی اتخاذ شد تا دانشجویان بتوانند در واحد محل سکونت خود امتحان بدهند.

رئیس دانشگاه آزاد درباره نحوه کلاس های حضوری در دوران شیوع کرونا اظهارداشت: کلاس های حضوری دانشگاه آزاد اسلامی بصورت گروه های دانشجویی5 تا 7 نفره در یک کلاس 24 متری برگزار می شود که بدون شک پروتکل های بهداشتی با ضریب بسیار بالا اجرا می شود، البته ما اعتقاد داریم در جریان آموزش ارتباط بین استاد و دانشجو نباید حذف شود.

وی  با بیان اینکه مقام معظم رهبری به تحول در آموزش تأکید کرده اند به طوری که «آموزش باید عمیق، کاربردی و فایده محور باشد»، گفت: بر این اساس، شعار دانشگاه آزاد اسلامی در سال تحصیلی جاری نیز یادگیری آموزش عمیق است. آموزش عمیق در مقابل آموزش حفظ محور قرار می گیرد.

طهرانچی افزود: یک اتفاق بسیار بزرگ در دانشگاه آزاد اسلامی افتاد و آن راه‌اندازی سامانه یکپارچه امور آموزشی دانشگاه به نام آموزشیار بود. دانشگاه آزاد اسلامی در گذشته 500 نظام آموزشی جدا از هم داشت که در سال جاری و با یک برنامه جامع تمامی سامانه‌ها تحت عنوان آموزشیار یکپارچه و به صورت یک شبکه در آمدند.

وی گفت: در این سامانه بحث میهمانی دانشجویان بسیار ساده انجام خواهد شد و بروکراسی های اداری حذف می‌شود. البته در شرایط شیوع ویروس کرونا چیزی به عنوان میهمانی و انتقال دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی نخواهیم داشت، چرا که براساس دستورالعمل های صادره دانشجویان می توانند در محل زندگی خود تحصیل کرده و امتحان دهند و شرایط آموزشی و آزمایشگاهی برای دانشجویان دانشگاه آزاد در محل زندگی آنان فراهم شده است.

 

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: در ترم گذشته و با شیوع ویروس کرونا حدود 5 هزار امتحان جامع دردانشگاه آزاد اسلامی در شهرهای محل سکونت دانشجویان برگزار شد. دانشگاه آزاد اسلامی این بستر را به منظور رفاه حال دانشجویان فراهم کرد.

وی با بیان اینکه نظام آموزشیار مانع برخوردهای سلیقه‌ای در واحدهای دانشگاهی با دانشجویان می‌شود، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی از مردم، برای مردم و با مردم است و ما تلاش خود را می‌کنیم که بتوانیم در این شرایط با مردم و دانشجویان همکاری‌های لازم را داشته باشیم.

دکتر طهرانچی در ادامه در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی در زمان شیوع کرونا چه اقداماتی برای رفاه دانشجویان انجام داده، گفت: در زمان شیوع ویروس کرونا مشکلات اقتصادی خانواده‌ها و سازمان‌ها زیاد شد و دانشگاه آزاد اسلامی نیز از این مشکلات بی بهره نبود. اما با این شرایط مقرر شد تا از دانشجویان فقط شهریه ثابت اخذ شود و فشار مضاعفی به دانشجویان و خانواده‌های آنان وارد نشود. همچنین در خصوص ارائه تسهیلات بانکی و وام‌های کم‌بهره قرض‌الحسنه نیز اقداماتی صورت گرفته است.

 طهرانچی در ادامه  با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی دارای دو رویکرد آموزش محور و مهارت‌محور است، گفت: در این رویکرد ما می‌خواهیم ثابت کنیم که فرزندان این کشور را دوست داشته و به فکر آینده آنها هستیم. همین موضوع باعث شد که در خیلی از واحدها ارتباطاتی با صنعت و محیط پیرامون دانشگاه برقرار شده که تأمین کننده آینده دانشجویان باشد. البته این کار نیازمند طی یک مسیر طولانی است، چرا که آموزش عالی مدرک محور باید تبدیل به آموزش عالی تخصصی محور و مهارت‌محور شود تا آینده دانشجویان امیدبخش باشد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد: در این زمینه حرکت‌های خوبی شروع شده و یک ارتقاء در موضوع مهارت‌محوری در دانشگاه آزاد اسلامی صورت گرفته است.

دانشگاه آزاد اسلامی به اشتغال فارغ‌التحصیلان اهمیت می دهد

وی با بیان اینکه در سال گذشته 100 هزار دانشجوی کاردانی و کارشناسی به دانشگاه آزاد اسلامی اضافه شد، اظهار داشت: این اتفاق در چند سال گذشته بی‌سابقه بود وعلت آن توجه دانشگاه به اشتغال فارغ‌التحصیلان بود، چرا که ما اعتقاد داریم باید به فکر شغل آینده دانشجویان باشیم.

طهرانچی در ادامه تأکید کرد: ما اگر بتوانیم دانشگاه آزاد اسلامی را از زنجیره به یک شبکه تبدیل کرده و به دانشجو در این شبکه هویت دهیم، بسیار حائز اهمیت است، چرا که با شکل گرفتن شبکه تحقیق و شبکه حل مسأله بسیاری از مسائل حل خواهد شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تأکید کرد: ما قصد داریم تا با تحقق کیفیت و کارآمدی، گام دوم دانشگاه آزاد اسلامی را در یک فضایی همراه با ارتقای علمی و گسترش فضای انقلابی پیش ببریم.

طهرانچی در ادامه در پاسخ به سؤالی در خصوص دفاع پایان‌نامه دانشجویان ارشد و دکتری در ترم گذشته گفت: زمان دفاع از پایان‌نامه‌ها و رساله‌ها تا 30 مهرماه تمدید شده که دانشجویان می‌توانند براساس دستورالعمل‌های صادره از پایان‌نامه و رساله‌های خود دفاع کنند.

وی خاطر نشان کرد: ما در حال حاضر وارد سامانه یکپارچه آموزشی شده ایم که با قوانین و مقررات یکپارچه خود مدافع حقوق دانشجو و مدرک دانشگاه آزاد اسلامی است و از هرگونه تخلف و جعل جلوگیری می‌کند. در روز گذشته در این سامانه 18 هزار ثبت‌نام دانشجویان انجام شده و پیش‌بینی می‌شود امروز بیش از 30 هزار نفر از دانشجویان کارهای ثبت نام خود را به صورت یکپارچه در این سامانه انجام دهند. راه‌اندازی این سامانه در جهت ارتقای کیفیت و خدمات دانشگاه است، چرا که این دانشگاه باید به دانشجویان خدمات مناسب ارائه دهد و بتواند پاسخگویی مسائل آنان باشد.

رئیس دانشگاه آزاد در ادامه در پاسخ به سؤالی مبنی بر چگونگی تحصیل استعدادهای درخشان در دانشگاه آزاد اسلامی گفت: ادامه تحصیل دانشجویان استعداد درخشان بدون کنکور در مقطع بالاتر موضوعی است که در دانشگاه‌های دولتی نیز وجود دارد. طبق مصوبه وزارت علوم، 20 درصد دانشجویانی که معدل بالا داشته و شاگرد اول باشند، می توانند بدون کنکور در دانشگاه تحصیل کنند.

وی افزود: در سال جاری 8 هزار نفر در مقطع کارشناسی ارشد و 3 هزار نفر در مقطع دکتری استعدادهای درخشان در دانشگاه آزاد اسلامی ثبت نام کرده‌اند که از این تعداد پیش‌بینی می‌شود 5 الی 6 هزار نفر در مقطع ارشد و 1500 نفر در مقطع دکتری با این روش در دانشگاه پذیرفته شوند.

طهرانچی در ادامه در پاسخ به سؤال دیگری مبنی بر اینکه آیا رشته‌های جدیدی به رشته های قبلی دانشگاه آزاد اسلامی اضافه شده، گفت: مهم تر از رشته، توجه به جهت رشته است، در حال ایجاد دانشکده‌های جدیدی در دانشگاه آزاد اسلامی هستیم، در همین راستا بنده در هفته گذشته در بندر خمیر بزرگترین شهر تالابی ایران حضور پیدا کرده تا دانشگاه آزاد اسلامی بتواند یک دانشکده تالابی ایجاد کند.

وی افزود: پس از ایجاد این دانشکده رشته‌های محیط زیست، اقتصاد، مدیریت گردشگری به خاطر زیست بوم خاص خود به این دانشکده انتقال پیدا می‌کند تا مردم این منطقه بتوانند هم در اداره شهر به ارتقای دانش دست پیدا کرده و هم درآمد خود را کسب کنند. در واقع بجای اینکه رشته را تغییر دهیم، جهت رشته را عوض می‌کنیم.

انتهای پیام /

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار سیاسی

حمایت وزیر خارجه سوریه از ایران در مجمع عمومی سازمان ملل

حمایت وزیر خارجه سوریه از ایران در مجمع عمومی سازمان ملل
2020-09-27T09:35:38+03:30
وزیرامور خارجه سوریه در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل بر حمایت کشورش از مواضع ایران در مقابله با آمریکا تاکید کرد.

رئیس‌جمهور سالروز استقلال ترکمنستان را تبریک گفت

رئیس‌جمهور سالروز استقلال ترکمنستان را تبریک گفت
2020-09-27T09:32:23+03:30
حجت‌الاسلام حسن روحانی در پیامی به «قربانقلی بردی محمداف» رئیس‌جمهور ترکمنستان سالروز استقلال این کشور را تبریک گفت.

۶۰ فرمانده نهضت خاطره گویی داریم/ می‌خواهیم جلوی تحریف را بگیریم

۶۰ فرمانده نهضت خاطره گویی داریم/ می‌خواهیم جلوی تحریف را بگیریم
2020-09-27T09:32:22+03:30
دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا گفت: یکی از اهداف خاطره گویی ما این است که سطوح مختلف جنگ را به تصویر بکشیم و از تحریف حقایق جنگ جلوگیری کنیم.

سرلشکر باقری: تشکیل جبهه مقاومت نتیجه دفاع مقدس است/ حمایت آمریکا نباشد اسراییل فرو‌ می‌پاشد

 سرلشکر باقری: تشکیل جبهه مقاومت نتیجه دفاع مقدس است/ حمایت آمریکا نباشد اسراییل فرو‌ می‌پاشد
2020-09-27T09:38:55+03:30
رییس ستادکل نیروهای مسلح گفت: حمایت اقتصادی آمریکا نباشد اسراییل فرو‌ می‌پاشد.

انتقاد کلی کرافت از عدم حمایت اروپا از مواضع ضدایرانی آمریکا

انتقاد کلی کرافت از عدم حمایت اروپا از مواضع ضدایرانی آمریکا
2020-09-27T09:22:21+03:30
نماینده آمریکا در سازمان ملل از عدم حمایت شورای امنیت به ویژه کشورهای اروپایی عضو برجام از دست‌وپا زدن آمریکا برای بازگرداندن تحریم های سازمان ملل علیه ایران...

دارو و کالاهای اساسی را تا آخر سال با ارز ۴۲۰۰ تومانی تأمین می کنیم

دارو و کالاهای اساسی را تا آخر سال با ارز ۴۲۰۰ تومانی تأمین می کنیم
2020-09-27T09:22:20+03:30
معاون اول رییس جمهور گفت: مردم اطمینان داشته باشند که دارو و کالاهای اساسی را تا آخر سال با ارز ۴۲۰۰ تومانی تأمین خواهیم کرد؛ لذا دغدغه ای در این زمینه نداشت...

فرماندهان دفاع مقدس جزو غریب‌ترین فرماندهان بودند

فرماندهان دفاع مقدس جزو غریب‌ترین فرماندهان بودند
2020-09-27T09:22:20+03:30
فرمانده کل ارتش گفت: فرماندهان دفاع مقدس جزو غریب‌ترین فرماندهانی بودند که در سخت‌ترین شرایط، فرماندهی را بر عهده گرفتند و ما را به پیروزی رساندند. ...

طرح اختصاص کالابرگ برای کالاهای اساسی تقدیم هیات رییسه شد+ متن طرح

طرح اختصاص کالابرگ برای کالاهای اساسی تقدیم هیات رییسه شد+ متن طرح
2020-09-27T09:22:19+03:30
کمیسیون برنامه و بودجه طرح اختصاص کالابرگ برای تامین کالاهای اساسی را تقدیم هیات رییسه کرد.

سردار جلالی: قوی شدن، قوی بودن و قوی ماندن برای ما یک راهبرد است

سردار جلالی: قوی شدن، قوی بودن و قوی ماندن برای ما یک راهبرد است
2020-09-27T09:22:19+03:30
رییس سازمان پدافند غیرعامل با بیان اینکه دشمن زمانی که احساس کند ضعیف هستیم به ما حمله می‌کند، گفت: بنابراین قوی شدن، قوی بودن و قوی ماندن برای ما یک راهبرد ...

گزارش|بررسی شایعات درباره ۱۵ شخصیت سیاسی کشور/ چه‌کسی نامزد ۱۴۰۰ می‌شود؟

 گزارش|بررسی شایعات درباره ۱۵ شخصیت سیاسی کشور/ چه‌کسی نامزد ۱۴۰۰ می‌شود؟
2020-09-27T09:12:24+03:30
تسنیم وضعیت ۱۵ کاندیدای احتمالی انتخابات ۱۴۰۰ را در گفت‌وگو با خودشان یا نزدیکانشان بررسی کرده است.

امیرموسوی: دفاع مقدس الگوی کامل از اراده و یکپارچگی برای ایستادگی و موفقیت است

 امیرموسوی: دفاع مقدس الگوی کامل از اراده و یکپارچگی برای ایستادگی و موفقیت است
2020-09-27T09:12:24+03:30
فرمانده کل ارتش گفت: دفاع مقدس یک الگوی کامل از اراده و همت و یکپارچگی ملت ایران برای ایستادگی و موفقیت است که همه اجزاء تشکیل دهنده این الگو در این را...

بررسی گزارش کمیسیون اقتصادی مجلس درباره وضعیت بورس

 بررسی گزارش کمیسیون اقتصادی مجلس درباره وضعیت بورس
2020-09-27T09:12:24+03:30
جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی دقایقی قبل به ریاست قالیباف رئیس قوه مقننه و با حضور اکثریت نمایندگان آغاز شد.

ارتش پس از جنگ نیز امنیت مرزها را حفظ کرده است

ارتش پس از جنگ نیز امنیت مرزها را حفظ کرده است
2020-09-27T08:42:20+03:30
فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به فعالیت‌های ارتش در دوران دفاع مقدس گفت: ارتش پس از جنگ تا امروز نیز در حوادث مختلف از سیل و زلزله گرفته تا کر...

پیروزی در جنگ تحمیلی معادلات راهبردی قرن را تغییر داد

پیروزی در جنگ تحمیلی معادلات راهبردی قرن را تغییر داد
2020-09-27T08:39:05+03:30
فرمانده کل ارتش گفت: پیروزی در جنگ نابرابر، معادلات راهبردی قرن را تغییر داد.

آغاز جلسه علنی مجلس/سخنرانی فرمانده ارتش در دستور کار

آغاز جلسه علنی مجلس/سخنرانی فرمانده ارتش در دستور کار
2020-09-27T08:15:37+03:30
امروز فرمانده ارتش در مجلس شورای اسلامی سخنرانی کرده و همچنین مراسم تحلیف تعدادی از نمایندگان منتخب نیز صورت می‌گیرد.

جلسه علنی آغاز شد/ سخنرانی فرمانده ارتش به مناسبت هفته دفاع مقدس

جلسه علنی آغاز شد/ سخنرانی فرمانده ارتش به مناسبت هفته دفاع مقدس
2020-09-27T08:12:26+03:30
فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران به مناسبت هفته دفاع مقدس در جلسه علنی امروز مجلس سخنرانی می‌کند.

یادداشت|اعتیاد به افشاگری

 یادداشت|اعتیاد به افشاگری
2020-09-27T08:18:55+03:30
دبیر سیاسی دفتر تحکیم وحدت در یادداشتی با عنوان «اعتیاد به افشاگری» به نقد برخی فعالیت های عدالتخواهانه در بستر فضای مجازی پرداخته است.

آمریکا راه آموزش دانشجویان بین‌المللی را سد کرد/ بلاتکلیفی هزاران دانشجوی بین المللی

 آمریکا راه آموزش دانشجویان بین‌المللی را سد کرد/ بلاتکلیفی هزاران دانشجوی بین المللی
2020-09-27T08:18:55+03:30
معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور اعلام کرد که آمریکا به دلیل شیوع ویروس کرونا با بستن راه آموزش آنلاین دانشجویان، بسیاری از دانشجویان بین المللی را بلاتکلیف ...

روحانی: ملت و دولت ایران، عراق را دوست خود می‌دانند

 روحانی: ملت و دولت ایران، عراق را دوست خود می‌دانند
2020-09-27T08:18:55+03:30
رئیس جمهور در دیدار وزیر خارجه عراق گفت: حضور نیروهای مسلح آمریکایی را به ضرر امنیت و ثبات منطقه می‌دانیم.

سرلشکر باقری: تشکیل جبهه مقاومت نتیجه دفاع مقدس است/حمایت آمریکا نباشد اسراییل فرو‌ می پاشد

 سرلشکر باقری: تشکیل جبهه مقاومت نتیجه دفاع مقدس است/حمایت آمریکا نباشد اسراییل فرو‌ می پاشد
2020-09-27T08:18:55+03:30
رییس ستادکل نیروهای مسلح گفت: حمایت اقتصادی آمریکا نباشد اسراییل فرو‌ می پاشد.

گزارش|بررسی شایعات درباره ۱۵ شخصیت سیاسی کشور/ چه کسی نامزد ۱۴۰۰ می‌شود؟

 گزارش|بررسی شایعات درباره ۱۵ شخصیت سیاسی کشور/ چه کسی نامزد ۱۴۰۰ می‌شود؟
2020-09-27T08:18:55+03:30
تسنیم وضعیت ۱۵ کاندیدای احتمالی انتخابات ۱۴۰۰ را در گفت‌وگو با خودشان یا نزدیکانشان بررسی کرده است.

آغاز جلسه علنی مجلس/سخنرانی فرمانده ارتش به مناسبت هفته دفاع مقدس

آغاز جلسه علنی مجلس/سخنرانی فرمانده ارتش به مناسبت هفته دفاع مقدس
2020-09-27T08:02:21+03:30
امروز فرمانده ارتش در مجلس شورای اسلامی سخنرانی کرده و همچنین مراسم تحلیف تعدادی از نمایندگان منتخب نیز صورت می‌گیرد.

قالیباف هفته دفاع مقدس را تبریک گفت

قالیباف هفته دفاع مقدس را تبریک گفت
2020-09-27T08:02:21+03:30
رییس مجلس شورای اسلامی هفته دفاع مقدس را تبریک و تهنیت گفت.

جلسه علنی آغاز شد/ سخنرانی فرمانده کل ارتش در دستور کار مجلس

جلسه علنی آغاز شد/ سخنرانی فرمانده کل ارتش در دستور کار مجلس
2020-09-27T07:59:04+03:30
فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران به مناسبت هفته دفاع مقدس در جلسه علنی امروز مجلس سخنرانی می‌کند.

قالیباف: حمله آمریکا به سردار سلیمانی و المهندس توهین به حاکمیت عراق بود

قالیباف: حمله آمریکا به سردار سلیمانی و المهندس توهین به حاکمیت عراق بود
2020-09-27T07:35:39+03:30
رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار وزیر امور خارجه عراق از حمله تروریستی آمریکا به شهید سلیمانی به عنوان توهین به حاکمیت عراق یاد کرد. ...

فیروزی‌: طرح جهش تولید و تامین مسکن در کوتاه مدت بازار مسکن را تکان می‌دهد

فیروزی‌: طرح جهش تولید و تامین مسکن در کوتاه مدت بازار مسکن را تکان می‌دهد
2020-09-27T07:22:17+03:30
یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که عدم وجود تعادل بین عرضه و تقاضا در بازار مسکن منجر به افزایش قیمت‌ها و رکود در خرید و فروش شده است. ...

قالیباف: حمله آمریکا به قهرمان مبارزه با تروریسم سلیمانی و المهندس توهین به حاکمیت عراق بود

قالیباف: حمله آمریکا به قهرمان مبارزه با تروریسم سلیمانی و المهندس توهین به حاکمیت عراق بود
2020-09-27T06:55:37+03:30
رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار وزیر امور خارجه عراق از حمله تروریستی آمریکا به شهید سلیمانی به عنوان توهین به حاکمیت عراق یاد کرد. ...

دفاع مقدس امنیت ما را ورای مرزها برد/با ارائه کنندگان پایگاه به دشمن، مانند دشمن برخورد می‌کنیم

دفاع مقدس امنیت ما را ورای مرزها برد/با ارائه کنندگان پایگاه به دشمن، مانند دشمن برخورد می‌کنیم
2020-09-27T06:42:23+03:30
سرلشکر محمد باقری با بیان اینکه دفاع مقدس پدیده بزرگ و ارزشمندی است که به دو قرن تحقیر ملت ما پایان داد و به عزت و شکوه ملی تبدیل شد، گفت که دشمنان این پدیده...

عضو کمیسیون آموزش: نقاط کور آنتن‌دهی استفاده از «شاد» را مشکل می‌کند

عضو کمیسیون آموزش: نقاط کور آنتن‌دهی استفاده از «شاد» را مشکل می‌کند
2020-09-27T06:42:21+03:30
یک عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به وجود برخی از مشکلات بر سر راه استفاده دانش آموزان از سامانه شاد، بر لزوم گسترش زیرساخت‌های لازم برای آموزش در...

مجرمین سیاسی معمولا اهداف میهن‌پرستانه دارند

مجرمین سیاسی معمولا اهداف میهن‌پرستانه دارند
2020-09-27T06:42:20+03:30
یک وکیل دادگستری با بیان اینکه معمولا مجرمین سیاسی اهداف میهن‌پرستانه دارند، گفت: ضابطه قانونی که بتوان بر اساس آن جرایم سیاسی را از دیگر جرایم جدا کرد و جرم...