میرنیوز

نامه ۷۰۰ استاد ایرانی به استادان دانشگاه های اروپا

نامه ۷۰۰ استاد ایرانی به استادان دانشگاه های اروپا 2020-09-14T12:55:38+04:30

به گزارش ایسنا، متن نامه به شرح زیر است:

بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم

استادان و صاحب‌نظرانِ محترم دانشگاهی در اروپا
سلام علیکم

با نهایت تاسف و تالم بار دیگر شاهد نمایش تروریسم فرهنگی نشریه ای فرانسوی در ترور شخصیت رسول الهی و محبوب جهان و اسلام ؛ پیامبر رحمت حضرت محمد (صلی الله علیه و آله و سلم) بودیم ؛ عملی شنیع که دوباره پس از 5 سال تکرار شده است .

تلخی و تأسّفِ عمیقِ ما که جمعی از استادانِ دانشگاه‌های ایران هستیم، موجب گردید که به تناسبِ مسئولیّت‌ها و تعهّدِ معرفتی و فکریِ خویش نسبت به واقعیّت‌های جهانی و غربی، به‌اجمال و گذرا، مسأله‌ها و دغدغه‌های مهمی را با شما عالیجنابان در میان بنهیم و بابِ گفتگو و تأمّل را در اکتشاف تجربه های  حقیقی  و اخلاقی   بگشاییم.

1. قرن‌ها پیش از آن‌ که «آزادی» و «آزادیِ اندیشه» و «آزادیِ بیان» در جوامعِ غربی، ارزش و اعتبار یابد و بر صدر بنشیند، دینِ مترقی  اسلام و شخصِ رسولِ اعظم- صلی‌الله‌علیه‌وآله‌سلّم -  از جانب پروردگار عالمیان روایتی آسمانی و انسانی از آن ارائه کرد و این گوهر  را به ارمغان آورد. در سایه همین «فلسفۀ اجتماعیِ قُدسی و الهی» بود که به‌ تدریج، «تمدّنِ اسلامی» شکل گرفت و قلّه‌های علم و معرفت در جوامعِ اسلامی پدید آمدند و هم‌اینان، کاروانِ بشریّت را در عرصه‌های گوناگون، دهها گام به پیش بردند. امّا گویا منطقِ آزادی در «تمدّنِ غربی»، ماهیّت و دلالت‌های دیگری دارد که  نتایجِ ناخوشایندِ آن نمایان می‌شوند. بدیهی است که باید میانِ «آزادی» و «گفتگو» ، «تبادل‌نظر» و «نقادی» و «اندیشه‌ورزی» ازیک‌سو، و «هتاکی» و «اهانت» ،  «تخریب» و «تمسخر» و «پرده‌دری» از سوی‌ دیگر تفاوت نهاد و هر آنچه‌که گفته یا نوشته می‌شود را به پای گوهر شریف آزادی ننوشت و بیش از این به آزادی، «ظلم» روا نداشت. ارزش و اعتبارِ آزادی، آن‌گاه که دست‌مایۀ «غرض‌ورزی‌ها» ،  «سیاسی‌کاری‌ها» و «خدعه‌گری‌ها» قرار می‌گیرد و به بهانه‌ای برای زیرپانهادنِ «ارزش‌های عالیِ انسانی» و «مقدّساتِ مسلّمِ بشری» فروکاهیده می‌شود، به‌سادگی رنگ می‌بازد؛ چنان‌که اینک در تمدّنِ غربی، چنین وضعی پدید آمده است.


2. بسیاری از شما فرهیختگان و محقّقان و دانشمندان علم و معرفت در دانشگاههای اروپا ، به‌درستی می‌دانید که اسلام و مسلمانان، سرِ «ستیز» و «جنگ» و «نزاع» با مردمانِ  جهان و غرب  ندارند و صادقانه و صمیمانه، معتقد به «همزیستیِ مسالمت‌آمیز و انسانی» با  آنها هستند. «آتش‌افروزی» ، «جنگ‌طلبی» ،  «مردم‌کُشی» و «تروریسم»، سخت از آیینِ مقدّسِ اسلام و سیرۀ رسولِ اعظم - صلی‌الله‌علیه‌وآله‌سلّم -   به دور است؛ اسلام، همواره هوادارِ «استدلال» ،  «برهان» و «منطق» بوده و «سخن» را بر «جنگ»، «گفتگو» را بر «تک‌گویی»، «ادب» و «حرمت» را بر «هتاکی» و «توهین»، «انصاف» و «احسان» را بر «غرض‌ورزی» و «تحریم »، و «آزاداندیشی» و «گشودگیِ فکری» را بر «تعصّبِ کور» و «تقلیدِ جاهلانه»، ترجیح داده است. با تاسف عمیق اما آنچه‌که در میانِ مردمانِ غربی از اسلام نشان داده می‌شود، «بازنمایی‌هایی صهیونیستی و معارف هالیودی  از اسلام» است که با حقیقت، نسبتِ «وارونه» دارد. آیت‌الله العظمی  خامنه‌ای  رهبر حکیم ما  در دو نامۀ مهم  خویش به جوانانِ  غربی، کوشید که آنها را از این «قفسِ ساختاری» و «حصارِ معرفتی» خارج سازد و آنها را به «مطالعاتِ مستقیم» و «مواجهاتِ بی‌واسطه»، تشویق نماید تا «حقیقتِ مظلوم»، بیش از این قربانیِ خیانت‌ها و خدعه‌های رسانه‌ای ساختارهای تبلیغیِ مسلّطِ صهیونیست‌ها در اروپا و آمریکا نشود.


عالیجنابان و دانشمندان مراکز علمی و دانشگاهی اروپا !  همکاران شما در ایران بزرگ از شما اهلِ معرفت و اندیشه نیز توقع دارند تا حقیقت را در معرکۀ این تروریسم فرهنگی و  درّنده، «تنها» و «بی‌دفاع» نگذارید ،  به صحنه بیایید و دستِ یاری به‌سوی او دراز کنید. باید قاطعانه، «دروغ‌گویی» و «وارونه‌نمایی» و «تحریف‌گریِ» نهادینه‌شده در غرب را که شما گرامیان را از مرجعیت اجتماعی دور کرد  افشا نمود  و نقشه‌های جنگ افروزانه  صهیونیست‌ها  و همکاران افراطی و جنگ طلب آمریکایی شان  را نقشِ بر آب نمود.

3. دوستان و همکارانِ ارجمند ! شایسته است دراین‌باره نیز اندیشه کنید که چگونه  می‌توان خشونت و سبعیّتِ جریان‌های تکفیری همچون داعش را به اسلام نسبت داد؟! ازیک‌سو باید پرسید  آیا قرآنِ کریم و سنّتِ رسولِ اعظم - صلی‌الله‌علیه‌وآله‌سلّم - به چنین وحشی‌گری‌ها و بی‌رحمی‌هایی دلالت دارد و آنها را تجویز می‌کند؟! آیا به‌‎راستی، فقهِ وهابیّت و آل‌سعود و طالبان و القاعده و داعش، همان فقهِ اسلامِ نابِ محمّدی- صلی‌الله‌علیه‌وآله‌سلّم - است؟! آیا علمای راستینِ شیعه و سنّی، چنین برداشت‌ها و تفسیرهایی از اسلام را تأیید کرده‌ و آنها را مطابقِ اسلام شمرده‌اند؟! ازسوی‌دیگر اما می گوییم ؛  شما  گرامیان به خوبی مطّلعید که گروه‌های تروریستی  و صنایعی همانندِ داعش، ساختۀ دولتِ امریکا هستند و «لشکرسازی‌های اروپایی» ،  جبهه و توان‌شان را در بلاد شما و دیگر بلاد به خصوص  آسیای غربی  وسیع کرد! چگونه است که «فلسفۀ اجتماعیِ تمدّنِ غربی»، از شرافت و کرامتِ انسان و جانِ او سخن می‌گوید و در سخن  «تروریسم» را ناروا می‌شمارد، امّا در عمل، دستِ پیدا و پنهانِ دولت‌های غربی، صنعت  «گروه‌سازیِ تروریستی» را رهبری و حمایت  و از جوامعِ مختلفِ غربی برای آنها، «سربازگیری» می‌نماید؟! 

عالیجنابان ! آیا گمان نمی برید همین «تناقض‌های بزرگ» و «دوگانگی‌های تلخ»، موجباتِ فروپاشی و انهدامِ فلسفۀ اجتماعیِ غرب را در روزگار ما فراهم آورده است؟  آن‌که باید دربارۀ پیداییِ این گروه‌های تروریستی، پاسخگو باشد، نه اسلام است و نه مسلمانان، بلکه این دولت‌های غربی به‌خصوص امریکا و برخی سیاستمداران گوش به فرمانش در اروپا  ، و همچنین دولت‌های به‌ظاهر اسلامیِ همسو با آنها هستند که باید در جایگاهِ متّهم نشانده  و مؤاخذه شوند. فرصت را مغتنم شمرده و گلایه عمیق خود را از سکوت مجامع علمی و معرفتی اروپا در ترور سپهبد اسلام و ایران؛  قاسم سلیمانی از سوی دولت جنگ طلب آمریکا اعلام می نماییم ، گو این  که جغرافیای  اروپا به  آن مرد بزرگ  بدهکاری های سنگینی  دارد زیرا  اگر تکاپوهای شبانه روزی ،  فرافرقه ای،  فرا نژادی و انسانی او نبود اکنون شهر ها ، خیابان ها و کوچه ها و مراکز علم و تحقیق تان به اسارت تروریسم کور داعش ؛ این ولیده ی پنتاگون و سیا در آمده  بود.

   
4. نیک می‌دانیم و می‌دانید که دورۀ تاریخی اخیرِ تمدّنِ غربی، با به‌حاشیه‌راندنِ «دین» و ستیز با دین و دیانت آغاز شد و در ظاهر پرطمطراق و پیشرفته شد ؛ اکنون این مسیر، به تمامیّتِ خویش رسیده و دهه‌هاست که مصائب و چالش‌های ناشی از آن، سربرآورده و جامعۀ غربی را به سختی در بحران‌های معنایی و هویّتی فروبرده و انسانِ غربی را گرفتارِ اضطرار و سرگردانی و دغدغه‌های گزنده کرده است. اینک پس از چند سده حرکتِ پُرشتاب در این مدارِ مادی که حاوی برخی نتایج سودمند مادی نیز بود  اما  به نظر می رسد وقتِ اعتراف به خطا و جبرانِ  این قصور و تقصیر معرفتی  فرا رسیده است تا بیش از این، مردمانِ غربی، هزینۀ عجزها و شکست‌های پی‌درپیِ «فلسفه‌های اجتماعیِ بشرساخته» را نپردازند. گو این که بدون‌شک، شما اصحابِ معرفت و نظر می‌توانید و شایسته است نهضتِ «بازگشت به دین » را رقم بزنید و در برابرِ «خشونت‌های نهادینه‌شده نسبت به دین و دینداری» - به‌خصوص، نسبت به اسلام و مسلمانان- بایستید و «منزلتِ دین» و «حرمتِ دیندارن» را به جایگاهِ اصلی‌اش بازگردانید و در این مسیر راستین ، نباید طراحی های صهیونیستی - آمریکایی  نظیر تروریسم فرهنگی شارلی ابدو این حق طلبی را به حاشیه براند .


5. همۀ آنچه‌که در تمدّنِ غربی می‌گذرد، حاصلِ ارادۀ  آگاهانۀ مردمانِ غربی نیست و برخلافِ شعار و آرمانِ آزادی که لیبرال- دموکراسی، خویش را پرچمدارِ آن می‌شمارد، قدرتِ پنهان امّا تعیین‌کننده در تمدّنِ غربی، در اختیارِ «کلان‌سرمایه‌دارانِ صهیونیست» است که در پسِ پردۀ سیاست و اقتصاد و فرهنگ، نشسته‌اند و عروسک‌های خیمه‌شب‌بازیِ خویش را، آن‌گونه‌که می‌خواهند، به حرکت درمی‌آورند.

اینک در نهایت احترام از حضور عالیجنابان می پرسیم ؛  دانشگاهیانِ آزاداندیش و صاحب‌نظرِ اروپایی، چه زمانی باید جوامعِ غربی را از وجودِ این «دست‌های خبیثِ پشت‌پرده»، آگاه کنند و نشان دهند که سیاستِ دولت‌های غربی، همواره «ساخته» و «مغلوبِ» خواسته‌های جهان‌سوزِ این کلان‌سرمایه‌دارانِ زالوصفت و بی‌رحم است؟! تا آن‌هنگام که دولت‌ها و دولت‌مردانِ غربی، از این‌چنین «اسارتِ ساختاری» و «بردگیِ نهفته» خارج نشوند و به‌جای ملاحظۀ منافعِ آنها ، مصالحِ حقیقی و واقعی مردمِ خویش را در نظر نگیرند، هیچ گِرهی گشوده نخواهد شد و تمدّنِ  غربی،  بیشتر از گذشته از سوی آزادیخواهان و مردمان حق جوی جهان طرد خواهد  شد.

به نظر همکاران شما در ایران ، اهانتِ تلخ و اندوه‌بار به رسولِ اعظم - صلی‌الله‌علیه‌وآله‌سلّم - که خود مبشر گوهر  آزادی و کرامت و  آزادگی انسان در تمامی اعصار است  نیز، تنها برخاسته از خدعه و خیانتِ صهیونیست‌های سیاست‌پرداز و بازی‌گردانی است که باواسطه و به‌طورِ غیرمستقیم، نفرّتِ شیطانیِ خویش را نسبت به اسلام راستین ، ابراز می‌کنند و زخمِ بر دلِ میلیون‌ها مسلمانِ شیفتۀ رسولِ اعظم - صلی‌الله‌علیه‌وآله‌سلّم - و خردمندان جهان می‌نشانند. دشنام به رسول الهی و ارزش ها و سنت های بیش از یک میلیارد انسان در حالی با ادعای آزادی بیان از سوی سیاستمداران اروپایی مجاز شمرده شده در حالیکه توهین به مقامات غربی و همچنین پرسش در چیستی و چگونگی هولوکاست  در همین کشورها جرم انگاری شده است ؛  تناقض هایی که نمی شود از زیر بار مسوولیتش شانه خالی کرد !

این نامه پیامی است از سوی ملت بزرگ و مسلمان ایران و دانشگاهیان و نخبگان این سرزمین پهناور و تمدن ساز که جمعی از استادان آن را با شما گرامیان در میان گذاشته و خواستار شکست سکوت شما عالیجنان و تذکر تان به سیاستمداران و ایجاد نهضت روشنگری در جامعه هستند.
سلامتی و موفقیت شما را در این راه خطیر از خدای بزرگ خواستاریم

بیست و چهارم شهریور ۱۳۹۹
تهران ؛ جمعی از استادان دانشگاه های ایران

انتهای پیام

منبع : خبرگزاری ایسنا


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار سیاسی

ایران برای مساله مذاکره شده، دوباره گفت‌وگو نخواهد کرد

ایران برای مساله مذاکره شده، دوباره گفت‌وگو نخواهد کرد
2020-09-21T19:12:24+03:30
وزیر خارجه کشورمان گفت: ایران برای مساله مذاکره شده، دوباره گفت‌وگو نخواهد کرد. آمریکا طرف نقض کننده برجام است.

برای تامین کالاهای اساسی و مواد اولیه تولید، دچار مشکل نخواهیم شد

برای تامین کالاهای اساسی و مواد اولیه تولید، دچار مشکل نخواهیم شد
2020-09-21T19:12:23+03:30
رئیس جمهور گفت: با منابع در نظر گرفته شده، در زمینه تامین کالاهای اساسی و مواد اولیه تولید، دچار مشکل نخواهیم شد و اهداف بودجه ۹۹ در زمینه رونق تولید و فقر ...

دریادار سیاری از نمایشگاه دستاوردهای ملی دفاع مقدس بازدید کرد

دریادار سیاری از نمایشگاه دستاوردهای ملی دفاع مقدس بازدید کرد
2020-09-21T18:59:07+03:30
در آغازین روز هفته دفاع مقدس، معاون هماهنگ کننده ارتش با حضور در نمایشگاه دستاوردهای ملی دفاع مقدس (اقتدار ۴۰) از غرفه های آماده و در حال تکمیل این نمایشگاه...

دفاع مقدس نام آشناترین واژه در حماسه‌های عزت آفرین ایران است

دفاع مقدس نام آشناترین واژه در حماسه‌های عزت آفرین ایران است
2020-09-21T18:45:44+03:30
معاون پارلمانی رییس جمهوری گفت: دفاع مقدس نام آشناترین واژه در قاموس حماسه‌های عزت آفرین ایران است که خاطرات دلاوریهای آن در تاریخ شکوهمند این دیار به یادگار...

تأیید صحت انتخابات مرحله دوم مجلس به استانداری ها ابلاغ شد

تأیید صحت انتخابات مرحله دوم مجلس به استانداری ها ابلاغ شد
2020-09-21T18:45:43+03:30
دبیر و سخنگوی ستاد انتخابات کشور، از ابلاغ مراتب تأیید صحت انتخابات در کل حوزه های مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی به استانداری ها خبر داد.

سخنرانی ظریف در شورای روابط خارجی امریکا آغاز شد

سخنرانی ظریف در شورای روابط خارجی امریکا آغاز شد
2020-09-21T18:32:21+03:30
سخنرانی محمدجواد ظریف وزیر خارجه کشورمان در شورای روابط خارجی امریکا آغاز شد.

دبیر ستاد انتخابات کشور:نتایج مرحله دوم انتخابات مجلس در همه حوزه ها تایید شد

دبیر ستاد انتخابات کشور:نتایج مرحله دوم انتخابات مجلس در همه حوزه ها تایید شد
2020-09-21T17:55:37+03:30
سید اسماعیل موسوی دبیر و سخنگوی ستاد انتخابات کشور، از ابلاغ مراتب تأیید صحت انتخابات در کل حوزه های مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی به استانداری ها خبر...

همه در کنار هم با محاصره اقتصادی آمریکا می جنگیم

همه در کنار هم با محاصره اقتصادی آمریکا می جنگیم
2020-09-21T17:39:03+03:30
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در نخستین روز از هفته دفاع مقدس با حضور در منزل شهیدان ابراهیم و اسماعیل فرجوانی با خانواده ایشان دیدار و گفتگو کرد.

جزئیات طرح مجلس برای حمایت معیشتی از مردم/تامین موقت کالاهای اساسی با کارت الکترونیک

جزئیات طرح مجلس برای حمایت معیشتی از مردم/تامین موقت کالاهای اساسی با کارت الکترونیک
2020-09-21T17:29:00+03:30
رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که برای برخی خانوارها کالاهای اساسی هم دست نیافتنی شده است بر حفظ و افزایش قدرت خرید کالاهای ضروری و سبد غذایی توسط م...

ظریف فردا به استانبول سفر می کند

ظریف فردا به استانبول سفر می کند
2020-09-21T17:25:43+03:30
وزیر امور خارجه کشورمان فردا برای شرکت در نشست سه جانبه با همتایان خود از قطر و ترکیه به استانبول سفر می کند.

جزئیات طرح مجلس برای حمایت معیشتی از مردم / تامین موقت کالاهای اساسی با کارت الکترونیک

جزئیات طرح مجلس برای حمایت معیشتی از مردم / تامین موقت کالاهای اساسی با کارت الکترونیک
2020-09-21T17:15:39+03:30
رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که برای برخی خانوارها کالاهای اساسی هم دست نیافتنی شده است بر حفظ و افزایش قدرت خرید کالاهای ضروری و سبد غذایی توسط م...

ولایتی: فرهنگ ایثار، زمینه‌ساز تحقق وعده الهی در نصرت و پیروزی است 

ولایتی: فرهنگ ایثار، زمینه‌ساز تحقق وعده الهی در نصرت و پیروزی است 
2020-09-21T17:02:18+03:30
دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی فرهنگ ایثار را زمینه ساز تحقق وعده الهی در نصرت و پیروزی دانست.

فرهنگ ایثار زمینه ساز تحقق وعده الهی در نصرت و پیروزی است

فرهنگ ایثار زمینه ساز تحقق وعده الهی در نصرت و پیروزی است
2020-09-21T16:59:04+03:30
دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی فرهنگ ایثار را زمینه ساز تحقق وعده الهی در نصرت و پیروزی دانست.

کالاهای اساسی اقشار ضعیف با کارت الکترونیک کالایی تامین می شود

کالاهای اساسی اقشار ضعیف با کارت الکترونیک کالایی تامین می شود
2020-09-21T16:59:03+03:30
رئیس مجلس گفت: در موضوع حمایت و دسترسی اقشار ضعیف و کم درآمد به کالاهای اساسی، مجلس تدبیری اندیشیده است تا در قالب کارت الکترونیک کالایی، نیاز اساسی این قشر ...

هفته دفاع مقدس فرصتی برای بازخوانی رشادت‌های ۸ ساله مردم ایران است

هفته دفاع مقدس فرصتی برای بازخوانی رشادت‌های ۸ ساله مردم ایران است
2020-09-21T16:45:44+03:30
این هفته فرصتی است مغتنم برای بازنمایی و بازخوانی رشادت ها، ایثارها و مقاومت مظلومانه ٨ ساله ملتی که با دستانی خالی در برابر جبهه ای گسترده از دشمنانی مجهز م...

جهانگیری درگذشت مادر شهید همت را تسلیت گفت

جهانگیری درگذشت مادر شهید همت را تسلیت گفت
2020-09-21T16:45:43+03:30
معاون اول رییس جمهور با صدور پیامی درگذشت نصرت همت مادر سردار پرافتخار و نامدار اسلام شهید ابراهیم همت فرمانده لشکر محمد رسول الله (ص) را تسلیت گفت.

قالیباف درگذشت مادر شهید همت را تسلیت گفت

قالیباف درگذشت مادر شهید همت را تسلیت گفت
2020-09-21T16:32:26+03:30
رئیس مجلس شورای اسلامی در پیامی درگذشت مادر سردار محمدابراهیم همت فرمانده سرافراز لشگر محمدرسول‌الله (ص) را تسلیت گفت.

دفاع مقدس از اول تا آخر مدبرانه بود/ دست تحریف دنبال شبهه‌افکنی است

دفاع مقدس از اول تا آخر مدبرانه بود/ دست تحریف دنبال شبهه‌افکنی است
2020-09-21T16:32:25+03:30
فرمانده معظم کل قوا فرمودند: برخی با استناد به خطایی که در بخشی انجام گرفته یا جمعی انجام دادند، مجموعه دفاع مقدس را به بی‌تدبیری متهم می‌کنند؛ دفاع مقدس از ...

ایران سرافراز ایستاده است/ تنها می‌توانیم بر خودمان اتکا کنیم

ایران سرافراز ایستاده است/ تنها می‌توانیم بر خودمان اتکا کنیم
2020-09-21T16:19:02+03:30
وزیر امور خارجه کشورمان نوشت: باید به یاد داشته باشیم که ما تنها می‌توانیم بر خودمان اتکا کنیم.

روحانی درگذشت مادر شهید همت را تسلیت گفت

روحانی درگذشت مادر شهید همت را تسلیت گفت
2020-09-21T16:05:42+03:30
رئیس جمهور در پیامی درگذشت نصرت همت، مادر شهید سردار محمدابراهیم همت، فرمانده شجاع و فداکار لشکر محمد رسول‌الله (ص) را تسلیت گفت.

ستاد اربعین: اعزام و انتقال موکب به کشور عراق در مراسم اربعین سال جاری منتفی است

 ستاد اربعین: اعزام و انتقال موکب به کشور عراق در مراسم اربعین سال جاری منتفی است
2020-09-21T16:12:16+03:30
ستاد اربعین طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد: امکان اعزام و انتقال هرگونه موکب به کشور عراق در مراسم اربعین سال جاری کاملاً منتفی است.

فردا؛جلسه غیر علنی نمایندگان درباره مسائل داخلی مجلس

 فردا؛جلسه غیر علنی نمایندگان درباره مسائل داخلی مجلس
2020-09-21T16:12:16+03:30
مجلس شورای اسلامی صبح فردا( سه شنبه ۱مهرماه) از ساعت ۸ تا ساعت ۱۰ به صورت غیرعلنی تشکیل جلسه خواهد داد.

وعده قرارگاه خاتم برای تکمیل ۱۱۸ پروژه به ارزش ۱۲هزار میلیارد تومان تا پایان دولت

 وعده قرارگاه خاتم برای تکمیل ۱۱۸ پروژه به ارزش ۱۲هزار میلیارد تومان تا پایان دولت
2020-09-21T16:12:16+03:30
نایب رئیس مجلس گفت: قرارگاه خاتم الانبیاء(ص) بیش از ۵۰ هزار میلیارد تومان از دولت، نهادها، شهرداری‌ها و شرکت‌های دولتی طلب دارد که با توافق صورت گرفته قرار ...

عرف:‌ تفاوتی نمی کند که چه کسی رئیس جمهور آمریکا شود

 عرف:‌ تفاوتی نمی کند که چه کسی رئیس جمهور آمریکا شود
2020-09-21T16:12:16+03:30
معاون سیاسی وزیر کشور گفت:‌ تفاوت معناداری وجود ندارد که کدام یک به عنوان رییس جمهور آتی امریکا انتخاب شوند؛ بنابراین سیاست کلان جمهوری اسلامی ایران در قبال...

جهانگیری: پروژه‌هایی مانند پالایشگاه ستاره خلیج فارس آثار مثبت فراوانی در دوره تحریم داشته است

 جهانگیری: پروژه‌هایی مانند پالایشگاه ستاره خلیج فارس آثار مثبت فراوانی در دوره تحریم داشته است
2020-09-21T16:12:16+03:30
معاون اول رئیس جمهور گفت: خوشبختانه امروز شاهد آن هستیم که پروژه‌های ملی و اولویت‌دار نظیر پالایشگاه ستاره خلیج فارس و خودکفایی گندم آثار مثبت فراوانی در دو...

سردار حاجی‌زاده: با برداشته شدن تحریم‌ها راه صادرات تجهیزات نظامی باز می‌شود

 سردار حاجی‌زاده: با برداشته شدن تحریم‌ها راه صادرات تجهیزات نظامی باز می‌شود
2020-09-21T16:12:16+03:30
فرمانده نیروی هوافضای سپاه گفت: برنامه جمهوری اسلامی ایران با گذشته هیچ فرقی نخواهد کرد؛ امروز ما خودکفا هستیم و اگر تحریم‌ها برداشته شود، راه صادرات باز خو...

گفتگو| آصفی: احتمال عملیات ایذایی آمریکا در مکانیزم ماشه وجود دارد/ نباید در مقابل تهدید منفعل باشیم

 گفتگو| آصفی: احتمال عملیات ایذایی آمریکا در مکانیزم ماشه وجود دارد/ نباید در مقابل تهدید منفعل باشیم
2020-09-21T16:12:16+03:30
سفیر سابق ایران در فرانسه گفت: ممکن است آمریکا برای اجرایی کردن مکانیزم ماشه به سمت عملیات ایذایی و فشار مضاعف بر کشورهای کوچک برود.

درخواست نماینده فرانسه در وین از ایران برای پایبندی به برجام!

درخواست نماینده فرانسه در وین از ایران برای پایبندی به برجام!
2020-09-21T15:55:42+03:30
در حالی که ایران در پی بی‌تعهدی کشورهای اروپایی عضو برجام، گام‌هایی را در جهت کاهش تعهدات برجامی‌اش برداشت، هیات نمایندگی فرانسه در سازمان‌های بین‌المللی در ...

چهلمین سالگرد دفاع مقدس سرفصل جدیدی برای افق‌های روشن پیش رو است

چهلمین سالگرد دفاع مقدس سرفصل جدیدی برای افق‌های روشن پیش رو است
2020-09-21T15:12:21+03:30
جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی در بیانیه‌ای تاکید کرد: چهلمین سالگرد دفاع مقدس سرفصل جدیدی برای افق‌های روشن پیش رو است.

دفاع مقدس ازاول تا آخر مدبرانه بود/ دست تحریف دنبال شبهه‌افکنی است

دفاع مقدس ازاول تا آخر مدبرانه بود/ دست تحریف دنبال شبهه‌افکنی است
2020-09-21T15:12:21+03:30
فرمانده معظم کل قوا فرمودند: برخی با استناد به خطایی که در بخشی انجام گرفته یا جمعی انجام دادند، مجموعه دفاع مقدس را به بی‌تدبیری متهم می‌کنند؛ دفاع مقدس از ...