میرنیوز

ماجرای عجیب از انتخاب نام یک مسجد

 ماجرای عجیب از انتخاب نام یک مسجد 2023-12-19T13:52:20+03:30

به گزارش گروه رسانه‌های خبرگزاری تسنیم، شهید حسن گودرزی هم از آن دست شهدا بود که جان داد تا جوانی دیگر به دام اعتیاد نیفتد. 22 آذر 1392 بود که مأموران نیروی انتظامی پاسگاه چهار برکه در شرق شهر لار به یک خودروی پژو 405 مشکوک شدند و پس از سرپیچی سرنشینان خودرو از فرمان توقف و تعقیب و گریز نسبتاً طولانی، قاچاقچیان در گردنه کورده در غرب شهر لار به سمت خودروی نیروی انتظامی تیراندازی کردند.

روزی که با همسر شهید تماس گرفته و موضوع گفتگو با او و انتشار مطلب از شهید را در سالروز شهادتش در میان گذاشتم، بسیار خرسند شد. می‌گفت «فکر می‌کردم دیگر از یاد رفته باشیم.» بیراه هم نمی‌گفت سال‌هاست که شاهد شهادت مأموران نیروی انتظامی در مصاف با قاچاقچیان مواد مخدر هستیم؛ شهدایی که کمتر دیده می‌شوند. شهید حسن گودرزی هم از آن دست شهدا بود که جان داد تا جوانی دیگر به دام اعتیاد نیفتد. 22 آذر 1392 بود که مأموران نیروی انتظامی پاسگاه چهار برکه در شرق شهر لار به یک خودروی پژو 405 مشکوک شدند و پس از سرپیچی سرنشینان خودرو از فرمان توقف و تعقیب و گریز نسبتاً طولانی، قاچاقچیان در گردنه کورده در غرب شهر لار به سمت خودروی نیروی انتظامی تیراندازی کردند. در تیراندازی قاچاقچیان ستوان یکم حسن گودرزی، فرمانده پاسگاه چهاربرکه به شهادت رسید. سمیه پاکدامن همسرشهید حسن گودرزی در این گپ و گفت از سیره و سبک زندگی شهیدش، ارادت او به امام حسین (ع) و خادم الشهدا بودنش روایت می‌کند.

«حدیث» از پدرش روایت می‌کند
من و حسن هر دو اهل شهر خشت، شهرستان کازرون از توابع استان فارس هستیم. ایشان متولد 25 آذر 1356 بود. قبل از اینکه وارد نظام شود، در امور بسیجی فعالیت می‌کرد. بسیار هم فعال بود. بعد از اتمام خدمت سربازی به ناجا وارد شد.

همسرخواهرم در نیروی انتظامی مشغول کار بود برای همین تا حدودی از سختی‌ها و دشواری‌هایی که این شغل دارد اطلاع داشتم. حسن با وساطت یکی از دوستان خانوادگی به ما معرفی شد و وقتی برای خواستگاری آمد، به من گفت در نیروی انتظامی شاغل است. تا قبل از دیدن ایشان همیشه به خودم می‌گفتم من نمی‌توانم با مردی که این شغل را دارد زندگی کنم ولی همان شب خواستگاری نظرم عوض شد و نتوانستم به خواستگاری‌اش جواب منفی بدهم. انگار مهر سکوت بر زبانم زده بودند.

ما به عقد هم درآمدیم. ملاک من برای زندگی ایمان و صداقتش بود که این مشخصه را در شهید دیدم. همان شب خواستگاری از میان صحبت‌هایش به خوبی فهمیدم که او معیار‌های من را برای زندگی دارد. خیلی صادقانه از خود و زندگی‌اش روایت کرد و من هم جواب مثبت دادم. ملاک او برای ازدواج حجاب و ایمان بود. نهایتاً ما سال 1385 ازدواج کردیم. یک مراسم ساده و یک سفر به مشهد. خیلی زود هم سر خانه و زندگی خودمان در جهرم رفتیم. ماحصل هفت سال زندگی من و همسرم تولد یک دختر به نام «حدیث» است که زمان شهادت پدرش چهارسال بیشتر نداشت. حسن وقتی حدیث متولد شد خیلی خوشحال شد و در پوست خودش نمی‌گنجید. حالا چهره ظاهری دخترم بسیار شبیه پدرش است. به او که نگاه می‌کنم گویی همسرم را می‌بینم. او پدرش را برای من روایت می‌کند.

کفش‌هایی برای رفتگر
احترام زیادی برای مادرش قائل بود. می‌گفت تمام دنیای من مادرم است. خیلی مادرش را دوست داشت. مادرشان هم خیلی ایشان را دوست داشت و به او اهمیت می‌داد. همسرم خیلی دست بخیر و مهربان بود و تا جایی که می‌توانست به نیازمندان کمک می‌کرد. یک مرتبه رفت سر کار و چند دقیقه بعد برگشت خانه. گفتم که چه می‌خواهی؟ گفت کفشی که در جاکفشی گذاشتم را بیاورید. به او گفتم کدامشان، گفت: آن‌هایی که تازه خریدم. گفتم برای که می‌خواهی؟ گفت برای رفتگری که کوچه را جارو می‌کند. کفشش خوب نیست. می‌خواهم به او بدهم. کفش را برد و به آن رفتگر زحمتکش داد. بعد از شهادت همسرم آن رفتگر می‌گفت می‌خواهم آن کفش‌ها را به یادگار از شهید نگه دارم.
همسرم بسیار اهل قناعت بود. به همه آنچه از مال دنیا داشت، اکتفا می‌کرد و راضی بود. اگر در خانه کمبودی داشتیم با صبوری و قناعت با آن کنار می‌آمدیم. می‌گفت اگر نعمتی رزق ما باشد، وارد خانه می‌شود. در محیط کار هم خیلی حواسش جمع بود که بیت‌المال را رعایت کند. خیلی حواسش بود که کار ارباب رجوع را درست انجام دهد و حقی از کسی ضایع نشود. مردم هم خیلی او را دوست داشتند. این را من بعد از شهادت ایشان به خوبی حس کردم.
یکی از دعا‌های همسرم این بود که خدایا! می‌خواهم کمکم کنی و مسیری را برایم فراهم کنی که دست جوانانی که تمایل به ازدواج و تشکیل خانواده را دارند، بگیرم. می‌گفت ازدواج به زندگی برکت می‌دهد.

خادم الشهدایی را دوست داشت
در کنار همه شاخصه‌های اخلاقی که همسرم داشت با افتخار باید از خادم الشهدا بودنش هم برایتان بگویم. حسن بر این باور بود که خانواده شهدا روی سر ما جا دارند. عزیزان‌شان جان‌شان را برای ما داده‌اند. سعی می‌کرد از هر فرصتی که پیش می‌آمد برای سرکشی به خانواده شهدا استفاده کند و یاد شهید را زنده نگه دارد. به خانواده شهدا خیلی اهمیت می‌داد، اما بعد از شهادتش کسی برای سرکشی به خانه ما نیامد. همان ابتدا آمدند، اما بعد ما را فراموش کردند.
زمانی که ازدواج کردیم، هم باید درس می‌خواند و هم سر کار می‌رفت. در رشته حقوق لیسانش را گرفت. با همه این شرایط وقتی در خانه بود به من در کار خانه کمک می‌کرد. میهمان‌نوازی ایشان عالی بود. اگر تازه هم از سر کار رسیده بود و میهمان در خانه داشتیم، خیلی خوشحال می‌شد. می‌گفت میهمان حبیب خداست. میهمان روزی دارد و برکت است. معتقد بود خانه‌ای که میهمان ندارد، سوت و کور است. روزی داخل خانه نمی‌رود. اهل صله رحم بود. او واقعاً نمونه بود. هم داخل زندگی و هم بیرون خانه همه جوره نمونه بود. در میهمانی‌ها حواسش به همه و به‌خصوص به من بود، مثلاً سفره که پهن می‌شد در آوردن و بردن وسایل سفره و جمع و پهن کردن آن کمک می‌کرد. با دخترش هم رابطه خیلی خوبی داشت. با اینکه خسته بود با دخترم همیشه بازی می‌کرد. من می‌گفتم بابا خسته هستی، خودت را اذیت نکن! می‌گفت حدیث من را ندیده و دلتنگ است.

آرزوی کربلا...
یک مرتبه او از آرزوی زیارت امام حسین (ع) درکربلا برایم صحبت کرد. می‌گفت ان‌شاءالله قسمت بشود به کربلا بروم، اما فشار کاری و مشکلاتی که داشت مانع می‌شد. پاسگاه چهاربرکه پاسگاهی بود که تحت نظر ایشان اداره می‌شد و محل عبور قاچاقچیان زیادی بود. برای همین خیلی در محل کار می‌ماند. درمدت شش ماه مسئولیتش در این پاسگاه، کلاً دو هفته هم در منزل نبود، اما خیلی دلتنگ زیارت آقا بود. می‌گفت سرم که خلوت شود، یک سفر به کربلا می‌روم.

مسجدی به نام شهید حسن گودرزی
در کنار همان پاسگاه (چهار برکه) محل خدمتی‌اش، مسجد نیمه کاره‌ای در حال احداث بود. چند سالی همان طور مانده بود. از زمانی که شهید گودرزی مأموریت آن پاسگاه را برعهده داشت، پیگیری کرد که بودجه‌ای برایشان واریز کنند. از خیرین کمک گرفت و الحمدلله مسجد ساخته شد. آن‌قدر این مسجد بی‌نام ماند تا بعد از شهادت همسرم نام او را روی مسجد گذاشتند. حالا آن مسجد به نام شهید حسن گودرزی است.

رفت که برگردد...
آن روز‌ها می‌خواستیم خانه‌مان را عوض کنیم. میان اسباب کشی بودیم که قرار شد به مأموریت برود. با همه خستگی راهی شد. همه کار‌های خانه را با هم انجام دادیم. از جمع کردن و بسته بندی وسایل گرفته تا شست و شوی آنها. روز آخری که می‌خواست به مأموریت برود، خیلی حالم مساعد نبود. دارو خوردم و داشتم استراحت می‌کردم که دیدم لباس‌های فرمش را به تن کرده است. گفت می‌روم و زود بر می‌گردم. رفت و بر نگشت. خیلی وظیفه شناس بود. با همه فشار کار خانه و خستگی وقتی متوجه عبور بار قاچاق شد سریع رفت. خیلی به بحث مبارزه با مواد مخدر توجه داشت. می‌گفت تا من زنده هستم، نمی‌خواهم مواد مخدر گیر جوان‌ها بیفتد که کاشانه زندگی‌شان از بین برود. مواد مخدر خانمانسوز است. خیلی زندگی‌ها را بر هم می‌زند. می‌گفت اجازه نمی‌دهم از پاسگاه‌هایی که در دست من است مواد مخدر رد شود و به دست جوان‌ها بیفتد.

گلچین روزگار عجب با سلیقه است...
وقتی خبر ورود خودروی قاچاقچیان به حوزه استحفاظی‌اش رسید، همراه با همکارانش به تعقیب و گریز قاچاقچی‌ها رفت. برای همسرم سخت بود که ببیند در محل خدمت او مواد مخدر به راحتی توزیع و پخش شود. با تمام توان متخلفان را تعقیب می‌کنند و آن‌ها هم که می‌بینند او و همکارانش دست بردار نیستند شیشه ماشین را شکسته از همان داخل خودرو‌های در حال فرارشان به سمت همسرم و راننده‌اش شلیک می‌کنند و آن‌ها را به رگبار می‌بندند. در این حادثه سه تیر به همسرم اصابت می‌کند و او پنج دقیقه بعد از اصابت گلوله به شهادت می‌رسد.

22 آذر 1392 بود. بستگان و همسایه‌ها پیش از من متوجه شهادت حسن شده بودند. زنگ خانه را زدند و من رفتم تا در را باز کنم. دیدم همسایه‌ها و دوستان پشت در خانه هستند، پرسیدم چه خبر است؟ گفتند که چطوری بگوییم، آقای گودرزی در حال تعقیب و گریز قاچاقچیان مجروح شده است. من باور نکردم و گفتم احتمالاً خبر‌های دیگری شده است. به سمت بیمارستان راه افتادم. فرمانده‌شان در بیمارستان بود. همین که من را دید گفت خدا گلچین خوبی است... تا این جمله را شنیدم متوجه شدم که حسن شهید شده است. قبل از شهادت هم یک بار در مأموریت به شدت مجروح شد. شش روزی در کما بود و تا اینکه به اذن خدا به دنیا برگشت.

مردمی که سنگ تمام گذاشتند...
دو مراسم برای شهید گودرزی برگزار شد و خیلی مراسم تشییع‌اش با شکوه برگزار شد. یک مراسم با شکوه در لارستان و یک مراسم تشییع در شهر خودمان برگزار کردیم. مراسم تشییع در لارستان بسیار با شکوه بود. هر کسی می‌شنید که شهید گودرزی را آورده‌اند خودش را به مراسم می‌رساند. همه آن‌هایی که با همسرم برخورد داشتند و اخلاق و منش او را می‌شناختند آمده بودند.
مردم شهر خشت بسیار مذهبی و اهل مسجد هستند. من آن روز‌ها و در آن لحظات حال و حواس درستی نداشتم، اما بعد از آن عکس‌ها و فیلم‌های مراسم را مرور کردم و متوجه حضور پر شکوه مردم شدم؛ مردمی که سنگ تمام گذاشته بودند.

دلتنگی
خیلی دلم برایش تنگ می‌شود. گاهی خاطرات‌مان را مرور می‌کنم و دلم برای همه نبودن‌هایش تنگ می‌شود. آنقدر دلتنگ می‌شوم که دوست دارم همه دنیایم را بدهم که بتوانم برای یک ساعت هم که شده او را ببینم و او برگردد. عکس‌هایش را نگاه می‌کنم و آرام آرام برایش درد دل می‌کنم. هر مرتبه هم که سر مزارش می‌روم به او و داشتنش افتخار می‌کنم. به او که با صداقت و جسارت مقابل سودجویان ایستاد. همان‌ها که برای سود خود جوانان را به دام اعتیاد می‌اندازند. دلتنگی‌ام برای همه خوبی‌هایی است که در زمان حیاتش در حق من، خانواده و همه بستگانش داشت. اگر بین ما ناراحتی پیش می‌آمد تا آن ناراحتی را از دل من بیرون نمی‌آورد و لبخند به لب من نمی‌نشاند از خانه بیرون نمی‌رفت. این روز‌ها وقت گرفتاری یا بروز مشکل دست به دامان خدا می‌شوم و شهیدم را واسطه قرار می‌دهم. خدا می‌داند که چقدر زود و به بهترین شکل ممکن مسئله‌ام حل می‌شود. فقط امیدوارم در آن دنیا هم به فریاد ما برسد و دستگیر ما باشد.

سربلند در محضر حسین (ع)
وصیتی ننوشت، اما اکثر اوقات توصیه‌هایش را شفاهی به من می‌گفت. ماه محرم همان سال شهادتش، وقتی از سر کار آمد، من را به تکیه عزاداری اهل بیت (ع) برد. دخترم همیشه چادر می‌پوشید. به من توصیه می‌کرد، حواست باشد که هیچ وقت چادر از سر دخترمان نیفتد. کاری کنید که رفتار و پوشش شما با احادیث امام حسین (ع) و مکتب حسینی یکی باشد. محب امام حسین (ع) باشید. طوری دخترمان را تربیت کن که من بتوانم در محضر امام حسین (ع) سر بلند کنم و بگویم این فرزند من است. همسرم خیلی به حجاب و پوشش چادر اهمیت می‌داد و برایش مهم بود من و دخترمان هم توجه زیادی به حجاب داریم و سعی کردیم که خواسته او را با رضای قلبی‌مان به اجابت برسانیم. یک ماه بعد از این صحبت‌ها در ماه صفر سال 1392 به شهادت رسید.

منبع: روزنامه جوان

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار رسانه

از ادعای پیروزی صهیونیست‌ها تا گرفتار شدن در غزه

 از ادعای پیروزی صهیونیست‌ها تا گرفتار شدن در غزه
2024-04-14T11:46:51+03:30
صهیونیست ها تا چندی قبل از پیروزی قریب الوقوع و برگزاری جشن در نوار غزه خبر می دانند اما حالا پرده ها کنار رفته و مشخص شده رزمندگان مقاومت بخش های زیادی از ...

صفحه نخست روزنامه‌های شنبه ۲۵ فروردین ماه

 صفحه نخست روزنامه‌های شنبه ۲۵ فروردین ماه
2024-04-14T11:46:50+03:30
تصاویر منتخب صفحات نخست روزنامه‌های شنبه ۲۵ فروردین ماه منتشر می‌شود.

چشمان بسته مالیات بر لوکس‌نشینان

 چشمان بسته مالیات بر لوکس‌نشینان
2024-04-14T11:46:49+03:30
اخیرا مرکز پژوهش‌های مجلس گزارشی منتشرکرده که نشان می‌دهد درآمد دولت از محل اخذ مالیات از خانه‌های خالی و خانه‌های لوکس در سال ۱۴۰۲رقمی کمتر از۴۶ میلیارد تو...

۵۲ شهیدی که صیاد را به کردستان کشاندند

 ۵۲ شهیدی که صیاد را به کردستان کشاندند
2024-04-14T11:46:48+03:30
۱۶ مهر ۱۳۵۸ در حالی که تنها هفت ماه از پیروزی انقلاب می‌گذشت، یک اتفاق خاص باعث شد تا پای صیاد شیرازی به مناطق عملیاتی کردستان باز شود. در آن روز خبر رسید ک...

لزوم هدایت نقدینگی به تولید

 لزوم هدایت نقدینگی به تولید
2024-04-14T11:46:47+03:30
کارشناسان و فعالان حوزه خو‌درو بر این باورند که تعلل در واردات خودرو، جهش قیمتی را در بازار پدیدار کرده و بار دیگر موجب آشفتگی بازار خودرو شده است.

تولیدکننده  با بی‌مهری داخلی و  فرش قرمز خارجی روبه‌رو است

 تولیدکننده  با بی‌مهری داخلی و  فرش قرمز خارجی روبه‌رو است
2024-04-14T11:46:46+03:30
تأکیدهای صریح رهبر معظم انقلاب مبنی بر تقویت و جهش تولید، تمرکز بر تولید دانش‌بنیان و میدان دادن به مردم و بخش خصوصی واقعی نشان از این واقعیت دارد که تولید،...

نیش «وام با اقساط» به درمان دندان!

 نیش «وام با اقساط» به درمان دندان!
2024-04-14T11:46:46+03:30
۹۰ درصد از خدمات دندانپزشکی در بخش خصوصی ارائه می‌شود و هزینه‌های سرسام‌آور آن موجب می‌شود حتی طبقات متوسط هم برای انجام این خدمات وام بگیرند.

کلید امیدآفرینی

 کلید امیدآفرینی
2024-04-14T11:46:45+03:30
هشدار رهبر معظم انقلاب در باره وحدت کلمه را باید جدی گرفت. آن هم در شرایطی که بیش از هر زمان دیگری کشور به آن نیازمند است. دشمن صهیونیستی به خود اجازه داده ...

لیلاز: در مقایسه با سه سال قبل اقتصاد ایران رو به بهبود است

 لیلاز: در مقایسه با سه سال قبل اقتصاد ایران رو به بهبود است
2024-04-14T11:46:44+03:30
عضو شورای مرکزی کارگزاران می‌گوید: شرایط اقتصادی ایران را بهتر از چیزی که در رسانه‌های منتقد دولت مطرح می‌کنند، می‌بینم. هیچ حوزه‌ای در اقتصاد ایران وج...

هیات علمی یا کارخانه چاپ مقاله!

 هیات علمی یا کارخانه چاپ مقاله!
2024-04-14T11:46:43+03:30
در سالهای اخیر شاخصی بنام H-index جهت ارزشیابی عملکرد اساتید دانشگاه‌ها مورد توجه مسئولین وزارت علوم و بهداشت قرار گرفته که باعث ایجاد فضای رقابتی بین اساتی...

تعیین نامزد انتخاباتی در محافل خصوصی اصلاح‌طلب

 تعیین نامزد انتخاباتی در محافل خصوصی اصلاح‌طلب
2024-04-14T11:46:42+03:30
در محافل خصوصی اصلاح طلبان گفته می شود خوب است، محسن هاشمی یا اسحاق جهانگیری کاندیدا جریان اصلاح طلب باشند اما هنوز تصمیم قطعی یا رسمی اتخاذ نشده است!

همصدایی تحلیلگران از شکست‌های رژیم صهیونیستی در جنگ غزه!

 همصدایی تحلیلگران از شکست‌های رژیم صهیونیستی در جنگ غزه!
2024-04-14T11:46:42+03:30
عقب‌نشینی ارتش، شلیک موشک از غزه و کوچ مردم، نشان می‌دهد که صحبت‌های مسئولان از دستاوردهای نظامی و سیاسی خلاف چیزی است که شهروندان (اشغالگران) اسرائیلی می‌ب...

اذعان خبرنگار ارشد بی‌بی‌سی به پیچیدگی حمله ایران به اسراییل

 اذعان خبرنگار ارشد بی‌بی‌سی به پیچیدگی حمله ایران به اسراییل
2024-04-14T11:46:41+03:30
خبرنگار بی‌بی‌سی به پیچیدگی حمله امشب ایران به رژیم صهیونیستی اذعان کرد و گفت: گنبد آهنین توانایی این نبرد را ندارد!

توطئه تحریک هیجانی در مسیر قطبیدگی

 توطئه تحریک هیجانی در مسیر قطبیدگی
2024-04-14T11:46:41+03:30
در هر عرصه‌ای از سیاست گرفته تا رسانه، کنشگرانی حاضرند که سهمی از قدرت اجرایی و توجه عمومی دارند. کنشگران هر عرصه معمولا در مسائل مختلف به اظهار نظر پرداخته...

ماجرای اخراج شهید مهدی زین الدین از مدرسه

 ماجرای اخراج شهید مهدی زین الدین از مدرسه
2024-04-14T11:46:40+03:30
وقتی حزب رستاخیز شکل گرفت، رژیم افراد مختلف اعم از کاسب، دانش آموز و دانشجو، کارمند و کارگر را به زور به عضویت این حزب در می آورد. آن زمان مهدی دانش آموز بود.

دست مردم را باز بگذارید تا گره مسکن را بگشایند

 دست مردم را باز بگذارید تا گره مسکن را بگشایند
2024-04-14T11:46:40+03:30
مهم‌ترین اقدام دولت در جهت مشارکت مردم در راستای جهش تولید مسکن، تمرکز بر تأمین زمین و الزام شبکه بانکی جهت ارائه تسهیلات ساخت مسکن است تا مردم را برای مشار...

استقلال بدون مشتری روی دست دولت!

 استقلال بدون مشتری روی دست دولت!
2024-04-14T11:46:39+03:30
۱۰ روز تا پایان زمان تعیین شده از سوی ای‌اف‌سی برای تعیین تکلیف مالکیت و موضوعات مالیاتی دو تیم استقلال و پرسپولیس بیشتر باقی نمانده اما هنوز هیچ اقدام عملی...

مردم، الزام انکار‌ناپذیر جهش تولید

 مردم، الزام انکار‌ناپذیر جهش تولید
2024-04-14T11:46:38+03:30
پس از گذشت یک دهه از ابلاغ سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی، مقام معظم رهبری اشارات دقیقی به ظرفیت‌های مردمی داشتند که کمتر مورد توجه مسؤولان قرار گرفته و در نه...

تحویل خودرو بعد از تحویل سال

 تحویل خودرو بعد از تحویل سال
2024-02-21T11:07:41+03:30
با گذشت یک سال از زمان ثبت نام متقاضیان خرید خودرو در قالب سامانه یکپارچه، خودروسازان به مشتریان اعلام می‌کنند که به جای خودروی ثبت‌نامی، خودروی دیگری تحویل...

تقریظ رهبری کتابم را نجات داد

 تقریظ رهبری کتابم را نجات داد
2024-02-21T11:07:40+03:30
گلعلی بابایی به‌عنوان یکی از پرکارترین و موثرترین چهره‌های ادبیات پایداری و مقاومت شناخته می‌شود. او و رفیق ــ همکارش حسین بهزاد،پدیدآورندگان مجموعه ۱۰جلدی ...

بابک زنجانی و درس‌های ۱۰ گانه تحریم

 بابک زنجانی و درس‌های ۱۰ گانه تحریم
2024-02-21T11:07:40+03:30
یکی از بزرگ‌ترین پرونده‌های مفاسد اقتصادی در ایران به روزهای پایانی خود رسیده و طبق اطلاعیه قوه قضائیه محموله‌ای معادل بدهی‌های ارزی بابک زنجانی در چند مرحل...

روزگار پررونق خـــــرافه!

 روزگار پررونق خـــــرافه!
2024-02-20T15:54:51+03:30
آخرین آمار وزارت بهداشت مربوط به سال ۹۳ است که نشان می‌دهد، حدود ۱۰ درصد از جمعیت کشور یعنی هشت میلیون نفر، دست‌کم سالانه یک‌بار سراغ خرافاتی مثل فالگیری و ...

جراحم و دلم جای دیگر است!

 جراحم و دلم جای دیگر است!
2024-02-20T15:54:51+03:30
برخی چشم‌پزشکان، متقاضیان را به‌صورت گروهی به اتاق عمل می‌برند و آنها را به‌دست تکنیسین‌هایی که اطلاعات و تجربه کافی در زمینه عمل جراحی ندارند، می‌سپارند که...

قاضی جوان: متهم را به اجاره‌خانه برای نیازمندان محکوم کردم

 قاضی جوان: متهم را به اجاره‌خانه برای نیازمندان محکوم کردم
2024-02-20T15:54:50+03:30
میثم حسین‌پور، قاضی جوانی که به دلیل صدور احکام نوآورانه جایگزین حبس شناخته شده است معتقد است در پرونده‌هایی که جرائم کم‌اهمیت صورت گرفته، می‌توان به جای حب...

سلبریتی‌زدگی آگهی‌های‌تلویزیونی

 سلبریتی‌زدگی آگهی‌های‌تلویزیونی
2024-02-20T15:54:49+03:30
دنیای تبلیغات یعنی دنیای فروش و طبیعتا تولیدکننده برای نمایش بهتر و فروش محصولاتش از هر روشی استفاده می‌کند. یکی از این روش‌های نمایش محصولات و تبلیغات استف...

وکلای سریال‌های نمایش خانگی مجرم‌اند!

 وکلای سریال‌های نمایش خانگی مجرم‌اند!
2024-02-20T15:54:47+03:30
در جامعه‌ای که شأن وکیل از سوی برنامه‌سازان که مخاطب آن‌ها عموم مردم یک جامعه هستند، رعایت نشود، باعث می‌شود افکار عمومی و اذهان جامعه، نسبت به «نهاد و...

۴۰ هزار نفر هم کارمند دولت، هم فعال بخش خصوصی

 ۴۰ هزار نفر هم کارمند دولت، هم فعال بخش خصوصی
2024-02-20T15:54:47+03:30
براساس داده‌های استخراج‌شده از سامانه اتاق اصناف، نزدیک به ۴۰ هزار نفر از کارمندان دولتی صاحب پروانه کسب‌وکار فعال هستند. مشاوره املاک، خرده‌فروشی خواروبار،...

نماهنگ | انتخابات؛ راه درست

 نماهنگ | انتخابات؛ راه درست
2024-02-20T15:54:46+03:30
بیانات اخیر رهبر انقلاب درباره انتخابات ۱۴۰۲ از توصیه به همه مردم برای مشارکت تا برطرف شدن مشکلات با انتخابات را در ویدئوی پیش‌رو مشاهده کنید.

سیاه‌نمایی، بازی در پازل دشمن

 سیاه‌نمایی، بازی در پازل دشمن
2024-02-20T12:21:22+03:30
سیاه‌نمایی، بزرگ‌نمایی مشکلات، تخریب دستاوردهای انقلاب اسلامی و موفقیت‌های دولت‌ها، توطئه‌های تفرقه‌افکنانه، تبعیضات قومی و منطقه‌ای، افتادن در جنگ قدرت، تخ...

انتخابات و عزت بین‌المللی

 انتخابات و عزت بین‌المللی
2024-02-20T12:21:22+03:30
مشارکت حداکثری مردم در انتخابات موجب همبستگی ملی، قدرت و استحکام ایران به‌خصوص در عرصه سیاست خارجی شده و اتکای نظام به آرا و حمایت مردم با حضور در انتخابات،...
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)