X دانلود اهنگ نکس وان کلیپ ویدیاب کلیپ جدید ویدجین

میرنیوز

«سرباز» چقدر شبیه «سربازی» بود؟/ انتظار داشتند «یحیی» شهید شود

«سرباز» چقدر شبیه «سربازی» بود؟/ انتظار داشتند «یحیی» شهید شود 2020-06-23T14:54:30+04:30

به گزارش خبرنگار مهر، نشست رسانه‌ای عوامل سریال «سرباز» امروز سه‌شنبه سوم تیر با حضور محمدرضا شفیعی تهیه‌کننده، هادی مقدم دوست کارگردان، علی عامل هاشمی نیما شعبان‌نژاد و جواد خواجوی بازیگران سریال برگزار شد.

مقدم‌دوست در ابتدای این نشست با اشاره به گفتگوی تلفنی با مخاطبان سریال در روابط عمومی سازمان صداوسیما پیش از برگزاری نشست مطرح کرد: مواردی را که پیش از این هم شنیده بودیم در این گفتگوها مطرح می‌شد. یکی از موارد عمده‌ای که درباره آن‌ها حرف می‌زدند نقش راوی در سریال بود که نسبت به آن غریبگی و ناآشنایی داشتند. مواردی هم بود که احساس رضایت داشتند. محتوای کار و روند تغییر و تحول کاراکترها و بهبود روابط شخصیت‌ها به خصوص زوج اصلی هم مورد توجه قرار گرفته بود و نسبت به آن احساس رضایت داشتند.

وی افزود: این سریال از حیث محتوا مفهوم «خدمت» را در نظر داشت، یکی از اسامی مترادف سربازی، خدمت است. عمده‌ترین مفهوم مدنظر در این سریال همین مفهوم خدمت بود و سعی کردیم در این منظومه کار کنیم. قبل از دوران سربازی هم مفهوم خدمت در کار وجود داشت و این موضوع قصه و نوع روایت را شکل می‌داد.

محمدرضا شفیعی تهیه‌کننده سریال نیز گفت: این سریال به لحاظ فرم از دیگر سریال‌های که مردم می‌دیدند، پیروی نمی‌کرد. مردم را فقط به یک نوع کار نمایشی عادت داده بودیم و در این کار هم هرچه پیش رفتیم بیشتر عادت کردند.

وی ادامه داد: امروز خانمی از یزد امروز تماس گرفت و برایش جالب بود که سکانس به سکانس سریال حرف داشت و روان شناسانی شده بود. چندین نفر از مخاطبان هم توقع داشتند یحیی آخر سریال شهید شود و فکر می‌کردند کسی که خدمت رسانی به مردم را سبک زندگی‌اش قرار داده، باید شهید شود.

داستان «سرباز» از ابتدا درباره سربازی بود

هادی مقدم دوست در ادامه درباره اینکه چرا سراغ قصه سربازی رفته و آیا کار را سفارشی پذیرفته است یا خیر گفت: این قصه به سال‌های ۹۲ برمی‌گردد و از همان زمان مربوط به سربازی می‌شد. در مقطعی وارد نگارش شد که هیچ دستگاه و تشکیلاتی هم وارد کار نشده بودند. قبل تر هم مهران مهام و ایرج محمدی طرحی را پیشنهاد داده بودند که آن زمان «پادگان» نام داشت و بعد از آنها این طرح را با آقای شفیعی کار کردیم.

مقدم‌دوست: یکی از مهمترین عناصری که در بحث جذابیت وجود دارد رابطه تماشاگر با شخصیت‌هاست. مردم وقتی سریالی را می‌بیند وقتی بخواهند از آن یاد کنند آن را با کاراکترهای می‌شناسند یا اسم می‌برند و من امروز می‌بینیم خیلی درباره یلدا و یحیی و سربازها حرف زده می‌شود وی درباره تغییرات این طرح داستانی طی این سال‌ها گفت: این آیین و آداب نویسندگی است که تغییر می‌کند و امیدواریم این تغییر در مسیر رشد باشد. از تغییرات عمده این بود که کاراکتر زن و مرد در طرح اولیه با هم ازدواج نمی‌کنند و اینجا ازدواج می‌کنند و طی پروسه نگارش قرار شد این مقوله یکی شدن برایشان اتفاق بیفتد.

مقدم‌دوست درباره اطلاعات و تحقیقات درباره مقوله سربازی در مسیر نگارش فیلمنامه نیز تصریح کرد: وقتی قرار شد به قرارگاه مهارت آموزی بپردازیم وارد جلسات و صحبت با مسئولان امر شدیم که اشراف ما را به سربازی بیشتر کرد و خود به خود این اطلاعات باعث می‌شد که تغییرات در متن را بیشتر کنیم که این‌ها سهم دستگاهی است که اسپانسر کار بود.

نویسنده «وضعیت سفید» در پاسخ به اینکه چرا این سریال از مولفه‌هایی مانند جذابیت و یا ریتم مناسب بهره نبرده بود، گفت: زمانی کارهایی ساخته می‌شود و می‌گویند آن کار موفق بوده است و با مولفه‌های آن کار موفق می‌سنجید در حالی که این کشف مولفه‌های جذابیت نیست، بلکه کشف مولفه‌های آن کارهاست. وقتی درباره ریتم حرف می‌زنید اشاره به ریتم تند دارید که یکی از وسایلی است که جذابیت را تامین می‌کند.

وی افزود: یکی از مهمترین عناصری که در بحث جذابیت وجود دارد رابطه تماشاگر با شخصیت‌هاست. مردم وقتی سریالی را می‌بیند وقتی بخواهند از آن یاد کنند آن را با کاراکترهای می‌شناسند یا اسم می‌برند و من امروز می‌بینیم خیلی درباره یلدا و یحیی و سربازها حرف زده می‌شود. از عناصر دیگر جذابیت بحث روحیه خدمت بود. امروز نوجوانی می‌گفت روحیه کمک کردن یحیی را دوست داشته است. این یک عنصر جذابیت است که آدمی را ببینیم که روحیه همدلی و تعاون و به اصطلاح پهلوانی دارد.

کارگردان فیلم «سر به مهر» به حوزه روان شناسی به عنوان یکی دیگر از جذابیت‌های سریال اشاره کرد که در بازار طرفدار و دغدغه دارد و گفت: اگر بازار محصولات فرهنگی را مطالعه کنید کتب روان شناسی همیشه طرفدار دارد، در این سریال هم روان شناسی ارتباط آدم‌ها، رشد و ارتقای شخصیت، زوجین و… همه از مباحثی است که در روان شناسی مخاطب و طرفدار دارد و می‌تواند عنصر جذابیت باشد.

در روایت سربازی سراغ فضای انگیزشی رفتیم

وی همچنین در پاسخ به انتقاد برخی نسبت به تصویر ارائه شده از سربازی در سریال و اینکه این‌ها در واقعیت وجود ندارد گفت: دو نوع فضا می‌تواند کاری را جذاب کند، یکی فضاهای اعتراضی و دیگری انگیزشی. فضای ما در این کار انگیزشی بود. ما در این کار فرد شرور که دچار ماجراهای مختلف شود و یا در سربازی شکوه و اعتراض کند نداشتیم و سراغ فضای انگیزشی رفتیم. در این فضا یحیی باید آدم خوب‌تری شود، یلدا ارتقا می‌یابد، حتی مادر و شهاب این ارتقا را دارند. پرداخت به سربازی هم حسب همین رویه بود.

مقدم‌دوست: می‌گفتند سربازها در سربازی روی زمین می‌نشینند یا چرا فرمانده یک سرباز را بغل می‌کند، اما آیا این محتمل نیست؟ می‌توان تصور کرد که وجود داشته باشد اما شما می‌تواند بپرسید که چرا ترجیح دادی که به جای کتک زدن سرباز، در آغوش گرفتن را نمایش دهی؟ وی ادامه داد: باید ابتدا تعریفی درباره واقعیت داشته باشیم. باید بگوییم واقعیت آن چیزی است که ما دیده‌ایم یا بخشی از واقعیت هست که ما ندیده‌ایم. مواردی که برخی می‌گفتند در سربازی این‌طور نبوده است، اتفاقاً دقیقاً وجود داشته است مثلاً می‌گفتند ما آسایشگاهی نداریم که گل داشته باشد و اتفاقاً دقیقاً چنین آسایشگاهی داریم. یا می‌گفتند سربازها در سربازی روی زمین می‌نشینند یا چرا فرمانده یک سرباز را بغل می‌کند، اما آیا این محتمل نیست؟ می‌توان تصور کرد که وجود داشته باشد اما شما می‌تواند بپرسید که چرا ترجیح دادی که به جای کتک زدن سرباز، در آغوش گرفتن را نمایش دهی؟

مقدم‌دوست در ادامه درباره اینکه چرا سختی‌های سربازی را نمایش نداده است؟ گفت: در همین مقدار سربازی هم که در سریال وجود دارد، مواردی از سختی‌های سربازی جانمایی شده است. در سطح دیگری ممکن است عده‌ای بخواهند شکوه و شکایت نسبت به سختی‌ها در داستان وجود داشته باشد اما ما نخواستیم این را نمایش دهیم. سربازی دو سال از زندگی یک جوان است و نمی‌توان به او گفت با نارضایتی این دو سال را زندگی کن. مثل اینکه برخی می‌گویند زن گرفتن بدبختی است و نمی‌شود بر این اساس این شکوه به ازدواج را در یک فیلم نشان دهیم. واقعیتی به نام سربازی وجود دارد و می‌توان شکایت و شکوه آن را نمایش داد، از سوی دیگر می‌توان با توجه به آن رویکرد انگیزشی بخش‌های دیگر را نمایش داد.

مقدم دوست درباره چرایی استفاده از رویکرد انگیزشی در روایت دوران سربازی هم اظهار کرد: سربازی بخشی از زندگی این آدم‌ها را شکل می‌داد و این‌ها سعی کردند از سربازی استفاده کنند. ترجیح من مثل ترجیح پدری بود که فرزندش به سربازی می‌رود و دوست دارد از این دوران بهتر بیرون بیاید. در این صورت نمی‌خواهد شکوه داشته باشد. جوانان باید از این دو سالی که در آن قرار می‌گیرند استفاده کنند و بهره بگیرند.

سربازان حقوق‌شان را مطالبه کنند

وی در انتقاد به «گل و بلبل نمایش دادن این فضا» در سربازی هم گفت: ما آنچه را مطلوب بود نمایش دادیم، اگر نیست باید سربازان مطالبه کنند این‌ها می‌تواند مطالبه سربازان باشد که اگر مثلاً در بدو ورود برای او مراسم نمی‌گذارند، این مراسم برگزار شود. یا اگر اجازه ملاقات با خانواده‌اش را نمی‌دادند مطالبه کند که مجوز این ملاقات صورت بگیرد.

مقدم‌دوست: می‌خواهم تعریضی به فضای نقد داشته باشم، فضای نقد شده ادعای بدون استدلال. ما یک نقد و نظر داریم که نقد باید محکم و مستدل باشد. به نظرم نقدها کوشش چندانی برای استدلال نداشته‌اند این فیلم‌نامه‌نویس تصریح کرد: شما از رسانه توقع دارید درد دل شما را بگوید، من می‌گویم اگر بنا بر گفتن باشد اشاراتی در کار بوده است اما برخی می‌خواهید به اصل موضوع حمله شود. سرباز یک اسم و معنی است، عبارت «دوره خدمت» بی ربط به معنای خدمت نیست. قوانینی درباره بدو ورود، مو کوتاه کردن و.. وجود دارد اینها را باید جوانان مطالبه کند. مثلاً آیا الان زدن بچه‌ها مثل قدیم فراوانی دارد؟ خیر، چون بچه‌ها با حقشان آشنا شده‌اند و آن را مطالبه می‌کنند.

وی همچنین درباره نمایش سکانس‌های درگیری در قسمت آخر که به صورت یک بعدی به تصویر درآمده بود، گفت: یحیی اولین بار است که ماموریت می‌رود او ابتدا با همسایه و خانواده با موضوع خدمت سر و کار دارد و به تدریج ابعاد این خدمت گسترده‌تر می‌شود. یحیی اجتماعی‌تر شد و اولین بار است که وارد چنین حوزه‌ای می‌شود. او وقتی در این موقعیت قرار می‌گیرد و می‌خواهد بیرون بیاید در یک لحظه فکر می‌کند الان نوبت اوست و ما هم فقط می‌خواستیم او را نمایش دهیم نه میدان درگیری را و برای همین ما بخشی را نشان دادیم.

مقدم‌دوست همچنین در انتقاد به شخصیت‌پردازی‌های سریال و اینکه جز برخی تکرارها چیز دیگری دیده نمی‌شود، گفت: تلقی ما از شخصیت‌پردازی این است که هرچه را می‌دانیم، بگوییم اما این شخصیت‌پردازی نیست که هر جزییاتی را درباره شخصیت‌ها بیان کنیم. از طرف دیگر ما در شخصیت‌پردازی آن چیزی را که در مسیر نقل و روایت است پیش می‌بریم و می‌گوییم از نقل نام می‌برم چون انگار نقل‌هایی که ماجرامحور باشند، قصه می‌شود و نقل‌هایی که شخصیت‌محور هستند قصه محسوب نمی‌شود! در ضمن من موافق نیستم که تکرار درباره حالات شخصیت‌ها وجود دارد و در این باره باید مثال بزنید.

وی اضافه کرد: می‌خواهم تعریضی به فضای نقد داشته باشم، فضای نقد شده ادعای بدون استدلال. ما یک نقد و نظر داریم که نقد باید محکم و مستدل باشد. به نظرم نقدها کوشش چندانی برای استدلال نداشته‌اند.

این گزارش در حال تکمیل است…

منبع : خبرگزاری مهر


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار هنری

فراخوان رضا صادقی برای مبارزه با کرونا/ ماسک می‌زنم برای جان تو

فراخوان رضا صادقی برای مبارزه با کرونا/ ماسک می‌زنم برای جان تو
2020-07-13T10:42:09+04:30
رضا صادقی خواننده موسیقی پاپ کشورمان در پی موج جدید شیوع ویروس کرونا از هم وطنان و هنرمندان کشورمان خواست تا عکس پروفایل خود را تغییر دهند.

انتخابات هیات مدیره «خانه سینما» یک ماه دیگر برگزار می‌شود

انتخابات هیات مدیره «خانه سینما» یک ماه دیگر برگزار می‌شود
2020-07-13T10:42:08+04:30
با وجود تصویب نشدن اساسنامه جدید «خانه سینما» در مجمع عمومی، انتخابات پانزدهمین دوره هیات مدیره این نهاد صنفی یک ماه دیگر برگزار می‌شود.

خواننده سیاهپوست آمریکایی در بزرگراه به قتل رسید

خواننده سیاهپوست آمریکایی در بزرگراه به قتل رسید
2020-07-13T09:22:09+04:30
خواننده سیاهپوست آمریکایی بر اثر شلیک به وی در حال رانندگی در بزرگراه کشته شد.

انتشار آلبومی از آوازهای افشاری و بیات ترک/ «ردیف آوازی» شنیدنی شد

انتشار آلبومی از آوازهای افشاری و بیات ترک/ «ردیف آوازی» شنیدنی شد
2020-07-13T09:22:08+04:30
یک تهیه‌کننده و ناشر قدیمی موسیقی در تشریح تازه‌ترین فعالیت‌های خود از انتشار تازه‌ترین آلبوم یکی از استادان موسیقی ایرانی و انتشار شماره جدید فصلنامه ماهور ...

کاهش رغبت به سرمایه‌گذاری در سینما در بحران کرونا/ به هم رحم کنیم

کاهش رغبت به سرمایه‌گذاری در سینما در بحران کرونا/ به هم رحم کنیم
2020-07-13T08:28:49+04:30
فرزاد اژدری کارگردان و تهیه‌کننده سینما با اشاره به اینکه تولید فیلم در شرایط فعلی بسیار سخت شده است، تاکید کرد سینماگران خود نیز باید به یکدیگر رحم کنند.

تولید سریال محرمی «نجلا» زیر سایه کرونا/ آزیتا حاجیان جلوی دوربین رفت

تولید سریال محرمی «نجلا» زیر سایه کرونا/ آزیتا حاجیان جلوی دوربین رفت
2020-07-13T08:28:48+04:30
سریال محرمی «نجلا» با حضور آزیتا حاجیان، سارا رسول‌زاده و مهرداد ضیایی با رعایت برخی ملاحظات بهداشتی، در بوستان ولایت تهران در حال تصویربرداری است.

آژیر قرمز معیشت هنرمندان به صدا درآمده است/ راهی جز تعامل نداریم

آژیر قرمز معیشت هنرمندان به صدا درآمده است/ راهی جز تعامل نداریم
2020-07-13T06:02:09+04:30
محمودرضا رحیمی نویسنده، کارگردان و عضو هیات مدیره خانه تئاتر معتقد است برای رفع مشکلات تئاتر باید هر سه قوه وارد عمل شوند چون دیگر آژیر قرمز معیشت هنرمندان ب...

سیدجلال طباطبایی بازیگر «شب‌های برره» درگذشت

سیدجلال طباطبایی بازیگر «شب‌های برره» درگذشت
2020-07-12T20:15:28+04:30
سید جلال طباطبایی بازیگر مجموعه‌های طنز تلویزیونی مانند «شب‌های برره» درگذشت.

اکران «آنجا همان ساعت» یک هفته عقب افتاد/ فعلاً محرومیت نداریم

اکران «آنجا همان ساعت» یک هفته عقب افتاد/ فعلاً محرومیت نداریم
2020-07-12T16:02:08+04:30
مرتضی شایسته دبیر شورای صنفی نمایش عنوان کرد که فیلم سینمایی «آنجا همان ساعت» ساخته سیروس الوند که قرار بود چهارشنبه همین هفته اکران شود، با یک هفته تاخیر رو...

نوآوری کرونایی حراج «کریستیز»/ فروش ۴۲۱ میلیون دلاری در ۴ ساعت!

نوآوری کرونایی حراج «کریستیز»/ فروش ۴۲۱ میلیون دلاری در ۴ ساعت!
2020-07-12T15:48:48+04:30
حراجی آنلاین «کریستیز» با فروش ۴۲۱ میلیون دلار که به‌صورت همزمان در چهار شهر و در طول چهار ساعت انجام شد در یک بستر جدید و نوآورانه پیش رفت.

دفتر موسیقی در بهار ۹۹ به چند تک آهنگ مجوز داد؟

دفتر موسیقی در بهار ۹۹ به چند تک آهنگ مجوز داد؟
2020-07-12T14:02:08+04:30
دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با انتشار گزارشی از صدور مجوز برای ۸۳۹ تک آهنگ در سه ماهه نخست سال ۱۳۹۹ خبر داد.

الیجا وود اسم سریال «ارباب حلقه‌ها» را گمراه‌ کننده خواند

الیجا وود اسم سریال «ارباب حلقه‌ها» را گمراه‌ کننده خواند
2020-07-12T12:02:08+04:30
الیجا وود بازیگر آمریکایی گفت، آماده است تا حتی یک نقش کوچک در سریال «ارباب حلقه‌ها» برعهده بگیرد اما اسم سریال را خیلی مناسب نمی‌بیند.

«زندگی گالیله» از اجرا انصراف داد/ بازگشت در پاییز ۱۴۰۰

«زندگی گالیله» از اجرا انصراف داد/ بازگشت در پاییز ۱۴۰۰
2020-07-12T11:22:08+04:30
شهاب‌الدین حسین‌پور از انصراف اجرای نمایش «زندگی گالیله» خبر داد و با اشاره به اجرای این اثر در پاییز سال ۱۴۰۰ ابراز امیدواری کرد دولت، فکری به حال وضعیت اقت...

دستیار ویژه و رییس حوزه ریاست حوزه هنری منصوب شدند

دستیار ویژه و رییس حوزه ریاست حوزه هنری منصوب شدند
2020-07-12T10:42:09+04:30
رییس حوزه هنری در احکام جداگانه‌ای سید امین باطنی و حسام سالکی را به‌عنوان دستیار ویژه و رئیس حوزه ریاست حوزه هنری منصوب کرد.

ماجرای قیمت شناور بلیت سینما چیست؟/ فرصت ۶ ماهه به سامانه‌های فروش

ماجرای قیمت شناور بلیت سینما چیست؟/ فرصت ۶ ماهه به سامانه‌های فروش
2020-07-12T10:42:08+04:30
مدیرکل نظارت بر عرضه و نمایش سازمان سینمایی تأکید کرد سامانه‌های فروش بلیت سینما فرصت ۶ ماهه دارند تا ۱۰ درصد سهم بازار را به دست بیاورند و در غیر این صورت ا...

تندیس علی نصیریان رونمایی شد/ نماینده یک نسل تکرار نشدنی

تندیس علی نصیریان رونمایی شد/ نماینده یک نسل تکرار نشدنی
2020-07-12T10:02:09+04:30
تندیس علی نصیریان روز گذشته ۲۱ تیر در تالار معاصران موزه سینمای ایران رونمایی شد.

هفتمین فستیوال موسیقی نواحی «آینه‌دار» برگزار می‌شود؟

هفتمین فستیوال موسیقی نواحی «آینه‌دار» برگزار می‌شود؟
2020-07-12T10:02:08+04:30
دبیر هنری فستیوال موسیقی نواحی «آینه‌دار» از تلاش ستاد برگزاری این رویداد برای میزبانی از هنرمندان مناطق مرکزی و غرب کشور در دوره هفتم خبر داد.

«جنگ ستارگان» قدیمی دوباره پرفروش شد/ استقبال از کلاسیک‌ها

«جنگ ستارگان» قدیمی دوباره پرفروش شد/ استقبال از کلاسیک‌ها
2020-07-12T09:22:08+04:30
«جنگ ستارگان: امپراتوری ضربه متقابل می‌زند» بار دیگر به صدر گیشه فروش آمریکا بازگشته و این آخر هفته پس از ۲۳ سال پرفروش‌ترین فیلم سینماها شد.

«درآمدی بر تحلیل تصویر» در بازار نشر/ «افق انتظار» مخاطب چیست؟

«درآمدی بر تحلیل تصویر» در بازار نشر/ «افق انتظار» مخاطب چیست؟
2020-07-12T09:08:48+04:30
کتاب «درآمدی بر تحلیل تصویر» نوشته مارتین ژولی با ترجمه و تألیف مینو خانی و مصطفی گودرزی توسط نشر همای هنر منتشر شد.

واکنش‌ها به ابتلای آمیتاب باچان به کرونا/ سوپراستار هند بستری شد

واکنش‌ها به ابتلای آمیتاب باچان به کرونا/ سوپراستار هند بستری شد
2020-07-12T08:35:28+04:30
آمیتاب باچان چهره سرشناس‌ بالیوود و پسرش آبیشک، دیگر بازیگر مشهور هندی اعلام کردند تست کووید-۱۹ آن‌ها مثبت شده‌است.

ادامه بحران اجرا در «سالن اصلی»/ «اگر»هایی که برای تئاتر وجود دارند

ادامه بحران اجرا در «سالن اصلی»/ «اگر»هایی که برای تئاتر وجود دارند
2020-07-12T06:08:49+04:30
رئیس مجموعه «تئاتر شهر» اعلام کرد هنوز هیچ گروهی برای اجرا در سالن اصلی این مجموعه اقدام نکرده و دلیل این امر نیز شرایط اقتصادی و وضعیت کرونایی موجود است.

درباره گروهک‌های دهه ۶۰ تحقیق کردم/ عرق ریختن برای خنثی کردن بمب!

درباره گروهک‌های دهه ۶۰ تحقیق کردم/ عرق ریختن برای خنثی کردن بمب!
2020-07-11T14:48:48+04:30
عباس غزالی با اشاره به ویژگی‌های سریال «شاهرگ» با حال و هوای دهه ۶۰ از تحقیقاتش درباره گروهک‌های فعال آن سال‌ها برای نزدیک شدن به نقش گفت.

تئاترها در شرایط کرونایی، میدانی اجرا شوند/ ابهام در اجرای تعزیه!

تئاترها در شرایط کرونایی، میدانی اجرا شوند/ ابهام در اجرای تعزیه!
2020-07-11T14:22:08+04:30
داود فتحعلی بیگی معتقد است در شرایط کرونایی موجود بهترین شکل اجرای تئاتری می‌تواند به‌صورت میدانی باشد حتی برای نمایش‌های صحنه‌ای.

جزییات نشست بررسی مشکلات مالیاتی اهالی موسیقی/ وعده‌ها عملی می‌شود؟

جزییات نشست بررسی مشکلات مالیاتی اهالی موسیقی/ وعده‌ها عملی می‌شود؟
2020-07-11T14:08:48+04:30
مسئول پیگیری مشکلات چند ماه گذشته مدیران آموزشگاه‌های موسیقی کشور از برگزاری جلسه توجیهی مدیران آموزشگاه‌های موسیقی تهران جهت رفع موارد مالیاتی خبر داد.

در سینما نمی‌توان مثل تلویزیون یک شبه سلبریتی شد

در سینما نمی‌توان مثل تلویزیون یک شبه سلبریتی شد
2020-07-11T13:55:28+04:30
یاسر جعفری بازیگر فیلم سینمایی «بی‌وزنی» در نشست تحلیل و بررسی این فیلم عنوان کرد که سلبریتی‌شدن در تلویزیون یک شبه اتفاق می‌افتد، اما در سینما اینچنین نیست.

«عصرجدید» تعطیل شد/ضبط چهار قسمت از دور دوم

«عصرجدید» تعطیل شد/ضبط چهار قسمت از دور دوم
2020-07-11T12:48:48+04:30
استودیو برنامه تلویزیونی «عصر جدید» از ۱۹ تیرماه تا اطلاع ثانوی تعطیل شده و ضبط ادامه قسمت‌های دور دوم فصل جدید به آینده موکول شده است.

روایت بوسنی؛ از حاتمی‌کیا تا آنجلینا جولی!/ فاجعه‌ای که مغفول ماند

روایت بوسنی؛ از حاتمی‌کیا تا آنجلینا جولی!/ فاجعه‌ای که مغفول ماند
2020-07-11T12:48:48+04:30
برنامه «نقد سینما» شب گذشته همزمان با سالگرد نسل‌کشی سربرنیتسا، به غفلت از این تراژدی تاریخی در تولیدات سینمای ایران پرداخت.

«عصرجدید» تعطیل شد/ ضبط چهار قسمت از دور دوم

«عصرجدید» تعطیل شد/ ضبط چهار قسمت از دور دوم
2020-07-11T11:55:28+04:30
استودیو برنامه تلویزیونی «عصر جدید» از ۱۹ تیرماه تا اطلاع ثانوی تعطیل شده و ضبط ادامه قسمت‌های دور دوم فصل جدید به آینده موکول شده است.

هجدهمین جشنواره نمایش عروسکی نیمه اسفندماه برگزار می‌شود

هجدهمین جشنواره نمایش عروسکی نیمه اسفندماه برگزار می‌شود
2020-07-11T11:28:49+04:30
در دیدار مدیرکل هنرهای نمایشی با اعضای شورای سیاستگذاری جشنواره نمایش عروسکی تهران- مبارک مقرر شد دبیر این رویداد در هفته پیش رو معرفی و این جشنواره در نیمه ...

استودیو تکذیب کرد/تولید مجدد «دنیای ژوراسیک» برای کرونا متوقف نشد

استودیو تکذیب کرد/تولید مجدد «دنیای ژوراسیک» برای کرونا متوقف نشد
2020-07-11T11:28:48+04:30
«دنیای ژوراسیک: قلمرو» متعلق به یونیورسال پیکچرز هفته پیش تولید مجددش را در بریتانیا از سرگرفته و حالا استودیو توقف این کار به دلیل کرونا را تکذیب می‌کند.