میرنیوز

گلزار گران بود، از همکاری منصرف شدیم!/ امید به مخاطبان «فسیل»

گلزار گران بود، از همکاری منصرف شدیم!/ امید به مخاطبان «فسیل» 2023-05-10T12:40:23+03:30

آرزو ارزانش کارگردان فیلم سینمایی «آهنگ دونفره» که این روزها در حال اکران در سینماهای کشور است، در گفتگو با خبرنگار مهر درباره شرایط استقبال از این فیلم سینمایی گفت: واقعیت این است که از وضعیت اکران فیلم در شرایط فعلی راضی نیستم چرا که سانس‌های مناسبی در اختیار فیلم ما قرار ندارد و در واقع سانس‌های مرده به فیلم ما رسیده، «آهنگ دونفره» یک فیلم کمدی است اما سانس‌هایی مانند ۱۱ صبح و یک بعدازظهر را به آن اختصاص داده‌اند، در حالی که مخاطبان یک فیلم کمدی که می‌خواهند برای تفریح به سینما بروند، در این ساعت‌ها مشغول کار و تحصیل و امور جاری زندگی هستند و معمولاً از ساعت ۷ بعدازظهر به بعد به سینما می‌روند.

وی ادامه داد: ما در این زمینه اعتراض و پیگیری هم کرده‌ایم و برخی از این سینماها وعده اصلاح سانس‌بندی را داده‌اند اما در حال حاضر بیش از دو هفته از آغاز اکران فیلم گذشته و تنها برخی سینماها این مورد را اصلاح کرده‌اند. ما هم طبق قاعده زمان محدودی برای اکران فیلم داریم و ای‌کاش در همین فرصت می‌توانستیم سانس‌های مناسب در اختیار داشته باشیم.

تبلیغ ماهواره‌ای فیلم ما از فیلم‌های دیگر کمتر است

کارگردان «آهنگ دونفره» درباره میزان رضایت از فروش این فیلم هم گفت: فروش فیلم نسبت به مدت اکرانش بد نبوده است. بالاخره فیلمی که اکران می‌شود نیاز به تبلیغات دارد. بخشی از آن به تبلیغ دهان به دهان مردم مربوط می‌شود و بخشی هم مربوط به تبلیغات تلویزیونی می‌شود که متأسفانه در تلویزیون به دلیل فضای موسیقایی فیلم، اجازه تبلیغ این نوع فیلم‌ها وجود ندارد. اما کاش از فیلم‌های مستقل و فیلمسازان زن مستقل حمایت بیشتری انجام شود. به همین دلیل هم ما اساساً در این زمینه اقدامی نکردیم.

گلزار گران بود، سراغ فرزاد فرزین رفتیم!/ امید به مخاطبان «فسیل»

قطعات موسیقایی فیلم از مرکز موسیقی مجوز دارد

وی درباره حساسیت‌های وزارت ارشاد برای صدور پروانه نمایش «آهنگ دونفره» هم گفت: فیلمنامه این فیلم را بابک کایدان نوشته‌اند و از آنجایی که سال‌های برای تلویزیون، سینما و نمایش خانگی کارهایی را نوشته است، حساسیت‌ها و ممیزی‌ها را به‌خوبی می‌شناخت و به همین دلیل از ابتدا تلاش کردند به‌گونه‌ای فیلمنامه را بنویسند که ما برای دریافت مجوز نمایش دچار مشکل نشویم. به همین دلیل هم نسخه نهایی فیلم خیلی دچار ممیزی نشد.

ارزانش ادامه داد: همه قطعات موسیقایی فیلم، از مرکز موسیقی مجوز دریافت کرده است و تمام کلیپ‌ها و کنسرت‌های داخل فیلم با مجوز است. حتی فرزاد فرزین دو ترانه جدید برای این فیلم نوشت که برای آن‌ها هم از مرکز موسیقی مجوز گرفتیم و بعد شروع به کار کردیم.

گلزار، رادان و فروتن تک‌آهنگ خوانده‌اند اما خواننده نیستند

کارگردان «آهنگ دونفره» درباره تکرار استفاده از فرزاد فرزین به‌عنوان بازیگر نقش یک خواننده در این فیلم که پیش‌تر در یک سریال شبکه نمایش خانگی هم تجربه شده بود، توضیح داد: فیلمنامه ما درباره زندگی خواننده‌ای است که صدایش دچار مشکلی می‌شود و مجبور است از بدل استفاده کند. ما در سینمای ایران بازیگر-خواننده نداریم و تنها چند بازیگر، تک‌آهنگ‌هایی خوانده‌اند. بازیگرانی مانند محمدرضا گلزار، محمدرضا فروتن، بهرام رادان و امثال آن‌ها تک‌آهنگ‌هایی خوانده‌اند اما واقعیت این است که خواننده نیستند و استفاده از فردی که سال‌ها در عرصه خوانندگی فعالیت حرفه‌ای داشته برای این نقش می‌توانست باورپذیرتر باشد. باید سراغ خواننده‌ای می‌رفتیم که بازیگری را هم تجربه کرده باشد که فرزاد فرزین گزینه مناسبی بود.

به محمدرضا گلزار فکر کرده بودیم اما دستمزدش بالا بود و از آنجایی که «آهنگ دونفره» یک فیلم مستقل و بدون بودجه دولتی بود، این مبلغ برای‌مان بالا بود. سال ۹۹ پیشنهاد بازی در این فیلم را به آقای گلزار دادیم که به دلیل دستمزد بالا منصرف شدیم وی ادامه داد: فرزاد فرزین در کنار بازی در فیلم، در بخش‌های موسیقایی فیلم هم مشورت‌هایی به من می‌داد. حتی درباره ریزه‌کاری‌هایی مانند رژیم خاص یک خواننده پیش از برگزاری کنسرت، نکاتی را گفت که در فیلمنامه لحاظ کردیم. درباره جزئیاتی از این دست را تنها کسی که سابقه برگزاری کنسرت داشته است، می‌تواند به شما مشورت دهد.

ارزانش درباره گزینه‌های دیگری که برای این نقش مدنظر داشته‌اند هم گفت: به محمدرضا گلزار فکر کرده بودیم اما دستمزدش بالا بود و از آنجایی که «آهنگ دونفره» یک فیلم مستقل و بدون بودجه دولتی بود، این مبلغ برای‌مان بالا بود. سال ۹۹ پیشنهاد بازی در این فیلم را به آقای گلزار دادیم که به دلیل دستمزد بالا منصرف شدیم. ما به خواننده‌های دیگری که برای مردم شناخته شده بودند اما جلوی دوربین نرفته بودند هم فکر کردیم. به خواننده‌هایی مثل آرش عدل‌پرور و امیر مقاره هم فکر کرده بودیم که آن زمان هنوز در فیلم و یا سریالی بازی نکرده بودند. آن زمان فرزاد فرزین در ایران نبود، بعدها که آمد پیشنهاد را مطرح کردیم و به توافق رسیدیم.

این کارگردان سینما در ادامه گفت: «آهنگ دونفره» یک کمدی صرف نیست و قرار نیست صرفاً شما را بخنداند. معتقدم فیلم در همان مقطعی که ساخته می‌شود باید اکران شود. فیلم ما تقریباً دو سال بعد از ساخت دارد اکران می‌شود. گذشت زمان ممکن است از تازگی هر فیلمی کم کند اما «آهنگ دونفره» یک فیلم اعتراضی نیست که مثلاً با از بین رفتن سوژه اعتراض، موضوعیت خود را از دست بدهد. فیلم صرفاً نگاهی انسانی به یک رابطه دوستانه دارد که بعید است هیچ‌گاه کهنه شود.

گفتند چرا به‌عنوان کارگردان زن می‌خواهی فیلم گیشه‌ای بسازی!

وی افزود: ما ابتدا قصد داشتیم «آهنگ دونفره» را نوروز اکران کنیم اما از آنجایی که این فیلم، فیلم اول من است و اکران نوروز را به تازه‌واردها نمی‌دهند، میسر نشد. اساساً ساخت فیلم اول با دست‌اندازهایی مواجه است، به‌خصوص اگر خانم باشید! به من می‌گفتند چرا به‌عنوان یک فیلمساز زن می‌خواهی برای اولین فیلمت یک کمدی گیشه‌ای بسازی؟ حتی همکاران خودمان در سینما هم چنین نگاهی داشتند.

ارزانش درباره تأثیر همزمانی اکران فیلم خود با فیلم پرفروش «فسیل» هم گفت: فیلم «فسیل» رقیب بزرگی محسوب می‌شود که شکر خدا فروشش از مرز ۱۰۰ میلیارد تومان هم عبور کرده است. در این شرایط ما هم احساس کردیم زمان مناسبی برای اکران فیلم است و شاید مخاطبانی که برای تماشای «فسیل» به سینما می‌آیند، مشتاق بشوند فیلم ما را هم ببینند. بالاخره مدتی بود که بعد از بحران کرونا کسی به سینما نمی‌رفت و حالا که مردم تصمیم گرفته‌اند مجدد به سینما بروند، به‌نظرم برای ما هم فرصت خوبی بود. مردم بعد از همه حوادث و بحران‌هایی که پشت سر گذاشتند به فیلم‌های کمدی نیاز دارند. و آهنگ دو نفره به دلیل فضای مفرح و شادی که دارد مخاطب را راضی از سالن سینما بیرون می‌فرستد و خوشحالم که فیلم توانسته مخاطب ارتباط برقرار کند و راضی اش کند.

خبرگزاری مهر را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

منبع : خبرگزاری مهر


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار هنری

قصه «چشم‌اندازهای صوتی در مه» چیست؟/ غوطه در دنیای زنگ‌ها

قصه «چشم‌اندازهای صوتی در مه» چیست؟/ غوطه در دنیای زنگ‌ها
2023-05-28T08:47:24+03:30
مجموعه موسیقایی «چشم‌اندازهای صوتی در مه» عنوان یکی از آثار جدید حوزه تولیدات موسیقایی است که به آهنگسازی و رهبری ارکستر روزبه تنابنده در دسترس مخاطبان قرار ...

ایرانشهر برای سال ۱۴۰۲ درخواست اجرا نمی‌پذیرد/ ظرفیت تکمیل است

ایرانشهر برای سال ۱۴۰۲ درخواست اجرا نمی‌پذیرد/ ظرفیت تکمیل است
2023-05-28T07:54:05+03:30
دبیر شورای انتخاب آثار تماشاخانه‌ ایرانشهر اعلام کرد این تماشاخانه‌ برای سال ۱۴۰۲ درخواست اجرا نمی‌پذیرد.

تام هنکس مدرک افتخاری هاروارد را گرفت/ ابرقهرمان خودتان باشید

تام هنکس مدرک افتخاری هاروارد را گرفت/ ابرقهرمان خودتان باشید
2023-05-28T07:54:04+03:30
تام هنکس در دانشگاه هاروارد با دریافت مدرک دکتری افتخاری این دانشگاه تجلیل شد و در سخنرانی‌اش تاکید کرد که حقیقت مقدس است.

کاش «فسیل» ۲۰۰ میلیاردی شود اما نباید همه را «کمدی‌ساز» کنیم!

کاش «فسیل» ۲۰۰ میلیاردی شود اما نباید همه را «کمدی‌ساز» کنیم!
2023-05-28T06:34:04+03:30
ساسان سالور تهیه‌کننده «سه کام حبس» که با اختلافی بالغ‌بر ۱۳۷ میلیارد تومانی، بعد از «فسیل» دومین فیلم پرفروش امسال به حساب می‌آید درباره فراگیر شدن کمدی‌ساز...

نخل طلای ۲۰۲۳ به «آناتومی یک سقوط» رسید/ معرفی برگزیدگان «کن»

نخل طلای ۲۰۲۳ به «آناتومی یک سقوط» رسید/ معرفی برگزیدگان «کن»
2023-05-27T23:00:45+03:30
مراسم اختتامیه جشنواره فیلم کن ۲۰۲۳ دقایقی پیش به پایان رسید و برندگان این دوره معرفی شدند.

مهلت ثبت‌نام هنرمندان در سامانه نهضت ملی مسکن تمدید شد

مهلت ثبت‌نام هنرمندان در سامانه نهضت ملی مسکن تمدید شد
2023-05-27T17:20:46+03:30
مهلت ثبت نام اعضای صندوق اعتباری هنر در سامانه نهضت ملی مسکن تا روز هجدهم خرداد ماه سال ۱۴۰۲ تمدید شد.

ساختار سری جدید «نشان ارادت» تغییر می‌کند/ توجه ویژه به اقوام

ساختار سری جدید «نشان ارادت» تغییر می‌کند/ توجه ویژه به اقوام
2023-05-27T16:00:46+03:30
تهیه‌کننده «نشان ارادت» از ساخت فصل ششم این برنامه تلویزیونی با ساختاری متفاوت برای پخش در محرم و صفر ۱۴۰۲ خبر داد.

به جرم جعل دعوتنامه غذای حضرتی دادگاهی شدم/ گریه بازیگر برای حمایت

به جرم جعل دعوتنامه غذای حضرتی دادگاهی شدم/ گریه بازیگر برای حمایت
2023-05-27T15:34:06+03:30
در ششمین شب برنامه «شصت سال سینمای ایران و عرض ارادت به پیشگاه امام رضا (ع)» فیلم «دعوتنامه» ساخته مهرداد فرید به نمایش درآمد و در ادامه این کارگردان به پرسش...

«رادیو تبیین» راه‌اندازی شد/ کار تبیین به یک شبکه محدود نشود

«رادیو تبیین» راه‌اندازی شد/ کار تبیین به یک شبکه محدود نشود
2023-05-27T15:20:47+03:30
«رادیو تبیین» شنبه ۶ خرداد طی یک مراسم افتتاحیه راه‌اندازی شد و تا ۲ ماه آینده برنامه‌های آن روی آنتن خواهد رفت.

ارتباط «کت چرمی» با ماجرای «الکس» چیست؟/ حساسیت روی یک مهمانی!

ارتباط «کت چرمی» با ماجرای «الکس» چیست؟/ حساسیت روی یک مهمانی!
2023-05-27T14:40:46+03:30
حسین میرزامحمدی کارگردان فیلم سینمایی «کت چرمی» با اشاره به شباهت یکی از خطوط داستانی این فیلم با پرونده اعدام «الکس»، از برخی ملاحظات و سخت‌گیری‌ها در مسیر ...

بنیاد فرهنگی هنری رودکی برای جذب نوازنده فراخوان داد

بنیاد فرهنگی هنری رودکی برای جذب نوازنده فراخوان داد
2023-05-27T14:27:28+03:30
فراخوان بنیاد فرهنگی هنری رودکی برای جذب نوازندگان توانمند علاقه‌مند همکاری با ارکستر سمفونیک تهران منتشر شد.

آثار کمتر دیده شده موزه هنرهای معاصر تهران به نمایش در می‌آید

آثار کمتر دیده شده موزه هنرهای معاصر تهران به نمایش در می‌آید
2023-05-27T14:27:27+03:30
آثار کمتر دیده شده‌ای از گنجینه موزه هنرهای معاصر تهران در نمایشگاه «هایپر رئالیسم: از تصویر تا واقعیت» پیش روی مخاطبان قرار گرفته است.

جزییات برگزاری مسابقه عاشیق‌های جوان در ارسباران

جزییات برگزاری مسابقه عاشیق‌های جوان در ارسباران
2023-05-27T14:27:27+03:30
نخستین دوره مسابقه عاشیق‌های جوان ایران با حضور ۲۵ گروه منتخب، با مشارکت خانه عاشیق‌های ایران در فرهنگسرای ارسباران برگزار می‌شود.

«موسیقی شمال بوشهر» در بوشهر رونمایی شد/ تجلیل از هنرمند پیشکسوت

«موسیقی شمال بوشهر» در بوشهر رونمایی شد/ تجلیل از هنرمند پیشکسوت
2023-05-27T14:00:46+03:30
آلبوم «موسیقی شمال بوشهر» در قالب بیستمین مجموعه صوتی محسن شریفیان آهنگساز، پژوهشگر و خواننده موسیقی نواحی ایران با برگزاری یک مراسم رونمایی وارد بازار شد.

محمد کاسبی: تا آخرین لحظه عمرم از چفیه رهبری نگهداری می‌کنم

محمد کاسبی: تا آخرین لحظه عمرم از چفیه رهبری نگهداری می‌کنم
2023-05-27T13:47:28+03:30
محمد کاسبی بازیگر سینما و تلویزیون از چفیه رهبر معظم انقلاب و انگشتر حاج قاسم به‌عنوان ارزشمندترین موارد اهدایی به خود یاد کرد که تا آخرین لحظه عمر خود از آن...

خادم هنرمندان هستیم/ رویدادی را به خاطر کسر بودجه تعطیل نمی‌کنیم

خادم هنرمندان هستیم/ رویدادی را به خاطر کسر بودجه تعطیل نمی‌کنیم
2023-05-27T13:47:27+03:30
محمد خراسانی‌زاده مدیرکل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشستی صمیمانه با کارمندان این اداره کل دیدار و گفتگو کرد.

جزییات تازه‌ترین کنسرت «پازل» اعلام شد/ تماشای یک تجربه جدید

جزییات تازه‌ترین کنسرت «پازل» اعلام شد/ تماشای یک تجربه جدید
2023-05-27T12:54:06+03:30
گروه موسیقی «پازل» روز دوازدهم خرداد سال جاری تازه‌ترین کنسرت خود را در مرکز همایش‌های برج میلاد تهران برگزار می‌کند.

خواننده پیشکسوت موسیقی ایرانی در بیمارستان بستری شد

خواننده پیشکسوت موسیقی ایرانی در بیمارستان بستری شد
2023-05-27T12:40:47+03:30
خواننده پیشکسوت موسیقی ایران و عضو سابق هیات مدیره خانه موسیقی ایران به دلیل عارضه مغزی در بیمارستان بستری شد.

عوامل اجرایی نمایش «۶۵۷» معرفی شدند

عوامل اجرایی نمایش «۶۵۷» معرفی شدند
2023-05-27T12:40:47+03:30
همزمان با پیش فروش بلیت «۶۵۷»، عوامل اجرایی این اثر نمایشی معرفی شدند.

فصل سوم «قاب عاشقی» روی آنتن رفت/ پخش تا میلاد امام رضا(ع)

فصل سوم «قاب عاشقی» روی آنتن رفت/ پخش تا میلاد امام رضا(ع)
2023-05-27T12:27:27+03:30
کارگردان برنامه «قاب عاشقی» بیان کرد که پخش فصل سوم این برنامه تا میلاد امام رضا(ع) ادامه دارد.

چرا تعداد زیادی از مردم به سینما نمی‌روند؟/ «غریب» در جنگ کمدی‌ها

چرا تعداد زیادی از مردم به سینما نمی‌روند؟/ «غریب» در جنگ کمدی‌ها
2023-05-27T12:00:47+03:30
سعید خانی پخش‌کننده فیلم سینمایی «غریب» با ارائه توضیحاتی درباره وضعیت اکران این فیلم به عدم حضور تعداد زیادی از مردم در سینماها اشاره کرد و آن را با شرایط ا...

«سیندرلا» ۱۷۵ میلیون تومان فروخت/ ۱ هزار و ۱۷۱ تماشاگر در تئاتر شهر

«سیندرلا» ۱۷۵ میلیون تومان فروخت/ ۱ هزار و ۱۷۱ تماشاگر در تئاتر شهر
2023-05-27T11:47:27+03:30
آمار هفتگی فروش و تماشاگران نمایش‌های به صحنه رفته در تالارهای مختلف مجموعه تئاتر شهر، تماشاخانه سنگلج و تالار هنر تا پایان روز جمعه پنجم خرداد ۱۴۰۲ به تفکیک...

تیم «فسیل» پروانه ساخت جدید گرفت/ صدور مجوز برای «لاک‌پشت»

تیم «فسیل» پروانه ساخت جدید گرفت/ صدور مجوز برای «لاک‌پشت»
2023-05-27T11:34:06+03:30
فیلم‌نامه‌های «جلبک» و «لاک پشت» موافقت شورای پروانه ساخت سازمان سینمایی را اخذ کردند.

«چهار تک گویی» روی صحنه رفت/ چهار نمایش با یک بلیت

«چهار تک گویی» روی صحنه رفت/ چهار نمایش با یک بلیت
2023-05-27T11:20:47+03:30
نمایش «چهار تک گویی» نوشته‌ روزبه حسینی و کارگردانی حسن سرچاهی از ۴ خرداد اجرای عمومی خود را آغاز کرد.

جشنواره تئاتر رضوی به گام آخر رسید/ تجلیل از پیشکسوت تئاتر تبریز

جشنواره تئاتر رضوی به گام آخر رسید/ تجلیل از پیشکسوت تئاتر تبریز
2023-05-27T10:27:27+03:30
شانزدهمین جشنواره ملی تئاتر رضوی جمعه ۵ خرداد ماه طی مراسمی با اعلام نفرات برگزیده به کار خود پایان داد.

«بلوط پیر» کن لوچ پرونده بخش رقابتی کن ۲۰۲۳ را بست

«بلوط پیر» کن لوچ پرونده بخش رقابتی کن ۲۰۲۳ را بست
2023-05-27T10:27:27+03:30
کن لوچ «بلوط پیر» را به عنوان آخرین فیلم و آواز قوی خود در آخرین روز اکران فیلم‌های بخش رقابتی کن ۲۰۲۳ به نمایش درآورد.

چرا تعداد زیادی از مردم به سینما نمی‌روند؟

چرا تعداد زیادی از مردم به سینما نمی‌روند؟
2023-05-27T10:14:07+03:30
سعید خانی پخش‌کننده فیلم سینمایی «غریب» گفت: باید این نکته را در نظر گرفت که تعداد زیادی از مردم ما به سینما نمی‌آیند. بخشی از این نیامدن‌ به مسئله اقتصادی و...

کارگردان تئاتر به سراغ سینما رفت/ «مردخوار» در انتظار سالن

کارگردان تئاتر به سراغ سینما رفت/ «مردخوار» در انتظار سالن
2023-05-27T10:14:07+03:30
علی عابدی نویسنده و کارگردان تئاتر این روزها به سراغ ساخت یک فیلم مستند و یک فیلم سینمایی رفته است و در عین حال به دنبال سالنی برای اجرای نمایش «مردخوار» جدی...

«بلوط پیر» کن لوچ بخش رقابتی کن ۲۰۲۳ را بست

«بلوط پیر» کن لوچ بخش رقابتی کن ۲۰۲۳ را بست
2023-05-27T10:14:06+03:30
کن لوچ «بلوط پیر» را به عنوان آخرین فیلم و آواز قوی خود در آخرین روز اکران فیلم‌های بخش رقابتی کن ۲۰۲۳ به نمایش درآورد.

برندگان بخش نوعی نگاه کن ۲۰۲۳ معرفی شدند

برندگان بخش نوعی نگاه کن ۲۰۲۳ معرفی شدند
2023-05-27T09:47:27+03:30
فیلمی از بریتانیا در بخش نوعی نگاه جشنواره کن ۲۰۲۳ به عنوان بهترین فیلم انتخاب شد.
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)