میرنیوز

امام موسی صدر امتی جمع شده در یک شخصیت واحد است

امام موسی صدر امتی جمع شده در یک شخصیت واحد است 2020-09-09T12:12:15+04:30

به گزارش خبرگزاری مهر، رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در لبنان با همکاری فرهنگسرای بین‌الملل وابسته به شهرداری تهران و دفتر جنبش امل در تهران به مناسبت چهل و دومین سالروز ربوده شدن امام موسی صدر و همراهانش، وبیناری با عنوان «خاطراتی از امام وطن و انسان» با حضور حورا صدر، دختر ایشان و جمعی از فرهیختگان و شخصیت‌های مذهبی لبنان برگزار کرد.

عباس خامه یار، رایزن فرهنگی کشورمان با یاد آوری جایگاه امام موسی صدر در میان طرفداران ادیان، مذاهب و طوایف مختلف گفت: تمام مردم به رغم وجود اختلافات قومی و گرایش‌های مذهبی و دینی و حتی سیاسی، امام موسی را دوست داشتند و او فراتر از محدوده زمانی و مکانی بود، وی از جمله افراد نادری بود که شایسته الگو قرار گرفتن از سوی جهانیان بوده و سیره‌اش فراموش نخواهد شد.

وی در ادامه افزود: سیره امام موسی بر دل و جان ملت لبنان و ملت‌های منطقه بیش از گذشته در حال تأثیر گذاری است. به لطف اخلاق والا، توانست جایگاه مردمی گسترده‌ای به دست آورد و همین امر باعث شد تا رهبران معنوی مسیحیت و اسلام و عموم مردمی که از نزدیک او را می‌شناختند، دور او جمع شوند.

خامه یار اظهار داشت: امام موسی هر کجا که قدم می‌گذاشت، معیارش، لطف و محبت به فقرا و مستضعفان بود. ایشان در برپایی و شکوفایی منابر امام حسین(ع) در منطقه جبل عامل، تأسیس مجلس اعلای اسلامی شیعیان و راه‌اندازی جنبش مقاومت بر ضد اشغالگران در جنوب و منطقه پیش قدم بود.

رایزن فرهنگی کشورمان با بیان این نکته که صفات امام موسی صدر باعث شد که عملا به یک پرچمدار وحدت ملی در لبنان تبدیل شود، افزود: لبنان که به صورتی زیبا تعددگرایی را در خود دارد، با وجود امام موسی صدر، رهبر همزیستی، شاهد محبت و الفت میان مردمش در مناطق مختلف و ادیان و فرقه‌های مختلف بود. اما مسئله همیشگی او مبارزه بی‌ملاحظه با رژیم صهیونیستی بود.
 
وی در پایان به کلام رهبر معظم انقلاب درباره گرامیداشت شخصیت امام موسی صدر اشاره کرد که گرامیداشت علامه سید موسی صدر را عملی ستوده دانستند و خالی بودن عرصه لبنان از حضور شخصیت ارزشمندی مانند او را خسارتی بزرگ می‌دانند.
 
در ادامه آیت‌الله دولابی، عضو مجلس خبرگان رهبری به بیان ویژگی‌های این شخصیت ارزشمند پرداخته و افزود: امام صدر از خشونت دوری می‌جست و خواستار نظامی در لبنان با حضور متنوع تمام طوایف و به صورت همه‌جانبه با حفظ وحدت ملی و همزیستی بود. وی براین باور بود که هر اقدامی خارج از این دیدگاه در جهت منافع صهیونیست‌ها قرار خواهد گرفت، لذا مهمترین مصلحت را در وحدت این امت در برابر دشمن مشترک می‌دانست و همیشه به دوری جستن از منازعه و فتنه‌های داخلی، گذشت و برقراری ارتباط و حل مشکلات بین لبنانی‌ها از طریق گفتگو، تأکید داشت.

عضو خبرگان رهبری در ادامه به معرفی خدمات اجتماعی، فرهنگی و فکری امام موسی از تأسیس جنبش محرومین تا آموزش نظامی جوانان جهت دفاع از سرزمینشان پرداخت و سپس به مسئله فلسطین اشاره کرد که از نگاه وی مسئله فلسطین مهم‌ترین جایگاه در میان دیگر مسائل را به خود اختصاص می‌داد.

آیت الله دولابی امام موسی صدر را شخصیتی اسلامی، متمدن و انعطاف پذیر در برابر تمام انسان‌ها دانست و شخصیتی شیعی و دارای رسالتی انعطاف پذیر نسبت به واقعیت موجود اسلامی معرفی کرد.
 
وی در پایان ربوده شدن این شخصیت را نتیجه تبانی و توطئه‌ای منطقه‌ای و بین‌المللی به خاطر مواضع برحق و ضد استعماری وی دانست و گفت: امام موسی قدرت و نفوذی که در لبنان و در تمام منطقه عربی به دست آورده بود، مراکز قدرت و فئودال‌های سیاسی را به وحشت انداخته بود و او را تهدیدی برای وجود خود و مانعی بزرگ در برابر تحقق منافع و اجرای طرح‌ها و توطئه‌های خویش و به ویژه اسرائیل در لبنان و منطقه می‌دیدند. جنبش مبارزاتی امام موسی صدر پیشرفت کرد و به اوج خود رسید، و همین امر عامل توطئه منطقه‌ای و دور کردن وی از فضای لبنان بود.
 
در ادامه کاردینال «عصام یوحنا درویش» سراسقف روم کاتولیک در مناطق فرزل، زحله و بقاع، ضمن یادآوری تأثیرات فکری، معنوی، تربیتی و سیاسی حضور امام موسی صدر در لبنان به اولین دیدارش با ایشان اشاره کرد و گفت: او انسان بزرگی بود که حساسیت‌های دینی و طایفه‌ای را پشت سر گذاشته و خود را در جهت خدمت به انسان‌ها وقف کرده و رابطه خوبی با تمام گروه‌ها و مردم لبنان ایجاد کرده بود.
 
وی در ادامه امام موسی صدر را پرچمدار خدمت به محرومان، یتیمان و نیازمندان معرفی کرد و ویژگی‌های مهم این شخصیت را اطلاع گسترده از وضعیت موجود آن زمان، آگاهی از علوم روز مانند پزشکی، ریاضیات، و آشنایی با زبان‌های فارسی، عربی، انگلیسی و فرانسوی، و اشراف وی به علوم دینی و فقهی و نیز حقوق، سیاست و فن خطابه، دانست و همین امر باعث تأثیرگذاری و موفقیت وی در تمام نشست‌ها، دیدارها، مقالات و سخنرانی‌هایش بود.

کاردینال عصام درویش یکی از مهمترین اقدامات امام موسی صدر را تأسیس مجلس اعلای اسلامی شیعیان دانست و او را امتی جمع شده در یک شخصیت واحد معرفی کرد که مشکلات کل مردم لبنان و به ویژه محرومین را بدون هرگونه استثنایی با خود حمل می‌کرد و در پی ایجاد همزیستی میان تمام طرف‌های مختلف لبنانی بود.
 
وی در پایان از دولت لبنان خواست تا از مکتب امام موسی صدر بهره بجویند و اندیشه‌های وی را برای نسل‌های بعدی منتشر کنند و در مدارس به دانش آموزان آموزش دهند.
 
حجت الاسلام «محمد حسن اختری» رئیس مؤسسه بین‌المللی عاشورا طی سخنانی در این وبینار، امام موسی صدر را پرچمدار اندیشه و فکر برتر نسبت به دیگر شخصیت‌های دینی و سیاسی در دنیا معرفی کرد و حمایت ایشان از انقلاب اسلامی را یکی دیگر از خصوصیات این شخصیت دانست.
 
حجت الاسلام اختری در ادامه افزود: ایشان بین طوایف و گروه‌ها و احزاب تفاوتی قائل نبود و در ادامه جنبش امل را تأسیس کرد و از مسئله فلسطین حمایت می‌کرد و از اختلافات موجود بین کشورهای اسلامی و سران آن کشورها رنج می‌برد.

 رئیس مؤسسه بین‌المللی عاشورا در پایان به توطئه‌های دشمنان در از بین بردن تلاش‌ها و در نهایت حذف فیزیکی ایشان اشاره کرد و گفت: بعضی‌ها سعی می‌کردند سید موسی را از صحنه خارج و دور کنند، آنها با توطئه آمریکا و اسرائیل کار می‌کردند و سرانجام با دست جنایتکاران حاکم بر لیبی، این اتفاق ناگوار افتاد.
 
«قبَلان قبلان»، عضو شورای ریاست جنبش امل، از امام موسی صدر به عنوان پدیده‌ای استثنایی در دوران معاصر یاد کرد و گفت: او پرچمداری در تمام ابعاد سیاسی، دینی، اجتماعی، ملی، وحدت اسلامی و همزیستی میان ادیان و مذاهب به شمار می‌رفت  و پیش از وی کسی چنین ابعاد همه جانبه را یکجا در خود جمع نکرده است.
 
عضو شورای ریاست جنبش امل، عدالت محور بودن رفتار امام موسی صدر را الگویی برای تمام لبنانی‌ها معرفی کرد و گفت: امام موسی صدر همیشه به مسئولان لبنانی می‌گفت: پیش از آن که در زباله‌دان تاریخ قرار بگیرید، به عدالت رفتار کنید.
 
قبلان قبلان، در ادامه به بیان مسئله فلسطین و اهمیت آن نزد امام موسی صدر پرداخت و گفت: او همیشه نسبت به خطر صهیونیسم گوشزد می‌کرد و می‌گفت: ما در آینده در برابر یک جنگ بزرگ با صهیونیست‌ها قرار خواهیم گرفت و باید به خاطر دفاع از سرزمین خود تا پای جان بایستیم، لذا مقاومت را در لبنان تأسیس کرد و اسرائیل را دشمن اصلی لبنان و منطقه معرفی کرده و آن را به عنوان شر مطلق توصیف کرد و تعامل با آن را حرام دانست.

وی در پایان گفت: ما همچنان نیازمند اندیشه‌های امام موسی صدر و فریادهایش بر سر مسئولان لبنانی در شرایط محاصره اقتصادی و سیاسی هستیم و به عنوان فرزندان امام موسی صدر تا آخر در مسیر  مقاومت تا شکست کامل دشمن گام بر خواهیم برداشت.
 
در ادامه این وبینار «محمود القماطی» وزیر پیشین لبنان، طی سخنانی ،امام موسی صدر را اندیشمندی انقلابی دانست که به کار دینی روحیه‌ای انقلابی بخشید و با حضورش در کلیسا و میان طوایف دیگر، نگاه دیگران را نسبت به اسلام تصحیح کرد.
 
محمود القماطی با اشاره به همراهی خویش با مصطفی چمران در دوران تأسیس جنبش امل و برگزاری دوره‌های آموزش نظامی جهت مقابله با صهیونیست‌ها گفت: امام موسی صدر به عنوان یک قهرمان در میان تمام طرفدارانش شناخته شده بود و حتی گروه‌های فلسطینی نیز از او در کنار یاسر عرفات به عنوان یک قهرمان یاد می‌کردند. او تلاش کرد تا روابط سوریه با گروه‌های مقاومت فلسطینی را بهبود ببخشد و حتی تهمت‌هایی را به ایشان زدند تا وی را از این کار منع کنند اما در نهایت مسئله اول او، مسئله فلسطین و کمک به مقاومت فلسطین و مقابله با دشمن صهیونیستی بود.

عضو دفتر سیاسی حزب الله، علت ناپدید شدن امام موسی صدر را وجود تصویر منفی انتشار یافته از سوی دشمنان درباره ایشان و حمایت‌های بی دریغش از مقاومت فلسطین، احزاب داخلی و جنبش ملی لبنان دانست.
 
وی در پایان به تأسیس مقاومت ملی توسط ایشان که بعدها به مقاومت اسلامی تبدیل شد اشاره کرد و گفت: ایشان از هر تلاشی جهت کاستن درد و رنج مردم لبنان فروگذار نکرد و با تمام وجود به دین، سرزمین و جامعه خدمت کرد.
 
در پایان شیخ «خضر الکبش» رئیس جریان «الارتقاء» و پدر شهید محمد الکبش، شخصیت امام صدر را شخصیتی فراملی و منطقه‌ای بر شمرد و گفت: امام موسی صدر شخصیتی فراطایفه‌ای و مذهبی بود و در برابر تجاوزهای صهیونیست‌ها به مسجد اهل تسنن در «کفرشوبا» در کنار آنها ایستاد و از نخستین افرادی بود که از برادران مسیحی در «دیر الاحمر» و «القاع» دفاع کرد. ایشان امام همین مقاومتی است که هم اکنون در لبنان و منطقه به برکت خون شهدایش به ثمر نشسته، همان مقاومتی که هسته‌های اولیه‌اش توسط وی ایجاد شد.
 
شیخ خضر الکبش در ادامه افزود: سید موسی صدر حتی یک لحظه نیز از مقابله با قدرت سیاسی فاسد تردید به خود راه نداد. وی بر این باور بود که تنها راه نجات و رهایی لبنان، وحدت ملی این کشور است و براین باور بود که لبنان باید رابطه‌ای برادرانه با سوریه داشته باشد چرا که بسیاری در تلاش هستند که لبنان را از محیط عربی‌اش دور کنند تا وابسته به خارجی‌ها و آمریکایی‌ها شود تا در نهایت به رژ‍یم صهیونیستی غاصب و اشغالگر خدمت کند.

رئیس جریان «الارتقاء» در پایان یاد آور شد که ما همچنان مدافع لبنان و مدافع فلسطین که مسئله اول ما و هدف ماست خواهیم ماند و روزی خواهد رسید که ان‌شاءالله وارد مسجد الاقصی خواهیم شد و نماز بجا خواهیم آورد.

منبع : خبرگزاری مهر


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار فرهنگی

نشان "رسول" در افتتاحیه جشنواره مقاومت رونمایی شد

 نشان "رسول" در افتتاحیه جشنواره مقاومت رونمایی شد
2020-09-22T14:19:13+03:30
دبیر جشنواره مقاومت گفت: به اختلاف نظرها و سلیقه‌هایی که بعضاً وجود دارد و باعث لنگی و کندی در انجام فعالیت‌های انقلاب اسلامی می‌شود اعتبار ندهید، چرا که...

چرا "ایل‌دا" سر موعد پخش نشد؟

 چرا "ایل‌دا" سر موعد پخش نشد؟
2020-09-22T14:19:13+03:30
خبری چند روز پیش مخابره شد که "ایل‌دا" از ۳۱ شهریورماه به آنتن تلویزیون می‌رسد اما این اتفاق نیفتاد. پیگیری‌ها نشان می‌دهد به دلیل آماده نشدن مراح...

با کاروان حسینی تا اربعین| یزید در پی انتقام از زینب(س)

 با کاروان حسینی تا اربعین| یزید در پی انتقام از زینب(س)
2020-09-22T13:12:17+03:30
یزید لَم داده بود و نگاه پُر امیدش را دوخته بود به مسلمانان سُفیانی، تا زخم زبونی را که زینب در سرسرا به جانش نشانده بود تلافی کند. بازماندگان کاروان، مظلوم...

حجت‌الاسلام علوی تهرانی به کرونا مبتلا شد + عکس

 حجت‌الاسلام علوی تهرانی به کرونا مبتلا شد + عکس
2020-09-22T12:32:19+03:30
حجت‌‌الاسلام علوی تهرانی استاد اخلاق به دلیل ابتلا به کرونا در بیمارستان بستری شد.

تقریظ رهبر انقلاب «مربع‌های قرمز» را پرفروش کرد/ استقبال از نمایشگاه مجازی کتاب دفاع مقدس

 تقریظ رهبر انقلاب «مربع‌های قرمز» را پرفروش کرد/ استقبال از نمایشگاه مجازی کتاب دفاع مقدس
2020-09-22T12:32:19+03:30
انتشار تقریظ رهبر معظم انقلاب بر کتاب «مربع‌های قرمز» این کتاب را جزو پرمخاطب‌ترین آثار دفاع مقدس در چند روز گذشته قرار داده است.

بازیگر سریال ارباب حلقه‌ها جزئیات جالبی از آن را بیان کرد

 بازیگر سریال ارباب حلقه‌ها جزئیات جالبی از آن را بیان کرد
2020-09-22T12:19:23+03:30
سریال ارباب حلقه‌ها که در حال تولید در شبکه آمازون است مقیاس بزرگی را در صنعت سریال‌‌سازی تجربه می‌کند.

وبینار «جایگاه بانوان در قیام کربلا» برگزار شد

وبینار «جایگاه بانوان در قیام کربلا» برگزار شد
2020-09-22T11:32:18+03:30
وبینار «جایگاه بانوان در قیام کربلا و بررسی نقش عاشورایی زنان در نهضت حسینی» به همت خانه فرهنگ ایران در پیشاور برگزار شد.

وبینار بزرگداشت شیعه شناس ایتالیایی برگزار می‌شود

وبینار بزرگداشت شیعه شناس ایتالیایی برگزار می‌شود
2020-09-22T11:18:59+03:30
وبینار بزرگداشت پروفسور بیانکا ماریا اسکارچا آمورِتّی، شیعه شناس شهیر ایتالیایی، هشتم مهرماه از سوی رایزنی فرهنگی ایران در ایتالیا، برگزار می‌شود.

حمایت از تولید تنها روی کاغذ است/ توافق با آموزش و پرورش برای تولید ۴۰ هزار تن کاغذ

 حمایت از تولید تنها روی کاغذ است/ توافق با آموزش و پرورش برای تولید ۴۰ هزار تن کاغذ
2020-09-22T11:25:40+03:30
سعیدی، مدیرعامل کارخانه مازندران، با انتقاد از روند حمایتی دولت از کاغذ گفت:‌ مصوبات تنها روی کاغذ است،‌ ما هنوز نتوانسته‌‌ایم نه مطالباتمان را بگیریم و نه ...

میزگرد گفتمان موسیقی دفاع مقدس|چرا روایت فتح از تلویزیون پخش نمی‌شود؟/ کوتاهی نهادهای فرهنگی در زمینه موسیقی دفاع مقدس

 میزگرد گفتمان موسیقی دفاع مقدس|چرا روایت فتح از تلویزیون پخش نمی‌شود؟/ کوتاهی نهادهای فرهنگی در زمینه موسیقی دفاع مقدس
2020-09-22T10:59:17+03:30
چهاردهمین نشست گفتمان موسیقی دفاع مقدس با بررسی اوضاع موسیقی دفاع مقدس و چالش‌های پیشِ‌روی این هنر برگزار شد.

نمایشنامه‌خوانی آنلاین به مناسبت هفته دفاع مقدس

نمایشنامه‌خوانی آنلاین به مناسبت هفته دفاع مقدس
2020-09-22T10:38:58+03:30
همزمان با فرا رسیدن چهلمین سالگرد دفاع مقدس، نمایشنامه خوانی آنلاین با موضوع دفاع مقدس از سوی فرهنگسرای سرو در فضای مجازی برگزار می‌شود.

نکاتی جالب از پیشینه تجاوز عراق به ایران/ اشغال «غرب کرخه» در هجوم سراسری چگونه اتفاق افتاد؟

 نکاتی جالب از پیشینه تجاوز عراق به ایران/ اشغال «غرب کرخه» در هجوم سراسری چگونه اتفاق افتاد؟
2020-09-22T10:45:55+03:30
عراق در طول ماه های پس از پیروزی انقلاب اسلامی تا آغاز رسمی جنگ، بارها اقدام به پخش سلاح، تجهیزات خرابکارانه، بمب‌گذاری و تجاوزات متعدد و مکرر به نقاط مرزی ...

ناگفته هایی از زندگی شهیدی که پس از ۲۸ سال به آغوش خانواده بازگشت

 ناگفته هایی از زندگی شهیدی که پس از ۲۸ سال به آغوش خانواده بازگشت
2020-09-22T09:39:06+03:30
برادر شهید محمد منتظری گفت: این شهید در لباس خود که یک بادگیر ساده بود، یک نایلون وسایل شخصی خود از قبیل شناسنامه، دفترچه خاطرات و یک سربند به نام «یا ...

چرا شمار تازه‌مسلمانان اروپایی ۲ برابر شد؟/ ۴۰ روایت خواندنی از کسانی که اسلام زندگی آنها را زیر و رو کرد

 چرا شمار تازه‌مسلمانان اروپایی ۲ برابر شد؟/ ۴۰ روایت خواندنی از کسانی که اسلام زندگی آنها را زیر و رو کرد
2020-09-22T09:39:05+03:30
کتاب «جذبه مشرقی» با ۴۰ روایت از زبان زنان و مردان تازه مسلمان، سعی دارد به این پرسش پاسخ دهد که اسلام چه خلأیی را در زندگی آمریکایی‌ها و اروپایی‌...

اگر بگذارند "بهترین تابستان من" به مدافعان حرم می‌رسد!

 اگر بگذارند "بهترین تابستان من" به مدافعان حرم می‌رسد!
2020-09-22T09:39:05+03:30
آی‌فیلم "بهترین تابستان من" را در سایتش منتشر کرده و البته بارها هم در شبکه‌های مختلف تلویزیون بازپخش شده اما نویسنده‌اش ناگفته‌ای را مطرح می‌کند ...

سروده‌هایی تقدیم به شهدای هشت سال دفاع مقدس|به دنبال جوان خوش قد و بالای خود بودیم/ غریبانه ولی بردیم با خود استخوان‌ها را

 سروده‌هایی تقدیم به شهدای هشت سال دفاع مقدس|به دنبال جوان خوش قد و بالای خود بودیم/ غریبانه ولی بردیم با خود استخوان‌ها را
2020-09-22T09:39:05+03:30
به مناسبت هفته دفاع مقدس و بزرگداشت مقام شهدای جنگ تحمیلی تعدادی از اشعار شاعران کشور منتشر می‌شود.

تهیه‌کننده سجاده آتش: شرایط تولید در سینمای دفاع مقدس فاجعه است/ از شهرک سینمایی دفاع مقدس فقط خاکریز مانده است

 تهیه‌کننده سجاده آتش: شرایط تولید در سینمای دفاع مقدس فاجعه است/ از شهرک سینمایی دفاع مقدس فقط خاکریز مانده است
2020-09-22T09:39:05+03:30
روح‌الله برادری تهیه‌کننده سینمای دفاع مقدس درباره مشکلات عدیده ساخت فیلم‌های سینمایی این حوزه گفت که تجمیع نهادهای متولی فرهنگی و انقلابی می‌تواند کمک شایا...

از ادعای گنگی دین و زدن لگام «حیرت» بر دهان شرع تا تن‌دادن به منطق تجدّدی گفتگو

از ادعای گنگی دین و زدن لگام «حیرت» بر دهان شرع تا تن‌دادن به منطق تجدّدی گفتگو
2020-09-22T08:12:18+03:30
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، طی یادداشتی به برخی اظهارات طرح شده در برنامه زاویه که به موضوع «نسبت میان حجاب و سیاست در ایران» اختصاص داشت، واکنش نشان داد.

مهلت ارسال طرح برای رویداد ملی امتداد تمدید شد/رسیدن به گام دوم

مهلت ارسال طرح برای رویداد ملی امتداد تمدید شد/رسیدن به گام دوم
2020-09-21T15:38:56+03:30
مهلت ارسال طرح برای رویداد ملی امتداد تا ۱۷ مهرماه مصادف با اربعین حسینی تمدید شد.

از زندان‌های شاه تا اسارتگاه‌های صدام؛ داستان شنیدنی «مردی که خواب نمی‌دید»

 از زندان‌های شاه تا اسارتگاه‌های صدام؛ داستان شنیدنی «مردی که خواب نمی‌دید»
2020-09-21T15:32:17+03:30
«مردی که خواب نمی‌دید» داستان زندگی یکی از قهرمانان گمنام ایران را از دوران کودکی تا دوران پس از جنگ تحمیلی را روایت می‌کند.

موشن‌گرافیک| پزشکی که رتبه اول کنکور بود و به جبهه رفت

 موشن‌گرافیک| پزشکی که رتبه اول کنکور بود و به جبهه رفت
2020-09-21T15:05:41+03:30
موشن‌گرافیک «همه بودند، همه هستیم» با موضوع نقش اقشار مختلف جامعه در دفاع مقدس منتشر شد. در اولین قسمت آن یادی از شهدای پزشک و پرستار شده است.

چله عزت|جهاد با پای مصنوعی؛ از تخریب تا اطلاعات ــ عملیات

 چله عزت|جهاد با پای مصنوعی؛ از تخریب تا اطلاعات ــ عملیات
2020-09-21T15:05:40+03:30
برادر شهید علیرضا فیلسوف‌زاده می‌گوید: به‌خاطر وضعیت پایش از گروه‌های رزمی بیرون آمد و وارد اطلاعات ــ عملیات لشکر شد.

تازه‌ترین اثر داوری اردکانی منتشر شد

تازه‌ترین اثر داوری اردکانی منتشر شد
2020-09-21T14:45:36+03:30
مجموعه سه جلدی «نقد فرهنگ و توسعه نیافتگی» تازه‌ترین اثر رضا داوری اردکانی رئیس فرهنگستان علوم توسط انتشارات نقد فرهنگ منتشر شد.

سردار فدوی: پیروی مردم از حضرت امام (ره) شاه‌بیت هشت سال دفاع مقدس است

 سردار فدوی: پیروی مردم از حضرت امام (ره) شاه‌بیت هشت سال دفاع مقدس است
2020-09-21T14:25:41+03:30
جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: هشت سال دفاع مقدس به لحاظ امامت امام(ره) و پیروی همه مردم عظمتی بی بدیل ایجاد کرد که تمامی نعمات ۸ سال دفاع مقدس ذیل ای...

چله عزت|جهاد با پای مصنوعی؛ از تخریب تا اطلاعات-عملیات

 چله عزت|جهاد با پای مصنوعی؛ از تخریب تا اطلاعات-عملیات
2020-09-21T14:25:41+03:30
برادر شهید علیرضا فیلسوف زاده می‌گوید: به خاطر وضعیت پایش از گروه‌های رزمی بیرون آمد و وارد اطلاعات-عملیات لشکر شد.

دیدار رئیس اسبق سازمان صداوسیما با خانواده شهید صنیع‌خانی؛ وصیت‌نامه شهید، مشابه سفارشات سردار سلیمانی است

 دیدار رئیس اسبق سازمان صداوسیما با خانواده شهید صنیع‌خانی؛ وصیت‌نامه شهید، مشابه سفارشات سردار سلیمانی است
2020-09-21T14:12:17+03:30
سیدعزت‌الله ضرغامی در اولین روز از هفته دفاع مقدس به دیدار خانواده شهید صنیع‌خانی رفت.

تصویر شهدای شاخص انقلاب بر دیوارنگاره جدید میدان ولی‌عصر(عج)+عکس

 تصویر شهدای شاخص انقلاب بر دیوارنگاره جدید میدان ولی‌عصر(عج)+عکس
2020-09-21T14:12:17+03:30
طرح جدید دیوارنگاره میدان ولی‌عصر(عج) با محوریت تصویر جمعی از شهدای شاخص انقلاب اسلامی به همت خانه طراحان انقلاب اسلامی طراحی و رونمایی شد.

انتشار کتابی درباره ادبیات معاصر ایران برای انگلیسی‌زبان/ آیا ادبیات ایران از گمنامی خارج می‌شود؟

 انتشار کتابی درباره ادبیات معاصر ایران برای انگلیسی‌زبان/ آیا ادبیات ایران از گمنامی خارج می‌شود؟
2020-09-21T13:59:09+03:30
«نگاهی به ادبیات معاصر ایران»، تألیف احمد خاتمی است که انتشارات شمع و مه قرار است نسخه انگلیسی آن را منتشر کند؛ کتابی که شاید بتواند آشنایی مجامع ...

برگزاری مراسم چهارپایه‌خوانی در بیت شهید حادثه منا

برگزاری مراسم چهارپایه‌خوانی در بیت شهید حادثه منا
2020-09-21T12:58:56+03:30
همزمان با پنجمین سالگرد حادثه منا،، برنامه عزاداری در قالب آئین چهارپایه خوانی در بیت شهید حادثه منا اول مهرماه برگزار می‌شود.

مناظره امام باقر (ع) با اسقف مسیحی/ ساعتی از روز که جزو لحظات بهشتیان است

 مناظره امام باقر (ع) با اسقف مسیحی/ ساعتی از روز که جزو لحظات بهشتیان است
2020-09-21T13:05:37+03:30
نصرانى زمانی که با علم امام باقر (ع) مواجه شد، رو به اطرافیان کرد و گفت اى گروه نصارا به خدا مسأله‌ای از او بپرسم که در آن بماند.