میرنیوز

خانواده در نگاه مجری "تصویر زندگی"/ اجرا "بازی" نیست، سطح مجری‌ها را پایین آورده‌اند

 خانواده در نگاه مجری "تصویر زندگی"/ اجرا "بازی" نیست، سطح مجری‌ها را پایین آورده‌اند 2020-09-07T15:42:40+04:30

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، یکی از مجریانی که در تاریخ تلویزیون یادِ او و برنامه‌هایش زنده می‌شود شعله قهرمانی است. مجری که مدت‌هاست جای خالی‌اش در برنامه‌های خانوادگی تلویزیون احساس می‌شود و صدا و نامش را با "تصویر زندگی" شبکه دو سیما به یاد می‌آوریم. او این روزها در شبکه جام‌‌جم، "خانه‌مهر" را اجرا می‌کند. به گفته خودش هیچ‌گاه دوست نداشته در برنامه‌ای غیر از خانوادگی حاضر شود.

رشته تحصیلی‌اش ربطی به کاری ندارد که شناخته می‌شود؛ حسابداری خوانده و اتفاقاً از زمانی که متأهل شد و فرزندی داشت پایش به برنامه‌های خانوادگی تلویزیون باز شد؛ برخلاف برخی که برنامه خانوادگی اجرا می‌کنند اما بعضاً شرایط زندگی‌اش متناسب با خط و مشی آن برنامه ندارد.

داستانِ مجری شدن شعله قهرمانی قابل توجه است؛ سال 1367 وقتی صداوسیما فراخوان استخدام داد چون خواهرم استرس داشت با او در آزمون شرکت کردم. پس از 2 مرحله پذیرفته شدم و سال 1368 در رادیو مرکز یاسوج کار خود را شروع کردم. تا این‌که سال 1373 به تهران آمدم و برنامه‌های رادیویی بسیاری را اجرا کردم از جمله بهداشت در خانواده، نسیم صبح، راز نام‌ها، گفتار2، خانه و خانواده، راه شب و...

از سال 1373 کارم را در تلویزیون با برنامه "تصویر زندگی" از شبکه دو شروع کردم. و از سال 1379 نامم به عنوان مجری برنامه خانوادگی در تاریخ تلویزیون باقی ماند. همزمان از سال 1382 در شبکه جهانی جام‌جم "خانه مهر" را اجرا کردم و هنوز هم در این مسیر قرار دارم. یکی از نکاتی که شعله قهرمانی در جریان گپ و گفت با خبرنگار خبرگزاری تسنیم  به آن اشاره کرد این است که کارش را عاشقانه دوست دارد و همین عشق است که باعث شده تا در طول 25 سال به هیچ‌وجه خسته نشود.

این مجری شناخته‌شده و قدیمی که در چند سال اخیر کمتر در آنتن شبکه‌های سراسری دیده شده، می‌گوید: من عاشق خانواده‌ام و مسائل مربوط به خانواده‌ام در اولویت قرار دارد. درست است که خیلی‌ها شعله قهرمانی را می‌شناسند، اما وقتی به خانه می‌روم کاملاً یک زن خانه‌دار می‌‌شوم. با عشق برای فرزندانم غذا می‌پزم و اگر غذای جدیدی یاد بگیرم، حتماً با ذوق برای بچه‌هایم درست می‌کنم، چون معتقدم اگر من یک خانواده موفق داشته باشم، این موفقیت به زندگی اجتماعی من سرایت می‌کند و من دوست دارم یک مجری خوب و یک همسر و مادر خوب باشم.

نکته جالبی در گپ و گفت با خانم مجری دستمان آمد که مجری برای موفقیت نباید اجرا بازی کند یا به خاطر دیده شدن دست به هر کار تصنعی و غیرصادقانه‌ای بزند؛ او این چنین گفت: همیشه سعی کرده‌ام در اجرای برنامه خودم باشم و رفتار تصنعی نداشته باشم. در طول این سال‌ها تلاش کرده‌ام همراه مردم باشم و حرف‌های دل آنها را بزنم. وقتی مجری با مخاطب صادق باشد حرف‌هایش دیگر برای مخاطبانش تکراری نمی‌شود. زمانی فرد اسیر تکرار می‌شود که با مخاطبش یکرنگ نباشد. در این صورت مخاطب او را پس می‌زند. در اجرای برنامه‌ها، برقراری ارتباط صمیمی و نزدیک با مخاطب و هم احساس بودن با او اهمیت زیادی دارد. ازسوی دیگر تلاش می‌کنم اطلاعات خودم را به روز کنم.

چرا دغدغه‌تان خانواده شد؟

مشروح این گپ و گفت در ادامه از نظرتان می‌گذرد:

*بگذارید از اینجا شروع کنیم چطور شد که دغدغه‌تان خانواده شد؛ در صورتی که با صدا و لحن و هنری که در اجرا دارید می‌توانستید مجری خیلی از برنامه‌های تلویزیون شوید؟

سؤال خوبی است. با برنامه علمی و بهداشت در خانواده سال 1367 شروع کردم و با گروه دانش کارم را جلو بردم هرچه پیش می‌رفتم می‌دیدم مباحث علوم انسانی و روانشناسی بیشتر درگیرم می‌کند. ریشه این علوم، خانواده‌اند؛ تقریباً شروع کارم در برنامه‌های خانوادگی با ازدواجم اتفاق افتاد؛ سال 1370 ازدواج کردم و خانواده تشکیل دادم. سال 1371 و 1372 در برنامه‌های رادیویی خانواده شرکت کردم و با صاحب فرزند شدن سال 1374 خیلی جدی‌تر وارد این حوزه در برنامه‌های تلویزیونی شدم. آن موقع بیشتر دغدغه‌های خانواده را درک می‌کردم و باور و اعتقادم این است ریشه همه مسائل به خانواده برمی‌گردد.

مجری باید تبحر ارتباط برقرار کردن داشته باشد

* اما متأسفانه بعضاً شاهد رفتاری بودیم که با برنامه‌های خانوادگی می‌شود؛ از مجریان مجرد برای برنامه‌های خانوادگی استفاده می‌کردند؛ نظر شما چیست؟

فکر می‌کنم قبل از ذوق و استعداد ذاتی و آموزش‌های لازمی که یک مجری باید از آن‌ها برخوردار باشد حتماً درک و اشراف لازم بر آن موضوع و هدفِ اصلی برنامه‌ای که به عنوان مجری‌اش انتخاب می‌شود، لازم است. البته بدین معنی نیست که گوینده و مجری که در برنامه خانوادگی حضور دارد حتماً صاحب خانواده باشد یا طلاق نگرفته باشد اما الزام دارد ذوق و استعداد ذاتی هنر و دانشش را تلفیق کند.

یعنی در واقع درباره رشته و کار و هدف برنامه‌ای که مسئولیت اجرایش را برعهده می‌گیرد آن‌قدر تحقیق و پژوهش داشته باشد تا بتواند به عنوان مجری، مؤثر باشد. کسانی را می‌شناسم که مجردند اما درک عمیقی از خانواده دارند و این عمیق بودن را به بیننده و شنونده هم منتقل می‌کنند. منظور من این نیست که کسی که اجرا می‌کند حتماً باید در آن زمینه، آدم سرآمدی باشد. مجری باید تبحر ارتباط برقرار کردن داشته باشد.

مجری را خیلی کوچک دانستیم

* پس مشکل تلویزیون در این زمینه چیست که می‌گویند بعضاً در به‌روزرسانی مسائل و اتفاقات از مردم و جامعه عقب‌تر است؟

من هم قبول دارم این مشکل در تلویزیون وجود دارد و ما از مخاطبمان فاصله گرفتیم. به خاطر تعدد رسانه‌ها و گسترش فضای‌مجازی، اطلاعات بسیار زیادی که به مردم داده می‌شود، تلویزیون در اکثر اوقات از این جریان خیلی عقب ماند. برای اینکه این عقب‌ماندگی و فاصله گرفتن را جبران کند از کسانی استفاده کرد که فقط جذابیت‌های تصویری داشتند و بیشتر این آنتن به بازیگران داده شد تا مشکل محتوایی برنامه‌ها را درست کند. و در واقع کمتر از آدم‌های تخصصی به عنوان مجری و گوینده استفاده شد.

این‌ها مشکل تلویزیون را صدچندان کرد. به نظرمن اگر مشکلی وجود دارد بیشتر در انتخاب افراد است. اگر مجری و گوینده‌ کاربلدی، مجرد هم باشد برنامه‌ خانوادگی اجرا کند به لحاظ تبحر، توانمندی و دانشی که در زمینه اجرا و گویندگی دارد مردم باورش می‌کنند. مشکل ما این است کسانی که دانش این کار را ندارند در این عنوان قرار می‌گیرند. این‌ها بازیگرها و ورزشکاران خوبی‌اند و قابل احترام‌اند اما عرصه اجرا را خیلی کوچک دانستیم و سطح مجری را پایین آوردیم.

ما باید نیازسنجی می‌کردیم مردم ما چه می‌خواهند، مردم راجع به چه مسائلی صحبت می‌کنند آن‌ مسائل را زیر ذره‌بین قرار دهیم. به نظرمن تلویزیون مشکل برنامه‌سازی و محتوایی دارد و مشکلاتش در انتخاب مجری و گوینده جدی‌تر است.

مردم به تلویزیون اعتماد دارند

* صریح‌تر بفرمایید چرا معضلات و مشکلات تلویزیون در زمینه ارتباط با مخاطب هر روز بیشتر می‌شود؟

البته ارتباط تلویزیون با مخاطب فقط مربوط به ایران نمی‌شود بلکه تلویزیون جایگاه خودش را در دنیا از دست داده و شبکه‌های مختلف اینترنتی با گسترش‌شان بیشتر مورد توجه مخاطب قرار گرفته‌اند. اما هنوز به تلویزیون و عواملش اعتماد دارند؛ من مدتی در تلویزیون به دلایل شخصی نبودم، در خیابان با مردم روبرو می‌شدم آنقدر به من لطف و محبت داشتند. این صمیمیت به خاطر حضورم در قابِ تلویزیون است!

ادبیات فاخر را فراموش کرده‌اند

اگر قدری از این جریان عقب افتادیم به خاطر بی‌درایتی است. سراغ پایین‌ترین سلیقه‌ها رفتیم؛ حتی در رادیو که زمانی، فرهیختگی‌اش شهره خاص و عام بود، امروز مجری و گوینده‌اش از واژه‌های کوچه و بازاری استفاده می‌کنند به جای آن ادبیاتِ فاخر؛ در برنامه‌سازی از سطح فکری و فرهنگی خیلی پایین استفاده می‌شود؛ برای همین برنامه‌ها به جایی رسیده‌اند که مجری و گوینده از الفاظی غیرشایسته استفاده می‌کنند و برخوردشان با مهمان برنامه هم شایسته نیست.

چقدر سریال‌های خانگی درد مردم را می‌گویند؟

این اتفاق یک روزه نیفتاده و به جریانی تبدیل شده که ذائقه مردم را شکل داده است. آن‌قدر سلیقه مردم را پایین آوردند تا حد زیادی برنامه‌سازان و سیاستگذاران فرهنگی ما به خصوص تلویزیون مقصرند. واقعاً سریال‌های خانگی چقدر بیننده دارد؟ نظرسنجی کنید. سریال‌های تلویزیون پرخرج ما چه تعداد بیننده دارند؟ سریال‌های خانگی به خصوص که اصلاً چیزی به نام ایران و درد مردمش در آن وجود ندارد.

مردم شما را چطوری صدا می‌زنند

* شعله قهرمانی چه دغدغه‌هایی دارد؟ مردم شما را در خیابان به چه نامی خطاب می‌کنند و می‌شناسند؟

یک چیزی را مطمئنم و با صداقت می‌گویم من هیچ‌وقت برای مردم و عشقی که به مردم داشتم دروغ نگفتم و هرگز در واقع سعی نکردم چیزی را بگویم برای دیده شدن؛ هرچیزی دارم فکر می‌کنم به خاطر دعای مردم است.

سؤال بامزه‌ای پرسیدید که مردم مرا در خیابان می‌بینند با چه نامی صدایم می‌زنند؛ من را وقتی می‌بینند خیلی با محبت می‌گویند: "شما همان طوری که در تلویزیون بودید و به ما محبت می‌کنید همین طوری هم هستید. مردم را دوست دارید و خودتان را نمی‌گیرید." جالب است با ماسک هم که فقط چشمم معلوم است خیلی آدم‌های باهوشی‌اند که من را متعجب می‌کنند.

گفت‌وگو از مجتبی برزگر

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار فرهنگی

با کاروان حسینی تا اربعین|سرنوشت عجیب "طِرمّاح‌بن عدی" در کربلا

 با کاروان حسینی تا اربعین|سرنوشت عجیب "طِرمّاح‌بن عدی" در کربلا
2020-09-29T20:05:40+03:30
گفت: "وای بر من که مولایم را تنها گذاشتم!"، طِرمّاح ناله ‏کرد و نالید، به اشک و ناله گفت: از درد و سوز این حسرت، به سیدالساجدین گفتم؛ "مولای ...

پیشنهادات عملی رهبر انقلاب برای مبارزه با خطر تحریف دفاع مقدس+اینفوگرافیک

 پیشنهادات عملی رهبر انقلاب برای مبارزه با خطر تحریف دفاع مقدس+اینفوگرافیک
2020-09-29T20:05:39+03:30
پایگاه اطلاع‌رسانی رهبر فرزانه انقلاب اینفوگرافیک جدید خود را با محور مرور پیشنهادات عملی معظم‎له برای مبارزه با خطر فراموشی و تحریف دفاع مقدس منتشر کرد.

کتاب‌های لاتین نمایشگاه تحویل ناشران شد/ آیا کتاب‌ها با دلار ۳۰ هزار تومانی فروش دارند؟

 کتاب‌های لاتین نمایشگاه تحویل ناشران شد/ آیا کتاب‌ها با دلار ۳۰ هزار تومانی فروش دارند؟
2020-09-29T20:05:39+03:30
وزارت ارشاد خبر از تحویل دادن سه هزار و ۵۰۰ عنوان کتاب لاتین به ناشران خبر می‌دهد؛ کتاب‌هایی که برای عرضه در نمایشگاه کتاب وارد ایران شده بود اما حالا گفته ...

آیا زمان کافی برای برگزاری مسابقات بین‌المللی قرآن وجود دارد؟

 آیا زمان کافی برای برگزاری مسابقات بین‌المللی قرآن وجود دارد؟
2020-09-29T20:05:38+03:30
تقریباً ۵ ماه تا زمان اعلام‌شده سازمان اوقاف برای برگزاری مسابقات بین‌المللی وقت باقی مانده اما نحوه برگزاری آن در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

دلیل گرانی کاغذ چاپ و تحریر چیست؟/ ادامه‌دار بودن بی‌مهری‌ها به کاغذ تولید داخل

 دلیل گرانی کاغذ چاپ و تحریر چیست؟/ ادامه‌دار بودن بی‌مهری‌ها به کاغذ تولید داخل
2020-09-29T20:05:38+03:30
دلایل بسیاری برای گرانی کاغذ در هفته اخیر برشمرده می‌شود، اما همچنان تغییر در نرخ ارز و نرخ ارز نیمایی عامل اصلی است. با این حال خریداران همچنان به تولید دا...

چرا "ایل‌دا" با گویش خودش صحبت نمی‌کند؟/ آیا تلویزیون در ساخت سریال‌های اقوام جدّی است؟

 چرا "ایل‌دا" با گویش خودش صحبت نمی‌کند؟/ آیا تلویزیون در ساخت سریال‌های اقوام جدّی است؟
2020-09-29T20:05:38+03:30
ادای دِین سریال "ایل‌دا" به دفاع‌مقدس قابل تقدیر است اما ادا نشدن گویش و لهجه کاراکترهایش انتقادهایی را به همراه داشته و این سؤال جدی را به‌وجود م...

آیت الله تسخیری امتی از مردان و لشگری از لشگران حق و عدالت بود

آیت الله تسخیری امتی از مردان و لشگری از لشگران حق و عدالت بود
2020-09-29T18:38:56+03:30
جابرالجابری گفت: آیت الله تسخیری علم و عمل را در کنار هم داشت و در کنار آن از ادب و فرهنگ بهره می‌برد، به زبان ملت‌ها آشنا و امتی از مردان و لشگری از لشگران ...

آیت الله تسخیری افراط و تفریط را نمی پذیرفت و طرفدار اعتدال بود

آیت الله تسخیری افراط و تفریط را نمی پذیرفت و طرفدار اعتدال بود
2020-09-29T18:25:36+03:30
حجت الاسلام شهریاری در نشست بین‌المللی «بررسی ابعاد شخصیتی و اندیشه‌های آیت‌الله تسخیری»گفت: آیت‌الله تسخیری افراط و تفریط را نمی پذیرفت و پیوسته همه را به ...

هدف آیت الله تسخیری جمع کردن و امت واحده بود نه تفرقه افکنی

هدف آیت الله تسخیری جمع کردن و امت واحده بود نه تفرقه افکنی
2020-09-29T18:12:17+03:30
شیخ خالد الملا گفت:آیت الله تسخیری در کنفرانس‌های اسلامی به نشر رسالت اسلام می‌پرداخت؛ رسالتی که هدفش جمع کردن و امت واحده بود، نه تفرقه افکنی.

رونمایی از کتابی با موضوع اندیشه های آیت‌ الله تسخیری

رونمایی از کتابی با موضوع اندیشه های آیت‌ الله تسخیری
2020-09-29T16:12:16+03:30
کتاب «سرو نستوه» مروری بر زندگانی، اندیشه‌ها و ویژگی‌های آیت‌ الله تسخیری در جریان برگزاری وبینار «بررسی ابعاد شخصیتی و اندیشه‌های آیت ‌الله تسخیری» رونمایی شد.

قرآن در زندگی علمی آیت ‌الله تسخیری تبلور یافته بود

قرآن در زندگی علمی آیت ‌الله تسخیری تبلور یافته بود
2020-09-29T15:58:56+03:30
صالحی گفت: آیت ‌الله تسخیری برای وحدت و ارتباط  به تنهایی یک امت بود و شخصیتی قرآنی داشت و قرآن در زندگی علمی‌اش تبلور یافته بود.

منوچهر آشتیانی درگذشت

منوچهر آشتیانی درگذشت
2020-09-29T15:45:36+03:30
منوچهر آشتیانی، جامعه‌شناس و مترجم پس از یک‌دوره طولانی بیماری درگذشت.

آیت الله تسخیری اخلاق گفتگو را به خوبی می‌دانست

آیت الله تسخیری اخلاق گفتگو را به خوبی می‌دانست
2020-09-29T14:25:36+03:30
حداد عادل گفت: آیت الله محمد علی تسخیری مجهز به اخلاق گفت‌وگو بود و اخلاقی که آیت الله تسخیری داشت برای گفت‌وگو مناسب بود.

آیت الله تسخیری در گفت‌وگو به جای اثبات به دنبال اقناع بود

آیت الله تسخیری در گفت‌وگو به جای اثبات به دنبال اقناع بود
2020-09-29T14:12:16+03:30
ابراهیمی ترکمان گفت: آیت الله تسخیری در گفت‌وگو به جای اثبات به دنبال اقناع بود و پیام را به گونه‌ای عرضه می‌کرد تا مخاطب بپذیرد و همواره در کنار نعمت، توجه ...

آیا شیء نجس با بخارشوی پاک می‌شود؟

 آیا شیء نجس با بخارشوی پاک می‌شود؟
2020-09-29T13:52:18+03:30
رهبر معظّم انقلاب به استفتائی دربارۀ حکم پاک کردن شیء نجس به وسیله بخارشوی پاسخ فرمودند.

"معمای اسکله یک"؛ رمزگشایی از عدم آبادانی خرمشهر

 "معمای اسکله یک"؛ رمزگشایی از عدم آبادانی خرمشهر
2020-09-29T13:52:18+03:30
مستند "معمای اسکله یک" دست‌های پنهان و آشکار و موانع و مشکلات در راه آبادانی خرمشهر و پاکسازی اروند را کارشناسانه به نمایش گذاشته است.

موضع قاطع مراجع تقلید علیه عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی + عکس

 موضع قاطع مراجع تقلید علیه عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی + عکس
2020-09-29T13:52:18+03:30
مراجع تقلید به استفتای دبیرکل مجمع جهانی تقریب در موضوع عادی‌سازی روابط برخی کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی پاسخ دادند.

حجت‌الاسلام محمدحسنی: نگارش درست تاریخ، مانع از تحریف واقعیت‌های دفاع مقدس می‌شود

 حجت‌الاسلام محمدحسنی: نگارش درست تاریخ، مانع از تحریف واقعیت‌های دفاع مقدس می‌شود
2020-09-29T13:52:18+03:30
رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های رهبر معظم انقلاب را تحریف انقلاب و دفاع مقدس برشمرد و گفت: نگارش درست تاریخ مانع از تحریف واقعیت‌های...

مجیدی: امیدوارم در ایران هیچ بچه کاری نباشد

 مجیدی: امیدوارم در ایران هیچ بچه کاری نباشد
2020-09-29T13:52:18+03:30
کارگردان فیلم "خورشید" در مراسم تجلیل از این اثر سینمایی، گفت: بسیاری از این مسائل را نمی‌توان با قانون عوض کرد بلکه باید فرهنگسازی کرد؛ امیدوارم ...

چرا کاغذ چاپ و تحریر گران شد؟/ ادامه‌دار بودن بی‌مهری‌ها به کاغذ تولید داخل

 چرا کاغذ چاپ و تحریر گران شد؟/ ادامه‌دار بودن بی‌مهری‌ها به کاغذ تولید داخل
2020-09-29T13:52:18+03:30
دلایل بسیاری برای گرانی کاغذ در هفته اخیر برشمرده می‌شود، اما همچنان تغییر در نرخ ارز و نرخ ارز نیمایی عامل اصلی است. با این حال خریداران همچنان به تولید دا...

چرا "ایل‌دا" با گویش خودش صحبت نمی‌کند؟/ آیا تلویزیون در ساخت سریال‌های اقوام جدّی است

 چرا "ایل‌دا" با گویش خودش صحبت نمی‌کند؟/ آیا تلویزیون در ساخت سریال‌های اقوام جدّی است
2020-09-29T13:52:18+03:30
ادای دِین سریال "ایل‌دا" به دفاع‌مقدس قابل تقدیر است اما ادا نشدن گویش و لهجه کاراکترهایش انتقادهایی را به همراه داشته و این سؤال جدی را به‌وجود م...

موضع مراجع تقلید علیه عادی‌سازی و تحریم روابط با رژیم صهیونیستی

موضع مراجع تقلید علیه عادی‌سازی و تحریم روابط با رژیم صهیونیستی
2020-09-29T13:32:17+03:30
مراجع عظام تقلید استفتاء حجت‌الاسلام والمسلمین شهریاری دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در موضوع عادی سازی روابط برخی کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی را پ...

آخرین هفته از طرح ملی سه‌شنبه‌های تکریم برگزار شد

آخرین هفته از طرح ملی سه‌شنبه‌های تکریم برگزار شد
2020-09-29T13:32:16+03:30
چهاردهمین و آخرین هفته از طرح ملی سه‌شنبه‌های تکریم صبح امروز(سه شنبه ۸ مهر) با حضور سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و مسئولان مربوط برگزار شد.

اجرای ویژه برنامه چلچراغ درجوار مزار شهدای گمنام غواص حوزه هنری

اجرای ویژه برنامه چلچراغ درجوار مزار شهدای گمنام غواص حوزه هنری
2020-09-29T12:58:57+03:30
ویژه برنامه «چهل چراغ» به همت فرهنگسرای خانواده فردا (چهارشنبه ۹ مهرماه) در جوار مزار شهدای گمنام غواص حوزه هنری انقلاب اسلامی برگزار می‌شود.

نماهنگ "آروم خیالم" با صدای حامد علیزاده منتشر شد

 نماهنگ "آروم خیالم" با صدای حامد علیزاده منتشر شد
2020-09-29T12:25:55+03:30
نماهنگ "آروم خیالم" زمزمه‌ای به زبان شعر و موسیقی با حضرت حسین ابن‌علی علیه‌سلام است.

با کاروان حسینی تا اربعین|سرنوشت عجیب "طِرمّاح بن عدی" در کربلا

 با کاروان حسینی تا اربعین|سرنوشت عجیب "طِرمّاح بن عدی" در کربلا
2020-09-29T12:25:55+03:30
گفت: وای بر من که مولایم را تنها گذاشتم! طِرمّاح ناله ‏کرد و نالید. به اشک و ناله گفت: از درد و سوز این حسرت، به سیدالساجدین گفتم؛ مولای من! این چه مصیبتی ا...

سروده‌هایی تقدیم به شهدای دفاع مقدس/ "پیکرت گرچه برنگشت اما، همه گفتند "آسمانی" شد"

 سروده‌هایی تقدیم به شهدای دفاع مقدس/ "پیکرت گرچه برنگشت اما، همه گفتند "آسمانی" شد"
2020-09-29T12:25:55+03:30
چند سروده از شاعران آیینی کشورمان به مقام شامخ شهدای هشت سال دفاع مقدس تقدیم می‌شود.

چله عزت| انفجار مین ضد تانک دلیل جدایی پدر از پسر

 چله عزت| انفجار مین ضد تانک دلیل جدایی پدر از پسر
2020-09-29T12:25:55+03:30
یک مین ضد تانک منفجر شد. دوتایی کنار هم بودند. بچه‌ها نتوانستند بیاورندشان عقب. عراقی‌ها معبر را شناسایی کردند.

مداحان در ایام اربعین در ایران می‌مانند یا می‌روند؟

 مداحان در ایام اربعین در ایران می‌مانند یا می‌روند؟
2020-09-29T12:25:55+03:30
به دنبال اظهارنظر مسئول کارگروه برنامه‌ریزی مراسم اربعین حسینی ستاد مرکزی اربعین، برخی از مداحان از حضور در کاوران ستاد اربعین انصراف دادند و برخی نیز گفته‌...

درسگفتار پرسش‌های مهم در فلسفه دین برگزار می‌شود

درسگفتار پرسش‌های مهم در فلسفه دین برگزار می‌شود
2020-09-29T11:38:59+03:30
درسگفتار پرسش‌های مهم در فلسفه دین با تدریس سید امیر اکرمی، عضو هیات علمی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی به زبان انگلیسی و به صورت آنلاین برگزار می‌شود.