میرنیوز

تلویزیون ایران از "خیابان" تا "حسینیه"/ لزوم پیگیری برنامه‌های معارفی در فصل‌های جدید

 تلویزیون ایران از "خیابان" تا "حسینیه"/ لزوم پیگیری برنامه‌های معارفی در فصل‌های جدید 2020-09-06T15:36:07+04:30

خبرگزاری تسنیم- مجتبی برزگر: وقتی عزای امام حسین(ع) به کمک و مشارکت مردم و رعایت پروتکل‌های بهداشتی متوقف نشد، تلویزیون هم دوربین‌هایش را خاموش نکرد و روی سردرِ برنامه‌هایش نوشت به هیئت امام حسین(ع) خوش‌آمدید. در واقع رنگ و بوی برنامه‌های محرمی امسال همه هیئتی و تکیه‌ای شدند. رونق روضه‌های خانگی در دستور کار برنامه‌سازان قرار گرفت. 

در این میان، حسینیه ایران در شبکه یک، رنگ و بویی خاص داشت؛ هم اطلاع‌رسانی هیئت‌ها را در دستور کارش قرار داد و هم شعار "ما ملت امام حسینیم" برگرفته از کلام "حاج قاسم" به عنوان شعار محوری شبکه یک تبدیل شد. البته خیلی زود بقیه شبکه‌ها و برنامه‌ها هم این شعار را به عنوان شعائر اصلی‌شان قرار دادند. 

در گوشه دکوری که هادی صلح‌جو، محمدحسین صیرفی و مهدی آقابیگی می‌ایستادند و حرف‌هایی از امام حسین(ع) و مصائب عاشورا و کربلا می‌زدند چهره متبسم و زیبای "حاج قاسم" دیده می‌شد که اولین سالی است محرم و صفر در کنار ملت ایران نیست. رنگ و بویِ حسینیه تلویزیونی عاشورایی عاشورایی بود. وقتی صلح‌جو هم وارد دکور شد و متوجه سردرِ استودیو شدیم که نوشته بود: به هیئت امام حسین(ع) خوش آمدید.

"حسینیه ایران" چند روز قبل از محرم جای "خیابان ایران" را در تلویزیون گرفت. در مناسبت‌های ملی "خیابان" است و در روزهای عاشورایی و محرمی خصوصاً در ایام اربعین رنگ و روی حسینیه می‌گیرد. این برنامه با وجه اطلاع‌رسانی و مطالبه از شهرداری که نتوانست فضای محیطی را مثل سال‌های قبل رنگِ محرم و امام حسین(ع) بدهد. 

برنامه حسینیه ایران با پخش گزارش‌های مردمی، مرثیه‌سرایی و سخنرانی‌های مذهبی، میزبان عزاداران حسینی بود و در ادامه محرم و مناسبت‌های صفر، خصوصاً به قول یکی از مجریانش، اربعین برنامه ویژه‌ای را تدارک دیده‌اند. آقابیگی اعتقاد دارد که گروه خیابان ایران و حسینیه ایران همیشه آماده‌باشند و منتظرند تا به آن‌ها بگویند روی آنتن بروید!

تلویزیون , شبکه های سیمای جمهوری اسلامی ایران , شبکه یک , صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران , مجریان تلویزیون ایران , ماه محرم , موکب تسنیم ,

چطور شد تلویزیون از خیابان ایران به حسینیه ایران رسید؟!

مجید خواجه‌نژاد مدیر پخش شبکه یک و متولی برنامه "حسینیه ایران" درباره اینکه چطور شد از "خیابان ایران" به "حسینیه ایران" رسید، به خبرنگار خبرگزاری تسنیم، گفت: با توجه به اینکه محرم امسال شرایط ویژه‌ کرونایی داشت ما از هفته‌ها قبل با مدیریت شبکه و بچه‌های پخش در کنار گروه معارف قرار گرفتیم و پا را فراتر از برنامه و آیتم گذاشتیم و گفتیم حسینیه ایران را برپا کنیم.  به قولی کاربلدها و کارآمدها را آوردیم تا عزاداری امام حسین(ع) در استودیوی شبکه یک سیما برقرار شود. این طور شد که از خیابان ایران به حسینیه ایران رسیدیم.

تصویر متبسم "حاج قاسم" و شعار "ما ملت امام حسینیم"

وی در خصوص ساخت دکور و قرار گرفتن تصویر "حاج قاسم" و شعار ما ملت امام حسینیم، تأکید کرد: اول می‌خواستیم آیتم‌هایی بسازیم و پخش کنیم که رنگ و بوی دوران کرونایی داشته باشد، مثل سال‌های قبل نباشد. یعنی در واقع جمعیت را بدون فاصله‌گذاری نشان ندهد. کنداکتور هر روز به عاشورا نزدیک می‌شد، ساعت‌های بیشتری روی آنتن بودیم، گزارش‌های بیشتری از هیئت‌ها می‌گرفتیم. در واقع گروه‌های برنامه زنده و تولیدی ما از این هیئت به آن هیئت می‌رفتند که هم مردم در جریانِ هیئت‌ها باشند و هم این شکوه و عظمت را به رخ بکشیم. 

تصاویر زنده از کربلا و روضه از حرم حضرت رقیه(س)

خواجه‌نژاد با اشاره به قرار گرفتن برنامه‌های ویژه تصاویر زنده از کربلا و کنار حرم حضرت رقیه(س) خاطرنشان کرد: فرهنگسازی یک کوچه یک حسینیه، هر خانه یک پرچم و  روضه خانگی را بسیار جدی گرفتیم. عکس‌ها و ویدئوهای مداحانی که به خانه مادران و پدران شهید می‌رفتند را هم نشان می‌دادیم. در این راستا هر شب برنامه‌هایی را زنده و هیئت‌هایی را با چند دقیقه تأخیر مثل برنامه هیئت بنی‌فاطمه یا حاج منصور ارضی سعی می‌کردیم پخش کنیم و یا تصاویر زنده از کربلا به هنگام پخش اذان مغرب هر شب یا روضه از جوار حرم حضرت رقیه(س) جزو برنامه‌های حسینیه ایران بود. 

مدیر پخش شبکه یک سیما با بیان اینکه اولین سالی است حاج قاسم کنار ما نیست، افزود: شعار شبکه‌مان را "ما ملت امام حسینیم" قرار دادیم. و البته محور اصلی برنامه حسینیه تلویزیونی ایران هم بود؛ در دکور هم چهره متبسم و زیبای "حاج قاسم" را قرار دادیم. هر شب بخش‌هایی از فرمایشات این فرمانده شهید پخش می‌شد. سعی کردیم مردمی که نتوانستند به هیئت بروند و امسال نمی‌توانند از ایام عزاداری امام حسین(ع) در محرم و صفر بهره ببرند با این حسینیه تلویزیونی، بهترین بهره معنوی را ببرند. حتی به هنگام تعویض پرچم امام رضا(ع) و تعویض پرچم حرم حضرت عباس(ع) و امام حسین(ع) را نشان دادیم که مخاطب ما در جریان همه اتفاقات مثل سنوات قبل قرار بگیرد. 

تلویزیون , شبکه های سیمای جمهوری اسلامی ایران , شبکه یک , صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران , مجریان تلویزیون ایران , ماه محرم , موکب تسنیم ,

مطالبه از شهرداری؛ از مردم عقب نمانید

وی درباره بخشی از حسینیه ایران که مطالبه‌گر بود این‌چنین گفت: مهمان کمی داشتیم اما دست از مطالبه و اطلاع‌رسانی برنداشتیم. وقتی همه گلایه داشتند چرا شهرداری برای تبلیغات محیطی کاری نکرده مهمانی به نمایندگی از شهرداری داشتیم و توضیحاتی دادند که البته قانع‌کننده نبود. ما از روز اول گفتیم شهرداری از مردم عقب نماند، چون مردم خودجوش به میدان آمدند و در فقدان ایستگاه‌های صلواتی، خودشان اقداماتی در این زمینه کردند.  واقعاً سعی کردیم حسینیه باشیم.

تلویزیون , شبکه های سیمای جمهوری اسلامی ایران , شبکه یک , صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران , مجریان تلویزیون ایران , ماه محرم , موکب تسنیم ,

صلح‌جو: با حسینیه ایران در تلاشیم خلأ رفتن به هیئت را احساس نکنند

یکی از مجریان برنامه که اهالی قرآن هم بیشتر با نامش آشنایند، هادی صلح‌جو است. او در گفت‌وگویی با خبرنگار خبرگزاری تسنیم  و در پاسخ به این سؤال که چقدر در دوران کرونا برای اجرا و برنامه‌سازی با چالش مواجهید، تأکید کرد: در روزهایی که به مردم می‌گوییم برای تردد غیرضروری از خانه بیرون نیایید، ما وظیفه خود می‌دانیم در استودیوهای تلویزیونی حاضر شویم و برایشان برنامه مفید و مؤثری داشته باشیم. وقتی مردم تلویزیون را روشن می‌کنند آنقدر برنامه داشته باشیم که به سراغ رسانه‌های دیگر نروند. با حسینیه ایران هم در تلاشیم خلأ رفتن به هیئت را احساس نکنند. 

ابتکار در برنامه‌سازی دینی و توجه مدیران ارشد صداوسیما

او درباره ابتکار در برنامه‌سازی دینی و توجه مدیران ارشد صداوسیما به برنامه‌های معارفی تلویزیون، خاطرنشان کرد: من فکر می‌کنم خیلی نسبت به گذشته رشد کرده‌ایم حتی در زمینه طراحی دکور و نوع تصویربرداری و اجرا هم در این مقوله خیلی جلوتر از قبلیم. اما احساس می‌کنم که به بازتعریف در جریان برنامه‌های معارفی در تلویزیون نیازمندیم. معتقدم مهم‌ترین مشکل تلویزیون قالب‌های برنامه‌سازی است ما در فرم مشکل داریم و خیلی راحت بسنده می‌کنیم به ساده‌ترین راه برنامه‌سازی و آن برنامه‌های تاکشو یا گفت‌وگو محور است. کارشناسی بنشیند و با او حرف بزنیم؛ دوره‌ این نوع برنامه‌سازی گذشته است.

تلویزیون , شبکه های سیمای جمهوری اسلامی ایران , شبکه یک , صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران , مجریان تلویزیون ایران , ماه محرم , موکب تسنیم ,

همان‌گونه که "دورهمی" و "خندوانه" می‌خواهند ...

صلح‌جو افزود: همان‌طور که در جلوه‌های تکنیکی و فنی رشد کرده‌‌ایم در مدل‌های برنامه‌سازی هم باید کارهای جدیدتر کنیم این هم اتفاق نمی‌افتد مگر به واسطه توجه جدی مسئولین ارشد سازمان صداوسیما؛ یعنی باید مطالبه و پیگیری کنند. همان‌گونه که برای تولید و پخش فصل‌های متعدد "خندوانه"، "دورهمی" و یا "پایتخت" این عزم را نشان داده‌اند این مطالبه را برای برنامه‌های مؤثر مذهبی و معارفی هم داشته باشند. رهبر انقلاب فرمودند که در راه ساختن برنامه‌هایی با مضامین ارزشی و انقلابی همیشه بهترین‌ها را بخواهیم. مدت‌ها این فرمایش به در و دیوارهای سیما بود؛  معتقدم ما با این جمله رهبری فاصله داریم که رسانه دانشگاه است و رسانه یک مرکزی برای معرفت‌افزایی است! یعنی رسانه تنها وسیله سرگرمی مردم نیست ما باید در این موضوع فصل جدیدی را پیش بگیریم.

تلویزیون , شبکه های سیمای جمهوری اسلامی ایران , شبکه یک , صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران , مجریان تلویزیون ایران , ماه محرم , موکب تسنیم ,

حسینیه ایران تمام نشده!/ برای اربعین برنامه ویژه داریم

مهدی آقابیگی دیگر مجری این برنامه تلویزیونی در گفت‌وگویی با خبرنگار خبرگزاری تسنیم  به این نکته اشاره کرد که: از "خیابان ایران" به حسینیه ایران رسیدیم که مثل آن جنبه‌های ملی، اینجا سنت‌های عزاداری را دوباره با مخاطبین مرور کنیم. حسینیه ایران تمام نشده و برنامه‌های ویژه‌ای را در ایام صفر و به ویژه اربعین خواهد داشت. باید ببینیم برنامه پیاده‌روی اربعین به کجا خواهد رسید و هم رسالت تکیه و عزاداری و اطلاع‌رسانی را توأمان پیش می‌بریم.

تشکر مردم از پوشش نماز ظهر عاشورا

وی درباره تشکر مردم از تلویزیون به خاطر پوشش خوبِ نماز ظهر عاشورا، گفت: نکته مهم این است هر سال عزاداران از ما تشکر می‌کنند که نماز ظهر عاشورا را پوشش رسانه‌ای می‌دهیم. چون اصل و اساسِ قیام عاشورا حفظ و صیانت از این ارزش‌های اسلامی بوده که اهمیت دادن به نماز اول وقت یکی از آن‌ها است، در این محاصره و آماج حملات دشمنان.

ما برای حسینیه ایران آماده‌ایم

مجری برنامه "حسینیه ایران" درباره شرایط کرونایی و آماده‌باش گروه، تأکید کرد: گروه "خیابان ایران" و "حسینیه ایران" در آماده‌باشند؛ ما رزمنده‌ایم و هر موقع بخواهند ما آماده رفتن روی آنتیم. اما در مناسبت‌های آتی ماه صفر خصوصاً اربعین حضور فعالی خواهیم داشت. 

انتهای پیام/

 

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار فرهنگی

«وقف»، راهکاری برای مساوات و برابری است

«وقف»، راهکاری برای مساوات و برابری است
2020-09-26T18:18:56+03:30
استاندار تهران با اشاره به اینکه «وقف» می‌تواند راهکاری برای مساوات و برابری باشد، گفت: حجت‌الاسلام والمسلمین خاموشی بسیار پویا و فعال هستند و در هر سازمانی ...

به دنبال رستگاری در سوریه/ این کتاب قداست حرم را حفظ کرده است

 به دنبال رستگاری در سوریه/ این کتاب قداست حرم را حفظ کرده است
2020-09-26T16:25:38+03:30
مجید قیصری در مراسم رونمایی از کتاب «اجاره‌نشین خیابان الامین» گفت: کتاب اصلاً تلاش نکرده است تا قداست حرم را به زور در متن بریزد؛ خود متن قداست ح...

چله عزت|شهید ۱۵ ساله‌ای که کمتر از دوماه حضور در جنگ آسمانی شد

 چله عزت|شهید ۱۵ ساله‌ای که کمتر از دوماه حضور در جنگ آسمانی شد
2020-09-26T16:12:23+03:30
برادر شهید محمود مهاجر گفت: ایشان پس از آنکه از مرخصی بازگشت با آنکه بیش از دوماه در منطقه نبود به فیض شهادت نائل شد و پس از ۲۵ سال به آغوش خانواده بازگشت.

سریال "حاج قاسم" در اتاق تاریک!/ تحقیق، پژوهش و انتخاب تهیه‌کننده و کارگردان را جدی بگیرید

 سریال "حاج قاسم" در اتاق تاریک!/ تحقیق، پژوهش و انتخاب تهیه‌کننده و کارگردان را جدی بگیرید
2020-09-26T15:58:57+03:30
گمانه‌زنی‌ها درباره کارگردان سریال و فیلم "حاج قاسم" از همان بدو شهادت در فضای رسانه‌ای بوجود آمد. جایی کارگردان فیلم سینمایی را رایزنی کردند که ت...

تصویر دفاع مقدس| ماجرای قابلمه یخ روی بی‌سیم‌ها در اتاق‌های عملیات

 تصویر دفاع مقدس| ماجرای قابلمه یخ روی بی‌سیم‌ها در اتاق‌های عملیات
2020-09-26T15:05:37+03:30
رزمندگان دفاع مقدس با وجود گرما طاقت‌فرسا در جنوب کشور، در ماه مبارک رمضان روزه دار بودند و با فعالیت‌های جسمی فراوان یاد خداوند را فراموش نمی‌کردند.

کتاب «ایران و القرآن» در الجزایر منتشر شد

کتاب «ایران و القرآن» در الجزایر منتشر شد
2020-09-26T14:45:36+03:30
کتاب «ایران و القرآن، جهود الایرانیین فی خدمه القرآن الکریم و علومه، قبل الثوره و بعدها» نوشته نور الدین بولحیه، اندیشمند و نویسنده بزرگ الجزایری در این کشور...

«وقف»، راهکاری است برای مساوات و برابری است

«وقف»، راهکاری است برای مساوات و برابری است
2020-09-26T14:18:56+03:30
استاندار تهران با اشاره به اینکه «وقف» می‌تواند راهکاری برای مساوات و برابری باشد، گفت: حجت‌الاسلام والمسلمین خاموشی بسیار پویا و فعال هستند و در هر سازمانی ...

چالش‌های مربوط به آزادی دین و اقلیت‌های دینی بررسی شد

چالش‌های مربوط به آزادی دین و اقلیت‌های دینی بررسی شد
2020-09-26T14:18:56+03:30
نشست «بررسی چالش‌های مربوط به آزادی دین و اقلیت‌های دینی» با حضور نمایندگان اقلیت‌های دینی از جمله مسلمانان از سوی مدافع عمومی گرجستان و شورای ادیان مدافع عم...

چله عزت| ماجرای رانندگی بی‌ترمزهای پانزده ساله با بیل میکانیکی عراقی

 چله عزت| ماجرای رانندگی بی‌ترمزهای پانزده ساله با بیل میکانیکی عراقی
2020-09-26T14:12:19+03:30
از طرف سنگرهای عراقی گرد و خاک بلند شد. ماشینی می‌آمد طرفمان. داد زدم: «بچه‌ها. آرپی‌جی!» وقتی آمد جلوتر، یکی داد زد: «نزنید... نزنید، بی‌ترم...

تندروهای واقعی سینما چه کسانی بودند؟/ طومارنویسی که بعدها سر از پاریس درآورد

 تندروهای واقعی سینما چه کسانی بودند؟/ طومارنویسی که بعدها سر از پاریس درآورد
2020-09-26T14:12:19+03:30
سینمای دفاع مقدس در آغاز راه خود شاهد شکل‌گیری سینمایی بود که می‌توانست در سال‌های بعد طیف گسترده‌ای از جوانان را به خود جذب کند اما تندروی مدیران فرهنگی و ...

درخواست رئیس‌جمهور از صداوسیما/ عزاداری اربعین را به خانه‌ها ببرید

 درخواست رئیس‌جمهور از صداوسیما/ عزاداری اربعین را به خانه‌ها ببرید
2020-09-26T13:45:39+03:30
رئیس‌جمهور از رسانه ملی و فضای مجازی خواست عزاداری اربعین و روزهای پایان صفر را به دل و خانه‌های مردم ببرند.

درخواست رئیس جمهور از صداوسیما/ عزاداری اربعین را به خانه‌ها ببرید

 درخواست رئیس جمهور از صداوسیما/ عزاداری اربعین را به خانه‌ها ببرید
2020-09-26T13:18:59+03:30
رئیس جمهور از رسانه ملی و فضای مجازی خواست عزاداری اربعین و روزهای پایان صفر را به دل و خانه‌های مردم ببرند.

آیا سقوط هواپیما در ۷ مهر ۶۰ دستکاری شده بود؟‌/ عملیات ثامن‌الائمه آغاز تغییر استراتژی در جنگ بود

 آیا سقوط هواپیما در ۷ مهر ۶۰ دستکاری شده بود؟‌/ عملیات ثامن‌الائمه آغاز تغییر استراتژی در جنگ بود
2020-09-26T13:18:59+03:30
نشست واکاوی عملیات ثامن‌الائمه و رونمایی از جلد دوم کتاب تاریخ شفاهی سردار سرلشکر رحیم صفوی با عنوان «از شرق بصره تا مهران» همزمان با سالگرد شکستن...

جدیدترین استفتاء رهبر انقلاب درباره خرید و فروش "سهام در بورس"

 جدیدترین استفتاء رهبر انقلاب درباره خرید و فروش "سهام در بورس"
2020-09-26T13:18:59+03:30
رهبر معظّم انقلاب به استفتائی دربارۀ خرید و فروش سهام در بورس ایران و خارج از کشور پاسخ فرمودند.

هیأت مکان رشد عقلانیت و حکمت است/برقراری شبکه روضه های خانگی

هیأت مکان رشد عقلانیت و حکمت است/برقراری شبکه روضه های خانگی
2020-09-26T12:58:57+03:30
استاد حوزه علمیه با بیان اینکه اهالی روضه امسال روضه‌ها را به خانه‌ها بیاورند، گفت: ذاکرین اهل بیت(ع) و روضه‌خوان‌ها بهتر است امسال این شبکه خانگی را با اعضا...

«دائرة‌المعارف مصور تاریخ جنگ ایران و عراق» بررسی می‌شود

«دائرة‌المعارف مصور تاریخ جنگ ایران و عراق» بررسی می‌شود
2020-09-26T12:58:57+03:30
برنامه تلویزیونی «چراغ مطالعه» این هفته میزبان جعفر شیرعلی‌نیا خواهد بود و با او در مورد کتاب «دائرةالمعارف مصور تاریخ جنگ ایران و عراق» به گفتگو خواهد پرداخت.

فراخوان طرح پژوهشی روش‌های مطلوب و استاندارد حفظ قرآن کریم

فراخوان طرح پژوهشی روش‌های مطلوب و استاندارد حفظ قرآن کریم
2020-09-26T12:58:56+03:30
دبیرخانه ستاد راهبری حفظ قرآن کریم کشور با موضوع طرح پژوهشی بررسی روش‌های حفظ قرآن کریم در داخل و خارج از کشور و استانداردسازی و استخراج مدلهای مطلوب فراخوان...

از دزفول تا کربلای جزیره مجنون؛ روایت ۱۱ سال انتظار در «هما»/ داستان زنانی که «اسماعیل»شان را به قربانگاه فرستادند

 از دزفول تا کربلای جزیره مجنون؛ روایت ۱۱ سال انتظار در «هما»/ داستان زنانی که «اسماعیل»شان را به قربانگاه فرستادند
2020-09-26T13:05:44+03:30
نویسنده کتاب «هما» می‌گوید: شهید امیدی در نامه‌ای به همسرش می‌گوید که اسماعیل تو منم، اسماعیل من هم تو هستی، باید بدون تردید کارد بر گردن این اسما...

نخستین نشست هم اندیشی جمعی از فعالان مردمی اربعین برگزار شد

نخستین نشست هم اندیشی جمعی از فعالان مردمی اربعین برگزار شد
2020-09-26T12:45:36+03:30
نخستین نشست هم اندیشی جمعی از فعالان مردمی اربعین، با محوریت ایده‌های عملیاتی اربعین ۹۹ در سالن همایش‌های سرچشمه برگزار شد.

نگرانی ناشران از ۵ برابر شدن قیمت کتاب در نبود ارز برای کاغذ

 نگرانی ناشران از ۵ برابر شدن قیمت کتاب در نبود ارز برای کاغذ
2020-09-26T12:38:56+03:30
در حالیکه بیش از شش ماه است ارزی برای کاغذ نشر اختصاص داده نشده،‌ ناشران این نگرانی را دارند که با وضعیت فعلی کتاب دچار افزایش قیمت پنج برابری شود.

شیوه‌ متفاوتی در چیدمان ارکستر/ نگاهی شاعرانه، آهنگین و لطیف به حماسه عاشورا

 شیوه‌ متفاوتی در چیدمان ارکستر/ نگاهی شاعرانه، آهنگین و لطیف به حماسه عاشورا
2020-09-26T12:38:56+03:30
ارکستر سمفونیک تهران با چیدمانی متفاوت و با حصارهایی برای رعایتِ پروتُکل‌های کرونایی به اجرای کنسرت نمایش «علمدار» می‌پردازد.

هیئت داوران سوگواره «بر آستان اشک» معرفی شدند

هیئت داوران سوگواره «بر آستان اشک» معرفی شدند
2020-09-26T12:18:56+03:30
رئیس فرهنگسرای اندیشه هیئت داوران سوگواره شعر آئینی «بر آستان اشک» را معرفی کرد و گفت: مهلت ارسال آثار این سوگواره تا ۱۰ مهرماه است.

حجت‌الاسلام علوی تهرانی از بیمارستان مرخص شد

 حجت‌الاسلام علوی تهرانی از بیمارستان مرخص شد
2020-09-26T11:45:38+03:30
حجت‌الاسلام علوی تهرانی پس از چند روز بستری و بهبود وضعیت جسمانی، از بیمارستان مرخص شد.

نقش اصلی شهید احمد کاظمی در شکست حصر آبادان چه بود؟

 نقش اصلی شهید احمد کاظمی در شکست حصر آبادان چه بود؟
2020-09-26T11:45:38+03:30
پنجم مهرماه ۱۳۶۰، لیاقت احمد کاظمی به اثبات رسید. احمد به شیوه‌های مرسوم عمل نمی‌کرد. به جای حمله رودررو به دشمن، نیروهای آن‌ها را چنان ماهرانه دور زد که سا...

حرکت دسته‌های عزاداری اربعین در تهران ممنوع است

حرکت دسته‌های عزاداری اربعین در تهران ممنوع است
2020-09-26T11:25:35+03:30
مسئول اطلاع رسانی ستاد محرم استان تهران گفت: حرکت دسته‌های عزاداران تهرانی در روز اربعین با توجه به تاکید وزارت بهداشت مبنی بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی و حفظ...

وبینار بررسی اندیشه‌های آیت الله تسخیری برگزار می‌شود

وبینار بررسی اندیشه‌های  آیت الله تسخیری برگزار می‌شود
2020-09-26T10:58:56+03:30
سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به پاس بزرگداشت نام و یاد آیت الله تسخیری(ره) وبینار «بررسی ابعاد شخصیتی و اندیشه‌های حضرت آیت الله تسخیری» را هشتم مهرماه برگ...

حرکت دسته های عزاداران تهرانی در روز اربعین ممنوع است

حرکت دسته های عزاداران تهرانی در روز اربعین ممنوع است
2020-09-26T10:58:56+03:30
عبداللهی گفت: حرکت دسته های عزاداران تهرانی در روز اربعین با توجه به تاکید وزارت بهداشت مبنی بر رعایت پروتکل های بهداشتی و حفظ سلامت عزاداران حسینی ممنوع است.

ساموئل ال جکسون در سریال مارولی بازی می‌کند

 ساموئل ال جکسون در سریال مارولی بازی می‌کند
2020-09-26T11:05:48+03:30
بازیگر فیلم‌ «هشت‌ نفرت‌انگیز» برای اولین‌بار در یک سریال تلویزیونی به ایفای نقش خواهد پرداخت.

ضربه‌ای که هنر دفاع مقدس از شهردار طیف کارگزاران خورد/ هنرمندان انقلابی چطور در دهه دوم انقلاب به حاشیه رانده شدند؟

 ضربه‌ای که هنر دفاع مقدس از شهردار طیف کارگزاران خورد/ هنرمندان انقلابی چطور در دهه دوم انقلاب به حاشیه رانده شدند؟
2020-09-26T11:05:48+03:30
غلامعلی طاهری؛ هنرمند رشته نقاشی از ضربه‌ای می‌گوید که برای نخستین‌بار طی سال‌های پس از جنگ تحمیلی توسط طیف کارگزاران سازندگی به هنرمندان دفاع مقدس وارد شد.

آیین اختتامیه ششمین جایزه جهانی اربعین برگزار می‌شود

آیین اختتامیه ششمین جایزه جهانی اربعین برگزار می‌شود
2020-09-26T10:45:35+03:30
آیین اختتامیه ششمین جایزه جهانی اربعین روز سه‌شنبه (۱۵ مهرماه) در حسینیه الزهرا (س) سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار می‌شود.