میرنیوز

چطور "خانه ما" کرونایی شد؟/ ویدا جوان: برنامه‌ای که وارد زندگی واقعی خانواده‌ها می‌شود

 چطور "خانه ما" کرونایی شد؟/ ویدا جوان: برنامه‌ای که وارد زندگی واقعی خانواده‌ها می‌شود 2020-08-01T14:03:49+04:30

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، این روزها برنامه تلویزیونی"خانه ما" با حال و هوایی کرونایی روی آنتن می‌رود؛ حال و هوایی که سبک زندگی ایرانیان را تغییر داد.در جریان تولید "خانه ما" 12 قسمتی ویژه کرونا تمام اصول بهداشتی و پروتکل‌های اعلام شده رعایت شده و همین موضوع ساخت برنامه را سخت‌تر کرده است. در این فصل نفرات گروه تولید و تعداد شرکت‌کنندگان کم و ارتباط آنها با خارج از خانه کاملاً به موارد ضروری محدود شده است و همچنین معاینات پزشکی و ضدعفونی محیط و افراد هم به‌صورت مرتب پیش می‌رود.

ایده اصلی خانه مای کرونایی این است که اعضای خانواده در شرایط قرنطینه و نیمه‌قرنطینه چه می‌کنند که در عین رعایت اصول بهداشتی شاد باشند و از فعالیت‌های روزمره نیز عقب نمانند.  از بین خانواده‌های برگزیده فصل‌های قبل، چهارخانواده از شهرهای تبریز، شیراز، مشهد و رشت به صورت دو‌به‌دو با هم رقابت می‌کنند و برنده آنها  فینال این ویژه‌برنامه را برگزار خواهند کرد.

تلویزیون , صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران , شبکه نسیم , مستند , بازیگران سینما و تلویزیون ایران , سریال ایرانی ,

خط اصلی این برنامه، زندگی در شرایط قرنطینه است. در نتیجه، همه آیتم‌ها با همین محوریت طراحی و اجرا شده‌اند. شرکت‌کنندگان دیگر به صورت فیزیکی با هم در ارتباط نیستند همه ارتباطات تقریباً به‌صورت آنلاین است و مأموریت‌ها نیز بر همین اساس تعریف می‌شود. اینجا خلاقیت خانواده‌ها است که تعیین می‌کند تا چه اندازه می‌توان از این بستر برای پیشرد امور استفاده کرد.

بسیاری از پژوهشگران، کارشناسان و هنرمندان درباره ساخت کارهای فرهنگی و هنری به شکل و شمایل کرونایی توصیه کردند و پیشنهاد دادند. بعد از ساخت و اجرای "خانه ما" با قالب کرونایی، خیلی از خانم‌های بازیگر واکنش نشان دادند و از این قالب برنامه‌سازی استقبال کردند یکی از این خانم‌های بازیگر، "ویدا جوان" است؛ بازیگری که او را بیشتر با سریال‌های تلویزیونی مثل "ماه و پلنگ"، "زمانه" و "شمعدونی" می‌شناسیم و البته در جشنواره اخیر فیلم فجر "آبادان یازده 60" را روی پرده داشت.

تلویزیون , صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران , شبکه نسیم , مستند , بازیگران سینما و تلویزیون ایران , سریال ایرانی ,

ویدا جوان در سریال شمعدونی

او در گفت‌وگویی با خبرنگار خبرگزاری تسنیم  درباره این سبک برنامه‌سازی، گفت: قطعاً برگزاری این گونه مسابقه ها در مدیریت اقتصاد خانواده‌ها تأثیر بسزایی دارند؛ چون در ابتدا مهارت خرج کردن یک بودجه مشخص در مدت معین را به خانواده‌ها یاد می‌دهند. این در حالی است که شاید خیلی از خانواده‌ها در واقع دانش پس‌انداز کردن یا خرج کردن را نداشته باشند. به نظر من این پس‌انداز کردن و مدیریت اقتصاد خانواده، نیازمند دانش است و برنامه‌هایی از این دست که به شکل مستند تولید می‌شود می‌تواند در آموزش این دانش به خانواده‌ها کمک‌کننده باشد. اینکه افراد چنین دانشی را فرا بگیرند و بیاموزند که چگونه می‌توان با یک بودجه مشخص زندگی را بگذرانند از جمله وجوه مثبت و موثر این مسابقه است.

وی با توجه به اینکه فصل جدید مسابقه در فضای کرونایی با رعایت فاصله اجتماعی و آموزش‌های بهداشتی تولید و پخش می‌شود، توضیح داد: فصل جدید مسابقه‌ که در فضای کرونایی است، با رعایت پروتکل‌های بهداشتی هم یک یادآوری دوباره برای مردم است و هم آموزش مجدد برای آن‌ها به شمار می‌رود که با اوج گرفتن دوباره این بیماری در کشور می‌تواند نقش تأثیرگذارتری داشته باشد. از آنجایی که برنامه "خانه ما" یک مستند- مسابقه است وارد زندگی خانواده‌ها  می‌شود و حرف‌هایی را می‌شنود که شاید در حالت عادی آدم‌ها آن‌ها را جلوی دوربین بیان نکنند و بر زبان نیاورند، تأثیرگذاری بیشتری خواهد داشت. 

این بازیگر جوان، سمپاتیک و جذاب بودن برنامه را از نقاط قوت آن دانسته و یادآور شد: "خانه ما" تصویر واقعی زندگی‌هایی است که شاید نتوان به راحتی داخل زندگی آن‌ها ورود کرد و آن‌ها را از نزدیک شناخت. این خصوصیت، از ویژگی‌های برنامه است و از آنجا که مسابقه بسیار سمپاتی است و به نظر من آن حس سمپاتیک را در بیننده نیز ایجاد می‌کند، می‌تواند تأثیرات مثبتی از جنبه یادگیری و آموزش روی آدم‌ها داشته باشد. با توجه به اینکه اخیراً مردم به مقوله رعایت بهداشت و خطر بیماری کووید- 19 کم توجه شده‌اند، در نتیجه با افزایش بخش‌های کرونایی در مسابقه می‌توان تأکید جدی‌تری به این بیماری و شیوع آن داشت.

تلویزیون , صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران , شبکه نسیم , مستند , بازیگران سینما و تلویزیون ایران , سریال ایرانی ,

خانه ما با فضای کرونایی

وی در خصوص قسمت‌های مورد علاقه خود در بین مجموع مسابقه‌های "خانه ما" که در شهرهای متفاوت برگزار شده و از شبکه‌های مختلف سیما روی آنتن رفت، ابراز کرد: با توجه به این نکته که من کلیه قسمت‌های این برنامه را در فصل‌های گذشته کامل و خیلی منسجم ندیده‌ام اما از میان بخش‌های دیده شده، قسمتی که مربوط به استان گیلان و در شهر رشت ضبط شده بود را بیشتر دوست داشتم. به غیر از این که خود من رگِ گیلانی دارم و بر همین اساس احساس نزدیکی بیشتری به این برنامه و به این شهر می‌کردم، به نظرمن در این قسمت‌ها کارکترهای جذابی وجود داشتند که همین ویژگی‌ها با توجه به قسمت‌هایی که دیده بودم، تماشای رقابت این خانواده‌ها را برای من جالب‌تر می‌کرد و اگر تماشای آن قسمت را از دست می‌دادم سعی می‌کردم از طریق اینترنت  و شبکه‌های مجازی تکرار آن را ببینم.

وی با مورد توجه قرار دادن ریتم مسابقه، از علاقه خود به یکی از آیتم‌های مرتبط با درآمدزایی توضیح داد و افزود: برنامه ریتم خوبی دارد و اصلاً خسته‌کننده نیست، وقتی برنامه‌ای خسته‌کننده نباشد یعنی ریتم درستی را پیش گرفته و نمی‌توان ایرادی را بر آن وارد دانست. اشتغال خانگی و درآمدزایی اعضای خانواده از جمله بخش‌های خیلی جذاب "خانه ما" بود که توجه شخص خود من را جلب می‌کرد البته شاید در زندگی عادی و روزمره انجام برخی از این کسب و کارها برای هرکسی راحت نباشد اما وقتی افرادی این کارها  را برای مسابقه می‌کنند چون انگیزه برنده شدن و ماندن در مسابقه را دارند، راحت‌تر چنین کارهایی را می‌کنند. شاید در شرایط عادی، همه خانواده‌های ما راضی نشوند غذا درست کنند و ببرند کنار خیابان بفروشند یا خیلی از این کارها را برای درآمدزایی انجام دهند. اما دیدن این نوع برنامه‌ها، حداقل قبح برخی از این قضایا را از بین می‌برد یعنی اینکه شما در این برنامه نشان می‌دهید که کار، عار نیست.

بازیگر مجموعه‌های "ماه و پلنگ" و "شمعدونی" با تأکید بر ارجحیت وجدانی بودن کار بر نوع کاری که انجام می‌دهیم، تشریح کرد: اگر خانواده ما نیاز داشته باشد که ما در واقع کاری کنار کارهای دیگر انجام دهیم تا به واسطه آن در درآمد خانواده نقشی داشته باشیم، هیچ اشکالی ندارد که ما کارهایی مثل فروشندگی، آشپزی یا هر کار دیگری را به عنوان شغل انتخاب کنیم. مهم این است کاری که می‌کنیم درست و انسانی باشد. از این رو پرداختن به چنین کارهایی در مسابقه و ترغیب خانواده‌ها برای انجام کارهایی که می‌توان به واسطه آن کارها، قدری به اقتصاد خانواده کمک کرد و باری از دوش پدر یا نان آور خانواده برداشت، اقدام جالب توجهی است که می‌تواند برای هر خانواده‌ای برانگیزنده هم باشد و من این قسمت را خیلی دوست داشتم.

او در پاسخ به این سؤال که آیا خود یا خانواده در این زمینه در گذشته یا حال تجربه‌هایی داشته‌اند، گفت: خانواده من از 18 سالگی به من گفتند که وارد فضای حرفه‌ای کار شوم و سعی کنم خرج زندگی‌ام را خودم دربیاورم در نتیجه خیلی پیش آمده کارهایی کرده‌ایم که شغل اصلی من نبوده و صرفاً برای کسب درآمد بیشتر آن کارها را کرده‌ام. مثلاً در دوران دانشجویی نقاشی دیواری و یا تابلو می‌کشیدم کارهایی مثل پتینه و کارهای دستی را هم همیشه داشتم و انجام این کارها و بیان آن هارا عیب نمی‌دانم. در واقع معتقدم کار محترم است و انسانی که کار می‌کند فرد محترمی است؛ مهم نیست چه کاری به هرحال هر کاری را کسی باید برعهده بگیرد ما به همه مشاغل و همه انسانها در همه جایگاه‌ها نیازمندیم.

تلویزیون , صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران , شبکه نسیم , مستند , بازیگران سینما و تلویزیون ایران , سریال ایرانی ,

ویدا جوان در سریال "زیر همکف"

بازیگر جوان و فارغ التحصیل رشته حسابداری به تجربیات درست مصرف کردن خود در خانواده و اینکه چطور می‌توان از هزینه های اضافی و تحمیل شده جلوگیری کرد، پرداخته و اظهار کرد: راه‌های زیادی  برای درست مصرف کردن و البته پس‌انداز کردن وجود دارد من هم یک راه خیلی خوب را بلدم ولی اغلب این راه ها در مملکت ما خیلی جواب نمی‌دهد و اینکه ما اصلا در زمینه اقتصادی، امنیت نداریم. اگر ما یک بودجه یک ماه یا حتی سه ماهه برای زندگی در نظر بگیریم و قرار باشد که حد مخارج ما از آن بودجه فراتر نرود؛ لیستی از نیازهای روزمره و ضروری تهیه کنیم و طبق آن لیست، بودجه‌ای را برآورد کنیم یعنی مبلغی را برای هزینه ها و مخارجمان کنار بگذاریم و دقیقا بر مبنای آن مبالغ تعیین شده، خرج کنیم بازهم در آخر کار کم می‌آوریم و پیش‌بینی‌های ما درست در نمی‌آید.

وی در ادامه یادآور شد: همانطور که خودتان می‌دانید در کشور ما مثلا وقتی سالانه مبلغی کنار می‌گذاریم که چیزی را بخریم وقتی به آن عدد می‌رسیم یا وقتی آن مبلغ جمع می‌شود، قیمت کالای مورد نظر ما خیلی غیر منطقی افزایش می‌یابد و آنقدر گران می‌شود که ما همچنان از آن دور می‌مانیم و نمی‌توانیم آن کالا را خریداری کنیم. این حتی در مورد خورد و خوراک به ویژه در سال‌های اخیر هم صادق است و می‌بینیم که مردم نمی‌تواند برای پولی که به جیب‌شان می‌آید، برنامه‌ریزی کنند. چون هر روز صبح که بیدار می‌شویم همه‌چیز گران‌تر می‌شود و هیچ‌کس هم پاسخگو نیست.

ویدا جوان در خاتمه به بحث کرونا و تأثیر آن در اقتصاد خانواده‌ها اشاره کرد و افزود: برخی از هزینه‌ها و خریدها در خانواده‌ها کاملاً ضروری است و باید انجام شود. این‌طور نیست که بخواهیم آن خریدها را پشت گوش بیندازیم و انجام ندهیم. معمولاً این هزینه‌ها، الزامی و جزو ملزومات زندگی‌اند و نمی‌شود آنها را نادیده گرفت. بنابراین نمی‌‌توان در شرایط معمول  از برخی هزینه‌های اضافی و تحمیل شده جلوگیری کرد. در شرایط کنونی که متأسفانه در دوران کرونا به سر می‌بریم، همه‌چیز به نظر من آشفته‌تر، بدتر و عجیب‌تر شده است برخی هزینه‌های لوازم بهداشتی و ضدعفونی کننده به خانواده‌ها اضافه شده و خیلی از خانواده‌ها به خاطر همین مواد ضدعفونی‌کننده، ماسک، دستکش، شستشوی زیاد خود و همه چیزهایی که از بیرون می‌آورند، مصرف‌شان بیشتر شده کما اینکه در قرنطینه ماندن برخی از این هزینه‌ها را بالا برده و درآمدها را کاهش داده است و خیلی سخت می‌شود راه حلی منطقی را برای آن در نظر گرفت.

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار فرهنگی

همایش طلایه‌داران تبلیغ امسال به‌صورت مجازی برگزار خواهد شد

همایش طلایه‌داران تبلیغ امسال به‌صورت مجازی برگزار خواهد شد
2020-08-15T16:41:22+04:30
معاون اداره کل اعزام مبلغین سازمان تبلیغات گفت: اداره کل اعزام مبلغین با همکاری اداره کل آموزش مبلغان سازمان تبلیغات، آموزش‌های مهارتی در قالب همایش مجازی بر...

بسته‌های محتوایی ویژه مداحان و سخنرانان برای محرم ۹۹

بسته‌های محتوایی ویژه مداحان و سخنرانان برای محرم ۹۹
2020-08-15T16:28:02+04:30
بسته‌های محتوایی جامعه ایمانی مشعر ویژه مدیران، سخنرانان و مداحان در ماه محرم تولید شده است.

تولید بسته‌های محتوایی جامعه ایمانی مشعر ویژه مداحان

تولید بسته‌های محتوایی جامعه ایمانی مشعر ویژه مداحان
2020-08-15T16:14:43+04:30
بسته‌های محتوایی جامعه ایمانی مشعر ویژه مدیران، سخنرانان و مداحان در ماه محرم تولید شده است.

نگاهی فلسفی به محصولات غذایی اصلاح ژنتیک شده

نگاهی فلسفی به محصولات غذایی اصلاح ژنتیک شده
2020-08-15T15:34:42+04:30
نشست نگاهی فلسفی به محصولات غذایی اصلاح ژنتیک شده توسط انجمن ترویج علم ایران برگزار می‌شود.

درسگفتارهای فلسفه و اسطوره برگزار می‌شود

درسگفتارهای فلسفه و اسطوره برگزار می‌شود
2020-08-15T15:08:01+04:30
درسگفتارهای فلسفه و اسطوره، بیان تراژیک وضعیت آگاهی اسطوره ای؛ سوفوکل با تدریس میثم سفید خوش عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی برگزار می‌شود.

دو مصوبه ستاد نقشه مهندسی فرهنگی ابلاغ شد

دو مصوبه ستاد نقشه مهندسی فرهنگی ابلاغ شد
2020-08-15T14:54:41+04:30
دو مصوبه «فرآیند و مرجع تدوین سند ملی توسعه، گسترش و تقویت نهاد مسجد و سامان‌بخشی و راهبری آن» و «فرآیند و مرجع تدوین سند توسعه فرهنگ مهدویت و انتظار» ستاد ن...

مستندی از تشییع پیکر سردار سلیمانی تولید می‌شود/ خاطرات ۴۰ ساله یک سرباز از حاج قاسم

 مستندی از تشییع پیکر سردار سلیمانی تولید می‌شود/ خاطرات ۴۰ ساله یک سرباز از حاج قاسم
2020-08-15T14:08:03+04:30
پیمان‌ غنی‌زاده از ساخت دو مستند با محوریت سردار سلیمانی خبر داد؛ مستندی از تشییع پیکر شهید سلیمانی و روایتی متفاوت از سربازی که همیشه همراه حاج قاسم بود.

قمی: عزاداران امام حسین (ع)، اهل مراعات‌اند/ تأخیر در اعلام نهایی شیوه‌نامه‌، آفت بود

 قمی: عزاداران امام حسین (ع)، اهل مراعات‌اند/ تأخیر در اعلام نهایی شیوه‌نامه‌، آفت بود
2020-08-15T14:08:03+04:30
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در پاسخ به این سؤال که مسئولیت نظارت بر اجرای شیوه‌نامه‌ها بر عهده چه نهادی است؟ گفت: عمده افراد در عزاداری امام حسین (ع)، اهل مر...

تلاش هیئتی‌ها در ایام کرونا را با تصمیات غیرعقلانی در محرم خراب نکنید

 تلاش هیئتی‌ها در ایام کرونا را با تصمیات غیرعقلانی در محرم خراب نکنید
2020-08-15T13:41:24+04:30
مجالس امام حسین (ع) حتماً برگزار می‌شود؛ فقط تقاضایم از بچه هیئتی‌های دغدغه‌مند، این است که سلامت دستگاه سید‌الشهدا (ع) را حفظ کنند، طبیعی است که یک عده جاه...

پشت صحنه‌ "چهل‌تیکه" با مهران غفوریان| "ساعت خوش" ما را پودر کرد/ گاهی به دوستان درگذشته‌ام پیامک می‌دهم! + عکس

 پشت صحنه‌ "چهل‌تیکه" با مهران غفوریان| "ساعت خوش" ما را پودر کرد/ گاهی به دوستان درگذشته‌ام پیامک می‌دهم! + عکس
2020-08-15T13:41:24+04:30
"چهل‌تیکه" فصل جدیدش را از امشب شروع می‌کند؛ دوباره مهمانانش می‌آیند و از گذشته و نوستالژی‌هایشان می‌گویند. اولین زنگِ یادآوری خاطرات را مهران غفو...

آیا حمایت وزارت ارشاد از نشر باید همپای تورم پیش رود؟

 آیا حمایت وزارت ارشاد از نشر باید همپای تورم پیش رود؟
2020-08-15T13:41:24+04:30
چند روزی است طرح تابستانه کتاب به منظور حمایت از کتابفروشی‌ها و مخاطبان شروع شده است،‌ در این میان انتقاداتی نسبت به این نوع حمایت‌ها وجود داشته و دارد. اما...

سنگ‌اندازی پیش پای صادرات لوازم‌التحریر بومی/ اشتغال‌زایی نوشت‌‌افزار ایرانی اسلامی برای ۱۰ هزار نفر

 سنگ‌اندازی پیش پای صادرات لوازم‌التحریر بومی/ اشتغال‌زایی نوشت‌‌افزار ایرانی اسلامی برای ۱۰ هزار نفر
2020-08-15T13:41:24+04:30
در حالی که نوشت‌‌افزار ایرانی اسلامی در برخی از کشورهای منطقه خریدار دارد، دست تولیدکنندگان این حوزه برای صادرات بسته است. این در حالی است که فعالان این حوز...

چند پیشنهاد برای برگزاری مراسم عزاداری ماه محرم/ "هرخانه یک حسینیه"

 چند پیشنهاد برای برگزاری مراسم عزاداری ماه محرم/ "هرخانه یک حسینیه"
2020-08-15T12:21:32+04:30
کلامی‌زنجانی از شعرا و مادحین پیرغلام اهل‌بیت (ع) نیز در توضیح اهمیت "روضه‌های خانگی در شرایط فعلی گفته است: "وضعیت فعلی امتحان الهی است و شرایط س...

چگونه بر وحشت از مرگ غلبه کنیم؟/ نقد کتاب یالوم در چراغ مطالعه

چگونه بر وحشت از مرگ غلبه کنیم؟/ نقد کتاب یالوم در چراغ مطالعه
2020-08-15T12:01:21+04:30
مترجم کتاب «خیره به خورشید نگریستن»، اثر اروین یالوم در هشتمین قسمت از برنامه چراغ مطالعه از راهکارهای غلبه بر وحشت از مرگ می‌گوید.

نماهنگ| "وعدۀ صادق" روایتی از لطف خفیّه الهی در جنگ ۳۳روزه

 نماهنگ| "وعدۀ صادق" روایتی از لطف خفیّه الهی در جنگ ۳۳روزه
2020-08-15T12:08:04+04:30
نماهنگ «وعدۀ صادق» از سوی پایگاه اطلاع‌رسانی رهبر انقلاب منتشر شد.

پول‌های کثیف تمام مناسبات سینما را به‌هم ریخت/ آنان که سرمایه‌های مشکوک را کمک‌کننده می‌دانستند امروز پاسخ دهند

 پول‌های کثیف تمام مناسبات سینما را به‌هم ریخت/ آنان که سرمایه‌های مشکوک را کمک‌کننده می‌دانستند امروز پاسخ دهند
2020-08-15T12:08:03+04:30
منیژه حکمت معتقد است که پول‌های کثیف در سینما ایران نه تنها معادلات اقتصادی آن را آشفته که جریان اصیل سینمای ایران را خانه‌نشین کرده و به بدنه آن ضربه جدی ز...

کنفرانس ائتلاف جهانی برای صلح و عدالت برگزار می‌شود

کنفرانس ائتلاف جهانی برای صلح و عدالت برگزار می‌شود
2020-08-15T11:34:42+04:30
مجمع جهانی صلح اسلامی کنفرانس ائتلاف جهانی برای صلح و عدالت را در فضای مجازی از ۲۷ تا ۳۰ شهریور ماه برگزار می کند.

ترجمه دیگری از خاطرات جان بولتون در ایران

 ترجمه دیگری از خاطرات جان بولتون در ایران
2020-08-15T11:41:24+04:30
نشر ثالث کتاب «اتاقی که در آن اتفاق افتاد»، خاطرات مشاور سابق امنیت ملی کاخ سفید را با ترجمه سعید کلاتی منتشر کرد.

سنت در بستر تجمل / روایت سرنا و تنبور از موسیقی غرب ایران

 سنت در بستر تجمل / روایت سرنا و تنبور از موسیقی غرب ایران
2020-08-15T11:41:24+04:30
«کنسرت آنلاین موسیقی نواحی» شب گذشته میزبان نغمه‌هایی از موسیقی لرستان و کرمانشاه بود.

مراسم دهه اول هیئت ریحانةالحسین(ع) در مجموعه "ارم" برگزار می‌شود

 مراسم دهه اول هیئت ریحانةالحسین(ع) در مجموعه "ارم" برگزار می‌شود
2020-08-15T11:01:23+04:30
مراسم دهه اول هیئت ریحانةالحسین (ع) در دهه اول محرم در مجموعه "ارم" واقع در غرب تهران برگزار می‌شود.

نماهنگ| "وعدۀ صادق" روایتی از لطف خفیّه الهی در جنگ ۳۳ روزه

 نماهنگ| "وعدۀ صادق" روایتی از لطف خفیّه الهی در جنگ ۳۳ روزه
2020-08-15T11:01:23+04:30
نماهنگ «وعدۀ صادق» از سوی پایگاه اطلاع‌رسانی رهبر انقلاب منتشر شد.

شرایط ثبت نام مبلغان و گروه‌های تبلیغ تخصصی دفتر تبلیغات اسلامی

شرایط ثبت نام مبلغان و گروه‌های تبلیغ تخصصی دفتر تبلیغات اسلامی
2020-08-15T10:01:21+04:30
رئیس اداره جذب و ساماندهی مبلغان و گروه‌های تبلیغ تخصصی دفتر تبلیغات اسلامی، شرایط ثبت نام مبلغان و گروه‌های تبلیغی در حوزه‌های تخصصی را تبیین کرد.

پنج نکته درباره سریال آقازاده/ حق طلبی با پراید ایراد دارد؟!

 پنج نکته درباره سریال آقازاده/ حق طلبی با پراید ایراد دارد؟!
2020-08-15T10:08:07+04:30
می‌گویند پراید حامد بدجوری توی ذوق می‌زند مگر در این زمانه کسی دیگر با پراید به دنبال جرم و احقاق حق می‌رود.

«تتسویا واتاری» در ۷۸ سالگی درگذشت

 «تتسویا واتاری» در ۷۸ سالگی درگذشت
2020-08-15T10:08:07+04:30
بازیگر ژاپنی فیلم‌ «جنگ‌هایی بدون افتخار و انسانیت» در ۱۰ آگوست فوت کرد.

استقرار بهداشت‌یار ثابت در محل ضبط سریال سلمان فارسی

 استقرار بهداشت‌یار ثابت در محل ضبط سریال سلمان فارسی
2020-08-15T10:08:07+04:30
با استقرار بهداشت‌یار ثابت و مقیم در تهران و شاهرود، برای عمده عوامل سریال "سلمان فارسی" پرونده پزشکی تشکیل شده و این افراد به‌صورت مستمر توسط پزش...

دیوارنگاره جدید میدان ولیعصر(عج) در آستانه ماه محرم رونمایی شد+عکس

 دیوارنگاره جدید میدان ولیعصر(عج) در آستانه ماه محرم رونمایی شد+عکس
2020-08-15T10:08:07+04:30
تازه‌ترین طرح دیوارنگاره میدان ولیعصر(عج) در آستانه فرارسیدن ماه محرم؛ موسم سوگواری بر سید و سالار شهیدان توسط خانه طراحان انقلاب اسلامی رونمایی شد.

پویش "روضه‌های خانگی" آغاز به کار کرد/ سنّتی که باید توسعه یابد

 پویش "روضه‌های خانگی" آغاز به کار کرد/ سنّتی که باید توسعه یابد
2020-08-15T10:08:07+04:30
دبیر کمیته محتوایی این پویش گفت که برگزاری روضه‌های خانگی منحصر به دوران بیماری کرونا نیست، بلکه دوران این بحران سبب شده بستر مناسب‌تری برای پرداختن به موضو...

سهم ۸۳ درصدی غیرتهرانی‌ها در فروش تابستانه‌کتاب

 سهم ۸۳ درصدی غیرتهرانی‌ها در فروش تابستانه‌کتاب
2020-08-15T09:54:52+04:30
رجبعلی سالاریان، مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل موسسه خانه‌کتاب و ادبیات ایران گفت: ۸۳درصد از کل فروش طرح تابستانه کتاب ۹۹ متعلق به استان‌های غیر از تهرا...

جواد مقدم محرم امسال مراسم نمی‌گیرد

 جواد مقدم محرم امسال مراسم نمی‌گیرد
2020-08-15T09:41:24+04:30
هیئت بین‌الحرمین تهران در اطلاعیه اعلام کرد که مراسم عمومی در دهه اول محرم نخواهد داشت.

اوحدی: بیش از ۱۴۰ نفر در راه مبارزه با بیماری کرونا شهید شده‌اند/ ابلاغ آیین‌نامه شهدای سلامت با عنوان "در حکم شهید"

 اوحدی: بیش از ۱۴۰ نفر در راه مبارزه با بیماری کرونا شهید شده‌اند/ ابلاغ آیین‌نامه شهدای سلامت با عنوان "در حکم شهید"
2020-08-15T09:14:43+04:30
سعید اوحدی در برنامه تلویزیونی "دستخط" درباره چگونگی انتخاب به عنوان رئیس بنیاد شهید، مظلومیت خانواده شهدی مدافع حرم، آیین‌نامه شهدای سلامت و شهاد...