میرنیوز

سند راهبردی توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی در نظام سلامت تصویب شد

سند راهبردی توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی در نظام سلامت تصویب شد 2020-07-29T14:28:56+04:30

به گزارش خبرگزاری مهر، چهل و نهمین جلسه شورای توسعه فرهنگ قرآنی به ریاست سعیدرضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی و رئیس شورای توسعه فرهنگ قرآنی در محل دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد.

عاملی در ابتدای این جلسه ضمن تسلیت شهادت امام محمد باقر (ع) از دست اندرکاران برگزاری انتخابات اتحادیه کشوری موسسات و تشکل های قرآن و عترت تشکر کرد و گفت: جامعه قرآنی در شرایط کرونا و مشکلات اقتصادی پیش آمده در کنار دستگاه‌های اجرایی که وظیفه خدمت‌رسانی به مردم را در این شرایط دارند، می‌توانند به صبر و بردباری مردم برای تحمل این شرایط کمک کنند چرا که صبر، عقل انسان را برای طی کردن مسیر درست تقویت و کمک می‌کند.

 عاملی درمورد گزارش توزیع اعتبارات سال ۱۳۹۸ صندوق مشارکت توسعه فرهنگ قرآنی، تأکید کرد: گزارش مالی بودجه تخصیص داده شده به دستگاه‌ها باید به صورت شفاف ارائه شود و تخصیص بودجه تا قبل از دریافت گزارش عملکرد مالی انجام نشود.

ارائه گزارش توزیع اعتبارات سال ۱۳۹۸ صندوق مشارکت توسعه فرهنگ قرآنی

پیش از دستور نخست جلسه قرائت گزارش توزیع اعتبارات سال ۱۳۹۸ صندوق مشارکت توسعه فرهنگ قرآنی توسط محمدعلی خواجه‌پیری، رئیس کمیته تخصیص اعتبارات این صندوق بود.

وی در تشریح جزئیات توزیع ۱۳ میلیارد تومان اعتبار قرآنی دریافت شده در اسفندماه سال ۹۸ که امسال توزیع شده است، گفت:  ۵ میلیارد تومان برای حفظ قرآن، ۶ میلیارد تومان برای مؤسسات قرآنی، یک میلیارد تومان برای نظارت و پایش کمیسیون‌ها و راهبری اسناد و یک میلیارد تومان نیز برای نظام‌سازی قرآنی اختصاص پیدا کرده است.
در ادامه جلسه اعضای جلسه به نقد و بررسی گزارش توزیع اعتبارات سال ۱۳۹۸ صندوق مشارکت توسعه فرهنگ قرآنی پرداختند و از جمله نقدهای وارد شده به این گزارش تخصیص مساوی بودجه بهموسسات قرآنی، شفاهی بودن و شفاف نبودن گزارش بود.

پیش از دستور بعدی جلسه به قرائت گزارش آخرین وضعیت نهایی‌سازی ادغام اتحادیه‌های مردم‌نهاد قرآنی کشور اختصاص داشت.

مهدی محمدی، رئیس ستاد برگزاری انتخابات اتحادیه کشوری موسسات و تشکل‌های قرآن و عترت به ارائه گزارشی در مورد روند ادغام و برگزاری انتخابات پرداخت و تأکید کرد: تنها مرجع صدور مجوز اتحادیه‌ها، تشکل‌ها، انجمن‌ها و خانه‌هایی که در حوزه فرهنگ و هنر و قرآن زیر نظر وزارت ارشاد می‌توانند فعالیت کنند دبیرخانه هیئت رسیدگی به امور مراکز فرهنگی است.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطرنشان کرد: سال گذشته توافق سه جانبه‌ای بین وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی و رئیس سازمان تبلیغات اسلامی مبنی بر ادغام این دو اتحادیه صورت گرفت‌.

وی با بیان اینکه بعد از این توافق بلافاصله این امر به وزارت ارشاد و دبیرخانه هیئت رسیدگی به امور مراکز فرهنگی‌ واگذار شد، ادامه داد: با توجه به تأکید وزیر ارشاد بر اینکه مشکلات جامعه قرآنی ‌و دو اتحادیه حتی‌المقدور توسط مدیران عامل و روسای هیئت مدیره حل شود، کوچکترین دخالت حاکمیتی در این قضیه نداشتیم.

محمدی یادآور شد: از مهرماه ۹۸ فرآیند حل اختلاف دو اتحادیه آغاز شد و تا سوم مرداد که روز انتخابات بود، ادامه داشت. در این مدت حدود ۴۰ جلسه برگزار شد تا در نهایت اساس‌نامه مورد تأیید قرار بگیرد.

رئیس ستاد برگزاری انتخابات اتحادیه کشوری موسسات  قرآنی گفت: در جلسات آخر به دو نتیجه رسیدیم، اولین نتیجه این بود که ابتدا یک‌ مجمع عمومی در تهران تشکیل شود که به دلیل شیوع ویروس کرونا مجمع برگزار نشد.

هیئت رسیدگی به امور مراکز فرهنگی ادامه داد: نتیجه دوم این بود که اعضای هیئت مدیره فعلی که عضو جلسات هم بودند یک اتحادیه سومی را معرفی کنیم‌ تا شرایط بهداشتی به قبل برگردد و بتوانیم‌ مجمع عمومی را برگزار کنیم.

وی با تأکید بر اینکه انتخابات اتحادیه کشوری موسسات و تشکل‌های قرآن و عترت ، اظهار داشت: از بین ۶۶ داوطلب هیئت مدیره ۱۵ نفر به عنوان عضو اصلی هیئت مدیره و ۱۵نفر به عنوان عضو علی‌البدل و از ۱۵ نفر داوطلب بازرسی ۳ نفر عضو اصلی و ۳ نفر عضو علی البدل انتخاب شدند.

محمدی با بیان اینکه از دوستان دو اتحادیه خواستیم صورت جلسه انحلال را تهیه و به استان‌ها ارسال کنند، گفت: برگزاری انتخابات و انحلال دو اتحادیه قرآنی اتفاق مبارکی بود که به لطف خدا اتفاق افتاد و در حال حاضر انحلال انجام شده است و اتحادیه کشوری انتخابات استانی را نیز برگزار خواهند کرد.

وی از برگزاری اولین جلسه هیئت مدیره اتحادیه کشوری موسسات و تشکل های قرآن و عترت خبر داد و گفت: انشالله در این جلسه مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره انتخاب شود.

تقدیر عاملی از دست‌اندرکاران برگزاری انتخابات اتحادیه کشوری مؤسسات قرآنی

عاملی درمورد برگزاری انتخابات اتحادیه کشوری موسسات و تشکل‌های قرآن و عترت گفت: از دوستان دو اتحادیه که ادغام را انجام دادند قدردانی می‌کنم. بحث تلفیق دو اتحادیه در رسانه‌ها پررنگ شد و جامعه قرآنی را آزار داد که لذت ادغام این دو اتحادیه کار مبارکی بود و به لطف خدا انتخابات به خوبی برگزار شد.

رئیس شورای توسعه فرهنگ قرآنی تأکید کرد: موضوع ثبت و لغو دو اتحادیه قبلی و اختصاص امکانات آنها به اتحادیه مدغم پیگیری شود.

در ادامه جلسه لوح تقدیر به دلیل اهتمام در برگزاری انتخابات اتحادیه کشوری موسسات و تشکل‌های قرآن و عترت از سوی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی به دکتر سیدعباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و دکتر مهدی محمدی، رئیس ستاد برگزاری انتخابات اتحادیه کشوری موسسات و تشکل‌های قرآن و عترت اهدا شد.

بررسی پیش‌نویس سند راهبردی توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی در نظام سلامت

دستور اول جلسه بررسی و تصویب پیش‌نویس سند راهبردی توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی در نظام سلامت بود، که سیما سادات لاری، معاون فرهنگی و دانشجویی وزیر بهداشت به ارائه توضیحاتی در مورد سند راهبردی توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی در نظام سلامت پرداخت و گفت: این سند چهارمین سند شورای توسعه فرهنگ‌ قرآنی است که زحمات زیادی برای تهیه آن انجام شده است.

وی ابراز امیدواری کرد: با تصویب سند راهبردی توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی در نظام سلامت و سیاستگذاری و برنامه‌ریزی مناسب، زمینه بهره‌برداری حداکثری از آموزه‌های ناب اسلامی در عرصه سلامت فراهم شود.

بعد از ارائه گزارش از فرآیند تدوین و نهایی­‌سازی پیش­‌نویس این سند، اعضا در مورد مفاد این سند به بحث و گفتگو پرداختند.

در ادامه جلسه عاملی ضمن قدردانی از دست اندرکاران تدوین سند توسعه پژوهش و آموزش عالی در نظام سلامت گفت: نکته ظریفی که در سند وجود دارد، همان مطلب چشم‌انداز است.نگاه پراگماتیستی به قرآن نگاه بسیار خطرناکی است که در میان برخی از علمای حوزوی و روشنفکران نیز وجود دارد.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: نگاه پراگماتیستی آموزه‌های علمی ‌و تجربی را یک طرف و آموزه‌های قرآنی را طرف دیگر می‌گذارند و بعد می‌گوید قرآن همین را گفته که علم تأکید کرده است؛ خطری که این موضوع دارد این است که آموزه‌های الهی و قرآنی را در معرض ابطال پذیری قرار می‌دهند.

عاملی با بیان اینکه قوانین علمی خطاپذیر هستند و یک‌ قانون جدید، قانون قبلی را باطل می‌کند، اظهار داشت: وقتی آموزه قرآنی را با آموزه علمی اثبات شود، قرآن را در معرض خطاپذیری قرار می‌دهیم.

رئیس شورای توسعه فرهنگ قرآنی افزود: در چشم‌انداز سند نوشته شده است که «شکل‌گیری بنیان‌های علمی جهت استفاده روش‌مند از آموزه‌های قرآنی»، به این معنا که از قرآن می‌خواهد بیاموزد که درخواست بنده این است که در چشم‌انداز عبارت الهام و استفاده روش‌مند نوشته شود.

عاملی یادآور شد: دکتر موسوی موحد آزمایش‌های زیادی در علوم تجربی با الهام از آموزه‌های قرآنی انجام داده است.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه خدای متعال بایسته‌های هستی را هم در تکوین و هم در تشریع تدبیر کرده است. این بدین معناست که قرآن کریم در بردارنده مجموعه مهمی از قوانین و مقررات قطعی و تدبیر شده در مورد هستی است که الهام از آنها می‌تواند مسیر دانشی مستحکم و موثر و جامعی را بوجود آورد.

وی تأکید کرد: باید از قرآن کریم، الهام بگیریم تا بتوانیم مسیر بعدی را درست برویم و این دقتی که در چشم‌انداز سند مورد توجه بوده، قابل تشکر و قدردانی است.

رئیس شورای توسعه فرهنگ قرآنی افزود: این انتظار از وزارت بهداشت و درمان می‌رود که این مسیر را در حوزه پژوهش‌ها، آزمایش‌ها و مطالعات راهبردی ایجاد کند و مراکز تحقیقاتی خاص و ویژه با الهام از قرآن و تعالیم اهل بیت(ع) تشکیل دهد.

تصویب سند توسعه پژوهش و آموزش عالی در نظام سلامت

نظرات ارائه شده توسط سایر اعضای جلسه نیز معطوف به ضرورت شفاف و روشن‌­تر شدن چشم‌­انداز سند، اصلاح برخی عبارات اهداف و اصول و راهبردها و  ضرورت توجه بیشتر به ابعاد تبلیغی ترویجی و آموزش عمومی سند بود.

در ادامه پس از پاسخ دبیرخانه کمیسیون به بسیاری از نکات و ملاحظات مطرح­ شده در جلسه، سند توسعه پژوهش و آموزش عالی در نظام سلامت به تصویب رسید و مقرر شد پس از اصلاح بر اساس نکات مطروحه در جلسه، سند برای اعضای جلسه ارسال شود و اگر در بازه زمانی دو هفته ملاحظه قابل اعتنایی ارائه نشد، سند به عنوان مصوبه نهایی ابلاغ شود.

دستور دوم این جلسه ارائه گزارش یک­ساله روند اجرای سند راهبردی توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی کشور بود که نظر به عدم حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به عنوان رئیس کمیسیون توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی کشور و نماینده ایشان، این دستور به جلسه آتی شورا موکول شد.

همچنین مقرر شد با توجه به عدم ابلاغ شناسنامه اقدامات این سند و برگزار نشدن جلسات کمیسیون طی حدود یک سال و نیم گذشته، تا دو ماه آینده ضمن تشکیل جلسه کمیسیون، شناسنامه اقدامات سند تصویب شده و به دستگاه‌ها و نهادها ابلاغ شود.

بررسی مصوبه تدوین آیین‌نامه شوراهای هماهنگی و گسترش فعالیت‌های قرآنی استان‌ها

دستور بعدی جلسه شورای توسعه فرهنگ قرآنی "بررسی پیشنهاد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص مصوبه تدوین آیین‌نامه شوراهای هماهنگی و گسترش فعالیتهای قرآنی استانها" بود.

عبدالهادی فقهی‌زاده معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص این دستور بیان کرد: تقاضای ما این است که مانند دو جلسه چهاردهم و چهل و پنجم شورای توسعه، اولاً بر عدم توسعه تشکیلاتی تأکید شود و شورای فرهنگ عمومی استان‌ها کماکان دستورات قرآنی و غیر قرآنی را همزمان بررسی کنند.

وی افزود: اگر در مواردی لازم شد کارگروهی با حضور صاحب‌نظران برجسته قرآنی برجسته تشکیل شود که در حال حاضر در استان‌ها انجام می‌شود و تاکنون مشکلی با آن نداشته‌ایم.

پس از ارائه گزارش در مورد روند این دستور توسط دبیر کمیسیون توسعه فعالیت­‌های تبلیغی ترویجی قرآن کشور و تبادل نظر اعضا در مورد ادامه فعالیت شوراهای قرآنی در استان‌ها، مقرر شد کمیته منتخبی موضوع را بررسی و پیشنهاد خود را برای تصویب نهایی به شورا ارائه کند و تا زمان تصویب در شورا، فعالیت­ شوراهای استانی طبق روال گذشته ادامه داشته باشد.

تصویب ضوابط عضویت دستگاه‌­ها در جلسات شورا و کمیسیون‌­ها

چهارمین دستور این جلسه به بررسی موضوع تصویب ضوابط عضویت دستگاه‌­ها در جلسات شورا و کمیسیون­ها اختصاص داشت.

بر اساس این گزارش بعد از تصویب منشور و تشکیل شورا، همواره درخواست­هایی برای عضویت ارائه شده که عمده درخواست‌ها برای بهره ­مندی از منافع مالی بوده است که در سال ۹۴ گروهی کارشناسی در دبیرخانه شورای توسعه فرهنگ قرآنی برای ارائه شاخص­های عضویت تشکیل شد و متعاقب ارائه گزارش گروه با عنوان بازآرایی ترکیب جلسات راهبری نظام قرآنی دو تبصره به منظور ساماندهی حضور و مشارکت اعضا به تصویب شورا رسید. در جلسه ۴۷ مورخ ۱۰/۱۰/۹۸ شورا، پس از بررسی پیشنهاد عضویت «ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد» در کمیسیون توسعه فعالیت‌های تبلیغی ترویجی قرآنی، مقرر شد ضوابط و شاخص­های عضویت در کمیسیون­‌ها و کارگروه‌­های وابسته تهیه شود.

در نهایت با توجه به بررسی‌­های متعدد موضوع درجلسات کارشناسی، کمیسیون‌­های تخصصی، مجمع مشورتی و شورای توسعه، ضوابط عضویت دستگاه­‌ها در جلسات شورا و کمیسیون‌­ها به تصویب اعضا رسید.

منبع : خبرگزاری مهر


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار فرهنگی

محرم و صفر یک فرصت مهم برای گفتمان سازی انقلاب اسلامی است

محرم و صفر یک فرصت مهم برای گفتمان سازی انقلاب اسلامی است
2020-08-10T16:30:53+04:30
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی گفت: محرم و صفر یک فرصت مهم برای گفتمان سازی انقلاب اسلامی است و باید از فرصت محرم و نسبت‌گیری هیئات مذهبی، برای گفتمان سازی جهادی...

سریال‌های بدون سلبریتی هم پربیننده می‌شوند!/ "سریال ملی" سیاست ساختمان شیشه‌ای

 سریال‌های بدون سلبریتی هم پربیننده می‌شوند!/ "سریال ملی" سیاست ساختمان شیشه‌ای
2020-08-10T15:04:15+04:30
وقتی آمارِ سریال‌های آپارتمانی بالا رفت، همه‌چیز مثل هم ساخته می‌شد و کمتر مخاطب تلویزیونی به تفاوتی می‌رسید، رئیس صداوسیما سیاستگذاری‌هایی را به ساختمان شی...

بنت الهدی صدر، بانویی که در جهان اسلام تأثیرگذار بود

بنت الهدی صدر، بانویی که در جهان اسلام تأثیرگذار بود
2020-08-10T14:30:53+04:30
زهرا حائری، شاگرد شهیده بنت الهدی صدر گفت: هیچ وقت نمی‌گفتند نماز بخوانید روزه بگیرید، بلکه حب دین را در دل‌مان می‌کاشتند و اسلام را به معنای واقعی در رفتار ...

"جشنواره کارآفرینی" تلویزیون چندین میلیارد سرمایه را به سمت کارآفرینان سرازیر کرد

 "جشنواره کارآفرینی" تلویزیون چندین میلیارد سرمایه را به سمت کارآفرینان سرازیر کرد
2020-08-10T14:37:34+04:30
برنامه "جشنواره کارآفرینی" سیما از شنبه تا چهارشنبه به صورت زنده روی آنتن است فرصت‌های تولیدی را به طور رایگان به مردم معرفی و از بینندگان تل...

ترجمه عربی «شهید علم» منتشر شد/ مرور خاطرات دانشمند هسته‌ای در عراق و لبنان

 ترجمه عربی «شهید علم» منتشر شد/ مرور خاطرات دانشمند هسته‌ای در عراق و لبنان
2020-08-10T14:37:34+04:30
ترجمه عربی دفتر اول از سری کتاب‌های «شهید علم» درباره دانشمند هسته‌ای، شهید دکتر مجید شهریاری توسط انتشارات «تمکین» عراق و با همکاری انت...

ممنوعیت‌ها در عزاداری محرم از زبان استاندار تهران

 ممنوعیت‌ها در عزاداری محرم از زبان استاندار تهران
2020-08-10T14:37:34+04:30
استاندار تهران در برنامه تلویزیونی "در انتهای الوند" شبکه دو سیما درباره آخرین تصمیم‌گیری‌های اجرای مراسم عزاداری دهه محرم توضیحاتی داد.

۳ ویژگی شیعیانِ عصر غیبت که مورد تحسین امام کاظم (ع) قرار گرفت

 ۳ ویژگی شیعیانِ عصر غیبت که مورد تحسین امام کاظم (ع) قرار گرفت
2020-08-10T14:37:34+04:30
در شرایطی که از یک سو مدعیان دروغین مهدویت بر طبل فتنه می‌کوفتند و از دیگر سو ائمه را با مصداق منجی اشتباه می‌گرفتند، امام کاظم (ع) شیعیان خویش را از انحراف...

دیر رسیده بودیم، حرم را با خاک یکسان می‌کردند/دنبال شهادت نروید، به فکر انتقام باشید

 دیر رسیده بودیم، حرم را با خاک یکسان می‌کردند/دنبال شهادت نروید، به فکر انتقام باشید
2020-08-10T14:37:34+04:30
فرمانده و مجری عملیات شکست حصر سامرا بود. این عملیات را چنان دقیق و هوشمندانه طرح‌ریزی کرده بود که نتیجه داد. شهید حسین‌پور در این‌باره می‌گوید :«اگر ی...

روی خوش ناشران به آثار ترجمه، ذائقه نویسندگان ایرانی را تغییر می‌دهد/ بازار بی‌ضابطه کتاب کودک و نوجوان

 روی خوش ناشران به آثار ترجمه، ذائقه نویسندگان ایرانی را تغییر می‌دهد/ بازار بی‌ضابطه کتاب کودک و نوجوان
2020-08-10T14:37:34+04:30
نویسنده «تونل سوم» معتقد است، تمایل ناشران به انتشار کارهای ترجمه در حوزه نوجوان، سبب شده تا برخی از نویسندگان از دنیای تألیف فاصله گرفته و به سمت...

فرهنگسراها میزبان مراسم عزاداری محرم می‌شوند

فرهنگسراها میزبان مراسم عزاداری محرم می‌شوند
2020-08-10T13:37:34+04:30
حجت الاسلام امرودی از آمادگی فرهنگسراها برای عزاداری محرم خبر داد و گفت: برای محرم امسال، فضاهایی منطبق باپروتکل‌های بهداشتی برای هیئت‌های تهران توسط سازمان ...

پاسخ به شبهه امامزاده نبودن برخی از مدفونین در بقاع متبرکه دماوند

پاسخ به شبهه امامزاده نبودن برخی از مدفونین در بقاع متبرکه دماوند
2020-08-10T13:10:53+04:30
حجت‌الاسلام شوزب شیری مدیرکل بازرسی مدیریت عملکرد و پاسخگویی به شکایات سازمان اوقاف نسبت به شبهه امامزاده نبودن برخی از مدفونین در بقاع متبرکه در محدوده دماو...

اشعاری در وصف امام کاظم (ع) | در عرش و فرش واسطه فیض و رحمتی/ بر دوش توست پرچم باب الحوائجی

 اشعاری در وصف امام کاظم (ع) | در عرش و فرش واسطه فیض و رحمتی/ بر دوش توست پرچم باب الحوائجی
2020-08-10T13:05:25+04:30
به مناسبت ولادت امام موسی کاظم (ع) سروده‌هایی از شاعران آیینی کشورمان تقدیم می‌شود.

یک بام و دو هوایی "نمایش‌خانگی" بالأخره تا چه زمانی ادامه دارد؟

 یک بام و دو هوایی "نمایش‌خانگی" بالأخره تا چه زمانی ادامه دارد؟
2020-08-10T13:05:25+04:30
صحبت‌های روز گذشته رئیس سازمان سینمایی ما را به این فکر انداخت که مگر تکلیف روشن نشده‌ و مجوزهای جدید را مرجعِ مربوط به سازمان صداوسیما صادر نمی‌کند؛ پس چرا...

امام جمعه اهل سنت کرمانشاه درگذشت

امام جمعه اهل سنت کرمانشاه درگذشت
2020-08-10T12:04:13+04:30
کرمانشاه- ماموستا ملامحمد محمدی امام جمعه اهل سنت شهر کرمانشاه صبح امروز درگذشت.

هشتمین کنفرانس علمی دانشجویی در گرجستان برگزار می‌شود

هشتمین کنفرانس علمی دانشجویی در گرجستان برگزار می‌شود
2020-08-10T12:04:13+04:30
دانشگاه بین‌المللی قفقاز گرجستان با همکاری رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در گرجستان، فراخوان مقاله هشتمین کنفرانس علمی بین‌المللی کارشناسی، کارشناسی ارشد...

ماجرای احسان علیخانی و امیر آقایی چه بود؟/ اولین واکنش تهیه‌کننده آقازاده به انتقادات

 ماجرای احسان علیخانی و امیر آقایی چه بود؟/ اولین واکنش تهیه‌کننده آقازاده به انتقادات
2020-08-10T12:10:54+04:30
تهیه‌کننده سریال "آقازاده" به انتقادها، ماجرای سانسور و حضور مجری شناخته‌شده به جای امیر آقایی و بحث‌های دیگریی که درباره این مجموعه نمایش‌خانگی و...

اثر جدید مسعود نجابتی به مناسبت میلاد امام موسی کاظم(ع)+عکس

 اثر جدید مسعود نجابتی به مناسبت میلاد امام موسی کاظم(ع)+عکس
2020-08-10T12:10:54+04:30
به مناسبت میلاد نورانی امام کاظم(ع)، تازه‌ترین اثر هنری مسعود نجابتی هنرمند شناخته شده عرصه هنرهای تجسمی منتشر شد.

باکس آفیس | «مأمور مالیات» در سینمای خلوت آمریکا ۳۱۷ هزار دلار کسب کرد

 باکس آفیس | «مأمور مالیات» در سینمای خلوت آمریکا ۳۱۷ هزار دلار کسب کرد
2020-08-10T12:10:54+04:30
فیلم‌های دست چندم آمریکایی در روزهای کرونایی فروش ناچیزی را تجربه می‌کنند.

کرونا نگاری‌های هنرمندان تجسمی به نمایش درمی‌آید

 کرونا نگاری‌های هنرمندان تجسمی به نمایش درمی‌آید
2020-08-10T11:57:36+04:30
آثار هنرمندان عرصه هنرهای تجسمی در دوران خانه‌نشینی ناشی از شیوع ویروس کرونا در قالب نمایشگاه مجازی «تصویری از یک تجربه» به نمایش گذاشته می‌شود.

اتحادیه چاپخانه‌داران مرجع تأییدکننده واردات دستگاه‌های چاپ ماقبل ۲۰۱۰ شد

 اتحادیه چاپخانه‌داران مرجع تأییدکننده واردات دستگاه‌های چاپ ماقبل ۲۰۱۰ شد
2020-08-10T11:57:36+04:30
پس از انتقادات بسیار صنعت چاپ به بخشنامه جدید وزارت صمت مبنی بر حذف معافیت و ممنوعیت واردات دستگاه‌های چاپ ماقبل ۲۰۱۰ ، اتحادیه چاپخانه‌داران مرجع تأییدکنند...

باکس آفیس | «مأمور مالیات» در سینمای خلوت آ مریکا ۳۱۷ هزار دلار کسب کرد

 باکس آفیس | «مأمور مالیات» در سینمای خلوت آ مریکا ۳۱۷ هزار دلار کسب کرد
2020-08-10T11:17:45+04:30
فیلم‌های دست چندم آمریکایی در روزهای کرونایی فروش ناچیزی را تجربه می‌کنند.

داستان قیام شهید «فخ» و اندوه امام کاظم از شهادت وی/ ماجرای فردی که با ادعای مهدویت فتنه آفرید

 داستان قیام شهید «فخ» و اندوه امام کاظم از شهادت وی/ ماجرای فردی که با ادعای مهدویت فتنه آفرید
2020-08-10T11:17:44+04:30
رئیس پژوهشکده تاریخ و سیره اهل‌بیت(ع) ضمن بیان ماهیت و علت شکل‌گیری قیام‌های علویان علیه حکومت عباسیان، درباره ماجرای قیام شهید «فخ» و اندوه امام ...

پیام تسلیت مدیر عامل بنیاد دعبل در پی درگذشت پیرغلام اهل بیت(ع)

پیام تسلیت مدیر عامل بنیاد دعبل در پی درگذشت پیرغلام اهل بیت(ع)
2020-08-10T10:17:33+04:30
مدیر عامل و هیئت مدیره بنیاد دعبل خزاعی در پی درگذشت حاج فیروز زیرک کار پیرغلام اهل بیت(ع) پیام تسلیتی صادر کردند.

امام کاظم(ع) با چه راهکارهایی پرچم اباعبدالله(ع) را برپا نگه‌داشت؟

 امام کاظم(ع) با چه راهکارهایی پرچم اباعبدالله(ع) را برپا نگه‌داشت؟
2020-08-10T10:24:15+04:30
حضرت امام موسی‌بن جعفر(ع) به‌رغم شرایط خفقان زیاد که در نتیجه آن، امام و بسیاری از اصحاب بازداشت و زندانی شدند، با راهکارهایی پرچم حضرت اباعبدالله(ع) را برپ...

هشدار امام کاظم(ع) دربارۀ استفاده صحیح از سرمایۀ عمر

 هشدار امام کاظم(ع) دربارۀ استفاده صحیح از سرمایۀ عمر
2020-08-10T09:57:51+04:30
امام کاظم(ع) می‌فرماید: خسارت‌دیده و ورشکسته کسى است که عُمْر خود را هر چند به مقدار یک ساعت هم که باشد بیهوده تلف کرده باشد.

آئین بزرگداشت مجازی ارتحال سیدعباس موسویان برگزار می‌شود

آئین بزرگداشت مجازی ارتحال سیدعباس موسویان برگزار می‌شود
2020-08-10T09:10:53+04:30
آئین بزرگداشت مجازی ارتحال حجت الاسلام سیدعباس موسویان، امشب۲۰ مردادماه به صورت مجازی برگزار می‌شود.

محدث: دوست دارم نقش شهدای دفاع مقدس را بازی کنم

 محدث: دوست دارم نقش شهدای دفاع مقدس را بازی کنم
2020-08-10T09:17:36+04:30
فرزین محدث بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون معتقد است که خلق اثر هنری درباره ادوران دفاع مقدس مستلزم درک عمیق هنرمند از تاریخ جنگ است.

منافی‌پور: مراسم شیرخوارگان حسینی در ورزشگاه آزادی برگزار می‌شود

 منافی‌پور: مراسم شیرخوارگان حسینی در ورزشگاه آزادی برگزار می‌شود
2020-08-10T09:04:15+04:30
همایش شیرخوارگاه حسینی امسال ٣١ مرداد در ورزشگاه ١� � هزار نفری آزادی برگزار می‌شود.

امام کاظم (ع) با چه راهکارهایی پرچم اباعبدالله را برپا نگه داشت؟

 امام کاظم (ع) با چه راهکارهایی پرچم اباعبدالله را برپا نگه داشت؟
2020-08-10T09:04:15+04:30
امام کاظم (ع) به‌رغم شرایط خفقان زیاد که در نتیجه آن، امام و بسیاری از اصحاب بازداشت و زندانی شدند، با راهکارهایی پرچم اباعبدالله را برپا نگه داشت و توصیه‌ه...

خاطره‌بازی با فریده سپاه منصور: وقتی لبنیاتی به خانم بازیگر شیر نمی‌فروخت/ بد بازی کردن را خیانت به مردم می‌دانم

 خاطره‌بازی با فریده سپاه منصور: وقتی لبنیاتی به خانم بازیگر شیر نمی‌فروخت/ بد بازی کردن را خیانت به مردم می‌دانم
2020-08-10T09:04:15+04:30
وقتی از بازیگر قدیمی سینما و تلویزیون سؤال می‌کنیم این روزها در چه حالی است و چه کارهایی می‌کند، به تعبیر جالبی اشاره دارد؛ در حال فرار از کرونا هستم. فریده...