میرنیوز

حجت الاسلام انصاریان در عرصه تبلیغ صاحب سبک و تأثیرگذار است

حجت الاسلام انصاریان در عرصه تبلیغ صاحب سبک و تأثیرگذار است 2020-07-02T09:01:04+04:30

به گزارش خبرگزاری مهر، شیخ حسین انصاریان روز گذشته، چهارشنبه ۱۱ تیرماه با آیت الله رضا رمضانی دبیرکل و مدیران فرهنگی مجمع جهانی اهل بیت(ع) دیدار کرد و در جریان فعالیت های مجمع قرار گرفت.

در ابتدای این دیدار دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) اظهار داشت: از زمان دفاع مقدس و در جبهه های جنگ از سخنرانی های استاد انصاریان بهره مند بودم و به مباحث ایشان علاقه داشته ام.

آیت الله رمضانی افزود: بعضی از اهل منبر را می توان خطبای خام فروش دانست یعنی آیات و روایات را بدون تحلیل ارائه می کنند. خطیب مولد و صاحب سبک کم داریم. استاد انصاریان در عرصه تبلیغ صاحب سبک و در جامعه تأثیر گذار هستند. ایشان با قرآن، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه انس دارند و برداشت های ایشان از منابع بسیار قابل توجه است. همچنین خطیبی هستند که مترجم قرآن، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه بوده و پیش از طرح و ارائه مطلب مطالعه می کنند.

وی با برشمردن چند کتاب شیخ حسین انصاریان اظهار داشت: خیلی از کتاب های استاد را مطالعه و استفاده کرده ام. ایشان همچنین در حوزه تفسیر دارای کرسی تدریس هستند و بحث هایشان مملو از آیات، روایات و حکایات است. امروز جامعه ما به منبرهایی نیاز دارد  که از آیات و روایات غنا داشته باشند. ارائه و تبلیغ صحیح اسلام و اسلام صحیح از وظایف مهم حوزه و روحانیت است.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) ادامه داد: منبرهای استاد انصاریان ترویج دقیق مکتب ثقلین است. ایشان به بیان لطائف آیات و روایات اهتمام ویژه دارند و بیاناتشان بسیار قابل استفاده است. مجلس ایشان مجلس انس است و من در همنشینی با ایشان دیده ام که بدون تکلف با دوستان گفتگو می کنند. از این جهت که ایشان هم استادی مبرز در حوزه و نهادهای علمی و هم سخنوری موفق در عرصه تبلیغ دین هستند جا دارد که بزرگداشتی برای ایشان برگزار شود.

وی با اشاره به حضور حجت الاسلام انصاریان در ایام تبلیغی در اروپا اظهار داشت: در مناسبت های مختلف برنامه های پرشور و مفصلی در هامبورگ برگزار می شد که در بعضی از آنها استاد انصاریان هم حضور داشته اند. در محرم در مرکز اسلامی هامبورگ برای حدود شش هزار عزادار حسینی  شب و روز اطعام داشتیم و بیش از ۸۰ درصد افرادی که در مجلس روضه شرکت می کردند جوان ها بودند. این برکت سید الشهدا و حرکت امام حسین(ع) است که  حرکت جهانی ایجاد کرده است.

آیت الله رمضانی در تشریح فعالیت های مجمع جهانی اهل بیت(ع) اظهار داشت: مسئولیت تولید محتوای مجمع در معاونت فرهنگی است که در قم مستقر است. بخش بین الملل که روابط خارجی را به عهده دارد در تهران است. مجمع با مجامع محلی ۱۶۰ کشور و ۳۵۰۰ مبلغ بومی در کشورهای مختلف مرتبط است.

وی ادامه داد: دانشنامه مجازی اهل بیت(ع) ویکی شیعه ۲۲ هزار مقاله به ده زبان دارد. در شورای کتاب ۲۵۰۰ کتاب به ۵۸ زبان کار شده است. خبرگزاری ابنا ۲۵ زبان دارد و بخش ترجمه، کتاب های زیادی را ترجمه کرده است.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) عنوان: اخیرا بی حرمتی ای به حاج آقا صورت گرفت و تعابیر زشت و ناصحیحی به کار برده شد. پاسخ استاد انصاریان را که دیدم خوشحال شدم. استاد انصاریان مترجم قرآن، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه هستند و بیش از هفتاد کتاب نوشته اند. با آخرین جمله حاج آقا درباره اهمیت و جایگاه روضه خوانی، من شیفته ایشان شدم. استاد انصاریان از روضه خوانی تعریف کرد و این از افتخارات ما است که روضه خوان اباعبدالله هستیم.

وی در پایان گفت: حب اهل بیت(ع) در دل و جان شیعیانشان در ایران و جهان جریان دارد و محب آن حضرات، محب مردم می شود.

انصاریان: مجمع جهانی اهل بیت(ع) فعالیت‌های بین‌المللی خود را روی موج محبت سوار کند

در این دیدار حجت الاسلام و المسلمین حسین انصاریان خطاب به مدیران فرهنگی مجمع اظهار داشت: مجمع جهانی اهل بیت(ع) نعمت ویژه پروردگار عالم به شما است که چرخ اینجا را می چرخانید و فعالیت شما دنباله «اتممت علیکم نعمتی» است؛ چون اتمام نعمت در سایه معرفی امیرالمومنین(ع) تحقق پیدا کرده و همه حقایق و وجود اهل بیت(ع) در ایشان تجلی دارد.

وی افزود: حضرت علی(ع) به تنهای یعنی همه ائمه(ع)؛ و اتمام نعمت در سایه پربرکت ایشان محقق شده است. قرآن و ائمه(ع) به معرفت اصرار دارند و به تعبیر امام صادق(ع) معرفت عامل محبت بوده و محبت موتور حرکت است.

حجت الاسلام انصاریان تأکید کرد: اگر یقین داشته باشیم که مجمع جهانی اهل بیت(ع) نعمت ویژه پروردگار است، عاشق کار شده، خسته نشده و نقص ها، کمبودها و حرف و حدیث ها مثل این است که موجی به کوه سنگی بخورد. کار در مجمع خیلی مهم است و مجمع پشتوانه عظیمی از حقایق و علوم دارد. چون مکتب شیعه از زمان آدم تا امروز پربارترین مکتب در جهان بوده و کامل است. پس دین خدا، دین اهل بیت(ع) است و حقایق شیعه مثل اقیانوس بی نهایت است.

وی ادامه داد: از بس که حقایق پر محتواست؛ پس از غیبت صغری، شیعه در هر بخشی که کار کرده، مثل این است که چیزی کار نشده است. سید مرتضی رضوی کشمیری می گوید که با اندیشمندان بسیاری صحبت کرده ام. یکی از علمای مصر درباره شیعه گفت که شیعه مغز نویس است. همچنین یکی از کشیش های کلیسای لندن به من گفت که اروپا غرق در فساد است و ما قدرت نجات این ملت را نداریم؛ چون مایه اش را نداریم. از نظر زمانی فاصله زیادی با حضرت عیسی داریم و از مسیح چیزی نداریم. اما شما زنجیره اتصال به ائمه(ع) را دارید و شیعه سرمایه عظیمی دارد.

این خطیب کشورمان خطاب به مدیران مجمع گفت: این کاری که می کنید کار عظیم و گسترده است و توفیق حق به شما بوده است. با پشتوانه و تجربه ۵۰ ساله در منبر و معاشرت و برخورد با مردم می گویم که فعالیت های خود را ـ به خصوص برای افرد خارج از کشور ـ در موج محبت سوار کنید؛ خدا می داند که این محبت چه اثر عجیبی دارد.

وی افزود: امروز وهابیت در دنیا شکست خورده است. ۸۲ میلیارد دلار خرج تبلیغ وهابیت کردند ولی با ظهور القاعده، طالبان و داعش شکست خوردند؛ اما خیزش تشیع در اروپا، آمریکا و آفریقا شدید شده است و علت آن محبت و عشق در شیعه است. اگر سخنرانی های ما روی موج محبت سوار شود، پذیرش تشیع از سوی مردم سریع خواهد بود. همچنین ارائه مطالب باید تحلیلی باشد و به تعبیر امام رضا(ع) «محاسن کلام» یعنی زیبایی های کلام پیامبر(ص)، اهل بیت(ع) و قرآن را روی موج محبت سوار کنیم.

حجت الاسلام انصاریان در پایان در بیان چند پیشنهاد به دبیرکل و مدیران مجمع جهانی اهل بیت(ع) گفت: غیر از رسول خدا(ص)، در دنیا امیرالمومنین(ع) و امام حسین(ع) بسیار معروف هستند و در جهان اگر برای تبلیغ این دو امام سرمایه گذاری شود خیلی خوب است. کشیش و کاردینال های برجسته آمریکا، اروپا و آفریقا را شناسایی کرده و در جزوه ای کوچک مکتب اهل بیت(ع) را به آنان معرفی کرده و منتظر پاسخ آنان باشید. این کار باعث آشنایی افکار کشیش ها و کاردینال ها با مذهب تشیع می شود. همچنین در دارالعرفان به ۴۰۰ هزار سوال پاسخ داده ایم و با مجمع جهانی اهل بیت(ع) می توانیم در این زمینه همکاری کنیم.

منبع : خبرگزاری مهر


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار فرهنگی

ایجاد رقابت سازنده در دستگاه های فرهنگی رسالت خبرنگاران قرآنی است

ایجاد رقابت سازنده در دستگاه های فرهنگی رسالت خبرنگاران قرآنی است
2020-08-08T09:44:12+04:30
حجت الاسلام مهدی اخوان صباغ رییس سازمان دارالقرآن در پیامی به مناسبت روز خبرنگار ، ایجاد رقابت سازنده در دستگاه های فرهنگی را رسالت خبرنگاران قرآنی عنوان کرد.

ضرورت برگزاری عزای حسینی با حفظ دستورالعمل‌های بهداشتی

ضرورت برگزاری عزای حسینی با حفظ دستورالعمل‌های بهداشتی
2020-08-07T17:24:22+04:30
مشهد - امام جمعه مشهد از مسئولان هیئت های عزاداری خواست امسال سعی کنند مراسم محرم را با حفظ اصول بهداشتی و مطابق دستور ستاد مقابله با کرونا، با عظمت و گستردگ...

غدیر چراغ روشنایی برای بشریت است

غدیر چراغ روشنایی برای بشریت است
2020-08-07T16:31:01+04:30
اراک- خطیب جمعه اراک گفت: غدیر تا قیامت چراغ روشنایی برای زندگی بشریت محسوب می شود و ولایت امیرالمومنین (ع) بزرگترین افتخار برای شیعیان است.

منش امیرالمومنین (ع) زیباترین الگوی دستیابی به تقوای کامل است

منش امیرالمومنین (ع) زیباترین الگوی دستیابی به تقوای کامل است
2020-08-07T15:24:23+04:30
بوئین‌میاندشت- امام جمعه بوئین میاندشت گفت: منش و روش امیرالمومنین (ع) و اهل بیت (ع) بالاترین و زیباترین مسیری است که انسان را به تقوای کامل می‌رساند.

قطع ارتباط میان جمهوری اسلامی ایران و محور مقاومت هدف دشمن است

قطع ارتباط میان جمهوری اسلامی ایران و محور مقاومت هدف دشمن است
2020-08-07T15:24:22+04:30
رشت- امام جمعه رشت با اشاره به جایگاه جمهوری اسلامی ایران در منطقه، گفت: قطع ارتباط میان ایران و محور مقاومت هدف دشمن است.

جریان تحریف می‌خواهد کشور را ناامید و متوقف نشان دهد

جریان تحریف می‌خواهد کشور را ناامید و متوقف نشان دهد
2020-08-07T14:57:44+04:30
آرادان– امام جمعه آرادان با بیان اینکه اگر بر جریان تحریف فائق آییم بر تحریم نیز پیروز خواهیم شد، گفت: جریان تحریف می‌خواهد کشور را ناامید و متوقف و مذاکره ...

سازگار: عید غدیر شناسنامۀ شیعه است

 سازگار: عید غدیر شناسنامۀ شیعه است
2020-08-07T15:04:23+04:30
پیرغلام و مداح اهل‌بیت(ع)گفت که باید ایام عید غدیر را محترم بشماریم؛ چراکه شناسنامه شیعه عید غدیر و مهر شیعه ولایت امیرالمؤمنین است.

یادداشت|نگاهی دوباره به غدیر خم

 یادداشت|نگاهی دوباره به غدیر خم
2020-08-07T15:04:23+04:30
همه افراد دستور پیغمبر و بیعت با علی(ع) به یاد دارند ، اما چرا از واقعه غدیر حدود ۷۰ روز نگذشته سقیفه را تشکیل دادند؟ آیا بیعت با علی(ع) یادشان رفته بود؟

پیام تسلیت دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب در پی حادثه انفجار بیروت

پیام تسلیت دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب در پی حادثه انفجار بیروت
2020-08-07T14:31:03+04:30
حجت الاسلام و المسلمین حمید شهریاری با صدور پیامی حادثه دلخراش انفجار در بندر بیروت که منجر به کشته و زخمی شدن تعدادی از مردم لبنان شد، را تسلیت گفت.

شغل خطیرِ خبرنگاری به روایت معاون صدا/ رادیویی‌ها با کرونا دست و پنجه نرم می‌کنند

 شغل خطیرِ خبرنگاری به روایت معاون صدا/ رادیویی‌ها با کرونا دست و پنجه نرم می‌کنند
2020-08-07T14:37:42+04:30
کرونا روزهای سختی را برای برنامه‌سازان و سریال‌سازان رادیو و تلویزیون رقم زده اما آن‌ها سختی را پیش رویشان نمی‌بینند تا حال مردم با شنیدن از طریق امواج رادی...

شیطنت های آمریکا و رژیم صهیونیستی در منطقه تمام شدنی نیست

شیطنت های آمریکا و رژیم صهیونیستی در منطقه تمام شدنی نیست
2020-08-07T14:17:42+04:30
اسالم- امام جمعه اسالم با اشاره به اینکه شیطنت های آمریکا و رژیم صهیونیستی در منطقه تمام شدنی نیست، گفت: آمریکا و همدستانش می‌خواهند از این حادثه بهره برداری...

فعالیت‌های مسجدی قابلیت عرضه جهانی دارند

فعالیت‌های مسجدی قابلیت عرضه جهانی دارند
2020-08-07T14:17:41+04:30
حجت‌الاسلام ارزانی در آیین انتخاب قم به عنوان پایتخت فهما، با بیان اینکه فعالیت‌های مسجدی قابلیت عرضه جهانی را دارند، گفت: فهما در واقع رقابتی سالم در زیست ب...

فهما می‌تواند منجر به تاثیرگذاری بر جریان‌های فرامسجدی شود

فهما می‌تواند منجر به تاثیرگذاری بر جریان‌های فرامسجدی شود
2020-08-07T14:17:41+04:30
سیدعباس صالحی گفت: انتخاب پایتخت فهما می‌تواند چشم‌اندازی برای سال‌های آینده فراهم کند. این اتفاق می‌تواند منجر به تاثیرگذاری جریان مسجدی بر جریان‌های فرامسج...

ماجرای غدیر فقط نصب جانشین برای پیغمبر(ص) نبود

 ماجرای غدیر فقط نصب جانشین برای پیغمبر(ص) نبود
2020-08-07T14:24:22+04:30
واقعه‌هایی همچون مبعث، شب قدر، عید غدیر و ...، مثل خورشیدند که یک عدد بیشتر نیست اما هر روز طلوع مجددی دارد. در عید غدیر هر سال، درهایی باز می‌شود که در غیر...

شعرخوانی احمد بابایی در محفل «همای رحمت» به مناسبت عید غدیر خم

 شعرخوانی احمد بابایی در محفل «همای رحمت» به مناسبت عید غدیر خم
2020-08-07T13:44:24+04:30
همزمان با عید سعید غدیر خم شاعران آیینی کشور با حضور در خبرگزاری تسنیم به مدح امیرالمؤمنین علی علیه‌السلام پرداختند.

یکتا: هر هیأت در محرم کمک‌رسان یک محله شود

 یکتا: هر هیأت در محرم کمک‌رسان یک محله شود
2020-08-07T13:31:02+04:30
مسئول جمعیت مردمی امام رضایی‌ها گفت: هر هیأت می‌تواند کمک‌رسان یک محله و استان از کشور در ایام محرم باشد.

نماهنگ "ولی‌الله" با نوای مقداد پیرحیاتی

 نماهنگ "ولی‌الله" با نوای مقداد پیرحیاتی
2020-08-07T13:31:02+04:30
نماهنگ "ولی‌الله" به‌مناسبت عید غدیر منتشر شد.

اهمیت شغل خبرنگاری از منظر آیت‌ الله بهجت (ره)

 اهمیت شغل خبرنگاری از منظر آیت‌ الله بهجت (ره)
2020-08-07T13:31:02+04:30
از آیت الله بهجت و اهمیت شغل خبرنگارى نزد ایشان خاطره‌اى بیادماندنى دارم که به نظرم براى همکاران رسانه‌اى و مطبوعاتى مى‌تواند مشوق و هدایت‌کننده باشد.

نماهنگ نسل غدیر با صدا حامد علیزاده منتشر شد

 نماهنگ نسل غدیر با صدا حامد علیزاده منتشر شد
2020-08-07T12:37:44+04:30
نماهنگ «نسل غدیر» با صدای حامد علیزاده و به مناسبت فرارسیدن عید غدیر خم منتشر شد.

خندوانه آبان پخش می‌شود

 خندوانه آبان پخش می‌شود
2020-08-07T12:24:23+04:30
رامبد جوان بعد از چند روز شایعه آمدن یا نیامدن بالاخره خبر از بازگشت با خندوانه داد.

صحنه "عصر جدید" صحنه وحدت شد/ وقتی ایرانی‌ها و افعانستانی‌ها رژه برادری رفتند

 صحنه "عصر جدید" صحنه وحدت شد/ وقتی ایرانی‌ها و افعانستانی‌ها رژه برادری رفتند
2020-08-07T11:44:23+04:30
"عصرجدید" در ادامه کارهای انسان‌دوستانه‌اش در قالب پویش‌هایی که به راه انداخته، رنگارنگی از استعدادهای مختلف قومیتی و فرامرزی را کنار هم قرار داده...

مناجات امیرالمؤمنین(ع) با نوای محمود کریمی

 مناجات امیرالمؤمنین(ع) با نوای محمود کریمی
2020-08-07T11:04:23+04:30
فایل صوتی مناجات حضرت امیرالمؤمنین(ع) با نوای محمود کریمی مداح اهل‌بیت(ع) منتشر شد.

خبری که پیامبر درباره سرنوشت "عهد غدیر" داده بود

 خبری که پیامبر درباره سرنوشت "عهد غدیر" داده بود
2020-08-07T11:04:23+04:30
مسأله غدیر، مسأله ایجاد یک شاخص است، یک معیار و میزان است. تا آخر دنیا مسلمانان می‌توانند این شاخص را، این معیار را جلوی خودشان قرار بدهند.

معجزات، دلیلی بر صدق دعوت انبیاء(ع)

 معجزات، دلیلی بر صدق دعوت انبیاء(ع)
2020-08-07T11:04:23+04:30
معجزات قابل توجیه نیستند، چون همه معجزات اموری خارق‌العاده اند و قوانین عالم ماده را نقض کرده و از آن پیروی نمی‌کنند و خود دارای قانونی جداگانه اند.

چرا "عید غدیر" بزرگ‌ترین عید مسلمانان است؟/ عید حقیقی از نگاه امیرالمؤمنین(ع)

 چرا "عید غدیر" بزرگ‌ترین عید مسلمانان است؟/ عید حقیقی از نگاه امیرالمؤمنین(ع)
2020-08-07T11:04:23+04:30
استاد حوزه علمیه قم گفت: در دایره معارف اسلامی، عید، خلاصه در خوشحالی ظاهری و دنیایی نمی‌شود بلکه روزی عید است که در آن، سودی واقعی نصیب انسان شده باشد؛...

آداب و اعمال شب و روز عید غدیر

 آداب و اعمال شب و روز عید غدیر
2020-08-07T11:04:23+04:30
همزمان با فرا رسیدن عید سعید غدیر، آداب و اعمال مربوط به شب و روز این عید منتشر شده است.

تعظیم شعائر بارعایت پروتکلهای بهداشتی/ سه تهدید کرونا برای محرم

تعظیم شعائر بارعایت پروتکلهای بهداشتی/ سه تهدید کرونا برای محرم
2020-08-07T09:24:21+04:30
سید احمد عبودتیان، مسئول بنیاد فرهنگی خاتم‌الاوصیا(عج) تعطیلی و کم فروغ شدن جلسات محرم، ایجاد دوگانه عقلانیت و مذهب و ایجاد رخنه در صفوف هیأتی‌ها را سه تهدید...

برگزاری عزاداری حضرت سیدالشهدا(ع) مطالبه عموم مردم است

برگزاری عزاداری حضرت سیدالشهدا(ع) مطالبه عموم مردم است
2020-08-07T09:11:02+04:30
حجت‌الاسلام قمی با بیان اینک مطالبه برای برگزاری عزاداری سیدالشهدا(ع) مطالبه عموم مردم است، گفت: هیأتی‌ها در محرم امسال با اجرای پروتکل‌های بهداشتی می‌بایست ...

هر هیأت در محرم کمک‌رسان یک محله شود

هر هیأت در محرم کمک‌رسان یک محله شود
2020-08-07T09:11:02+04:30
حسین یکتا، مسئول جمعیت مردمی امام رضایی‌ها گفت: تجربه کمک‌رسانی در سیل و زلزله و همچنین کرونا نشان داد که هیأتی‌ها پای کار هستند. هر هیأت می‌تواند کمک‌رسان ی...

غدیر خم یکی از مهمترین سندهای امامت و ولایت دوازده امام(ع) است

غدیر خم یکی از مهمترین سندهای امامت و ولایت دوازده امام(ع) است
2020-08-06T12:10:52+04:30
آیت پیمان گفت: واقعه غدیر خم که یکی از مهمترین سندهای امامت و ولایت دوازده امام علیهم السلام به ویژه خلافت بلافصل امامت و ولایت امیرالمومنین علی(ع) و دارای گ...