میرنیوز

به دنبال مهجوریت‌زدایی از مساجد هستیم/در آینده همایشی را با عنوان مساجد جهان اسلام تشکیل می دهیم

به دنبال مهجوریت‌زدایی از مساجد هستیم/در آینده همایشی را با عنوان مساجد جهان اسلام تشکیل می دهیم 2022-10-01T11:23:00+03:30

به گزارش خبرگزاری مهر، گفت‌وگوی قرآنی این هفته شبکه قرآن و معارف سیما، با موضوع «گسترش فعالیت‌های قرآنی با رویکرد مسجدمحور» میزبان حجت‌الاسلام «کمال‌الدین خداداده» رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور بود.

رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور در این برنامه که با اجرای «مهدی قصری‌زاده» همراه بود به پرسش‌های متعددی پیرامون فعالیت‌های کانون‌ها به ویژه در عرصه قرآن و مسابقات قرآنی «مدهامّتان» پاسخ گفت.

پرسش آغازین مجری-کارشناس این هفته گفت‌وگوی قرآنی شبکه قرآن و معارف سیما اختصاص به آماری از تعداد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد فعال در کشور داشت که حجت‌الاسلام و المسلمین خداداده در پاسخ به این سوال اظهار کرد: بر اساس پلتفرم بچه‌های مسجد تاکنون بیش از ۲۶ هزار کانون فرهنگی هنری از ما مجوز فعالیت گرفته و ثبت شده‌اند که نیمی از آنها در حوزه روستایی و نیمی دیگر در حوزه شهری واقع شده‌اند؛ ضمن اینکه کانون‌های فرهنگی هنری برادران اهل سنت نیز در برخی مناطق کشور فعالیت داشته و ثبت شده‌اند.

رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور با بیان اینکه جایگاه مسجد در تمدن نوین اسلامی و نظام توحیدی همواره جایگاه مهمی بوده است، تصریح کرد: بر اساس آیات قرآنی و روایات و رویکرد نبی مکرم اسلام نسبت به مسجد است که در می‌یابیم مسجد هیچ نظیری ندارد و جایگاه توحیدی برای تربیت مؤمنین مجاهد است؛ در واقع خُم رنگرزی که به فعالیت‌های مؤمنان رنگ می‌دهد مسجد است.

وی ادامه داد: اگر کسی بدون مسجد ادعای رشد معنوی داشته باشد در واقع ادعای پوچی کرده است، در انزوا نمی‌توان رشد کرد، صاحبان سیر و سلوک و ارباب معرفت نیز اتفاق نظر دارند که انسان باید در همان نماز جماعت رشد کند؛ لذا وقتی مساجد ما با اجتماع مؤمنین شکل می‌گیرند خداوند رحمت‌اش را نازل کرده و ثواب نماز چندین برابر می‌شود.

حجت‌الاسلام و المسلمین خداداده با بیان اینکه کار تشکیلاتی در نظام توحیدی به اندازه فعالیت مساجد محل و مساجد جمعه است، افزود: ما یک هفته در مساجد تلاش می‌کنیم و پس از آن برای چند ساعت به نماز جمعه می‌رویم تا کار تشکیلاتی داشته باشیم و سخنرانی خطیب نماز جمعه را بشنویم.

رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور با اشاره به اینکه در نظام توحیدی چنین ساختاری را برای مسلمین تدارک دیدند و باید قدر مسجد را دانست، افزود: از این نظر است که مساجد نباید مظلوم واقع شوند، اگر حق کسی ضایع شود نزد خداوند شکایت می‌کند، مساجد نیز از جمله مکان‌هایی هستند که روز قیامت از همسایه خود شکایت می‌کنند که چرا برای اقامه نماز به مسجد نیامدند.

به دنبال مهجوریت‌زدایی از مساجد هستیم

وی ادامه داد: ما با تشکیل کانون‌های فرهنگی هنری به دنبال مهجوریت‌زدایی از مساجد هستیم، البته که ارگان‌های مختلف تکالیفی در مورد مساجد دارند، از جمله سپاه و پایگاه بسیج که نقش بی‌بدیلی را در مساجد ایفا کردند.

حجت‌الاسلام خداداده با اشاره به اینکه کانون‌های مساجد از اوایل دهه ۷۰ نقش خود را در تربیت نیروی انسانی و نسلی که آشنا به مسائل فرهنگی باشد در مساجد آغاز کرد، افزود: اگر بتوانیم این حوضچه‌های تربیتی نیروی انسانی را برای نظام و حکمرانی دینی تربیت کنیم امروز دیگر نباید کمبود نویسنده و هنرپیشه درعرصه‌های انقلابی داشته باشیم.

رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور گفت: فلسفه تشکیل ما در مسجد این بود که بتوانیم ارتباط معناداری از عرصه فرهنگ و هنر را که متولی آن وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است در سطح مساجد نمایندگی کنیم. از جمله این فعالیت‌ها در حوزه نشر، موسیقی، تئاتر و سینما بود، البته برای تحقق این مساله باید نقش ستادی را ایجاد کنیم.

وی با اشاره به اینکه کانون‌های فرهنگی هنری زیر نظر امام جماعت مسجد فعالیت می‌کنند، افزود: ما در واقع دستیار و معین امام جماعت هستیم، اگر امام جماعت بخواهد چند نفر جوان انقلابی و بسیجی را در عرصه‌های مختلف فرهنگی هنری بسیج کند ما در کانون‌ها نقش آموزشی و تربیتی را در این حوزه داریم و اینگونه است که تلاش ما منجر به تحقق این مساله می‌شود که مسجد، مردمی اداره شود؛ ضمن اینکه نقش کانون‌های مساجد یک نقش ستادی بوده و بر همین اساس است که نیروهای مسجدی در عرصه‌های مختلف را شناسایی کرده و در کنارشان هستیم.

حجت‌الاسلام و المسلمین خداداده در ادامه به تأکیدات مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) و تعبیر ایشان در مورد هر مسجد یک پایگاه قرآنی؛ افزود: این مهم زمانی محقق می‌شود که برای مثال در یک محله پنج مسجد وجود داشته باشد و هرکدام فعالیت‌های قرآنی خودشان را داشته باشند اما با تعامل به مثابه یک شبکه متصل به یکدیگر شوند، تحقق این چنین رویکردی کار ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد است.

وی همچنین در مورد توسعه فرهنگ قرآنی بین نوجوانان و جوانان و فعالیت‌های ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد در این عرصه اظهار کرد: مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) در بخشی از بیانات خود که خطاب صریحی به مساجد بود در رابطه با قرآن و پایگاه‌های قرآنی سخن گفتند؛ البته با توجه به ایام کرونایی معتقدم آنگونه که باید این روند شکل نگرفته است، در این راستا باید با هم‌افزایی بین دستگاهی این کار و هدف را جلو ببریم چراکه کار یک نهاد و ارگان نیست.

رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور افزود: ما در راستای تحقق این هدف، جلساتی را با معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی داشتیم، همچنین از سوی دیگر اگر سازمان دارالقرآن، مرکز رسیدگی به امور مساجد و ائمه جمعه پای کار بیایند می‌توانیم به هم‌افزایی که اشاره شد برسیم و فعالیت‌های قرآنی را به سمت و سویی حرکت دهیم که نشاط لازم را برای نوجوانان و جوانان به همراه داشته باشد.

وی ادامه داد: ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد کشور در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) نسبت به پایگاه‌های قرآنی در مساجد طرحی را آماده کرده است که در صورت تصویب در جریان پانزدهمین دوره مسابقات قرآنی مدهامّتان رونمایی می‌کند.

حجت‌الاسلام خداداده تصریح کرد: اگر بخواهید ۷۰ هزار مسجدی که در سطح کشور وجود دارد را زیر بار یک فعالیت قرآنی ببرید و یاحتی اگر نصف آن را هم بخواهید انجام دهید باید یک عملیات سنگین و بزرگ به همراه اهداف بلندمدت داشته باشید تا به قله برسید.

رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور در ادامه به مسابقات قرآنی «مدهامّتان» اشاره کرد و گفت: این مسابقات از جمله مسابقاتی است که نهادهای قرآنی تأیید کردند؛ در این راستا شرکت‌کنندگان از مراحل شهرستان به استان و سپس به مرحله کشوری می‌رسند. امسال ۱۵ هزار نفر از کل کشور در این مسابقات شرکت کردند که رتبه‌های استانی در رشته‌های مختلف حدود ۱۵۰ نفر می‌شوند که برای رقابت در مسابقات ملی که در هفته پیش رو در استان فارس برگزار می‌شود حضور یابند.

وی افزود: داوران مسابقات قرآنی مدهامّتان از داوران مطرح ملی و بین‌المللی هستند، از جمله داوران این دوره می‌توان به استاد پرهیزکار اشاره داشت.

حجت‌الاسلام خداداده با اشاره به اینکه شانزدهمین دوره مسابقات قرآنی مدهامّتان بلافاصله بعد از مرحله کشوری پانزدهمین دوره، آغاز می‌شود، افزود: این چرخه ادامه یافته و از شهرستان به استان و از استان به گستره ملی می‌رسد تا سال آینده نیز در یکی از استان‌ها مرحله کشوری برگزار شود.

امیدواریم در سال‌های آینده همایشی را با عنوان مساجد جهان اسلام تشکیل دهیم

وی در بخش دیگری از مباحث خود در مورد فعالیت‌های بین‌المللی ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور اظهار کرد: نگاه ما در این عرصه این است که با برخی مساجد منتخب و برتر دنیا ارتباط بگیریم و این جامعه و اخوت ایمانی را گسترش دهیم، امیدواریم در سال‌های آینده همایشی را با عنوان مساجد جهان اسلام تشکیل می‌دهیم تا برای هم افزایی بیشتر به ویژه در حوزه فلسطین عامل وحدت آفرین باشد و از سوی دیگر نگاه محوری به روز جهانی مسجد و اتفاق تلخی که در مورد مسجدالاقصی افتاد داشته باشد، در این صورت این همایش می‌تواند اسم رمزی برای حضور و جمع شدن علمای برخی مساجد جهان اسلام باشد تا از این منظر تریبونی علیه استکبار و صهیونیسم شکل بگیرد.

رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور در ادامه و در پاسخ به پرسشی در مورد طرح ملی فهما گفت: هر کاری یک زمان شروع می‌شود و اگر حتی من آغاز کننده این طرح بودم قطعاً در سال‌های آینده به عملکرد خود نگاه کرده و اگر نیاز به اصلاح و تحول داشت اعمال می‌کردم، اکنون نیز با حجت الاسلام ارزانی و سایر برادرانی که تا پیش از این در ستاد حضور داشتند تعامل داریم و برخی نکات را بیان می‌کنیم.

وی افزود: فهما اختصاری برای ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد است و رویدادی بود که در بستر وب تعریف شد و طی آن کانون‌های مساجد باید در همان بستر وب وارد شده و فعالیت‌های اختصاصی سال خود را انتخاب کرده و آثار را ارسال می‌کردند؛ ستاد نیز در طول سال این فعالیت‌ها را بررسی کرده و در زیست بوم بچه‌های مسجد اقدام به امتیازدهی می‌کرد و نهایتاً با جمع امتیازات برگزیدگان شناخته شده و جوایز اهدا و بعضاً سرانه تعلق می‌گرفت.

حجت الاسلام خداداده ادامه داد: اینکه کانون‌ها در این پلتفرم‌های مجازی ثبت شدند و نام کاربری گرفتند اقدام بسیار خوبی بود، اما معتقدم باید تلاش کنیم تا کفّ کار مسجدی نخوابد، برخی کانون‌های ما دسترسی به امکانات ندارند، بنابراین باید آنها را تقویت کنیم. شاید برخی کانون‌ها بخواهند در چند عرصه فعالیت داشته باشند، بنابراین ما معتقد به اصلاح و تحول در فهما هستیم اما این مساله بدان معنا نیست که این رویداد فعالیت خوبی نبوده است بلکه نیاز به اصلاح دارد.

رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور در پایان و در پاسخ به پرسشی در مورد جشنواره «آواهای آسمانی» گفت: این جشنواره روز گذشته در استان مرکزی و به میزبانی شهر اراک برگزار شد و برگزیدگان خود را شناخت؛ جشنواره آواهای آسمانی ناظر بر خوانش اذان، ربناهای قرآنی، مناجات و نیایش، چاووشی خوانی بود و شرکت کنندگان جشنواره فقط از روستاها و عشایر هستند و همین توجه و تمرکز نسبت به حضور شرکت کنندگان از روستا و عشایر زمینه‌ای برای تحقق عدالت فرهنگی است.

منبع : خبرگزاری مهر


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار فرهنگی

درخواست رضا رویگری از شایعه‌سازان: مردم را ناراحت نکنید

 درخواست رضا رویگری از شایعه‌سازان: مردم را ناراحت نکنید
2022-12-09T12:31:52+03:30
بازیگر سینما و تلویزیون از سلامتی خودش خبر داد و خطاب به شایعه‌سازان، گفت: واقعاً نمی‌دانم این شایعات هرچند وقت یک‌بار از کجا می‌آید؟ من زنده‌ام اما با این ...

پرتره‌ای از یک نقاش که به تازگی درگذشته است/ پوستر و لوگو «هنرمند واحد ۵»

 پرتره‌ای از یک نقاش که به تازگی درگذشته است/ پوستر و لوگو «هنرمند واحد ۵»
2022-12-09T12:05:01+03:30
لوگو و پوستر فیلم مستند «هنرمند واحد ۵» رونمایی و منتشر شد.

تیزر و پوستر مستند "آقا نعمت" رونمایی شد/ رکورد خیره‌کننده کوهنورد ایرانی در گینس ثبت می‌شود؟

 تیزر و پوستر مستند "آقا نعمت" رونمایی شد/ رکورد خیره‌کننده کوهنورد ایرانی در گینس ثبت می‌شود؟
2022-12-09T12:05:00+03:30
مستند «آقا نعمت» به کارگردانی علی تک روستا داستانی از یک کوه نورد ایرانی است که با شرایطی متفاوت قصد دارد قله دماوند را فتح کند.

«پاورقی»؛ پای نقد «برای زین‌أب» نشست

 «پاورقی»؛ پای نقد «برای زین‌أب» نشست
2022-12-09T11:11:45+03:30
نقد و بررسی کتاب «برای زین‌أب» پرداختی به زندگی شهید « محمد بلباسی» نوشته « سمیه اسلامی » و «فاطمه قنبری» در حوزه هن...

مستندهای بخش ملی "سینما حقیقت" را بشناسید

 مستندهای بخش ملی "سینما حقیقت" را بشناسید
2022-12-09T10:25:08+03:30
مستندهای کوتاه، نیمه بلند و بلند بخش ملی شانزدهمین جشنواره سینما حقیقت معرفی شدند.

کدام مستندها به بخش آوینی "سینما حقیقت" رسید؟

 کدام مستندها به بخش آوینی "سینما حقیقت" رسید؟
2022-12-09T10:25:07+03:30
۱۲ مستند به بخش شهید آوینی شانزدهین جشنواره سینما حقیقت راه یافتند.

جعفری‌جوزانی؛ کارگردانی مهم با نوستالژیِ «در چشم باد»

 جعفری‌جوزانی؛ کارگردانی مهم با نوستالژیِ «در چشم باد»
2022-12-09T10:25:07+03:30
سریال «در چشم باد» اثری تاریخی بود که این روزها دوباره از تلویزیون پخش می‌شود؛ مسعود جعفری‌جوزانی کارگردانِ‌آن، به نسبت به دیگر فیلمسازان کم‌کار ا...

نشست رئیس بنیاد شهید با دانشجویان دانشگاه آزاد ‌قم با چاشنی "بی‌اخلاقی و توهین"/ قاضی‌زاده از حقش گذشت!

 نشست رئیس بنیاد شهید با دانشجویان دانشگاه آزاد ‌قم با چاشنی "بی‌اخلاقی و توهین"/ قاضی‌زاده از حقش گذشت!
2022-12-09T09:05:05+03:30
معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران به مناسبت بزرگداشت روز دانشجو در جمع دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی قم حضور یافت و به سؤالات دانشجویان پا...

در دومین اجلاس مجمع طلاب و فضلای فرزند شاهد چه گذشت؟

 در دومین اجلاس مجمع طلاب و فضلای فرزند شاهد چه گذشت؟
2022-12-09T09:05:05+03:30
دومین اجلاس مجمع طلاب و فضلای فرزند شاهد با حضور رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، امام جمعه قم و جمعی از مسئولان در ‌‌پژوهشکده علامه طباطبایی (ره) قم برگزا...

تحول در سینما با چک لیست پر کردن ممکن نیست/ به نظریه‌پردازی علمی نیاز داریم

 تحول در سینما با چک لیست پر کردن ممکن نیست/ به نظریه‌پردازی علمی نیاز داریم
2022-12-09T09:05:04+03:30
ما برای تحول در سینما با اصلاح مبادی علوم انسانی که مطالبه رهبر انقلاب است، بیشتر چک لیست پر کرده‌ایم تا کار راهبردی مانند نظریه‌پردازی در سینما. جایزه پژوه...

وزیر ارشاد: گروهی گزاره‌های غلط می‌دهند تا سیاست‌گذاران خطای محاسباتی کنند

 وزیر ارشاد: گروهی گزاره‌های غلط می‌دهند تا سیاست‌گذاران خطای محاسباتی کنند
2022-12-09T09:05:03+03:30
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: بسیاری تلاش می‌کنند با ارائه گزاره‌های غلط درباره واقعیت‌های جامعه، تصمیم‌گیران و سیاست‌گذاران را دچار خطای محاسباتی کنند.

نگاهی به برنامه‌ای در شبکه نسیم/ با «میشه که بشه» سرکار برید

 نگاهی به برنامه‌ای در شبکه نسیم/ با «میشه که بشه» سرکار برید
2022-12-09T08:38:25+03:30
تهیه‌کننده برنامه تلویزیونی «میشه که بشه» می‌گوید: با دیدن مشکلات مختلف بر سر راه شغل پیدا کردن، تصمیم گرفتیم برنامه‌ای متفاوت ساخته و تجربه کردن ...

پیوند ملت‌های مسلمان در «خون شریک»

 پیوند ملت‌های مسلمان در «خون شریک»
2022-12-09T08:38:25+03:30
چاپ دوم کتاب «خون شریک»، نوشته مریم علی‌بخشی منتشر شد؛ کتابی که تلاش دارد از زاویه جدیدی به پیوندها میان ملت‌های مسلمان بپردازد.

رویکرد نوین دولت مردمی در تدوین احکام برنامه هفتم توسعه

 رویکرد نوین دولت مردمی در تدوین احکام برنامه هفتم توسعه
2022-12-09T08:25:03+03:30
محمدمهدی اسماعیلی با بیان اینکه برنامه هفتم توسعه در بخش فرهنگ می بایست با رویکردی نوین تدوین شود، گفت: دولت مردمی رویکرد جدیدی نسبت به تدوین برنامه هفتم تو...

زاکانی: ما مسئولان با کار مضاعف از حضور حماسی مردم تشکر کنیم

 زاکانی: ما مسئولان با کار مضاعف از حضور حماسی مردم تشکر کنیم
2022-12-09T08:25:03+03:30
شهردار تهران گفت: دشمنان ما ناکام شدند، اما این کافی نیست بلکه باید ریشۀ مشکلات را در کشور خشک کرد. مردم با دشمن همراهی نکردند؛ این مسئله بار مسئولیتمان را ...

قاضی‌زاده: قلب‌های خانوادۀ شهدای امنیت باید به مردم انقلابی خود قرص باشد

 قاضی‌زاده: قلب‌های خانوادۀ شهدای امنیت باید به مردم انقلابی خود قرص باشد
2022-12-08T23:18:24+03:30
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در جمع خانواده شهدای امنیت گفت: قلب‌ خانوادۀ شهدای امنیت به مردم انقلابی خود قرص باشد.

حداد عادل: رسانه‌های نیابتی و اغتشاشگران با دست خود آبروی خودشان را بردند

 حداد عادل: رسانه‌های نیابتی و اغتشاشگران با دست خود آبروی خودشان را بردند
2022-12-08T23:18:24+03:30
حداد عادل آنها در مراسم پاسداشت شهدای مدافع امنیت گفت: رسانه‌های نیابتی در قضایای اخیر اذعان داشتند که با دروغ‌پراکنی به دنبال بر هم زدن امنیت هستند. ا...

آمارهای معنادار فروش سینما و غفلت از یک موضوع مهم

 آمارهای معنادار فروش سینما و غفلت از یک موضوع مهم
2022-12-08T15:58:20+03:30
در شرایطی که نفس‌ها در فروش فیلم‌های سینمایی به شماره افتاده و به روایت آمارها ضریب اشغال صندلی‌های سینمایی ۲.۵ درصد برآورد شده است، غفلت از یک موضوع مهم بی...

سرگذشت خواننده هزار سرود از زبان خودش / بابک بیات چگونه شاگرد اسفندیار قره‌باغی شد

 سرگذشت خواننده هزار سرود از زبان خودش / بابک بیات چگونه شاگرد اسفندیار قره‌باغی شد
2022-12-08T15:58:19+03:30
اسفندیار قره‌باغی خواننده‌ای بود که علاوه بر سرودهای ماندگاری که در موسیقی ایران به جا گذاشت، شاگردان بسیاری را هم برای هنر ایران تربیت کرد.

۳۸ زن "جیمز توباک" را به سوء رفتار جنسی متهم کردند

 ۳۸ زن "جیمز توباک" را به سوء رفتار جنسی متهم کردند
2022-12-08T14:51:49+03:30
دوشنبه گذشته بیش از ۳۸ هنرپیشه زن در هالیوود از "جیمز توباک" کارگردان مشهور به دلیل آزار جنسی شکایت کردند.

پیام تسلیت وزیر ارشاد در پی درگذشت اسفندیار قره‌باغی

 پیام تسلیت وزیر ارشاد در پی درگذشت اسفندیار قره‌باغی
2022-12-08T13:58:19+03:30
وزیر فرهنگ در پیامی درگذشت اسفندیار قره‌باغی هنرمند پیشکسوت کشورمان و صاحب اثر معروف "آمریکا آمریکا ننگ به نیرنگ تو" را تسلیت گفت.

دیکتاتوری رسانه‌ای عامل عدم اعلام آثار جشنواره حقیقت/ جام‌جهانی روزهای جشنواره را کمتر کرد

 دیکتاتوری رسانه‌ای عامل عدم اعلام آثار جشنواره حقیقت/ جام‌جهانی روزهای جشنواره را کمتر کرد
2022-12-08T13:05:03+03:30
حمیدی‌مقدم دبیر جشنواره سینما حقیقت درباره جزئیات ۵ روز فعالیت مستندسازان ایران در پردیس سینمایی ملت و همچنین ماجرای فیلم‌های انصرافی و جایزه ویژه‌ای به پیش...

چراغ جشنواره "سینما حقیقت" رسماً روشن شد / رشد ۱۷ درصدی آثار در بخش شهید آوینی

 چراغ جشنواره "سینما حقیقت" رسماً روشن شد / رشد ۱۷ درصدی آثار در بخش شهید آوینی
2022-12-08T12:11:47+03:30
با آغاز نشست خبری شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران، رسماً چراغ جشنواره "سینما حقیقت" در تهران روشن شد.

چراغ جشنواره "سینما حقیقت" روشن شد / رشد ۱۷ درصدی آثار در بخش شهید آوینی

 چراغ جشنواره "سینما حقیقت" روشن شد / رشد ۱۷ درصدی آثار در بخش شهید آوینی
2022-12-08T11:18:34+03:30
با آغاز نشست خبری شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران، رسماً چراغ جشنواره "سینما حقیقت" در تهران روشن شد.

چراغ جشنواره "سینما حقیقت" روشن شد / رشد ۱۷ درصدی اثار در بخش شهید آوینی

 چراغ جشنواره "سینما حقیقت" روشن شد / رشد ۱۷ درصدی اثار در بخش شهید آوینی
2022-12-08T11:05:07+03:30
با آغاز نشست خبری شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران، رسماً چراغ جشنواره "سینما حقیقت" در تهران روشن شد.

۱۰۰ قاعده سینمایی که تمام سینماگران باید بدانند

 ۱۰۰ قاعده سینمایی که تمام سینماگران باید بدانند
2022-12-08T10:38:27+03:30
کتاب صد صحنه – صد قاعده روایت سینمایی ( ۱۰۰ قاعده سینمایی که تمام سینماگران باید بدانند) در ۲۶۴ صفحه منتشر شده است. این کتاب نوشته جنیفر ون سی جل و ترجمه مس...

خواننده "آمریکا آمریکا ننگ به نیرنگ تو" فردا در تبریز تشییع می‌شود

 خواننده "آمریکا آمریکا ننگ به نیرنگ تو" فردا در تبریز تشییع می‌شود
2022-12-08T10:38:26+03:30
مراسم تشییع و خاکسپاری پیکر خواننده "آمریکا آمریکا ننگ به نیرنگ تو" فردا در تبریز برگزار می‌شود.

آیا «آی تیکت» می‌تواند مخاطبین را به سینما برگرداند؟

 آیا «آی تیکت» می‌تواند مخاطبین را به سینما برگرداند؟
2022-12-08T10:38:26+03:30
سامانه جدیدی که توسط یکی از مؤسسات وابسته به سازمان سینمایی در حال کار است، سامانه‌ای را طراحی کرده که به‌نظر می‌رسد تنها مزیتش همکاری با نرم‌افزارهای پرکار...

برگزاری دومین نمایشگاه کتاب و دستاوردهای پژوهشی مراکز فرهنگ‌پژوهی کشور

 برگزاری دومین نمایشگاه کتاب و دستاوردهای پژوهشی مراکز فرهنگ‌پژوهی کشور
2022-12-08T10:24:58+03:30
آخرین دستاوردهای پژوهشی پژوهشگاه‌ها و مراکز پژوهشی حوزه فرهنگ و هنر و نیز تازه‌های کتاب پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات با تخفیف ۳۰ تا ۷۰ درصد ویژه استادان و...

استفتاء از آیت‌الله خامنه‌ای؛ حکم شرعی گرفتن پرنده زینتی که صاحبش مشخص نیست

 استفتاء از آیت‌الله خامنه‌ای؛ حکم شرعی گرفتن پرنده زینتی که صاحبش مشخص نیست
2022-12-08T10:24:57+03:30
رهبر معظم انقلاب به استفتاء درباره «پیدا کردن پرنده زینتی» پاسخ گفتند.
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)