X دانلود اهنگ نکس وان کلیپ ویدیاب کلیپ جدید ویدجین

میرنیوز

جزئیات درگذشت ۲۰ والدین ۲ و ۳ شهید در یک ماه گذشته

 جزئیات درگذشت ۲۰ والدین ۲ و ۳ شهید در یک ماه گذشته 2020-02-04T16:44:35+03:30

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، بیش از 30 سال از پایان جنگ تحمیلی می‌گذرد. در این مدت سن والدین شهدا رو به افزایش بوده است و هم‌اکنون اکثر قریب به اتفاق آن‌ها در سنین کهنسالی قرار دارند. سال‌هاست که آمار فوت والدین شهدای انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس رو به افزایش چشمگیری است و هر هفته اخباری مبنی بر اینکه کدامیک از این والدین آسمانی در حال پرکشیدن به فرزندان شهیدان به گوش می‌رسد. از آنجایی که والدین شهدا به عنوان غنی‌ترین گنجینه از خاطرات، سیره و زندگی شهدا محسوب می‌شوند از دنیا رفتنشان ما را از دسترسی به این فرهنگ غنی باز می‌دارد و در کنار آن همواره ضرورت توجه به خانواده‌های شهدا به خصوص والدین آن‌ها و مشکلاتشان احساس شده، نیاز است که امروزه بیش از پیش توجه به بازمانده‌ها و میراث شهدای معظم در ابعاد مختلف رسانه‌ای در نظر گرفته شود.

بنا بر اخبار ادارات کل بنیاد شهید و امور ایثارگران از استان‌های مختلف، در طول یک‌ماه  گذشته 20 نفر از والدین دو و سه شهید در استان‌های مختلف از جمله اصفهان، البرز، چهارمحال و بختیاری، زنجان، تهران، گلستان، اردبیل، فارس، قم، آذربایجان شرقی، مازندران و خراسان رضوی دعوت حق را لبیک گفته و به دیار باقی شتافتند. از این تعداد 11 تن مادر شهید و 9 تن پدر شهید بوده‌اند. در این میان مادر شهیدان «شفیعی‌زاده» از استان البرز مادر سه شهید دفاع مقدس و مابقی والدین دو شهید هستند.

مادر شهیدان «عرب عامری» از استان گلستان

«شهربانو ناصری»، مادر شهیدان «علی اصغر و قاسم عرب عامری» از استان گلستان پس از تحمل سال‌ها رنج و سختی فراق، دعوت حق را لبیک گفت و به فرزندان شهیدش پیوست.
پیکر مادر شهیدان «علی اصغر و قاسم عرب عامری» در روز 14 بهمن ماه 98 پس از تشییع در قطعه صالحین گلزار شهدای شهرستان آزادشهر به خاک سپرده شد. شهید علی‌اصغر عرب عامری در دوم فروردین‌ماه 1340 دیده به جهان گشود و در 12 اسفندماه 1365 در منطقه عملیاتی شلمچه به درجه رفیع شهادت نائل آمد. شهید قاسم عرب عامری در 16 مهرماه 1333 دیده به جهان گشود و در 10 دی‌ماه 1360 در منطقه سرپل ذهاب براثر اصابت موج انفجار به درجه رفیع شهادت نائل شد.

مادر شهیدان «مختاری» از استان اصفهان

«سکینه افشاری» مادر شهیدان «مسیب و محمود مختاری» از شهدای شهرستان تیران‌وکرون استان اصفهان، پس از سال‌ها دوری از فرزندان شهیدش بر اثر کهولت سن و بیماری، دارفانی را وداع گفت. مراسم تشییع پیکر او در روز دوم بهمن‌ماه 98 از حسینیه شهدای رضوانشهر برگزار و سپس در قطعه صالحین گلزار شهدای منطقه دو این شهر خاکسپاری شد. شهید مسیب مختاری متولد 1341 بود و در اردیبهشت‌ماه 61 به عنوان بسیجی به منطقه سرپل ذهاب اعزام و سرانجام در تاریخ 13 مردادماه 61 به درجه رفیع شهادت نائل شد. محمود مختاری نیز متولد 1343 بود و در نهم اسفندماه 60 با عضویت بسیج به جبهه‌های جنوب اعزام و در 23 تیرماه 61 به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

پدر شهیدان «رضائی برزانی» از استان اصفهان

«علی رضائی‌برزانی» پدر شهیدان «سردار رضا و عباس رضائی برزانی» از استان اصفهان در روز 5 بهمن ماه 98 به فرزندان شهیدش پیوست. شهید سردار رضا رضائی چهارم فروردین 1338 در اصفهان چشم به جهان گشود. وی با سمت فرمانده سپاه زاهدان در 21 خرداد 60، بر اثر اصابت گلوله در منطقه دارخوین به شهادت رسید. شهید عباس رضائی برزانی، متولد 1341، به عنوان بسیجی در جبهه حضور یافت و سرانجام در 21 خرداد 60 بر اثر اصابت ترکش در خرمشهر به فیض عظیم شهادت نائل آمد.

پدر شهیدان «یعقوبی» از استان چهارمحال و بختیاری

«محمدعلی یعقوبی» پدر شهیدان «صفرعلی و علی‌اکبر یعقوبی» از استان چهارمحال و بختیاری در پنجم بهمن ماه 98 در سن 95 سالگی به علت کهولت سن، دعوت حق را لبیک گفت و به دیدار فرزندان شهیدش شتافت. پیکر او پس از تشییع در قطعه ایثار در جوار گلزار شهدای روستای دهنو از توابع شهرستان بروجن به خاک سپرده شد. شهید روحانی صفرعلی یعقوبی دهنویی 17 اردیبهشت 1347 در روستای دهنو از توابع شهرستان بروجن به دنیا آمد و 22 دی‌ماه 1365 در اروندرود بر اثر اصابت ترکش به دست، سر و پا شهید شد. شهید علی‌اکبر یعقوبی دهنویی اول مرداد 1333 در روستای دهنو از توابع شهرستان بروجن به دنیا آمد و دوم فروردین 1361 در شوش بر اثر اصابت ترکش خمپاره به شهادت رسید.

مادر شهیدان «بیات» از استان زنجان

«گل گز میرزایی»، مادر شهیدان «زکریا و نیازعلی بیات»  از استان زنجان در روز 5 بهمن ماه 98 به علت بیماری و کهولت سن دعوت حق را لبیک گفت و به فرزندان شهیدش پیوست. شهید ذکریا بیات دوم فروردین ماه سال 1341 در روستای اندآباد سفلی از توابع شهرستان زنجان دیده به جهان گشود و 24 خردادماه سال 1364 در دزفول به درجه رفیع شهادت نائل آمد. همچنین شهید نیاز علی بیات 6 مهرماه سال 1346 در روستای اندآباد سفلی از توابع شهرستان زنجان دیده به جهان گشود و 23 اردیبهشت ماه سال 1365 در اروندرود بر اثر اصابت ترکش به سر و سینه به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

پدر شهیدان «داسار» از شهرری

«باقر داسار» پدر شهیدان «علیرضا و محمدعلی داسار» در روز 5 بهمن ماه 98 دار فانی را وداع گفت و به فرزندان شهیدش پیوست. مراسم تشییع او با حضور جمعی از مسئولین و خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران در شهرری برگزار شد و پیکرش در جوار حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) در شهرری به خاک سپرده شد. شهید علیرضا داسار 11 آذر ماه 1347 در شهرری دیده به جهان گشود و 5 اسفندماه 1364 با سمت تک تیرانداز بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید. شهید محمد علی داسار دهم فروردین ماه 1346 در شهرری متولد شد و 12 آبان 1362 بر اثر اصابت گلوله به شکم مجروح شد، به اسارت درآمد و پس از آن به شهادت رسید. پیکر وی سال 1370 در بهشت زهرا(س) به خاک سپرده شد.

پدر شهیدان «میر عرب رضی» از استان گستان

«عبدالحسین میر عرب رضی» پدر شهیدان «حسن و حسینعلی میر عرب رضی» پنجم بهمن 98 پس از سال‌ها رنج فراق، دار فانی را وداع گفت و به فرزندان شهیدش پیوست. پیکر پدر شهیدان میر عرب پس از تشییع در قطعه صالحین گلزار شهدای شهرستان آزادشهر به خاک سپرده شد. شهید حسن میر عرب رضی 11 تیرماه 1346 دیده به جهان گشود و بعد از عضویت در بسیج راهی جبهه‌ شد و در 16 آذرماه 1361 در منطقه موسیان در اثر ترکش به درجه رفیع شهادت نائل آمد. شهید حسینعلی میر عرب رضی 4 فروردین‌ماه 1343 دیده به جهان گشود و بعد از عضویت در سپاه پاسداران به جبهه اعزام و در 18 فروردین‌ماه 1360 در منطقه چزابه در اثر ترکش به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

مادر شهیدان «امینی» از تهران

«حوری جان جلالی» مادر شهیدان «محمود و قاسم امینی» از تهران روز شنبه 5 بهمن ماه در سن 84 سالگی دعوت حق را لبیک گفت و به فرزندان شهیدش پیوست. پیکر مادر شهیدان امینی 7 بهمن ماه 98 از مقابل مسجد امام حسن عسکری(ع) واقع در خیابان آزادی، خیابان بهبودی، خیابان شهید صالحیان تشییع و در قطعه 45 بهشت زهرا(س) به خاک سپرده شد. شهید محمود امینی 3 مردادماه 1361 در شرق بصره و برادرش قاسم در 25 فروردین ماه 1365 در فاو به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.

مادر شهیدان «ابوطالبی» از استان فارس

مادر شهیدان «مصطفی و عبدالمجید ابوطالبی» از شهدای استان فارس در دفاع مقدس در روز 7 بهمن ماه 98 دعوت حق را لبیک گفت و به فرزندان شهیدش پیوست. «معصومه عباس زاده»، مادر شهیدان «مصطفی و عبدالمجید ابوطالبی» از شهدای شهرستان جهرم در سن 86 سالگی به دلیل کهولت سن دعوت حق را لبیک گفت. پیکر او در روز هشتم بهمن 98 از حسینیه آیت‌الله آیت الهی به سمت گلزار شهدای رضوان شهرستان جهرم تشییع و در جوار فرزندان شهیدش به خاک سپرده شد. شهید مصطفی ابوطالبی 23 تیرماه سال 1361 در عملیات رمضان در منطقه شلمچه به شهادت رسید و شهید عبدالمجید ابوطالبی نیز 13 اسفند سال 1364 در عملیات والفجر8 در منطقه فاو به فیض شهادت نائل شد.

پدر شهیدان «برزگر گلمغانی» از استان اردبیل

«اسکندر برزگر گلمغانی» پدر سردار شهید «شاپور برزگر گلمغانی» و «علیرضا برزگر گلمغانی» از استان اردبیل دعوت حق را لبیک گفت و به فرزندان شهیدش پیوست. پیکر مطهر او در روز 8 بهمن ماه 98 پس از اقامه نماز توسط آیت‌الله سید حسن عاملی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل با حضور گسترده اقشار مختلف مردم قدرشناس، خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران، مدیرکل، مدیران و مسئولان اداری، فرماندهان و نیروهای نظامی و انتظامی تشییع و در گلزار شهدای «غریبان» اردبیل در جوار فرزندان شهیدش به خاک سپرده شد.

مادر شهیدان «لطفی سیلاب» از استان آذربایجان شرقی

«ام البنین نجفی» مادر شهیدان «جلیل و حسن لطفی سیلاب» و مادر همسر شهید «ابراهیم مقدسی» از شهدای شهرستان آذرشهر در استان آذربایجان شرقی در سن 90 سالگی به دلیل بیماری و کهولت سن دعوت حق را لبیک گفت. پیکر او در روز 10 بهمن 1398 در گلزار شهدای روستای سیلاب شهرستان آذرشهر تشییع و در جوار فرزندان شهیدش به خاک سپرده شد. شهید جلیل لطفی سیلاب در 28 مهر 62 در منطقه پنجوین و شهید حسن لطفی و شهید ابراهیم مقدسی داماد آن مرحومه در 15 اسفند 62 در جزیره مجنون به فیض شهادت نائل آمد.

پدر شهیدان «حیدری عاشق‌آبادی» از استان اصفهان

«غلامعلی حیدری عاشق‌آبادی» پدر شهیدان «اکبر و رحیم حیدری عاشق‌آبادی» از استان اصفهان درگذشت و به فرزندان شهیدش پیوست. مراسم تشییع و خاکسپاری پیکر او در روز 13 بهمن‌ماه 98 از درب منزلش به سمت گلزار شهدای عاشق‌آباد برگزار شد. شهید اکبر حیدری عاشق‌آبادی، 10 اردیبهشت 1346 در اصفهان چشم به جهان گشود و سرانجام 20 دی‌ماه 61 در رقابیه شوش بر اثر اصابت گلوله به پهلو به مقام شهادت نائل شد. شهید رحیم حیدری عاشق‌آبادی، 10 بهمن 1349 چشم به جهان گشود و سرانجام در 26 دی‌ماه 65 در شلمچه بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید.

پدر شهیدان «محمدحسینی طاهری» از استان اصفهان

«فتح الله محمدحسینی طاهری» پدر شهیدان «احمد و اکبر محمدحسینی طاهری» از اصفهان در سن 89 سالگی به دلیل کهولت سن، دار فانی را وداع گفت و به دیدار فرزندان شهیدش شتافت. پیکر او در روز 28 دی ماه 98 کاشان تشییع و در کنار فرزندان شهیدش در گلزار شهدای طاهرآباد به خاک سپرده شد. شهید احمد محمدحسینی طاهری در سن 20 سالگی در سال 62 در عملیات والفجر4 به شهادت رسید و اکبر محمدحسینی طاهری نیز در سن 30 سالگی سال 65 در عملیات کربلای 5 مفقودالاثر و پیکر مطهرش پس از 9 سال در عملیات تفحص پیدا شد و به زادگاهش در طاهرآباد کاشان منتقل و به خاک سپرده شد.

مادر شهیدان «شفیعی زاده» از استان البرز

«سکینه محسنی گردکوهی» مادر گرامی شهیدان «داود، ابوطالب و محمدرضا شفیعی زاده» از استان البرز پس از سال‌ها فراق از فرزندان شهیدش دعوت حق را لبیک گفت و به فرزندان شهیدش پیوست. پیکر او در روز 14 دی‌ماه 98 از مقابل منزلش در کرج تشییع و در گلزار شهدای چهارصد دستگاه در جوار فرزندان شهیدش به خاک سپرده شد. شهیدان ابوطالب شفیعی زاده متولد 1343 در سال 60 در یک عملیات پدافندی در ارتفاعات بازی دراز عراق براثر اصابت ترکش خمپاره، داود شفیعی زاده متولد 1340 در سال 63 در عملیات بدر در دجله عراق براثر اصابت ترکش و محمدرضا شفیعی زاده متولد 1348 در سال 64 در عملیات کربلای 5 در شلمچه براثر اصابت ترکش به درجه‌ رفیع شهادت نائل آمدند.

مادر شهیدان «ماشاءاللهی» از استان قم

«ماه سلطان احمدی جبلی» مادر شهیدان «محمدرضا و علی اصغر ماشاء اللهی» از استان قم بر اثر کهولت سن دار فانی را وداع گفت و آسمانی شد. مراسم تشییع او در روز 14 دی ماه 1398 از مقابل مسجد میرزای قمی به سمت گلزار شهدای علی بن جعفر(ع) برگزار و در جوار شهدا به خاک سپرده شد. شهید محمدرضا ماشاء اللهی از نیروهای سپاه در اسفندماه سال 64 و عملیات والفجر 8 در فاو به شهادت رسید. برادر بزرگترش علی اصغر در سن 28 سالگی در عملیات کربلای 5 و در منطقه شلمچه براثر اصابت ترکش به مقام شهادت رسید.

مادر شهیدان «خزایی پول» از استان مازندران

«مروارید خزایی پول» مادر شهیدان گرانقدر «متین الله و صداقت خزایی پول»  از استان مازندران در روز 25 دی ماه 98 به دلیل بیماری و کهولت سن دعوت حق را لبیک گفت و به دو فرزند شهیدش پیوست. شهید متین اله خزایی پول متولد اول مهر ماه 1339 بود و در 31 خرداد 66 در بانه سردشت به شهادت رسید. شهید صداقت خزایی پول نیز متولد اول مهر 1336 بود و در چهارم فروردین سال 61 به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

مادر شهیدان «حسینی» از استان فارس

«مکینه صالحی» مادر شهیدان «سیدمحمدحسن و سیدلطیف حسینی» از شهدای استان فارس در دوران دفاع مقدس دعوت حق را لبیک گفت و به فرزندان شهیدش پیوست. «مکینه صالحی» مادر شهیدان «سید محمدحسن و سید لطیف حسینی» از شهدای شهرستان ممسنی استان فارس در سن 85 سالگی بر اثر کهولت سن و بیماری دعوت حق را لبیک گفت.
پیکر او در روز 21 دی ماه 98 از شهر نورآباد تشییع و سپس در گلزار شهدای امامزاده محمد محمود روستای پیردان بردنگان در جوار فرندان شهیدش به خاک سپرده شد. شهید سیدمحمدحسن حسینی 7 اسفند سال 1364 در منطقه اروند آبادان به شهادت رسید و شهید سیدلطیف حسینی نیز 13 مرداد سال 1360 در خرمشهر به فیض شهادت نائل شد.

پدر شهیدان «شکور خواه» از استان مازندران

«شعبانعلی شکور خواه» پدر شهیدان والامقام «مهدی و رضا شکور خواه» از استان مازندران به دلیل بیماری و کهولت سن به دیار باقی شتافت. پیکر پاک پدر شهیدان گرانقدر رضا و مهدی شکور خواه امروز سه شنبه 17 دی ماه پس از تشییع در امامزاده ابراهیم بابلسر به خاک سپرده خواهد شد. شهید رضا شکور خواه متولد سال 1341 بود که در 1362 در مریوان به شهادت رسید. شهید مهدی شکور خواه نیز متولد سال 1345 بود که در سال1361 در شلمچه به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

پدر شهیدان «ابوالحسنی» از تهران

«محمدنبی ابوالحسنی» پدر شهیدان «حسن و حسین ابوالحسنی» پس از سال ها فراق، به فرزندان شهیدش پیوست. پیکر در روز 16 دی ماه 98 در محله مجیدیه تهران تشییع و به خاک سپرده شد. شهید حسن ابوالحسنی 10 تیرماه 1365 در عملیات کربلای یک و برادرش حسین 22 تیر 1367 در عملیات مرصاد به درجه رفیع شهادت رسیدند.

مادر شهیدان «اردیبهشتی» از خراسان رضوی

«زهرا عامری» مادر شهیدان «رضا و محمد اردیبهشتی» از خراسان رضوی پس از گذشت سال‌ها تحمل درد و رنج دوری از فرزندان شهیدش، آسمانی شد. پیکر او در روز 14 دی ماه 1398 پس از تشییع در گلزار شهدای سبزوار قطعه ایثارگران به خاک سپرده شد. شهید رضا اردیبهشتی در 28 آذر ماه سال 1343 در سبزوار متولد و در چهارم خرداد سال 1361 در منطقه حسینیه بر اثر اصابت ترکش خمپاره به سر  به مقام شهادت نائل آمد و شهید محمد اردیبهشتی در اول خرداد 1347 در سبزوار به دنیا آمد و بر اثر اصابت ترکش به سینه و پهلو در 21 دی ماه 1365 در شلمچه، عملیات کربلای پنج به فیض عظیم شهادت نائل شد.

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار فرهنگی

۴ ویژگی قرآنی امام خمینی (ره)

 ۴ ویژگی قرآنی امام خمینی (ره)
2020-06-04T00:51:20+04:30
شهدای راه امام هم روحیه جهادی داشتند و هم اهل صبر و مقاومت بودند، گرسنگی، تشنگی، تهدید و تحریم و حتی جنگ چیزی نیست که بخواهد ما را از پای در بیاورد، هیچ یک ...

ماجرای طلسم شیخ بهایی در ساخت حرم امام رضا(ع)

 ماجرای طلسم شیخ بهایی در ساخت حرم امام رضا(ع)
2020-06-04T00:11:15+04:30
مرحوم شیخ بهایی به معماران و بناها گفته بود شما طبق این نقشه بسازید و به سردرهای ورودی و خروجی را دست نزنید تا من بعداً طرح‌ آنها را به شما بدهم ...

عمار تفتی و همکارانش، "راز طاهر" را برملا می‌کنند

 عمار تفتی و همکارانش، "راز طاهر" را برملا می‌کنند
2020-06-03T23:44:39+04:30
پخش سریال رادیویی "راز طاهر" از هفته آینده در رادیو نمایش آغاز می‌شود.

بهمن دان: چرا به خاطر بازی در "معمای شاه" پشیمان باشم؟/ مگر من نمی‌توانم از ایران بروم، گرین‌کارت بگیرم و به ملتم بخندم!/ ماجرای بریز و بپاش‌های سریال "شهرزاد"

 بهمن دان: چرا به خاطر بازی در "معمای شاه" پشیمان باشم؟/ مگر من نمی‌توانم از ایران بروم، گرین‌کارت بگیرم و به ملتم بخندم!/ ماجرای بریز و بپاش‌های سریال "شهرزاد"
2020-06-03T23:44:38+04:30
وقتی از "بهمن دان" بازیگر قدیمی سینما و تلویزیون می‌پرسیم چرا نیستید؟ جواب‌های قابل توجهی می‌دهد. درباره سریال "معمای شاه" و نقش "ح...

تقدیر آیت‌الله نوری همدانی از زحمات طلاب جهادی در ایام کرونا

تقدیر آیت‌الله نوری همدانی از زحمات طلاب جهادی در ایام کرونا
2020-06-03T13:11:14+04:30
قم - یکی از مراجع تقلید شیعیان در نامه‌ای از زحمات آیت الله اعرافی، طلاب جهادی و رئیس و اعضای شورای عالی حوزه در ایام کرونا تقدیر کرد.

نیاز اساسی به بازشناسی اندیشه تمدنی امام داریم / منظور امام خمینی (ره) از آزادی چیست؟

 نیاز اساسی به بازشناسی اندیشه تمدنی امام داریم / منظور امام خمینی (ره) از آزادی چیست؟
2020-06-03T13:17:56+04:30
عضو هیئت علمی پژوهشکده امام خمینی و انقلاب اسلامی معتقد است آزادی در اندیشه امام خمینی (ره) با آن تعریفی که در اندیشه برخی احزاب و گروه‌ها نهفته است، تفاوت ...

میان «جوکر» و آشوب‌های آمریکا رابطه دیالکتیک برقرار است/ آمریکایی‌ها جوکر را داستان زندگی خودشان می‌دانند

 میان «جوکر» و آشوب‌های آمریکا رابطه دیالکتیک برقرار است/ آمریکایی‌ها جوکر را داستان زندگی خودشان می‌دانند
2020-06-03T13:17:56+04:30
قتل «جورج فلوید» صحنه خشونت‌بار سرکوب را به صورت عریان در ناخودآگاه توده‌های مردم آمریکا زنده کرد و توانست موجی ایجاد کند که منجر به یک چرخه بی‌پا...

مداحی میثم مطیعی ویژه ارتحال امام(ره)/ ای امام شهیدان خمینی

 مداحی میثم مطیعی ویژه ارتحال امام(ره)/ ای امام شهیدان خمینی
2020-06-03T13:04:36+04:30
صوت مداحی میثم مطیعی دربارۀ امام خمینی(ره) همزمان با سالروز ارتحال ایشان را می‌شنوید.

حاج‌آقا مجتبی‌تهرانی: امام خمینی شعبه‌ای از نور حسینی است

 حاج‌آقا مجتبی‌تهرانی: امام خمینی شعبه‌ای از نور حسینی است
2020-06-03T13:04:36+04:30
مگر توانستند حبّ امام حسین(ع) را از دل‌ها بیرون بکشند؟ امروز می‌خواهند حرکت امام خمینی(ره) را کور کنند اما باز هم کور خواندند.

«از قنات ملک»، روایتی از سردار سلیمانی از زبان هم ولایتی‌ها

 «از قنات ملک»، روایتی از سردار سلیمانی از زبان هم ولایتی‌ها
2020-06-03T13:04:36+04:30
مستند «از قنات ملک» حاصل تلاش گروه مستند روایت فتح است که با موضوع شهادت حاج قاسم سلیمانی تهیه شده است.

خاطراتی از امام خمینی به‌روایت رهبر انقلاب|وصیت امام در لحظات آخر

 خاطراتی از امام خمینی به‌روایت رهبر انقلاب|وصیت امام در لحظات آخر
2020-06-03T13:04:36+04:30
مقام معظّم رهبری فرمودند: به نظر من همین وصیت سی صفحه‌ای امام در همین چند جمله می‌تواند خلاصه شود؛ اگر با هم باشید هیچ کسی نمی‌تواند به شما آسیب برساند.

رویداد بین‌المللی «روح مقاومت» برگزار می‌شود/۱۱۰ روز روایت مردمی از وصایای شهدا

رویداد بین‌المللی «روح مقاومت» برگزار می‌شود/۱۱۰ روز روایت مردمی از وصایای شهدا
2020-06-03T08:57:54+04:30
حجت‌الاسلام ارزانی از برگزاری رویداد بین‌المللی «روح مقاومت» با محور گرامیداشت مقام شهدا و روایت‌های مردمی از وصایای شهدای انقلاب اسلامی، شهدای جنگ تحمیلی و ...

باید بر سر مسئولینی که به فقر و فساد و تبعیض دامن زده‌اند فریاد بلند زد

باید بر سر مسئولینی که به فقر و فساد و تبعیض دامن زده‌اند فریاد بلند زد
2020-06-02T20:11:14+04:30
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با تاکید بر جایگاه سازمان تبلیغات اسلامی گفت: ما در این سازمان حلقه واسطی برای رساندن صدا و مطالبات مردم در خصوص فقر و تبعیض و فسا...

حضور و تجلیل از عوامل سریال "بچه‌مهندس۳" در خبرگزاری تسنیم+ عکس

 حضور و تجلیل از عوامل سریال "بچه‌مهندس۳" در خبرگزاری تسنیم+ عکس
2020-06-02T18:44:32+04:30
نشست صمیمانه عوامل سریال بچه‌مهندس با حضور تهیه‌کننده، کارگردان و جمعی از بازیگران این سریال در خبرگزاری تسنیم در حال برگزاری است.

حضور و تجلیل از عوامل سریال "بچه‌مهندس۳" در خبرگزاری تسنیم + عکس

 حضور و تجلیل از عوامل سریال "بچه‌مهندس۳" در خبرگزاری تسنیم + عکس
2020-06-02T18:04:36+04:30
نشست صمیمانه عوامل سریال بچه‌مهندس با حضور تهیه‌کننده، کارگردان و جمعی از بازیگران این سریال در خبرگزاری تسنیم در حال برگزاری است.

دوره آموزشی هیئت امنای بقاع متبرکه برگزار شد

دوره آموزشی هیئت امنای بقاع متبرکه برگزار شد
2020-06-02T17:04:33+04:30
مدیرکل بقاع متبرکه و اماکن مذهبی سازمان اوقاف از برگزاری دوره آموزشی هیئت امنای بقاع متبرکه با حضور هیئت امنای بقاع متبرکه ۱۸ استان کشور در مشهد مقدس خبر داد.

توزیع ۳۴ میلیون وعده غذایی توسط هیأت‌های مذهبی میان نیازمندان

توزیع ۳۴ میلیون وعده غذایی توسط هیأت‌های مذهبی میان نیازمندان
2020-06-02T17:04:33+04:30
مسئول دفتر خدمات اجتماعی جامعه ایمانی مشعر گفت:هزار و ۶۶ هیأت‌ مذهبی در قالب پویش «علی یاوران» ۳۴ میلیون و ۵۹۲ هزار وعده غذایی در ماه مبارک رمضان میان نیازمن...

سازمان تبلیغات حلقه واسط مطالبات مردم درخصوص فقر،تبعیض و فساد است

سازمان تبلیغات حلقه واسط مطالبات مردم درخصوص فقر،تبعیض و فساد است
2020-06-02T15:31:11+04:30
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با تاکید بر جایگاه سازمان تبلیغات اسلامی گفت: ما در این سازمان حلقه واسطی برای رساندن صدا و مطالبات مردم در خصوص فقر و تبعیض و فسا...

حضور و تجلیل از عوامل سریال بچه مهندس در خبرگزاری تسنیم + عکس

 حضور و تجلیل از عوامل سریال بچه مهندس در خبرگزاری تسنیم + عکس
2020-06-02T14:58:01+04:30
نشست صمیمانه عوامل سریال بچه مهندس با حضور تهیه کننده، کارگردان و جمعی از بازیگران این سریال در باشگاه خبرنگاران پویا( تسنیم)برگزار شد.

مواجهه با «خود» در قرنطینه کرونایی/ وقتی که ویروسِ میلی‌گرمی فرصت «خودنمایی» را از بشر گرفت!

 مواجهه با «خود» در قرنطینه کرونایی/ وقتی که ویروسِ میلی‌گرمی فرصت «خودنمایی» را از بشر گرفت!
2020-06-02T14:44:35+04:30
میثم شاه‌بابایی در حال ساخت فیلم مستندی است که از دریچه تنهایی و مواجهه با «خود» در روزهای قرنطینه به کرونا نگاه کرده است.

احتمال برگزاری مجازی نمایشگاه کتاب دفاع مقدس/ ارشاد زیرساخت فعالیت دیجیتالی را فراهم کند

 احتمال برگزاری مجازی نمایشگاه کتاب دفاع مقدس/ ارشاد زیرساخت فعالیت دیجیتالی را فراهم کند
2020-06-02T14:31:16+04:30
رئیس هیئت مدیره مجمع ناشران دفاع مقدس از احتمال برگزاری نمایشگاه ملی کتاب دفاع مقدس به صورت مجازی خبر داد و گفت: در صورتیکه نتوان نمایشگاه را به مانند سال‌ه...

از دهلی تا تهران؛ فارسی‌زبانان از ابراهیم زمان گفتند/ چه عاشقانه سرود انقلاب انسان را

 از دهلی تا تهران؛ فارسی‌زبانان از ابراهیم زمان گفتند/ چه عاشقانه سرود انقلاب انسان را
2020-06-02T14:31:16+04:30
جمعی از اهالی فرهنگ و ادب از کشورهای مختلف ایران، هندوستان و پاکستان همزمان با سالروز رحلت امام خمینی(ره) به تبیین بخش‌هایی از شخصیت وجودی ایشان پرداختند.

کتاب «درآمدی بر حکمرانی فضای مجازی» منتشر شد

کتاب «درآمدی بر حکمرانی فضای مجازی» منتشر شد
2020-06-02T13:31:11+04:30
کتاب «درآمدی بر حکمرانی فضای مجازی» به همت مرکز ملی فضای مجازی و هسته خط‌مشی فضای مجازی مرکز رشد دانشگاه امام صادق علیه‌السلام منتشر شد.

شورای علمی کنفرانس سیاست‌گذاری عمومی و حکمرانی اسلامی منصوب شدند

شورای علمی کنفرانس سیاست‌گذاری عمومی و حکمرانی اسلامی منصوب شدند
2020-06-02T13:17:51+04:30
دبیر مجمع عالی علوم انسانی اسلامی در احکام جداگانه‌ای اعضای شورای علمی نخستین کنفرانس سیاست‌گذاری عمومی و حکمرانی اسلامی را منصوب کرد.

مستند «۴۰ سالِ راکی» دیجیتالی پخش می‌شود

 مستند «۴۰ سالِ راکی» دیجیتالی پخش می‌شود
2020-06-02T12:17:56+04:30
مستند سیلوستر استالونه با عنوان «۴۰ سالِ راکی» به صورت دیجیتال پخش می‌شود.فیلم با روایت استالونه دارای تصاویر و صحنه‌هایی است که برای اولین بار پخ...

خاطراتی از امام خمینی به‌روایت رهبر انقلاب|"معلّم اخلاق"

 خاطراتی از امام خمینی به‌روایت رهبر انقلاب|"معلّم اخلاق"
2020-06-02T12:17:55+04:30
شبی در خدمت امام بودیم، از ایشان پرسیدم "نظر شما نسبت به فلان‌کس که نمی‌‌خواهم اسم بیاورم چیست؟"، امام تأملی کردند و گفتند "نمی‌شناسم"، ...

سایه اقتصادِ بدون فرهنگ بر آگهی‌های غرب‌زده تلویزیون/ بیزینسِ بازیگران با تبلیغات صداوسیما

 سایه اقتصادِ بدون فرهنگ بر آگهی‌های غرب‌زده تلویزیون/ بیزینسِ بازیگران با تبلیغات صداوسیما
2020-06-02T11:51:15+04:30
وقتی در مقامِ اپوزیسیون قرار می‌گیرند تلویزیون جای کار کردن نیست اما زمانِ تبلیغات و پول گرفتن می‌شود تلویزیون بهترین جاست.

نهضت امام خمینی(ره) معادلات جهانی را به نفع مستضعفان تغییر داد

نهضت امام خمینی(ره) معادلات جهانی را به نفع مستضعفان تغییر داد
2020-06-02T11:04:32+04:30
نهضت امام خمینی(ره) ثابت کرد نهاد مرجعیت دینی در صورتی که مسئولیت‌های رسالت مند خود را بر دوش کشد، معادلات جهانی را به نفع مستضعفان تغییر خواهد داد و دست مست...

مستند جدید «بروس لی» روایتی از مبارزه با نژاد پرستی هالیوود

 مستند جدید «بروس لی» روایتی از مبارزه با نژاد پرستی هالیوود
2020-06-02T11:11:14+04:30
«ESPN» مستندی با عنوان «آب باش» تولید کرده که بر زندگی و فلسفه «بروس لی» که موانع نژادی هالیوود را درهم شکست، تمرکز دارد.

رضا یزدانی ترانه «تیغ و ترمه» را منتشر کرد

 رضا یزدانی ترانه «تیغ و ترمه» را منتشر کرد
2020-06-02T11:11:14+04:30
ترانه فیلم سینمایی «تیغ و ترمه» با صدای رضا یزدانی توسط وی منتشر شد.