میرنیوز

تردید مسئولان آلمانی برای برگزاری نمایشگاه کتاب فرانکفورت/ کاهش متراژ غرفه ایران به ۴۰ متر

 تردید مسئولان آلمانی برای برگزاری نمایشگاه کتاب فرانکفورت/ کاهش متراژ غرفه ایران به ۴۰ متر 2021-06-02T13:42:14+04:30

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم،‌ 139 روز دیگر بزرگترین نمایشگاه بین‌المللی کتاب جهان در شهر فرانکفورت آلمان برگزار می‌شود. این نمایشگاه بزرگترین نمایشگاه کتاب جهان براساس شمار ناشران حضور یافته است. نمایندگانی از شرکت‌های نشر کتاب و چند رسانه‌ای از تمام دنیا به نمایشگاه کتاب فرانکفورت می آیند تا درباره حقوق بین‌المللی چاپ کتاب و هزینه‌های صدور مجوز کتاب مذاکره کنند.  

هفتاد و سومین دوره این نمایشگاه 28 مهر تا 2 آبان 1400 ـ 20  تا 24 اکتبر 2021) قرار است در دو بخش حضوری و مجازی، با رعایت الزامات بهداشتی و تدابیر ویژه برگزار شود و مشارکت در آن تابع مقررات و دستور العمل‌های بهداشتی هر دو کشور است که با میزان شیوع کرونا متغیر خواهد بود. اما با توجه به شرایط نامشخص اپیدمی کرونا در جهان به نظر می‌رسد هنوز مسئولان آلمانی نیز نسبت به برگزاری یا عدم برگزاری این دوره از نمایشگاه یقین ندارند و همه‌چیز در هاله‌ای از ابهام است.

با این حال غرفه ملی جمهوری اسلامی ایران در این نمایشگاه با مدیریت مؤسسه خانه کتاب و ادبیات ایران قرار است در دو بخش فیزیکی و مجازی برگزار شود. شیوا وکیل نسلیان، مدیر امور نمایشگاه‌های خانه کتاب و ادبیات، در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم، با اشاره به اینکه هنوز تکلیف چگونگی برگزاری نمایشگاه فرانکفورت در این دوره برای مسئولان آلمانی نیز مشخص نیست، از کاهش متراژ غرفه ایران به یک‌پنجم سال‌های گذشته خبر داد و گفت: هفتاد و سومین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب فرانکفورت با توجه به همه‌گیری کرونا و شرایط خاص حاکم بر جهان هنوز در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. براساس اعلام مسئولان این نمایشگاه، پیش‌بینی شده است نمایشگاه کتاب فرانکفورت در تاریخ 20 -24 اکتبر به دو صورت فیزیکی و مجازی برگزار شده و کشور کانادا مهمان ویژه آن باشد، نمایندگان 125 کشور جهان با چهار هزار رویداد و فعالیت فرهنگی که در آن اتفاق می‌افتد، در آن حضور یابند و بیش از دو میلیون و 860 هزار بازدیدکننده نیز از آن استقبال کنند؛ ولی با تمام این پیش‌بینی‌ها، هنوز جزئیات قابل ملموسی از این نمایشگاه در دسترس نیست.

سیاست حضور حداقلی به لحاظ متراژ و حداکثری محتوایی

وی ادامه می‌دهد:  بخش بین‌الملل خانه کتاب و ادبیات ایران از ماه‌ها قبل مکاتبات خود را با مسئولان و برگزار‌کنندگان این نمایشگاه آغاز کرد و در نهایت طی جلسات متعدد تصمیم گرفت که در سال جاری در هر دو بخش فیزیکی و مجازی حضور داشته باشد. نکته قابل توجه در شرایط حضور فیزیکی این نمایشگاه، توصیه مسئولان برگزارکننده فرانکفورت بر کاهش تراکم انسانی و نیز کاهش متراژ غرفه به دلایل ابهام در امکان برگزاری نمایشگاه، عدم حضور حداکثری غرفه‌داران از اقصی نقاط دنیا، احتمال استقبال ضعیف از این دوره و نیز رعایت پروتکل‌های بهداشتی است؛ لذا با در نظر گرفتن جوانب مختلف، سیاست حضور حداقلی به لحاظ متراژ و حداکثری به لحاظ محتوا در سیاست‌های اجرایی خانه کتاب و ادبیات ایران قرار گرفت.

اعلام آمادگی 24 انتشارات و آژانس ادبی برای حضور در غرفه ایران

وکیل نسلیان تصریح می‌کند:‌ بر این اساس ثبت‌نام غرفه ملی در فرانکفورت در متراژ 40 متر انجام شد و در اردیبهشت ماه سال جاری فراخوانی توسط خانه کتاب و ادبیات ایران مبنی بر حضور در غرفه ملی فرانکفورت منتشر شد و در مجموع 24 انتشارات و آژانس ادبی و فعال حوزه نشر جهت حضور اعلام آمادگی کردند که با توجه به شرایط جدید اعلامی از فرانکفورت در حال بررسی و برنامه‌ریزی و ساماندهی متقاضیان حضور در نمایشگاه به صورت فیزیکی و مجازی هستیم و بعد از پالایش لیست نهایی متقاضیان اعلام خواهد شد.نمایشگاه کتاب فرانکفورت , موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران , کتاب ,

وی ادامه می‌دهد:‌ در حال حاضر نیز با توجه به اتمام زمان فراخوان در حال برنامه‌ریزی جهت برگزاری نشست‌های هم‌اندیشی نمایشگاه کتاب فرانکفورت 2021 با ناشران و آژانس‌های ادبی و تشکل‌هایی که اعلام آمادگی کرده‌اند، هستیم.

حمایت از ناشران شرکت‌کننده چگونه است؟

معاون نمایشگاه‌های خانه کتاب درباره حمایت های امسال از ناشران حاضر در نمایشگاه نیز ادامه می‌دهد: خانه کتاب و ادبیات ایران  در این دوره از نمایشگاه کتاب فرانکفورت سعی کرده است تا نقش حمایتی و پشتیبانی خود را افزایش دهد و بسترهای لازم را در جهت حضور فعالان عرصه نشر به صورت مستقیم و غیر مستقیم فراهم آورد.  حمایت‌های امسال خانه کتاب و ادبیات ایران در چهارچوب موارد اعلامی در فراخوان منتشر شده است که شامل اختصاص فضا در غرفه ملی همراه با امکانات غرفه؛ ارسال رایگان کتاب‌های منتخب و رایت کاتالوگ متقاضیان تا سقف معین به نمایشگاه؛  امکان استفاده از مترجم مستقر در غرفه ملی با هماهنگی قبلی؛ اختصاص یک فقره کارت ورودی نمایشگاه به هر غرفه‌دار با امکان تردد رایگان در ایام نمایشگاه در شبکه حمل‌ونقل شهر فرانکفورت (به دلیل محدودیت در تعداد کارت‌ها اولویت با افرادی است که زودتر ثبت‌نام کرده‌اند)؛ اختصاص بستر و هماهنگی برگزاری نشست‌های مجازی بین المللی (در صورت تایید و تصویب) است.

تمرکز خانه کتاب بر حمایت ویژه از آژانس‌های ادبی

وی با بیان این مطلب که امسال تمرکز ما بر حمایت ویژه از آژانس‌های ادبی فعال که در واقع نمایندگان ناشران بین‌المللی محسوب می‌شوند است. می‌گوید:‌ ناشران می‌توانند در تعامل و همکاری با آژانس‌های ادبی در بخش فیزیکی نمایشگاه کتاب فرانکفورت حضور داشته باشند.

وکیل نسلیان با اشاره به برنامه‌های این دوره خانه کتاب و ادبیات ایران نیز می‌گوید:‌ تلاش می‌کنیم  با توجه به شرایط موجود کرونایی وحضور روز افزون فعالان صنعت نشر در فضای مجازی، حضور حداکثری در بخش نمایشگاه مجازی فرانکفورت داشته باشیم و با استفاده از پلتفرم طراحی‌شده در سایت نمایشگاه اقدام به معرفی و نمایش کتاب و کاتالوگ‌های ناشران ایرانی بکنیم و با شرکت در برنامه‌های جانبی از قبیل کنفرانس و سخنرانی‌های آنلاین و بارگذاری ویدیوکلیپ از دیگر پلتفرم‌های دیجیتال این نمایشگاه بهره‌مند شویم و در عین حال از حضور فیزیکی نیز غافل نباشیم و به نحو احسن در این حوزه نیز حضور داشته باشیم.

وی ادامه می‌دهد: ما در حال برنامه‌ریزی برای حضور موثر و پربار در این نمایشگاه هستیم ولی  در شرایطی که هنوز از کلیت نمایشگاه خبر چندانی در دست نیست به نظر می‌رسد نمی‌توان در مورد جزئیات برنامه‌ها اطلاعات دقیقی داد. به طور کلی در نظر داریم اقداماتی نظیر معرفی صنعت نشر ایران، معرفی نویسندگان برتر ایرانی در حوزه بزرگسال و کودک و نوجوان، معرفی کتاب سال ایران، معرفی نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، معرفی نمایشگاه بین‌المللی مجازی کتاب تهران، معرفی طرح‌های حمایتی بین‌المللی از جمله گرنت و تاپ، معرفی تشکل‌های نشر و انجمن‌های صنفی، تسهیل و برگزاری جلسات تبادل رایت میان ناشران ایرانی و خارجی، برگزاری جلسات با مدیران نمایشگاه‌های معتبر دنیا و طرح‌های حمایتی بین‌المللی سایر کشورها و مواردی دیگر را در دستور کارخود قرار دهیم.

احتمال لغو یا تغییرات در چگونگی حضور فیزیکی نمایشگاه فرانکفورت

وی با اشاره به تردید مسئولان نمایشگاه فرانکفورت می‌گوید:‌ هر لحظه ممکن است که تغییراتی در چگونگی برگزاری وجود داشته باشد،‌ ممکن است بگویند، فقط کسانی که واکسن دریافت کرده‌اند حضور داشته باشند،‌ ممکن است بگویند نمایشگاه محلی است و تنها کسانی که در آلمان هستند امکان حضور دارند که در این صورت رایزنی فرهنکی غرفه را مدیریت خواهد کرد.

کاهش هزینه‌ها 

ما هنوز برای دریافت ویزا نیز هیچ اقدامی نکرده‌ایم چرا که خود مسئولان آلمانی گفته‌اند صبر کنید،‌  حضور نیروهای اداری خانه کتاب در این نمایشگاه حداقلی خواهد بود و کاهش قابل توجهی نیز در هزنیه‌ها داشته‌ایم. فعلاً درباره طراحی غرفه تصمیم نگرفته‌ایم ولی وقتی فضا کاهش داشته است،‌ طراحی غرفه به آن صورت نخواهیم داشت.

  انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار فرهنگی

مهربانی: در انواع کارهای هنری، تئاتر بیشترین قدرت را در تأثیر بر مخاطب دارد

 مهربانی: در انواع کارهای هنری، تئاتر بیشترین قدرت را در تأثیر بر مخاطب دارد
2021-06-13T19:31:54+04:30
بازیگر نمایش «شب/خارجی/یرما» و مجری تلویزیون معتقد است تئاتر، در بین کارهای هنری، به جهت برخورد مستقیم با مخاطب، می‌تواند بالاترین تأثیر را بر آن ...

تئاتر دانشجویی از خوی جنگنده‌اش تهی شده است/ دولت دخالت می‌کند

 تئاتر دانشجویی از خوی جنگنده‌اش تهی شده است/ دولت دخالت می‌کند
2021-06-13T19:31:54+04:30
چهارمین نشست از سلسله نشست‌های بندباز با بررسی اوضاع جشنواره تئاتر دانشجویی برگزار شد و بر عدم دخالت دولت در تئاتر دانشجویی تأکید کرد.

۲ کتاب جدید از رهنمودهای انتخاباتی آیت‌الله خامنه‌ای/ معیارهای سیاستمدار طراز انقلاب اسلامی + گزارش تصویری

 ۲ کتاب جدید از رهنمودهای انتخاباتی آیت‌الله خامنه‌ای/ معیارهای سیاستمدار طراز انقلاب اسلامی + گزارش تصویری
2021-06-13T15:58:37+04:30
کتاب‌های «رجل سیاسی» و «دولت جوان حزب‌اللهی» به‌تازگی منتشر شده است و شاخص‌های سیاستمدار طراز انقلاب اسلامی را معرفی می‌کند.

نگار عابدی: نگران بودم مخاطب مرا جدّی نگیرد/ سر صحنه "دودکش۲"ام

 نگار عابدی: نگران بودم مخاطب مرا جدّی نگیرد/ سر صحنه "دودکش۲"ام
2021-06-13T15:45:17+04:30
جالب است در سریال "تعبیر وارونه یک رؤیا" نگران این بودم که مبادا به‌خاطر بازی در مجموعه‌های طنز، مخاطبان مرا در قالب نقش جدّی نپذیرند.

آغاز ثبت نام آزمون سراسری مؤسسه کشوری مهد قرآن

آغاز ثبت نام آزمون سراسری مؤسسه کشوری مهد قرآن
2021-06-13T15:24:56+04:30
ثبت نام برای حضور در سیزدهمین دوره آزمون سراسری حفظ کل قرآن همراه با ترجمه و تدبر “ترنم وحی” ویژه قرآن آموزان عضو مؤسسه کشوری مهد قرآن از سراسر کشور از امروز...

روایت تکان‌دهنده عکاس خبری ربوده شده از تحمل ۲۱ ضربه چاقو و از دست دادن ۲۰۰ میلیون تجهیزات/ ادوات دفاعی برای عکاسان لازم است

 روایت تکان‌دهنده عکاس خبری ربوده شده از تحمل ۲۱ ضربه چاقو و از دست دادن ۲۰۰ میلیون تجهیزات/ ادوات دفاعی برای عکاسان لازم است
2021-06-13T15:31:55+04:30
ماجرای وحشتناکی که برای محمد دلکش رخ داد، منجر به چاقو خوردن او و دزدیده شدن تمام تجهیزات عکاسی او شد.

روش برخورد امام رضا(ع) با مخالفان در مناظرات/ جامعه نیاز به تزریق اخلاق و کرامت دارد

 روش برخورد امام رضا(ع) با مخالفان در مناظرات/ جامعه نیاز به تزریق اخلاق و کرامت دارد
2021-06-13T15:31:55+04:30
حجت‌الاسلام ارزانی ضمن اشاره به برخی گزاره‌های اخلاقی در مناظرات حضرت امام علی‌بن موسی الرضا(ع) گفت: نباید این‌چنین باشد که از ضرورت نان و اقتصاد بگوییم، ام...

هیات اندیشه ورز بانوان قرآنی مردم را دعوت به حضور حداکثری در انتخابات کرد

هیات اندیشه ورز بانوان قرآنی مردم را دعوت به حضور حداکثری در انتخابات کرد
2021-06-13T15:11:37+04:30
هیات اندیشه ورزبانوان قرآنی از آحادمختلف مردم خصوصاً بانوان که قشر عظیم دخیل در تغییر سرنوشت ملت می‌باشند صمیمانه درخواست کرد در انتخابات ۱۴۰۰ حضور حداکثری د...

کروئلا بچه‌ شری که به زیبایی انتقام‌ می‌گیرد

 کروئلا بچه‌ شری که به زیبایی انتقام‌ می‌گیرد
2021-06-13T15:18:40+04:30
کروئلا در مضمون انتقام‌گیری قهرمانانه یک شخصیت خاکستری از یک شخصیت سیاه به خوبی عمل کرده و در این نما یک قدم نسبت به دیگر فیلم‌های جهان رو به جلو رفته است؛ ...

روش برخورد امام رضا (ع) با مخالفان در مناظرات / جامعه نیاز به تزریق اخلاق و کرامت دارد

 روش برخورد امام رضا (ع) با مخالفان در مناظرات / جامعه نیاز به تزریق اخلاق و کرامت دارد
2021-06-13T15:18:40+04:30
حجت‌الاسلام ارزانی ضمن اشاره به برخی گزاره‌های اخلاقی در مناظرات امام رضا (ع) گفت: نباید اینچنین باشد که از ضروت نان و اقتصاد بگوییم، اما ضرورت تزریق اخلاق ...

گرامیداشت دهه کرامت با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در بقاع متبرکه

گرامیداشت دهه کرامت با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در بقاع متبرکه
2021-06-13T14:58:17+04:30
معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه با تشریح برنامه‌های این سازمان در دهه پر برکت کرامت گفت: این برنامه ها با شعار «خدمت کریمانه، گره‌گشایی به ر...

متن روایات در کتب اولیه فقهی باعث افتخار شیعه است

متن روایات در کتب اولیه فقهی باعث افتخار شیعه است
2021-06-13T14:18:17+04:30
مدیر مؤسسه پژوهشی امام هادی علیه السلام گفت: شیعه این افتخار را دارد که کتب اولیه فقهی اش، متن روایات است و ما در در هیچ مذهب اسلامی دیگر، چنین چیزی را سراغ ...

رونمایی از ۱۳ اثر تجسمی و یک آلبوم موسیقی در دهه کرامت

رونمایی از ۱۳ اثر تجسمی و  یک آلبوم موسیقی در دهه کرامت
2021-06-13T14:18:16+04:30
رفائی ضمن تشریح برنامه‌های بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع) در دهه کرامت از رونمایی ۱۳ اثر تجسمی، یک آلبوم موسیقیایی اثر هنرمندان اکشور افغانستان و یک رمان بلند ...

کتاب جدید نویسنده «دختر شینا» منتشر شد

 کتاب جدید نویسنده «دختر شینا» منتشر شد
2021-06-13T12:51:59+04:30
بهناز ضرابی‌زاده، نویسنده کتاب پرمخاطب «دختر شینا»، اثر جدید خود را توسط انتشارات کانون پرورش فکری برای گروه سنی کودک منتشر کرد.

آزمون شجره ممنوعه «بدحجابی» در میدان انتخابات

 آزمون شجره ممنوعه «بدحجابی» در میدان انتخابات
2021-06-13T12:51:58+04:30
گناه به‌یغمابردن رأی مردم به فریب، کمتر از معصیت به‌تاراج‌بردن مال آنها به‌ستم نیست، رأی حرامی که با رفتارهای شیطانی زیرپاگذاشتن دستور الهی حجاب و مخدوش‌کرد...

عرض ارادت عبدالرحیم سعیدی‌راد به ساحت امام رضا (ع)

 عرض ارادت عبدالرحیم سعیدی‌راد به ساحت امام رضا (ع)
2021-06-13T12:51:58+04:30
عبدالرحیم سعیدی‌راد تازه‌ترین سروده‌های خود را به مناسبت دهه کرامت به ساحت مقدس امام رضا(ع) و برادر بزرگوارشان، محمد‌بن موسی‌الکاظم(ع) تقدیم کرد.

با شعار «خدمت کریمانه، گره‌گشایی به رسم اهل‌بیت(ع)» برگزار می شود

با شعار «خدمت کریمانه، گره‌گشایی به رسم اهل‌بیت(ع)» برگزار می شود
2021-06-13T12:04:57+04:30
معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه با تشریح برنامه‌های این سازمان در دهه پر برکت کرامت گفت: این برنامه ها با شعار «خدمت کریمانه، گره‌گشایی به ر...

سلسله نشست‌های «بانوان رهبران پیشرفت» برگزار می شود

سلسله نشست‌های «بانوان رهبران پیشرفت» برگزار می شود
2021-06-13T12:04:56+04:30
سلسله نشست‌های بانوان فرهیخته با عنوان «بانوان رهبران پیشرفت» به همت سازمان تبلیغات اسلامی و به جهت پررنگ کردن نقش بانوان در انتخابات و پیگیری مطالبات آن‌ها ...

چاپ و تولید کتاب دفاع مقدس به نصف رسید/ کاغذ؛ رمق یار مهربان را گرفت

 چاپ و تولید کتاب دفاع مقدس به نصف رسید/ کاغذ؛ رمق یار مهربان را گرفت
2021-06-13T11:45:15+04:30
رئیس هیئت مدیره مجمع ناشران دفاع مقدس گفت: کاهش چاپ و تولید کتاب در این حوزه طی سه ماهه اخیر در مقایسه با گذشته بیش از نصف بوده است.

انتخاب آگاهانه و صحیح، ضامن رهایی جامعه از آسیب ها و مشکلات است

انتخاب آگاهانه و صحیح، ضامن رهایی جامعه از آسیب ها و مشکلات است
2021-06-13T11:24:56+04:30
تولیت مدرسه علمیه مروی انتخاب آگاهانه و صحیح را ضامن رهایی جامعه از آسیب های فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی دانست و گفت: رییس جمهور و کابینه اش نباید اهل ظلم و ست...

ماجرای اطمینان خاطری که امام رضا (ع) به مادر شهید صیاد شیرازی داد

 ماجرای اطمینان خاطری که امام رضا (ع) به مادر شهید صیاد شیرازی داد
2021-06-13T11:31:55+04:30
چشم‌هایش سیاهی رفت و به زمین افتاد. دید در مجلس عزاداری است. در بالای مجلس سیدی نورانی است که به او اشاره می‌کند: پیش‌آ! عزاداران راه باز کردند تا او رسید ب...

خلاقیت‌های هنری در هیئت عاشوراییان / از سخنرانی‌های محوری تا تولید محصولات هنری

 خلاقیت‌های هنری در هیئت عاشوراییان / از سخنرانی‌های محوری تا تولید محصولات هنری
2021-06-13T10:51:57+04:30
مجموعه عاشوراییان طرح سوگواره‌های عاشوراییان را برگزار می‌کند که تلفیقی از نمایش و تعزیه یعنی تئاتر و تعزیه را توأمان دارد.

تعطیلی ۱۲۰ چاپخانه طی ۲ سال گذشته/ افزایش ۳۰ تا ۵۰ درصدی تعرفه چاپ کتاب

 تعطیلی ۱۲۰ چاپخانه طی ۲ سال گذشته/ افزایش ۳۰ تا ۵۰ درصدی تعرفه چاپ کتاب
2021-06-13T10:51:57+04:30
رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران تهران از تعطیلی و تغییر کاربری ۱۲۰ چاپخانه در تهران طی دو سال گذشته خبر داد و گفت:‌ تعرفه‌ها در بخش چاپ کتاب را محتاط‌تر افزایش د...

روایت زیبای پیامبر اکرم(ص) در خصوص دختران

روایت زیبای پیامبر اکرم(ص) در خصوص دختران
2021-06-13T10:31:37+04:30
محمد علی انصاری مفسر قرآن کریم و کارشناس مذهبی به بیان روایتی زیبا از پیامبر اکرم(ص) در خصوص دختران پرداخت.

داستین هافمن و پسرش نقش یک پدر و پسر عاشق را بازی می‌کنند

 داستین هافمن و پسرش نقش یک پدر و پسر عاشق را بازی می‌کنند
2021-06-13T10:11:55+04:30
فیلم سم و کیت با بازی داستین هافمن و جیک هافمن یک کمدی خانوادگی دلگرم‌کننده است که برای تأمین بودجه به بازار فیلم کن می‌رود.

کتاب ««النهایة فی مجرد الفقه و الفتاوی» رونمایی شد

کتاب ««النهایة فی مجرد الفقه و الفتاوی» رونمایی شد
2021-06-13T09:51:38+04:30
مراسم رونمایی از کتاب «النهایة شیخ طوسی» با پیام تصویری آیت‌الله علوی گرگانی و حضور تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س)، برگزار شد.

هنر در اشاعه فرهنگ رضوی نقش موثری را ایفا می‌کند

هنر در اشاعه فرهنگ رضوی نقش موثری را ایفا می‌کند
2021-06-13T09:51:38+04:30
گلریز گفت: سرود و موسیقی در جشنواره‌هایی که به نام و به نیت امام رضا (ع) برگزار می‌شود؛ همواره جایگاه ویژه‌ای داشته است؛ اساسا هنر در اشاعه فرهنگ رضوی نقش مو...

مسابقه بزرگ فرهنگی و بین‌المللی حدیث کرامت برگزار می‌شود

مسابقه بزرگ فرهنگی و بین‌المللی حدیث کرامت برگزار می‌شود
2021-06-13T08:58:18+04:30
به همت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) مسابقه بزرگ فرهنگی و بین‌المللی «حدیث کرامت» برگزار می‌شود.

پنجمین جشنواره مردمی کرامت برگزار می‌شود

پنجمین جشنواره مردمی کرامت برگزار می‌شود
2021-06-13T08:44:58+04:30
پنجمین جشنواره مردمی کرامت به همت آستان مقدس حضرت معصومه(س) و با همکاری برخی نهادها و سازمان‌های دیگر برگزار می‌شود.

معروف و منکر باید مطابق فطرت انسانی باشد/فطرت یعنی آنچه که بین همه انسان‌ها مشترک است

معروف و منکر باید مطابق فطرت انسانی باشد/فطرت یعنی آنچه که بین همه انسان‌ها مشترک است
2021-06-13T08:44:57+04:30
وقتی گفته می شود معروف فطری است یعنی باید بر روی مشترکات تاکید کرد و این مشترکات جامعه را دچار تفرقه نمی کند.
X فیلم جدید کلیپ جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)