میرنیوز

پزشک جهادی: نخبگان دانشگاهی راهکار عملیاتی گام دوم انقلاب را پیدا کنند / اعتبار هر نظامی به مشارکت حداکثری مردم بستگی دارد

 پزشک جهادی: نخبگان دانشگاهی راهکار عملیاتی گام دوم انقلاب را پیدا کنند / اعتبار هر نظامی به مشارکت حداکثری مردم بستگی دارد 2021-06-02T10:08:55+04:30

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، مهرداد زینلیان دبیر هم‌اندیشی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان متولد بهمن سال 1352 و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان است؛ پزشکی که خلق و خوی جهادی‌اش از او به جای اینکه یک طبیب پشت میز نشین بسازد تا بیمارانش جهت مداوا به مطبش بروند، خود به استقبال درمان دردهای جامعه می‌رود.

دکتر مهرداد زینلیان غیر از فعالیت علمی و شرکت در دوره‌های مختلف علمی پژوهشی مرتبط با رشته پزشکی از جمله دورۀ آمار در دانشگاه علوم پزشکی ایران و فعالیت علمی از جمله ژنتیک سرطان، فعالیت‌های اجرایی مختلفی را هم در کارنامه خود دارد که از آن جمله می‌توان از معاونت شبکه بهداشت شهرستان دهاقان، کارشناس بیماری‌های واگیردار مرکز بهداشت استان اصفهان، مسئول بسیج دانشجویی در دوره تحصیل پزشکی و سپس حوزه بسیج کارکنان دانشگاه، مؤسس کانون جهاد سلامت جهت شناسایی دانشجویان نخبه و فعالیت‌های جهادی در مناطق محروم نام برد.

این پزشک کشورمان در کنار شغل شریفی که دارد، مدت‌هاست به فعالیت‌های دینی در سطح دانشگاه‌ها مشغول است، معتقد است در فضایی از ساختار غربی دانشگاه‌ها، ضرورت دارد اساتید دانشگاه، گروه‌های هم‌اندیشی شکل دهند تا از بستر آن، ضمن تقویت و گفتمان‌سازی مهم‌ترین دستاوردهای رشتۀ خود در بستر نظام، به موضوعات دینی در بستر دانشگاه دامن بزنند؛ چرا که می‌گوید ما در نظامی زیست می‌کنیم که به لطف خداوند دین‌مان اسلام و مذهب‌مان تشیع است. 

گفت‌وگوی تسنیم با دکتر مهرداد زینلیان را در ادامه می‌خوانید. 

ساختار دانشگاه‌ها غربی است

مهم‌ترین چالش‌های فراروی دانشگاه را در چه می‌دانید؟

با اینکه حکومت ما برمبنای  نظام جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های اسلامی بنا شده است و انتظار می‌رفت تمام شئونات زندگی ما برمبنای ارزش‌های اسلامی بنا شده باشد، اما متأسفانه ساختار دانشگاه­‌های ما عمدتاً ساختار غربی است و تا اسلامی شدن دانشگاه‌­ها چه در حوزه استادان و چه در حوزه دانشجویان خیلی فاصله داریم.

متأسفانه با وجود کرونا و مجازی شدن آموزش در دانشگاه­‌ها، ارتباطات به حداقل رسیده است و با وجود کلاس‌­های مجازی امکان دارد تا آخر ترم هیچ‌کدام از دانشجویان را نشناسیم و ارتباط با دانشجو شکل نگیرد که امیدواریم این مشکل حل بشود.

البته ما سعی کردیم  با همکاری دوستان و با راه‌اندازی کانون «جهاد سلامت» در یکی از مناطق محروم اصفهان و ایجاد فضای دلنشین، تعدادی از دانشجویان و اساتید را درگیر فعالیت جهادی کنیم و این تعاملات استادان ودانشجویان غیر از ایجاد فضای معنوی خوب، زمینۀ ایجاد آموزش­‌های مناسب را هم فراهم کند. امید داریم زمینه برای رشد اخلاق حرفه‌ای بین دانشجویان مهیا بشود.

ضرورت یادگیری نکات اخلاق حرفه‌ای در برخورد با بیمار

خیلی مهم است که دانشجویان غیر از اینکه مسائل فنی را از اساتید یاد می­‌گیرند، ارتباط صحیح با بیمار را هم آموزش ببینند تا بتوانند نکات اخلاق حرفه‌ای را در همدلی و همراهی  با بیمار عمل کنند تا در آینده به طبیبانی تبدیل شوند که بتوانند تعامل خوبی با بیماران و مردم داشته باشند.

* پس با توجه به فرمایش شما می‌توان این‌طور نتیجه گرفت که مهم‌ترین  چالش اساسی بحث‌­های فرهنگی و اعتقادی و اخلاقی است؟

بله، مهم‌ترین دغدغه، اساتید و دانشجویان مؤمن و متعهد است.

* در عصر کرونا شاهد گسترش فعالیت‌ها در شبکه‌های مجازی هستیم؛ راه کیفیت‌بخشی به این فعالیت‌ها چیست؟

در حال حاضر و شرایطی که ما با آن مواجهیم، گریزی از استفاده کردن  شبکه‌های مجازی نیست، اما نکته اساسی و مهم مدیریت کردن، آن است که باید به مخاطبین خودمان در دانشگاه‌ها و دانشجویان آموزش‌های لازم را ارائه کنیم، در غیر این صورت با آفت‌ها مواجه خواهیم شد. همیشه به دانشجویانم عرض می­‌کنم که آموزش در فضای مجازی فرصت­‌های زیادی برای شما دارد و اگر چنانکه دقت نشود، سبب وجود مسائل و مشکلاتی خواهد بود.

مجازی شدن آموزش­‌ها برای دانشجویان فرصت است و زمان­‌هایی که برای رفت و آمد و سایر کارها صرف می‌شود، ذخیره می­‌شود و فرصت مناسبی برای رشد و توانمندسازی در عرصه‌­های غیر درسی مانند بحث‌های اعتقادی و معرفتی و هنری است که متأسفانه این وقت، خیلی مواقع صرف فضای مجازی می‌شود که این فضا باید مدیریت شود.

نخبگان دانشگاهیان راهکار عملیاتی گام دوم انقلاب را پیدا کنند

* رسالت دانشگاهیان به خصوص اساتید در خصوص بیانیۀ گام دوم انقلاب و تبیین و تحقق آن چیست؟

دانشگاه محل انسان‌سازی است و مدیران آینده را تحویل جامعه می‌دهد. وقتی رهبری سرفصل‌های مهم 40 سال آینده را تدوین و ابلاغ کردند، ما دانشگاهیان باید راهکار عملیاتی و اهداف ترسیم‌ شدۀ رهبری را پیدا کنیم. بسترسازی این امر وظیفۀ دانشگاهیان است تا از این رهگذر مدیران آینده نظام تربیت شوند و به این ترتیب خود را برای اداره بهتر کشور آماده کنند. در این مسیر، مراکز و دفاتر هم‌اندیشی استادان و نخبگان نقش بسیار مهمی دارند؛ غیر از اینکه برای تبیین گام دوم انقلاب باید کارگروه­‌های تخصصی تشکیل شود تا در یک بستر مناسب  مصوبات، پیگیری و عملیاتی شود و نباید از گفتمان­‌سازی در این حوزه غفلت کرد و ضرورت دارد اهتمام ویژه‌­ای برای تبیین و گفتمان­‌سازی گام دوم  انقلاب به عمل آوریم.

* تأثیرگذاری اساتید در مقولۀ تربیت دینی دانشجویان در طراز انقلاب اسلامی را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

در این حوزه دو گروه اساتید داریم: اساتید گروه معارف  اسلامی که  جزو شرح وظایف آنها است و باید در این راستا حرکت کنند و انتظار دانشجویان هم از آنها همین است؛ در کنار ایشان، تأثیر استادان علوم پزشکی و فنی بسیار جذاب است؛ مثلاً وقتی شخصی مثل من که «ژنتیک» تدریس می‌کنم، در کنارش یک فیلد جدید در حوزه معارف دینی به دانشجو ارائه کردم، شاید تأثیر بیشتری داشته باشد. به هر حال به نظرم اساتید باید الگوی رفتاری  برای  دانشجویان و جامعه باشند و برای دانشجو وقت بگذارند و حرف‌هایش را گوش کنند تا تعامل مناسب برقرار شود؛ لذا اساتید متعهد را دعوت به تربیت دینی دانشجویان می‌کنم. 

* چه پیشنهادی برای تقویت روحیه نشاط و بالنده همراه با امید و انگیزه برای دانشجو دارید؟

با توجه به فضای جامعه به نظر می‌رسد آن امیدواری بایسته و شایسته درمیان جامعه و دانشجویان کمرنگ شده است، لذا در این موقعیت که امید و نشاط دانشجو کمرنگ شده، دفاتر هم‌اندیشی استادان و نخبگان دانشگاهی  باید با ایجاد بستر مناسب و برگزاری جلساتی، فضای امید افزایی و نشاط را ترویج و گسترش دهند. تشکیل ارتباطات و گروه‌های دوستی سبب انگیزه و امید بیشتر می­‌شود؛ مثالش هم همان گروه جهادی که قبلاً عرض کردم.

* راهکار جنابعالی برای مقابله با پویش‌هایی که مردم را دعوت به عدم مشارکت در انتخابات می‌کنند چیست؟

اگر بخواهیم حضور حداکثری و مشارکت بیشتر آحاد مختلف مردم جامعه را داشته باشیم، باید نخبگان جامعه که در رأس آنها اساتید دانشگاه­‌ها هستند را بسیج کنیم و فضای شور و نشاط را در دانشگاه­‌ها بیشتر کنیم. محدودیت‌­های کرونا سبب شده تشکل­‌های دانشگاهی که عهده­‌دار نشاط انتخابات بودند فعالیت‌شان کمتر بشود.

لازم است استادان و دفاتر هم‌اندیشی دانشگاه‌ها فعالیت‌های خودشان را بیشتر کنند و با برگزاری جلسات بیشتر، شور و نشاط را در محیط جامعه و دانشگاه‌ها افزایش دهند، تا مشارکت در انتخابات را بالاتر ببرند.

ما در همین اصفهان برگزاری جلسات با حضور اساتید تمام مراکز آموزش عالی را شروع کردیم؛ عنوانش هم نقد و بررسی عملکرد شورای نگهبان در بررسی صلاحیت‌ها بود. در این جلسه خیلی از شبهات و دغدغه‌ای که در جامعه بود، توسط یکی از عزیزان متخصص و مطلع پاسخ داده و شفاف‌سازی شد.

اعتبار هر نظامی به مشارکت حداکثری مردم بستگی دارد

* مهمترین انگیزه شما برای شرکت در انتخابات چیست؟

ما در یک نظام ولایت­مدار زندگی می­کنیم و اعتقاد به ولایت فقیه داریم، قطعاً اولین انگیزه­ام تبعیت از امر ولی فقیه است، اما اگر بخواهیم خارج از این مسئله هم نگاه کنیم، اعتبار هر نظامی در دنیا، به مشارکت حداکثری مردم آن کشور بستگی دارد. اگر مردم دنبال امنیت و اقتدار بالنده نظام خودشان در دنیا هستند تا به این ترتیب کشورهای قلدر نتوانند به ما زور بگویند، راهکارش این است که در تصمیم‌­گیری نقش حداکثری داشته باشند؛ نمونۀ بارز آن، شرکت در انتخابات ریاست جمهوری است.

* برای کارآمدی بیشتر فعالیت‌های دانشگاهی در عرصۀ نخبگانی چه پیشنهادی دارید؟

برگزاری جلسات سیاست­‌گزاری شورای هم‌اندیشی دانشگاه یکی از زمینه­‌ها برای فعالیت بهتر است تا با اقدام به طرح‌ریزی برنامه­‌ها در جهت معرفت‌افزایی و ارتقای توانمندی اساتید در جهت رفع مشکلات جامعه اقدام شود. مسئولیت دفاتر هم‌اندیشی استادان و نخبگان دانشجویی مسئولیت سنگینی است و لازمه انجام بهتر فعالیت­‌ها، همراهی و همکاری مسئولان دانشگاه‌­ها و ایجاد بسترهای مناسب جهت انجام فعالیت‌های بهتر، زمینه‌ساز موفقیت است.

اساتید با توجه به رشته تخصصی­‌شان می­‌توانند در رفع مشکلات جامعه گره­‌گشا باشند. برای رفع مشکلاتی که درجامعه وجود دارد از طرفی باید در همین دفاتر هم‌اندیشی مشکلات در حوزه‌های مختلف شناسایی شود تا گروه‌های تخصصی مختلف از اساتید با تشکیل جلسات برای کمک به مسئولان اجرایی راهکار ارائه دهند.

* بی تعارف‌­ترین جمله‌­ای که در نظر دارید؟

مشکل جامعه ما در حوزه نخبگانی و دوستان ارزشی ما این است که بیشتر حرف می­‌زنند تا عمل کنند. حرف‌های قشنگی می­‌زنند، اما موقعی که وقت عمل می‌­شود؛ خیلی اهل عمل نیستند. پس می‌­شود گفت کمتر حرف بزنیم و بیشتر عمل کنیم.

انتهای‌پیام/ 

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار فرهنگی

مهربانی: در انواع کارهای هنری، تئاتر بیشترین قدرت را در تأثیر بر مخاطب دارد

 مهربانی: در انواع کارهای هنری، تئاتر بیشترین قدرت را در تأثیر بر مخاطب دارد
2021-06-13T19:31:54+04:30
بازیگر نمایش «شب/خارجی/یرما» و مجری تلویزیون معتقد است تئاتر، در بین کارهای هنری، به جهت برخورد مستقیم با مخاطب، می‌تواند بالاترین تأثیر را بر آن ...

تئاتر دانشجویی از خوی جنگنده‌اش تهی شده است/ دولت دخالت می‌کند

 تئاتر دانشجویی از خوی جنگنده‌اش تهی شده است/ دولت دخالت می‌کند
2021-06-13T19:31:54+04:30
چهارمین نشست از سلسله نشست‌های بندباز با بررسی اوضاع جشنواره تئاتر دانشجویی برگزار شد و بر عدم دخالت دولت در تئاتر دانشجویی تأکید کرد.

۲ کتاب جدید از رهنمودهای انتخاباتی آیت‌الله خامنه‌ای/ معیارهای سیاستمدار طراز انقلاب اسلامی + گزارش تصویری

 ۲ کتاب جدید از رهنمودهای انتخاباتی آیت‌الله خامنه‌ای/ معیارهای سیاستمدار طراز انقلاب اسلامی + گزارش تصویری
2021-06-13T15:58:37+04:30
کتاب‌های «رجل سیاسی» و «دولت جوان حزب‌اللهی» به‌تازگی منتشر شده است و شاخص‌های سیاستمدار طراز انقلاب اسلامی را معرفی می‌کند.

نگار عابدی: نگران بودم مخاطب مرا جدّی نگیرد/ سر صحنه "دودکش۲"ام

 نگار عابدی: نگران بودم مخاطب مرا جدّی نگیرد/ سر صحنه "دودکش۲"ام
2021-06-13T15:45:17+04:30
جالب است در سریال "تعبیر وارونه یک رؤیا" نگران این بودم که مبادا به‌خاطر بازی در مجموعه‌های طنز، مخاطبان مرا در قالب نقش جدّی نپذیرند.

آغاز ثبت نام آزمون سراسری مؤسسه کشوری مهد قرآن

آغاز ثبت نام آزمون سراسری مؤسسه کشوری مهد قرآن
2021-06-13T15:24:56+04:30
ثبت نام برای حضور در سیزدهمین دوره آزمون سراسری حفظ کل قرآن همراه با ترجمه و تدبر “ترنم وحی” ویژه قرآن آموزان عضو مؤسسه کشوری مهد قرآن از سراسر کشور از امروز...

روایت تکان‌دهنده عکاس خبری ربوده شده از تحمل ۲۱ ضربه چاقو و از دست دادن ۲۰۰ میلیون تجهیزات/ ادوات دفاعی برای عکاسان لازم است

 روایت تکان‌دهنده عکاس خبری ربوده شده از تحمل ۲۱ ضربه چاقو و از دست دادن ۲۰۰ میلیون تجهیزات/ ادوات دفاعی برای عکاسان لازم است
2021-06-13T15:31:55+04:30
ماجرای وحشتناکی که برای محمد دلکش رخ داد، منجر به چاقو خوردن او و دزدیده شدن تمام تجهیزات عکاسی او شد.

روش برخورد امام رضا(ع) با مخالفان در مناظرات/ جامعه نیاز به تزریق اخلاق و کرامت دارد

 روش برخورد امام رضا(ع) با مخالفان در مناظرات/ جامعه نیاز به تزریق اخلاق و کرامت دارد
2021-06-13T15:31:55+04:30
حجت‌الاسلام ارزانی ضمن اشاره به برخی گزاره‌های اخلاقی در مناظرات حضرت امام علی‌بن موسی الرضا(ع) گفت: نباید این‌چنین باشد که از ضرورت نان و اقتصاد بگوییم، ام...

هیات اندیشه ورز بانوان قرآنی مردم را دعوت به حضور حداکثری در انتخابات کرد

هیات اندیشه ورز بانوان قرآنی مردم را دعوت به حضور حداکثری در انتخابات کرد
2021-06-13T15:11:37+04:30
هیات اندیشه ورزبانوان قرآنی از آحادمختلف مردم خصوصاً بانوان که قشر عظیم دخیل در تغییر سرنوشت ملت می‌باشند صمیمانه درخواست کرد در انتخابات ۱۴۰۰ حضور حداکثری د...

کروئلا بچه‌ شری که به زیبایی انتقام‌ می‌گیرد

 کروئلا بچه‌ شری که به زیبایی انتقام‌ می‌گیرد
2021-06-13T15:18:40+04:30
کروئلا در مضمون انتقام‌گیری قهرمانانه یک شخصیت خاکستری از یک شخصیت سیاه به خوبی عمل کرده و در این نما یک قدم نسبت به دیگر فیلم‌های جهان رو به جلو رفته است؛ ...

روش برخورد امام رضا (ع) با مخالفان در مناظرات / جامعه نیاز به تزریق اخلاق و کرامت دارد

 روش برخورد امام رضا (ع) با مخالفان در مناظرات / جامعه نیاز به تزریق اخلاق و کرامت دارد
2021-06-13T15:18:40+04:30
حجت‌الاسلام ارزانی ضمن اشاره به برخی گزاره‌های اخلاقی در مناظرات امام رضا (ع) گفت: نباید اینچنین باشد که از ضروت نان و اقتصاد بگوییم، اما ضرورت تزریق اخلاق ...

گرامیداشت دهه کرامت با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در بقاع متبرکه

گرامیداشت دهه کرامت با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در بقاع متبرکه
2021-06-13T14:58:17+04:30
معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه با تشریح برنامه‌های این سازمان در دهه پر برکت کرامت گفت: این برنامه ها با شعار «خدمت کریمانه، گره‌گشایی به ر...

متن روایات در کتب اولیه فقهی باعث افتخار شیعه است

متن روایات در کتب اولیه فقهی باعث افتخار شیعه است
2021-06-13T14:18:17+04:30
مدیر مؤسسه پژوهشی امام هادی علیه السلام گفت: شیعه این افتخار را دارد که کتب اولیه فقهی اش، متن روایات است و ما در در هیچ مذهب اسلامی دیگر، چنین چیزی را سراغ ...

رونمایی از ۱۳ اثر تجسمی و یک آلبوم موسیقی در دهه کرامت

رونمایی از ۱۳ اثر تجسمی و  یک آلبوم موسیقی در دهه کرامت
2021-06-13T14:18:16+04:30
رفائی ضمن تشریح برنامه‌های بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع) در دهه کرامت از رونمایی ۱۳ اثر تجسمی، یک آلبوم موسیقیایی اثر هنرمندان اکشور افغانستان و یک رمان بلند ...

کتاب جدید نویسنده «دختر شینا» منتشر شد

 کتاب جدید نویسنده «دختر شینا» منتشر شد
2021-06-13T12:51:59+04:30
بهناز ضرابی‌زاده، نویسنده کتاب پرمخاطب «دختر شینا»، اثر جدید خود را توسط انتشارات کانون پرورش فکری برای گروه سنی کودک منتشر کرد.

آزمون شجره ممنوعه «بدحجابی» در میدان انتخابات

 آزمون شجره ممنوعه «بدحجابی» در میدان انتخابات
2021-06-13T12:51:58+04:30
گناه به‌یغمابردن رأی مردم به فریب، کمتر از معصیت به‌تاراج‌بردن مال آنها به‌ستم نیست، رأی حرامی که با رفتارهای شیطانی زیرپاگذاشتن دستور الهی حجاب و مخدوش‌کرد...

عرض ارادت عبدالرحیم سعیدی‌راد به ساحت امام رضا (ع)

 عرض ارادت عبدالرحیم سعیدی‌راد به ساحت امام رضا (ع)
2021-06-13T12:51:58+04:30
عبدالرحیم سعیدی‌راد تازه‌ترین سروده‌های خود را به مناسبت دهه کرامت به ساحت مقدس امام رضا(ع) و برادر بزرگوارشان، محمد‌بن موسی‌الکاظم(ع) تقدیم کرد.

با شعار «خدمت کریمانه، گره‌گشایی به رسم اهل‌بیت(ع)» برگزار می شود

با شعار «خدمت کریمانه، گره‌گشایی به رسم اهل‌بیت(ع)» برگزار می شود
2021-06-13T12:04:57+04:30
معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه با تشریح برنامه‌های این سازمان در دهه پر برکت کرامت گفت: این برنامه ها با شعار «خدمت کریمانه، گره‌گشایی به ر...

سلسله نشست‌های «بانوان رهبران پیشرفت» برگزار می شود

سلسله نشست‌های «بانوان رهبران پیشرفت» برگزار می شود
2021-06-13T12:04:56+04:30
سلسله نشست‌های بانوان فرهیخته با عنوان «بانوان رهبران پیشرفت» به همت سازمان تبلیغات اسلامی و به جهت پررنگ کردن نقش بانوان در انتخابات و پیگیری مطالبات آن‌ها ...

چاپ و تولید کتاب دفاع مقدس به نصف رسید/ کاغذ؛ رمق یار مهربان را گرفت

 چاپ و تولید کتاب دفاع مقدس به نصف رسید/ کاغذ؛ رمق یار مهربان را گرفت
2021-06-13T11:45:15+04:30
رئیس هیئت مدیره مجمع ناشران دفاع مقدس گفت: کاهش چاپ و تولید کتاب در این حوزه طی سه ماهه اخیر در مقایسه با گذشته بیش از نصف بوده است.

انتخاب آگاهانه و صحیح، ضامن رهایی جامعه از آسیب ها و مشکلات است

انتخاب آگاهانه و صحیح، ضامن رهایی جامعه از آسیب ها و مشکلات است
2021-06-13T11:24:56+04:30
تولیت مدرسه علمیه مروی انتخاب آگاهانه و صحیح را ضامن رهایی جامعه از آسیب های فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی دانست و گفت: رییس جمهور و کابینه اش نباید اهل ظلم و ست...

ماجرای اطمینان خاطری که امام رضا (ع) به مادر شهید صیاد شیرازی داد

 ماجرای اطمینان خاطری که امام رضا (ع) به مادر شهید صیاد شیرازی داد
2021-06-13T11:31:55+04:30
چشم‌هایش سیاهی رفت و به زمین افتاد. دید در مجلس عزاداری است. در بالای مجلس سیدی نورانی است که به او اشاره می‌کند: پیش‌آ! عزاداران راه باز کردند تا او رسید ب...

خلاقیت‌های هنری در هیئت عاشوراییان / از سخنرانی‌های محوری تا تولید محصولات هنری

 خلاقیت‌های هنری در هیئت عاشوراییان / از سخنرانی‌های محوری تا تولید محصولات هنری
2021-06-13T10:51:57+04:30
مجموعه عاشوراییان طرح سوگواره‌های عاشوراییان را برگزار می‌کند که تلفیقی از نمایش و تعزیه یعنی تئاتر و تعزیه را توأمان دارد.

تعطیلی ۱۲۰ چاپخانه طی ۲ سال گذشته/ افزایش ۳۰ تا ۵۰ درصدی تعرفه چاپ کتاب

 تعطیلی ۱۲۰ چاپخانه طی ۲ سال گذشته/ افزایش ۳۰ تا ۵۰ درصدی تعرفه چاپ کتاب
2021-06-13T10:51:57+04:30
رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران تهران از تعطیلی و تغییر کاربری ۱۲۰ چاپخانه در تهران طی دو سال گذشته خبر داد و گفت:‌ تعرفه‌ها در بخش چاپ کتاب را محتاط‌تر افزایش د...

روایت زیبای پیامبر اکرم(ص) در خصوص دختران

روایت زیبای پیامبر اکرم(ص) در خصوص دختران
2021-06-13T10:31:37+04:30
محمد علی انصاری مفسر قرآن کریم و کارشناس مذهبی به بیان روایتی زیبا از پیامبر اکرم(ص) در خصوص دختران پرداخت.

داستین هافمن و پسرش نقش یک پدر و پسر عاشق را بازی می‌کنند

 داستین هافمن و پسرش نقش یک پدر و پسر عاشق را بازی می‌کنند
2021-06-13T10:11:55+04:30
فیلم سم و کیت با بازی داستین هافمن و جیک هافمن یک کمدی خانوادگی دلگرم‌کننده است که برای تأمین بودجه به بازار فیلم کن می‌رود.

کتاب ««النهایة فی مجرد الفقه و الفتاوی» رونمایی شد

کتاب ««النهایة فی مجرد الفقه و الفتاوی» رونمایی شد
2021-06-13T09:51:38+04:30
مراسم رونمایی از کتاب «النهایة شیخ طوسی» با پیام تصویری آیت‌الله علوی گرگانی و حضور تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س)، برگزار شد.

هنر در اشاعه فرهنگ رضوی نقش موثری را ایفا می‌کند

هنر در اشاعه فرهنگ رضوی نقش موثری را ایفا می‌کند
2021-06-13T09:51:38+04:30
گلریز گفت: سرود و موسیقی در جشنواره‌هایی که به نام و به نیت امام رضا (ع) برگزار می‌شود؛ همواره جایگاه ویژه‌ای داشته است؛ اساسا هنر در اشاعه فرهنگ رضوی نقش مو...

مسابقه بزرگ فرهنگی و بین‌المللی حدیث کرامت برگزار می‌شود

مسابقه بزرگ فرهنگی و بین‌المللی حدیث کرامت برگزار می‌شود
2021-06-13T08:58:18+04:30
به همت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) مسابقه بزرگ فرهنگی و بین‌المللی «حدیث کرامت» برگزار می‌شود.

پنجمین جشنواره مردمی کرامت برگزار می‌شود

پنجمین جشنواره مردمی کرامت برگزار می‌شود
2021-06-13T08:44:58+04:30
پنجمین جشنواره مردمی کرامت به همت آستان مقدس حضرت معصومه(س) و با همکاری برخی نهادها و سازمان‌های دیگر برگزار می‌شود.

معروف و منکر باید مطابق فطرت انسانی باشد/فطرت یعنی آنچه که بین همه انسان‌ها مشترک است

معروف و منکر باید مطابق فطرت انسانی باشد/فطرت یعنی آنچه که بین همه انسان‌ها مشترک است
2021-06-13T08:44:57+04:30
وقتی گفته می شود معروف فطری است یعنی باید بر روی مشترکات تاکید کرد و این مشترکات جامعه را دچار تفرقه نمی کند.
X فیلم جدید کلیپ جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)