میرنیوز

طرح جداسازی جنسیتی در فضای کاری/ افزایش تعاملات خانم‌ها و آقایان در محیط کار چه آثاری دارد؟

 طرح جداسازی جنسیتی در فضای کاری/ افزایش تعاملات خانم‌ها و آقایان در محیط کار چه آثاری دارد؟ 2021-06-02T09:02:17+04:30

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، طرح تفکیک جنسیتی که امروزه در برخی از اداره‌ها و سازمان‌ها انجام می‌شود، نظرات موافق و مخالف بسیاری را به همراه دارد. برخی این اقدام را مانع از انجام فعالیت‌های کاری درست و دقیق می‌دانند و عده‌ای آن را به معنای انجام دستورات قرآن کریم در راستای ایجاد جامعه سالم و اخلاقی ارزیابی می‌کنند. موافقان معتقد هستند که با اجرای طرح‌های تفکیک جنسیتی و فاصله‌گذاری میان فضای کاری خانم‌ها و آقایان در محیط کاری، آرامش بیشتری داشته و بازدهی کاری آن‌ها افزایش پیدا می‌کند.

خبرگزاری تسنیم در گفت‌وگویی که با دکتر فروغ نیلچی زاده، استاد و پژوهشگر دینی و خانواده انجام داده به بررسی تأثیرات طرح‌های جداسازی فضای کاری خانم‌ها از آقایان پرداخته است. آن طور که این محقق فرهنگی و مذهبی توضیح می‌دهد، می‌توانیم از ماجرای دختران حضرت شعیب علیه السلام و حضرت موسی علیه السلام به عنوان رفرانس مطمئن استفاده کنیم. در این ماجرا حضرت شعیب علیه السلام پسری نداشت و به همین علت بود که دخترانش برای او چوپانی می‌کردند. در نتیجه به دلیل حیا و عفت زنانه خود، در زمانی که مردان دیگر در حال آب کشیدن از چاه بودند، آن‌ها کناری می‌ایستادند تا بعد از تمام شدن کار مردان از چاه آب بکشند. در چنین شرایطی بود که حضرت موسی علیه السلام به آن‌ها رسید و مظلومیت این دختران را دید که در فضای نابسامانی مجبور به کار کردن بودند و به کمک آن‌ها رفت. این در حالی بود که مردان دیگر کمکی به آن دخترها نمی‌کردند. این درس مهمی است که مردان در محیط کار خود به آن توجه داشته باشند. یعنی در فضای کاری با چشم پاک و باحیا با خانم‌ها برخورد کنند و در عین حال اگر امکان کمکی داشتند، دریغ نکنند. در عین حال دختران حضرت شعیب علیه السلام که ناگزیر از کار کردن بودند، حیای خود را حفظ کرده و تا حد امکان از مردان دیگر دوری می‌کردند. زمانی هم که حضرت موسی علیه السلام که در آن زمان جوانی بود با آن‌ها برخورد می‌کند، باز هم شروع‌کننده صحبت و کمک کردن حضرت موسی علیه السلام است که از دختران سؤال می‌کند و به کمکشان می‌رود.

 

طرح جداسازی فضای کاری میان خانم‌ها و آقایان

طرح جداسازی فضای کاری میان خانم‌ها و آقایان در برخی از اداره‌ها و سازمان‌ها اجرا شده است. به نظر شما این نوع طرح‌ها چه تأثیری در روحیات و بازدهی کاری افراد دارد؟

جدا کردن محیط فعالیت خانم‌ها و آقایان در فضای کاری اقدام تحسین‌برانگیز و قابل ستایشی است که بهتر است آن را موضع‌گیری‌های سیاسی کم‌رنگ، بی‌اهمیت و یا اشتباه جلوه ندهیم.

چون جلوگیری کردن از حضور خانم‌ها و آقایان در فضاهای دربسته و برای ساعت‌های طولانی پیامدهایی دارد که بی‌توجهی نسبت به آن‌ها به شدت گریبان گیر افراد ، خانواده‌ها و در سطح بالاتر گریبان گیر کل جامعه خواهد شد. به همین علت است که می‌گوییم جداسازی خانم‌ها و آقایان در محیط کاری یک ارزش بزرگ محسوب می‌شود و خوشبختانه برخی امروزه اداره‌ها در این زمینه اقدام کرده‌اند.

رویکرد کلی مردم نسبت به این نوع طرح‌ها چیست؟

نکته قابل توجه در این مورد آن است که مردم جامعه ما هم آن‌قدر دانا و فهیم هستند که لزوم این گونه جداسازی‌ها و تفکیک جنسیتی را به خوبی درک می‌کنند. وقتی مردم در روزهای مذهبی و دینی به طور دسته‌جمعی از خدا رستگاری خود را می‌خواهند، این گونه دعاها و مناجات‌ها به طور واضح نشان می‌دهد که مردم جامعه ما زندگی سالم و اخلاق اسلامی را می‌پسندند. به همین دلیل است که به نظر می‌رسد عموم مردم از این نوع طرح‌ها در راستای تأمین سلامت نهاد خانواده و جامعه است، حمایت کنند.

 

 

زمینه‌ای مساعد در راستای تحقق اهداف اسلامی

طرح تفکیک جنسیتی که در بعضی از نهادها و سازمان‌ها مطرح شده و حتی اجرا می‌شود، یکی از زمینه‌های مساعد در راستای تحقق اهداف دین اسلام به شمار می‌رود. در این مورد باید توجه داشته باشیم که وقتی در زندگی خود مسیری را انتخاب می‌کنیم باید تمام شرایط و امکانات آن را بپذیریم.

در دین اسلام هم بحث همین گونه است. یعنی وقتی دین اسلام را به عنوان مسیر و راهنمای زندگی خودمان انتخاب می‌کنیم، باید به دستورات آن پایبند باشیم و در پای ارزش‌های الهی آن بایستیم.

جداسازی فضای کاری برای افراد نمونه‌ای از پایبندی به همین ارزش‌های الهی است که باید از آن تقدیر کرد. این کار نه‌تنها آسیبی برای افراد و خانواده‌ها ندارد، بلکه به سلامت زندگی و شخصیت آن‌ها کمک می‌کند.

تکریم زنان در محیط کار

در این نوع طرح‌ها، معمولاً خانم‌ها احساس امنیت و راحتی بیشتری دارند. درست است؟

بله. همین طور است. طرح تفکیک جنسیتی در محیط کار را می‌توان به معنای تکریم مقام زن هم ارزیابی کرد. نکته بسیار مهم این است که بهترین و دقیق‌ترین نگاه به هویت زنانه در دین مبین اسلام اتفاق افتاده است. این موضوع هم که باید فضای کار و تعاملات میان زن و مرد تا حد امکان از یکدیگر جدا باشد به نوعی به معنای تکریم و بزرگداشت شخصیت زن است.

گاهی اتفاق می‌افتد که دختران جوان ما که به تازگی وارد محیط کار شده‌اند شیوه صحیح تعامل با آقایان را نمی‌دانند و به همین علت در محیط کار خود دچار مشکلاتی می‌شوند. این در حالی است که نحوه پوشش زنان در محیط کار هم باید به اندازه تفکیک جنسیتی مورد توجه باشد. یعنی خانم‌ها باید طوری پوشش و لباس داشته باشند که مورد توجه مردان نباشد و بتوانند به راحتی فعالیت‌ها و کارهای خود را انجام بدهند.

مورد دیگری که در فضاهای کاری مختلط زن و مرد باید مورد توجه باشد به وجود آمدن مشکلاتی برای خانم‌های متأهل است. چون گاهی اتفاق می‌افتد که نوع پوشش و رفتارهای ناشی از بی‌اطلاعی دختران جوان برای خانم‌های متأهل هم ایجاد دردسر می‌کند. یعنی مردانی که با نگاه سودجویانه به همکاران خانم و جوان خود نگاه می‌کنند همین نوع برخورد را با خانم‌های متأهل هم دارند.

آثار کاهش تعاملات خانم‌ها و آقایان در محیط کار

در این میان، طرح‌های جداسازی فضای کاری خانم‌ها و آقایان چه کمکی به حل مشکل می‌کند؟

طرح تفکیک جنسیتی بسیاری از این دست مشکلات را حل می‌کند. چون میزان تعاملات و برخوردهای خانم‌ها و آقایان در محیط کار به حداقل می‌رسد و به این ترتیب عواقب بعدی این روابط مداوم از بین می‌رود.

اهمیت دیگر این اقدام در تکریم شخصیت زنان این است که بدانیم دختران جوان ما سرمایه‌ای چندین برابر مردان و پسران دارند؛ دختر بودن یعنی حیا داشتن و هویت دخترانه وجودی است که جان عالم است.

در عین حال زن مربی جامعه است و مادران باید دختران خود را از بدو تولد برای مادر بودن پرورش بدهند. این امکان در کنار علاقه به فعالیت‌های اجتماعی و شاغل شدن برای زنان، باید حفظ شود و جدا کردن فضاهای کاری خانم‌ها و آقایان اقدام مفیدی در این زمینه خواهد بود.

درسی از داستان دختران شعیب و موسی علیه السلام

در آموزه‌های دینی و قرآنی هم به اهمیت حیا به خصوص در مراودات میان زنان و مردان اشاره شده است. آیا می‌توان از این آموزه‌ها در محیط‌های کاری هم بهره برد؟

بله. می‌توانیم از ماجرای دختران حضرت شعیب علیه السلام و حضرت موسی علیه السلام به عنوان رفرانس مطمئن استفاده کنیم. در این ماجرا حضرت شعیب علیه السلام پسری نداشت و به همین علت بود که دخترانش برای او چوپانی می‌کردند. در نتیجه به دلیل حیا و عفت زنانه خود، در زمانی که مردان دیگر در حال آب کشیدن از چاه بودند، آن‌ها کناری می‌ایستادند تا بعد از تمام شدن کار مردان از چاه آب بکشند.

در چنین شرایطی بود که حضرت موسی علیه السلام به آن‌ها رسید و مظلومیت این دختران را دید که در فضای نابسامانی مجبور به کار کردن بودند و به کمک آن‌ها رفت. این در حالی بود که مردان دیگر کمکی به آن دخترها نمی‌کردند.

این درس مهمی است که مردان در محیط کار خود به آن توجه داشته باشند. یعنی در فضای کاری با چشم پاک و باحیا با خانم‌ها برخورد کنند و در عین حال اگر امکان کمکی داشتند، دریغ نکنند. در عین حال دختران حضرت شعیب علیه السلام که ناگزیر از کار کردن بودند، حیای خود را حفظ کرده و تا حد امکان از مردان دیگر دوری می‌کردند.

زمانی هم که حضرت موسی علیه السلام که در آن زمان جوانی بود با آن‌ها برخورد می‌کند، باز هم شروع‌کننده صحبت و کمک کردن حضرت موسی علیه السلام است که از دختران سؤال می‌کند و به کمکشان می‌رود.

بنابراین از این داستان مهم تاریخی می‌توان این گونه درس گرفت که میزان مراودات میان جنس‌های مخالف باید به حداقل برسد و آنچه که اتفاق می‌افتد باید بر اساس حیا و عفت از طرف خانم‌ها و آقایان باشد.

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار فرهنگی

کارگردان مستند «ایران» درگذشت

 کارگردان مستند «ایران» درگذشت
2021-06-22T17:31:55+04:30
تصویربردار باسابقه سینمای مستند عصر امروز درگذشت، او مجموعه مستند «ایران» را که از شبکه مستند سیما پخش شد نیز کارگردانی کرد.

بلوکات قائم‌مقام شبکه ۳ شد

 بلوکات قائم‌مقام شبکه ۳ شد
2021-06-22T16:51:57+04:30
مهدی بلوکات با حکم علی فروغی مدیر شبکه سه سیما، به سمت قائم مقام این شبکه منصوب شد؛ او پیش از این مدیریت طرح، برنامه و نظارت شبکه را برعهده داشت.

کلامی با وزیر ارشاد دولت آقای رئیسی!

 کلامی با وزیر ارشاد دولت آقای رئیسی!
2021-06-22T16:51:56+04:30
دغدغه بسیاری از اهالی فرهنگ و هنر است که بدانند چه کسی به صندلی وزیر ارشاد دولت سیزدهم تکیه خواهد زد؛ فردی که آسیب‌های چند ساله این عرصه را سامان دهد.

طرح ۱۴۵۵ با شعار "قرآن، امید، زندگی" از پنجم تیرماه آغاز می‌شود

 طرح ۱۴۵۵ با شعار "قرآن، امید، زندگی" از پنجم تیرماه آغاز می‌شود
2021-06-22T16:38:38+04:30
مدیر شبکه قرآن و معارف سیما با اعلام خبر آغاز طرح ۱۴۵۵ از پنجم تیرماه گفت: این طرح بر اساس موضوع‌محوری و با شعار قرآن، امید، زندگی در ۱۰ هفته با کمک دیگر نه...

سریال‌های تابستانه شبکه‌های سیما/ شبکه ۲ "در کنار پروانه‌ها" و شبکه ۳ "نیمروز تا تهران"

 سریال‌های تابستانه شبکه‌های سیما/ شبکه ۲ "در کنار پروانه‌ها" و شبکه ۳ "نیمروز تا تهران"
2021-06-22T16:38:38+04:30
معاون سیما در میان اعلامِ جزئیات سریال‌ها و برنامه‌های تلویزیونی تابستانه‌ به سریال جدید شبکه‌های یک، دو و سه سیما اشاره کرد.

کلامی با وزیرارشاد دولت آقای رئیسی!

 کلامی با وزیرارشاد دولت آقای رئیسی!
2021-06-22T16:38:36+04:30
دغدغه بسیاری از اهالی فرهنگ و هنر است که بدانند چه کسی به صندلی وزیر ارشاد دولت سیزدهم تکیه خواهد زد؛ فردی که آسیب‌های چند ساله این عرصه را سامان دهد.

عدم انسجام اتحادیه کشوری دلیلی برای همکاری نکردن در طرح ۱۴۵۵

عدم انسجام اتحادیه کشوری دلیلی برای همکاری نکردن در طرح ۱۴۵۵
2021-06-22T14:44:56+04:30
جواد شیخ اکبری مدیر شبکه قرآن و معارف سیما عدم انسجام مناسب اتحادیه کشوری را دلیلی برای همکاری نکردن این نهاد در طرح ملی ۱۴۵۵ دانست.

طرح ملی قرآنی ۱۴۵۵ از ۵ تیرماه آغاز می شود/پخش میان برنامه های قرآنی در تمامی شبکه های سیما

طرح ملی قرآنی ۱۴۵۵  از ۵ تیرماه آغاز  می شود/پخش میان برنامه های قرآنی در تمامی شبکه های سیما
2021-06-22T14:44:55+04:30
نشست خبری طرح ملی قرآنی ۱۴۵۵ با حضور جواد شیخ اکبری رئیس شبکه قرآن و معارف سیما در سالن همایش های صداو سیما برگزار شد.

ابوالفضل پورعرب: قرار بود در "روز واقعه" بازی کنم/ سریال "تنهاترین سردار" نذری بود که ادا شد

 ابوالفضل پورعرب: قرار بود در "روز واقعه" بازی کنم/ سریال "تنهاترین سردار" نذری بود که ادا شد
2021-06-22T14:38:34+04:30
بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون تأکید کرد یادم می‌آید برای سریال "تنهاترین سردار" درباره زندگی امام حسن(ع) دعوت شدم که به نوعی نذری بود که باید اد...

سازمان تبلیغات جشن ۴۰ سالگی‌اش را گرفت/ الگوی نشر خوبی‌ها رونمایی شد

 سازمان تبلیغات جشن ۴۰ سالگی‌اش را گرفت/ الگوی نشر خوبی‌ها رونمایی شد
2021-06-22T14:38:33+04:30
حجت‌الاسلام قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در جشن ۴۰ سالگی سازمان تبلیغات اسلامی گفت: تبلیغ، اساس راهبردی اسلام است و انقلاب اسلامی ایران محصول تبلیغ است.

سریال‌های تابستانه شبکه‌های سیما/ "در کنار پروانه‌ها" و "نیمروز تا تهران" در راه شبکه سه

 سریال‌های تابستانه شبکه‌های سیما/ "در کنار پروانه‌ها" و "نیمروز تا تهران" در راه شبکه سه
2021-06-22T14:38:32+04:30
معاون سیما در میان اعلامِ جزئیات سریال‌ها و برنامه‌های تلویزیونی تابستانه‌ به سریال جدید شبکه‌های یک، دو و سه سیما اشاره کرد.

سیاست‌گذاری غلط، صنعت نشر را به مرز "نابودی" رسانده است/ رهبر انقلاب سال‌ها قبل درباره کاغذ تذکر دادند، کسی باور نکرد

 سیاست‌گذاری غلط، صنعت نشر را به مرز "نابودی" رسانده است/ رهبر انقلاب سال‌ها قبل درباره کاغذ تذکر دادند، کسی باور نکرد
2021-06-22T14:38:32+04:30
مدیر انتشارات شهید کاظمی معتقد است که سیاست‌گذاری غلط دولت در چند سال اخیر به‌ویژه در زمینه کاغذ، ناشران را در آستانه ورشکستگی قرار داده است.

هویت زن در اسلام و غرب ۱/ انبوه‌سازی مسائل زنان از راهبردهای ایجاد اختلال شناختی در جامعه است

 هویت زن در اسلام و غرب ۱/ انبوه‌سازی مسائل زنان از راهبردهای ایجاد اختلال شناختی در جامعه است
2021-06-22T14:38:31+04:30
یک پژوهشگر حوزه مطالعات زنان می‌گوید انبوه‌سازی مسائل و شبهات در موضوع منزلت و حقوق زن در اسلام و در ضمن مقایسه با غرب یکی از راهبردهای اصلی ایجاد اختلال شن...

آیین چهلمین سال تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد

آیین چهلمین سال تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد
2021-06-22T12:44:54+04:30
آیین چهلمین سال تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی با حضور حجت الاسلام والمسلمین قمی و جمعی از مسوولان و مبلغان در تالار سوره برگزار شد.

برنامه راهبردی اسلام تبلیغ است

برنامه راهبردی اسلام تبلیغ است
2021-06-22T12:44:54+04:30
حجت الاسلام قمی با بیان اینکه اساس برنامه راهبردی اسلام تبلیغ است، گفت: با تبلیغ مقاصد بزرگ به دست می‌آید و مشکلات کشور حل می شود.

نماهنگ "منو دریاب" با صدای بنی‌فاطمه

 نماهنگ "منو دریاب" با صدای بنی‌فاطمه
2021-06-22T11:05:16+04:30
نماهنگ "منو دریاب" با صدای سید مجید بنی‌فاطمه ویژه ایام ولادت حضرت امام رضا (ع) تولید شده است.

سروده‌هایی در مدح امام رضا (ع): آموختم تو را به جوادت قسم دهم، اینگونه می‌دهی تو جواب نیازها

 سروده‌هایی در مدح امام رضا (ع): آموختم تو را به جوادت قسم دهم، اینگونه می‌دهی تو جواب نیازها
2021-06-22T11:05:16+04:30
در سالروز ولادت امام رضا علیه السلام اشعاری آیینی تقدیم می‌شود.

چهار روایت ناخوانده از مجاهد عارف/ ماجرای ممانعت امام خمینی(ره) از بازگشت «شهید چمران»

 چهار روایت ناخوانده از مجاهد عارف/ ماجرای ممانعت امام خمینی(ره) از بازگشت «شهید چمران»
2021-06-22T11:05:16+04:30
شهید چمران با آن درجه علمی بالایی که داشت، آن‌قدر خاکی و مردمی بود که اصلاً بچه‌های انقلاب و جنگ فاصله‌ای با او حس نمی‌کردند.

شاعر قطعه معروف «قربون کبوترای حرمت» کیست؟/ رفیق فابریک حدادیان که همه را غلامِ علی کرد

 شاعر قطعه معروف «قربون کبوترای حرمت» کیست؟/ رفیق فابریک حدادیان که همه را غلامِ علی کرد
2021-06-22T11:05:16+04:30
دل را گره زد به عنایت صاحب صحن و توسل کرد که با هر قدم، یک بیت برای آقا بگوید. اولین قدم را برداشت و زمزمه کرد: قربون کبوترای حرمت امام رضا (ع).

آغاز ثبت‌نام دوره‌های اجرا،‌ گویندگی و کارگردانی در صدا و سیما

 آغاز ثبت‌نام دوره‌های اجرا،‌ گویندگی و کارگردانی در صدا و سیما
2021-06-22T10:11:53+04:30
ثبت‌نام دوره‌های تابستانه مجتمع شهید آوینی صدا و سیما در دو رده سنی نوجوان و جوان، آغاز شد و تا هشتم تیرماه ۱۴۰۰ ادامه دارد.

کتابی که می‌گوید چه بودیم و چه شدیم

 کتابی که می‌گوید چه بودیم و چه شدیم
2021-06-22T10:11:53+04:30
دبیر پویش مطالعاتی روشنا از توزیع پنج هزار نسخه از این کتاب خبر داد و گفت: با توجه به استقبال مخاطبان پیش‌بینی می‌شود که پنج هزار نسخه دیگر نیز توزیع شود.

رسانه ملی باید آثار جذابی برای کودکان درباره سیره رضوی داشته باشد

 رسانه ملی باید آثار جذابی برای کودکان درباره سیره رضوی داشته باشد
2021-06-22T10:11:53+04:30
یک کارشناس دینی ارائه داستان‌های جذاب در قالب کارهای هنری و با گزاره‌های دینی و شخصیت‌های مذهبی را راهکار اصلی در القای آموزه‌های دینی به کودکان و نوجوانان ...

روایت ۳۵ سال چشم انتظاری مادر شهیدان اسحاقی

 روایت ۳۵ سال چشم انتظاری مادر شهیدان اسحاقی
2021-06-22T10:11:52+04:30
مادر شهیدان اسحاقی می‌گوید: خیلی خوشحالم که پیکر پسرم بازگشت است. اگر بدانید در این سال ها چه حالی داشتم. هر کسی که در خانه را می‌زد، می گفتم محمد من آمده ا...

چند نکته درباره تربیت فرزند در سیره امام رضا (ع) / چگونگیِ تکریم و نظارت بر فرزند

 چند نکته درباره تربیت فرزند در سیره امام رضا (ع) / چگونگیِ تکریم و نظارت بر فرزند
2021-06-22T10:11:52+04:30
یک کارشناس دینی می‌گوید برخی والدین برای فرزندشان نمودار جسمی دارند؛ قد و وزن او را محاسبه می‌کنند تا مُحسنات و اشکلات او را ارزیابی کنند. این مسئله را باید...

عرض اندام کتاب‌های غیر قانونی در آسفالت داغ خیابان انقلاب/ اراده‌ای برای مقابله نیست

 عرض اندام کتاب‌های غیر قانونی در آسفالت داغ خیابان انقلاب/ اراده‌ای برای مقابله نیست
2021-06-22T10:11:52+04:30
حقی با بیان اینکه راسته کتابفروشان انقلاب عملاً بورس فروش غیرمجازها در بساطی‌ها است، گفت: اراده و اهتمام جدی برای مقابله با این پدیده وجود نداشته است.

دومین سمینار شیعه شناسی در برلین برگزار می‌شود

دومین سمینار شیعه شناسی در برلین برگزار می‌شود
2021-06-22T09:38:16+04:30
رایزن فرهنگی کشورمان در برلین از برگزاری دومین سمینار شیعه شناسی طی روز جمعه (۲۸ آبان‌ماه) با حضور اساتید دو کشور ایران و آلمان در بستر فضای مجازی خبر داد.

برگزاری نشست تخصصی الزامات و بایسته‌ها در ترجمه قرآن ویژه کودکان

برگزاری نشست تخصصی الزامات و بایسته‌ها در ترجمه قرآن ویژه کودکان
2021-06-22T09:38:15+04:30
نشست تخصصی الزامات و بایسته‌ها در ترجمه قرآن ویژه کودکان و نوجوانان بر اساس روانشناسی رشد امروز سه شنبه یکم تیرماه به صورت مجازی برگزار می‌شود.

شب شعر دعبل همزمان با شب ولادت امام رضا(ع) برگزار شد

شب شعر دعبل همزمان با شب ولادت امام رضا(ع) برگزار شد
2021-06-22T09:38:14+04:30
همزمان با فرا رسیدن میلاد با سعادت ثامن الحجج حضرت امام رضا (ع) شب شعر دعبل به همت بنیاد دعبل خزائی در برج میلاد برگزار شد.

آذین بندی حرم مطهر نجف اشرف در آستانه ولادت امام رضا(ع)

آذین بندی حرم مطهر نجف اشرف در آستانه ولادت امام رضا(ع)
2021-06-21T18:38:17+04:30
صحن و سرای بارگاه ملوکتی مولای متقیان حضرت علی(ع) در نجف اشرف در آستانه یازدهم ذی القعده ولادت امام رضا(ع) حال و هوای خاصی گرفت.

تجربه‌ شوک «آدرنالین» در یک سریال ایرانی/ نمره‌ قبولی «آن‌ها» در خلق وحشت

 تجربه‌ شوک «آدرنالین» در یک سریال ایرانی/ نمره‌ قبولی «آن‌ها» در خلق وحشت
2021-06-21T15:11:52+04:30
استفاده از موی انسانی در قلم‌موی نقاشی «بت چین»، به عنوان درگاهی که پای روح شریر را به منزل گلناز و پسرش باز می کند، یکی از همین خلاقیت‌ها برای گر...
X فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)