میرنیوز

تهیه‌کننده "۱۴ اینچ": در قالب استندآپ با سریال‌ها شوخی می‌کنیم

 تهیه‌کننده "۱۴ اینچ": در قالب استندآپ با سریال‌ها شوخی می‌کنیم 2021-06-01T14:42:16+04:30

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، مخاطبان شبکه آی‌فیلم جمعه شب‌ها بیننده برنامه تلویزیونی «14 اینچ» از این شبکه‌‌اند. برنامه‌ای که به بهانه خاطره‌بازی با بازیگران سریال‌های پرمخاطب سال‌های دور و نزدیک تلویزیون می‌خواهد اوقات و حال خوشی را برای مخاطبانش رقم بزند. اجرای 14 اینچ بر عهده امین زندگانی است و او هر هفته با بازیگران و کارگردانان سریال‌های به نمایش درآمده در شبکه آی‌فیلم به گپ و گفت می‌نشیند. در ضمن این گفت‌و‌گو، بخش‌هایی از این سریال‌های به یادماندنی نیز پخش می‌شود. آیتم‌های موسیقی، خاطره‌بازی و بخش استندآپ کمدی با اجرای میثم درویشان‌پور، دیگر بخش‌های 14 اینچ را تشکیل می‌دهند.

برنامه 14 اینچ به تهیه‌کنندگی فرزام محبی هر هفته جمعه‌ها ساعت 23 به مدت 50 دقیقه روی آنتن شبکه آی‌فیلم می‌رود. بازپخش این برنامه نیز ساعت 7 و 19 روز شنبه است. 14 اینچ علاوه بر بخش‌های جذاب، از یک دکور زیبا بهره می‌برد که حاصل تلاش تیم خلاق این برنامه است. امین زندگانی همراه میهمانان برنامه در یک تلویزیون قدیمی که ساخت آن از تلویزیون‌های دهه 1360 الگو برداری شده، مقابل دوربین به خاطره‌بازی می‌پردازند.

تلویزیون , صدا و سیما , آی فیلم , سریال ,

تهیه‌کننده 14 اینچ هدف از ساخت این برنامه را نوعی خاطره‌بازی و تقدیر از عوامل و بازیگرانی عنوان می‌کند که سریال‌های آن‌ها از شبکه آی‌فیلم پخش شده است. فرزام محبی همچنین سوابق اجرایی زیاد، سواد رسانه‌ای خوب و اشراف کامل به سریال‌ها را از جمله دلایل انتخاب امین زندگانی به عنوان مجری برنامه ذکر می‌کند.

وی با تأکید بر اینکه نظر مردم نسبت به برنامه مثبت بوده است، می‌گوید که در سایت شبکه آی‌فیلم و شبکه‌های اجتماعی مرتبط با شبکه، بازخوردهای خوبی از بینندگان 14 اینچ دریافت کرده‌اند، به خصوص پس از دعوت از بازیگران و عوامل سریال‌های خاطره‌انگیزی از جمله «خانه به دوش» رضا عطاران.

به گفته محبی، ملاک انتخاب بازیگران برای دعوت شدن در 14 اینچ بر مبنای حضور پررنگ و داشتن نقش اصلی و تأثیرگذار در سریال مورد نظر است. تهیه‌کننده 14 اینچ در عین حال خاطرنشان می‌کند که تنها به بازیگران بسنده نکرده و از تهیه‌کننده، کارگردان و سایر عوامل سریال‌ها هم برای حضور در این برنامه دعوت می‌شود.

تلویزیون , صدا و سیما , آی فیلم , سریال ,

فرزام محبی درباره «14 اینچ» با ما سخن گفت:

_ «14 اینچ» اسم خاصی است. چگونه شد که اسم برنامه را «14 اینچ» گذاشتید؟

به خاطر دکور برنامه. با توجه به حس نوستالژیک تلویزیون 14 اینچ قدیمی سیاه و سفید که مهمان‌ها و مجری داخل آن می‌نشینند، به این نتیجه رسیدیم که این عنوان برای برنامه می تواند مناسب‌ و جالب باشد.

_ آی فیلم اساساً شبکه‌ای مبتنی بر تأمین است و کمتر برنامه تولیدی روی آنتن می‌برد. اینکه قرعه تولید در شبکه‌ای مثل آی فیلم به نام «14 اینچ» می‌افتد، از کجا نشأت گرفته است؟

رسالت اصلی شبکه آی فیلم پخش فیلم و سریال است. هدف ما از ساخت 14 اینچ هم نوعی خاطره‌بازی و تقدیر از عوامل و بازیگرانی است که سریال های آنها از این شبکه پخش شده و اتفاقاً پرمخاطب بوده و مورد استقبال واقع شده و همچنین ایجاد فضای سرگرم کننده برای مخاطبان هم مد نظر بوده است. این عوامل دست به دست هم دادند تا به سراغ برنامه‌ای با رویکرد سریال‌های خاطره‌انگیز برویم.

- با اینکه معمولاً چنین برنامه‌هایی گفت‌وگومحورند، شما بخش استندآپ کمدی هم در برنامه گنجانده‌اید.

دوست داشتیم اگر می‌خواهیم از سریالی انتقاد کنیم، به زبان طنز باشد. البته دلمان می‌خواست با برخی از سریال‌ها شوخی هم داشته باشیم. استندآپ ارائه شده در هر برنامه هم به سریالی مرتبط است که می‌خواهیم به آن بپردازیم و از بازیگران و عواملش دعوت کرده‌ایم. فکر می‌کنم این بخش استندآپ کمدی هم یکی از نقاط تمایز 14 اینچ نسبت به برنامه‌های گفت‌وگو و خاطره‌بازی با آثار قدیمی تلویزیون باشد. فکر نمی‌کنم قبل از 14 اینچ برنامه‌ای را داشته باشیم که در قالب استندآپ کمدی با سریال‌ها شوخی کرده باشد. البته این نکته را هم اشاره کنم که بخش استندآپ کمدی را برای همه قسمت‌های برنامه نداریم، چرا که یک‌سری از سریال‌ها محتوای مذهبی دارند.

 _ وچرا با میثم درویشان‌پور؟

درویشان‌پور یکی از گزینه‌های خوب برای این بخش بود و استندآپ کمدی حوزه تخصصی کاری اوست. درویشان پور یکی از کمدین‌های شناخته شده در این عرصه است که در مسابقه برنامه «خندوانه» شرکت کرده بود. اتفاقاً کارش هم همیشه با استقبال مخاطبان همراه بوده است و طرفداران خاص خودش را دارد.

- متن‌های استندآپ کمدی و به خصوص نقطه تمرکزهای شوخی‌ها چطور خلق می‌شوند؟ همه چیز چارچوب‌بندی‌شده اجرا می‌شود؟

چارچوب‌بندی به آن معنا نداریم. وقتی مشخص می‌شود قرار است کدام‌ سریال را در برنامه معرفی کنیم و به آن بپردازیم، یک‌سری از نکات و موضوعات سریال را استخراج کرده و با این داده‌ها، محور استندآپ کمدی را طراحی می‌کنیم. به عبارت دیگر، قرار می‌گذاریم که با این موضوعات شوخی کنیم. طبیعتاً برای آنکه استندآپ وجه کمدی‌تری پیدا کند یکسری طنازی‌ها و لفاظی‌ها هم اضافه می‌‌شود.

_ آیا میثم درویشان‌پور در هنگام اجرای استندآپ کمدی بداهه‌گویی هم دارد یا کاملاً به متن از پیش طراحی شده وفادار است؟

بله، بداهه‌گویی هم دارد و با توجه به موضوع سریال، بداهه‌هایی را از خودش اضافه و بازگو می‌کند.

- امین زندگانی هم از انتخاب‌های خوب برای برنامه به شمار می‌رود...

بله.با توجه به سبقه زیاد امین زندگانی و این باور خوب که در بازیگری به نوعی خود را فرزند تلویزیون می‌داند و همچنین سوابق اجرایی زیادی که در کارنامه هنری‌اش دارد و بالأخص سواد رسانه‌ای خوب و بالا و اشراف کامل به سریال‌ها و موضوعات مختلف، از میان گزینه‌های پیشنهادی به عنوان مجری برنامه، او را  انتخاب کردیم.

- از میهمانان برنامه، بازخوردی درباره انتخاب امین زندگانی به عنوان مجری گرفته‌اید؟

بله، همه آقای زندگانی را دوست دارند چرا که از دل جامعه بازیگری آمده و از جنس خودشان است. همچنین از نحوه اجرا، نوع بیان و چگونگی پیش بردن گفت‌و‌گو توسط ایشان هم راضی‌اند و این رضایت را می‌توان در هنگام تماشای برنامه و رفت و آمدهای کلامی که بین مجری و میهمانان برقرار است به راحتی مشاهده کرد.

_ انتخاب میهمان برای برنامه‌هایی مثل 14 اینچ که بخش اصلی آنها بر اساس گپ و گفت مجری با میهمانان شکل می‌گیرد، همیشه کار حساس و دشواری بوده است. در «14 اینچ» میهمانان برنامه چگونه انتخاب می‌شوند؟

در وهله نخست، تمام سریال‌هایی که از شبکه آی فیلم پخش شده باشند، مورد بررسی قرار می‌گیرند. معیار اصلی انتخاب ما پر مخاطب بودن اثر است و البته سریال‌های دهه خاصی هم مدنظر نیست. بر مبنای همین پرمخاطب بودن، دست به دعوت از میهمان و ترتیب مابقی بخش‌های برنامه می‌زنیم.

_ از میان بازیگران و عوامل این سریال‌های پرمخاطب، معمولا کدام بازیگران را برای حضور در برنامه انتخاب می‌کنید؟

انتخاب بازیگران عموماً بر اساس حضور پررنگ در سریال و داشتن نقش اصلی و تأثیرگذار است. البته تنها به انتخاب از بازیگران بسنده نکرده و از تهیه‌کننده، کارگردان و سایر عوامل هم دعوت کرده‌ایم. به طور مثال، از سریال خانه به دوش، آقای حمید لولایی و خانم مریم امیرجلالی و تهیه‌کننده سریال آقای ایرج محمدی دعوت شده بودند.

- می توان حدس زد که حس و حال گفت‌و‌گو با میهمانان هم به خاطر وجه مفرح بودن و سرگرم کنندگی برنامه، در انتخاب میهمانان نقش داشته باشد. مثلا این که خانم امیرجلالی و حمید لولایی را در کنار هم دعوت کرده‌اید، فکر نشده نبوده است.

بله، قطعاً فکر و اندیشه‌‌ای در دعوت‌ها وجود دارد؛ اما برخی از سریال‌ها که برای طرح در برنامه انتخاب می‌شوند، به خاطر تم و موضوع خاصشان، دست و پای ما را برای شوخی کردن می‌بندند و طبیعتاً علاوه بر حذف بخش استندآپ کمدی، سؤالات میهمانان هم رنگ و بوی جدی به خود می‌گیرد، مثل سریال‌های «مریم مقدس» و «آنام». از سوی دیگر، هستند سریال‌هایی که اتفاقاً می‌طلبد که با بازیگران و سایر عواملشان شوخی کنیم و فضایی مفرح را به وجود بیاوریم، مثل سریال «خانه به دوش».

_ آیا بازیگرانی را که این اواخر کم کار بوده‌اند یا اصلا کار نمی‌کنند و به نوعی به دست فراموشی سپرده شده‌اند نیز به برنامه دعوت می‌کنید؟

بله، چندین بار این کار را انجام داده‌ایم. به عنوان مثال، از بازیگرانی مانند غلامحسین لطفی، محمود دینی، رسول توکلی، عنایت بخشی و... که به واسطه بالا رفتن سن و سال یا نپذیرفتن پیشنهاد بازی در هر نقشی کم‌کار شده‌اند، برای حضور در برنامه دعوت کرده‌ایم.

_ سؤالات میهمانان برنامه بر چه اساسی انتخاب و پرسیده می‌شود؟

تیم نویسندگان 14 اینچ پژوهشگر هم هستند. ما سؤالات را بر اساس پژوهش‌ها و بررسی‌هایی که روی سریال انجام داده‌اند و پرسش‌هایی که از سوی مخاطبین مطرح شده است، گلچین می‌کنیم.

_ با توجه به این که چندین سال است برنامه‌هایی شبیه 14 اینچ در شبکه‌های مختلف تلویزیون ساخته و پخش شده است، وجه تمایز 14 اینچ با این برنامه‌ها چیست؟

رسالت شبکه آی فیلم پخش فیلم و سریال است و کمتر برنامه‌ای مانند 14 اینچ وجود دارد که فقط اختصاص به سریال داشته باشد و به آن بپردازد. برنامه حول محور خاطره‌بازی با سریال‌ها و عواملشان است. استندآپ کمدی و حرف‌های کمتر شنیده و گفته شده از زبان بازیگران، از دیگر وجوه تمایز 14 اینچ با برنامه‌های مشابهش است.

_ اجراهای آیدین توسلی هم از نکات جذاب «14 اینچ» است. نگران نبودید که یک خواننده کمتر شناخته شده، جایگاه برنامه بین مخاطبان را به چالش بیندازد؟

اتفاقاً اجرای این خواننده جوان با استقبال بینندگان مواجه شده و مردم صدایش را دوست دارند. بازخوردهای خیلی خوبی هم از این بابت گرفته‌ ایم. برنامه 14 اینچ فرصتی برای آیدین توسلی هم بود که  دیده شود. به هر حال طبیعی بود که در ابتدای کار با توجه به جوان و ناشناخته بودن توسلی کمی نگرانی داشته باشیم؛ اما خدا را شکر، بینندگان برنامه از اجرایش راضی بوده‌اند و کارش را دوست دارند.

_ چگونه با این خواننده جوان آشنا شدید؟

 آقای توسلی کارهای خیلی خوبی خوانده که در فضای مجازی منتشر شده است. کارشان را پسندیدیم و برای همکاری در برنامه از ایشان دعوت کردیم. خوشبختانه نتیجه کار هم کاملاً راضی کننده بود و با استقبال مخاطبان مواجه شده است.

_ از چه مسیرهایی واکنش مخاطبان را رصد می‌کنید و تا به حال، بازخوردها را چگونه دیده‌اید؟

سایت آی فیلم و صفحه‌های شبکه در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی راه‌های ارتباط برنامه 14 اینچ با مخاطبانش است. درمورد استقبال بینندگان هم باید بگویم که نظرات مردم خیلی مثبت بوده و استقبال چشمگیری از برنامه داشته‌اند. در سایت شبکه آی‌فیلم و شبکه‌های اجتماعی مرتبط به شبکه هم بازخوردهای خوبی گرفته‌ایم؛ به خصوص وقتی به سریال «خانه به دوش» پرداختیم و بازیگران این مجموعه را دعوت کردیم، واکنش‌های مثبت زیادی گرفتیم. مردم با سریال‌ها خاطره بازی می‌کنند چرا که با وجود گذشت سال‌ها از ساخته شدن، همچنان جذابیت خودشان را حفظ کرده‌اند.

انتهای پیام/
 

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار فرهنگی

تجربه‌ شوک «آدرنالین» در یک سریال ایرانی/ نمره‌ قبولی «آن‌ها» در خلق وحشت

 تجربه‌ شوک «آدرنالین» در یک سریال ایرانی/ نمره‌ قبولی «آن‌ها» در خلق وحشت
2021-06-21T15:11:52+04:30
استفاده از موی انسانی در قلم‌موی نقاشی «بت چین»، به عنوان درگاهی که پای روح شریر را به منزل گلناز و پسرش باز می کند، یکی از همین خلاقیت‌ها برای گر...

اعتبارنامه علمی فصلنامه علمی ترویجی «مطالعات علوم قرآن» صادر شد

اعتبارنامه علمی فصلنامه علمی ترویجی «مطالعات علوم قرآن» صادر شد
2021-06-21T14:51:36+04:30
اعتبارنامه فصلنامه علمی ترویجی مطالعات علوم قرآن به همت اداره نشریات از سوی شورای اعطای مجوزها و امتیازات علمی حوزه‌های علمیه صادر و ابلاغ شد.

ویژه برنامه «عالم آل محمد» به مناسبت میلاد امام رضا (ع)

ویژه برنامه «عالم آل محمد» به مناسبت میلاد امام رضا (ع)
2021-06-21T14:51:36+04:30
ویژه برنامه «عالم آل محمد» کاری از گروه آموزش شبکه رادیویی قرآن است که در روز میلاد امام رضا (ع) بر روی آنتن می‌رود.

«مأموریت خدا» در خاکی غریب/ شهید ایرانی که برای مردم افغانستان جنگید+ عکس

 «مأموریت خدا» در خاکی غریب/ شهید ایرانی که برای مردم افغانستان جنگید+ عکس
2021-06-21T14:31:57+04:30
کتاب «مأموریت خدا» هم تاریخ شفاهی انقلاب است و هم تاریخ شفاهی جهاد مردم افغانستان؛ با محوریت شهادت جوانی به نام احمدرضا سعیدی، متولد تهران که ۴۰ س...

«چمران» را چگونه بخوانیم؟/ معرفی پرمخاطب‌ترین کتاب‌ها درباره شهید چمران

 «چمران» را چگونه بخوانیم؟/ معرفی پرمخاطب‌ترین کتاب‌ها درباره شهید چمران
2021-06-21T14:31:56+04:30
درباره زمانه و زندگی شهید چمران آثار متعددی در سال‌های پس از شهادتش منتشر شده است،‌ آثاری که از پرمخاطب‌ترین‌های ادبیات داستانی و خاطره بوده است.

معرفی ۳ کتاب مرجع حدیثی از امام رضا (ع) + فایل کتاب

 معرفی ۳ کتاب مرجع حدیثی از امام رضا (ع) + فایل کتاب
2021-06-21T11:51:57+04:30
آثار حدیثی که دربارۀ امام رضا علیه‌السلام در کتب دیده می‌شود، برگرفته از کتب مرجع منطبق بر منابع روایی شیعه است.

گذر بازیگران "سلمان فارسی" از صحرا به دریا افتاد/ کاراکتر جذامی داستان که عکسی از آن موجود نیست

 گذر بازیگران "سلمان فارسی" از صحرا به دریا افتاد/ کاراکتر جذامی داستان که عکسی از آن موجود نیست
2021-06-21T11:51:56+04:30
بزرگترین سریال تلویزیون قرار است پلانی دریایی را در مازندران فیلمبرداری کند؛ به‌تعبیر فیلمنامه‌نویس سریال، دکورهایی جالب و فضاهایی سورپرایزگونه در راه است.

"محافظ همسر هیتمن" از "یک مکان ساکت" عبور کرد + جدول فروش

 "محافظ همسر هیتمن" از "یک مکان ساکت" عبور کرد + جدول فروش
2021-06-21T11:11:49+04:30
فیلم تازه اکرانی محافظ همسر هیتمن با فروش ۱۱ میلیون و ۶۰۰ هزار دلاری خود در باکس آفیس آمریکا توانست فیلم پرفروش یک مکان ساکت ۲ را به جایگاه بعد از خود بفرستد.

صدای خاموش ادبیات کودک و نوجوان ایرانی در جهان/ تبلیغات پفک بیشتر از کتاب است

 صدای خاموش ادبیات کودک و نوجوان ایرانی در جهان/ تبلیغات پفک بیشتر از کتاب است
2021-06-21T11:11:48+04:30
نویسنده حوزه رمان نوجوان، افزایش کتاب‌های ترجمه‌ای را از جمله آسیب‌های حوزه نشر کودک و نوجوان دانست و آن را محصول شرایط بد اقتصادی عنوان کرد.

پویش جهانی «به تو از دور سلام» برگزار می‌شود

پویش جهانی «به تو از دور سلام» برگزار می‌شود
2021-06-21T10:38:16+04:30
پویش جهانی «به تو از دور سلام» همزمان با ولادت حضرت علی بن موسی الرضا (ع) پیشوای هشتم مسلمانان به همت بنیاد دعبل خزائی برگزار می شود.

پویش جهانی «به تو از دور سلام» برگزار می شود

پویش جهانی «به تو از دور سلام» برگزار می شود
2021-06-21T10:24:58+04:30
پویش جهانی «به تو از دور سلام» همزمان با ولادت حضرت علی بن موسی الرضا (ع) پیشوای هشتم مسلمانان به همت بنیاد دعبل خزائی برگزار می شود.

کتاب «درسنامه نقد معنویت‌های نوپدید» منتشر شد

کتاب «درسنامه نقد معنویت‌های نوپدید» منتشر شد
2021-06-21T10:24:57+04:30
کتاب «درسنامه نقد معنویت‌های نوپدید» نوشته آیت‌الله کریمی جهرمی به همت مؤسسه بوستان کتاب در ۱۳۶ صفحه منتشر شد.

نقدی اجمالی بر آرای مرحوم شریعتی/ وجوه اشتراک و افتراق آرای شریعتی و شهید مطهری

 نقدی اجمالی بر آرای مرحوم شریعتی/ وجوه اشتراک و افتراق آرای شریعتی و شهید مطهری
2021-06-21T10:18:36+04:30
عضو هیئت علمی موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی معتقد است علی‌رغم قرائت "اسلام صرفاً انقلابی" دکترشریعتی برای روشنفکران، وی باعث بدبینی شدید این گروه...

چرا شهید چمران پیشنهاد «ناسا» را نپذیرفت؟

 چرا شهید چمران پیشنهاد «ناسا» را نپذیرفت؟
2021-06-21T10:18:36+04:30
شهید چمران معتقد بود که نباید نتیجه و ثمره کارش به نفع صهیونیست‌ها و کسانی تمام شود که بر ضد اسلام و انسانیت برنامه‌ریزی می‌کنند.

زمانی که امام رضا (ع) به محبان خود اجازه ملاقات نداد / ۴ خصلتی که شیعه نباید داشته باشد

 زمانی که امام رضا (ع) به محبان خود اجازه ملاقات نداد / ۴ خصلتی که شیعه نباید داشته باشد
2021-06-21T10:18:36+04:30
در روایتـی آمـده است که در روزگار ولایتعهدی امام رضا علیه‌السلام روزی عده‌ای که مدعی بودند کـه شیعۀ امیرالمؤمنین هستند، قصد ورود بـه خـدمت امام داشتند، اما ...

بر بساطی که بساطی نیست؛ گزارشی از دستفروشان کتاب زیر پوست شهر

 بر بساطی که بساطی نیست؛ گزارشی از دستفروشان کتاب زیر پوست شهر
2021-06-21T10:18:36+04:30
به بهانه خرید انبوه برای یک کتابفروشی در حاشیه تهران توانسته‌ایم راه را باز کنیم و بزنیم به دل آن خانه. داخلش جای سوزن انداختن نیست. هر گوشه‌اش که سر م...

میزگرد|چرا پس از عزل بنی‌صدر دشمنی‌ها با شهید چمران شروع شد؟/ برخی‌ها نگذاشتند کارهای شهید چمران بروز و ظهور پیدا کند

 میزگرد|چرا پس از عزل بنی‌صدر دشمنی‌ها با شهید چمران شروع شد؟/ برخی‌ها نگذاشتند کارهای شهید چمران بروز و ظهور پیدا کند
2021-06-21T10:18:36+04:30
شهید چمران از طرفی در آمریکا درس خوانده و از طرف دیگر انقلابی و وزیر دفاع شده بود، تمام این موضوعات حسادت‌ها علیه ایشان را برانگیخته بود.

رونمایی از نسخه جدید داعش در هالیوود/چرا سینمای غرب داعش را به آخرالزمان برده است؟

 رونمایی از نسخه جدید داعش در هالیوود/چرا سینمای غرب داعش را به آخرالزمان برده است؟
2021-06-21T10:18:35+04:30
سریال SWEET TOOTH اثری آخرالزمانی است که در آن شکارچیانی با صورت و هیمنه داعشی، قدرتمندان روزهای پایان جهان‌اند. اما چرا هالیوود دست از سر اسلام‌هراسی برنمی...

حضور حماسی شیعه و سنی در انتخابات ۲۸ خرداد نماد وحدت بود

حضور حماسی شیعه و سنی در انتخابات ۲۸ خرداد نماد وحدت بود
2021-06-21T07:44:56+04:30
حجت الاسلام لطفیان در پیامی از حضور پرشور و وحدت آفرین مردم بخصوص علمای گرانقد، امامان جمعه و جماعت، مدیران و مدرسین و مبلغین و طلاب عزیز اهل سنت کشور قدردان...

پخش مستقیم رای گیری در خانه مداحان توسط هیات آنلاین انجام پذیرفت

پخش مستقیم رای گیری در خانه مداحان توسط هیات آنلاین انجام پذیرفت
2021-06-20T15:51:38+04:30
مرتضی طاهری گفت: خانه مداحان تصمیم به همکاری با رسانه هیئت آنلاین گرفت و رسانه خانه مداحان به هیئت آنلاین سپرده شد.

کمک سازمان اوقاف به مستاجران املاک موقوفه در دوران شیوع کرونا

کمک سازمان اوقاف به مستاجران املاک موقوفه در دوران شیوع کرونا
2021-06-20T15:51:37+04:30
حسینی نیا گفت: در دوران شیوع کرونا کسبه‌هایی که با توجه به آئین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های ستاد ملی مقابله با کرونا نتوانستند فعالیت کنند به‌مدت یک تا دو سال م...

نقش عمل و تاثیر آن در تثبیت اخلاق و عقیده

نقش عمل و تاثیر آن در تثبیت اخلاق و عقیده
2021-06-20T15:51:37+04:30
استاد حوزه علمیه با اشاره به نقش مداومت در عمل و تاثیر آن در تثبیت اخلاق و عقاید، گفت: امام معصوم (ع) در اعتقاد، اخلاق و عمل امام انسان است.

تبریک دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم به رئیس جمهور منتخب

تبریک دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم به رئیس جمهور منتخب
2021-06-20T15:38:17+04:30
دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در پیامی با تبریک و تقدیر از مردم و رییس جمهور منتخب ابراز امیدواری کرد تا به برکت این اعتماد فصل جدیدی از خدمات صادقانه در...

چاپ کتابی درباره اهل بیت(ع) در هند با استفاده از کاغذی با عمر ۳۰۰ سال + عکس

 چاپ کتابی درباره اهل بیت(ع) در هند با استفاده از کاغذی با عمر ۳۰۰ سال + عکس
2021-06-20T15:45:15+04:30
چاپ همانند نسخه‌ای از کتاب ارزشمند «کشف الغمة فی معرفة الائمة»، از تُراث ارزشمند فرهنگ تشیع، به کوشش مرکز میکروفیلم نور منتشر شد.

برنامه‌های تابستانِ شبکه نسیم را بشناسید/ رقابت خندوانه و دورهمی

 برنامه‌های تابستانِ شبکه نسیم را بشناسید/ رقابت خندوانه و دورهمی
2021-06-20T15:45:14+04:30
شبکه نسیم با آغاز تابستان پخش مسابقه دورهمی، سریال طنز حالا برعکس، ورزشیا، کارستون و ادامه پخش خندوانه، دست‌انداز و هوش برتر را روی آنتن می‌برد.

سناریوی "نهضت ترجمه" در تقابل با علوم امام رضا (ع) شکل گرفت / چرا فضیلت زیارت امام هشتم بیشتر از کربلاست؟

 سناریوی "نهضت ترجمه" در تقابل با علوم امام رضا (ع) شکل گرفت / چرا فضیلت زیارت امام هشتم بیشتر از کربلاست؟
2021-06-20T15:45:13+04:30
کارشناس دینی ورود فلسفه یونان و آغاز نهضت ترجمه را ترفندی برای مقابله با علوم و معارف امام رضا معرفی کرد.

خانه مداحان با هیئت آنلاین همکاری می کند

خانه مداحان با هیئت آنلاین همکاری می کند
2021-06-20T14:58:17+04:30
مرتضی طاهری گفت: خانه مداحان تصمیم به همکاری با رسانه هیئت آنلاین گرفت و رسانه خانه مداحان به هیئت آنلاین سپرده شد.

دوره جدید محفل قرآنی شهید چمران آغاز می شود

دوره جدید محفل قرآنی شهید چمران آغاز می شود
2021-06-20T14:58:17+04:30
دوره جدید محفل قرآنی شهید چمران با حضور کارشناسان و قاریان بین المللی از امروز یکشنبه ۳۰ خرداد ماه آغاز می شود.

تبریک اتحادیه کشوری موسسات قرآنی به مناسبت حماسه حضور مردم

تبریک اتحادیه کشوری موسسات قرآنی به مناسبت حماسه حضور مردم
2021-06-20T14:18:17+04:30
حماسه پرشکوه ملت نستوه و بزرگ ایران در ۲۸ خرداد ماه سال ۱۴۰۰ بیانگر پای‌بندی به آرمان‌های والای انقلاب اسلامی،نشانگر حسن اعتماد به رئیس جمهور منتخب و در وهله...

توضیحات ابوالفضل بهرام‌پور درباره شیوه‌ای که در ترجمه صحیفه سجادیه به کار گرفته است

 توضیحات ابوالفضل بهرام‌پور درباره شیوه‌ای که در ترجمه صحیفه سجادیه به کار گرفته است
2021-06-20T14:25:08+04:30
برگردان فارسی صحیفه سجادیه امام زین‌العابدین(ع) به قلم ابوالفضل بهرام‌پور به زودی روانه بازار کتاب می‌شود.
X فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)