میرنیوز

مسئولان فرهنگی برای حفظ «ثروت ملی» چه کرده‌اند؟/ ملت‌های منطقه تشنه شنیدن صدای شعر انقلاب

 مسئولان فرهنگی برای حفظ «ثروت ملی» چه کرده‌اند؟/ ملت‌های منطقه تشنه شنیدن صدای شعر انقلاب 2021-05-26T10:47:53+04:30

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، رهبر معظم انقلاب در پیامی که از سوی ایشان در دهمین سالروز تأسیس مؤسسه شهرستان ادب قرائت شد، بر نکته‌ای کلیدی تأکید داشتند: تلاش برای جلوگیری از واگرایی هنر و هنرمندان از مفاهیم انقلاب اسلامی. 

طی سال‌های اخیر تلاش‌هایی در جهت دلسرد و خنثی کردن هنرمندان نسبت به مسائل روز جامعه و آرمان‌های انقلاب صورت گرفته است؛ از تحریف تاریخ دوران پهلوی گرفته تا حمله و اعتراض به هنرمندانی که در این حوزه فعالیت می‌کنند. حوزه ادبیات به عنوان یکی از حوزه‌های تأثیرگذار بر جامعه نیز از این قاعده مستثنی نبود. در کنار این تلاش‌ها باید از مؤسسات فرهنگی یاد کرد که هدف اولیه تأسیس آنها، فعالیت در حوزه‌های مختلف فرهنگی و معرفی آرمان‌های انقلاب در قامت هنری و ادبی بود؛ امری که رفته‌رفته به فراموشی گذاشته شد و از غالب این مؤسسات تنها نامی باقی ماند با کارمندانی که کمترین دغدغه را در این زمینه داشتند و دارند. 

صحبت‌های مقام معظم رهبری و نکات ایشان در این پیام بار دیگر ضرورت فعالیت در این مسیر را یادآوری کرد؛ مسیری که اگر به درستی و سنجیده طی شود، می‌تواند حرفی برای گفتن در منطقه و برای مخاطبان دیگر ملل نیز داشته باشد. محمدمهدی عبدالهی، از شاعران کشور، با توجه به تأکیدات رهبر انقلاب در پیام اخیر، بر نقش متولیان فرهنگ در بالندگی هنر انقلاب تأکید می‌کند. او می‌گوید: متولیان فرهنگ باید پاسخ دهند که چه میزان به افق آرمانی شعر انقلاب نزدیک شده‌ایم؟

عبدالهی در بخش دیگری از گفت‌وگویش با تسنیم، بر بالندگی شعر انقلاب طی سال‌های اخیر اشاره می‌کند. او معتقد است نباید در این منزل توقف کرد؛ چرا که باعث خشکیده شدن نهال شعر انقلاب خواهد شد. عبدالهی همچنین در بخش پایانی صحبت‌هایش بر ارائه هنر انقلاب به کشورهای منطقه و بر مردم سایر ملل تأکید کرد. گفت‌وگوی تسنیم با این شاعر را می‌توانید در ادامه بخوانید:

*تسنیم: رهبر انقلاب در پیامی که به مناسبت دهمین سالروز تاسیس شهرستان ادب منتشر شد و قاعدتاً مخاطب آن تمام هنرمندان دغدغه‌مند هستند، بر نکته‌ای تأکید داشتند: تلاش برای جلوگیری از واگرایی هنر و هنرمندان از مفاهیم انقلاب اسلامی. با توجه به تجربه‌ای که شما طی دهه‌های مختلف در حوزه شعر و ادبیات داشتید، چه فضایی را بر ادبیات کشور حاکم می‌بینید که منجر به ایجاد چنین دغدغه‌ای شده است؟

موضوع واگرایى هنرمندان از مفاهیم انقلاب که رهبر انقلاب در بیاناتشان به مناسبت 10 سالگى شهرستان ادب به آن اشاره فرمودند، جزو دغدغه‌هاى ایشان است که البته قبلاً هم بارها و بارها به آن تأکید فرموده‌اند. پرداختن به مفاهیم انقلابی در قالب و قامت هنر، نیازمند زمینه‌ها و مقدماتی است که باید به آن توجه داشت. نخست آنکه باید فضا را طورى براى شاعران و دیگر هنرمندان انقلابى فراهم کنیم که جاذبه ایجاد شود. در این زمینه ارگان‌هاى مختلف، مدیران و متولیان فرهنگى کشور از جمله وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامى، صداوسیما، سازمان تبلیغات اسلامی و ... مسئولیت دارند. لازم است که این سازمان‌ها و نهادها نسبت به حمایت از شاعران و هنرمندان انقلابى که به عبارتى صداى رسا و زنده انقلاب هستند، اهتمام ویژه ورزند تا این شاعران جذب رسانه‌هاى معاند نشوند یا به عبارتى نسبت به سرودن اشعار انقلابى و مفاهیم آن حالت بى میلى و بى‌رغبتى پیدا نکنند.

اینکه ایشان بعد از گذشت 42 سال از انقلاب شکوهمند اسلامى، هنوز این دغدغه را مطرح مى‌کنند و اینکه ما چقدر به دغدغه‌هاى ایشان در جهت ارتقاى شعر انقلاب نزدیک شده‌ و چه میزان به افق آرمانی شعر انقلاب رسیده‌ایم، هنوز هم جاى اما و اگرهاى فراوانى دارد. متولیان امر باید به صورت خاص پاسخگوی این پرسش‌ها باشند.

شعر , شعر انقلاب , شهرستان ادب ,

از منظر امین شعر انقلاب، شعر یکى از مهمترین مؤلفه‌هاى فرهنگ‌ساز جامعه ایرانى است. براى حفظ این ثروت ملى و حفظ و صیانت از آن مسئولیت داریم. پیشنهاد بنده این است که متولیان فرهنگى کشور از شاعرانى که به طور آتش به اختیار در عرصه سرودن اشعار پیرامون موضوعات و مفاهیم انقلابى گام برمى‌دارند، دلجویى و حمایت کنند تا با ایجاد انگیزه‌هاى مضاعف نسبت به ادامه این مسیر در آینده امیدوار شوند. به فرموده رهبر انقلاب؛ متأسفانه گاهی از فردی که ذره‌ای گرایش به مفاهیم اسلام و انقلاب اسلامی نشان نداده است، تجلیل می‌شود اما از هنرمندی که همه‌ عمر و سرمایه‌ هنری خود را در راه اسلام و انقلاب گذرانده‌ است، تجلیل و به او توجه نمی‌شود.

*تسنیم: گاه متأسفانه شاهد خنثی عمل کردن و بی‌ دغدغه بودن برخی از نویسندگان و شاعران مذهبی در خصوص مسائل مهم روز و آرمان‌های انقلاب هستیم. یعنی شاعران سکوت کردن یا پرداختن به موضوعات عامه‌پسند را بر طرح مسائل روز ترجیح می‌دهند. فکر می‌کنید چرا چنین گرایشی در میان برخی از فعالان فرهنگی دیده می‌شود؟

پر واضح است شعر انقلاب شعرى است که در خدمت اهداف انقلاب مانند دین، عدالت، انسانیّت، وحدت ملى، پیشرفت‌هاى همه جانبه کشور، کمک به مظلومان و ستمدیدگان عالم، حمایت از جبهه حق، انسان سازى، خوباورى و خودکفایى و ...باشد؛ یعنى شعرى انقلابى است که دربردارنده مفاهیم انقلابى باشد.

شاعر به حکم تعهدى که نسبت به قلم خویش دارد، نباید در برابر موضوعات و مسائلى که در پیرامون خویش مى‌بیند، سکوت اختیار کند. شاعران عزیز مى‌بایستى با لبیک گفتن به بیانات امین شعر انقلاب به مطالبه جدى رهبر انقلاب در این زمینه پاسخ دهند. ایشان در یکى از این دیدارها فرمودند: شاعر نمی‌تواند در جنگ حق و باطل بی‌طرف باشد. اگر چنانچه شاعر، هنرمند بی‌طرف بود، تضییع نعمت خدا را کرده؛ اگر خدای نکرده طرف باطل را گرفت، آن‌وقت خیانت کرده، جنایت کرده؛ بحث اهمال دیگر نیست، بحث جنایت است. خب، شما ملّتتان مظلومیّت‌های زیادی در این سال‌های متمادی داشته، این مظلومیّت‌ها گفتن دارد، این برای دنیا منعکس شدن دارد.

شعر به عنوان یکى از سرمایه هاى عظیم ملى باید در بزنگاه‌ها و در مقاطعی که کشور در مسائلی همچون مسائل سیاسی، فرهنگی، ارتباطات مردمی، مواجهه با دشمنان خارجی، مقابله با تهدیدات دشمنان و... نیاز به کمک دارد، به میدان بیاید و نیاز‌های کشور را پاسخ دهد. به عبارت دیگر در جنگ امروز کشور، شعر باید به‌عنوان ابزاری مؤثر به مسئولیت خود عمل کند.

شعر انقلاب جداى از شعر آیینى نیست؛ بلکه به اعتقاد بنده آیینى‌ترین شعرها، همان اشعار انقلابى هستند و نباید این دو مقوله از یکدیگر تفکیک شوند؛ چون اگر اینها را از هم جدا بدانیم آن وقت شاعر مذهبى تمایلى براى سرودن اشعار روز کشور و منطقه و جهان اسلام از قبیل موضوعات سوریه، عراق، یمن، بحرین، فلسطین، افغانستان و حمایت از جبهه مقاومت و ابراز نفرت و انزجار نسبت به نقشه‌هاى شوم صهیونیسم و استکبار جهانى و داعش و تکفیرى ها و عدالت‌خواهى ، مبارزه با فساد و اشرافی‌گرى و  نیز توجه به سبک زندگى اسلامى ایرانى و... که مورد تأکید فراوان مقام معظم رهبرى بوده است، نخواهند داشت.

شاعر انقلاب باید حمایت مدیران و متولیان فرهنگى را با تمام وجود لمس کند تا حس بى تفاوتى به او دست ندهد. به زبان گویاتر مسئولان امر باید مثل رهبر انقلاب هواى شعر و شاعران انقلابى را داشته باشند.

*تسنیم: تجربه سال‌های اخیر نشان داده است که اگر آرمان‌های انقلاب به شکل جدید و با قالبی نو و هنرمندانه عرضه شود، مخاطب و تأثیرگذاری خود را خواهد داشت. با توجه به تلاش و حضور چندین ساله شما در عرصه هنر و ادبیات، فکر می‌کنید تا چه اندازه توانستیم از ظرفیت‌های موجود در این حوزه بهره ببریم؟

خوشبختانه در سال‌هاى اخیر کارهاى خوب و قابل توجهى در زمینه شعر و هنر انقلاب صورت گرفته که جا دارد از شاعرانى که در مسیر بصیرت‌افزایى و تحقق آرمان‌هاى رهبر انقلاب در زمینه شعر متعهد گام برداشته‌اند، تقدیر و تشکر کنیم که انصافاً دایره این نوع شاعران نیز روز به روز در حال افزایش است.

شعر , شعر انقلاب , شهرستان ادب ,

امروز خوشبختانه، غلبه با اشعار منطبق با اهداف مذهبی و انقلابی است و پیشرفت‌هاى خوبى نیز حاصل شده است، اما باز هم جا براى کار وجود دارد و به تعبیر رهبر انقلاب نباید در این منزل متوقف شویم که در این صورت سمى مهلک خواهد بود و این توقف درخت شعر را مى‌خشکاند.

شعر انقلابى کشور استعداد و ظرفیت بسیار بیشتری برای شکوفایی دارد و باید در مضمون‌یابی، پیشرفت الفاظ و انتقال مفاهیم روز، تلاش و دقت‌هاى بیشتری شود تا روز به روز به افق‌هاى مدنظر رهبر انقلاب در این زمینه نزدیک‌تر شویم.

جا دارد از شاعرانی مانند علیرضا قزوه که با تشکیل گروه هندیران پل ارتباطى بین شاعران پارسى‌زبان در منطقه شده و با برگزارى شب شعرهاى مختلف به یاد اساتید بزرگ شعر پارسى و همچنین یادبودها و گرامیداشت‌هاى مختلف در تکریم شهداى انقلاب، مدافعان حرم، شهداى هسته‌اى، مدافعان سلامت، جبهه مقاومت و...گام مؤثر در عرصه هنر ارزشى و انقلابى برداشته‌اند، تقدیر و تشکر کنم.

*تسنیم: انقلاب اسلامی داعیه‌دار انقلاب فرهنگی است. با توجه به این نکته، به نظر شما آیا توانسته‌ایم در این سال‌ها از طریق هنر، که زبانی مشترک بین ملت‌های مختلف است، انقلاب و آرمان‌های آن را به مردم علاقه‌مند دیگر فرهنگ‌ها و ملت‌ها معرفی کنیم؟

کارهاى خوبى انجام گرفته است اما کافى نیست. همانطور که عرض شد، هنوز هم در این زمینه جا براى کارهاى بیشتر و بهتر وجود دارد. رهبر معظم انقلاب با توجه به اهمیت همین امر، در یکى از دیدارها فرموده‌اند: «امام بزرگوار ما شخصیتی درجه یک است که دوست و دشمن به عظمت او اعتراف دارند، اما تاکنون چند کتاب درباره این شخصیت عظیم نوشته شده است؟»

یا در جای دیگری مى‌فرمایند: «بسیاری از مردم از اینکه آمریکایی‌ها در عراق چه هدفی داشتند و چگونه سرشان به سنگ خورد اطلاع ندارند، اما این قضیه، بسیار مهم و نیازمند تبیین است که چگونه «عراقِ صدّام» به «عراقِ شهید حکیم» تبدیل شد؟»

به نظر بنده همین بیانیه مهم گام دوم انقلاب هم که معظم‌له ترسیم کرده‌اند، جاى کارهای فراوانى دارد تا پیام زنده انقلاب اسلامى و آرمان‌هاى بلند آن به دنیا در قالب شعر مخابره شود.

در پایان امیدوارم به عنوان یک شاعر انقلابى بتوانیم با بازخوانى بیانات حکیمانه و روشنگرانه مقام معظم رهبرى همواره چون دیده‌بانى براى انقلاب اسلامى باشیم و بتوانیم در مواردى که کشور به قلم ما نیاز دارد واکنش سریع و به موقع نشان دهیم و قلب ولى خدا را از خود راضى کنیم.

امیدوارم مدیران فرهنگى کشور هم مانند مقام معظم رهبرى دغدغه و اهتمام بیشترى نسبت به حفظ و پاسداشت این ثروت ملى یعنى شعر انقلاب داشته باشند و از ظرفیت‌هاى موجود بهره بیشترى ببرند و از هرگونه اهمال یا قصورى در این زمینه جداً خوددارى کنند تا پاسخى مطلوب براى مطالبات به حق امین شعر انقلاب داشته باشند.

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار فرهنگی

"دورهمی" و "خندوانه" پدیده سلبریتیسم را سرعت می‌بخشند/ مقابله با عوارض منفی نیازی به حذف سلبریتی‌ها ندارد

 "دورهمی" و "خندوانه" پدیده سلبریتیسم را سرعت می‌بخشند/ مقابله با عوارض منفی نیازی به حذف سلبریتی‌ها ندارد
2021-06-12T20:38:29+04:30
برنامه‌های تلویزیونی واقع‌گرا و واقع‌نمایی مثل "دورهمی" و "خندوانه" که سلبریتی‌ها را جلوی دوربین می‌آورند و خارج از حیطه تخصصیشان ب...

ویژه‌برنامه‌های آستان حضرت معصومه(س) در دهۀ کرامت/ پویش «نذر قلم» و مسابقه «حدیث کرامت»

 ویژه‌برنامه‌های آستان حضرت معصومه(س) در دهۀ کرامت/ پویش «نذر قلم» و مسابقه «حدیث کرامت»
2021-06-12T17:18:36+04:30
بیش از ۲۰۰ ویژه‌برنامه در قالب ۴۰ عنوان محوری به‌مناسبت دهه کرامت در دستور کار قرار گرفته است. با توجه به شرایط متفاوت کرونایی، در این برنامه‌ها تلاش شده اس...

یادداشت|سلبریتیسم و کنشگری سیاسی- اجتماعی

 یادداشت|سلبریتیسم و کنشگری سیاسی- اجتماعی
2021-06-12T17:18:34+04:30
اگر سلبریتی حق دارد در مسائل غیرتخصصی خودش اظهار نظر کند، از آن طرف، تکلیف دارد در مسائلی که اظهارنظر کرده، پاسخگو باشد و به این سادگی فکر نکند که پستی اینس...

آرزوهای دخترانه "مائده" و بازی‌های کودکانه "مهدیه"/ از قرچک تا خیابان ایران به‌عشق قرآن

 آرزوهای دخترانه "مائده" و بازی‌های کودکانه "مهدیه"/ از قرچک تا خیابان ایران به‌عشق قرآن
2021-06-12T15:51:55+04:30
مائده گنجعلی ۱۱ساله و فرزند اول خانواده‌ای ۴نفره است، او و خواهرش مهدیه، حافظ قرآن‌اند، مائده ۳۰ جزء قرآن را حفظ کرده است و مهدیه در مسیر حفظ کل قرآن توانست...

آرزوهای دخترانه "مائده" و بازی‌های کودکانه "مهدیه" / از قرچک تا خیابان ایران به عشق قرآن

 آرزوهای دخترانه "مائده" و بازی‌های کودکانه "مهدیه" / از قرچک تا خیابان ایران به عشق قرآن
2021-06-12T15:38:35+04:30
مائده گنجعلی ۱۱ ساله و فرزند اول خانواده‌ای ۴ نفره است، او و خواهرش مهدیه، حافظ قرآن آند، مائده ۳۰ جزء قرآن را حفظ کرده و مهدیه در مسیر حفظ کل قرآن توانسته ...

دعوت از هیأت‌های سراسر کشور برای پیوستن به پویش «دعوت حضور»

دعوت از هیأت‌های سراسر کشور برای پیوستن به پویش «دعوت حضور»
2021-06-12T15:04:53+04:30
مداح جوان اهل بیت(ع) با انتشار پیامی در توئیتر از هیأت‌های سراسر کشور دعوت کرد تا به پویش «دعوت حضور» بپیوندند.

روش برقراری کرامت در محیط خانواده/کاندیدای بی‌تقوا نمی‌تواند حافظ کرامت مردم باشد

 روش برقراری کرامت در محیط خانواده/کاندیدای بی‌تقوا نمی‌تواند حافظ کرامت مردم باشد
2021-06-12T14:45:20+04:30
مسئولی که ابتدای کار خود را با بی‌حرمتی نسبت به سایر مسئولان آغاز می‌کند و کرامت آنها را حفظ نمی‌کند، مطمئن باشیم فردا کرامت مردم جامعه را حفظ نخواهد کرد.

یادداشت| همه نگرانیم که خوب انتخاب نکنیم

 یادداشت| همه نگرانیم که خوب انتخاب نکنیم
2021-06-12T14:45:19+04:30
همواره انتخابات مهم‌ترین منفذ رخنه بدخواهان بوده و هست، اگر خوب انتخاب نکنیم، انقلاب و نظام اسلامی به خطر می‌افتد و قهراً خداوند هم عزتش را از ملت انقلابی پ...

خبرهای خوش از تأمین کاغذ ناشران تا ۱۰ روز آینده

 خبرهای خوش از تأمین کاغذ ناشران تا ۱۰ روز آینده
2021-06-12T14:45:18+04:30
معاون فرهنگی وزارت ارشاد گفت:‌ به‌دنیال تأمین کاغذ برای ناشران هستیم. ظرف ۱۰ روز آینده خبرهای خوشی از کاغذ خواهد رسید که مشکلات را تاحدی برطرف می‌کند.

دعوت از هیأت‌های سراسر کشور برای به پیوستن به پویش «دعوت حضور»

دعوت از هیأت‌های سراسر کشور برای به پیوستن به پویش «دعوت حضور»
2021-06-12T14:24:55+04:30
میثم مطیعی با انتشار پیامی در توئیتر از هیأت‌های سراسر کشور دعوت کرد تا به پویش «دعوت حضور» بپیوندند.

بزرگداشت دهه کرامت ضامن تعمیق فرهنگ اهل بیتی در دل‌های مومنان است

بزرگداشت دهه کرامت ضامن تعمیق فرهنگ اهل بیتی در دل‌های مومنان است
2021-06-12T14:24:54+04:30
حجت‌الاسلام خاموشی اظهار کرد: دهه کرامت دهه ترویج فرهنگ ائمه اطهار(ع) بوده و بزرگداشت آن ضامن تعمیق فرهنگ اهل بیتی در دل‌های مومنان است.

ترویج فرهنگ رضوی آداب خاصی دارد

ترویج فرهنگ رضوی آداب خاصی دارد
2021-06-12T14:24:54+04:30
حسام‌الدین سراج، با اشاره به اینکه ظرفیت‌های فراوانی برای معرفی فرهنگ رضوی از طریق هنر وجود دارد، گفت: این مساله آداب خاصی دارد، باید از دریچه هنر بُعد روحان...

ویژه برنامه «از بهشت تا بهشت» به مناسبت دهه کرامت

ویژه برنامه «از بهشت تا بهشت» به مناسبت دهه کرامت
2021-06-12T14:11:33+04:30
رادیو قرآن به منظور تبیین معارف و فرهنگ اهل‌بیت با با برنامه "از بهشت تا بهشت" به استقبال دهه کرامت می‌رود.

مردم وحدت و همدلی خود را در روز انتخابات به نمایش بگذارند

مردم وحدت و همدلی خود را در روز انتخابات به نمایش بگذارند
2021-06-12T14:11:33+04:30
مدیر حوزه علمیه خراسان شمالی گفت: مردم موظف به رأی دادن به فرد اصلح برای اداره امور کشور هستند و در روز انتخابات وحدت و همدلی خود را در به نمایش می گذارند.

حضرت معصومه(س) شرط ورود به ولایت امام رضا(ع) است

حضرت معصومه(س) شرط ورود به ولایت امام رضا(ع) است
2021-06-12T14:11:32+04:30
نماینده مجلس خبرگان رهبری حضرت معصومه(س) را شرط ورود به ولایت امام رضا(ع) دانست و گفت: حضرت معصومه در قیامت مقام شفاعت دارند.

چهارپایه خوانی میثم مطیعی و عبدالرضا هلالی در میدان راه آهن

چهارپایه خوانی میثم مطیعی و عبدالرضا هلالی در میدان راه آهن
2021-06-12T12:11:32+04:30
جشن خیابانی دهه کرامت با چهارپایه خوانی عبدالرضا هلالی و میثم مطیعی به منظور دعوت مردم به حضور حداکثری در انتخابات ۱۴۰۰ برگزار می‌شود.

انتقادی که گریبانگیر نویسنده رمان "به‌سپیدی یک رؤیا" شد/ توجیه نویسنده برای خلق خواهر فرضی برای حضرت معصومه (س)

 انتقادی که گریبانگیر نویسنده رمان "به‌سپیدی یک رؤیا" شد/ توجیه نویسنده برای خلق خواهر فرضی برای حضرت معصومه (س)
2021-06-12T12:18:36+04:30
فاطمه سلیمانی ازندریانی، نویسنده رمان «به سپیدی یک رویا» درباره زندگی حضرت معصومه (س) معتقد است که استفاده از عنصر تخیل در نوشتن رمان از زندگی ائم...

سمینارهای تخصصی آشنایی با بازار جهان اسلام برگزار می‌شود

سمینارهای تخصصی آشنایی با بازار جهان اسلام برگزار می‌شود
2021-06-12T11:58:12+04:30
سمینار تخصصی که از سوی مرکز آموزش سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور وابسته به جهاد دانشگاهی برگزار می‌شود.

هر رأی ما تیری بر قلب دشمنان ایران اسلامی است

هر رأی ما تیری بر قلب دشمنان ایران اسلامی است
2021-06-12T11:18:12+04:30
این عالم و پژوهشگر اهل سنّت مشکلات کنونی کشور را متوجه عدم انتخاب درست در انتخابات گذشته دانست و گفت: هر رأی ما تیری بر قلب و چشم دشمنان ایران اسلامی است.

رسالت تاریخی اهالی مسجد و هیئت در انتخابات ریاست‌جمهوری

 رسالت تاریخی اهالی مسجد و هیئت در انتخابات ریاست‌جمهوری
2021-06-12T11:11:56+04:30
مهم‌ترین نکته در تحلیل انتخابات امسال این است که پیروز اصلی، مردم خواهند بود. مشارکت مردم بار دیگر نشان خواهد داد که مردم با وجود مشکلات معیشتی اما بنیان سا...

صوفی: تلویزیون‌های همه دنیا ضابطه دارند/ ولنگاری جایی در رسانه ملی ندارد

 صوفی: تلویزیون‌های همه دنیا ضابطه دارند/ ولنگاری جایی در رسانه ملی ندارد
2021-06-12T11:11:55+04:30
دبیر شورای نظارت بر صداوسیما گفت: در شبکه‌های حاکمیتی، ضابطه، اخلاق و حیا و عفت عمومی حاکم است. غیر از این‌ها جایش در رسانه ملّی نیست.

راز هجرت حضرت معصومه (س) / جاده‌ای به سوی بهشت

 راز هجرت حضرت معصومه (س) / جاده‌ای به سوی بهشت
2021-06-12T10:31:50+04:30
حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها توفیق یافت تا در جوار دو امام معصوم تعلیم و تربیت شود. تأثیر رشد ایشان را می‎توانیم در جای جای زندگی با برکتشان در قالب اط...

آغاز به کار ششمین دوره مدرسه رمان شهرستان ادب

 آغاز به کار ششمین دوره مدرسه رمان شهرستان ادب
2021-06-12T10:18:35+04:30
ثبت‌نام ششمین دوره آموزش تخصصی و نگارش حرفه‌ای مدرسه رمان شهرستان ادب آغاز شد. علاقه‌مندان تا بیستم تیرماه فرصت دارند تا در این دوره ثبت‌نام کنند.

سراج: موسیقی باید دریچه‌ای برای ارتباط مخاطب با امام رئوف شود

 سراج: موسیقی باید دریچه‌ای برای ارتباط مخاطب با امام رئوف شود
2021-06-12T10:18:35+04:30
شاید فردی که اثر ساخت من را می‌شنود، کمتر با مسائل دینی و مذهبی آشنا باشد. موسیقی باید دریچه‌ای برای ارتباط این فرد با امام رئوف شود.

کاغذ ارزان است اما خریدار ندارد/ راه حل آیت‌الله رئیسی برای برون‌رفت از بحران کاغذ

 کاغذ ارزان است اما خریدار ندارد/ راه حل آیت‌الله رئیسی برای برون‌رفت از بحران کاغذ
2021-06-12T10:18:34+04:30
قیمت کاغذ در بازار آزاد واردات برای چندمین هفته متوالی روی ۶۰۰ هزار تومان ثابت است‌، در حالی که کارشناسان این قیمت را مناسب می‌دانند اما خریداری در بازار وج...

گزارشی تصویری از دوتارنوازی عزیز و یاسمین تنها

 گزارشی تصویری از دوتارنوازی عزیز و یاسمین تنها
2021-06-12T10:18:34+04:30
عزیز تنها و یاسمین تنها در قالب مجموعه اجراهای «برخط ماه و نوا» به دونوازی دوتار پرداخته‌اند که حاصل این اجرا فردا پخش می‌شود.

راز هجرت حضرت معصومه (س) / جاده‌ای بسوی بهشت

 راز هجرت حضرت معصومه (س) / جاده‌ای بسوی بهشت
2021-06-12T10:18:34+04:30
حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها توفیق یافت تا در جوار دو امام معصوم تعلیم و تربیت شود. تأثیر رشد ایشان را می‎توانیم در جای جای زندگی با برکتشان در قالب اط...

توبه‌ای منقول از پیامبر اکرم(ص) ویژه ماه ذی‌القعده/ فضیلت روزه ماه‌های حرام چیست؟

توبه‌ای منقول از پیامبر اکرم(ص) ویژه ماه ذی‌القعده/ فضیلت روزه ماه‌های حرام چیست؟
2021-06-12T09:04:52+04:30
آیت‌الله میرزا جواد ملکی تبریزی در کتاب شریف المراقبات در خصوص اعمال ماه ذی‌القعده به نقل از روایات، مواردی را در خصوص اعمال این ماه سفارش کرده است.

توبه‌ای منقول از پیامبر اکرم(ص) ویژه ماه ذی القعده/فضیلت روزه ماه‌های حرام چیست؟

توبه‌ای منقول از پیامبر اکرم(ص) ویژه ماه ذی القعده/فضیلت روزه ماه‌های حرام چیست؟
2021-06-12T08:51:32+04:30
آیت الله میرزا جواد ملکی تبریزی در کتاب شریف المراقبات در خصوص اعمال ماه ذی القعده به نقل از روایات مواردی را در خصوص اعمال این ماه سفارش کرده است.

سفرهای تبلیغی نامزدهای ریاست جمهوری از دریچه شبکه‌های استانی، پدیده رسانه ملی در انتخابات

 سفرهای تبلیغی نامزدهای ریاست جمهوری از دریچه شبکه‌های استانی، پدیده رسانه ملی در انتخابات
2021-06-11T17:25:14+04:30
معاون امور استان‌های رسانه ملی، برنامه‌های انتخاباتی نامزدهای ریاست جمهوری را به مثابه سفرهای استانی توصیف و از این کار بزرگ به یک پدیده رسانه‌ای یاد کرد.
X فیلم جدید کلیپ جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)