میرنیوز

حضور در کلاس بهترین شاعران ایران بدون یک ریال هزینه!/ رویدادی که "راه میانبر" شاعران جوان شد

 حضور در کلاس بهترین شاعران ایران بدون یک ریال هزینه!/ رویدادی که "راه میانبر" شاعران جوان شد 2021-05-25T18:27:57+04:30

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، انتشارات شهرستان ادب 10سالگی تأسیس خود را در حالی جشن گرفت که در عمر یک‌دهه‌ای خود توانسته است تأثیرگذاری خوبی در فضای ادبیات کشور داشته باشد. میدان دادن به شاعران جوان و استفاده از ظرفیت‌های آنان یکی از اقدامات قابل تحسین در این انتشارات بود که توانست هنرمندان زیادی را به عرصه ادب و فرهنگ کشور معرفی کند.

رهبر انقلاب به‌مناسبت 10ساله شدن این انتشارات، پیامی را خطاب به اهالی فرهنگ و ادب منتشر کردند، پیامی که شامل تقدیر و تشکر ایشان از فعالیت‌های شهرستان ادب و البته حاوی چند توصیه بود.

ایشان در بخشی از این پیام فرمودند:

«از زحمات عزیزان و ملاحظه فهرست محصولات مؤسسه خرسند و متشکرم. استمرار تلاش‌ها و دقت در رعایت ملاحظات فنی و نیز ملاحظات ارزشی را از این عزیزان انتظار دارم. در کنار گسترش کمی که البته مطلوب است، اعتلای کیفی حتماً درخور توجه و اهتمام است. این به کار شما و عمری که برای آن صرف شده معنا می‌‌دهد.»

محمدرضا طهماسبی از شاعران برجسته کشور در گفت‌وگویی به فعالیت‌های انتشارات شهرستان ادب اشاره کرده است.

تسنیم ــ آقای طهماسبی، شما در اردوهای مختلف شعر شهرستان ادب به‌عنوان مهمان و استاد شرکت داشتید و با اعضای آفتابگردان‌ها رابطه صمیمی و خوبی داشته‌اید، طبیعتاً به‌خوبی می‌توانید بیانگر نقش و تأثیر شهرستان ادب و برنامه‌های آن باشید، درباره دهه اول فعالیت شهرستان ادب چه نظری دارید؟

وجب به وجب کشف استعداد با «آفتابگردان‌ها»!

طهماسبی: شهرستان ادب به‌معنای واقعی استثنائی است. شاید تأثیری که شهرستان ادب در این 10 سال روی ادبیات و مخصوصاً شعر و کشف استعدادهای جوان گذاشته است، بیشتر از تمام نهادها و مراکز دولتی و غیردولتی است، حتی عملکرد جایی مثل وزارت ارشاد با آن دستگاه عریض و طویلی که دارد و همچنین عملکرد حوزه هنری با آن همه بودجه و امکاناتی که در اختیار دارد، به‌هیچ‌وجه قابل مقایسه با عملکرد و تأثیرگذاری شهرستان ادب نیست. کشف استعدادهای جوان، کارهای آموزشی و دوره‏‌های آفتابگردان‌‏ها کاری انقلابی و حرکت بزرگی بود که برای اولین‌بار به این شکل انجام می‌شد.

شهرستان ادب کمک کرد بهترین اساتید پای کار بیایند

شهرستان ادب هر استعدادی را که در گوشه گوشه کشور بود، از تایباد و تبریز و زاهدان و قوچان بگیرید تا حتی روستاهای کشور، رصد و جمع‌آوری کرد و تمام امکانات خودش را در اختیار آنها گذاشت، فرقی نمی‌کرد فلان عضو آفتابگردان‌ها بچه تهران است یا فلان روستای کشور، بلکه به‌طور مساوی و یکسان به همه اعضا توجه داشت.

در این دوره یک‌ساله، اساتید شاخص ادبیات کشور برای این بچه‌ها کلاس داشتند، دوره‌های آموزشی مختلفی برای آنها برقرار شد و بچه‌ها در این دوره‌ها از نزدیک می‌توانستند از محضر اساتید و پیشکسوتان آموزش ببینند، این اتفاقات خیلی خوب بود. در دوران ما برای دیدن یک شاعر باید کلی انتظار می‌کشیدیم و کلی به زحمت می‌افتادیم، مثلاً برای دیدن استاد قهرمان باید با اتوبوس از شهر خودت تا مشهد می‌رفتی و در انتظار استاد می‌ماندی، ولی در شهرستان ادب روند تغییر کرد، به‌عبارت دیگر شهرستان ادب فضایی به وجود آورد تا بچه‌ها بدون کمترین نگرانی و حتی بدون ریالی هزینه در کلاس بهترین اساتید بنشینند و فقط روی رشد و تعالی خودشان تمرکز کنند.

ــ آن‌طور که مشهور است حتی بسیاری از اعضای آفتابگردان‌ها از روستا و از سر زمین کشاورزی‌شان به اردوهای شهرستان ادب اضافه می‌شده‌اند! به‌نظر می‌رسد که از نظر برقراری عدالت فرهنگی و عدالت آموزشی فعالیت‌های شهرستان ادب اتفاق جدیدی بوده است.

طهماسبی: بله. شهرستان ادب بهترین شرایط را برای آموزش و رشد این شاعران مهیا کرده است، حتی مخارج رفت‌وآمد اعضا به اردوها نیز با خود مؤسسه است تا خانواده‌ها متحمل هزینه نشوند و با بچه‌ها همراهی کنند، فقط شما باید سر سوزن ذوقی داشته باشید تا عضوی از شهرستان ادب باشید. 

شهرستان ادب برای نویسندگان و شاعران "راه میانبر" بود

مجموع این اقدامات بچه‌‎ها را چند گام به جلو برد و شهرستان ادب برای شاعران و نویسندگان میانبری بود، یا مثل آسانسوری بود که این بچه‌ها را ناگهان به بالا برد و با احترامی که به اینها می‌گزارد به خیلی‌ها اعتماد به نفس داد تا در حوزه شعر و ادبیات فعالیت کنند. بعضی از شاعران شهرستانی قبل از شهرستان ادب حتی جرئت نمی‌‏کردند در محفلی شعر بخوانند، اما با حضور در شهرستان ادب و پیشرفتی که حاصل کردند، اعتماد به نفس به آنها برگشت و خیلی از آنها حالا برای خودشان کسی‌اند و تبدیل به برند شده‌اند.

شاعران جوان به «آفتابگردانی»بودن افتخار می‌کنند

می‌‎گویند کارکنان شرکت تویوتا با افتخار لباس تویوتا را تن‌شان می‌‎کنند، درباره اعضای آفتابگردان‌ها هم همین‌گونه است. من بارها دیده‌ام که وقتی یکی از اعضای آفتابگردان‌ها در محفلی شاعرانه قصد شعرخوانی دارد، با افتخار اعلام می‌کند که "من عضو فلان دوره آفتابگردان‌هایم."، اینها نتیجه زحمات دوستان و اساتیدم در شهرستان ادب است.

ــ تا امروز 9ـ10 دوره از اردوهای آموزشی آفتابگردان‌ها در دو قسمت آقایان و خانم‌ها برگزار شده است، بسیاری از اعضای دوره‌های ابتدایی آفتابگردان‌ها وارد مراکز مختلف فرهنگی مثل روزنامه‌نگاری، دانشگاه، برنامه‌سازی و... شده‌اند، این تربیت نیرو را چقدر مهم و مؤثر می‌دانید؟

طهماسبی: بله. شهرستان ادب حقیقتاً نسلی را تربیت کرد، نسلی که در آینده بسیار بیش از این خودشان را نشان خواهند داد. البته همین حالا هم داریم می‌بینیم که خیلی‌‏هایشان به روزنامه‌های کشور تزریق شدند، خیلی‌‏هایشان معلم شدند و امروز در مدرسه و دانشگاه ادبیات تدریس می‌‏کنند و من فکر می‌کنم اثرات فعالیت‌های شهرستان ادب بسیار بلندمدت است.

از طرفی شهرستان ادب مروج تفکر شیعی و انقلابی‌‏گری است. شهرستان ادب در فعالیت‌های خودش دنبال اشاعه فرهنگ حضرت امام حسین(ع) بوده است، دنبال اشاعه فرهنگ راستی، صداقت، محبت و انسانیت، از این جهت  تأثیرات شهرستان ادب در سپهر فرهنگ و ادبیات ما در آینده مشخص خواهد شد، به‌قول معروف «هزار باده ناخورده در رگ تاک است.»، هنوز مانده ببینیم که شهرستان ادب چه کرده است.

دوست داریم اردوی برون‌مرزی برای شاعران برگزار کنیم

ــ و البته این هفته هم با ارسال پیام و تبریک جشن 10سالگی از فعالیت‌های شهرستان ادب حمایت کردند که همین نشان می‌دهد شهرستان ادب مسیرش را به‌خوبی و باموفقیت طی کرده است.

طهماسبی: بله. ما که این حرف را از خودمان نمی‌‎گوییم، رهبری چندین بار از فعالیت‌های مؤسسه شهرستان ادب حمایت و از موفقیت‌های آن ابراز خوشحالی کرده‌اند. من می‌‌‏خواهم بگویم شهرستان ادب حتی با این امکانات ناچیز توانسته است تا این حد تأثیر بگذارد، حالا حساب کنید اگر حمایت بیشتری صورت بپذیرد، چه اتفاقات خوبی را شاهد خواهیم بود. یکی از کارهایی که من امیدوارم در دوره جدید فعالیت‌ها به آن توجه و عملی شود، برقراری اردوهای برون‌مرزی برای شاعران و پژوهشگران و برقراری ارتباط بین شاعران ایرانی و شاعران کشورهای فارسی‌زبان و حتی دیگر زبان‌ها است.

ــ تاجیکستان، هند، افغانستان، ازبکستان و کشورهای دیگری که ما فارسی‌زبانان به‌نحوی از همدیگر جدا افتاده‌ایم.

بالاخره اینها کشورهایی‌اند که فارسی‌زبان بوده‌اند و هنوز هم کم‌وبیش هستند. لزوم ارتباط با مردم و شاعران و پژوهشگران این کشورها احساس می‌شود و امیدوارم این پیشنهاد را جدی بگیرند، البته که نیاز به حمایت‌های مالی و حمایت‌های دیپلماسی و دولتی هم دارد، ولی تنها جایی که می‌تواند این کار را انجام دهد همین شهرستان ادب است.

انتهای پیام/+

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار فرهنگی

جلسه مجمع مشورتی شورای توسعه فرهنگ قرآنی برگزار شد

جلسه مجمع مشورتی شورای توسعه فرهنگ قرآنی برگزار شد
2021-06-15T13:11:34+04:30
شاخص‌ها و مصادیق انتصاب مدیران دستگاه‌ها و سازمان‌های قرآنی بررسی و پس از دریافت پیشنهادات اعضای جلسه، این موضوع در شورای توسعه فرهنگ قرآنی مورد بحث قرار گرفت.

مراسم جشن دهه کرامت در گرجستان برگزار شد

مراسم جشن دهه کرامت در گرجستان برگزار شد
2021-06-15T13:11:33+04:30
مراسم جشن فارغ‌التحصیلان دانشگاه المصطفی و دهه کرامت با حضور اکبر قاسمی، سفیر و حمید مصطفوی، رایزن فرهنگی کشورمان در سالن اجتماعات مسجد امام حسین (ع) در شهر ...

بیانیه مداحان و شاعران آیینی برای حضور مردم در انتخابات صادر شد

 بیانیه مداحان و شاعران آیینی برای حضور مردم در انتخابات صادر شد
2021-06-15T13:05:13+04:30
رهبر معظم انقلاب همچنین در سی و دومین سالگرد رحلت حضرت امام (ره) نیز فرمودند؛ امامِ بزرگوار انتخابات را فریضه دینی می‌دانستند و در وصیت‌نامه خود می‌گویند عد...

انتقاد نویسنده شاخص دفاع مقدس از روزگار سخت هنرمندان/ دولت آینده فکری به حال معیشت اهل فرهنگ کند

 انتقاد نویسنده شاخص دفاع مقدس از روزگار سخت هنرمندان/ دولت آینده فکری به حال معیشت اهل فرهنگ کند
2021-06-15T13:05:13+04:30
گلعلی بابایی با انتقاد از رکود در حوزه فرهنگ طی ماه‌های اخیر، گفت: رئیس جمهور آینده باید نیم‌نگاهی هم به حوزه فرهنگ و اقتصاد این حوزه داشته باشد.

مقصر "شبه فاجعه" انتخابات قبلی، راهبران سلبریتی‌ها بودند نه خود آنها

 مقصر "شبه فاجعه" انتخابات قبلی، راهبران سلبریتی‌ها بودند نه خود آنها
2021-06-15T13:05:12+04:30
محسن ردادی معتقد است در انتخابات گذشته، سلبریتی‌ها کار خود را خوب انجام دادند؛ اگر نتیجه مطلوب نبود و به یک "شبه‌فاجعه" ختم شد نباید سلبریتی‌ها را...

دعوت آیت الله ری شهری به مشارکت حداکثری در انتخابات ریاست جمهوری

دعوت آیت الله ری شهری به مشارکت حداکثری در انتخابات ریاست جمهوری
2021-06-15T11:51:32+04:30
آیت الله ری شهری تولیت آستان مقدس عبدالعظیم حسنی (ع) در پیامی از عموم مردم مشارکت حداکثری در انتخابات پیش رو را خواستار شد.

بیانیه ۳۵۰ هنرمند در حمایت از رئیسی/ روحانی بذر ناامیدی را در دل هنرمندان و مردم کاشت

 بیانیه ۳۵۰ هنرمند در حمایت از رئیسی/ روحانی بذر ناامیدی را در دل هنرمندان و مردم کاشت
2021-06-15T11:58:34+04:30
جمعی از هنرمندان کشورمان روز گذشته در دیدار با آیت الله دکتر رییسی اعلام حمایت خود را در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ از ایشان اعلام کردند.

پویش «به تو از دور سلام» برگزار می‌شود

پویش «به تو از دور سلام» برگزار می‌شود
2021-06-15T11:38:12+04:30
پویش«به تو از دور سلام» ویژه ایام ولادت امام رضا(ع) و ایام دهه کرامت از سوی بنیاد دعبل خزاعی برگزار می شود.

جامعه قرآنی اهل سنت، مردم را به شرکت در انتخابات دعوت کردند

جامعه قرآنی اهل سنت، مردم را به شرکت در انتخابات دعوت کردند
2021-06-15T11:11:33+04:30
جامعه قاریان، حافظان، مدرسان قرآن کریم و چهره های قرآنی جامعه اهل سنت، از ملت ایران برای حضور پر شور در انتخابات ۱۴۰۰ دعوت کردند.

کلهر: سینما همه‌چیز جریان خداستیز است و با آن برایتان دین می‌سازد/ ما از عرضه سینمای ملاقلی‌پور و حاتمی‌کیا به جهان خجالت می‌کشیم/ هنرمند خداپرست بایکوت می‌شود

 کلهر: سینما همه‌چیز جریان خداستیز است و با آن برایتان دین می‌سازد/ ما از عرضه سینمای ملاقلی‌پور و حاتمی‌کیا به جهان خجالت می‌کشیم/ هنرمند خداپرست بایکوت می‌شود
2021-06-15T11:18:31+04:30
مسئولین نخواستند سینمای ملاقلی‌پور و حاتمی‌کیا و خیلی‌های دیگر به جهان معرفی شود. فیلم‌های آنان بدنه خارج را تحت تأثیر قرار می‌داد اما فیلم‌ها نگاه دفاع مقد...

برگزیدگان مسابقه دانش‌آموزی قرائت قرآن در اوگاندا تجلیل شدند

برگزیدگان مسابقه دانش‌آموزی قرائت قرآن در اوگاندا تجلیل شدند
2021-06-15T10:04:54+04:30
با همکاری رایزنی فرهنگی ایران در کامپالا، برگزیدگان مسابقه دانش‌آموزی قرائت و حفظ قرآن در تلویزیون ملی یو بی سی اوگاندا تجلیل شدند.

دعوت ۱۱۰۰ هیات مذهبی از مردم برای مشارکت در انتخابات ۲۸ خرداد/دشمنان به دنبال دلسرد کردن مردم هستند

دعوت ۱۱۰۰ هیات مذهبی از مردم برای مشارکت در انتخابات ۲۸ خرداد/دشمنان به دنبال دلسرد کردن مردم هستند
2021-06-15T09:38:14+04:30
۱۱۰۰ هیات رزمندگان اسلام سراسر کشور ضمن اعلام آمادگی خود جهت حضور در این انتخابات، از ملت قدرشناس و بصیر برای مشارکت در انتخابات ۲۸ خردادماه دعوت کردند.

از ویژگی‌های حضرت امام رضا (ع) باز کردن فضای گفت‌وگو بود

از ویژگی‌های حضرت امام رضا (ع) باز کردن فضای گفت‌وگو بود
2021-06-15T09:24:55+04:30
محمدزاده با اشاره به اهمیت فعالیت‌های بین‌المللی در عرصه رسانه به منظور ترویج سیره رضوی اظهار کرد: مهم آن است که بتوانیم امام رضا(ع) را به جهانیان بشناسانیم.

سید مجید بنی فاطمه،مردم را به مشارکت حداکثری در انتخابات دعوت کرد

سید مجید بنی فاطمه،مردم را به مشارکت حداکثری در انتخابات دعوت کرد
2021-06-15T09:24:54+04:30
سید مجید بنی فاطمه با انتشار پیام تصویری در صفحه اینساگرام خود، مردم بخصوص جوانان را به مشارکت حداکثری در انتخابات ۱۴۰۰ دعوت کرد.

حضور حداکثری در انتخابات ضامن تداوم، بقا و مقبولیت بیشتر نظام است

حضور حداکثری در انتخابات ضامن تداوم، بقا و مقبولیت بیشتر نظام است
2021-06-15T09:11:34+04:30
طوبی فرداد مدیر مدرسه علوم دینی امام شافعی سقز گفت: حضورحداکثری مردم در تعیین رهبران اجرایی و سیاسی، ضامن تداوم، بقا و مقبولیت بیشتر نظام است.

همه ما ایرانیان عاشق امام رضا(ع) هستیم

همه ما ایرانیان عاشق امام رضا(ع) هستیم
2021-06-15T09:11:34+04:30
مجید اخشابی ضمن گرامیداشت دهه کرامت و ولادت حضرت ثامن‌الحج(ع) اظهار کرد: همه ما ایرانیان عاشق امام رضا(ع) هستیم.

کنگره«زیارت،معنویت واخلاق براساس بیانیه گام دوم »برگزار می شود

کنگره«زیارت،معنویت واخلاق براساس بیانیه گام دوم »برگزار می شود
2021-06-15T09:11:33+04:30
کنگره «زیارت، معنویت و اخلاق بر اساس بیانیه گام دوم انقلاب» امروز ۲۵ خرداد ماه به صورت مجازی برگزار می‌شود.

چرا شبکه‌های استانی تلویزیون پدیده انتخابات شدند?

 چرا شبکه‌های استانی تلویزیون پدیده انتخابات شدند?
2021-06-15T09:18:31+04:30
اقدامات امسال صدا و سیما در موضوع انتخابات، با ورود ۸۱ شبکه تلویزیونی و رادیویی استانی به حوزه تولید، ابعاد گسترده‌ای به خود گرفت.

آیا سکته "اریکسن" منجر به تجربه مرگ موقت شد؟/ تهیه‌کننده "زندگی پس از زندگی" رایزنی می‌کند

 آیا سکته "اریکسن" منجر به تجربه مرگ موقت شد؟/ تهیه‌کننده "زندگی پس از زندگی" رایزنی می‌کند
2021-06-15T09:18:30+04:30
تهیه‌کننده و مجری برنامه تلویزیونی "زندگی پس از زندگی" درباره ماجرای حضور بازیکن فوتبال دانمارک اعلام کرد که رایزنی‌ها را برای این گفت‌وگو آغاز کر...

گفت‌وگوی تسنیم با خواننده قطعه «آمدم ای شاه پناهم بده»: بانی اجرای قطعه‌ای از بهشت، امام رضا (ع) بود

 گفت‌وگوی تسنیم با خواننده قطعه «آمدم ای شاه پناهم بده»: بانی اجرای قطعه‌ای از بهشت، امام رضا (ع) بود
2021-06-15T09:18:30+04:30
شعر «آمدم ای شاه پناهم بده» سروده مرحوم استاد حبیب‌الله چایچیان است که می‌خواستیم برای امام خمینی(ره) بخوانیم. البته اجرای این قطعه کاملاً به عنای...

نگه داشتن انقلاب از انقلاب کردن بالاتر و چه بسا مهم‌تر است/حضور در انتخابات دارای برکات زیادی است

نگه داشتن انقلاب از انقلاب کردن بالاتر و چه بسا مهم‌تر است/حضور در انتخابات دارای برکات زیادی است
2021-06-15T08:58:12+04:30
استاد حوزه علمیه محمدیه تالش گفت: انتخابات باعث تجدید بیعت با انقلاب و رهبری است که به واسطه‌ آن مردم ایمان و اعتقاد خود با نظام و رهبری آپدیت و ناکارآمدی‌ها...

انتخاب فردی اصلح، نقطه عطفی بر چهار دهه مقاومت ملت ایران است/انتخابات جلوه‌ای از حیات جامعه است

انتخاب فردی اصلح، نقطه عطفی بر چهار دهه مقاومت ملت ایران است/انتخابات جلوه‌ای از حیات جامعه است
2021-06-15T08:31:32+04:30
اتحادیه کشوری مؤسسات و تشکل‌های قرآن و عترت، همسو با ده‌ها هزار فعال قرآنی برجسته، ضمن اعلام آمادگی خود جهت حضور در این انتخابات، از ملت قدرشناس و بصیر دعوت ...

معیشت خوب یا رهایی حجاب؟/ مردم پاسخ دادند

 معیشت خوب یا رهایی حجاب؟/ مردم پاسخ دادند
2021-06-14T20:05:05+04:30
پاسخ‌های مردم در کف خیابان به این سؤال که "بین وعده معیشت خوب و یا رهایی حجاب کدام را انتخاب می‌کنید؟" نشان می‌دهد که نامزدهای طیف اصلاحات این‌بار...

پاسخ آیت‌الله خامنه‌ای به استفتائی درباره حکم شرکت در انتخابات و انتقاد نامزدها از عملکرد مسئولان

 پاسخ آیت‌الله خامنه‌ای به استفتائی درباره حکم شرکت در انتخابات و انتقاد نامزدها از عملکرد مسئولان
2021-06-14T16:18:34+04:30
پایگاه فقه و احکام رهبر معظم انقلاب، پاسخ دو استفتاء از معظم‌له درخصوص حکم شرعی شرکت در انتخابات و انتقاد نامزدها از عملکرد مسئولان را منتشر کرد.

ساعت سخنرانی تلویزیونی ۲۶ خرداد رهبر انقلاب تغییر کرد

 ساعت سخنرانی تلویزیونی ۲۶ خرداد رهبر انقلاب تغییر کرد
2021-06-14T16:05:09+04:30
در آستانه برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری، میان‌دوره‌ای مجلس، خبرگان و شورای شهر و روستا رهبر معظم انقلاب اسلامی چهارشنبه ۲۶ خردادماه با مردم سخن خواهند گفت.

کالبدشکافی یک انیمیشن سمّی/ شلیک نتفلیکس به مغز کودکان

 کالبدشکافی یک انیمیشن سمّی/ شلیک نتفلیکس به مغز کودکان
2021-06-14T15:51:57+04:30
مسئله اینجا است که این فقط یک انیمیشن کودکانه و سرگرم‌کننده نیست، بلکه منظومه‌ای از کدها، پیام‌ها و القائات «خاص» و مخوف است که علی‌الاصول هیچ ربط...

اعطای گواهینامه درجه یک هنری به مرتضی امیری اسفندقه

 اعطای گواهینامه درجه یک هنری به مرتضی امیری اسفندقه
2021-06-14T15:11:58+04:30
دهقانکار در مراسم اعطای گواهینامه درجه یک هنری به مرتضی امیری اسفندقه گفت: اسفندقه قبل از گرفتن این گواهینامه، نشان درجه یک اخلاق را گرفته است.

شیطان چگونه در نطفه انسان شریک می‌شود؟

 شیطان چگونه در نطفه انسان شریک می‌شود؟
2021-06-14T15:11:58+04:30
شراکت شیطان اینگونه است که در نطفه انسان تأثیر دارد، به این صورت که برخی اموال و رفتارهای او سبب می‌شود شرک شیطان اتفاق بیفتد.

آیت‌الله قائم مقامی: امام راحل عدم حضور و مسامحه در انتخابات را گناه کبیره می‌دانست

 آیت‌الله قائم مقامی: امام راحل عدم حضور و مسامحه در انتخابات را گناه کبیره می‌دانست
2021-06-14T15:11:56+04:30
استاد حوزه علمیه قم گفت: اهالی مسجد و متدینین جامعه باید در این عرصه به صورت فعالانه شرکت و در کنار آن، آحاد جامعه را برای حضور حماسی پای صندوق‌های رأی دعوت...

سیر ترجمه های قرآن به زبان فارسی بررسی می شود

سیر ترجمه های قرآن به زبان فارسی بررسی می شود
2021-06-14T14:24:54+04:30
نشست سیر ترجمه های قرآن به زبان فارسی از سوی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بررسی می شود.
X فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)