میرنیوز

نمایشگاه دستاوردهای صنعتگران و تولیدکنندگان ایران در ازبکستان

نمایشگاه دستاوردهای صنعتگران و تولیدکنندگان ایران در ازبکستان 2022-05-10T16:00:06+04:30

به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، سفیر ایران در ازبکستان پس از بازدید از نمایشگاه در خصوص چرایی برگزاری این نمایشگاه می گوید: توسعه روابط همه‌جانبه با کشورهای همسایه در تمامی زمینه‌ها و به‌ویژه روابط اقتصادی و تجاری از اولویت‌های سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران به شمار می‌رود.

نمایشگاه دستاوردهای صنعتگران و تولیدکنندگان ایران در ازبکستان

نگاه ویژه به بازار ۱۲۰ میلیون نفری

حمید نیرآبادی می افزاید:جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ازبکستان به‌عنوان دو کشور بزرگ منطقه با اشتراکات فراوان تاریخی، فرهنگی و دینی، بازار بزرگ ۱۲۰ میلیون نفری، ذخایر عظیم مواد معدنی و طبیعی و همچنین موقعیت مناسب جغرافیایی در مسیر کریدورهای ترانزیتی بین‌المللی از ظرفیت‌های بالایی برای توسعه همه‌جانبه همکاری اقتصادی و تجاری برخوردار هستند.

وی با اشاره به اینکه روابط اقتصادی و تجاری در کنار سایر حوزه‌های روابط دو کشور طی چند سال اخیر در مسیر رشد و توسعه قرار گرفته است می افزاید:خوشبختانه حجم روابط تجاری دو کشور در سال ۱۴۰۰ با رشد ۹۷ درصدی به ۵۰۳ میلیون دلار رسیده است، ولی این رقم متناسب ظرفیت‌ها و توانمندی‌های اقتصادی دو کشور و شایسته خویشاوندی تاریخی دو ملت نیست . ما تلاش داریم در کوتاه‌مدت این عدد را به یک میلیارد دلار و در میان‌مدت به دو میلیارد دلار در سال برسانیم.

پیش نیازهای توسعه روابط اقتصادی

سفیر ایران در ازبکستان می افزاید: برای رسیدن به این هدف نیازمند مجموعه اقداماتی در حوزه‌های مختلف هستیم که مهمترین آن‌ها آماده‌سازی و امضای اسناد زمینه‌ساز تحول در روابط هستند که ان‌شاءالله در دیدار دوجانبه روسای محترم جمهور دو کشور در شهریورماه در شهر زیبای سمرقند به امضا می‌رسند.

نیر آبادی می افزاید: گام بعدی اتصال بیشتر بخش‌های خصوصی و تخصصی دو کشور است. برگزاری نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در ازبکستان به این منظور و با هدف شناخت بیشتر توانمندی‌ها و ظرفیت‌ها انجام شده است.

وی تصریح می کند: برگزاری نمایشگاه‌ها و همایش‌های اقتصادی در دو کشور می‌تواند کمک شایانی به شناخت بازرگانان و فعالان اقتصادی از بازار و ظرفیت‌های م وجود و اتصال بخش‌های خصوصی به همدیگر و ارتقای سطح روابط اقتصادی ایفا نماید.

هدف برگزاری نمایشگاه

سفیر ایران در ازبکستان ادامه می دهد: برگزاری نمایشگاه نیزبا این هدف صورت گرفته است. خوشبختانه نمایشگاه امسال قابل قبولی است، شرکت‌های مهمی شرکت کرده‌اند . البته تلاش خواهیم کرد تا در یک سال آینده نمایشگاه‌های تخصصی در استان‌های ازبکستان مخصوصا استان بخارا و سمرقند که روابط بیشتری با ما دارند، برگزار شود و این پیوند بخش خصوصی بیشتر شود.

سفارت ایران آماده خدمات شبانه روزی

وی همچنین در خصوص اینکه بسیاری از تجار ،صنعتگران و فعالان اقتصادی با قوانین این کشور آشنا نیستند و این یک مشکل در راه ایجاد ارتباط بیشتر طرفین می تواند باشد می گوید: سفارتخانه‌های ایران در تمام جهان خانه ایرانیان است که در آن کشور حضور دارند. تجار و بازرگانان در این میان نقشی ویژه‌ای دارند و ارتباط مستقیمی با بخش‌های اقتصادی سفارت خانه دارند. ضمن اینکه تمرکز دولت جدید روی دیپلماسی اقتصادی است .به همین علت بخش زیادی از انرژی سفارت را اعم از کارشناسی و مترجمین را روی قوانین اقتصادی این کشور متمرکز کرده ایم.

سفیر ایران در ازبکستان می افزاید: در هر صورت ازبکستان کشوری که در حال تحول بوده و توسعه اقتصادی مبنای اصلی این کشور است.امیدواریم که پیوندها و اتصالات برقرار شود .سفارت ایران در ازبکستان نیز برای توسعه روابط به صورت هفتگی و شبانه‌روزی در خدمت تجار و بازرگانان دو کشور هست.

به گفته نیر آبادی در نمایشگاه حاضر بیش از ۳۵ شرکت توانمند ایرانی در حوزه‌های کشاورزی و مواد غذایی، محصولات شیمیایی، نفت و گاز و پتروشیمی، تجهیزات پزشکی، مصالح ساختمانی، دانش‌بنیان و... حضور دارند. اطمینان دارم که در طول برگزاریش نمایشگاه، مذاکرات خوب و ثمربخشی بین شرکت‌های ایرانی و ازبکستانی صورت می‌پذیرد.

نمایشگاه دستاوردهای صنعتگران و تولیدکنندگان ایران در ازبکستان

آغاز به کار نمایشگاه صنعتی اقتصادی ایران در تاشکند

مدیر عامل شرکت سبد طلایی ایرانیان به عنوان برگزارکننده این نمایشگاه نیز ازبکستان می گوید: برای برگزاری این نمایشگاه از حدود یک سال پیش برنامه‌های مطالعاتی روی کشور ازبکستان و تولیدکنندگان و تجار این کشور و میزان استقبال آن‌ها از تولیدات ایرانی انجام شده است.

ازبکستان قلب ورود به بازار آسیای میانه

مهدی کریم‌خانی ادامه می دهد: این پژوهش‌ها در بخش‌های مختلف صنعتی، کشاورزی، طب یا پزشکی، شرکت‌های دانش‌بنیان، موتورسیکلت، خودروسازی و بخش‌های بسیاری دیگر انجام شد.

مذاکرات B۲B تجار ایرانی و ازبک

وی می افزاید:قصد داریم تا برای نخستین بار در کشور ازبکستان که قلب ورود به بازار آسیای میانه است، وارد شویم و بتوانیم ازبکستان را با محصولات ایرانی آشنا کنیم. به همین منظور تجار ایرانی در یک گروه ۱۰۰ نفره و شامل ۴۰ شرکت که در نمایشگاه نیز شرکت کرده اند، سه روز پیش پیش از آغاز به کار نمایشگاه وارد تاشکند شده و نشست‌هایی B۲B و تخصصی‌ با تجار ازبک داشتند.

استفاده از تجار ایرانی در ازبکستان

مدیر عامل شرکت سبد طلایی ایرانیان همچنین بیان می کند: در مراسمی از شرکت‌های ایرانی که در ازبکستان فعال هستند، دعوت شد تا تجربیات خود را در اختیار دیگر صنعتگران و تولیدکنندگان ایرانی قرار دهند. همچنین این مراسم رایزن اقتصادی سفارت جمهوری اسلامی ایران دردیدار تولیدکنندگان و صنعتگران ایرانی دیدار کرد و دغدغه‌های آن‌ها را در خصوص تعاملات تجاری با کشور ازبکستان برطرف کرد.

چرا ازبکستان؟

کریم‌خانی در خصوص چرایی انتخاب بازار ازبکستان توضیح می دهد: این انتخاب برای این بود تا بتوانیم هرچه بهتر به کشورهای دیگر نفوذ کنیم. تاجیکستان، قرقیزستان و قزاقستان از جمله کشورهایی هستند که می‌توان از طریق ازبکستان به بازارهای آن‌ها نیز وارد شد.

وی تصریح می کند: ازبکستان کشوری در حال توسعه و به زیرساخت‌های بسیاری نیازدارد، این شرایط فرصتی در اختیار تولیدکنندگان و صنعتگران ایرانی قرار می دهد تا بتوانند محصولات در این زیر ساخت ها به کار برند.

نمایشگاه های تخصصی در سمرقند و بخارا

مدیر عامل شرکت سبد طلایی ایرانیان درخصوص این نمایشگاه نیز توضیح می دهد: این نمایشگاه در سه روز برگزار خواهد شد. هیات‌های تجاری از شهرهای بخارا، سمرقند و دیگر شهرهای از این نمایشگاه بازدید خواهند کرد. همچنین طی روزهای برگزاری هیات های تجاری می توانند طی جلساتی با تولیدکنندگان و صنعتگران ایرانی حاضر در این نمایشگاه برای افزایش میزان معاملات و تعاملات جلساتی خواهند داشت. از سوی دیگر در این نمایشگاه فضایی برای جلسات B۲B دیده شد و همچنین ورک‌شاپ‌های مختلفی برگزار می شود که می‌توانند به تولیدکنندگان کشور کمک کنند.

دعوت از سایر تولید کنندگان

کریم‌خانی از دیگر تولیدکنندگان و صنعتگران ایرانی دعوت کرد تا در سال‌های آینده در دوره‌های بعدی این نمایشگاه حضور داشته باشند تا تولید کنندگان ایرانی با هم افزایی بتوانند در کنار هم بازار بکر آسیای میانه را همچون خاورمیانه در دست بگیرند.

وی در انتها از سازمان توسعه و تجارت ایران، سفارت ایران در تاشکند و سفارت ازبکستان در ایران تشکر کرده و می گوید: امیدواریم در سال‌های آینده نیز با کمک این عزیزان بتوانیم نمایشگاهی پربارتر و باشکوه‌تر را برگزار کنیم. در این نمایشگاه ۴۰ غرفه شامل قطعات صنعتی، آبیاری قطره‌ای و کشاورزی، ادوات صنعتی، کابل، درهای اتوماتیک، نور و چراغ‌های خیابانی،چوب و نئوپان، کالاهای ساختمانی، صنایع غذایی، پلیمر، پتروشیمی و لوازم خانگی و چندین صنعتگر دیگر حضور دارند.

این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

منبع : خبرگزاری مهر


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار بازار

پرداخت تسهیلات وحمایت بانک قرض الحسنه رسالت ازشرکت های دانش بنیان

پرداخت تسهیلات وحمایت بانک قرض الحسنه رسالت ازشرکت های دانش بنیان
2022-05-25T15:30:33+04:30
بانک قرض الحسنه رسالت در قالب تفاهم نامه با صندوق نوآوری و شکوفایی و با پرداخت تسهیلات از شرکت های دانش بنیان حمایت می کند.

قیمت سکه طرح جدید ۴ خرداد ۱۴۰۱ به ۱۴ میلیون و ۲۸۰ هزار تومان رسید

قیمت سکه طرح جدید ۴ خرداد ۱۴۰۱ به ۱۴ میلیون و ۲۸۰ هزار تومان رسید
2022-05-25T14:37:17+04:30
قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید امروز چهارشنبه ۴ خرداد ۱۴۰۱ در بازار آزاد تهران به ۱۴ میلیون و ۲۸۰ هزار تومان رسید.

نرخ رسمی ۲۲ ارز افزایشی شد

نرخ رسمی ۲۲ ارز افزایشی شد
2022-05-25T10:43:54+04:30
بانک مرکزی در گزارشی نرخ رسمی ۴۶ ارز را منتشر کرد که بر اساس آن نرخ رسمی ۱۳ ارز کاهش و ۲۲ ارز افزایش یافت؛ همچنین نرخ رسمی ۱۱ ارز ثابت ماند.

آیا می‌دانید در صورت گم‌ کردن وسایل خود در مترو چه کنید؟

آیا می‌دانید در صورت گم‌ کردن وسایل خود در مترو چه کنید؟
2022-05-25T09:37:16+04:30
اگر وسیله خود را در مترو گم کردید به مدت یک هفته فرصت دارید تا به انتظامات ایستگاه مراجعه کنید و آن را تحویل بگیرید.

کیفیت خودروهای داخلی در حال ارتقاء است

کیفیت خودروهای داخلی در حال ارتقاء است
2022-05-24T16:17:15+04:30
نماینده مردم اصفهان در مجلس گفت: خودروسازان داخلی تلاش های زیادی کردند و چندسالی است که وارد حوزه طراحی و تولید پلتفرم های جدید شدند و کیفیت خودروهای داخلی ه...

راهنمای خرید انگشتر طلا خاص با قیمت مناسب

راهنمای خرید انگشتر طلا خاص با قیمت مناسب
2022-05-24T16:17:14+04:30
در این گزارش انواع مدل های انگشتر را به شما معرفی خواهیم کرد.

چرا در فروردین، خودرو کم تولید شد؟

چرا در فروردین، خودرو کم تولید شد؟
2022-05-24T12:30:35+04:30
در فروردین ماه سال جاری خودروسازان طبق دستور دولت، اقدام به تکمیل و تجاری‌سازی محصولات ناقص انباشت شده در پارکینگ های خود کرده اند که همین مساله منجر به کاه...

قیمت سکه طرح جدید ۳ خرداد ۱۴۰۱ به ۱۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسید

قیمت سکه طرح جدید ۳ خرداد ۱۴۰۱ به ۱۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسید
2022-05-24T12:30:34+04:30
قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید امروز سه شنبه ۳ خرداد ۱۴۰۱ در بازار آزاد تهران به ۱۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسید.

مجلس شورای اسلامی در حوزه قانون‌گذاری، یاری‌گر صنعت فولاد است

مجلس شورای اسلامی در حوزه قانون‌گذاری، یاری‌گر صنعت فولاد است
2022-05-24T11:50:31+04:30
قالیباف با بیان این که ذوب آهن اصفهان کمترین بهره مندی از یارانه انرژی و مصرف گاز طبیعی را دارد،عنوان کرد: مجلس شورای اسلامی در جهت تسهیل امور پیش روی صنعت ف...

گزارش عملکرد اسنپ در سال ۱۴۰۰ رونمایی شد

گزارش عملکرد اسنپ در سال ۱۴۰۰ رونمایی شد
2022-05-24T11:50:31+04:30
با حضور بنیانگذاران آلمانی گروه اسنپ از گزارش عملکرد این شرکت در سال ۱۴۰۰ رونمایی شد.

راهنمای خرید تشک طبی از تشک خوشخواب

راهنمای خرید تشک طبی از تشک خوشخواب
2022-05-24T11:50:30+04:30
در ادامه برخی از موارد کاربردی ذکر شده که می توانید از آنها بهره ببرید.حتما قبل از خرید تشک خوشخواب قیمت تشک خوشخواب را بررسی کنید.

نرخ رسمی ۲۹ ارز افزایشی شد

نرخ رسمی ۲۹ ارز افزایشی شد
2022-05-24T10:03:53+04:30
بانک مرکزی در گزارشی نرخ رسمی ۴۶ ارز را منتشر کرد که بر اساس آن نرخ رسمی هفت ارز کاهش و ۲۹ ارز افزایش یافت؛ همچنین نرخ رسمی ۱۰ ارز ثابت ماند.

خودروی ناقص از فرآیند تولید ایران‌خودرو حذف شد

خودروی ناقص از فرآیند تولید ایران‌خودرو حذف شد
2022-05-23T14:10:36+04:30
قائم مقام ایران خودرو با شاره به تولید ۸۴۳۸۵ دستگاه خودرو، از حذف خودرو ناقص از فرآیند تولید در این گروه صنعتی خبر داد.

آیا راهی برای جلوگیری از قطعی درگاه پرداخت وجود دارد؟

آیا راهی برای جلوگیری از قطعی درگاه پرداخت وجود دارد؟
2022-05-23T14:10:35+04:30
آیا راهی برای جلوگیری از قطعی درگاه پرداخت وجود دارد؟ همراه ما باشید تا به شما بگوییم این موضوع از چه جهاتی اهمیت دارد و چطور می توان آن را رفع کرد.

خرید میلگرد از نزدیک‌ترین کارخانه به پروژه شما

خرید میلگرد از نزدیک‌ترین کارخانه به پروژه شما
2022-05-23T14:10:34+04:30
در این گزارش کمک خواهیم کرد تا با شناسایی نزدیک ترین کارخانه به محل پروژه، بیشترین سود را از پروژه‌هایتان داشته باشید.

قیمت سکه طرح جدید به ۱۴ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان کاهش یافت

قیمت سکه طرح جدید به ۱۴ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان کاهش یافت
2022-05-23T11:57:09+04:30
قیمت سکه طرح جدید در معاملات امروز بازار آزاد تهران به نرخ ۱۴ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان معامله می شود.

جزئیات تازه از افتتاح مجازی حساب ارزی بانک ملی ایران

 جزئیات تازه از افتتاح مجازی حساب ارزی بانک ملی ایران
2022-05-22T13:43:45+04:30
افتتاح حساب پس انداز ارزی بانک ملی ایران به صورت مجازی و در بستر «نشان بانک» طی ۵ مرحله و در کوتاهترین زمان ، ممکن است.

خودرو ناقص از فرآیند تولید ایران‌خودرو حذف شد/ ثبت رکورد تولید ۲۷۹۲ خودرو کامل سواری و تجاری در یک روز

 خودرو ناقص از فرآیند تولید ایران‌خودرو حذف شد/ ثبت رکورد تولید ۲۷۹۲ خودرو کامل سواری و تجاری در یک روز
2022-05-22T13:43:45+04:30
قائم مقام توسعه و تولید ایران خودرو، با اعلام افزایش ۶۵ درصدی تولید خودرو کامل سواری از ابتدای امسال تا پایان اردیبهشت ماه نسبت به مدت مشابه سال گذشته با تو...

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۱/۰۳/۰۱|آخرین قیمت‌ها از بازار طلا و سکه

 قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۱/۰۳/۰۱|آخرین قیمت‌ها از بازار طلا و سکه
2022-05-22T13:43:45+04:30
امروز در بازار آزاد تا این لحظه قیمت طلای ۱۸عیار هر گرم یک‌میلیون و ۳۹۴ هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۱۴میلیون و ۵۳۰ هزار تومان است.

آرامش در بازار روغن نباتی/ تولید روغن نباتی از تقاضا پیشی گرفت

آرامش در بازار روغن نباتی/ تولید روغن نباتی از تقاضا پیشی گرفت
2022-05-22T11:50:35+04:30
رئیس اتحادیه تولیدکنندگان روغن نباتی گفت: با افزایش تولید روغن نباتی، تولید این محصول از تقاضای بازار پیشی گرفته و آرامش در بازار روغن نباتی برقرار شد.

بهترین هتل‌های کاشان در میان خانه های تاریخی و سنتی

بهترین هتل‌های کاشان در میان خانه های تاریخی و سنتی
2022-05-22T11:37:12+04:30
اگر شما هم قصد سفر به کاشان را دارید و به دنبال بهترین هتل های کاشان هستید، پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

آیا قیمت پروفیل سبک به تنهایی ملاک درستی برای خرید هست؟

 آیا قیمت پروفیل سبک به تنهایی ملاک درستی برای خرید هست؟
2022-05-22T10:23:51+04:30
آیا قیمت پروفیل سبک به تنهایی ملاک درستی برای خرید هست؟ در پاسخ به این پرسش با قاطعیت می توان گفت خیر.

سرویس سفر و گردشگری اپلیکیشن «اوانو» راه‌اندازی شد

 سرویس سفر و گردشگری اپلیکیشن «اوانو» راه‌اندازی شد
2022-05-22T10:23:51+04:30
سرویس سفر و گردشگری اپلیکیشن «اوانو» راه اندازی شد و کاربران می‌توانند با مراجعه به این سرویس از خدماتی همچون «خرید بلیط» و «رزرو ه...

خرید آهن‌آلات در سایت آهن بورس چگونه است؟

 خرید آهن‌آلات در سایت آهن بورس چگونه است؟
2022-05-22T10:23:50+04:30
یکی از مهمترین صنایع در هر کشوری صنعت آهن و فولاد است، چرا که از اصلی‌ترین فلزات برای ایجاد زیرساخت‌ها آهن و محصولات فولادی هستند.

افتتاحیه‌ای از جنس روابط‌عمومی و سرمایه‌های اجتماعی

 افتتاحیه‌ای از جنس روابط‌عمومی و سرمایه‌های اجتماعی
2022-05-22T10:23:50+04:30
افتتاحیه هفته ملی روابط‌عمومی، به میزبانی هلدینگ ماهور و با حضور استادان، مدیران و کارشناسان حوزه روابط‌عمومی و ارتباطات در سالن‌ همایش‌های طهران برگزار شد.

انواع روش های ساخت کلید را از تهران کلید بیاموزید!

 انواع روش های ساخت کلید را از تهران کلید بیاموزید!
2022-05-22T10:23:50+04:30
کلید سازی شبانه روزی زمانی که شما نمی دانید کلید سازی کجاست...

نشست تخصصی اولین جشنواره ایده تا محصول صنعت ارتباطات برگزار شد

 نشست تخصصی اولین جشنواره ایده تا محصول صنعت ارتباطات برگزار شد
2022-05-22T10:23:49+04:30
نشست تخصصی تشریح محورهای برگزاری اولین جشنواره ایده تا محصول صنعت ارتباطات به همت مرکز تحقیق‌وتوسعه همراه اول و با همکاری سی‌امین کنفرانس بین‌المللی مهندسی ...

برنده قرعه کشی پژو ۲۰۶ بیمه رازی مشخص شد

 برنده قرعه کشی پژو ۲۰۶ بیمه رازی مشخص شد
2022-05-22T10:23:49+04:30
برندگان خوش شانس جشنواره بزرگ بیمه رازی شامل ۱۰۰ عدد تبلت و یک عدد پژو ۲۰۶ مشخص شدند.

انواع سبک دکوراسیون داخلی

 انواع سبک دکوراسیون داخلی
2022-05-22T10:23:49+04:30
افراد زیادی هستند که امروزه قصد دارند به بازسازی دکوراسیون داخلی منزل خود بپردازند...

معرفی ۴ بسته ویژه و استثنایی رومینگ همراه اول در امارات

 معرفی ۴ بسته ویژه و استثنایی رومینگ همراه اول در امارات
2022-05-22T10:23:49+04:30
همراه اول با طراحی چهار بسته جدید و ویژه رومینگ دیتا و مکالمه، نرخ ارتباط با کشور امارات را به میزان قابل توجهی کاهش داد.
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)