میرنیوز

خاندوزی: محصولات بانک تجارت نمونه‌ای موفق در خدمات بانکی کشور است

 خاندوزی: محصولات بانک تجارت نمونه‌ای موفق در خدمات بانکی کشور است 2024-02-26T06:01:09+03:30

به گزارش مدیریت روابط‌عمومی و ارتقای سرمایه اجتماعی بانک تجارت، دکتر سید احسان خاندوزی در این مراسم که دوشنبه سی‌ام بهمن‌ماه، با حضور قائم‌مقام رئیس کل بانک مرکزی، اعضای هیات مدیره و عامل بانک تجارت و جمعی از مدیران دولتی و مدیران بزرگترین شرکت‌های تولیدی کشور برگزار شد، با اشاره به کارکرد بخش پولی در اقتصاد کشور گفت: بانک‌ مرکزی از طریق کنترل نقدینگی با هدف مهار تورم فعالیت می‌کند و در وجه ایجابی نیز، بازیگران بازار پولی می‌توانند با تامین بخش واقعی اقتصاد کشور، شرایط را تسهیل کنند که این کارویژه تحت عنوان تامین مالی، از خانواده‌ها تا تولیدکنندگان را پوشش می‌دهد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی تامین مالی تولید را مهمترین کارویژه نظام بانکداری دانست و هوشمندی نظام مالی را در تامین مالی هدفمند بخش واقعی تولید با هدف رفع نیاز تولیدکننده با کمترین هدررفت نیرو، سرمایه و انرژی تعریف کرد.

دکتر خاندوزی محصولات نو بانک تجارت را نمونه‌ای موفق و قابل توجه در حوزه تامین مالی کشور دانست و گفت: این محصولات در ابتدای راه هستند و باید تکثیر شده و تبدیل به فرهنگ شوند. اینکه بانکدار برود و در فضای تولیدکننده بگوید «من چه ابزاری را طراحی کنم که کار شما را تسهیل کند» اتفاق مبارکی در حوزه بانکی کشور به‌شمار می‌رود.

وی با اشاره به عملکرد بانک تجارت در طراحی محصولات اعتباری جدید، آن را یک اقدام مبارک در راستای رفاه تولیدکننده و مصرف‌کنندگان دانست و اذعان داشت: اینکه ابزارهای نوین بانکی در رفت و برگشت بین بانک و مشتریان، صیقل بخورد و در جریان این روند، فرهنگ بانک معطوف به رشد تولید و ارتقاء بهره‌روی تولیدکنندگان کشور شود، اقدامی بسیار ازشمند است؛ موضوعی که باید توسط مدیران شبکه بانکی به عنوان یک ارزش مورد توجه قرار گیرد.

خاندوزی اضافه کرد: با توسعه این تجربه موفق بانک تجارت، امیدوارم در سال آینده، شاهد اعداد بزرگ‌تر و معنادارتر باشیم و ضمن برداشتن باری اساسی از دوش تولیدکنندگان، تم اصلی تأمین مالی کشور را به این سمت‌وسو هدایت کنیم.

وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه تنگناهای ناشی از کنترل نقدینگی و مهار تورم، اقبال تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان را به محصولات نو و مبتنی بر اعتبار، افزایش داده است افزود: در دل این چالش‌ها فرصتی برای ارائه فناوری‌های نوین مالی فراهم شد و فضایی به وجود آمد که اقتصاد کشور از نظام مبتنی بر بدهی، به نظام ایجاد اعتبار حرکت کند؛ فرآیندی که تکمیل‌کننده پازل و کمک‌کننده به سایر اصلاحات اقتصادی کشور است.

خاندوزی بر ضرورت تسهیل روند ارائه محصولات جدید بانکی و افزایش قدرت تصمیم‌گیری بانک‌ها در حوزه تولید این محصولات تاکید کرد و گفت: درخواست من از بانک مرکزی جمهوری اسلامی و سایر دستگاه‌های همکار این است که به تسهیل و تسریع شکل‌گیری این روند کمک کنند و از دستگاه‌های نظارتی هم می‌خواهم به مدیران، انگیزه و جسارت داده و اجازه بدهند، تصمیمات شجاعانه‌تری بگیرند.

وی تصریح کرد: وقتی می‌خواهیم هوشمند عمل کنیم و با حذف سلیقه انسانی، به سمت نظامات الکترونیک برویم، باید قدرت تصمیم‌گیری بالاتری را نیز برای مدیران قائل شویم تا از یک سو مدیران بانک‌ها و از سوی دیگر، مدیران بخش های تولیدی نترسند و بدانند دارند بر روی یک مسیر قانونی، کاملا شفاف و قابل رصد گام برمی‌دارند.

وزیر امور اقتصادی و دارایی در خاتمه، با قدردانی از همت و همکاری بانک مرکزی جمهوری اسلامی و بانک تجارت در راه‌اندازی ابزارهای تأمین مالی زنجیره‌ای، ابراز امیدواری کرد، با کمک بانک مرکزی، سقف اعتبارات طرح‌های مذکور افزایش یابد.

بانک تجارت بانک اول در به‌کارگیری ابزارهای نوین است

قائم‌مقام رییس کل بانک مرکزی در این مراسم، با یادآوری نقش بانک‌ها در ایجاد تعادل چرخه کالا و خدمات و کارکرد آنها در مهار تورم گفت: طراحی و کنترل ابزارهای جانبی برای ارائه خدمات به هموطنان، امکان سهولت و آسایش خاطر را به‌همراه داشته و فرصت رشد و توسعه بانک‌ها را فراهم خواهد کرد.

دکتر اصغر ابوالحسنی در ادامه به ابزارهای تعریف شده از سوی بانک مرکزی برای تعامل بهتر بانک‌ها و مشتریان اشاره کرد و افزود: ابزارهایی همچون اوراق گام، کارت رفاهی متصل به گام و سفته و برات الکترونیکی از خدماتی هستند که بانک مرکزی برای سهولت در امر خدمت‌رسانی طراحی و تولید کرده و بانک تجارت نیز در ارائه این خدمات به‌عنوان بانک اول، همواره پیشرو بوده و درخشان عمل کرده است.

وی تامین مالی تولیدکنندگان و اعطای اعتبار برای مصرف‌کنندگان را با اهمیت برشمرد و اعتبارسنجی صحیح و مطلوب را یکی از موارد مهم در پایین آوردن ریسک احتمالی در بانک‌ها عنوان کرد و اظهار داشت: تامین مالی سرمایه درگردش با استفاده از ابزارهای موجود و با نظارت بانک مرکزی در سال جدید با بهترین شکل پیش خواهد رفت و امیدواریم این روند تاثیر مثبت خود را بر اقتصاد کشور بگذارد.

محصولات نو بانک تجارت در خدمت لایه‌های مختلف اقتصاد کشور

مدیرعامل بانک تجارت نیز در این مراسم ضمن تشریح ابعاد و کیفیت محصولات نو این بانک گفت: محصولات «تامین‌نو»، «کالانو»، «صنفنو» و «کسبنو» بانک تجارت بر مبنای تامین مالی زنجیره‌ای مبتنی بر اعتبار و در راستای کنترل گردش نقدینگی و تورم در عین تامین نیاز تمامی ارکان اقتصادی از تولیدکنندگان کلان تا مصرف‌کنندگان به‌ویژه قشر حقوق‌بگیر جامعه ارائه شده است.

دکتر هادی اخلاقی فیض آثار با اشاره به تاثیر این محصولات در رونق تولید کالای ایرانی گفت: محصول «تامین‌نو» بانک تجارت با تعامل بزرگترین شرکت‌های تولیدی کشور راه‌اندازی شده و در اولین گام با همکاری گروه صنعتی ایران خودرو و گروه سایپا، دو شرکت بزرگ صنعت خودروسازی کشور با تامین مالی بخشی از نیاز این صنعت کلیدی کشور، دوره آزمایشی خود را با موفقیت پشت‌سر گذاشت. در این پلتفرم همه بازیگران بخش تولید با ریسک حداقلی و از طریق نقل‌وانتقال اسناد زنجیره تامین ایفای نقش می‌کنند.

وی در ادامه محصول «صنفنو» را فرصتی برای خرید اعتباری بین دو شرکت با دوره بازپرداخت متنوع با تزریق تدریجی نقدینگی به سیستم عنوان کرد و گفت: به‌عنوان نمونه، در صنعت لوازم خانگی «صنف‌نو» سرمایه در گردش تدریجی را برای فعالان این زنجیره مهم کشور تامین کرده و ضمن مرتفع ساختن نیاز این شرکت‌ها، مهار تورم را نیز میسر ساخته است.

مدیرعامل بانک تجارت محصول «کالانو» این بانک را نیز به‌عنوان محصولی مختص مصرف‌کننده نهایی عنوان کرد و گفت: این محصول با استفاده از ابزار اعتباری و تعهدی مانند ضمانتنامه و گشایش اعتبارات اسنادی، قدرت خرید عامه مردم را نه به‌صورت نقدی بلکه به‌صورت اعتباری افزایش داده و امکان خرید کالا با اقساط متنوع را برای مشتریان فراهم می‌کند.

اخلاقی در جریان معرفی محصول «کسب‌نو» بانک تجارت نیز عنوان کرد: این محصول، ویژه کالاهای «تندمصرف» از جمله اقلام سوپرمارکتی و کالاهای ضروری و اساسی از طریق اعتباری با مکانیزمی متناسب با فعالیت این صنف طراحی شده و فروشگاه‌ها با استفاده از این خدمت می‌توانند با دست بازتر، از تامین‌کنندگانی که محصولات‌شان بخش عمده‌ای از نیاز خریدار را برآورده می‌کند، خرید کنند.

وی افزود: در این محصول امکان خرید اعتباری برای این فروشگاه‌ها فراهم شده و بانک از طریق این راهکار اعتباری، درصدی از خریدها را به‌عنوان پرداخت نقدی در اختیار فروشگاه قرار می‌دهد تا بتواند آن را به تامین‌کنندگان خود پرداخت کند.

در این جلسه که با حضور مدیرکل دفتر خدمات، آماد و توزیع و رئیس اداره فروشگاه‌های زنجیره‌ای‌، مجازی و FMCG وزارت صنعت، معدن و تجارت و معاون اتاق اصناف ایران برگزار شد، صاحبان صنایع مختلف کشور در بخش‌های خودروسازی، لوازم خانگی، صنایع غذایی، صنایع کشاورزی و... نیز حضور داشته و به بیان تجارب خود در استفاده از محصولات نو بانک تجارت و ارائه پیشنهادات سازنده در جهت توسعه این محصولات پرداختند.

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار بازار

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۳/۰۱/۲۵

 قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۳/۰۱/۲۵
2024-04-14T11:46:02+03:30
امروز در بازار آزاد قیمت طلای ۱۸عیار هر گرم ۳ میلیون و ۷۸۱ هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۴۵ میلیون تومان است.

زمان اولین حراج سکه در سال جدید اعلام شد+شرایط

 زمان اولین حراج سکه در سال جدید اعلام شد+شرایط
2024-04-14T11:46:01+03:30
دهمین جلسه حراج سکه طلا در روز دوشنبه مورخ ۲۷ فروردین ماه ۱۴۰۳، برگزار خواهد شد. دارایی موضوع این حراج، تمام سکه، نیم سکه و ربع سکه بهار آزادی ضرب سال ...

قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۳/۰۱/۱۵

 قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۳/۰۱/۱۵
2024-04-14T11:05:33+03:30
قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲۵ درصد افزایش به ۲۲۸۶ دلار و ۲۸ سنت رسید.

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۳/۰۱/۱۵

 قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۳/۰۱/۱۵
2024-04-14T11:05:32+03:30
امروز در بازار آزاد قیمت طلای ۱۸عیار هر گرم ۳ میلیون و ۵۰۴ هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۴۳ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان است.

خریدهای هیجانی در بازار طلا و سکه/ حباب سکه ۲ برابر شد

 خریدهای هیجانی در بازار طلا و سکه/ حباب سکه ۲ برابر شد
2024-04-14T11:05:32+03:30
با توجه به افزایش قیمت اونس جهانی و تحولات خاورمیانه، قیمت طلا و ارز در بازار داخلی با افزایش محسوس همراه شده است. طبق اعلام فعالان بازار طلا و جواهر، حباب ...

قیمت جهانی طلا ۱۴۰۳/۰۱/۱۷/ رشد ۲۵ درصدی قیمت طلا طی ۶ ماه

 قیمت جهانی طلا ۱۴۰۳/۰۱/۱۷/ رشد ۲۵ درصدی قیمت طلا طی ۶ ماه
2024-04-14T11:05:31+03:30
قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۴۱ درصد کاهش به ۲۲۸۱ دلار و ۴۸ سنت رسید.

قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۳/۰۱/۲۰

 قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۳/۰۱/۲۰
2024-04-14T11:05:31+03:30
قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۵۱ درصد افزایش به ۲۳۴۱ دلار و ۵۹ سنت رسید.

دلار مبادله‌ای ثابت ماند؛ یورو کاهش یافت

 دلار مبادله‌ای ثابت ماند؛ یورو کاهش یافت
2024-04-14T11:05:30+03:30
در معاملات امروز مرکز مبادله طلا و ارز ایران، هر اسکناس دلار آمریکا به ۴۳هزار و ۵۶۷ تومان و حواله دلار نیز به ۴۰هزار و ۶۴۸ تومان رسید.

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۳/۰۱/۲۰

 قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۳/۰۱/۲۰
2024-04-14T11:05:29+03:30
امروز در بازار آزاد قیمت طلای ۱۸عیار هر گرم ۳ میلیون و ۵۲۶ هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۴۱ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان است.

کاهش ۴.۵ میلیونی قیمت سکه در ۲ روز/ خریدار نیست

 کاهش ۴.۵ میلیونی قیمت سکه در ۲ روز/ خریدار نیست
2024-04-14T11:05:29+03:30
کشتی آرای با تأکید بر کاهش ۴.۵ میلیونی قیمت سکه و ۲ هزار تومانی قیمت دلار، گفت: فعالان بازار با احتیاط عمل می کنند و دیگر کسی طلا نمی خرد.

مدیر عامل پاکسان: سال ۱۴۰۳ در تاریخ پاکسان ماندگار خواهد شد

 مدیر عامل پاکسان: سال ۱۴۰۳ در تاریخ پاکسان ماندگار خواهد شد
2024-04-14T11:05:28+03:30
شهریار محمدی راد سال ۱۴۰۳ را نقطه عطفی در تاریخ شرکت پاکسان دانست و از اتفاقات بزرگ برای این مجموعه در این سال خبر داد.

زمان جدید حراج شمش طلا اعلام شد+شرایط

 زمان جدید حراج شمش طلا اعلام شد+شرایط
2024-04-14T11:05:28+03:30
هفدهمین جلسه حراج شمش طلای استاندارد مرکز مبادله ارز و طلای ایران یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳، برگزار می‌شود.

قیمت روز ارزهای مبادله‌ای/ یورو رشد کرد

 قیمت روز ارزهای مبادله‌ای/ یورو رشد کرد
2024-04-14T11:05:27+03:30
در معاملات امروز مرکز مبادله طلا و ارز ایران، هر اسکناس دلار آمریکا به ۴۳ هزار و ۵۶۷ تومان و حواله دلار نیز به ۴۰ هزار و ۶۴۸ تومان رسید.

آدرس غلط درباره تاثیر خودروهای داخلی بر تصادفات

 آدرس غلط درباره تاثیر خودروهای داخلی بر تصادفات
2024-04-14T11:05:26+03:30
تحقیقات نشان می‌دهد خطای انسانی با سهم ۵۲ درصد بیش‌ترین سهم از تصادفات جاده‌ای در ایران را به خود اختصاص می‌دهد. ناایمن بودن جاده‌ها ۲۰ درصد، عامل مشترک ۱۶ ...

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۳/۰۱/۲۱

 قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۳/۰۱/۲۱
2024-04-14T11:05:26+03:30
امروز در بازار آزاد قیمت طلای ۱۸عیار هر گرم ۳ میلیون و ۶۴۹ هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۴۳ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان است.

قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۳/۰۱/۲۲

 قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۳/۰۱/۲۲
2024-04-14T11:05:25+03:30
قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱۰ درصد افزایش به ۲۳۵۵ دلار و ۱۴ سنت رسید.

تحول ساختار تولید ذوب آهن اصفهان در راستای تحقق شعار سال

 تحول ساختار تولید ذوب آهن اصفهان در راستای تحقق شعار سال
2024-04-14T11:05:25+03:30
آیین دیدار نوروزی مدیرعامل ذوب آهن اصفهان با معاونین ، مدیران و سرپرستان با حضور آیت الله رهبر مسئول هماهنگی تبلیغات اسلامی....

دست‌یابی به بالاترین میزان تولید در تاریخ فولاد سبا

 دست‌یابی به بالاترین میزان تولید در تاریخ فولاد سبا
2024-04-14T11:05:24+03:30
طبق اهدافی که در سال ۱۴۰۲ برای مجتمع فولاد سبا تعریف شده بود...

دستاوردهای فولاد مبارکه در بازاریابی وفروش محصولات

 دستاوردهای فولاد مبارکه در بازاریابی وفروش محصولات
2024-04-14T11:05:23+03:30
معاونت فروش و بازاریابی شرکت فولاد مبارکه، از تحقق تمامی اهداف فولاد مبارکه در بخش فروش و بازاریابی و رشد ۵۰ درصدی میزان درآمد حاصل از فروش محصولات فولاد مب...

آمادگی شرکت خدمات پس از فروش ایران‌خودرو در تعطیلات عید فطر

 آمادگی شرکت خدمات پس از فروش ایران‌خودرو در تعطیلات عید فطر
2024-04-14T11:05:23+03:30
طرح ویژه خدمات و امداد شرکت خدمات پس از فروش ایران‌خودرو هم‌زمان با ایام تعطیلات عید سعید فطر از ۲۱ تا ۲۵ فروردین ‌ماه امسال اجرا می‌شود.

قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۳/۰۱/۲۴

 قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۳/۰۱/۲۴
2024-04-14T11:05:22+03:30
قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۶۸ درصد افزایش به ۲۳۸۸ دلار و ۷۷ سنت رسید.

طلای جهانی از ۲۴۰۰ دلار گذشت

 طلای جهانی از ۲۴۰۰ دلار گذشت
2024-04-14T11:05:21+03:30
قیمت جهانی طلا با ادامه روند صعودی خود، در معاملات امروز از ۲۴۰۰ دلار عبور کرد.

حباب سکه ۲۰۰ هزار تومان کاهش یافت

 حباب سکه ۲۰۰ هزار تومان کاهش یافت
2024-02-26T06:01:09+03:30
در هفته اخیر با وجود افزایش بهای انس جهانی و افزایش نسبی قیمت ارز حباب سکه کاهش پیدا کرد که علت آن هم خبر توزیع سکه‌های بانک مرکزی از ۱۳ اسفند ماه بود.

قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۲/۱۲/۰۵

 قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۲/۱۲/۰۵
2024-02-26T06:01:08+03:30
قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۵۴ درصد افزایش به ۲۰۳۵ دلار و ۴۰ سنت رسید.

حمایت ایران خودرو از نوجوانان و جوانان آموزش دیده بهزیستی

 حمایت ایران خودرو از نوجوانان و جوانان آموزش دیده بهزیستی
2024-02-20T16:21:29+03:30
مدیرعامل ایران خودرو از برنامه اشتغال افراد آموزش‌دیده «هنرستان فنی و حرفه‌ای ایساکو» در شبکه خدمات پس از فروش و قطعه‌سازان طرف قرارداد این گروه ص...

ارائه سفته الکترونیک پارسیان با ویژگی‌های خاص

 ارائه سفته الکترونیک پارسیان با ویژگی‌های خاص
2024-02-20T16:21:29+03:30
مدیر توسعه فناوری بانک پارسیان از ارائه سفته الکترونیک با ویژگی‌های خاص به عنوان یک سند معتبر و قابل تأیید...

بخشودگی جرایم دیرکرد بازپرداخت اقساط در بانک سینا

 بخشودگی جرایم دیرکرد بازپرداخت اقساط در بانک سینا
2024-02-20T16:21:28+03:30
همزمان با اعیاد شعبانیه، طرح «مهر سینا» در بانک سینا با موضوع بخشودگی جرایم دیرکرد در بازپرداخت اقساط تسهیلات دریافتی مشتریان اجرایی شده است.

اسامی برگزیدگان بهمن ماه قرعه‌کشی تسهیلات طرح "امید رفاه" بانک رفاه کارگران اعلام شد

 اسامی برگزیدگان بهمن ماه قرعه‌کشی تسهیلات طرح "امید رفاه" بانک رفاه کارگران اعلام شد
2024-02-20T16:21:28+03:30
اسامی برگزیدگان سی‌وهشتمین قرعه‌کشی تسهیلات طرح "امید رفاه" بانک رفاه کارگران ویژه بهمن ماه ۱۴۰۲، اعلام شد.

عضو هیأت مدیره بانک صنعت و معدن: بانک های توسعه ای معماری کسب و کار و فناوری اطلاعات خود را تغییر دهند

 عضو هیأت مدیره بانک صنعت و معدن: بانک های توسعه ای معماری کسب و کار و فناوری اطلاعات خود را تغییر دهند
2024-02-20T16:21:27+03:30
عضو هیأت مدیره بانک صنعت و معدن گفت: بانک های توسعه ای بر اساس بانکداری نسل چهار باید معماری کسب و کار و فناوری اطلاعات خود را تغییر دهند

آغاز ثبت نام خودرو جدید BAC X۳ برای اولین بار + قیمت

 آغاز ثبت نام خودرو جدید BAC X۳ برای اولین بار + قیمت
2024-02-20T16:21:27+03:30
فروش خودرو بک X۳ را با قیمت قطعی ویژه اسفندماه ۱۴۰۲ آغاز شد.
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)